«■lEUSFOOETSCH BAGBIAD Sponsen - Zeemen Borstelwerk - Verfwaren Zaterdag 23 Maart 1929 «DE EEMLANDEA* 27e Jaargang No. 224 TWEEDE BLAD, BINNENLAND. A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 HET HOOGELAND Voldoening van het werk VONDEL GEEERD iN.V. COMPAGNIE LYONNAISE# CompSets IVIanteScosfumes en Blouses FEUILLETON. De Plaatsvervanger Kranslegging bij het standbeeld JOHANNA NABER Een huldigings-comité gevormd •f*~ UIT DE STAATSCOURANT. Toegekend de zilveren eere-medaille Oranje Nassau aan A. Lubbers, hoofd van een sorteerafdeeling bij Frowein en Co/s tabakshandel te Arnhem; op verzoek eervol ontslagen J. B. F. Vriend le Assen als landmeter van het ka daster; benoemd tot bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat F. C. C. Blom te "sGraven- liage thans schrijver le klasse aldaar. op verzoek met 3 September eervol ont slagen met dank voor belangrijke diensten Ir. J. Nelemans als gewoon hoogleeraar van de Technische Uoogeschool le Delft; op verzoek eervol ontslagen met 1 Sep tember met dank A. van der Ent, als direc teur van en leeraar aan de R.II B.S. te Zalt- bommel; op verzoek eervol ontslagen met 1 Sep- lember Dr. R. van der Laan als leeraar aan de R.U.B.S. te Middelburg. op verzoek eervol ontslagen met dank J. Augiistcyn als lid en F. P. A. Landstroom als pl'aastvervangend lid van het liuofd- stèmbureau voor de verkiezing vin Twee de Kamerleden in den Kieskring XV. En benoemd tot lid L. Lindeboom en toe plaatsvervangend lid I'. T. Rumbrink, beiden to Zwolle. benoemd tot notaris te Amsterdam A. M Yiooni en J. H. van der Burg, beiden cin- diJaat-notaris te Amsterdam Idem te Zwolle Mr. M. M. J. A .lansspn de Limpens, candidaat-notaris le Bussum; benoemd tot officier van gezondheid 2e kinsse bij de zeemacht, met ingang van 2 April U. L. de Gra\e, arts (Men zie voor verdere Koninklijke beslui ten ook onder Stadsnieuws in het 'O'jfdo Blad). DE GESTOLEN POSTTROMMF.L. Men meldt ons uit Amsterdam: liet poli tieonderzoek inzake den brutalen diefstal van den geldtrommol uit een weggereden postauto, heeft tot heden nog geen resul taat opgeleverd. Van eenige bankbiljetten, die zich in aangeteekende zendingen bevon den, zijn intusschen de nummers bekend ge worden. Aan alle politieposten in Nederland en eveneens aan verschillende bankinstel lingen zijn de nummers ter kennis gebracht. De Commissaris der Oe Sectie verzoekt ons het volgende te publiceer en: In de na bijheid van de postauto, die op het August Allebéplein werd achtergelaten, zijn gezien geworden een heer en een dame met een hond en een meisje van ongeveer 23 jaar. De commissaris van politie, bureau Over toom 449, xerzoekt beleefd die heer cri dame en het-meisje zich aan zijn bureau bekend te doen maken. Het bestuur van den Xederl. Federatie ven Bond van personeel in openbaren dienst heeft vanmorgen het volgonde telegram aan den directeur-generaal van de posterijen, telegrafie en telefonie gezonden: Hel personeel van den post-auto-dieust te Amsterdam verzoekt naar aanleiding dief stal postauto 20 dezer, te gelasten, alle waardetransporten te doen begeleiden. FABRIEKSBRAND. Gisteravond om S uur brak brand uit in de Textielfabriek van de firma van Dooren en Dams aan hel Korvi-1 te Tilburg. De brand woedde in een der magazijnen, waar oen groote hoe\eelheid halve en heele afge werkte goederen lagen opgeslagen. Toen de TEL 217. brandweer ter plaatse verscheen, sloegen de vlammen hoog uit het dak en bedreigden de aangrenzende perceelen. Met twee motor- brandspuiten werd het vuur aangetast. Te ongeveer 9 uur was gevaar voor uitbreiding geweken. Het groote magazijn is totual uit gebrand. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Dc 30ste jaarvergadering Op Donderdag 21 Maart had te 's-Graveti- hage de 36ste jaarvergadering plaats van de Vereeniging „liet Hoogeland" onder voorzit terschap van jhr. J. If. Repelaer van Driel In de vacature dr. F. van Gheel Gilde- meester werd gekozen ds. A. K. Straatsma terwijl cle periodiek aftredende bestuursle den jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck en J. G Kruis werden herkozen. Uit de re kening en verantwoording, door den heer J. G. Kruis uitgebracht, bleek dat de toe stand der Vereeniging bevredigend mag ge noemd worden, waartoe zuinig beheer en finanticel beleid hebben medegewerkt. Me bijzonderen dank aan allen die hiertoe heb ben medegewerkt, werd cle groote steun ge constateerd, welke de vereeniging jaarlijks ontvangt van het Drie Centsfonds, waarvan het aantal leden, in -136 afdeelingen ver deeld, thans 23661 bedraagt. Uit het jaarver°lag van den secretaris, jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck bleek, dat het werk op de kolonies: „Het Ilooge land" te Beekbergen, „Filadelfia" te Vries (Dr.) en „Wilheïminahpeve" te Opende (Gr/ tot voldoening aanleiding geven en de di recteuren der kolonies niet succes bun dik wijls moeilijke taak op dit reclasseeringsge- bied volbrengen. Ook de reclasseeringsamb- tenaar der vereeniging werkt met succes en wint steeds meer het vertrouwen der ver schillende rechtbanken, welke aan zijn uit gebrachte adviezen veel waarde blijken te hechten. BRAND IN EEN SPIEGEL EN LIJSTENFABRIEK. Men meldt ons uit Amsterdam: Op het Droogbak 5 heeft de firma van M itsen en Drukker een fabriek van spiegels en lijsten. Ook zijn in dit vijf verdiepingen hooge per ceel andere meubelen opgeslagen. Om vijf uur was de zaak gesloten en om even over zessen zag een der buren rook komen uit de bovenste verdieping. Hij waarschuwde de brandweer en toen deze enkele oogenblik- ken later kwam, sloeg de vlam reeds uit de vliering, die gevuld was met licht brand baar liout. Tegen het perceel werd een mechanische ladder opgesteld. Hierover werd een slang gelegd, terwijl met een twee den straal van af het dak van het aan grenzende huis het vuur werd bestreden. Ec-n derde slang werd door het huis gelegd. DR. L. OTTEN. Eenigen tijd geleden is de heer dr. L. Ot- ten, directeur van 's lands koepok-inrich ting en Instituut Pasteur, ernstig candiclaat geweest voor hoogleeraar in de gezondheids leer aan de Utrechtschc universiteit. Ilij heeft toen met de meeste stelligheid voor een cventueele benoeming bedankt en om te accentueeren, dat hij uitsluitend prijs stelt op het (en volle blijven leiden van genoemde inrichting heeft hij later ook le kennen ge geven, af tc zien van een optreden als hoogleéraar aan de medische hoogeschool te Batavia. Het lijkt dr. Otten niet mogelijk, deze functie le combineeren met zijn leider schap van Pasteur, aan welke leiding hij zijn olie kracht wenscht te blijven geven, (X. R. Ct.) ..v UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 AMERSFOORT Het noodige vftn onzen tijd is": openstaan voor wat geschiedt en dan volgen in be wust en wetend willen. K. F. Proost. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engeïsch door C. M. G. tie W •l „Hoe vreemd, want weet u, ik herinnerde mij uw stem ook. Toen ik uw stern voor het eerst, daarin de hoogte hoorde, dacht ik da delijk: die stem heb ik meer gehoord en il/ herinnerde mij dal het uw stem was. Maa vertel mij eens, wij zitten hier op zulk ocji klein plekje! U is misschien langer in luit hotel geweest dan ik cn kent het dus beter. Dan kunt u mij misschien zeggen waar wj:j op het oogenblik zijn cn hoe wij hier van daan kunnen." Gedurende de stille die nu -volgde begreep hij dat zij bezig was