UIT DEN OMTREK. BRANDSTOF ENZ. VOOR DE ARMEN En de bijdragen .44? STADSNIEUWS VOOR ONZE HUISVROUWEN AGENDA4 6 AS VERGIFTIGING TE GORINCHEM Ook el door een lek In tea onderaerdscbe gasbuis. Zondagochtend werd de geheele famidie Boulenois, woonachtig aan het Laantje te Gorinchem. bestaande uit 6 personon, plot seüng zee» onpasselijk. De patiënten sloe gen tegen den grond en hadden met einsti ge benauwdheden te kampen. Daar het vermoeden rees dat door ontsnapt gas de oorzaak dezer vergiftiging was, werd de grond van de woning opengebro ken en in den avond van Zondag vond men een groot lek in de onderaardsche gasbuis. De vergiftigden die bij familie zijn ondergebracht, maken het thans vrij goed. Lenige wekon geleden zijn in dezeif de straat 2 gezinnen eveneens door gas vergiftigd. Do oorzaak van het lek schrijft men nu toe aan de strenge vorst. NA DEN BRAND TE LEIDEN. Het vraagstuk van don herbouw. De regeering heeft Ir. van Heeswijk. ar chitect van den rijksgebouwendienst en lid van de rijkscommissie voor monumenten zorg te *r Gravenhage ter beschikking van het gemeentebestuur van Leiden gesteld ten einde van advies te dienen bij plan nen voor herbouw van een stadhuis te Leiden. Men meldt aan de N R.Ct., dat t>lj het omverhalen van de topgevels van bet ver brande stadhuis ook de twee leensven- figuren die bo\en aan weerszijden van d? monumentale trap gestaan hebben, verlo* ren zijn gogaan. NEDERLANDER IN FRANKRIJK VERONGELUKT. Uit Miramas wordt geseind, dat de Neder lander Christiaan Biesheuvel, geboren te Almkerk. afschuwelijk verminkt is gevon den on den spoorweg ParijsMarseille. FAMILIE DINER. Eeo kannibalistische zwager. Gistermorgen ontstond op den Amstel- veenschen weg te Buitenveldert twist tus- schën twee zwagers, welke zoo hoog liep, dat zij handgemeen werden. Een der vech tenden wond zich zoo op. dat hij zijn tegen stander een stuk uit het oor beet. Op het zien van het bloedige restant, nam de mo derne kannibaal ijlings de vlucht, terwijl de andere in hetzelfde tempo naar een dokter snelde, ora zich te doen verbinden. De poli tie is in het geval gemengd. (HbldJ VAN EEN OUDEN DIEFSTAL. Toruggevonden sierraden. Men meldt ons uit Aalten In bet najaar van 1925 werden hier bij den horlogemaker T. eon groote partij hor loges, gouden ringen en andere gouden en zilveren voorwerpen gestolen. De dader een zekere M. te Doehold werd toen veroordeeld tot 2% jaar tuchthuisstraf op grond van het vinden van vingerafdruk ken op een vitrine en van een knoop van een pantalon in een kelderraampje. Hij bleef echter ontkennen en de gestolen voorwerpen werden niet gevonden. Thans is het de politie in samenwerking met de politie te Bochold gelukt de gesto len voorwerpen terug te vindon. M. had In- tusschcn weer een inbraak gepleegd te Bochold en werd deswegen veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. DE ONBEWAAKTE OVERWEG Jongen overreden. Gisteravond half vijf is bij den onbe- waakten overweg ,,'fc Haantje", bij Delft, de 14-jarige zoon van den kolenhandelaar De Jong onder de oogen van zijn vader door een van Den Haag komenden electrischcn trein gegrepen cn gedood. DE GRIEP TE ARNHEM Plaatsgebrek In het Gem. Ziekenhuis, In verband met de uitbreiding van de griep ontstaat er plaatsgebrek in het ge meentelijk ziekenhuis te Arnhem. De bui ten gebruik gestelde school aan het Roer- roondplein, waarin eerst een roodvonkba rak was gevestigd, is daarom ingericht voor de verpleging van griepüjders. Ook in het militair invalidehuis Bron beek maakt zoo meldt de N. R. C. de ziekte onder de oude invaliden vele slachtoffers. De laatste dagen zijn de oudste drie inva liden, de 92-jarige J. Krammer, de 87-jari- ge J. Kerkhof en de "80-jarige P. Ketner, die