Damesschoenen JOH. BOTTINGA 4//e soorten GROEN'S BINNENLAND. ZIET ONZE SPECIALE ÉTALAGE SPORT UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS Dr. H. J. REYNDERS HANDELS-ONDERNEMING Muurhuizen 62.Tel. 291. VERGADERING GEMEENTERAAD Wij vragen Uw aandacht voor onze schitterende collectie van echte WATERSLANGEN KROKODILLEN HAGEDISSEN LANGESTRAAT 28 EERSTE KAMER Donderdag heeft de Eersto Kamer voort gezet de behandeling van de begrootmg van Buitenlandsche Zaken. De heer Van Embden (v.-d.) betoogt, dat in geestelijken zin met onivvapenings- besprekingen te Genève geenerlei resultaat tot. nu toe is bereikt. Nederland zende geen militaire deskundigen meer daarheen. Ten aanzien van de Utrechtsche publi caties, kan spr. de houding onzer regee ring niet veroordeelen. Het gebeurde kan voor de Assemblée van den Volkenbond aanleiding tot scherper contróle geven. In België hebben militaire deskundigen aan de samenstelling der gepubliceerde verval.schte stukken meegewerkt. De publi catie heeft ten opzichte van de spionnagc- dienstcn eenige klaarheid gebracht, doch de tweede publicatie van liet Utrechtsch Dagblad deed blijken, dat de eerste een zeer tendentieuse vervalsching is geweest. Had 't Utrechtsch Dagblad dadelijk den volledigen tekst weergegeven, dan zou het geen verwijt kunnen treffen. In verschillende opzichten, o.a. met be trekking tot den doortocht door Limburg en de ontworpen Belgische spoorwegen, bleken do verkortingen perfide verminkingen te zijn. Spr. huldigt T initiatief van den Jour nalistenkring, die den hoofdredacteur van het „U.D.ter verantwoording riep. He laas, heeft deze zich daaraan onttrokken. Vreemd was het dat op den avond, vooraf gegaan aan de publicatie, het Departement van Buitenlandsche Zaken, wetende wat stond te gebeuren, geen regeeringsbericht lanceerde. Het was echter hiërarchisch zijn hoofd kwijt, want de Minister was naar Londen vertrokken. Spr. vraagt of de Re geering een aanvulling van het Wetboek van Strafrecht wil voorstelleh, teneinde in de toekomst te verhinderen, dat door onge- wenschte publicaties de verhouding tot andere volken in gevaar wordt gebracht, of de vrede verstoord (bravo's). De heer Savornin Lohman (c.li.) wil wel nieuwe onderhandelingen met Belgie over het verdrag van 1839, doch niet met de fouten die kleven aan het dezerzijds ver worpen verdrag, intusschen zijn voorloopi- ge besprekingen gevoerd, waarover het De partement diep stilzwijgen bewaart. Spr. betoogt verder, dat Nederland zijn verplichting i.z. bevaarbaarheid van de Schelde, is nagekomen en dat de herziening van het verdrag van 1839 moet blijven bin nen de grenzen der scheidingsregeling. De heer Polak (s.-d.) constateert, dat van de schoone verwachtingen van den Volkenbond helaas nog niet veel is verwe zenlijkt. T.o. van de Utrechtsche publicaties sluit hij zich aan bij den heer Van Emb den. De geheime diplomatie werkt nog voort en de lucht is nog niet volkomen hel der. Spr. vraagt of gepubliceerd kan worden welke stukken de heer Van Beuningen nog onder zich heeft, wanneer de Minister den inhoud dier stukken kent. De heer van Lanschot is ten aanzien van den Volkenbond niet pessimistisch ge stemd. de publicatie vanwege het Utrechtsch Dagblad was het voor de Regeering zijns inziens niet doenlijk de echtheid te beoor- deelen. Sinsdien hebben tal van gezichts punten nieuw licht op deze zaak geworpen. Openbaarmaking van verdere stukken door de Regeering zou- een ernstig precedent scheppen. liet nieuwe kabinet zal de ver houding met België hebben te regelen. De heer G o 1 ij n antwoordt den heer van 7rmbden, dat onze gedelegeerde naar de voorbereidende ontwapeningsconferentie, prof. Rutgers, op zuiver volkenbondsstand punt staat. Bij de Utrechtsche publicatie had de Regeering kunnen zeggen dat zij zich van ingrijpen wenschte te onthouden. In geen