KMEUSFOOKTSCH DAGDiAD Gevuld Marsepain - Truffels, Groofesor.eeringPaascharlikelen Maison de Jager Zn. De Plaatsvervanger Vrijdag 22 Maart 1929 ,.DE EEMLANDEftTj 27e Jaargang No. 223 TELEGRAAF CONTRA RESIDENTIEBODE Een onrechtmatige daad DE GESTOLEN POSTTROMMEL DE UTRECHTSCHE DOCUMENTEN Die der socialisten verworpen LUSTRUMSPEL IN GRONINGEN Regie van Hooykaas BINNENLAND FEUILLETON. Overneming van berichten zonder bronvermelding De Ilaagsche rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de bekende zaken tus schen de Telegraaf en de courant Het Nieuws van den Dag eenerzijds als eische- resse en do Residentiebode anderzijds als gedaagde ter zake van overtreding door laatstgenoemd blad van de auteurswet, n.l. het zonder bronvermelding overnemen van artikelen uit de Telegraaf en de Courant De rechtbank verklaarde deze daden van de Residentiebode onrechtmatig en veroor deelde de Residentiebode tot betaling van bedragen van resp. 200 en 500 als schadevergoeding voor het nadeel dat de Telegraaf en de Courant door deze over neming hebben geleden. Er wordt circa 9000 vermist Men meldt ons uit Amsterdam: Het politie-onderzoek Inzake den bruta len diefstal van den posttrommel wordt in verschillende richtingen geleid. Van de daders was hedenochtend echter nog geen spoor ontdekt Wij vernemen intusschen dat de vermiste posttrommel circa 9000 aan geld bevatte. DOOR EEN SNELTREIN GEGREPEN. Een spoorwegarbeider zeor ernstig gewond. Gisteren is op het station Barendrecht de 31-jarige arbeider der Nederlandsche spoor wegen J. Tans uit Barendrecht door een sneltrein gegrepen. Hij is met een wervel- fractuur, een schedelbreuk en een hoofd wond in zeer zorgwekkenden toestand naar Rotterdam overgebracht en daar in het ziekenhuis Coolsingel ter verpleging opge nomen. HET GROOT NEDERLANDSCH STUDENTENCONGRES. Heden to Amsterdam begonnen. Men meldt ons uit Amsterdam; Gisteren is hiér te stede begonnen het 14e Groot Nederlandsch Studentencongres. Met den trein van 12.29 kwamen aan het Cen traal Station circa 150 deelnemers uit Vlaanderen en 20 Arfikaners aan. Er vorm de zich een stoet en om 1 uur vertrok men onder orkestleiding naar de aula der Gem. Universiteit waar de eerste congreszitting om 2 uur geopend werd. SPOORWEGONGEVAL. Twee treinen zijdelings in elkaar gereden. Op het Oostelijk eiland te Amsterdam zijn gisterochtend kort na elf uur twee treinen bij het rangeeren, tengevolge van een ver keerden wisselstand zijdelings in elkaar ge reden. Twee leege personenrijtuigen zijn hier door ontspoort Door deze ontsporing werd zoowel aan het spoor, als aan de beide wagons mate- rieele schade toegebracht, dïo, wat het spoor betreft, na een uur weer geheel hersteld was. Gedurende dat uur konden geen trei nen op het le perron-Oost binnenkomen cn vertrekken. De beschadigde personenrijtuigen werden weggesleept. UITVOER VAN LANDBOUWPRODUCTEN. Een wetsontwerp te dezer zake te wachten. Men meldt ons uit 'sGravenhage: Zooals vroeger reeds gemeld, heeft ecni- gen tijd geleden tn de Grafelijke Zalen te •sGravenhage een conferentie plaats ge had tusschen mr. Kan en verschillende or ganisaties op landbouwgebied, ter bespre king van aangelegenheden betreffende den uitvoer van landbouwproducten. Zijn wij wel ingelicht dan zou, als uit vloeisel dier conferentie, thans eerlang de indiening bij de Tweede Kamer te ver wachten zijn van een landbouwuitvoer- wetsontwerp. De moties in de Belgische Kamer Uil Brussel wordt aan de N. R. Ct. ge meld In de Kamer is Woensdagmiddag ge stemd over de moties, Dinsdag ingediend naar aanleiding van de interpellatie over de Utrechtsche documentenzaak. De socia listen vroegen cn kregen prioriteit voor de stemming over de door hun partijgenooten