tezamen meer dan een halve eeuw in het invalidehuis doorgebracht hebben, slachtoffers van de ziekte geworden. Ook onder de doctoren te Arnhem en onder het verplegend personeel zijn vele zieken, wat de Dehandeling der patiënten zeer bemoei lijkt. De apothekers hebben reeds uit an dere plaatsen tijdelijke assistenten ge vraagd, daar zij alleen het werk niet meer af kunnen. VERDUISTERING. De oneerlijke administrateur. De rechtbank te Arnhem heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen H, ad ministrateur van de woningbonwvereeni* ging De Volkswoning, die terecht had ge staan wegens verduistering in die betrek king gepleegd tot een bedrag van 9000 10 OM. De rechtbank veroordeelde verdachte tot maanden gevangenisstraf. De officier van justitie had 8 maandeD leëischt DE ZWIJGENDE VERDACHTE, Een Jaar gelegenheid tot snrtjgen. De Duitscher, die de vorige week voor de Arohemsche rechtbank terecht stond we gens te Heteren en te Kesteren gepleegde inbraken, en die weigerde zlin waren naam te zeggen cn eenige inlichtingen te geven omtrent de te laste gelegde feiten, is ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het O. M. had tegen dezen verdachte, die ver moedelijk tot een internationale inbrekers bende behoort, drie jaar geëischt. AANBESTEDINGEN Utrecht. Door de Nederlandsch» Spoorwegen is gisteren aan het hoofd- administratiegebouw te Utrecht aanb» steed bestek No. 1532 (S.S.) het uitbreidon van de werkplaats en liet wijzigen van sporen cn wissels op het goederenstation Rotterdam-Fijenoord raming 47300. - Ingekomen waren 3S biljetten, waaronder Inschrijvingen van E. de Bruin te Hoog land voor 44000,— en van P. C. en O P. Stuy te Baorn voor 44100.—. Do hoogste inschrijving was van Gebrs. Koks hoom te Voorburg, 51000.de laagsle van J. W. Verheul te Rotterdam 41120- Voorts werd aanbesteed bestek No. 1531 (S.S.) het omhoogbrengen der overbrug ging van de Maas bij Venlo het verzwa ren der aansluitende baangedeeltenra ralng 37000.—. Ingekomen was o.m. een» Inschrijving van D. Stuy te Apeldoorn en A. van de Leur te Baarn voor 4G7G0.— De hoogste inschrijving was van A.. M Stuy te Nijmegen voor 54900.— de laag ete van P. Dubbeld te Alkmaar voor 30000.-. Het aantal van hen, die gesteund en geholpen moeten worden, wordt met den dag grooler CH. W. H. STOM t. Dc begrafenis op het oieu- -we kerkhof aan den Soes- terweg. Op de nieuwe Algemeene Begraafplaats aan den Soesterweg is gisteren ter aarde- besteld het stoffelijk overschot van den hier ter stede overleden oud-kapitein der Infanterie O.-I. L„ Chr. W. H. Stom. Op het kerkhof waren o.m. aanwezig de heeren E. Roodhuyzcn, Ds. R. H. J. Gallan- dat Iluet en J. L. Vorkink. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den heer L. M. L e e z e n, die den overledene herdacht als een vriend en schetste diens voortreffelijke eigenschap pen en aangename manier van omgang met anderen, die hem zoo beminnelijk maakte. Toen in do laatste maanden zijn anders zoo levendig oog al doffer en doffer werd. vreesde men dat. hij de terugkomst van zijn zoon uit IndiS niet meer zou bele ven. Toch is dat nog mogen geschieden, hetgeen voor hem een groote troost is ge weest. De heer Gardenier uit Apeldoorn, in welk dorp de overledene langen tijd be stuurslid van de gezondheidscommissie is geweest, herdacht met enkele woorden den heer Stom en memoreerde d groote vriend schap, die hij gedurende 35 jaren van hem heeft mogen ondervinden. De zoon van den overledene bracht, diep ontroerd, zijn ontslapen vader dank voor het groote offer, dat hij 35 jaren geleden zich getroostte orn de militaire loopbaan in Nederl. Indië, die hem zoo lief was, af te breken terwille van de opvoeding van zijn beide kinderen, om zich naar