STADSNIEUWS, TUINBOUW PRAAT JE G. BROUWER GEMEENTEZAKEN Openbaar Slachthuis BRANDSTOF ENZ. VOOR DE ARMEN De padvinders zullen mor gen weer kleeren ophalen „TIJDELIJAE AANEIEDING" Inmaakbrandewijn 3.5C ier Litei bij S. H. (V! ASS A L. J. Luycx Zn. Wollen Dameskousen Wol met zijde AGENDA. KUNSTMEST OF STALMEST 26—2—''29. Ieder cüe groenten kweekt of vruchtboo- men en bessen, wordt elk voorjaar opnieuw voor deze vraag gesteld. Want gemest moet er worden, dat staat vast. De stoffon die onze gewaseen aan den bodem ontrooven moeten worden aangevuld. Anders worden de oogsten jaar op jaar kleiner. Het luttele bedrag dat moet worden uitgegeven aan meststoffen komt altijd terug. Wij kunnen echter niet zoo maar, zonder meer. zeggen welke mistsoort de voorkeur verdient Belden zij l goed. In het eerste ge val echter moet men stalmest geven, in een ander geval kunstmest Ook worden met succes wel beide mestsoorten aangewand. Kunstmest bevat een veel hooger percen tage voedende stoffen dan stalmest en Is vaak goedkooper. Daar staat tegenover dat stalmest de structuur van den grond ver beterd. De organische stoffen, waaruit stal mest b-etaat vergaan in den grond tot zgn humus, wat een waardevol bestanddeel van onze grond is. Deze factor is vaak van zoo groot belang dat alleen hierom aan stalmest de voorkeur moet worden gegeven. Er wordt wel beweerd dat kunstmest zoo iets ts als namaak en daarom minderwaar dig is. Dit is niet iuist. En ook niet wat door anderen wordt beweerd nl. dat groen ten verbouwd op kunstmest minder smake lijk of niet geschikt voor inmaken of steri- liseeren zouden zijn. OP DEZE PLAATS ZULT U VODHTAAN Dë ADVERTENTIE KUNNEN LEZEN VAN KWEEKERiJ „H O FIS E WE IDE" KRUISK AIV1P Stukken voor den Raad Uitbreiding export-slachterij. B. en \V. schrijven aan den Raad. Naar aanleiding van een adres dd. 22 Januari 1.1. van de N.V. Jac. Vos en Go's export slachterijen waarbij zij verzoekt, als nog op het Raadsbesluit van 27 November 1.1. betreffende uitbreiding van de export- alachteiij terug te komen en op haar voor stel in te gaan. hebben wij de eer U mede te deelen, dat met de N.V. nadere onder handelingen zijn gevoerd. De N.V. is bereid met de volgende rege ling accoord te gaan. De N.V. betaalt voor het aan de schroeiovenruirnte aan te hou wen lokaal gedurende 5 achtereenvolgende jaren een .«aarlijkscbe huur, berekend tegen 10 der oprichtingskosten. De N V. betaalt voor het te bouwen lokaal voor verwerking van afvalproducten gedu rende 10 achtereenvolgende jaren een jaar- liiksche huur. berekend tegen 10 der op richtingskosten. In het huurcontract zal de bepaling wor den opgenomen dat, mocht eventueel ra jaren door de N.V. de bacon-zouterij niet opnieuw worden ingehuurd, de gemeente het recht heeft, het bedoelde lokaal in ge bruik te nemen. Voorts is de N.V. bereid van Jaar tot Jaar de volgende regeling te treffen Wanneer door de N.V. garantie wordt ge geven om :n een jaar 20 000 varkens te slachten, f'an wordt aan de N.V. toegestaan zelf een vteesch weegschaal op hare kosten te plaatsen in het aan de schroeiovenruirnte aan te bouwen lokaal en daarop zonder eonige vergoeding aan de gemeente te we gen; ten behoeve van de contróle mag de Gemeente gratis gebruik maken van die vleesch weegschaal Wij hebben ons overtuigd, dat de Direc- afdoende maatregelen zal nemen ter contróle op de naleving der Verordeningen Wanneer door de N.V. in een jaar 30.000 varkens zijn geslacht, dan zal door haar een reductie van 1230— op de slacht- en keurgelden worden genoten. Indien Uwe vergadering zich met een en ander kan vereenigen, dan noodiren wij haar uit ons college te machtigen, het met de NV. gesloten contract te wijzigen, als in de hierbij overgelegde bijlage is aangegeven en voorts met. de N.V. contracten te sluiten overeenkomstig de mede hierbij gevoegde concepten. GARNIZOEN. De Kapitein J. H. J. Raat, van het 2le R. 1, wordt op 1 Augustus a.s. ontheien van zijne detacheering bij den Vrijwillt gen Landstorm te Zwolle. PERSONALIA. