IEDSFOOMSCH DAGBLAD Sponsen Borstelwerk - Zeemen - Verfwaren KEITJES De Wettige Erfgenaam Dinsdag 12 Maart 1929 .DE EEMLANDER". 27e Jaargang No. 214 DE UTRECHTSCHE PUBLICATIES ADHAESIE AAN DE HOUDING VAN 'T U.D. Van Karnebeek's „Ik huiver" A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 AMERSFJORTSCl DAG3LAD 3 X voor f 1.— NIEUWE DETAILS DER INDEPENDANCE Wenschen der Belgische regeering FEUILLETON. De documenten van den heer Van Beuningen. De Nieuwe Rotterdamscho Courant schrijft nog in een hoofdarti kei naar aanleiding van de Utrechtsche publicaties o.a..: Wat de publicatie va nhet volledige stuk betreft, daarover zullen wij ons geen oordeel aanmatigen. De hoofd redacteur heeft verzekerd, dat hij naar alle kanten voorzorgen had genomen. Hij heeft te voren adviezen ingewon nen bij leidende persoonlijkheden, die hem tot publicatie schijnen te hebben geraden. Achteraf is het gemakkelijk zéggen, dat hij niet tot publicatie had moeten overgaan, maar de strijd, die daarover in de hoofdredactie van De Nederlander is ontbrand, duidt wel aan, dat de beslissing nu niet zoo heel gemakkelijk was en niet zoo erg voor de hand lag. Wij kunnen het du? wel verstaan, dat de hoofdredactie van het Utrechtsch Dagblad, gegexen haar rotsvaste overtuiging van de echtheid, tot bet zeer zeker ook voor haar niettemin uiterst moeilijke be sluit is gekomen. Meer kunnen wij hieromtrent niet zeggen, want wij wo ten niet, wat de hoofdredacteur wist, en wat hem voor een groot gedeelte waarschijnlijk onder belofte van stren ge geheimhouding was meegedeeld. Een ding lijkt ons zeker, n.l. dat het Utrechtsch Dagblad terecht niet ge poogd heeft, vóór de publicatie erne goed keuring van regeeringszijd* te verkrijgen. De verantwoordelijkheid van de hoofdredactie van een dagblad kan onder omstandigheden zeer zwaar zijn- Allen, die, in de oorlogsjaren de leiding van een blad hebben gelr-M, kunnen daarvan meespreken. Dp höofdredactie is steeds de man die de klappen krijgt van eiken willekeurigen stuurman aan den wal, die wellicht van de zaken niet half zoo goed op de hoogte is, als zij zelf. Dat brengt het vak nu eenmaal mee. Wie die verant woordelijkheid en het daaraan verbon den risico niet wil dragen, kan geen deel aan eene hoofdredactie hebben. Nimmer mag naar ons inzicht de hoofdredactie trachten, voor zijn han delingen voorafgaande goedkeuring van verantwoordelijke regeeringsper- sonen te verkrijgen, en deze zoodoen de zij het zijdelings mede verantwoor- delijkheid te doen hebben. Wat wel noodig is, en. ook mag wor den geëischt, Is, dat de hoofdredac- teur maatregelen neemt, om In geval len van ver-dragende beteekenis als het onderhavige de rëgeering tijdie van de bestaande voornemens te doen kennis krijgen, opdat zij maatregelen zal kunnen nemen, zoo zij die nuttig mo*M achten, zonder ooit een onge wenschte rechtstreeksche verantwoor delijkheid op te loopcn, als eene voor afgaande goedkeuring onvermijdelijk zou meebrengen. Eventueele bemoeiing der regeering moet immer negatief blij ven. Of en zoo ja, hoe de hoofdredac tie van het Utr. Dgbl. aan dezen eisch heeft voldaan, valt buiten onzen ge zichtskring In ieder geval he#t de re geering een dag te voren geweten, wat er op komst was Ten slotte nog een paar woorden over de inmenging van het bestuur van den Journalistenkring. Dit richtte zich tot den hoofdredacteur van het Utrechtsch Dagblad met tweeërlei ver zoek zich beschikbaar te stellen tol een onderzoek a naar de al of niet echtheid der stukken b. naar de wijze waarop, en de om standigheden waaronder de eerste pu blicatie tot stand kwam. Het eerste verzoek had geen zin. Be kend was, het kon althans aan liet be stuur van den kring bekend zijn, dat de stukken