KEtTJES s DE ADELAAR Onze Succes Ccs'uiïie NEDERLANDSCHE M1DDENSTANDSBANK Uir MOOI AM£R8f00iU ANTWOORD VAN ABR. STAALMAN KRANIGE ZEELIEDEN GEHULDIGD Medaiiles met oorkonde AWIERSFJORTSC1 DAGBLAD 3 X voor f 1.— Alle Batikzaken n v S. H. A!?iS RADIOPROGRAMMA Langestraat 40 - Amersfoort 2 rii model moderne stoffen f 35.- Een paar maanden geleden, het was in het Amersfoortsche dagblad van 25 Januari, meen ik, vertelde ik u over de rubriek „Met den Kijker", welke maandelijks verschijnt in het tijdschrift „Natura", orgaan van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeni- ging, waarin Jan P. Strijbos een overzicht treeft van wat we in de eerstvolgende we ken 11< de vrije natuur kunnen verwachten. ik heb naai- aanleiding daarvan zoo nu en dan eens om me heen gekeken en... ge luisterd en het lijkt me wel aardig u iets van mijn bevindingen te vertellen. Strijbos dan vermeldde, dat we begin Fe bruari den zang van Groote en Zanglijster konden verwachten. Nu is door den abnor maal kouden winter veel in de natuur erg verlaat, vooral op botanisch gebied, maar 8 Februari zat in het plantsoen de Zang lijster zijn liedje te kweelen. Wel is waar nog maar een paar strophen, maar hij zong dan toch maar! De Groote lijster hoorde ik nog niet. Hier is Ximmerdor zijn terrein, dat het dichtst bij ligt, dunkt me, en ofschoon ik daar nog al vaak heen ga, de Groote hoorde ik nog niet. Ik meen, dat ik ook den Merel gehoord heb, maar ik durf het niet zeker zeggen. Maar Koolmees en Pimpel deden al ver scheiden keeren hun geluid hooren en ik kan Monnikendam bijna nooit overgaan of de Boomklever laat zijn helderen fluittoon hooren. Natuurlijk hebt ge met mij de Spreeuwen al vaak gehoord. En de Vinken slaan al weer, dat het soms een lieve lust is. De Roodborst hoorde ik nog niet, maar de Win terkoning zat me al tweemaal deze week allerlei heftigs toe te voegen. De Bonte specht hoorde ik nog niet roffelen, maar de Groene liet al meer dan eens voor mij zijn schellen roep weerklinken. Er gaat niets van af hoor, 't wordt lente en dat zal wel weer gauw maken, dat we alle ijs- cn sneeuwmisère spoedig vergeten zijn. Laten we dat tenminste hopen! Iiij legt het lidmaatschap der Tweede Kamer niet neer Naar aanleiding van het tot hem door het dagelijksch bestuur van de liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond' gerichte schrijven, waarin hem verzocht word het Kamerlidmaatschap neer te leggen, heeft de heer Abram Staalman een schriftelijk antwoord aan iat bestuur gezonden. Daarin zegt de schrijver zich te verwon deren over het feit, dat het dagelijksch be stuur aan een oprichter van den Vrijheids bond kon schrijven, zooals het deed. „De Dresselhuysstichting kwam", naar de heer Staalman zegt, „tot stand toen de partij nog niet beschikte over de geldmiddelen van (hans -Voor de instandhouding van een Bureau moest zelf een beroep worden gedaan op de Kamerleden voor het afstaan van een deel \an hun Knmertoelage." „Dat is veranderd, de Vrijheidsbond be schikt thans over bezoldigde propaganda ten en bezoldigd personeel, groote sommen worden besteed, wat slechts mogelijk is door den steun van een kleine groep kapi taalkrachtige personen. „U kunt het feit niet verbloemen", al dus schr., dat ik moest plaats maken voor een man. die voor de leden uwer partij zoo goed als volkomen onbekend is en die in het „Weekblad gewijd aan de belangen van Roterdam" van 2 Februari j.l. door F. v. R. werd gequalificieerd als „iemand, van wien ieder weet, dat hij daar fin de Kamer) gewoon zal zitten als representant voor de belangen van de Indische ondernemers, ja, men mag haast wel zeggen als vrijgestel de U kunt niet weerspreken, dat ik, die de belangen van de middenstanders wel haast gedurende drie zittingperioden