Vandervelde. Huysmans en Fischer onder- teekende motie, luidend „De Kamer, akte nemend van de verklaringen der regering en van haar voornemen, de noodige sanc tiemaatregelen te treffen, gaat over tot de dagordeDeze motie werd bij opstaan en zitten blijven verworpen, waarna op de zelfde manier een motie van den katholie ken minister van Staat Vandevijvere en den liberalen oud minister Neujean werd aangenomen. Deze motie luidde „De Ka mer, akte nemend van de verklaringen der regeering, gaat over tot de dagorde". Naar aanleiding van de verklaring door minister Jaspar in de Belgische Kamer af gelegd ten aanzien van een in Nederland in te stellen onderzoek naar de echtheid van de documenten, schrijft de N i e u w e Rotterdamsche Courant het vol gende: „De pointe van deze verklaring ontgaat ons al dadelijk in zoover, dat de tegenstel lipg van een politioneel onderzoek en een gerechtelijk onderzoek waaropfhaps door de Belgische bladqp in dezen zin wordt voortgeborduurd, dat mendus in Nederland voor een gerechtelijk onderzoek niets gevoelt (aldus b.v. de Brusselsche Standaard) omdat men hier te lande het licht zou schuwen niet duidelijk is. Elk gerechtelijk onderzoek vangt toch aan met een politioneel onderzoek, waardoor eerst kan worden vastgesteld, of er redenen en aanknoopingspunten zijn voor een vervol ging. Dan is het de vraag, of het in deze do cumenten-zaak ooit tot een gerechtelijke vervolging zal kunnen komen, daar het als wij goed zien op zijn minst twijfel achtig is. dat hier te lande iemand de Nederlandsche strafwet heeft overtreden, een twijfel, die zeer zeker gerechtvaardigd is, zoo men er rekening mee houdt, dat in België zelfs do beruchte Frank Heine, die dan volgens de Belgische regeering de stukken zou hebben vervalscht, niet alleen op vrije voeten maar ook buiten alle vervol ging is gesteld. Al zal tegen een gerechte lijk onderzoek, zóó dit mogelijk is, zeker geen bezwaar zijn, hierom gaat het niet zoozeer ons dunkt dit kon de Belgische regeering ook wel weten alswel om het onderzoek van de stukken, door den heer Van Beuningen aangeworven. Boven alles noodig is, dat over deze stuk ken en welke andere er nog mogen zijn, het volledige licht opgaat, of zij al of niet echt zijn. De Belgische regeering heeft op dit car- dinale punt nog nooit met zooveel woorden aangedrongen, waarvoor zij op geen Neder landsch souvereiniteitsrecht inbreuk be hoefde te maken. Ook thans geeft zij alleen uiting aan de hoop dat het onderzoek (po litioneel of gerechtelijk) voortgezet zal worden en krijgen wij de verzekering, dat zij zich niet ook maar in de geringste mate verzetten zal tegen het ontdekken van de waarheid, „zooals deze hier" (in België) „werd ontdekt". Wij nemen aan, dat deze woorden werkelijk oprecht gemeend zijn en een ander effect willen sorteeren dan een eventueele vaststelling van het feit, dat er hier te lande tegen niemand een vervol ging met een gerechtelijk onderzoek kan worden aangespannen, maar dan mag en moet men ook veronderstellen, dat de Belgische regeering een Nederlandsch onderzoek naar de echtheid van de docu men ten wenscht en daartoe ook alle mede werking zal verleenen. In elk geval zal onze regeering in deze verklaringen van den Belgischen minislpr- president voldoende beweegredenen vinden om het onderzoek naar de documenten, waarvan reeds éón in de Nederlan Jsche regeeringsverklaring ter sprake Ï9 ge bracht, voort te zetten cn daartoe de me dewerking van de Belgische regeering in te roepen. Wij wijzen er op. dat nu reeds in België uit de mededeelingen van den heer Jaspar wordt afgeleid, dat men in ons land het licht schuwt en dat De Standaard ook hot Nederlandsche ministerie van buitenland sche zaken daarvan beticht. Het