Holland te begeven. Ook namens zijn zuster bracht spreker zijn vader hiervoor grooten dank. Nadat de heer E. Mooy nog een enkel woord had gesproken ter nagedachtenis van den overledene, dankte de zoon de aan wezigen voor hunne groote belangstelling en vriendschap, betoond tijdens de ziekte van zijn vader en hier op het kerkhof. DE KOUDE EN DE WERKLOOZEN. Een adres van den A.B.B. Door den Amersfoortschen Bestuurders- bond is naar aanleiding van den algemeen heerschenden noodtoestand het volgende verzoek tot Burgemeester en Wethouders gericht: 1. Den- werkloozen, trekkende uit de werkloozenkas 25 pCt. toeslag op hun uit- keeringen te geven. 2. Den vorstwerkloozen cn die werkloozen die in de crisissteun vallen, boven de be staande norm 2.toeslag te geven, bene vens f 0.25 voor ieder kind, tot een maxi mum van 6 kinderen. 3. Het burgerlijk armbestuur uit te noo- digen boven hun uitkeeringen nog f 2.50 te verstrekken en tevens waar dit noodig is dekking te verstrekken. Reeds eerder heeft het bestuur van den Bestuurdersbond een onderhoud met B. cn W. gehad in verband met den noodtoestand van de werkloozen. LEZING Ds. BUSKE-S Calvinisme en Kapitalisme, Voor a.s. Vrijdag 8 uur, heeft de „Vereeni- ging tot het houden van Winterlezingcn" een socialen avond georganiseerd, in het kerkgebouw aan den Appelweg. Aldaar zal dan spreken Ds. J. J. Buskes Jr. van Amster dam, over „Calvinisme en Kapitalisme"- enr wordt gelegenheid gegeven tot het stel len van vragen. Ds. Buskes gaf van ziin groote belangsteling in sociale vragen blijk o.a. door artikelenreeksen over: „Christen dom en Socialisme", De Oorlog die nadert". „De Gedenkschriften van Troclstra". enz. terwijl ook de aandacht trok zijn radiopreek over ..Het dacelüksch brood", en wat hij ge- snroken heeft op de 11. vergadering van de Nederl. afd. van den wereldbond van ker ken. Er is gisteren in de gymnastiekzaal van het Gymnasium weer hard gewerkt. Een mooi werk is verricht. Honderden, die om steun en hulp kwamen vragen zijn gehol pen aan het allernoodigste. Doch het aan tal van hen, die geholpen moeten wor den, wordt dagelijks grooter Daarom doen wij nogmaals een beroep op aller offervaar digheid. Laten de bijdragen niet verslap i pen Er is werkelijk nog zooveel noodig. 1 Wanneer de inkomsten de uitgaven niet meer dekken, zou het comité zijn werk moe- ten staken. En aangezien er nog zoo ont- zaglijk veel te helpen is, mag dat niet. Daarom, laat een ieder medewerken, dat de bodem van de kas zoo lang mogelijk on zichtbaar blijft Wij laten hier weer het dagelijksch ver slag der werkzaamheden volgen van de hand van de presidente van het comité, mevrouw Schiedges. Dinsdagavond. De stroom van behooftigen wordt boe langer hoe grooter. De registratie van de aanvragers is in vollen gang. Tot nu 'oa zijn bijna 400 kaarten uitgegeven. Vierhon derd menschen zullen dus morgenmiddag grauwe erwten ontvangen. Met eiken dag stijgt bet aantal ingeschrevenen. Met eiken dag worden de uitgaven grooter. Wat was het een drukte vandaag. Van- raiddag ging alles van een leien dakje. Tien menschen kwamen tegelijk binnen, werden tegelijk afgeholpen en dadelijk weer 10 binnen Zoo juist wordt er weer voor mij gebeld. Ik vlucht 's avonds* uit mijn huis, want als er licht brandt, heb ik geen mi nuut rust. Om half acht had ik nog geen kopje thee gehad. Onverbiddelijk moet ik elk gesprek na negen afwijzen. Anders kan ik den volgenden morgen niet present zijn. Het is nu 9 uur. Ik schrijf voor de courant mijn artikel en tel al de binnengekomen gelden op, om ze in 't Dagblad af te druk ken. Dan hebben wo nog allerlei corres pondentie, beschikkingen voor den volgen den dag en dan wil ik toch wel een uurtje rustig zitten ora te bekomen van al