in de Kanier naar hun volkomen tevredenheid behartigde, bij dezen achteruit werd ge steld en uwerzijds ook verzuimd werd een anderen middenstander een, althans be langrijke kans op verkiezing te geven. „De plaats van den heer Schürmann geeft slechts weinig kans op verkiezing. Dezo heer maakt deel uit van een omvangrijk comité van in den Vrijheidsbond vooraan staande middenstanders uit alle deelen vso lui land. hetwalfc zich. zij het dan vergeefs, zeer beijverd heeft om mijn herkiezing te verkrijgen. De heer Schürmann heeft deze plaats aanvaard, niettegenstaande de lei ders van dit comité hem te kennen hebben gegeven, dat. zij zulks zeer zouden be treuren." Ten slotte verklaart de hoer Staalman aan het verzoek om zijn zetel te ontruimen niet te voldoen. Hij is in 1925, ondanks de tegenwerking van den Vrijheidsbond op eeti afzonderlijke lijst gekozen, zoodat -- aldus de korte zin de Vrijheidsbond niets over den zetel heeft te zeggen. JHR. A. S. E. VAN TETS. Met ingang van 1 April heeft de Koningin op zijn verzoek op de moest eervolle wijze ontslag verleend aan jhr. A. S. E. van Tets, als kamerheer, dienstdoende bij de konin gin-moeder en als kamerheer i. b. d. ter be schikking van de koningin-moeder gesteld. UIT DE STAATSCOURANT. Met.ingang van 1 Mei eervol ontslagen onder dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen jhr. mr. D. R. de Marees van Swinderen als president der rechtbank te Groningen en benoemd tot president mr. F. J. Ljsman thans vice-pre sident; fot vice-president mr. B. V. Enklaar, thans rechtef; eervol ontslagen de reserve-eerste-luite- nant H. Mak, van het 2e regiment infante rie; benoemd tot luitenant ter zee 3e klasse bij de Koninklijke Marine-Reserve de heeren: C. J Rameau, H. H. A. Crevels, U. F van Veen, H. J. A. Deymann, H. de Jong, J A. Jansen, S. N. Scheltema, A. Maas, M. Jan sen, II Otto, J. D. j. Postma; tot officier Marine-Stoomvaartdienst 3e klasse bij de Koninklijke Marine-Reserve de heeren J. W. A. Trapman, L. Hagedoorn, J. Bil, M. Vasbinder, E. L. Heyne; op verzoek eervol ontslagen, te rekenen van 6 Maart de reserve-eerste-luitenants E. H. van den Brink en H. H. Buurtna, beiden van het 8ste regiment Infanterie: C. van Wilsum, van het 10e regiment Infanterie, T. H. M. Hillen, van het 5e regiment veld artillerie; te rekenen van 8 Maart de reserve-eerste- Uiitenant G. T. I-Ieitink, van het regiment Genietroepen, en voorts de reserve-eerste- luitenants C. J. A Jungerhaus, van het 17b regiment Infanterie; II. de Groot van het 20e regiment Infanterie; J J B. Polee, van het 12de regiment infanterie en D. Netei, van het 18e regiment Infanterie. Benoemd tot ridder in de Oranje Nassau Orde G. Bolier Gzn. te Bruinisse, waterbouw kundig ambtenaar van het Calamiteuze.Wa- terschan Bruinisse. Toegekend de zilveren eere-niedalle dei Oranje Nassauorde aan S. Kroon te Ter schelling kantonnier 2e havenmeester. Benoemd tot adjunct-commies bij het de parlement van Waterstaat Dr. A. van Deth te 's-Gravenhnge. Toegekend do bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en hoffelijk ge tuigschrift aan F. Peelers, Th. B. J. Drop man, A. J. Jansen, J. Westerwal, C. v. d. YViele, J A. Kramer, P J. A. Kramer Jr.. J. rie Graaf, G. Stam, H.' H "King en wijlen P Visser, alléén leden der bemanning der red dingsboot van het station IJmuiden. Bonoemd tot lid van de pharmacopée- commissie Prof. Dr. K. G. Bijlsma, hoog leeraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Op verzoelv eervol ontslagen met 1 Sept Dr. J. A. Dijkshoorn als leeraar aan de R.H B.S te Winterswijk. Bij K. B. is de aanstelling van prof. dr. G. Becking tot bizonder hoogleeraar voor de leerstoel gevestigd vanwege de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst aan de P.ijksunfversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in dé theorie cn de geschiedenis der muziek'bekrachtigd. Bij K. B. zijn rnet al hun wettelijke, zoo mannelijke als vrouwelijke nakomelingen, verhaven.