zou nn wat gisteren door den Belgischen minister president in de Belgische Kamer is gezegd in Nederland niet worden verstaan, dal onze regeering deze verdenking op haar en op ons land liet rusten. Zij grijpe die woorden van den heer Jas par dus aan als een welkome aanleiding om het onderzoek naar de echtheid der do cumenten voort te zetten en die documen ten benevens de resultaten van het onder zoek op het gepaste oogenblik openbaar te maken'. TRAMBOTSING TE AMSTERDAM. Gistermorgen is op de Westermarkt een motorwagen van lijn 14 gereden op een wa gen van de electrische tram naar Haarlem De schok was zoo hevig dat het voorhalcon van de motorwagen van lijn 14 werd inge drukt. Een dame die op het achterbale.on stond van deze waven bekwam een ernstige hoofdwond. Door de G. D. werd zij in be wusteloozen toestand naar het Binnengas! huis gebracht. Een drie-tal andero passn giers liep kleinere wonden op, die dpor de G. D. werden verbondep. LIEFDESDRAMA. Woensdagavond heeft te Luntendam de 18-jarige Frederlk' S., Bronne F. van' M, met. een slagersmes vier steken toe gebracht en uit minnennijd gedood. Hij gaf zich daarna zelf bij de mare chaussee aan. AANVARING OP DE MAAS. Gisteravond om half negen is op de Maas voor de Waalhaven te Rotterdam het sleep schip „Kanaalvaart II", dat geladen is met steenkolen, in aanvaring gekomen met hel opkomende Nederlandsche stoomschip „Nieuwland" van de Scheepvaart cn Steen kolen Mij. Vermoedelijk is de oorzaak van de aanvaring gelegen in het feit, dat de 31- jarige W. O., kapitein van de sleepboot „Maastricht", die de „Kanaalvaart" sleepte, de Nieuwland in den nevel niet heeft ge zien. De Ka naai vaart is aan stuurboord zijde geraakt en kreeg een groot gat ter hoogte van ruim 8. Het sleepschip maakte veel water, doch kon door de pompbooten „Europa" en „Dongen" drijvend worden gehouden. Het is daarna op de Waalhaven aan den grond gezet om zinken te voorko men. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. stede. Opvoering van Hasenclever's Antigone Men schrijft ons: 1 "l"~f De Senaat van het Groningsch Studen ten Corps „Vindicat Atque Polit" deelt hier door mede, dat de a.s. lustrum viering thans definitief Is vastgesteld van 1 tot 5 Juli cn wederom zal culmineercn in een to vertooncn openluchtspel. Echter zal in verband met dit laatste, van het tot nu toe gevolgd principe, n.l. een spel te vertooncn, dat speciaal voor dit doel pasklaar gemaakt is, worden afgewe ken. De evolutie der zes laatste lustrum-spe len volgend, meent do Senaat te mogen concludeeren, dat, hoewel deze naar vorm en inhoud zeer uiteenliepen, toch niet het gevvenschte resultaat bereikt werd. De hoop n.l. dat zich uit deze experimenten t. z. t. hot openluchtspel zou ontwikkelen, meent de Senaat als een illusie te moeten beschouwen. Er is door de verschillende Corpora met een bewondering afdwingend enthousiasme en niets ontziend idealisme gewerkt, maar het verkregen resultaat bleek naar verhou ding helaas niet evenredig. Zij bedoelt hier mede allerminst te zeggen dat dit alles te- vergeefsch geweest is: integendeel, het zich verdiepen in de verschillende gestelde pro blemen was dit streven ten volle waard. Ofschoon er ook ditmaal eenige goede ontwerpen van corpsleden waren binnenge komen, meende de Senaat, met het oog op de werkelijkheid en het beginsel hierboven vermeld, van de tot nu toe gevolgde rich ting te moeten afwijken. Do regisseur Adriaan Hooykaas. daartoe aangezocht, adviseerde een bestaand mo dern spel te kiezen, dat de geestelijke stroomingen van dezen tijd weergaf en zich bijzonder leende voor een vertooning In de openlucht, welk principe door hem om. gehuldigd werd bij de keuze van het stuk voor de Wagcningsche