daarover na te denkejn. ..Ik ken het hotel, dut moest ik ten min ste, ik ben hier \roeger meer dan eens ge weest. Maar ik heb den indruk of er ten wonder gebeurd is en of de heele wereld onderste boven gekeerd is. Ik weet liet niet zeker, maar ik geloof dat deze kamer vit- komt in de hall die is geloof ik ach ter- ons. Strijk nog eens een lucifer af en wijk of er daar niet een deur is". Hij deed wat zij verlangde. Ja, daar was een deur, maar tusschen hen en dio deur lag zulk een massa rommel gedeelten van het gebouw, meubelen, koffers, enz. enz., zoodat het niet gemakkelijk zou we zen die deur' te bereiken. Hij lachte grim mig; vroolijk klonk het niet, die lach! „Wij zullen over vrij wat heen moeten klimmen voordat wij hij die deur zijn. J\unt u klimmen zonder geholpen te worden, of wil ik u helpen'?". „Ik denk dat ik het wel alleen kan." Zij klom maar met zijn hulp; en toen zij bij de deur kwamen, zat hij vast, even als de vórige. De deur die van deze kamer naar- die van mijn vriend voerde at ook \ast, evenals deze, cn toen ik hem met geweld wilde open- btooten, kreeg ik de he^le kamer bijna op nïijn hoofd. Zou ik hetzelfde rr.et deze pro- beeren, wat denkt u ervan? Aan den knop draaien hielp niet; ik zal dus w eer met ge weld dienen le beginnen, wat er dan ook van komen mag. Wij kunnen hier toch niet gevangen blijven zitten." Ditmaal was er minder kracht voor 1100- dig dan bij de vorige deur. De deur ging open er kwam gelukkig niets neer. Zij kwamen er beiden, naast elkaar door. De kamer kwam op de hall uit zooals zij ver ondersteld had. Bij het licht van de lucifers zagen zij dat ook de hall zoo vol lag met allerlei dingen dat er van een gewone hall niet \eel le zien was. Tegenover hen, over al dien rommel heen, een ware berg van voorwerpen, was de deur die op de straat uitkwam de poort in de gegeven omstan digheden die naar de redding voerde. „Als wij daar eenmaal overheen zijn", zei de hij, „dan zijn wij hoop ik buiten gevaar. Komaan, laten wij gaan en dankbaar zijn dat wij er het leven tenminste hebben af gebracht'. Door hel Groot-Xcdcrl. Studenten- Congres Men meldt ons uit Amsterdam: Terwijl het carillon van den Westertoicn oud-vaderlandsche wijsjes liet hooren, ver zamelden zich gisteravond tegen half acht de deelnemers aan het Groot-Nederlandsch studentencongres op de Westermarkt. Do Vlaamsche, Afrikaansche cn Nederlandsche studenten, te onderscheiden naar de baret ten, welke zij droegen, formeerden zich hier met hun corpsvaandeis en banieren tot een langen, vroolijken stoet. De Amsterdamsche gjaz.énwasschers, die bij zoo veel avondlijke optochten voor een fantastische verlichting zorg droegen, waren ditmaal thuisgebleven, aangezien de fakkeldragers uit de congres sisten zelf waren gerecruteerd. De Leuven- sche en Amsterdamsche studentenmuziek- corpscn stelden zich vóór en in het midden van den stoet op, die zich te ongeveer kwart voor acht in beweging zette. De muziek en het fantastische schouwspel van de wal- mend-brandende loortsc lijeed liet publiek in grooten getale toestfooinon, zoodat de politieruiters, die den optocht voorafgingen cn de vele agenten, die hem begeleidden, wisten wat zij te doen hadden. „Dat rijn altemaal stredenteh, die door d'r luid doktersexamen zijn gekomen," lichtte een conducteur \an lijn li in. „Abuis man, dat zijn de deelnemers aan het studentencongres, die een krans gaan leggen bij het standbeeld van Vondel," luid de de juiste correctie van een trampassagier en de conducteur deed er het zwijzen toe. Langs Rozengracht, Bilclerdijkstraat,*-Eer ste Gonstanlijn Huygenstraat cn Vondel- straat trok de stoet onder de vroolijke klan ken van een marsch het Vondelpark in om bij het