-in den NedeYlarhisc.he.ri adel Hen drik Alexander Elias en Hehri Elias. bei den te 's Gravenhage, rnet het praedicaat jonkheet en jonkvrouw. DE VRIJHEIDSBOND. De a.s. Kamerverkiezingen. Het politiek advies van de ledcnvergade ring van de afdeeling Den Haag van de Liberale Staatspartij (Vrijheidsbond) ter be paling van de volgorde der candidaten voor de Tweede Kamer op de Haagsche lijst strekt zich niet verder uit dan de eerste 5 plaatsen op de lijst. Met advies voor deze 5 plaatsen luidt als volgt: 1. Prof. ir. C L. v. d. Bilt. 2 Gen.-majoor W. J. C. Schuurman. 3. Jhr. mr. dr. E. A. van Beresteijn. 4. Mevr. Esther Welmoet Wijnaendts Francken Dyserinck. 5. Jhr. mr. dr. W. D. de Jonge. De stemming over dit advies door de le den zal plaats hebben op Woensdag 27 Maart van 10 tot 5 uur in het gebouw Ex celsior. De kieskring Middelburg van den Vrij heidsbond hield een vergadering te Middel burg Candidaat werden gesteld de heeren 1. Jhr. De Muralt, 2. Mr. Erasmus, 3. G. Ha ger, 4. Mej. mr. van Dorp, 5. Pli. van Dix- hoorn. Op verzoek van het bestuur woonde het Eerste Kamerlid, jhr. De Muralt, de ver gadering bij. Met algemecne stemmen werd besloten mr. Huges te Arnhem aan te hev len voor het lidmaatschap van het hoofd bestuur van den Vrijheidsbond. DE KWESTIE IN DE GERéF. KERKEN. Geroyeerde jongellngsver- eenigingen. De Nederlandsche Bond van Jongelings verecnigingen op Gereformeerden grond slag te Amersfoort heeft dezer dagen ge royeerd de Jongelingsverecniging Spreuken I Vers 7A te Amsterdam Zuid en de Jonge lingsvereeniging „Nathanaêl", eveneens le Amsterdam Zuid in verband met het feit. dat deze verecnigingen behooren tot de Ge reformeerde Kerk in het Hersteld Verband te Amsterdam Zuid. HET VERDWIJNEND IJS. In Lemmer niets meer ie zien. Men meldde ons gister uit Lemmer Tengevolge van de N.-vvind is te Lemmer hedenmorgen voor de haven in zee geen Ijs meer' te zierr. Het ijs In het vaarwater van Lemmer—Sneek, via bet Tjeukemeer en de Lemster Rijn is hedenmorgen door stoom- booten opengebroken. Stavoren: Havenvuren ontstoken. Merwedekanaal bij Gorkum. Zuid-Wil lemsvaart, Nauernnsche vaart heropend voor stoom- en motorvaartuigen. Leeuwarden. Vaarwater richting Dokkum ijs gebroken. Een herinnering aan de ramp met de Salcnlo Gistermorgen zijn in het gebouw van de Reedersvereeniging te IJmuiden de opva renden van de IJmuider reddingsboot, die hebben deelgenomen aan de pogingen tot redding van do bemanning van het bij Bloemeiidaal gestrande Italiaansche stoom schip Salcnto, waarbij de roeier P. Visser om bet leven kwam, gehuldigd. Onder de aanwezigen waren de gepensionneerde vice admiraal C. Fock, namens de Nederland sche regeering, de hoofdinspecteur van de scheepvaart in Den Haag en de heer P. S. van 't Ilaaff, inspecteur van de scheepvaart in Den Haag; namens het hoofdbestuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingrnaat- schappij de heeren P. L. Lucassen en H. de Booy, secretaris te Amsterdam, cn namens het plaatselijk bestuur tè IJmuiden de hee ren dr. Ritten, voorzitter, S. Koster, secre taris, en W. A. Dolleman, penningmeester, voorts de heeren. B. Brutel dè la Rivière, havenmeester te IJmuiden; C. Oud, adjunct inspecteur van de scheepvaart te IJmuiden en verder de oud-redders De Wijl en Van der Wielen, zoo meldt de N. R. Ct. Dr. Ritten opende deze buitengewone bij eenkomst met een welkom aan de vertegen woordigers van da Nederlandsche regeering en van h«t hoofdbesluuf van de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij en verdere aanwezigen