3MEÖ5FOÖETSCH DAGB1AB BINNENLAND. WILLEM GROENHUIZEN De Wettige Erfgenaam Woensdag 13 Maart 1929 .DE EEMlANDEft", 27e Jaargang No. 215 TWEEDE BLAD. ALGEMLEN NED. VERBOlND Moeilijke constellatie HENDRIK DE VRIES f Gedipj. Horlogemaker 1e klasse. SALARISSEN RIJKSPERSONEEL Nog eenige jaarcijfers FEUILLETON. Vergadering der groep Nederland De groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft Zaterdag te Botterdam een groepsvergadering gehou den onder voorzitterschap van prof. dr. van Schelven, die een openingsrede hield, waar in hij er o.m. op wees, dat de groep zich tegenwoordig in een moeilijke constellatie bevindt, tengevolge van de houding van het hoofdbestuur. Dat het reglementswijziging op touw zet, die consequent slechts tot ban en interdict van de afdeelingen of perso nen kunnen leiden en dat sommige auto riteiten in dit klassieke land der vrijheid van gedachten de Groot-Nederlandsche cultuur-beweging in de leprozenbank wil len opsluiten, (denk aan het Dietsch Stu- dentencongres) dat is alleen erg voor het hoofdbestuur en voor die autoriteiten. Voor de groep is echter erg, dat zij door zulke uitingen en maatregelen licht in een hoek gedrongen wordt, waar zij toch eigenlijk krachtens haar reglementen niet zijn wil. Er blijft toch ook bij een eerlijk zich hou den aan de reglementen nog werk genoeg over voor het ideaal, waarvoor de drager der Belgische kroon zelf, tien jaren gele den, de klassieke formule heeft gevonden, „de Vlaming in rechte en in feite de ge lijke van den Waal". Er werd naar de toegejuichte openings rede, o.a. een motie behandeld van de af- deeling Rotterdam, waarin verklaard wordt, dat het in de vergadering der af- deeling Utrecht op 23 Januari j.l gespro kene voor rekening blijft van die afdeeling, welke motie werd aangenomen. Het jaarverslag en do rekening en ver antwoording worden goedgekeurd. In ver band met de rekening werd opgemerkt, dat de verhouding tot het hoofdbestuur niet deugt en een behoorlijk geldelijk beheer der groep onmogelijk maakt. De vergade ring droeg het groepsbestuur op de admi nistratie der groep zoo los te maken van die van het hoofdbestuur, als beider gel delijke omstandigheden toelaten In de plaats van de prof. v. Schelven werd de heer Pattisk thans ondervoorzitter, tot voorzitter gekozen, die zijn benoeming voorloopig aannam. Naar aanleiding van een opmerking ovei den toestand in Zeeuwsch-Vlaanderen, werd meegedeeld, dat de heeren prof. Nolet en Pattfst binnenkort ter plaatse een onder zoek zullen .instellen. Op een vraag weri geantwoord, dat men dr. Borms even goed ©Is ieder ander Vlaming als spreker kan oitnoodigen, mits de bijeenkomst niet het barakter draagt van een tegen België ge richte politieke betooiring. Aan een noenmaal huldigde de nieuwe voorzitter zijn vooganger, prof. ar Schel ven, voor de toewijding waarmee hij de belangen van de groep heeft behartigd. DE VRIJHEIDSBOND De algeineene vergadering. De Algeraeene Vergadering van de Libera le Staatspartij „De Vrijheidsbond" zal op Zaterdag 0 en Zondag 7 April, te Arnhem in het gebouw „Musis Sacrum" gehouden worden. Zaterdag 6 April, te twee uur, is een Openbare vergadering, gevolgd door een Huishoudelijke vergadering waarin de can- didatenlijst voor de verkiezing van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zullen vastgesteld worden Om 7 uur is er gemeenschappelijk Diner, daarna gezellig samenzijn. Op Zondag 7 April 1929, te tien uur, is er huishoudelijke vergadering ter verkie zing van 5 leden van het Hoofdbestuur we gens het periodiek aftreden van S. van den Bergh Jr., D de Boer Dzn., Mr. G. A. Boon, Prof Dr. Th. Colenbrander en Abr. Staalman. Door do afdeelingen werden als candida- ten gesteld De aftredenden en do heeren Ir. Jhr. O. C. A. van