bij den heer van Beunin gen berustten, cn dat de hoofriredac teur van het Utr. Dgbld. er geen zes gen over had. Daarenboven kon, van het «ogenblik af, waarop de Belgische regeering een officieel démenti had ge geven, het initiatief tot zulk een on derzoek niet meer van Nederlandsche zijde uitgaan. Alleen de Belgische re geering kan dat nu nog nemen Het tweede verzoek viel o.i. geheel buiten de competentie van den Jour nalistenkrlng Deze kring is geen col lege van toezicht over de pers. Waar zou het heengaan, als het anders ware? Geen dagblad is over welke re dactioneele aangelegenheid ook aan den Journalistenkring uitleg of verant woording schuldig; De weigering van den hoofdredacteur van het Utr. Dgbld, om in het tweede verzoek te treden was daarom o.i. alleszins gerechtvaar digd. De voedingsbodem. Haarlem's Dagblad schrijft, in een datumstukje getiteld „de voedingsbodem" o.a. „In de Belgische Kamer is een inter pellatie aangekondigd, die blijkbaar de werkmethoden van afdeeling zoovee! van den Generaien Staf. den Geheimen Dienst, zal betreffen Er Is inderdaad al le aanleiding toe En ik hoop van harte dat de heer Kmile Vandervelde, die de interpellatie houden zal, zich niet tot de methoden van dien Belgischen dienst zal bepalen, maar het bestaan van den dienst zelf aanvallen. Daarbij wordt de Belgische staat niet afzonder lijk geblameerd. Heelemaal niet. Laat ik verder gaan: Het is vooral te hopen, dat de Belgische interpellatie weerklank in a,!le landen zal vinden, want alle landen bezitten een geheimen dienst. En men hoeft zich heusch geen voorstellingen te maken van groote verschillen in de werkmethoden der daaraan verbonden agenten. De titel „agenten" is alleen maar gekozen vanwege de fatsoenlijk heid. Het zijn, rondweg gezegd, spion nen. De ideale spion is een man met sta len zenuwen, het maximum slimheid en het minimum karakter. Ren indivt du dat voor iedereen en voor elk doel te koop is. Het wordt er op uitgestuurd, en men zendt het een contra-spion ach terna, die geen andere taak heeft dan op te letten of de spion niet met de te genpartij in verbinding staat en zich ook door haar laat betalen. Vertrouwde agenten bezitten de ge heime diensten niet, of vrijwel niet. Als er eens een voorkomt is hij ge woonlijk niet bruikbaar Want deze man bezit scrupules, en niets is zoo fa taal voor de loopbaan van een spion als het bezit van scrupules. De knap pen in dit vak zijn allen, zonder uitzon dering, gewetcnlooze knoeiers, met een rijk voorzienen kerfstok. Volgens alle begrippen van recht behoorde de maat schappij tegen hen beveiligd te wor den, maar zij vormen de eenige soort van recidivisten die maatschappelijk wordt gecultiveerd, en in stand gehou den door middel van zware betaling. Volkomen karakterloosheid is te uit middelpuntig om niet een duur han delsartikel te zijn. TEL 217. ileine advertenties in het PLAATSING: DINSDAGS DONDERDAGS ZA TERDAGS Het wemelt in Europa van spionnen van landen. Dit is geen overdrijving, het is een vaststaand feit. Generale sta ven vergaderen niet alleen om geheime overeenkomsten te treffen. Zij zenden ook, elk voor zich, voortdurend hun handlangers uit om het werk te doen dat beneden hun eigen waardigheid is, maar dat niettemin een onmisbaar on derdeel van hun arbeids stelsel uit maakt. Het geheel is de vruchtbare voedingsbodem van het internationale wantrouwen, dat minister De Geer zoo diep betreurde, en dat volgens hem ont staan was door de publicatie van het Utrechtsch Dagblad. Integendeel. Het internationaal wan trouwen bestaat voortdurend, altijd. De publicatie van het Utrechtsch Dagblad was de onthulling van den voedingsbo dem. waaruit het opgroeit en voortdu rend nieuwe levenssappen