en speciaal aan de be manning van de reddingboot. Hij bracht in herinnering, wat in den morgen van den 26sten November is geschied. In de Novem- ber-stormen zijn vele schepen op onze kust gestrand, en hel is gelukt, vele menschon- levens te redden. Echter in dit onderhavige geval niet, inaar de daad is er niet minder om. Hij heeft groote bewondering voor den heldenmoed en den durf van degenen, die hier voor hem zitten. Hij wijst dan op een uitlating-van een dezer redders, die zeide. of er hier nog menschen op het schip zijn, is niet uit te maken, maar als er zijn, moe ten wij er direct op af Dat de pogingen geen resultaat hadden, betreuren we allen. De uitslag echter tellen wij niet, maar wel het doel. Hij bracht hulde aan de plaatselijke com missie. Wat wij hier vooral in herinnering moeten brongen, is het omslaan van de landsch lied dat u redders vergelijkt met den leeuw in het bosch. Wij Ioopen door de woeste zee, als door het bosch de leeuw. Gij hebt u gedragen als leeuwen, maar ook de leeuw is niet onafhankelijk van de kracht van de natuur. Spreker zal nooit vergeten wat schipper Kramer na de reddingspoging tot hem zeide Een volgende keer beter, mijnheer. Dat is een eenvoudig woord maar van grooten moed. De reddingmaatscbappij heeft besloten u de zilveren medaille uit te reiken, opdat uw daad bij uw kinderen en kindskinderen en verder nageslacht in her innering moge blijven en deze zullen zeg gen ziet, dat is onze groote voorvader, die zijn loven waagde voor zijn medemenschen. Aan de redders werd daarop de medaille met een oorkonde in lijst aangeboden. Jeine advertenties in het PLAATSING: DINSDAGS DONDERDAGS ZA TERDAGS reddingboot, dat zoo noodlottige gevolgen heeft gehad, n.l. dat een der leden van de bemanning, P. Visser, er het leven bij moest verliezen. Spreker verzocht de aanwezigen zich te zijner nagedachtenis te verheffen. Daarna gaf hij het woord aan den ver tegenwoordiger van de Koningin, gepensio neerd vice-admiraal C. Fock Deze heeft in opdmcht van den Minister een medaille uit te reiken met een oorkonde. Wij heb ben U steeds van uit de verte gevolgd en bewonderen uw grooten moed. Dat het ge- wenschte succes, achterwege moest blijven, doet aan den daad niets af. Als oud-zee vaarder, is het dan ook geen oud-redder, is het mij een groot voorrecht u deze herinne ringsmedaille en deze oorkonde te overhan digen. Dat het reddingswerk een van u het leven heeft gekost, is een treurige omstan digheid. De regeering heeft echter gemeend, aan de nagelaten betrekkingen evengoed een eereteeken to moeten overhandigen, hetgeen hij aan den voorzitter van het plaatselijk bestuur van de Noord-Holland- sche Redding Maatschappij, dr. Ritten, ver zoekt te willen doen. Daarna reikte hij aan de aanwezige redders, schipper P. Peters en de roeiers T. Dropman, P. Kramer, J. de Graaf, C. v. d. Wielen, J. Westervai, J. A. Kramer, G. Stam, P. J. A. Kramer en aan de oud-roeiers R. H. King on A. J. Jansen het eereteeken en de oorkonde uit. Vervolgens was het woord aan den heer P. L. Lucassen, die namens het hoofdbe stuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij spreekt. Toen gij 28 No vember in den vreeselijken storm, des mor gens ongeveer acht uur, na een vermoeien- den tocht, op de plaats van de ramp aan kwam, zaagt gij naar de Salcnto en gij ge- greept, dat als er gehandeld moest worden, het dan direct moest gebeuren. Daar was moed voor noodig on als ik u clan daar zag. dacht ik aan een oud-Hol- DE SALAKIEERING DER INDISCHE SCHOOLHOOFDEN ONVOLDOENDE Vragen van den heer v. Za delhof! aan den minister van koloniën. De heer Van Zadelhoff heeft aan den Minister van Koloniën do volgende vragen gesteld. 