de drukte. Ik verzoek dus vriendelijk 's avonds niet bij mij te komen. Wie mij spreken wil, vindt me van 1012 en van 2—i aan het gymnasium. Oordeelt U nu eens zelf. Vanmorgen om half acht stond ik op en 5 minuten over half acht stond er alweer iemand voor mijn deur. Dat ging zoo door tot 10 uur. Ze worden niet geholpen, maar inplaats dat mijn hulp in de huishouding iets voor mij kan doen, heeft ze maar naar de bel te loopen; allerlei aan tc hooren en ik zit zon der eenige hulp. Den heelen dag heb ik het druk en al tegen half zes wordt er voor mijn deur gepatrouilleerd en het aanbellen begint ook daar alweer. Ik kan niemand meer aan mijn huis helpen, niemand meer te woord staan over cokes, of dekens of vet of brood. Daarvoor is het gymnasium. De barometer stijgt onrustbarend: het zal koud worden en we hebben brandstof noodig. Nogmaals laat ieder nog eens goed zoeken of er niet nog iets verstopt zit, dat voor dit doel dienen kan. Morgen begint het afwerken van de stille armen. De namen komen alleen met de ini tialen in de registers. Vandaag kwam er een meisje op aanbe veling van mevr. v. H. Het kind was overstur; ik gaf ze wat te drinken en hoorde daardoor dat ze door mevr. v. H. was gerecommandeerd. We kennen elkaar heel goed, mevr. v. H. en ik. U hebt eer van uw recommandatie. Het meisje bedankte voor een deken, „Die hebben we zelf". Wel het andere. Na een poosje waren dc tranen gedroogd en ze ging met haar kaart en bon naar huis. Hoe komen we aan nieuw geld voor allen die nog niets kregen Wij weten het nog niet; maar vertrouwen, dat het in orde komt. 8at« verantwoording. Van vorige verantwoordingen 2161.72 H. L. J. P. 1.— G. t. L. 10.- J. U. S. S. 2.59 A. R. 5.— Gezellig clubje A. O. G. 5.85 Radio-Centrale 10.- H. G. 2. Dr. A. 10.— IJ. S. 10.- H. Lousderweg 15.— Mevr. W. 10.— Van de kinderen v. d. L. 5. V. L. 2.50 Van de 8 peuters 250 A. J. Bulli o J. P. 6.— M. J. 1.— D. G. 1.50 Fam. G. to S. rn— M. 1— W. P. 2.— N.N. 15. 2302,57 GARNIZOEN. Dp. Majoor Jhr. D. de Brauw, Adjudant Mi het 16 R. I. wordt met ingang van 15 Februari a.s. overgeplaatst bij het 19 R. I., met bestemming voor de functie van Hoofdinstructeur. NEDERLANDSCHE NATUUR HISTORISCHE VEREENIGING. In de Februarivergadering van bovenge noemde vereeniging kreeg allereerst het woord de heer G. van der Weg, biologisch student, die een en ander wenschte te be handelen van de bewegingen der plenten. Spr. begon met terloops op te merken, dat hij niet bedoelde de beweging, welke wij groei, dus grooter worden van een plant noemen, en die een gevolg is van den turgor d.i. waterdruk in de cellen, waardoor den- ling en dus vermenigvuldiging van cellen ontstond. De bewegingen welke toegelicht zouden worden, waren die, welke door inwendige oorzaken werden veroorzaakt en die, bij welke dit niet hot geval is. Zoo passeerden de revue bijv. prikkelbewegingen en auto nome difo. De eerste waren dus reflexen op bepaalde prikkels, zooals de zwaarte kracht, het licht en contacten. Van elkn soort werden een of meer gevallen toege licht, meestal verduidelijkt door een licht beeld. Zoo zagen de vergaderden o.a. een ontkiemde zaadkorrel, waarvan de wortel horizontaal was gelegd, tengevolge waarvan de zaadlobben naar boven en het worteleind naar beneden werd gebogen, haverplantjes, welke na in het donker gekiemd te zijn, en kele oogenblikken licht van eene zijde had don ontvangen, tengevolge waarvan krom ming was ontstaan. In verband hiermee herinnerde spr o.a. aan de aardnoten, waar bij de vruchten in den grond dringen, f1- nescheuten. welke na eerst horizontaal te hebben gestaan, bij het ontbreken van den top omhoog gaan groeien, bewegingen van de zonnebloem naar het licht etc. De con tactprikkels werden