trekt. De da gen die achter ons liggen zijn daarom niet „rampzalig" geweest, maar een onthulling van de werkelijkheid. Wij zagen de waarheid voor ons. En het was hoog tijd. De schrijver verklaart dat de hoofdredac teur van ons blad millioenen menschen in ons land en daarbuiten een grootcn dienst bewezen heeft door hen de oogen te openen voor het bestaan van de funeste generale staven knoeierij, die veel al te nuchtere menschen pleegden te beschouwen als een fantastisch onderwerp van goedkoope sen- satieromanneije3. Dat is het niet. en dal hebben al die ongeloovigen eindelijk nu eens duidelijk voor oogen. De rotte funrlee- ring van het internationale gebouw is blno," gelegd nu het nog lijd is om in te grijpen. Een oude „herinnering" Wij ontleenen aan het Vrijzinnig Proles tantenblad eene beschouwing van prof. De Louter die aldus eindigde: „Tenslotte herinner ik even aan het veel gesmade woord van minister van Karne beek bij de beraadslaging over het Neder landsch Belgisch verdrag, dat in 1927 door de Eerste Kamer werd verworpen: „Ik hui ver" bij het denken aan de gevolgen eener verwerping." De hoogleeraar laat het hierbij, en geeft het den lezer, deze herinnering te verklaren Bedoelt hij te zeggen, dat misschien minis ter van Karnebeek van „het" stuk zou op de hoogte geweest zijn Zoo vraagt de N. R Ct. en het blad gaat voort: „Wij mogen dan opmeken, dat hier een fout in de tijdrekenkunde plaats heeft. De bedenkelijke, tot huivering aanleiding ge vende passages van het stuk hebben betrek king op gebeurtenissen, die zich eerst in September 1927 zouden hebben afgespeeld, toen dus een ieder, ook minister Karnebeek van de „huivering" reeds lang was althans kon zijn bekomen. Doch wat wil de hoogleeraar dan met zijn herinnering zeggen Dc documenten van den heer van Beuningon. In verband met een door de N.R.Ct. ge dane mededeeling dat stukken, waarvan in de Nederlandsche regeeringsverklaring is melding gemaakt, zich veilig en wel in de kluis van den heer van Bpuningen be vinden, verneent het blad, dat dit niet meer het geval is en zij opgeborgen zijn in een safeloket vap een groote bankinstelling. De rol van Ward Hermans. Brussel, 10 Mrt. (V.D.) 0\e» de rol, die Ward Hermans in de documentcnaffaire ge speeld heeft, deelt De Schelde mede, dat Hermans de documenten van Frank Heine gekocht heeft, aangezien hij van de echt heid overtuigd was. Hij heeft toen de pa pieren in Holland weer verkocht, zonder hirbij een centime winst Ie maken Hij heeft er op gestaan, dat de echtheid nogmaals voor de publicatie zou worden onderzocht FRANK HEINE VEROORDEELD. Wegens hoi plegen van plagiaat. Antwerpen, 11 Maart. (H.N.) De rechtbank te Antwerpen heeft vandaag Prank Heine en het blad „Neptune" ge meenschappelijk tot betaling van duizend francs schadevergoeding veroordeeld, om dat Frank Heine in het genoemde blad pla giaat had gepleegd, van een roman van Co- nnn Doyle. De laatste had een aanklacht, zoowel tegen Frank Heino als tegen het blad, ingediend. Een handeltje van documenten te Keulen Wij lezen in de Telegraaf In verband met de opmerking van de „Nieu\e Rotlerdamsche Courant", 1at <le juridische zekerheid omtrent de valsch heid der stukken van het Utrechtsch Da» blad" werd verkregen zonder dat de do cumenten, die zich in de safe van den heer Van Beuningen bevinden, werden onder zocht, wordt uit Brussel gemeld, dat de Belgische regeering zich heeft aangesloten bij het denkbeeld van Van Cauwelaert, dat de Nederlandsche regeering een gerechter- lijk onderzoek naar dc kwestie der vervai- sching zal doen instellen. De „Indépendance" op haar beurt meent een boekje van den sluier te kunnen op iichtcn. De heer Van Beuningen. aldus het blad, heeft in zijn safe bij