Echt ledeven mantels f 95 DE SCHUTTEVAKR OPGEPIKT IS UIT DEN OMTREK. GEMEENTERAAD VAN SOEST Ged. Staten en de rekening over 1929 Humorhoekie NIEUWE UITGAVEN UIT MOOI AMERSFOORT Hirondelle W. K. van Rossiim 16[18 Langestraat Ontvangen: Gvoote sorteering Voorjaarshoeden Dj bemanning bijna omgekomen van honger en dorst Reeds hebben wij medegedeeld, dat de leer Schuttevaer in zijn reddingboot, waar mee hij naar Amerika wilde oversteken, met zijn beide lotgenooten op den Oceaan door een Spaansch schip is opgenomen. Na der seint men ons. dat de avontuurlijke reis van den 70-jarigen kapitein Jacob Schutte vaer, die rnet zijn twintig voet lange „on- zinkbare"reddingboot den Atlantisclicn Oce aan trachtte over te steken, plotseling is geëindigd Den stoutmoedige, oude schipper is thans op weg naar San Juan aan boord van de Cornillas, die hem Maandag in het midden van den Atlantischcn Oceaan op pikte. Men ontving bizonderheden van kapitein -Miranda en de bemanning van de Cornil las, die het scheepje aan boord heesch. De geredde mannen deelden Miranda mede, dat zij spoedig van honger en dorst zouden zijn omgekomen, indien het schip hen rtiet had opgepikt. De Schuttevaer \ertrok 8 Februari uit Lissabon. Sedert werd niets meer van de boot vernomen. Oorspronkelijk was de boot 26 Februari 1928 uit Rotterdam vertrokken, doch is bijna een jaar in Europeesche ha ven opgehouden. De Cornillas wordt 25 Maart te San; Juan verwacht. Kapitein Miranda seinde nog nader: Den 18cn Maart om 10 Uur 's avonds be merkten wij aan bakboordzijde van tijd tot tijd lucht.pijlen, die afkomstig bleken van een zeer klein scheepje. Daarna zagen wij een ander licht, dat in Morseteekens om hulp verzócht. Ik gaf direct order om naar het scheepje te stevenen en toen wij langs zij kwamen, liet ik de machines stilzetten, De Schuttevaer lag aan bakboordzijde en mijn schip beschermde het scheepje tegen den wind en de zee. I)e drie leden der be manning, aan boord van de Cornillas ge nomen, verklaarden dat zij van den boot tocht afzagen. Ik gaf last om het scheepje aan boord te nemen, hetgeen geschiedde. De reizigers worden met groote zorg'be handeld. Zij deden een zeer belangwekkend verhaal. Zij zouden van honger of dofst 'omgèkomon zijn, zoo v\ ij hen niét hadclbn gevonden. uitzoeken zelf, als het transport der afzon derlijke stukken geschiedt met de grootsfe omzichtigheid. Nu de geheele gevel van de dikke ijslaag, die or zich bij het blusschingswerk om ge vormd had, is ontdaan, blijkt, dat het ijs zelf geen noemenswaardige schade aan den yoorge\ el heeft aangebracht. Met zandsteen is ter plaatse vooral aan de rechterzijde, waar vroeger het politiebureau was geves tigd, vrij onbeschadigd van onder de ijs laag te voorschijn gekomen. Men gaat steeds verder met het stutten en schoren van den gevel, terwijl men er thans ook toe over is gegaan het overgeblevon geraamte van den toren te stutten. EEN NIEUW CHRISTELIJK DAGBLAD TE AMSTERDAM. Strijd tegen de sociaal-demo- kratie. Naar het Volk verneemt, worden pogin gen in het werk gesteld om, gesteund door het Chr. Nat. Werkliedenverbond, te Am sterdam een nieuw christelijk dagblad op te richten. liet doel van dit dagblad zou zijn:' strijd tégen socialisme en commu nisme. HET LEIDSCHE STADHUIS. De toestand van den gevel na verwijdering van de ijs laag. Men is thans begonnen onder leiding van den heer ir. van Heeswijk, architect voor den Rijksgebouwendienst en lid van de commissie voor monumentenzorg, op het terrein van de puinhoopen van het Leid- sche Stadhuis de stukken uit te zoeken, voornamelijk afkomstig van den voorgevel, die voor een eventueele reconstructie, van belang kunnen zijn. Op groote platte wa gens worden