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot adspirant landmeter bij het kadaster R Wals alhier en tot ontvanger der succes sierechtcn no. 3 en registratie te s C,ra venhage de inspecteur der registrat' - en domeinen D. Veenman te dezer st 'de WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 6 uur. Ten bate van de steunverleening zal morgen op straat en langs de huizen een buscollecte ■worden gehouden Veel nood is er al gelenigd door het Schiedges-comité, maar toch is er nog steeds veel hulp noodig. Dachten we eerst, dat de invallende dooi spoedig een einde zou ma ken aan do ergste nood, gisteren bleek dat het slechts een zeer tijdelijke onderbreking is geweest van de vorstperiode. Moeten we de verschillende weerberichten gelooven, dan zal de koude en vorst terug komen, misschien wel in nog heviger mate dan we reeds gehad hebben. Hetgeen zooveel be- teekent, dat het comité paraat mo3t zijn ook voor de komende dagen. Er zal nog veel geholpen moeten worden.Waaruit weer volgt, dat de geldmiddelen weer dringend aangevuld moeten worden Van B. en W. dezer gemeente is nu toestemming verkre gen om op straat en langs de huizen een collecte te houden. Zoovele malon moest er reeds in onze stad zoowel als in andere plaatsen gecollecteerd worden voor in nood verkeerenden in an dere deelen van ons land. Zelfs meerdere malen voor het buitenland. En steeds heeft bij deze gelegenheden Amersfoort een zeer goed figuur gemaakt. Morgen zal men echter in de gelegenheid zijn te offeren voor de armen in de stad onzer inwoning. Door het comité zijn een paar personen, die reeds meerdere malen zulke collectes organiseerden, aangezocht, om ook thans hun krachten beschikbaar te stellen. De personen zijn direct aan het werk getogen en zullen nu met een leger van collects ces cn collectanten zoowel op straat als langs de huizen een offer komen vragen om hulp voor de armen, voor onze Amers- foortsche armen. I.aat deze collectanten niet te vergeefs bij u aankloppen cn helpt allen nogmaals mede om een zonnestraaltje te laten doordringen in die woningen, waarin tot nog toe een treurige duisternis heersch- te. Men doet er een goed en menschlievend werk mede Vergeet de collecte van morgen dus niet Er gebeurt morgen nog meer. Behalve de bovengenoemde collecte, die wij bij een ieder warm aanbevelen, zal nog een inza meling van kleeren worden gehouden. Hier mede zullen zich weer, evenals Zaterdag, de padvinders belasten. Wanneer gij vanavond gezellig bij de warme kachel zit cn de gure Noordoosten wind om uw huis giert, verplaatst uw ge dachten dan eens naar die gezinnen, waar koude en gebrek wordt geleden en vraagt u dan eens af, of er boven in de kleeren- kast nog een paar kleeren liggen, die u niet meer gebruikt en waarmede u een arm ge zin gelukkig kunt maken. Legt deze dan klaar, want morgenmiddag gann de Padvin ders langs de huizen om ze op te halen. En aangezien het onmogelijk is om alle hui- I zen van onze stad in één middag langs te gaan wordt men verzocht om. wanneer de kleeren onverhoopt niet mochten worden gehaald met de auto. ze even te laten aan- reiken in het Gymnastieklokaal van het Gymnasium in het Plantsoen. De padvin ders rekenen op ieders medewerken en zeg gen dus„tot morgenmiddag Na deze opsomming van hetgeen er mor gen gaat gebeuren, laten we mevr. Sch'ed- ges haar dagelijksch overzicht weer geven. Maandagavond. Allereerst moet ik mijn excuses maken. In het stuk van gisteravond kwamen en kele feuten