Lidth de Jeude, Ir. J. Koster, H. J. Peletier, Mr. J. Rutgers en S. Rijkes Vervolgens zullen het Beginselprogram met inleiding, het Werkprogram en het Verkiezingsmanifest 1929 worden vastge steld en de te voeren propaganda bespro ken worden. De begrafenis van den organist der Groote Kerk te Rotterdam Maandagmiddag heeft op Crooswijk de be grafenis plaats gehad van den Vrijdagmor gen te Rotterdam gestorven organist Hk. de Vries. Aan de begrafenis was een rouwdienst in de Groote Kerk, waar de Vries zoo vele malen het orgel had be speeld, voorafgegaan. Te even half twaalf werd de lijkkist, ge dekt door een enkelen krans, door den hoofdingang der kerk binnengedragen en geplaatst in het ruim van do kerk. Van het orgel, bespeeld door den heer J. C. de Graaf, den organist van de Noorderkerk, klonken de tonen van bet/Lento, een com positie van de Vries zelf. De baar werd ge volgd door de familie en eenige belang stellenden, onder wie mr. A. v. d. Hoeven, voorzitter van gecommitteerden tot de za ken der Nederlandsch Hervormde Kerk Onder de velen, die in de Groote Kerk den rouwdienst bijwoonden, waren een tiental predikanten, leden van het kerkbestuur en musici. Nadat ds. J. R. Callenbach was voorge gaan in het gebed zong de gemeente Psalm 103 het achtste vers Gelijk het gras is ons kortstondig leven Dr. Callenbach heeft de gedachtenisrede uiteresproken. Mevrouw Schupper-Whitehead heeft vervolgens op de viool voorgedragen het adagio uit de Sonate Pathétilque van Beet hoven. De heer Chr. de Goey, organjst van de Noorsche kerk, heeft haar daarbij op het orgel begeleid. Na gebed van dr. Callenbach, heeft de gemeente nog gezongen Gezang 271, ver zen 7 en 8 Als ik eens van d'aarde scheide, enz. Langestraat 43. Reparatie-inrichting aan huis. TEL. 652. flet nieuwe bezoldigingsbesluit Terwijl het laatste vers gezongen werd, werd de lijkkist uitgedragen. Om de geopende groeve op de begraaf plaats had zich reeds een groote menigte belangstellenden geschaard, toen de stoot daar aankwam! Onder hen waren ds. de Heer en ds. Krul namens het ministerie van predikanten, dr. Callenbach kwam in den stoet mee. Voorts waren er verschillende organisten en andere musici. De voorzitter \an het college van gecom mitteerden 'mr. v. d. Hoeven heeft, toer. de kist, nu gedekt door vele bloemstukken, was gedaald, een woord van diepe erkente lijkheid gesproken voor al hetgeen de over leden groote kunstenaar voor de Rotter- damsche gemeente is geweest. De heer F. Meerkamp van Embden sprak als oud-leerling en eer. van de oudste vrienden van de Vries een afscheidswoord, maar bovenal als een van de duizenden Rotterdammers, die zoo vaak genoten heb ben van zijn eerlijke en oprechte kunst. De heer W. de Vries, was de woordvoerder van de Nederlandsche organistenvereeni- ging. In zijn kwaliteit van voorzitter dier vereeniging heeft hij in de laatste jaren zijn nu gestorven broeder een paar maal mogen toespreken. Hier aan dit graf wil hij God danken voor het vele wat de Vries is geweest. De oudste broer, de heer S. R. de Vries dankte voor de betoonde belangstelling, in het bijzonder dr. Callenbach en het college van Gecommitteerden. H. DE VRIES. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijks universiteit te Utrecht voor onderwijs in de gezondheidsleer en de geneeskundige politie L. K. Wolff, arts te Amsterdam. Op verzoek eervol ontslagen met ingang van 16 September 1929 Dr. J H. Gunning Wzn als buitengewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op verzoek eervol ontslagen met dank met ingang van 1 April 1929 Ir. R. C. H. Schüngel, als inspecteur' van de volksge zondheid bij den dienst welke in het bi zonder is belast met de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende, de