1. Is het den Minister bekend, dat sedert, de invoering van het zg. B. B. L. 1925 her haaldelijk uitspraken van de onderwijzers- vereenigingen en van de pers in Neder- landsch-Indië gepubliceerd zijn, waarin ge wezen werd op de billijkheid, de salarissen der hoofden van scholen in Nederlandsch- Indië te verhoogen; dat de redelijkheid dezer verhooging zoo wel van de zijde der Regeering als door den Volksraad is erkend. dat. reeds herhaalde malen de verwach ting is gewekt, dat aan genoemde categorie van ambténaren na 13 jaar dienst een ver hooging van 25 en na 19 jaar een ver hooging van 50 zou worden toegekend; I dat echter tot nog toe geen post op de begrooting daartoe is gebracht, en I dat deze gang van zaken ernstige onte vredenheid heeft gewekt in de Indische onderwijswereld I 2. Zoo ja, Is Zijn Excellentie dan niet I van oordeel dat aan bovengenoemde ver- j wachtingen zoo spoedig mogelijk behoort te worden voldaan, en is hij bereid te be vorderen, dat in de eerstvolgende begroo ting daarmede rekening wordt gehouden 3. Ts het Zijn Excellentie tevens bekend, dat bij het salaris van leerkrachten, die internaatsbemoeienissen hebben, ook nog steeds geen rekening is gehouden met dat gedeelte hunner werkzaamheden, dat zelfs beslag legt op uren na hun gewonen school tijd 4. Zoo ja, vindt Zijne Excellentie het dan niet billijk, dat deze diensten afzon derlijk worden beloond AMSTERDAM—BOVENBIJN. De dammen in het Vallei-plan. Dor^erdagochtend heeft, naar het Hbld, meldt, het college van B. en W. .vat; Amster dam een buitengew. vergadering gehouden over de quaestie van de verbeterde water verbinding van Amsterdam met het Duit sche industriegebied. De besprekingen gol den in hoofdzaak de eenvoudige dammen, géén strekdammen, dio Waterstaat voor nemens is bij de uitvoering van het Gel- dersche valleiplan in de IJ- en Eem-meren te doen aanleggen. Door nadere deskundige voorlichting van de zijde van den stadsingenieur W. C. Kohier werd het dagelijksch gemeentebe stuur verduidelijkt welke situatie -zou ont staan, indien deze kleine dammen in het vaarwater werden gelegd. De over het onderwerp te verschijnen nota aan den raad zal binnenkort in het gemeenteblad worden afgedrukt alhoewel niet zóó tijdig, dat het stuk nog kan wor den behandeld in de raadsvergadering die 20 Maart begint. m Van Perseyn- straat 4. HEDEN is de verlaagde prrs van het Cedistilleerd ingegaan in de SLIJTERIJ van HAVIa 41 Tele'oon 292 Handel in Gedistilleerd, WIELRIJDER ONDER VRACHTAUTO. Tengevolge van de zware inwendige kneuzingen over overleden. Te Rotterdam is de 23-jarige wielrijder H. Trornfert uit de van Lennepstraat op den hoek van de Chrispynlaan en de van Olden barnevellstraat onder een zware vrachtauto geraakt. In het ziekenhuis is hij tengevolge van de zware inwendige kneuzingen overle den. HET DRAMA IN EEN HOTEL AAN HET DAMRAK. Vier jaar gevangenisstraf. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den 30-jarigen, in de hoofdstad woonachtigen chauffeur C. P. M. N., die zich te verantwoorden heeft gehad wegens moord en subsidiair wegens doodslag, zwa re mishandeling en mishandeling, den dood tengevolge hebbende. Het betreft hier naar men zich herin neren zal het geheimzinnig drama, dat zich in den nacht van 5 op 6 Augustus van het vorig jaar heeft afgespeeld in een klein hotel aan het Damrak. In een kamer van dit hotel heeft N. op het meisje Ziska KI., dat te Amsterdam als dienstbode in betrek king was cn met wie hij sinds eenigen tijd omgang had, uit een met scherp geladen re volver een aantal schoten gelost. Het slacht" offer werd zoo ernstig getroffen, dat het bij na onmiddellijk overleed. De rechtbank achtte bewezen dat verd. zich heeft schuldig gemaakt aan doodslag, doch niet dat hij heeft gehandeld met voorbedachten rade. Dit in aanmerking ne mende legde de