voor. Kleinigheden omdat ik mijn copy niet voldoende had nagezien. Én nu wat besloten ts: Door bijzondere omstandigheden is ons programma gewijzigd. De heer N.N. stelt wederom gratis be- J schikbaar \V»iensdag 1300 pond erwtensoep j materiaal en Vrijdag idem. Dat is een kolossale verlichting voor onze beurs. Dinsdag 26 Febr. 21 zuurkool. Woensdag 27 Febr. 2%5soepmate riaal. Donderdag 28 Febr. 21 brood- Vrijdag 1 Maart 24 rijst. Zaterdag 2 Maart 24 varkenspooten. Alles staat buiten te lezen. Ieder kan dus vooruit weten wat er komt. Heden is het laatste kaartnummer 462. er zijn, gemiddeld genomen. 5 X 462 2310 menschen die gevoed worden. We hebben met de aardappels aldus ge daan. Voor ieder gezinslid 1 Kilo. dus een gezin van 12 personen 12 Kilo. dan kan er misschien 2 dagen van gegeten worden. Alle verdeeling is ponds-pondsgewijze inge richt. De menschenstroom groeit steeds aan; er wordt veel over gepraat onder elkaar en telkens melden zich nieuwe menschen aan. Vooral de doktoren sturen de menschen, die 't o. zoo noodig hebben. Aar. 't ziekbed is zooveel noodig. Heden is er voor 't eerst 5 eieren en ge durende 1 week melk verstrekt. De dokter kan tevreden zijn als hij mor gen hoort, hoe de vrouw met zeven kinder- ties wzorgd wordt als de man naar h?t Ziekenhuis gaat. Zoolang wij geld hebben, is zij gered Wat later gebeuren zal, dat is van later zorg. Hier zijn de doktoren de ware helpers. Nu komt een nieuw punt ter sprake. De ccllecte. Eerst had ik gemeend de leiding niet op mii te kunnen nemen. Maar toch is t heter dat ik het wel doe. En dus kort en goed. Ik zit Woensdag half twee aan de tafel om de wijken uit te geven. Dames, meisjes, jongens en mannen komt allen op naar mij toe. Ik zie zoo graag, alle bekende gezichten en zou niet één klant willen missen. In mijn dossier komen honderd namen voor die de laatste maal voor mij gecollec teerd hebben. Alle honderd heb ik noodig. Tot ziens dus en aan 't werk. Vooral de dames van de strootcollecte zijn broodnoo- dig. Ik heb heusch geen tijd om allen apart te vragen. Deze oproep beteekent een bezoek aan uw huis. Buiten was het vandaag niet zoo rustig Er kwamen zooveel menschen en allemaal vroeg; vanwege de kleedingstukken. Maar 't liep toch alles rustig af. Om half vijf kwam de laatste groep binnen en om half zes waren we op weg naar huis. 13de verantwoording. Van vorige verantwoordingen 3192.69» Mevr. v. \V. te Wassenaar 5— F. O. U 5— Houtzagerij N 0.20 Leerl. Huishoudschool 0.50 N.N. 0.50 a 2.50 ft. V. W. Padvinders-prijs IJsbaan 13— N.N. 420 V. D. 3— Totaal 3231.59» Wij vernemen nog nader, dat de col lecte gehouden zal worden met bussen, die door de politie met een stempel ge waarmerkt zullen zijn. Dit is noodig ge bleken in verband met het feit, dat tezer dagen door onbevoegden is gecollecteerd z.g.n. ten bate van het steun comité. Verder vernemen wij nog, dat de col lecte niot alleen morgen, raaar ook vol gende dagen zal gehouden worden. Het is n.l. niet mogelijk gebleken met het be schikbare aantal collectanten op één dag alle wijken af te werken. THEOSOPHISCHE VEREENIGING. Lezing van Ir. E. L. Selüger. In het Logegebouw Persijnstraat sprak gisteravond ir. E. L. Selüger (Nijmegen) over de Wajangs. De opkomst was beperkt. Aan de lezing vooraf zong mevr. Tref fers twee Maleische liederen. l)e heer Selliger zou trachten de hoorders te brengen in de Indische spheer, noodig om de Wajangbeteekenis te vatten. Wajang wil zeggen schaduw. Dit is niet slechts de zin van op het doek geworpen schaduwbeeld, maar ook de werkelijke zin van een wajang, die niet zoozeer een per soon uitbeeldt als een karakter, een ziels eigenschap. Daarom kan eenzelfde persoon door tal van wajangs worden voorgesteld. Dit symbolische is voor