geval kon de Regeering na de eer ste publicatie door het U.D. zelf het volledi ge nog geenszins onschuldige stuk publi- ceeren. Een bewijs van echtheid of onechtheid der samenstellende deelen zou slechts te leveren zijn na opening van de geheime archieven der generale staven. De beroering door deze zaak gewekt, moeien we laten uitsterven. Ten aanzien van de onderhandelingen over het verdrag van 1839 vraagt spreker of inderdaad het plan, gepubliceerd Sooi* de Nationale Unie, officieel is. De onderhande lingen met België zou men voörloopig even kunnen laten rusten. Eerst moet een rechtsbasis worden geschapen in de vfaag of wij onze verplichtingen ingevolge het verdrag 1839 zijn nagekomen. De vergadering wordt verdaagd. De minister meent, dat het begrip van een bedrijf moeilijk te omgrenzen id en vaak moeilijk uit te maken is, tot welke bedrijfsgroep een bepaald bedrijf behoort. In dit verband bestrijdt spr. het am.- Du vs. Ook het am.-Van Schaik is niet aanbeve lenswaardig, omdat de definitie te vaag i9. De minister acht het niet mogelijk door samenwerking van vakcentrales te komen tot een bedrijfsvereoniging. Het am.-Duys om voor het verzekerd loonbedrag 15 millioen te stellen acht spr. bedenkelijk en zelfs het bedrog van den heer Beumer (5 millioen) is aan den hoo gen kant. De heer Veraart (r.-lO acht het ver keerd om het begrip bedrijfsvereniging te gaan verengen door amendementen. Het art. moet met zoo weinig mogelijk amendeering worden .aangenomen. De lieer Duvs trekt zijn amendement t. a. van de beschrijving der bedrijfsver- ecnigingen in, evenals liet amendement aangaande het verzekerd loonbedrag 15 millioen). De heer van Scha ik wijzigt zijn amendement zoodanig, dat de minister heeft te beoordeelen of een vakcentrale of een vereeniging van werkgevers algemeen erkend is. Spr. dient voorts een amende ment in om de werkgeversverenigingen als bedrijfsverenigingen voorloopig te er kennen als zij zijn opgericht voor 1 Juli 1929. Over dit artikel wordt de beraadsla ging geschorst. Voortgezet wordt de behandeling van de premiekwestie. De heer Smee n k meent dat de moge lijkheid in de wet moet open blijven, dat de arbeiders een gedeelte der premie beta len. De lieer Bakker bestrijdt het ^mende- nient-Duys. dat een element van dwang in de wet brengt. Besloten wordt de vergadering 's avonds voort te zetten. De heer H i e m s t r a steunt liét amen- dénient-Duys. De heer Van G ij n verwacht dat de klachten over de ziekteverzekering minder zullen zijn als bij gedeeltelijke premie betaling, Valt de premie uit de wet, dan is het ontwerp voor spreker veroordeeld. De vergadering wordt geschorst tot 's avonds. TWEEDE KAMER. Bij de voortzetting op Donderdag van de be handeling der Ziektewet beveelt de heer Nolens aan het am.-Van Schaik, dat de be drijfsvereeniging wil zien gebaseerd op de bonafide vakcentrales en werkgevers-orga nisaties. AVONDVERGADERING. De behandeling van het ontwerp Ziekte wet wordt voortgezet. De eerste spreker was de heer Snoeck Henkemans (C.H.), die bezwaren ontwikkelde zoowel tegon het amendement Kuiper als tegen de nota van wijziging der regeering. Mr. Aalberse (R.K.) bepleitte de betaling der halve premie door den werkgever cn door den werknemer Het rusten van de geheele premiebetaling op den werkgever zou tot loonsverlaging kunnen leiden cn wanneer die op den ar beider drukt tot het vragen van loonsver- hooging. Ook wat de contracten betreft Is het medebetalen door den arbeider ge- wenscht; dat de uitvoering der wet voor 80 en 90 pCt. juist bij de bedrijTsvereeningen zal komen te berusten acht Mr. Aalberse zeer gunstig. De moreele positie van den arbeider in de bedrijfsverecnigingen zal zijns Inziens in hooge mate versterkt worden indien de ar beiders tot de promiebetaling bijdragen. Wat spr. het groote amendement-Kuiper noemt bleek