toegelicht door de her innering aan ranken van komkommerach tige en vlinderbloemige gewassen. Nog werden bij autonome bewegingen ge noemd de lianen, waarna eenige mooie lan taarnplaatjes werden gereproduceerd van tropische woudgedeelten en de planten- slaaphoudingen, welke zoo duidelijk kunnen worden opgemerkt bij klaverzuring, e.m.a., waar wel de wisseling van dag en nacht effect geeft, doch niet enkel die van licht en donker. Ten slotte werd nog behan deld de beweging van het kruidje-roer-mij- niet na aanraking. De heer Pljpstra gaf daarna een opwek king om ook in deze dagen eens goed op de vogels to lotten in hun houdingen en ge drag. Hij meende dat er zelfs in deze barre winterdagen nog wel wat moois te beleven was buiten. Als voorbeeld gaf hij het vol gende lijstje van vogels, waargenomen op 29 Januari gedurende een wandeling van 10 uur tot half drie Vink, ringmusch, sijsje, roodborstje, heggemusch, bonte specht, boomkruiper, goudvink, winterkoning, roek, kauw, bonte kraai, pimpelmees, staartmees, koolmees, kuifmees, rnerel, buizerd, water hoen, wilde eend, dodaars, groene en bon te specht, goudhaantje, boomklever, musch. De heer Smit vertoonde een stereos- coopje met buitengewoon prachtige plaat jes van het Institut Océnnographique Mu- sée de Monaco, welke voor de vereeni ging zal worden aangekocht om hij de le den te circuleeren, terwijl ook nog de aan dacht werd gevestigd op het nieuwe tijd schrift „de Wandelaar", uitgave van Schoon derbeek te Laren, onder redactie van Rln- ke Tolman. KINDERPOSTZEGELS EN -BRIEFKAARTEN. De verkoop hier ter stede. Het Comité tot bevordering der versprei ding van Kinderpostzegels en -briefkaarten hier ter stede vergaderde ten einde het resultaat van den verkoop gedurende de laatste periode te bespreken. liet bleek dat op de van 10 December tot 9 Januari j.l. tc dezer stede verkochte kin derpostzegels een winst was behaald van 1279.28. Het vorige jaar bedroeg de winst 100G.32K, zoodat een verblijdende vooruit gang valt te constateeren, zulks ondanks het feit dat de winstmarge op elke serie Iet wat lager was gesteld dan het vorige jaar. Bovendien werden 594 series kinderbrlef- karten alhier verkocht. Het Comité verzocht ons hier openlijk zijn groote erkentelijkheid over te brengen aan allen, die tot het gunstig resultaat hebben bijgedragen: in de eerste plaats tegenover de dames, die dag aan dag de kinderzegels verkochten in het postkantoor, vervolgens tegenover hen, die den verkoop huis aan huis ondernamen en die zegels in depot ontvingen, dan ook tegenover de firma Ach- terbergh, die belangeloos het kraampje op het postkantoor oprichtte en last not least tegenover het publiek, dat aan de zegels en kaarten een zoo gulle ontvangst heeft be reid. Het Comité vertrouwt ook in komende ja ren op aller medewerking, opdat onze stad aldus een immer groeiende bijdrage schen- ke voor den arbeid ten behoeve van het misdeelde en hulpbehoevende kind. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Gcrrit Arie Adolf, zoon van Jan Roelof Johannes van Oosten en Wouterdina de Vries. Cornells, zoon van Karei Ouwerkerk en Maria Wilhelmina' van Bocijcn. Hermanus Adrianus, zoon van Hermanus Waanders en Adrïana de Bruin. Johanna .Tacoba Petronella Maria, doch ter van Johannes Petrus Lichthart en Wil helmina Johanna Francisca Witmond. Dirk, zoon van Hendrikus Larabertus Houtveon en Adriana Catharina Snijders. Jacoba, dochter van Geert Mazenier cn Jantje Piek. Johannes Jacobus Laurentius Marie, zoon van Gerardus Maria Sol en Alberta Petro nella Blom. Overleden: Geertruida Catharina van Gemert, oud ia ar. Wilhelmina Maria Brizee. oud 75 laar. Johanna van Esveld. oud 66 jaar, echtge noot van Nteolaas Hendrik van den Heuvel. Geetruida Hagebeuk, oud 8 maanden. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 5 uur 49 minuten Kolfl.laloL Leverkaas. MlddagtaleL Runderlappen met gestoofde bie ten. Gricsmeelschotcltje. VOOR DE KOFFIETATEL. Filets van Stenr in Tomatensaus lots fijns 13 cent por blik. Bllkjs* Paté 3D—45. Blikjes Parte do Foio Gras Tiaflee S3 cent. BI. Haagseho Beschnit 3D cent. Pakjos Weertsolio Beschnit 2D cent yl en BI. Weertscho Be schalt. Paté's Louis Harry in do prijs van 1.90, 1.90, 2J0. 2.90, 3.50, 5.00, 9.70. Beleefd aanbevelend, OOSTERVEEN T.angestroat 42. Teletoon 77 Da ge l ij k s: Cinema Royal Langstraat. Casino Theater Arnheuuctiuweg. Kunsiznal „Sierkunst". Utrechtscheweg hoeli Steven van der Hagenlaan. Museum Flehite. Westsingel. Leeszaal Handelsicgistet, Arnh. weg 25. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos, Ver. Regentesselaan (Zaterdags van 1.36— 2 30 uur) Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal on Bibliotheek), Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraot 2& Princess-room Zondag, middag- en avond concert Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avondconcert. Danszaal Kloassen Zondags Dancing. 20 Febr. Eben-Haczer. Feest. Jaarverg. Ned Chr. Reis Ver. 20 en 21 Febr Amicitia. Zendingsfilm. 21 Febr. Rem. Kerk. NPB. lezing Tony do Ridder. 21 Februari. Amicitia (foyer) Ver. v. Huil- vrouwen. Lezing E. Roodhuijzcn. Half 3. 21 Febr. Geb. Theos. Ver. Regentesselaan Amersf. Kunstkring. Lezing Nederl. Tent. Londen door Jvr. C. H. de Jonge. 22 Febr. Kerkgeb Appelweg. Wlnterla- zing Ds. J. J Buskes Jr. 22 Febr. de Valk Prot. Cbr Bond Spoor en Tramw. Pers. 23 Febr. de Valk. Door Inspanning Uit spanning. 23 Febr Amicitia Soiréc Handelsschool. 25 Febr. Tooneel N V Het Schouwtooneel. „Mijn vrouw wil schelden". Laatste abon nementsvoorstelling 8 uur. 25 Febr Geb. Theos. Ver. Lezing Ir. Sel- liger 8uur. 25—28 Febr. Amersf. Kunstkring. Excur sie naar Londen. (Nederlandsche tentoon stelling). 26 Febr. Amicitia. Tooneel-ultvoerlng ten bate der Amersf. T.B.C.-bestrijding. 26 F br. Gemeenteraad. 27 Febi. Amicitia Uitvoering Chr. Gymna* stiekvet. „Jahn" 28 Febr. Amicitia. Alg. ledenvergadering. 28 Febr. Luth. kerk. Ver. Maarten Luthor. Voordracht Ds. Makkink. Kwart over acht. 1 Maart. Amicitia. Algem. Verg. „Oost eti West' 2 Mrt. Amicitia Nutsavond. 2 Maart de Valk. Frysk Selskip. 2. 3 en 4 Mrt Amicitia Bioscoop. 3 t/m 24 Mrt. Amersf. Kunstkring. Ten toonstelling „Zandleven". 6 Maart. Amsvorde. Vergadering Melkcon- tröle-station. 7 uur. G Maart. Hotel Monopole. Ver. van Staats burgeressen. 7 Mrt. Rem. Kerk Vondelherdenking ds heer Flothuis. Lezing „Jephta" 9 Mrt Amicitia ^ofrép H B S 9 en 10 Mrt De Valk Kunst na Arbeid Too» neelavond T2 Maart Amicitia Jubileumconcert Amerrf. Muzipk vereeniging. T4 Mrt Amicrtia Kunstavond Ons Belang. 15 Maart Amicitia Amersf Kunstkring. „Vereenlgii Tooneel" Nora, half acht. 16 Maart de Valk Amersf Muziekver. T6, 17 en 18 Mrt. Amicitia Bioscoop 18 Mrt Geb. Theos Ver Lezing Tony da Ridder 21 Maart Amicitia Nutsavond. Lezing met lichtbeelden H Martin 21 Mrt Kerkgeb Appelweg WinteHerinf. Ds. J G Geelkerken 23 Maart de Vnik Voetbal Ver H V.C. 23 Mrt. Amicitia. Solrée Padvinders. 26 Maart Amicitia Concert Baarrsch da meskoor ten bate der Amersf T.B C.-bestrH- dirg 27 Mrt. Amicitia. Gymn. Ver. Victoria. 30 Maart de Valk. Pedaalridders Wieler wedstrijden. 50 31 Mrt T April Amiriiia Bioscoop. 6 April de Valk Eensgezindheid 13 April de Valk Ned Reisvereenfging. T3. 14 cn 15 April Amicitia Bioscoop. 27, 28 en 29 April Amicitia Bioscoop. UTRECHT. Stadsschouwburg. Heden cn vo-gende avonden: „Revut „Europa lacht weer". Kwart voor 8.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3