den Javaan even duidelijk, als dat voor ons het zien van een piano veel meer het innerlijke werk en de muziek op ons inwerkt, dan het meu bel-idee. Het Wajangspel is iets zuiver Javaansch, nog zelfs van voor den Hindoetijd. Dat oude Wajangspel „de Wajang-beber", han delde over voorouders en het leven hier namaals. Later zijn de Hindoesche hel- dendichters verwerkt. De voorstelling daar van door Javanen in Britsch Indië bracht bevreemding vol bewondering een bewijs van het zuiver Javaansch zijn der Wajangs. Die oude Wajang-beber met poppen van lappen treft men nog slechts bij een afge legen desa aan. Hooger staat de Wajang-kolit, gemaakt van zeer dun karbouwleer, bijna zonder dik te, dus met zuivere schaduwbeeld. De Wajang-collek heeft meer den vorm van een pop, is meer Soendaneesch. wordt gespeeld zonder scherm, dus is geen zui vere wajang meer. Nog minder is dit het geval met Wajang- wong, gegeven door personen met maskers en hoofdtooi. Een beperkte voorstelling neemt nog 24 uur in beslag de volle wajangvertooning zelfs drie dagen met slechts vrij korte rust- poozen. Een enkele man, de Dalang, speelt het spel vóór »ich een weeke pirangstam orn de wajangstokken in te drukken, zoodat hij zelf de armen vrij krijgt voor het bewegen der wajang-armen. Toch weet hij zuivere en gracieuze gang op het doek te brengen. Hij spreekt voor elke figuur een anderen stem, en de achter hem geplaatste game lang geeft hij de noodige gegevens door middel van zijn voet cn daarbij staande bekkens. Hij is gezeten met kruiselings ge vouwen beenen. Naast hem een kopje kof fie en een paar eieren. Die man weet alles te bezielen. Geen decoraties of coulissen duiden op plaatsbepaling. Niet noodig. Hoe minder wordt afgeleid hoe beter. Het bewustzijn der in volle rust neergehurkte toeschou wers is naar binnengekeerd. De Javaan is een droomend wezen. En men moet zelf meegedroomd hebben om in het Wajang spel te kunnen opgaan. Dit wegblijven van ons critisch bezien en het schouwen naar binnen verklaart die rust uren aan uren zonder vermoeid wor den. De Javaan i3 innerlijk Hindoe gebleven, al is hij uiterlijk Mohammedaan. Hij maakt zijn wajangpoppen ook van de hoogste we zens, maar begrijpt dat hij er ziek van wordt, want dit in beeld brengen is den Mohammedaan verboden. Spr. geeft meer van deze Lsnteekenen, dat de Moharamedaansche Javaan innerlijk een Hindoe is gebleven. Spr. had meegebracht eenige Wajangs en doeken met de voornaamste wajangfiguren besch'ldprd uit de twee groote heldendich ters de Ramavana uit het oude Hindoeïsme en de Mahabharata uit het moderne. Alles heeft daar zijn beteekenis. Groen is de kleur der hulpvaardigheid, rose die der groote liefde, rood is passievol, wit wijst op jeugd, op nog niet ontwikkeld zijn. Zwart, het onzichtbare, geeft uitbeelding van den geest, van het hoogere. Spr. ontleedt de prachtige fijne Wajang door hem meegebracht van bil Krishna, de groote persoon, het hoogdenkende wezen, die 5000 jaar geleden zijn wereld heeft om- j gezet. Zwart lichaam als geestelijk wezen schitterende kleedij als groot mensch vlammende kroon als goddelijk wezen; dun- ne hals en middel, daar het lichaam slechts moet zijn een kanaal voor het geestelijke. Lange dunne armen wijzen op groote werk- I zaamheid des geestes lange puntige neus en lange oogen zijn de kenteekenen van geestelijke concentratie, De slang om den hals is de oneindigheid de vleugels teeke nen de losheid van deze aarde. De doeken met wajanguitbeeldingen wer den door spr. uitgelegd. Ze waren voor hem gemaakt door een DIokjanees, maar eerst toen deze begreep, dat spr. met hem mee voelde. Groote eerbied heeft de Javaan voor zijn wajangs, en ook 6pr. zal er geen neersmij ten als gewoon voorwerp. Steeds meer