de Rotterdam sche Bank vereen iging bet vnlsche docu ment, dat Frank omtrent de vertrouwelij ke uiteenzetting van generaal Galet voor de gemengde militaire commissie heeft op gesteld. Zooals men wel denken kan, wa ren de Dmtschers verlangend, de uiteen zetting van generaal Galet te kennon en Mauser, de chef van de Üuitsche spiotina- gecontrale voor België te Keulen, richtte zich tot Frank Deze smeedde zijn docu ment, dat hij naar Keulen bracht en waar voor Hauser hem 1200 mark betaalde. Frank kreeg zelfs felicitaties van den Duitschen spionnagediénst. die de authen ticiteit cn het belang van zijn werk beoor- deelen moest Het volgende detail Is volgens de „Indé- pendnnce" ook aan Ward Hermans be kend Toen men in Nederland In verband met de Jémcn'is begon to twijfelen, bega ven drie ver tegen wnc.rdiger? van den heer Van Beuningen, zon niet hij zelf, zich naar Keulen ten huize van den spion Hau ser. en korhten voor .3000 gulden de val sche uiteenzetting van generaal Galet Wel nu, wij weten, aldus het blad. dat zich In het dossier van de affaire Frank Ward Hermans dat de Belgische justitie in han den heeft het schriftelijk bewijs vindt van dit contact tusschen de groep Van R^u ningpn en dpn Duitschen snionnagedlenst voor België Frank die van Ward Her mans kennis kreeg van dp transactie tus schen Rotterdam cn Keulen, richtte »»en srhrijven tot Hauser. waarin hij verzei nanteekende tegen het feit. dat de Duit sche spionnen met 30 000 francs winst een document van 10000 francs hadden ver kocht Hij kreeg van Hauser een ver ontschuldigend schrijven, waarin deze de waarheid van het fpil erkende cn hel op rekening schrepf van zijn chef HIJ be loofde te zullen voldoen aan den elsch van Frank, die bOOO francs van de gemank te winst voor zich verlangde De „Indëppiidanceweet voorts nog mede te deelen. dal hef „Algpmeen Handelsblad" hef document puhliceeren moest op den morgen van den dag, waarop Borm.s te Amsterdam moest spreken Dit was In scène gezet door De Recker. oud voorzitter van den Raad \an Vlaanderen Op het laat ste oogenhhk upigerde de bepr Heldring van het „Algemeen Handelsblad het ver drag te publicperen. omdat de heer Van Reuninzen hardnekkig bleef weigeren, bet origineel los te iaten. UIT DE STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen met ingang van 2 Juni 1929 met dank voor de langdu rige cn trouwe diensten, A. M. Hens, oud lid van den Raad van Ned.-Ind. Toegekend de zilveren eere medaille der Oranje Nassau orde nan II. Giebeling, eer ste machinist, chef van de machinekamer bij de N.V. Houthandel v.h H*. Szd van Dam te Zaandam en aan W. [J mees terknecht bij de fa. Wynne en Co. te Gro ningen. De minister van Waterstaat heeft den heer W. Turfboer, oud kapitein ter koop vaardij te 's Gravenhage op verzoek eervol ontslagen als lid der commissie lot onder zoek naar den omvang cn oorzaken van en de bezwaren tegen het dienstdoen van Chi- neezen en Lascaren op do Ned. Koopv. \loot en benoemd tot lid den heer W. A. Bever, oud kapitein ter koopvaardij te 's-Gravenhnge. Bij K. B is aan den Reserve-Kolonel van den genei alen staf G. B. Noothoven van Goor, vergunning verleend: 1o. tot het aannemen cn dragen van de ordeteokenen van Officier van het Legioen van Eer, van Frankrijk en 2o. tot het dragen van F.erekruis van het Hongaarsche Roode Kruis. ACROBATENVAL. Een rugwervcllractnnr. Zaterdagavond is in het City theater te Den Hang een lid van de daar optredende Theillon acrobatcngroep, de 24 jarige H. O. bij het maken van een 9aIto zoodanig ge vallen. dat hij met een vermoedelijke rug* uervelfractuur naar het Gemeentelijk Zie kenhuis moest worden overgebracht. He den zou een Röntgenfoto worden genomen ter vaststelling van den juisten aard rf»* fractuur De toestand van den getroffene, die geboortig is uit Riga, is redelijk wel. Deugd is de eenige adel. FRANKLIN. Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van MeJ. E. J. B. óp Monica lachte zachtjes, haar oog-en gericht op haar neef. „Hem te trouwen", herhaalde zij ironisch. „In elk geval", zeide Francis, de deur ope nend, merkt uf dat lady Monica niet gediend ia van uw opmerkzaamheden. Misschien deedt u beter ons te verlaten". „Ik zal natuurlijk gaan", berustte Ambrosius, met een veelbeteekensnden blik noar ^dc klok. „Het zou jammer zijn uw „tête a tête" te sto ren." Noch Fronds noch Monica bewogen een tprer. Een bediende verscheen. „Laat mijnheer uit", beval Francis. Ambrosius girg, zonder zich om te keeren. De deur werd achtei hem gesloten.^ „TJVat een onverdragelijk mensch f riep Mo nica uit. JV vind dat hij op rijn manier nuttig is antwoordde Frands koel. Zij keek hem aan met een vraag in haar oogen, die hij in gebreke bleef te beantwoor den. „Ik vermoed, dot je je ergert over mijn komst op dit uur van den avond", zesde zij. rJk kan het niet helpen. „Ik moest komen en daar ben Cc In elk g*vel aal het jouw reputatie niet •cbaden". ,Ga als je blieft zitten", verzocht Francis. „Mag ik vroeg Monica, naar den fauteuil terugkeerend. „Weet je, dat die kerel mij heusch durfde aanraken. Indien jij niet waart binnengekomen geloof ik, dat hij zou hebben beproefd, mij te kussen". „Je ziet er mooi genoeg uit, om het hoofd op hol te brengen van een sterker man dan Ambrosius", merkte Francis op, na een oogen- blik zwijgen De geheele uitdrukking van Monica's gelaat werd plotseling zachter. Haar oogen schitter den van vreugde. „Een compliment van jou, Francis", riep zij uit. „Vindt je wezenlijk dat ik er OGrdig uit zie Ze zeggen dat deze japon heel bijzonder is. „Madame" beweerde, dat ik de eenige vrouw in Londen wos die hem kon drogen". De mantel viel van haar schouders en zij stond een oogenblik op. Voor Francis' onge oefende oogen scheen de robe niets dan een wolk van tabakskleurig materiaal. „Ik heb je nooit mooier gezien", gaf hij toe „Ik ben blij, dat je er vanavond zoo over denkt". „Waarom vanavond vroeg hij, op haar neerziend Zij wees op het licht boven de tafel. „Draai dat uit, wil je verzocht zij. „Het schijnt in mijn oogen en ofschoon ik earc'ig door de wol geverfd ben, ga ik iets zeggen, waarover ik mij afschuwelijk schaam". Francis gehooizaamde haar zwijgend. Er biandde slechts één 'amp, waarover een zware kap. In het get-mperde licht was de schoon heid van haar profiel bijna verbiisterend; haar oogen, die de zijne gevangen hielden, waren zeldzaam glanzend. Hij voelde dat zijn zelf- beheersching gevaar liep. „Weet je. hoe laat het is?" herinnerde hij haar. „Je behoeft je over mij niet bezorgd te maken", zei ze vertrouwelijk. „Ze denken alle maal dat ik noar het bal van lady Panner ben en ze verwachten mij niet thuis vóór drie uur. Vermoedt je niet, waarvoor ik ben gekomen „Neen" „Ik heb vijfduizend pond noodig", zeide zij langzaam „Wil ie mij die geven „Ik zou het kunnen doen", antwoordde hij, na een oogenblik wachten. „Toen ik mijnheer Ambrosius hier vond", ging zij voort, „tiochtte ik het van hem te lee- nen: tenslotte is hij een geldschieter". „En weigerde hij „Erger" bekende zij. ,,Hij vroeg mij ten huwelijk". Fronois' oogen schoten een oogenblik von ken. Hij bedwang echter het gevoel van woe- de. Ik ben zeer onwetend op dat gebied", merk te hij r istig op, „maar is het tegenwoordig niet heel gewoon dot meisjes om geld trou wen „Sommige meisjes, ja", stemde zij toe. „Er was een jong meisje van negentien*, vervolgde hij, „dat ik ontmoette op je moe ders ontvangavond. Zij scheen nog in de leer