lustrumviering van het vorig jaar, waarbij met artistiek suc ces en zonder finantieel risico, tot opvoe ring werd gebracht „De burgers van Ca lais" van Georg Knyser. Hoewel de Senaat zich bewust is, dat dit standpunt een min of meer nieuwe phase beteekent in de langzamerhand traditie ge worden openluchtspelen kan hij hieraan zijn volle instemming hechten. De keuze van het stuk, dat zich hiertoe leende, bleek lang niet gemakkelijk. Im mers was het uit den booze een speciaal voor den schouwburg geschreven stuk pas klaar te maken voor de openlucht. Ver schillende belangrijke werken, welke om opvoering vragen, moesten om technische of finantieelo redenen terzijde worden ge legd. Het stuk dat aan i gestelde eischcn het meest voldeed, bleek „Antigoné" van Wnl- ther Hnsenclever" te zijn. Het zal als lus trumspel vertoond worden, waarvan de ge- heele leiding inmiddels opgedragen is aan den regisseur Hooykaas, die bereids met de voorbereidingen is aangevangen. Langestraat 56 Telef 115. f KONINKLIJKE BESLUITEN. De ministers van financiën en. justitie hebben ingesteld een commisise, wier taak het zal wezen te onderzoeken inhoeverre er grond bestaat om in het fiscale strafrechten het strafprocesrecht wijziging te brengen. Aan die commissie is de bevoegdheid ver leend om, indien het bedoelde onderzoek daartoe aanleiding geeft, dat onderzoek mede uit te strekken tot de vraag naar de mogelijkheid om de bestaande belasting wetgeving met behoud van de stelsels van heffing der verschillende rechten méér een voudig en overzichtelijk te maken. In die commissie zijn benoemd: tot lid-voorzitter: mr. N. C. M. A. van den Dries, raadsheer in den Hoogen Raad. tot leden: Jhr. mr. W. M. De Brauw, rijks advocaat te 'sGravenhage; mr. dr. J. v. Gelein Vitringa, raadsheer in den Haoogen Raad; J. v. d. Poel, inspecteur der Directe belasting- en invoerrechten en accijnzen te Middelburg; rnr. A. Rombach, subst. officier van justitie te Rotterdam. Tot lid-secretaris mr. A. J. Hildebrand, referendaris aan het departement van fi nanciën. Toegevoegd zijn als adj. secretarissen de heeren W. H. v. d. Berge, adj. inspecteur der directe belastingen aan het departe ment van finantiën cn dr. B. J. Stokvisch, advocaat te Amsterdam. Alphabetische aanbevelingslijst voor raadsheer van het Gerechtshof te 's-Gra- venhage Mrs. H. E. Cost Budde, vise-pre sident der rechtbank le 's-Gravenhage C. M. de Kuyper, rechter in de rechtbank te 's-Gravenhage D. M. Paré, rechter in de rechtbank te Rotterdam. Toegekend de zilveren eerernedaille der Oranje Nassau Orde aan D. Wiegman, zet baas in landbouwbedrijf van familie Sy- pheus Toxopeus, te Oostwold (gem. Mid- wolda). Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van 1 April 1029 tot 1 April 1930 wederom benoemd tot assistent aan de Landbouw- hoogeschool te Wagcningen A .G. A. Iden- burg, aldaar. Bij K. B. is aan Jhr. Mr. J. W. Schorer te 's-Gravenhage, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken Ridder le klasse van de Orde van Sint Olaf te Noorwegen. DE DOOD VAN MAARSCHALK FOCH. De Nederlandsche Regeering heeft aan «*en tijdelijk zaakgelastigde to Parijs opge dragen aan de Franscho Regeering hare deelneming te betuigen met het overlijden van Maarschalk Foch. RIJNOVERBRUGGING VOOR ARNHEM. Eon opdracht van den minister van Waterstaat. De besturen van de plaatselijke Midden- standsvereenigingen, de Geld. Industr. Club en het dep. Arnhem van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel hebben te Arnhem een bijeenkomst gehouden om te beraad slagen over het voeren van een actie voor het verkrijgen van een vaste Rijnbrug vóór de stad. Besloten is, om, zonder zich over de plaats te Arnhem, waar de overbrug ging dient te geschieden, uit