in menig opzicht sympathiek doch hij deinsde terug voor de kosten, die het zal berokkenen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid wijst erop dat waar verdedigd werd, de geheele premiebetaling door do patroons de collectieve contracten werden genoemd. Bij deze beschouwingen werd in tusschen niet gezinspeeld op de vraag of 't bedrijfsleven de lasten der geheele pre miebetaling door den werkgever zal kun nen dragen. Er zijn machinale bedrijven, waar dit niet gemakkelijk zou gaan, zoo wel werkgever als arbeider hebben het thans wel eens moeilijk. In arbeiderskrin gen wordt de gedachte der gedeelde pre-1 mie verdedigd. Zoowel de belangen in do zaak welke het hier geld al3 de invloed der arbeid staan hier op het spel. De Minister dringt aan op verwerping van hot anicndemcnt-Duys. Men moet een beslissing vasthouden anders ontstaat er stagnatie. De heer Duys trekt een wissel op de toekomst. Spr. ontwikkelt verder bezwa ren tegen het amendement-Kuiper. Dc weg door den heer Kuiper aangewe zen is niet begaanbaar. De minister is dankbaar voor de wijze waarop de Kamer zijn nota van wijziging heeft ontvangen. In die nota brengt bij dpze wijziging, waar er van 2 pCt. gesproken wordt brengt hij dit getal op <4 pCt. Indien het amenderaent-Duys werd aan genomen zou do minister de verdediging der wet niet verder op zich kunnen nemen. Tegen het amendement van Gijn heeft hij geen bezwaren. In verband met de verklaring des mini9* ters dat hij het amendemcnt-Duys onaan nemelijk acht verklaart de heer Kuiper, (Kadi.) dat hij om de wet zelf niet in ge vaar te brengen zijh amendement intrekt. VOETBAL GECOMB. AMERSr. GOOISCHE ZATER DAGMIDDAG COMPETITIE Morgen wordt deze competitie weder hervat. C. J. V. V. I gaat naar Hilversum, om de leiders van haar afdeeling „Bloemenkwar- tier'' I te bekampen, welke Vereeniging thans 1 punt op de C. J. V. V.-ers voorstaat C. J. V, V. brengt een sterk elftal in liet veld en wanneer van het bëgin tot het. ein dè flink aangepakt wordt, is een gelijk spel, zelfs een overwinning niet uitgesloten, ook al, omdat C. J. V. V. in den laatsteh lijd In Hilversum zeer goede resultaten bereikt heeft. Ook C. J. V. V. II gaat naar Hilversum om den 6trijd aan te hinden tegen „Bloe fnenkwartier" II. welke Vereeiiiging in deze afdeeling de leiding heeft. Hoewel de C. J. V. V.ers een sterker Elf tal hebben dan een paar maanden terug, zullon zij toch wel de puntjes in Hilversum moeten laten. K. W. RIETVELD. Gistermorgen werd de firma Vlaer en Kol te Utrocht getroffen door liet plotse ling overlijden van den heer K. W. Riet veld, dir. van do Crediet. cn Depositoka: dezer bankinstelling. Hij keerde gistermor gen weer op zijn kantoor terug na een korte ongesteldheid. Nadat hij ongeveer een uur had gewerkt, werd hij onwel, en begaf zich naar de antichambre om even te rus ten. Binben eenige minutén kwam hij tc overlijden. De overledene was 72 jaar oud en werkte rëedö i>S jaar in dienst der firma Vlaer cn Kol. Bij zijn personeöl was hij geacht om zijn groote kennis van zaken. Hij was lid vail verschillende kerkelijke en liefdadige instellingen. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Dé samenvoeging der licht bedrijven. Woensdagavond wercl de vergadering van den gemeenteraad onder leiding van den burgemeester dr. J P. Fockema An dreaö voortgezet. Goedgekeurd werd het beroepschrift te gen de beslissing van Ged. Staten inzake de verbetering van do Croeselaan cn bo sloten werd in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit wan Ged. Staten ten aan zien van het raadsbesluit aangaande het aankoopen van eenige perceelen in de Ham burgerstraat. Daarna ging de Raad accoord met een voorstel van B. en W. om uit de gemeentekas gelden beschikbaar to stellen voor meubilair cW leermiddelen voor de school aan de Kr. N. Gracht der St. Gre- goriusstichting