deze stukken overgebracht naar de Hooglandsche kerk. waar zij voor loopig opgestapeld en waar zij later even tueel kunnen worden verwerkt. In hoeverre het thans gevondene al dan niet voldoende moet geacht worden den gevel eventueel te kunnen herstelion, kon men ons uit den aard der zaak nog niet melden. Zoowel het Plan tot verbetering van wegen. Nieuwe openbare school te Soesterberg Soest. De Raad vergaderde Woensdag middag onder presidium van den burge meester, mr. G. Deketh. Alle leden waren aanwezig. Na 2 minuten stilte voor gebed werden de notulen van de vergaderingen van 11, 19 en 20 Januari j.l. ongewijzigd vastge steld. Bij de ingekomen stukken waren verzoe ken tot verbetering van den Kostverlnren- weg en den Veenhuizerstraatweg Wat deze laatste weg betreft werd tevens ver zocht deze weg een andere naam te geven en wel Regentesselaan. Waar we geen re genten meer hebben werd na eenige dis cussie besloten deze-weg in 't vervolg Ko~ ninginnelaan te noemen, hoewel meerdere leden veel gevoelden voor de historische naam Veenhuislaan (Vroeger stond bij den'Iufize Eikenhorst een groote schuur waar de turf. uit het veen werd gebracht en vandaai'.per pr a am. (vandaar.Praam gracht) naar. elders werd vervoerd). De verbetering van de Koninginnelaan zal zeer spoedig ter hand genomen worden Deze weg is no 1 van de lijst van wegen die dit jaar een beurt krijgen. Nadat eenige besluiten waren genomen tot wijziging der gemeentebegrooting en grondbedrijfsbegrooting, kwam aan de orde het voorstel van B .en W. tot het verleenen van een verhoogd crediet n.l. 3700.— voor het bouwrijp maken van gronden van het bouwbedrijf door het ega- liseeren van bestaande wegen (complex 3) met vaststelling van een besluit tot wijzi- - ng der gemeentebegrooting en bedrijfs- begrooting 1929. De heer Doorman (V.B.) heeft j.l. Zon dag de wegen ter plaatse bezocht en gezien dat het egaliseeren van alle deze wegen bijna klaar is. Met een 500.— kan men het nog resteerende werk wel afmaken. Daarom vraagt spreker hoeveel B. en W. reeds hebben uitgegeven op deze werken. De heer Koenders, wethouder van open bare werken moet hierop het antwoord schuldig blijven, maar na een informatie bij den Directeur van openbare werken blijkt dat het indertijd door den Raad toe gestane crediet van 6300.— nog niet is verbruikt. B. en W trekken daarop voorloopig hun voorstel in. Het bestuur van de Vereeniging „Van Lennep's Sportpark' alhier heeft reeds meerdere malen verzocht aan B. en W. te willen bevorderen dat de Waterleiding wordt uitgebreid over de Schrikslaan, ten De auteur ,3Uj. dat U het stuk aardig vond Ik h*b bet beele ding ln een paar dagen moeten schrijven". Het meisje „Goeie help, ze hadden U minstens zes maan den moeten geven voor zóó'n stuk". (Humorist). einde in de gelegenheid te zijn de door de vereeniging geëxploiteerde sportvelden van deugdelijk* water te voorzien. Het adresseerende bestuur verklaart zich bereid een garantie van 125.130.— per jaar te willen verleenen. B. en W. achten het gewenscht dat een rondleiding wordt aangelegd en geen door- loopende. De gemeente zal dan garant zijn voor 15 der aanlegkosten op 1775, dus voor 2G6.25 per jaar, waarvan het sport park 125 voor zijn rekening neemt. Hoewel de heer Doorman (V.B.) aanvankelijk pleit voor een doodlóopende, dus kortere lei ding, geeft hij zich gewonnen, toen hij door den lieer van Klooster (R.K.) wordt inge licht, dat bij een doodloopende leiding het water veelal roestig is cn er dan veel ge spuit moet worden. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. In officieuse vergadering, d.d. 31 Oct. j.l. was gunstig beoordeeld een door den di recteur van Opehbare Werken ontworpen plan tot verbetering der wegen in deze ge meente. In de begrooting is met dit plan rekening gehouden en is reeds een bedrag van 50.000 uitgetrokken op den kapitaal- dienst en 12.500 op den gewonen dienst. Een officieel besluit tot verbetering dei- wegen was evenwel nog nimmer genomen, vandaar dat B. cn W. thans komen met het voorstel het plan definitief vast te stel len. De Raad aanvaard het zonder eenig be zwaar. Eenige besluiten tot liet verstrekken van gelden voor aanbouw van schoollokalen en het aanschaffen van schoolmeubelen en leermiddelen werden als kamerstukken afgehandeld. Anders ging het toen het plan voor den bouw van een nieuwe openbare school te Soesterberg ter tafel -kwam. Heel eigenaardig was het, dat juist de linksche raadsleden onder aanvoering van den heer Doorman (V. B.) als deskun dige (oud genie-officier) op het plan wil den bezuinigen, terwijl de rechtsche groep het plan onveranderd wenschte uit te voe ren. De heer Grootewal (links, wonende te Soesterberg) was bang 'voor vertraging bij wijziging en schaarde zich daarom bij de rechtsche groep. Na een lange discussie werd bij meer derheid van stemmen besloten het plan ongewijzigd te aanvaarden. Van alle raadsleden werd den ontwerper van het plan, den directeur v. gemeentewerken hulde gebracht voor het ontwerp. Kosten f40 000.-. Voor de benoeming van een onderwij zeres aan de O. L. school aan de Beetz- laan was door B. en W. met succes aan den Minister van Ondertvijs ontheffing ge vraagd van de bepaling persó een wacht geldster te moeten benoemen. Zoo luidde dan nu de voordracht: No. 1. Mej. 11 A. C. Oosterhof, onderwij zeres te Steenwijkermeer; No 2. N. G. v. Weydorn Claterbos, on derwijzeres te Apeldoorn; No. 3. Mej G. Schuitert, onderwijzeres te Hoo^ersnnide Met 12 stemmelT legén 1 stem op No, werd No. 1 .yan 'vt3é voordracht benoemd. Na 'eenige opmerkingen vaii Gedepu teerde Staten werd opnieuw vastgesteld een overeenkomst tusschcn de gemeente Soest en de N. V. Centrale Slachtplaats alhier. Daarna kwam de aanbieding van de door Ged Staten vastgestelde gemeente- rekening over het dienstjaar 1924, met het voorstel van B. en W. in de beslissing van dat College te berusten. (De volledige voordracht van B. en W. is in dit blad reeds gepubliceerd). Het was de heer Doorman (V. B.) die in een lange rede zich niet met de beslissing van Ged Staten kon vereenigen en voor stelde in beroep te gaan bij de Kroon Toen evenwel de Voorzitter uitdrukke lijk verklaarde, dat een besluit van 1929 nimmer wijziging kon brengen in een re kening over 1924-, trok hij thans zijn voor stel in. maar beloofde in een volgende vergadering op de zaak van het grondbe drijf te zullen terugkomen. Het voorstel van B. en W. werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Als hamerstukken werden vervolgens behandeld voorstellen tot aanvaarding van slrooken grond ter verbreeding van den Klaarwaterweg, alsmede tot verhuur van de weidebrinken, n.l de Ferdinand Huyck- laan, den Remweg, den Langen Brinkweg, de Korte Kerkstraat, den Maatweg en den Hooiweg, en ten slotte werd nog vastge steld een supletoir kohier straatbelas ting. Thans kwam nog de beantwoording van de vraag van den heer De Bruin (A. R.) of de heer Monsma. een reed.» vertrokken ambtenaar op 25 Febr j.l. des avonds om 10 uur nog de heer Tburg alhier op het raadhuis had ontvangen, teneinde inlich tingen te verschaffen over grondbedrijf etc De vraag had de heer De Bruin reeds in een vorige raadsvergadering gedaan. Een rapport van den Secretaris omtrent deze zaak had reeds ter visie voor de Ranlsleden gelegen, terwijl de Burgemees ter nog voorlas een verklaring van den heer Monsma. Uit beide schrifturen bleek dat de