te spreken, in een adres aan den minister van Waterstaat aan f9 dringen op de spoedige totstand brenging van een Rijnoverbrugging voor de stad. In denzelfden geest werd reeds door de K. v. K. aan den minister geadres seerd. Inmiddels kan de Arnhemsche Ct. mede- deelen, dat aan den ingenieur in tijdelijken dienst bij den Gelderschen Provincialen Waterstaat ir. De Bruyn door den minister opdracht is gegeven om een plan uit te werken voor een Rijnbrug bij Oosterbeek Volgens dit plan zou de overbrugging van den Rijn plaats hebben ter hoogte van den Schelmsehen weg, waarvan het tracé belangrijk gewijzigd moet worden. Al wat aan liefde is geboren in 's harten »chat\ertrek dat blijft, G. Gossaert, door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. Hij had een gevoel of hij door een onein dige ruimte zakte, cn toen' hij eindelijk bleef staan, was het op iets zachts, dat was een echt gelukje hij geloofde waarlijk dat het een hoop beddegoed was. Toch had de val hem wel wat ontdaan; het duurde wel een paar seconden voordat hij bij kwam. Toen hij trachtte op te staan, scheen er wel iets aan zijn enkel te mankeeren; hij was wat verdraaid Hij wa9 een oogen blik bang dal bet ernstig was, rnaar daar kon hij op dat ooconblik niet aan toegeven. Hij zette zij'n tanden op elkaar en rnet in spanning van al zijn krachten stond hij op: de erikel deed hem vreeselijk veel pijn, toen hij overeind stond. Hij tastte naar do lucifers Waar hij stond was waarschijnlijk een zitkamer geweest; het was er zoo vol puin en allerlei dingen, dat het moeilijk uit te maken was waarvoor de kamer gediend had. Juist tegenover hem was een deur die wijd open stond. Dat was zulk een wel kom gezicht, dat hij er zonder aarzelen naar toe ging. De lucifer ging uit. Hij ■treek eon andere af. Het was een gang, die ergens naar toe leidde. Ilij deed misschien twaalf stappen; de lucifer ging weer uit. Die lucifers waren een kruis: had hij de kaars maar meegenomen. Toen hij op'het punt was weer een lucifer af te strijken, hoorde hij een geluid; hij ontstelde er zoo van dat de lucifer cn het doosje beido uit zijn had vielen. Het was het geluid van een menschelijke stem. Hij hoorde niets rneer, maar hij had het gehoord daar was hij zeker van. Hij luisterde met gespannen aandacht. En vroeg „Wie is daar Wie was dat? Heeft er iemand geroepen?" Hij sprak Engelsch, Italiaansch kende hij niet hij hoopte maar dat de eigenaar van de stem, die hij gehoord had, hem ver stond. Een stem antwoordde „Help Ach. help mij In Gods naam help mij." Het was de slem van een vrouwhet Was volmaakt goed Engelsch. Daarenbo ven, het was een hekendo stern hij wist zeker dat hij die meer gehoord had. Maar waar kwam de stern vandaan Hij zou trachten daar achter te komen. „Natuurlijk zal ik u helpen waar is u In deze duisternis en in dezen chaos is dat niet gemakkelijk uit te maken waar iemand is". „Ik weet niet waar ik ben er is iets op mij gevallen ik kan mij niet verroe ren. Heeft u licht Hij streek weer een lucifer af. „Toe, spreek nog eens. Waar is u „Ilier, hier Hij zag bij het licht van de lucifer dat hij aan het eind van een gang stond. Hij sloeg den hoek om, bleef toen staan juist bijtijds, want de vloer ging niet ver der niets dan een ledige ruimte. De lu cifer ging uit. „Ik schijn aan den rand van een af grond te staan staat u beneden „Ik heb u al gezegd dat ik niet weet waar Ik ben. Heeft u geen licht „Ik heb lucifers, maar zij helpen niet veel, zoodra ik cr een opsteek, gaat hij weer uitmaar ik zal zien wat ik doon kan". Met een flikkerende lucifer tusschen de vingers leunde hij voorover en tuurde in de diepte beneden zich. „Kunt u mij zien „Ja, ik zie u. Kunt u mij zien Ik 9ta bijtia precies onder