standbeeld van Neerland s grootsten dichter halt te houden. Ken aantal studen ten groepeerden zich met hun fakkels om het massale voetstuk: uit de rij maakte zich een jongmensch los, dat. met een branden de toorts gewapend, zich op het- voetstuk werkte en vervolgens hoogör klauterde om den fakkel tenslotte bij Vondel's rechter hand vast te klemmen. Een wel wat profaan aandoend bravourstukje, dat aan de plech tigheid afbreuk deed. Toen de groote lauwerkrans aan het voet stuk was neergelegd, trad een student naar voren, die een korte toespraak hield, waar in hij naar voren bracht dat deze krans- legging bedoeld was „als een hulde aan do nagedachtenis van den grootsten geest, den grootsten mcnsch en don grootsten vader lander, welke de Dietsche stam heeft voort gebracht. Vóór cle kranslegging waren het Vlaamsche cn Afrikaansche volkslied ten gehoore gebracht; onmiddellijk na de plech tigheid hieven de studenten uit volle borst het Wilhelmus aan. Terwijl een aantal brandende fakkels, dat bij het standbeeld was achtergebleven, gril lige lichtplekken wierp op de metalen ge stalte. trok de optocht juichend en zingend naar het gebouw van do A.II.V.J. aan cle Vonclelstraal, waar de heer L. Simons een herdenkingsrede uitsprak en de heer Paul Haf verzen van Vondel zegde. DRIE INBRAKEN TE BEEMSTER. De daders zonder succes ach tervolgd. Gisternacht zijn te Beemsler een drietal inbraken gepleegd, n.l. ten huize van Dr. Kuipers, doopsgezind predikant, wonende aan den Middenweg; Dr. J. P. Veening, arts, wonende te Midden-Beemster, en E. Schipper, wonende aan den Jisperweg. Tot de woning van dr. Kuipers wlstèn cle inbrekers zich toegang te verschaffen door het openschuiven van een raam. Aan cle voorzijde van het huis. In cle benedenver dieping werd alles overhoop gehaald. En kele sieraden en zilveren voorwerpen, ter waarde van cyigeveer 220, benevens een bedrag van ƒ3.50 aan geld, werden ont vreemd. In het huis van dr. Veening deden zij hun intree door een openslaand raam aan de achterzijde van de villa. Hier werden 2 kinderspaarpotten, elk bevattende 40 cn eenige zilveren voorwerpen ter waarde van f 25 gestolen, terwijl bij den heer Schipper een rijwiel uit een schuurtje werd ont vreemd. Tijdens de inbraak bij dr. Kuipers wer den de inbrekers bij hun werk gestoord. Toen de heer Kuipers, die onraad hoorde, gerucht maakte, namen zij de beenen. Hij stelde de politie onmiddellijk van het ge beurde in kennis en nam persoonlijk per auto aan de achtervolging deel. Men rank te echter het spoor bijster, zoodat liet niet is gelukt cle daders le vatten. Het poliiie-onderzoek duurt voort. Binnenkort 'iO jaar Zij hield hem bij den arm \ast cn hield hem terug. Zij sprak haastig met bevende stem, hij voelde dat haar gelieele lichaam trilde. „En de anderen dan? Lucy?,En mijn moe der? Waar kunnen die \Vezen? Ik kan ze niet verlaten." „Maar lief meisje, ik vrees dat u daar op het oogenblik wel toe genoodzaakt is. Wat kunt u doen wat kan ik doen, in deze duisternis, deze verwoesting? Als de mor genstond aanbreekt, als het licht wordt clan is het misschien mogelijk iets te doen; ik beloof u, dat ik het cloen zal als het eenigs zins kan. En dan die vriend mijn vriend, waarvan u gesproken hebt, die ligt mis schien ergens onder de bouwvallen van het geen vroeger een hotel was. Ik kan hem daar niet laten liggen dat wil ik ook niet, maar om liem te kunnen redden moe ten wij licht hebben. Wacht totdat de zon is opgegaan. Maar in dien tijd bewijzen wij er niemand een dienst mee hier te blijven, kom ga mee, laten wij naar buiten gaan als wij kunnen". Hij dacht later dikwijls dat hij het vrij wat gemakkelijker ge\ ouden had, den At- lantischei} Oceaan over