Nederlanders gelukt het den weg te vinden om door te dringen in het wezen van den Javaan, dat deze zoo gaarne verborgen houdt. TOONEEL. „Mijn vrouw wil schelden." N.V. Het SchoawtooneeL Eerzucht kan zich op vele wijzen uiten; Dulcy Sloane, vierentwintig jaar gelukkig en comfortabel getrouwd, moeder van twee kinderen, wil dit leven niet roemloos ein digen. Zij droomt er van de heldin te zijn van een echtscheidings-schandaal-proces, zij droomt van lange kolommen vol intie me bijzonderheden in vele kranten, van haar foto in de society-bladen, van een beroemdheid weggelegd voor haar wufte sekse-genooten, die aan een degelijke vrouw wreed ontzegd Is. Maar wat men niet kan beleven, kan men fingeeren, en zoo zet Dul cy haar echtscheiding netjes in elkaar. Haar man, Henry Sloane is aan buiten sporigheden gewend en Iaat zich ook de rol van bedrogen echtgenoot maar aanleunen. De derde in het „eeuwige trio" is te vin den in een vriend, Georg Harding, die te veel aan den man verplicht is om zijn rol niet te willen opnemen, zij het met tegen zin .Een advocaat is - schijnbaar wel te vinden in Mr. Montgomery, die voor een getuige zal zorgen, die quasi zal optreden als particuliere secretaresse van den man, Lona Caruthers. Dit alleraardigste, dikwijls heel geestige blijspel is dus een charge op de malle mon daine scheidings-lust en evenzeer op de ten onzent gelukkig onbekende sensationeele verslaggeverij van intieme aangelegenheden De aardige intrige maakt Dulcy, de op echt scheiding beluste vrouw, tot slachtoffer van een afspraak tusschcn een advocaat cn den man om haar een verdiend lesje te geven. Zoo heeft het stuk een preentie-looze mo raal, die zich, zoo onderhoudend opgediend, gemakkelijk laat slikken; Het „vermakelijk geval in drie bedrijven" bleek bij het Schouwtooneel uitstekend in gespeeld, het werd een persoonlijk succes voor Pine Beider, die wij in jaren niet zoo goed zagen. Levendig en capricieus, zonder charge of aanstellerij, gaf ze de figuur van de naar opspraak en bekendheid, maar niet naar emoties hunkerende, degelijke Dulcy. Fijn geschakeerd cn boeiend speelde zij, zonder van gemakkelijke blijspel-effecten gebruik te maken. Ko Arnoldi als Georg Harding vond alle gelegenheid in zijn rol wel te chargeeren, bij deed het fijntjes en had de lachers op zijn hand dat hij bovendien zijn directeur Jan Musch volmaakt imiteerde was bij een zoo geslaagde nabootsing niet erg. Ezerman was de goede lobbes van een man Joanne van Rijn als Lona Caruthers, de secretaresse en Jacq. Snoek als Eric, de zoon, vonden in III gelegenheid voor een geestige en even-gevoelige liefdes-scène, die alle houterige dilettanten ten voorbeeld mag strekken hoe men „het wel moet doen". Een prettige avond met een onderhou dend stuk, heel wat minder zouteloos en onbenullig dan het grootste percentage van wat zich op de planken als „blijspel" pleegt aan te dienen. V. RAAD VAN ARBEID. Invaliditeitswet. Stand op 1 Januari 1C29. Geneeskundige behandeling ol vorpïo- ging. Aantal gevallen, waarin behandeling of verpleging werd toegestaan. Over het geheele land bedraagt het to taal gevallen 27899. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 883 gevallen. Aantal obser\atie-gevallcn niet of nog niet door behandeling gevolgd. Over het geheele land bedraagt het to taal gevallen 1211. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 9 gevallen. Woezcnrentcn. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Weezenrcnten 10863(67) tot een totaal bedrag van 1.927.103,97 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 261(1) gevallen tot een totaal bedrag van 46 173,66 per jaar. Weduwenxen'en, Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Weduwenrenten 11577(27) tot een totaal bedrag van 2.030. i78,42 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 288 geval'en tot een totaal bedrag van 50.828.70 per jaar Afkoopsom aan Weduwen, Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen 3 tot een totaal bedrag van 410,80. In het gebied van den Raad van Ar beid Amersfoort kwam geen geval van uitkeering van afkoopsommen voor. Afkoopsom aan Waezen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen 3 tot een totaal bedrag van 410,80. SLIJTERIJ - HAVIK <1 TELEFOON 292. LANGESTR. 49 - TEL. 1S0 Alle prijzen Alle kleuren. f 1.65, 2.25 en 3.25. In het gebied van den Raad van Ar beid Amersfoort kwam geen geval van uitkeering van afkoopsommen voor. Ouderdomsrenten. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Ouderdomsrenten 70109(225) tot een totaal bedrag van 10.449.454,08 per jaar. Hiervan In het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1733(6) gevallen tot een totaal bedrag van 259,246.— per jaar. Invallditeitsrontcn. Over het geheele land bedraagt het aan» tal toegekende Invaliditeitsrcntcn 23041 370) tot een totaal bedrag van 3.714.033,73 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 636(8) gevallen tot een totaal bedrag van 101.306,66 per jaar. Uitkeering aan gezinsleden van verze kerden. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende uitkeeringen aan gezins leden van verpleegde verzekerden 20«G) tot een totaal bedrag van 1.597,87. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort li.l) geval tot een bedrag van 89,96 De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het aantal ovorle- denen, ingetrokken renten of uitkeeringen of geëindigde renten wegens het bereiken van den 14-Jarigcn leeftijd in de maand December 1928. 25—28 Febr Amersf Kunstkring. Excur sie naar Londen. (Nederlandsche tentoon stelling). 26 bebr Amicitia Tooneel-uitvoering ten bate der. Amersf. T B.C. bestrijding. 26 F hr. Gemeenteraad. 27 Febi. Amicitia Uitvoering Chr. Gymna* siiekvt*. .Jahn" 27 Febr. Concordia Ned. Reisver. „Lezing over de Dolomieten 8 uur. 28 Febr. Amicitia Alg. ledenvergadering. 28 Febr I.uth kerk Ver Maarten Luther. Voordracht Ds. Makkink Kwart over acht. 2 Maart de Valk. Frysk Selskip. UTRECHT. Stadsschouwburg. Heden cn volgende avonden: „Revue Europa lacht weer". Kwart voor 8. ZEIST. '1 Concertzaal FlgL 1 Maart. Tamara Karsawina ballet 2 Maart Operette Fritz Hirsch „Die Czardasfürstin". BURGERLIJKE STAND. Geboren Levie, zoon van Mozes de Groot en Mina Simons Cornelis, zoon van Gerrit van Bovonend en Cornelia Pre- derika van der Schantz Aaltje Elizabeth, dochter van Evert Brouwer cn Hendrika Ileemsbergen Bernardus, zoon van C,er- hardus Johannes Zwart en Cornelia Ge- rardina van Doorn Trijntje Johanna, dochter van Jacobus Hendrik Bergman en Wijntje NIjveldt. Getrouwd Pieter Levinus de Mijnde en Elena KoleChrlstiaan Marius van Donk en Lize Schouten. Overleden: Francisca Geertruida van der Veer, oud 68 jaar, echtgenoote van Johannes Nefkens. KAASMARKT GEMEENTE AMERSFOORT 25 Februari 1C29. Aangevoerd 18 wagens bevattende 42500 Kilo. Prijs 47.30 tot 52.per 50 Kilo. Handel vlug. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Prijsno'eoring. Velling 25 Februari 1929. Witlof 12—18 ct. per pond. Spruiten 14 —26 ct., Bieten 47 ct., Uien 14—16 ctn Stoofperen 7—10 ct. per K.G., Bloemkool 27—28 ct. Gele kool 12—16 ct., Rood* kool 5—7 ct. per stuk, Boerenkool 12—18 ct., per 10 stuks. OMREKENINGSKOERSEN Oft Not Niet Otl. Not. 25 Febr 27 Febr 12 uur Londen12.U">. 1211', Berlijn59.27'/, 59.5 ar'i»9 5V, 9 7 Brussel?4 63 V? 34.69 Zwitserland48.02'. 48.03 "Veenen35.09 35.09 Kooenhagen66 .f8 f6.54 Oslo66.58 f6 57 Stockholm £6 "(3 67.71 New-York2.49.70 2.49.67 H

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3