on hot beschikbaar stellen van schoolruimte in de voormalige O. L. School aan dé I.ange Nieuwstraat. Verder voteerde de Raad een crediet van 104.000 voor den bouw van éen openbare lagere school aan de Koppestokstraat. Zonder hoofdelijke stemming heeft de vergadering ten slotte na een langdurige bespreking goedgekeurd het voorstel van B. en W. om ingaande 1 April a.s. de ge meentelijke gasfabriek te stellen onder den tegen woord igen directeur van het electri citeits- cn trambedrijf, om zoodoende zoo spoedig mogelijk de liohtbedrijven geheel saam te voegen. Daarbij zal een bedrag noodig zijn van 183.000 voor gemèenschap pelijk magazijn en verecnigde administra tie en nog eens ƒ77.000 voor bijkomende werken. Aan de Deutsche Kontincntale Gas Ge- sellschaft zal bericht worden dat men af wijzend beschikt op haar adres verzoeken de overneming en bëheer der gemeente lijke gasfabriek. AMERFOORTSCHE OPERA VEREEN. Een komische opera en een cantate. Naar men ons mededeelt zal de Amers- foortsche Opera Vereeniging op 5 cn 6 April „Der Ilolzdieb" van Marschner, Ko mische Opera in 1 akte opvoeren. Ohidat door dit wërk géén heele avond wordt gevuld, zal een gemengd koor onder leiding van Piet Tiggers eene cantate van Graun ten gehoore brengen; een cn ander met begeleiding van orkest, versterkt dooi leden van het Arnsterdamsch Concertge bouw Orkest. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Amersfoort niankt bekend, dat de Keuringsraad vóór de in geschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1930, dezer gemeente zitting zal houden te Amersfoort, in het Militair Tehuis, Lange Beekstraat 28, op Woensdag 1 Mei 1920, des voormiddags U 10 uur, 10.45, 11.30 en n.m. 13.30 uur, tel/cen6 10 ingeschrevenen, totaal 40 ingeschrevenen per dag; eveneens op dezelfde uren en gelijkltiidend aantal inge schrevenen, op 2, 3, 0 en 7 Mei e.k. en op Woensdag 8 Mei e.k. dos voormiddags 10 uur, 10 ingoschrevenen en 10.45 uur de overigen, alsmede één ingeschrevene der vorige lichting, die tijdelijk obgéschikt was verklaard in 1928. VEREEN. VOOR VREEMDELINGEN VERKEER Algemeens vergadering. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer zal een algemeene vei-gadering houden op Woensdag 27 Maart a.s. te kwart over 8 in hotel de Zwaan. Een „In memorlam' van Dr. Ph. H, Peyroi in het Weekblad voor Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs De rector van het Stedelijk Gymnasium alhier, dr. Pli II. Peyrot, schrijft in het jongste numnier van het Weekblad voor Gymnasiaal- en Middelbaar Onderwijs het volgende „In memoriam dr. H J. Reijndor „Het Amersfoortsch Gymnasium wordt, wel zwaar getroffen." Alrjus schreef kort geledén een oud-lecraar van dat Gymna sium na den dood van den on vergeet lijken Balfour van Burleygh. Zoo is het inder daad. Eerst werd Hoog uit zijn werkkring weggerukt, kort na hem Balfour van Bur leygh en nu ging de vriendelijke, bemin lijke oud-conrector on oud-archivaris dr. II J. Reijnpers liècn. En al is het reeds 17 jaar geleden, dat hij. door voortdurende, ondraaglijke hoofdpijnen gekweld, het Gym nasium, zijn Gymnasium, vaarwel zei, zijn er in ons land cn ln zijn koloniën, die door het bericht van zijn overlijden, diep zuilen zijn getroffen, want voor hen allen is aan de herinnering van hun Gymnasium voor good verbonden het beeld van den vricndelijkcn, rninzamen conroctor, den be scheiden, steeds werkzamen geleerde, die nooit ophield zijn leerlingen aan tc nioedl gen, hen te steunen door zijn omgang, door zijn leiding, die als door een tooverslag hun vertrouwen won voor geheel hun le veneri dat ging zoo van zelf. Reijnder toch was een mcnsch in den besten, in don odelsten zin Van het woord, een man van fijne beschaving, die, geleid door de groote geesten der klassieke oudheid, zonder dat hij zelf het merkte, leiding gaf aan zijn