te steken of het vasteland van Amerika te doorkruisen van den ecnen Oceaan naar den andere, dan hij het dien morgen gevonden had met het jon ge meisje de hall door te komen naar de straat. Toen zij eindelijk de hoofddeur bereikt hadden, zagen ze dat die niet alleen geslo ten was met stevige grendels, maar zoo ge barricadeerd, dat ze de deur met geen mo gelijkheid konden open krijgen. Al de rui ten van de groote vensters waren gebroken, groote gaten in het midden, afgebrokkelde stukken glas vormden een soort franje on Men schrijft ons uit den Ilaag Gelijk bekend, wordt Johanna Naber 25 dezer 70 jaar. Het schijnt bijna overbodig de verdiensten toe te lichten van de vrouw, die zich wist- (e onderscheiden èn op we tenschappelijk gebied èn op politiek en maatschappelijk terrein èn als overtuigd feministe. Haar veelzijdige verdiensten wer den erkend door haar benoeming tot rid der in cle orde van Oranje-Nassau, terwijl de schrijfster van de Oranjevorslinnen bo vendien in 1913, het jaar dat zij II. M. de Koningin mocht voorlichten omtrent het doel van do tentoonstelling „De Vrouw 18131913", werd onderscheiden met de Huisorde van Oranje. Ilaar bijzondere ga ven op intellectueel gebied zag Joh. Na ber gewaardeerd door haar benoeming tot lid van de Ned. Mij van Letterkunde, in welker bestuur zij ook zitting heeft gehad, en tot lid van het Historisch Genootschap en van het Prov. Utrechtsch Genootschap. Aan het internationale werk heeft zij deelgenomen zoowel door haar medewer king aan het Int. Vrouwenkiesreclitcongres van 1908 te Amsterdam, toen zij secreta ires van het regelings-comitc was, als door WELKOM VREEMDELING. Steunpilaren onzer natie, Pas daartoe gepromoveerd, Nog met burgerpet cn pakje, Ver van hier „geïmporteerd". Knauwen hier het Stadsclie asphalt, Loopen aan den linkerkant, Toetsen hun gedwongeii woonplaats Aan hun eigen stad of „land". Moeders stem suist nog in d'oorcn. Zij zijn nóg een dagje uit. Teercn nóg als potvertcerders Op hun opgespaarden duit Lijken net als and'ren menschen, Er blijkt heusch geen onderscheid, 't Gros der brave broeders schijnt slechts Thans formeel „hun-huisje-kwijt" Brave adspirant recruten, Welkom in ons goede stad. Die half Holland, net als U nóu, Binnen hare muren had Blijf in Amersfoort precies zóó, Als daar waar Uw wiegje stond. Als ge daar was zoo het zijn moet, Is de zaak voor hier gezond Veel van wat ge nu moest missen, Wordt U hier beslist vergoed, Door het mooie cn het vrcemdo, Dat een ieder boeien móet. Cav'laristcn, infant risten, Mannen van cle art'lerie, Onze burgers hopen voor U Op een goede harmonie Burger of soldaat, 't is hetzelfde. Pakje blijft maar pure schijn, Hoofdzaak is, dat beiden trachten, Steeds behoorlijk „monsch" le zijn GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). haar werk in den Int. Vrouwenraad, resp. als lid en convener van het Int. Persco mité. Zij was presidente van de Ned. dele gatie tijdens de vijfjaarlijksche bijeenkomst van den Int. Vrouwenraad te Christiania in 1920 en toen do Executieve van den Int. Vrouwenraad in 1922 te 's Gravenhago bijeen kwam, ontving Joh. Naber nog als presidente van den Nat. Vrouwenraad van Nederland, ofschoon zij eigenlijk reeds af getreden was. In tal van geschriften heeft zij haar veelzijdige kennis en belangstel ling bewezen, want dezelfde vrouw, die met voorliefde op historisch gebied vorschte. heeft groote verdiensten gehad voor de be vordering van het huishoudonderwijs voor meisjes cn heeft ook uitnemende handlei dingen geschreven voor de handwerken en jarenlang in examencommissies zitting ge had. Een comité heeft zich gevormd om haar op haar feestdag te huldigen. Dit comité bestaat uit prof. dr