rechtbank verd. vier jaar gevangenisstraf op. Het O.M. had weccns moord acht jaren reva.ngenisst.rof gecischt. DOOR DE TRAM OVERREDEN. ABORTUS PRO VOCATUS. Woensrag Is te Waubach een Duitsch meisje ten huize van vrouw G. onder ver dachte omstandigheden overleden. Dc jus titie stelde een onderzoek in en bij de sec tie bleek, dat er een overtreding had plaats gehad van art. 251bis van het Wetboek van Strafrecht. Vrouw G., die inmiddels naar Duitschlanrl was uitgeweken, is op verzoek an de Nederlandsche autoriteiten door de Duitsche politie gearresteerd. DROEVIG ONGEVAL IN DE IJSSELHAVEM TE ROTTERDAM. Een 18-jarige dekjongen heft slachtoffer. In de IJsselhavcn te Rotterdam is de 18- jarige dekjongen G. Chanlette uit New-York bekneld geraakt in een wlnch, waardoor zijn rechtervoet werd afgerukt. Nadat hij vervoerd was naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is hij daar aan bekomen verwon ding overleden. DE MIST. De HarwichboM vastgeloopen. Het s.s. Archangel van de Harwich lijn, dat Donderdagmorgen te Hoek van Holland is-aangekomen en daarna naar Rotterdam is opgestoomd am een kleine reparatie te ondergaan, is Donderdagavond op terugreis naar Hoek van Holland bij Poortershaven wegens dèn dikken mist omhoog gevaren en blijven zitten. De passagiers die in Hoek van Holland op het vertrek van de boot zaten te wach ten, zijn in hotels ondergebracht. Men hoopte het schip bij hoog water weer vlot te krijgen, In dat geval zou het na de passagiers te Hoek van Holland te heb ben opgenomen, terstond doorvaren naar Harwifh. Nader wordt gemeld, dat de boot gister morgen -4 uur is vlot gekomen. Da scheepvaart gestremd. VVegeps den zwaren mist is Donderdag middag na ^If 3 geen schip den Nieuwen Waterweg meer binnengekomen. Na half 7 Donderdagavond is ook geen schip meer uitgevaren. Dichter naar de stad toe werd de mist minder dik, al hingen hier en daar nog zware banken De veerdiensten hebben, zij het ook met eenige vertraging, alle kunnen varen. In de St. Annastraafc te Nijmegen is de 62-jarige mevrouw Houben uit Druten door Wijnen en Likeuren. |g de tnirn overreden en korten tijd later aan ■BBnniHBra c*c f5* i'olgen overleden. Zondag 17 Maarft. Huizen. Nk 6 uur K. R. O hoogmis. 8.25—9.20 v.m. Morgenwijding. 10.00 Uitzending Hoogmis. 12.30 Tijdsein. 12.30—1.30 Lunchmuziek. 4.30—5.00 Zlêkenuairuurtje. 5.00 N.m. kerkdienst. 7.30S.3Q Spreker Dr. Alph. Mulders van Hoeven over: Onze verlossing III. De ge kruisigde Christus. 8.10 Concertavond. 9.30 Nieuwsberichten. 10.45 Epiloog. Hilversum. 9.00 Ir. R. A. Gorter over Do gevaren van electrische stroom. 9.20 Voordracht uit „Het geslacht van Santeljano's". 10.10 Zondagochtendconcert. Uit te voerea door leerlingen van het Muziek Lyceum. 12.00—12.30 Bridgeles door J. G. A. da Ridder 12.30—1.14 Lunchmuziek. I.45—2.15 Boekenhaltuurtje. 2.15—4.15 Nederland—Zwitserland voet balwedstrijd. 4.155.00 Wedstrijduitslagen. 5.006.00 Kinderuurtje 6.15 Kerkuitzending. 8.00 Tijdsein. 8.159.15 Oratorium fragmonleu 9.159.30 Praatje; 9.30 Concert omroeporkest. 10.30 Gramophoonmuzlek. II.30 Sluiting. Maandag 18 Maart II u i z e n. 11.00—11.30 v.m. Korte ZiekendicnsL 12.30—1.30 n.ni. Orgelconcert. 2.00—2.30 n.ra. Schooïuitzending. 4.00—5.00 n.m. Ziekenuurtje. 5.00—6.30 n.m. Gramofoonplaten *6.30—7.00 n.m. Literaire Lezing. 7.00—7.30 n.m. N. D. O. Instituut Scho»- vers 7.30—8.00 n.m. Causerie. Vanaf 8.00 n.m. Stedenavond „Gronin gen", (2e avond). Hilversum. 10.00 Tijdsein. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.00 Politie berichten. 12.152.00 Lunchmuziek 5.00—6.00 Kinderuurtje 6.00 Tijdsein. - 6:01—7.15 Voor-avondconcert 7.15-^745 20ste les Engelscb. S.00 Tijdsein. 8.30 Radio-TooneeL 11.30 Sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6