volkshuisvesting. Benoemd tot burgemeester der gemeen ten Jaarsveld. Lopik en Willige-Langerak H. M. Oldenhof. Met ingang van 1 April 1929 benoemd tot burgemeester der gemeente IJsselmon- deB. P. Hazenberg, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burge meester der gemeente Giethoorn. BEGRAFENIS J. J. KLEEFSTRA Maandagmiddag had op Westerveld to Vel- sen in grooten eenvoud de teraardebestel ling plaats van den bekenden paedagoog, den heer J. J. I<leefstra, oud-hoofd der Brinioschool te Hilversum. Onder de aanwezigen waren o.a. eenige oud-collega's en de heer L. Simons, direc teur der Wereld-Bibliotheek. Er werd niet gesproken. Een schoonzoon dankte namens de familie voor de belang stelling. DE KONINKLIJKE FAMILIE BIJ HET PADEREWSKI-CONCERT H. M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder, Z. K. H. de Prins en H. K. H. Prin ses Juliana hebben gisteravond met groot gevolg het pianoconcert van Paderëwski in het gebouw voor K. en W. te 's Graven- hage bijgewoond. In aansluiting met de reeds gepubliceer de salarissen van het nieuwe Bezoldigings besluit voor het Rijkspersoneel, kan de T c 1. nog de volgende jaarcijfers geven Algemeene Landsdrukkerij Directeur 5500—7000 Algemeen bedrijfs leider 4000—5200 Meesterknecht in de zet terij 2000—3400; idem in de drukkerij 2600— 3400 idem in de binderij 22003000. Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Rijksuniversiteiten en Technische Hooge- schoolConservator 24005600 Admini strateur 3500—4500Vast assistent b./d. Technische Hoogeschool 21004000; Ama nuensis 1300—2200. Rijksmuseum Directeur 4400—6000 Conservator 2400— 5600. Hoofd van Administratie 1800—3600 Wetenschappelijk assistent 2100—3200 Technisch assistent le klasse 24003200. Departement van Defensie Rijkswerven Directeur 7000—8000 Werkmeester 2600— 3600Meesterknecht 2600—3600Eerste teekenaar 2600—3600 Bouwkundig opzich ter 2200—3600 Baas bij de vakken 2200— 3000 Commandeur bij de vakken 1600 2400 Bureelbeambte 1ste klasse 1400—2400 Commandeur bij de magazijnen 1400—2300. Loodswezen Loodsschipper 1ste klasse (3e, 4e, 5e en 6e district) 4200—4800; Loodsschipper le klasse (lo en 2e district) 4000—4400 Machinist bij het loodswezen (3e, 4e, 5e en 6o district) 3300—4100Machinist bij het loodswezen (le en 2e district) 3300—3500 Zeeloods (3e, 4e, 5e en Ge district) 3100—3900 Zeeloods (lo cn 2e district) 3100—3400 Hulpzeeloods 2100-2900. Departement van Financiën Directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, algemeene dienstOntvanger van een kantoor der le klasse 7500 (vas)t idem 2e klasse 7000 (vast); idem 3e klasse 5200 —6200idem 4e klasse 4200—5200 Ad junct-inspecteur 2400—5000 Kommies le klasse 1500—2500. Registratie, domeinen, hypotheken en ka dasterOntvanger van een kantoor der le klasse 7200 vastOntvanger van een kan toor der 2e klasse 7000 (vast) idem 3e, klas se 5200 —6200; idem 4e klasse 4200—5200 idem 5e klasse 36004400; idem 6e klasse 3200—3500 Rijksklerk met vakexamen 1200 —2200Rijksklerk zonder vakexamen 1200 —1^00; Landmeter bij het kadaster 2200— 5600; Teekenaar bij het kadaster 1300—3000 Departement van Waterstaat Rijkswaterstaat: Ingenieur 2400—6000. Opzichter la klasse 2600100Ó Ambtenaar voor den algemeeren dienst 14003000; Bu reelambtenaar 12002800. Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie Ingenieur 24006000 Electro- technisch hoofdambtenaar 44005200; Com mies, Hoofdcommies (nieuwe titel Refe rendaris) 18005200 Commies-titulair (nieuwe titel commies) 2600—3600 Chef instrumentmaker 16002800 Kantoorbe diende le kl 1iOO2600. GESNEDEN MENSCHENHAAR. Chineeschc wraakneming. De Rotterdamsche politie heeft een merk waardige zaak te onderzoeken gehad, die vermoedelijk in de analen van de Neder landsche rechtsspraak wel zeer zeldzaam zal zijn. Haar werd meegedeeld dat een Chinees was gedwongen een glas water uit te drinken waarin gesneden menschenhaar was gemengd. Men weet dat dit in Indie wel gebruikt wordt om door het eten van mensehen te doen, wien men een ernstige én sleepende ongesteldheid wenscht te be zorgen. Het veroorzaakt in \ele gevallen n.l. een darmontsteking, die enrstige gevol gen kan hebben. Het onderzoek in deze zaak was daarom lastig, omdat het altijd moeilijk is verkla ringen los tc krijgen van Chineezen. Het slachtoffer van deze historie, dat Ijlings een groote hoeveelheid wonderolie heeft ingeno men, met al de onaangename gevolgen daarvan, maar tevens met het aangename gevolg dat hij tot dusverre nog geen andere ziekteverschijnselen heeft vertoond, heeft bij de politie verklaard dat de twist tus- schen hem cn den tweeden Chinees was onstaan over de betaling van een smokke larij die was mislukt. Hij zou wapens heb ben gesmokkeld naar Amerika, maar ze even voor de haven overboord hebben ge worpen, toen de douane aan boord kwam. Daarom zou dc tweede hem niet hebben willen betalen. Deze verklaarde daaren tegen dat hij den eerste geld geleend had en deze hem niet wilde terugbetalen. De oplossing was moeilijk te vinden. En men heeft een eind aan de discussies go- maakt door den tweeden Chinees die met behulp van een paar landgenootcn zijn vij and heeft gedwongen den bewusten drank in te nemen, via den Vreemdelingendienst over de grens te zetten. Daar kan hij met die practijken verder gaan. In Holland is men daar nog niet van gediend. NEDERLAND EN BELGIfe. Inteileotueele toenadering. Op 9 Maart j.l. zijn op het ministerie van buitenlandsche zaken uitgewisseld de ak ten van bekrachtiging van het op 26 Oct. 1927 te Brussel tusschen Nederland en Bel gië gesloten verdrag betreffende intellec- tueele toenadering tusschen beide landen. DE VERDUISTERING TE OUDENBOSGH. Een oneerlijke rljksk'e:k. Het gerechtshof te 's-Hertogebosch heeft de zaak behandeld tegen P. van A. te Ouden bosch, rijksklerk der directe belastingen, ver dacht van verduistering van ongeveer ƒ30.000 aan den staat toebehoorende, die hij aan be lastinggelden in verschillende plaatsen in den loop van tien jaren geind had. Verdach te bekende. Hij had het geld verspeculeerd. De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank te Breda, waar bij verdachte veroordeeld is tot 2 jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. Rassere, voerde ver zachtende omstandigheden aan. INDISCHE REKENING OVER 1924. Het slot bijna 84 millioen gun stiger dan do raming. Ingediend is het wetsontwerp tot defini tieve vaststelling van het slot der rekening van uitgaven en ontvangsten van Ned. In- die over 1924. Hieruit blijkt, dat de uitgaven 6.2 mil- lioen beneden de raming zijn gebleven en de ontvangsten de raming met ruim 76.6 millioen hebben overtroffen, zoodat het slot van de rekening bijna 83.900.000 gun stiger blijft. TENTOONSTELLING VAN NARCISSEN. In het Kralagebuis. Op 17 en April is er door de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem een tentoonstelling uitgeschreven, uitsluitend van Narcissen die in het Kre- lagehuis gehouden wordt Er worden gou den, verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles uitgeloofd, terwijl nieuwe Narcis sen kunnen bekroond worden met een ge tuigschrift. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN KRING. Uitgestelde jaarvergadering. Do jaarvergadering van den Nederland sche Journalisten Kring, die a.s. Zondag zou plaat3 hebben, is orn verschillende re denen een week uitgesteld. Zij zal thans worden gehouden op Zondag 24 Maart a.s. in de bovenzaal van „Tivoli" te Rotterdam. Alle ding zijn eisch, alle zin zijn wil. VONDEL. Door E. PHILIPS OPPKNHKIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. 