kamer thuis te hooren Heeft niet iemand mij verteld, dal ze was gehuwd met een makelaar in effecten van zestig, of zoo iets „Volkomen juist, en dan nog wel een zeer weerzinwekkend iemand ,,En de dochter van lady Herington „Je behoeft niet verder te gaan", viel zij hem in de rede. „Er zijn vele jonge vrouwen, die hoar lichaam verkoopen voor het merk van eerbaarheid vertegenwoordigd door een hu welijksakte, en de weelde, die deze aanbiedt. Dit is tegenwoordig een gewone koop." En jij „Kan je heel duidelijke taal verdragen 7 vtoeg zij, „Waarom niet? De waarheid kun nooit be- leedigen". „Niettemin zijn er menschen. die de waai- hoid zedeloos zouden vinden. Ik niet. Ik zal je precies zeggen, wat ik ervan vind. Ik zou mij zelf, noar lichaam en ziel reiner en eerbaurdei achten, wonneer ik mij gaf aan den man, voor wien ik in stoat was te voelen liefde cf harts tocht, of hoe je het ook wilt noemen, dan een man te trouwen voor wien ik niets voelde en vooi te wenden dat ik hem alles gaf, wat een vrouw te geven heeft". „Ik begrijp het", fluisterde hij. „Ik moet die vijfduizend pond hebben, Fran cis". ging zij voort. „Mijnheer Ambrosius bood ze mij aan als ik hem trouwde, en ik voelde mij beleedigd. Ik vraag jou ze mij te geven, Francis, omdat ik nergens bang voor ben" De atmosfeer van de kamer was plotseling verstikkend. In de open lucht had hij het laatst dat onstuimig verlangen gekend, toen de auto door 't bosch met den geur van pijnboomen gleed en de schemering op hen neerdaalde Wat had hij moeten strijden om te vergeten En nu was het er weer, sterker dan zijn wil, sterker dan zijn levensoffer Hij zonk op de knieën en de aanraking van haar arm om zijn hals scheen het zoetste, dat dit leven hem ooit had gegeven. Hun Hopen ontmoetten elkaai. „Monica I" riep hij. Zij lachtte zacht met haar gelaat tegen hei zijne Je haat mij niet wezenlijk, wel fluisterde zij gelukkig. „Je doet alsof, maar het is niet zoo" „God weet, dot ik je niet haaterkende hij Hij trok zich een oogenblik later terug, tee- der en zonder zich te haasten Monica bedekte het gelaat met de handen. Zij was te ontroerd om iets van zegepraal te voelen te gelukkig m deze weinige seconden, om zich af te vragen, waartoe d«t moest leiden. Zij hoorde hoe Francis de kamer doorging en aan de schrijftafel plnats nam. Zij hoorde het krassen van zijn pen „Waar ben je, Francis riep zij zacht, zon der de handen te bewegen. „Ik schrijf een cheque", ontwoordde hij. „Laai d e chèque maar loopen I Kom weer bij mij 1 Kom dodelijk of ik voel mij onge- lukkg" „Een minuut", verzocht hij. Hij eindigde zijn taak, stond op en bracht ha.ar de chèque. Hij drong deze in haar xveer- bart:ge vingers. Zij strekte de armen uit. Francis, toch voel ik mij beschaamd", be kende zij. „Spijt het je dai je bent gekomen „Neen", antwoordde zij hartstochtelijk. ,Jk ben blij, blij met alles, Kus mij I" Zij opende haar armen Opnieuw viel de we- leld van zc'fontzegging voor hem weg. Hij voelde haar virgers om hem voelde hoe ge makkelijk en zacht zij in zijn armen rustte, een s room van woorden, onsamenhangende dwa ze woorden, kwamen nnor zijn lippen. Hij was zich ternauwernood bewust, dat de deur zacht werd geopend. Zij was het, die het eerste om keek In het schemerlicht kon zij slechts ge brekkig de gedaante onderscheiden van een vrouw, die cp den drempel stond „Zeg eens. Francis! Waarom zii je in hot denker Ik ben niet te laat, wel De ges'n'te aan de deur voe'de aan den knop en de kamer wn- plo'seling overstroomd met licht. Peggy Loyton, in een e:genaardigen avondmantel cn met juxvi elcn in hei haai, was plotseling zichtbaar. Zij keek verbaasd op. (Wordt vervolgdj

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5