omgeving, vooral aan zijn leerlingen én aan hun geest èn aan hun hart. Zijn aangeboren bescheidenheid wees hem een plaats op den achtergrond en nooit bewoog hij zjch elders dan op het terrein van zijn werk zaamheden, het Gymnasium en het Ge meente-archief, en binnen zijn heerlijken, huislijken kring, maar zijn beminlijke el genschappen, boven geschetst, cn zijn on weerstaanbare voorkomendheid waren oor zaak, dat wie ook met hem in aanraking kwam, hem op den voorgrond trok, hem dén eerbied bewees, dien ieder mannen hart voelt voor den hoog staanden neven mensch. Geen wonder is het dan ook, dat Reijn ders door ambtgenooton en leerlingen op de handen werd gedragen. Woensdag 20 Maart werd hij naar zijn rustplaats ge bracht. Daar werd zijn wensch geëerbie digd en werd niet gesproken, maar in de diepste stilte werd daar door menig mep schenhart getuigd, dat zijn verschijning ln het AmersfoortBcho Gymnasium was als een lichtohde ster, die bij het verscheiden een lichtende streep achterlaat, die niet nalaten zal tot in longte van dagen het hart te verwarmen van een ieder, die het geluk en den zegen heeft gehad van hem te hebben gekend. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN HET ALGEMEEN. Lezing met lichtbeelden ovdr Vincent van Gogh. vuor het departement Amersfoort van do Maatschappij tot Nut van het Algemeen hield de heer H. Martin een lezing met lichtbeelden over „Vincent van Gogh". De heer Martin ving zijn voordracht aan met op te merken dat men een kunste naar uit zijn kunstwerken niet in alle op zichten kan begrijpen. Men kan hem slechts benaderen. Bij Vincent van Gogh wordt dit vergemakkelijkt door de vele brieven, die van hem bewaard zijn gebloven en waar uit men zijn geheele leven kan nagaan, Ook de ontwikkeling van Van Gogh's kunst kan men hieruit zeer duidelijk volgen, Spreker geeft vervolgens een uitvoerige levensbeschrijving van Vincent van Gogh, waarbij hij mededeelt, dat hij als oudste an de zes kinderen in zijn jeugd uiterst onhandelbaar was. Zijn vader was niet go- schikt om met hem om te gaan. Een zeer lastig cn moeilijk kind, lastig van humeur en om mee te gaan voor hen, die hem ni; begrepen. Vincent van Gogh was geenszins een wonderkind. In zijn jeugd had hij geen bijzonderen aanleg voor teekenen. Steeds was hij buitengewoon bescheiden hetgeen uit verschillende voorvallen in zijn leven naar voren treedt. Wel wenschte hij gaar ne eenige waardeering voor zijn werk: maar nimmer wilde hij opgehemeld wor den. Spreker schetste vervolgens met enke le woorden Van Gogh's jeugd. In 1869 kwam Van Gogh in een kunsthandel van zijn oom, waar hij met groote vlijt en toe- ijding arbeidde. Na eenige tijd werd Van Gogh overgeplaatst naar Londen, waar een ongelukkige liefde van hem mankte een teruggetrokken cn in 2ich zelf gekeerden man. Van Londen ging Van Gogh naar Pa rijs, doch na korten tijd keerde hij weer naar Londen terug, waar hij steeds meer teruggetrokken leefde. Ilij droeg de mea ning bij zich, (Ut men hem niet motst lijden. Na oenigen tijd vertrok Van Gogh voor goed naar Parijs. Hij krijgt een ge weldige heimwee naar huis, verwaarloost zijn zaak en wordt ontslagen. Dan zien we Van Gogh achtereenvolgens bij het onder wijs. in een boekhandel te Dordrecht, al^ theologisch student in Amsterdam, aan de evangelisatieschool in Brussel, als hulppre diker ih de Bèlgische mijnstreek. Na al deze omzwervingen breekt zijn eigenlijke toeken- en schildertijd aan. Eerst in den Haag, in Drente, m Brabant, dan in Ant werpen, Parijs en Zuid-Frankrijk. De heer Martin geeft van al deze perioden uit Van Gogh's leven, vaak droevige en tragi- scho perioden, een uitvoerige beschrijving. Hij wees daarbij op de groote somberheid en droefgeestigheid, die zich van Van Gogh meester maakte, waardoor hij immer meer zich terugtrok. In het bijzonder gevoelde Van