u." Juist toen het licht het meest noodig was, ging de lucifer weer uit. Met behulp van een andero zag hij do spreekster. Zij stond op een richel, misschien zes of ze ven voet beneden de plek waar hij stond. Hoe zij daar gekomen was leek een mys terie. Een kast of iets dergelijks was om gevallen en lag half over haar heen, zoo dat haar beencn vast zaten. Zoo vlug als hij kon was hij bij haar, nu zoo voorzich tig mogelijk, om door zijn zwaarte niet nog meer onheil te veroorzaken. Toen stak hij de hand uit steeds in donker. „Steek uw hand uit, laat mij de uwe voelen". Hij voelde vingers zachtjes aandrukken tegen de zijne hij greep ze., „Is u erg gewond Denkt u dat u zal kunnen staan als ik dat ding oplicht „Ik denk het wel, maar wees voorzich tig alles schijnt hier te trillen. Als u niet oppast vallen wij misschien nog meer naar beneden". „Kijk, hier is een doosje lucifers wees er heel zuinig mee het is het eenige licht dat wij hebben. U moet er een afstrijken, dan kan ik zien wat we doen kunnen Het vlammetje scheen; het werd vastge houden met bevende vingers. „Ik zal mijn schouder onder die kast zetten, of wat is het voor een ding, cn het optillen; probeer dan of u zich bewegen kunt. Klaar? Pas op de lucifer Hij moest al zijn krachten inspannen, de kast was zwaarder dan hij gedacht had hel gelukte hem een klein eindjo op le tillen. ..Kunt u zich bewegen?" De lucifer was uit; in de duisternis klonk hei antwoord: „Ja ik ben vrij". Stilte. Hij liet de kast zoo voorzichtig mo gelijk zakken. „Waar is u? Is alles in orde?" Geen :m Uvrj;hij sprak weer. „Ik hoop dat alles in orde is, waar is u gebleven. De duisternis is zoo lastig. Strijk nog een lucifer af". Nog steeds geen antwoord. Of het meisje was verdwenen, of zij mankeerde wat. Hij schoof heel behoedzaam vooruit, zijn voet kwam in aanraking met iets dat zacht was en meegaf; hij bukte en boog er zich over heen: het was het meisje dat hij had be vrijd van het gewicht dat op haar drukte zij lag stil en onbewegelijk aan zijn voe ten. Zij was zeker flauw gevallen. ITij zocht naar de lucifers; ze had ze uit haar band laten vallen en ze lagen op den grond. Hij vond ze juist bijtijds; hij had ze bijna vertrapt. Terwijl hij er een afstreek kwam zij bij en vroeg: „Waar ben ik Zijn hart sprong op van vreugde, hij was meer ontroerd dan hij mogelijk had ge acht Het was toch de stem van iemand die hem vreemd was „Kijk eens aan, dat is prachtig riep hij uit. „U is weer beter. Ik kan u niet precies zeggen waar wij zijn, omdat ik het zelf niet weet, rnaar ik kan u zeggen dat ik bij u ben en dat u zich dus veilig kunt voelen. Is u niet gewond? Kunt u zich bewegen? Heeft u geen pijn Het was of hij een zucht tot antwoord hoorde in do duisternis. „Ik weet het niet; ik geloof niet dat ik gewond bon, tenmin ste niet ernstig, ik geloof ook niet dat ik pijn heb, maar ik voel mij raar, ik ik weet eigenlijk niet hoe ik mij voel. Zou zou de wereld vergaan zijn?" „Dat ik meer dan ik zeggen kan; maar ik geloof toch wel dat het er iets van heeft Ik ben hier een vreemdeling in het hotel. Ik ben gisteravond pas gekomen'. „Ik herinner mij u Ik heb u in de eet zaal gezien. U zat aan het tafeltje naast het onze. U en uw vriend". „Mijn vriend? O ja mijn vriend! Ik wils mijn vriend heeleinaal vergeten." Zelfs in die zonderlinge omgeving en in de duisternis was zij getroffen door iets vreemds in zijn stem. „O ja. Waar is uw vriend?" ..Dat vraag ik mij zelf ook af cn ik hoop dnt ik daar weldra achter zal komen. Maar u zegt dat u zich mij herinnert: hoe is dat mogelijk?" „Ach. ik merkte u op, cn - nu zag ik u weer hij het licht van de lucifer en ik herinnerde mij uw stem." 'Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5