57 „ïk vraag je excuus", riep zij int. „ïk geloof, dat ik niet boven had moeten komen, zender te zijn aangekondigd. Het spijt mij heel erg". Niemand ze'de een woord. Monica stond langzaam op en legde haar avondmantel om haar schouders. Francis wilde haar maohinaai helpen maar zij deed snel een stap ach.cruk Plotrel'ng zag zij een verkreukeld papier op den vloer de cheque. Zij boog z'ch, raapte haar op en verscheurde ho3r in vieren. „Het spijt mij verschrikkelijk", verkkarde Peggy Layton. Maar je verwachtte mij toch, niet, Francis. En je hodt mij verlof gegeven boven te komen, wanneer ik het maar verlang de." Monica begaf zich r.aar de deur. De nieuw- stond aan de eene zijde. Francis dcSfd o-.op r.aar voren. Toen sprak Monro -too-, n'et eerst. Zij herkende haar eigen stem bijna niet. Voor Francis klonk elk woord af schuwelijk. „Wees zoo goed, verzocht ze, mij toe te staon alleen weg te gaan. Ik ken den weg uit stekend-" Zij girg, Francs staarde met strakke oogen naar de deur, die rij ach.er zich had dicht ge daan hij was doodsbleek en bewegingloos, vervuld ven den afschuw van e«n plotselinge en vreece'ijke werkelijkhe'd, die zich opdrong. Pcggy Layton, wierp met een licht schouder ophalen haar mantel op de leun'ng van een stoel en nam een sigorette» van de tafel. Zij was altijd bang vcct Francis geweest en zij was het nu meer dan ooit, maar zij wachtte zich wel, het te toonen. „Het spijt mij verduiveld, Francis", zeide zij. „Ik weet zeker dat beneden niemand w'st det lady Monica hier was. Zij moet langr den an deren weg zijn gekomen. Je zu't wel in sioat zijn het hoar uit te leggen en dan komt alles wel weer in orde." Haar woorden martelden hem. Zij liep naar den stoel waar Monica had gezeten. Hij hield hear tegen met een scherpen u'iroep. „Ga daar niet zi.ten" drong hij bijna woest aan. Zij trok een ietwat spottend gezicht. „Bes*e kerel, ik ben bereid e'les te doen wat je van mijn verlangt, maar je moet redelijk zijn". „Wist ik verlang, dat je doei", verklaarde hij, is weg te gaan". „Wcv- gaan" herhaalde zij ongeloovig. „Onmiddellijk ah je bVeft," zeide hij nadruk- jce'ijk. ,.lk wil niet, dat je in deze kamer blijft". „Omdat zij hier is geweest, vermoed ik I" „Ja". Peggy Layton nam hoor mantel en wikkelde dien om zich heen. Haar gevoel van waardig heid kwam boven. „Indien ik ga", dreigde zij, „zal ik nooit meer terugkomen. Je weet wat dat beteeként". „Dat is juist wat ik wensch", antwoordde hij. „Je hebr gediend voor het doel, waarvoor ik je noodig had. Je hebt gemaakt det de men- schen geloofden wet ik wilde, dot ze geloof den. Je hebt het alleen iets te goed gedaan. Vergeef mij, indien ik onbeleefd ben. Ik ver zoek je nu tc gaan". Hij hield de deur voor hoor open. Zij lachte hem toe, een coquette iot hel laa»st toe. „Ik kon niet boos op je zijn, Francis", be kende zij. „Ik heb in je kaart gespeeld en je hebt meer dan je woord gehouden. Het spijt mij, a1s ik de dingen door de war heb ge stuurd, maar ik heb dot toch niet wezenlijk ge daan. „Wat bedoel je?" vroeg hij. Hij scheen vrijer te ademen, nu zij over den drempel was. „Juli.'e tweeën," zeide zij, „behooren tot de zelfde wereld. Je zult haar de waarheid vertel len cn ze zal gelooven dat hcl de waarheid is. Goeden dag". Hij sloot de deur achter haar en ging terug in de kamer, die ol hoar glans had verloren. HOOFDSTUK XXX. Weer stond lord Henry op het haardkleed van de bibliotheek van Chatfc'd Castle terwijl lady Henry in'een fauteuil zat te breien.cn Eustarius, met zijn harden in de zakken, rtaai- de door het groote raam naar het park. Dit maal waren zij echter bezoekers, opgeroepen voer het onderhoud, dat zij hadden gevraagd met het hoofd van het Huis. Francis was nog