Gogh zich aangetrokken tot de één-, voudige lieden, vaak tot de verschoppe lingen der Maatschappij, van wie hij dik wijls een uiterst rèalistische uitbeelding gaf. (De boeren op het land.) In Parijs trok hem het werk der luminiaten. meer werkten in rijkdom van kleur. In zijn Parijschen tijd begint de waardeering voor Van Gogh's werk. Spreker merkte nog op, dat Van Gogh nimmer getracht heeft mooio dingen uit te beelden ter wille van do compositie zelf. De heer Martin illustreerde zijn belang rijke voordracht met een uitgebreide serie lichtbeelden, die een zeer duicjolijke indruk gaven van het werk van Van Gogh. Het was een interessante en ook ^ïeer leerzame voordracht, die door de vele aan wezigen met groote belangstelling werd ge volgd. Aanvullingsagenda voor de Raadse vergadering van Dinsdag avond 26 Maart a.s. je 7 uur 20. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de Handelsschool. 21. Advies van B. oil W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Ver eeniging tot bevordering van Clir. Natio naal Onderwijs, waarbij de benoodlgde geleien voor de stichting van een school in het Soesterkwartler gevraagd worden. I. Voorstel van B. cn YV. tot aanwijzing van oen terrein voor den bouw van een opënbare lagere school in het Soesterkwar- tier. 23. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor de rioleering van den Berken weg. 24. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor de verbouwing van het gebouw Achter Davidshof. 25. Voorstel van B. cn W. tot wijziging van de verordening regelende de heffing van rechten voor het gebruik van het open baar slachthuis. 26. Voorstel van B. en W. om voor de aan stelling van M. van Dijk tot timmerman aan Openbare Werken dispensatie te ver leenen ten aanzien van de leoftijdsgrens, genoemd in het Werkliedenreglement. 27. Voorstel van B. cn W. tot het verlee nen van een bijdrage aan de afd. Utrecht der Vëreenigihg van Ned. Gemeenten in do kosten verbonden aan het samenstellen van een gewestelijk uitbreidingsplan. 28. Voorstel vkn B. en W. tot verhuring van een aan de Eem geregen perceel grond aan A. A. Daamen te N8Crlangbroek. 29. Vaststelling le kohier straat- en rioolbelasting dienst 1929. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JACHTVEREENIGING Slipjacht te Deventer. De Ivoninklijko Nederlandsche Jaclitver- eeniging houdt op Woensdag 27 Maart a.s. een slipjacht te Deventer. De Meet is be paald op half 3 bij café „'t Joppe" bij Gors- sel. VEILING. Ten overstaan van notaris Johs. Knop pers werden gisterenavond in „het Boomp je" geveild drie woonhuizen met grond aan den Bisschopsweg Non. 137, 139 cn 141. De perceelen werden toegewezen in totaal aan W. Kréikamp voor f12900.—. A. Stad. METAALWARENHANDEL DE VULKAAN. FIRMA P. NIEROP. Showroom voor sanitaire artikelen. De metaalwarenhandel van de firma P. Nierop, Langestraat 90 heeft sinds eenigen tijd het perceel Langestraat 92 bij do be staande zaak gevoegd, waardoor de afdee ling Mocvis-wasohmachines meer tot haar recht komt. ïn het ,»and Langestraat 113 onder cIa sociëteit „Concordia" neeft de firma Nierop thans een moderne showroom geopend voor de sanitaire artikelen. Geëxposeerd wordt een uitgebreide sortcering waschtafels, ba den en geysers, benevens een collectie gas fornuizen. Speciaal worden naar voren gebracht de merken van de firma's Junker en Ruh, en Küppersbusch. DE VAARGEUL IN DE ZUIDERZEE. Gisteren volbracht. Wij vernemen, dat het gisteren gelukt is een vaargeul te maken van de Eemmond er de Zuiderzee tot aan de Oranje-sluizen. Bij de ijsbreker „Bul gemeester Kempers" uit Harderwijk, die een capaciteit heeft van 200 M.P.K. voegden zich nog enkele andere schepen, die bij den Kemmond lagen to achten, zoodat de vaargeul in totaal met •50 M.P.K. gehiaokt kon worden. i

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2