P J. Blok, prof. dr. II. Brugmans, mr. D Fock, prof. dr. J. II. Gosses, prof. dr. G. W Kernkamp, prof. dr. J. W. Muller, mcj. L. C. A. van Eeghen, secretaresse van den Int Vrouwen raad, de vroegere vice-presidente, mevr. v. d. Bergh—Willing en verder het bestuur van den Nat. Vrouwenraad van Nederland cn do Int. Comitéleden voor Nederland van den Int. Vrouwenraad. Maandag a.s. te 3 uur is er daartoe re ceptie in Huize Voorhout, Lange Voor hout 19. HST OVERLIJDEN VAN FOCH. Bezoek van rouwbeklag. In opdracht van den Minister van Defen sie heeft gistermiddag zijn landmacht-adju dant, kapitein van den generalen staf G. J. M. \an Weel, ten bureelc van den militairen attaché der Fransche legatie, kolonel Burin des Roziers, een bezoek van rouwbeklag af gelegd in verband met het overlijden van maarschalk Foch. der aan. Om door het raam lieen te komen moesten ze eerst al die stukken glas ver wijderen. En toen het jonge meisje einde lijk zoo ver was dat ze op de straat kon afdalen, gaf zij plotseling een gil van schrik. „Er is iets met de straat gebeurd hij is weg ik voel niets met mijn \oetcn Hij hielp haar weer naar boven; terwijl zij op het raamkozijn zat, streek hij weer een lucifer af om te zien wat er gebeurd was. De aardbeving had een wonder ver oorzaakt. De grond beneden het venster had zich geopend; er gaapte een diepe kuil. waarvan hij den bodem niet kon onder scheiden. „Het schijnt dat wij hier niet door kun nen; laten wij het aan den anderen kant van de deur beproeven. Misschien is daar niets geschied". Ditmaal waren zij gelukkiger. Toen hij het glas had weggeruimd, keek hij over den rand en zag dat de straat er nog uitzag als gewoonlijk. „Ik zal er maar eerst uitgaan, als ik zie dat alles in orde is, kunt u ook komen". Ilij klom naar buiten. „Het schijnt hier vrij stevig te zijn, in ieder geval op dit plekje. Als de jonge dame nu ook zoo goed wil zijn te komen." Een oogenblik daarna stond zij naast hem. Stilzwijgend. Geen enkel geluid ver stoorde de stilte. Het leek wel een dooden- starl. Toen hij sprak was zijn stem gedempt. „Tot zoover gaat. alles goed, maar heel ver is het nog niet. Wat zullen we nu doen. Alle lantaarns schijnen uitgegaan te zijn, wij kunnen niet best den weg vinden met behulp van lucifers; daarenboven, naar welke veilige haven zouden wij onze schre den wenden Zou het niet beter wezen te wachten tot de zon opgaat cn cr het beste van hopen?" Ilij voelde dat zij wat dichter bij hem kwam; alsof zij zich veiliger voelde in zijn nabijheid. „Ik weet het niet ik weet niet wat ik zeggen moet. Wij wij zijn in Gods hand; dat is alles wat ik kan zegen". „Wil dat zeggen blijven staan waar wij zijn en wachten op Gods hulp?" Plotseling greep hij haar hand cn hield die stijf vast „Wat is dat?" Daar was niet gemakkelijk antwoord op te geven; het was het geluid van een vree selijk geweld. „De aardbeving riep zij. „Daar komt do aardbeving weer terug." „Het is niet alleen een aardbeving; het is ook nog iets anders. Wat zou dat ge luid beteokenen? Het doet mij denken aan ruischend water'Ilij luisterde. „Kan kan het «le zee wezen? Ilier op dit punt waar wij staan; mooien wij nog wel een kwartmijl van de zee verwijderd zijn. Wat zou er gebeurd zijn?" Zij gaf geen antwoord en zij heeft daar nooit op geantwoord, er was geen antwoord er was geen tijd voor. Toen 2ij gezegd had dat de aarde weer begon te beven, begon de grond, waarop zij stonden zoo gewelidlg te schudden, dat zij van elkaar werden ge scheiden. Nu eens ging de grond omhoog, dan omlaag; het was of aan alle kanten gebouwen ineenstortten; stofwolken werden voorbij gezwiept door den wind. Toen riep hij" Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5