niet verschenen. „Ik wenschte, dat je da* vervloekte breiwerk weglegde, Susan", merkte lord Henry geprik- ke-'d cp. „Het maakt mij zenuwachtig, je daar maar te zien werken alsof er niets gebeurd was ol cp het punt stond te gebeuren". „Het is beter, da* je er maar aan gewen:, Henry", antwoordde zijn vrouw bedaard. ,,Er schijnt meer dan ooit kans dat ik het de vol gende week voor mijn besteen moet doen". .Nonsens! Ik vraag mij af, waar voor den doive! Francis blijft V „Drommel* riechte manieren, ons zoo te la ten wach.en", mopperde Eustetios» „Franc's is in de eiken kamer in gesprek met Sir Stephen", verteld lady Henry. „Ik zag hen door het raam, toen we er langs kwamen". „Ik vermoed, dat hij ons dan toch moet heb ben gezien", morde lord Henry. „O, hij zal ons spoedig genoeg zien met ol onze misère", mopperde Eurïatius. „De eenige vioog j», of d't ons goed zal doen. Sir Stephen zeide het ons vrij duide'ijk weet u wel. Hij geloofde niet, dat u Francis zult kunnen bewe gen ook maar een penning los te laten", „Ik moet bekennen, dat ik met eenige vrees het onderhoud tegemoet zie", gaf lord Henry toe. „Ik kan niet begrijpen, hoe we a'lemaal in zulk een heJsohe m'sère geraakten", merkte Eus'otius rombor op. „Wanneer dit a les voorbij is" zuchtte zijn moeder, „geloof ik niet dat je nog zco zult schelden op mijn kleinen winkel in de Bond- street. Dank den hemel dat zijden jumpers v/eer in de mode komen". „•Alles wel beschouwd is de kerel hoofd van dc familie", zeide lord Henry, „hoewel hij den boel zoo door de war heeft gestuurd. Hij kan niet toelaten dat wij beiden voor bankroet moeten terechtstaan. Ik wilde, dot Monica niet dwaas deed. Ik heb eenigsrins het gevoel dat zij hem beter begrijpt don een van ons." „Er was een tijd", herinnerde lady Henry, „det ik zeker dacht dat Monica hc-t middel zou zijn om ens in inniger aanraking te brengen met dezen vreemden jongen man." „Nu u kunt het dmkbeeW nu wel voor goed opgeven", zeide Eustatius treurig. Zij kon zelfs niet verdragen, dat mon zijn naam noemt Zij beweert nu, dat zij mijnheer Mess moet spreken, eenvoudig om er buiten te blijven." „Wanneer gaat Monica weg vroeg haar vader. „Niet voor over tien dagen of zoo", ant woordde lady Henry. „Zij zal Grace in Men- tone vinden." „Voor Monica neem ik den hoed af" ver klaarde Eustatius, met een klank van eerlijke bewondering in zijn toen. „Indien iemand mij had verteld dat het mogelijk was. Tante Grace te bewegen eer. lapje van vijfduizend los te maken, zou ik hem hebben gehouden voor een volslagen krankzinnige." „Lk herinner mij nog heel goed, hoe twee jaar geleden te Cowes, toen ik een vijf en twintig pond noodig had, om mijn hotelreke ning te betalen, zij er erg boos om was". „Je moet je herinneren", stelde zijn moe der in het licht, „dat Monica feitelijk de zorg voor tante op zich zal nemen. Zij za'. den geheelen winter met haar te Mentone blij ven en dan met haai naar Mariënbad reizen." „Zij zal een vrij hoogen prijs voot haar vijfduizend pond hebben betaald, als ze tante Grace voor haar verdere leven heett rond te sleepen", merkte Eustatius op, zich van het venster afwendende. „Zoo, nu zullen we spoe dig uit onzen angc; rijn. Zij komen langs het terras". Lady Henry keek op do Mok. „Dcnzelfden tijd cn dezelfde manrid, ais toen Francis ons zijn eerste bezoek b«•adhz." „Eo een beroerden tijd hebben we daarna gehad." zuchtte Eustat us. „Over het geheel genomen, vind lk dat Francis zelf aansprake lijk is voor de moeilijkheden, waar*n we nu zijn geraakt. HJj ging voort het ons zoo ge makkelijk mogelijk te maken, geld t<> krijgen. Wie zou hebben verwacht dat die Ambrosius voo'n ploert zou zijn? Ik vermoed dat dit Monica's schuld is»" .(Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5