heer Monsma on last van den Se cretaris had gehandeld en geen geheime inlichtingen had verstrekt Bovendien had de Burgemeester reeds de vorige zitting, dus toen de heer De Bruin de vraag stel de. kunnen antwoorden en dus een ver keerde indruk, die door de \Taag was ge wekt, en door sommige plaatselijke bla den was beïnvloed, kunnen voorkomen. De heer Van Doorne (V. B.) kwam op tegen de wijze waarop sommige plaatse lijke bladen de zaken voorstellen. Waar een der schrijvers, n.l. Ds. Alkema ook zit ting had in de Plaatselijke Schoolcommis sie, wenschte de heer Van Doorne niet met zoo iemand meer te vergaderen, en bedankte als lid der commissie Ook nog apdere leden voerden het woord over deze zaak. De Vporzitter verklaarde n.l., dat B. on W. en ook hij nimmer zou den antwoorden op het geschrijf in de bla den en het met modder gooien hem niet uit den tent zou lokken. Ilij zou alleen antwoorden aan den raad, wien hij verant woording schuldig was. Ten slotte werd het incident door den Voorzitter gesloten Wijl Ged. Staten aanmerking hadden gemaakt op het crediet door den Raad toegestaan voor verbetering van de Baten burglaan te Soesterberg (f14.120) werd be sloten de aanleg wat eenvoudiger uit te voeren. De trottoirbanden zullen niet ge legd worden en de breedte zal 1 Meter minder zijn. De heer Grootewal drong er ten sterkste op aan, dat B. en W. zouden zorgen, dat met Paschen, wanneer er pleiziervluchten van de K. L. M. zullen worden georgani seerd en er dus veel volk te Soesterberg zal komen, de weg in dragelijken toestand zal zijn gebracht. Nu is de weg door uit graving enz. reeds vóór de vorst verricht, onbegaanbaar. Op verwijdering van de noodwoningen aan de Bosstraat en op verplaatsing van het woonwagenkamp, werd door den heer Busch nog eens aangedrongen. En ten slotte vestigde de heer Groote wal de aandacht van B. en W. op het insti tuut Schoolarts. De Provincie gaf subsidie voor een schoolarts in een bepaalde kring. Vandaar dat hij aansluiting in ovci weging gaf hetzij bij Zeist, waar men reeds doen de is, of bij Baarn, de Bilt. Ruim 6 uur sloot de Voorzitter de ver gadering. Marianna Sirca, door Grazin Peledda. Uitg. Scheltens cn Giltay, Amsterdam. Marianna Sirca is als kind bij haar oom, den priester, in huis gekomen en bij zijn dood erfde zij diens vermogen. Haar vader, de oude dienstmaagd cn de knecht, zij allen spraken tot haar: „luister naar iemand, die veel van je houdt. Gehoor zaam". En zij gehoorzaamde en was een ge vangene te midden van haar rijkdom. Maar in haar sluimerde de liefde voor Si- mone Sole, die knecht was geweest in haai' huis, maar de bergen was ingetrokken en als bandiet zijn leven sleet. Marianna hoopte hem weer tot een beter leven te brengen en zou met hem trouwen, waarna hij in de gevangenis zijn misdaden kon boeten. Maar Simone's vrienden lieten hem niet los, evenmin als zijn vrij ongebonden leven dat hern lief was geworden. En toch ook hij hield van Marianne. En die strijd in hem cn in haar is met veel gloed weer gegeven. De bandiet in Simone schijnt te zegevieren en Marianne weet slechts één naam voor hem, n.l. lafaard. Als zijn mak kor Constantino hem daarmee in kennis stelt, gaat hij naar Marianne, hoewel hij weet, dat men op hem loert. Zij verstoot hem cn dan schiet Sabostiano de neef op hem, aan welke wond© hij sterft, niet dan nadat Marianne diep gevoeld heeft hoe ge heel haar liefde toch voor hem is. In vele opzichten een interessant boek, dat treft door goede karakte-rteekening cn door scjierpe. omlijning van$,et- Jiefdespro hleem. dat hen scheidt en toch ook weer samenbrengt. Tess, door Grace Miller White. Uitg. J. Philip Kruseman, 's Gravenhage. Tess, de dochter van den kolonist aan het Cayuga Meer in Ithaca, leeft te mid den der ruwe mannen cn heeft uiterlijk hun voorkomen, maar innerlijk is zij van een ander soort. Zij weerstaat clan o?'- de ruwe mannen cn slaat groot in haar g -jte liefde voor haar „Pappie". Maar Pappie komt in de gevangenis, beschuldigd van moord, cn Tess leeft alleen in de hut, slechts bezield door het onwrikbaar geloof in vaders terugkomst. Ieder, die haar leert kennen, gaat van haar houden, behalve de predikant Graves, die alles doet om Skin ner de vermoedelijke straf te doen onder gaan. Maar zijn zoon Frederik en zijn dochter Teola zien haar met andere oogen en ook prof. Young komt onder haar bekoring. Door diens werk komt de onschuld van Skinner aan 't licht, maar intusschen is tusschen Frederik en Tess een groote liefde ontstaan, welke nog toeneemt door dat Tess zich opoffert voor Teola, een op offering die ook de predikant tot haar brengt. Het diepe gevoel in dit ruwe kind.is uit stekend beschreven en de omlijsting is zoo boeiend, dat het geheel niet nalaat een diepen indruk te maken. Het geheime huwelijk, door May Christie. Uitg. A. W. Bruna cn Zn.'s Uitg. Mij., Utrecht. Helene Beauclaire is in 't geheim ge huwd met Jim St. Aubyhs, maar al spoe dig krijgen ze twist en verlaten elkaar Als Helene eenigen tijd zal gaan doorbren gen bij Alice Anstruther, vindt zij aan den kant van den weg een gewonde en deze blijkt niemand anders dan Jim te zijn. Hij worclt naar het huis van Anstruther ge bracht, waar hij heel langzaam geneest. Maar Jim is zijn geheugen kwijt en her kent Helene, die hem verpleegt, niet. De liefdevolle zorg zijner verpleegster treft hem cn meer on meer raakt hij op haar verliefd. Tot slot een tweede huwelijk cn geen gelukkiger menschen dan Jim cn He lene. liet geheime huwelijk brengt tal van zonderlinge situaties, die aardig beschre ven zijn. Steeds blijft dan ook de spanning hoe ten slotte alles zal afloopen en mede door de beschrijving van het leven van Alice Anstruther is het een boeiend m r haal geworden. Het schot in den nacht, door Hans Richters. Uitg. A. W. Bruna en Zn.'s Uitg.-Mij., Utrecht. De detective Ralf Balfson maakt met zijn medewerker Bruine een vacantie-uitstapje en zij krijgen „werk", daar er in hun hotel te Menton een moord gebeurt. Een persoon, die de bank heeft doen springen, wordt dood in zijn kamer gevonden, terwijl een REEËN. Die zijn er nog! In jaren had ik ze niet ontmoet en mi, verleden weekMaar laat ik u het verhaal doen, zooals het langzamerhand ontstond. Het was in De Treek. Ik was uitgegaan om na de lange winter periode iets te weten te komen omtrent de sterfte van vogels door honger en koude. Nu, daaromtrent hoorde ik weinig veront rustends. Op een drietal buitenplaatsen, waar ik bij verschillende menschen infor meerde, had men er zoogoed als niets van ontwaard. En in de bosschen, waarin ik zelf eens een kijkje ging nemen, heb ik geen enkel teeken gezien dat op vogelsterfte eventueel-moord wees. Toen ik met mijn fiets weer aan de hand het bosch uitgingontwaarde ik op den bodem in het natte zand sporen van een later, dacht me, van twee. Het kon echter ook zijn, dat tweemaal dezelfde ge passeerd was en dus kon ik dat niet uit maken. Maar ze waren nog heel versch, die sporen dan. Reeënsporen zijn gemakkelijk te herken nen. Denk u de hoefpunten van een koe en die heel wat kleiner, zooiets dus als van een geit of een schaap. Allemaal twee- hoevigen, dus met een in twee helften ver deelden hoef aan eiken poot. Natuurlijk keek ik goed rond en juist toen ik het bosch uit was cn op de heide weer op mijn fiets wou stappen, zag ik iets vreemds in de verte, wat ik nog nooit had opgemerkt. Natuurlijk dacht ik: een ree? Vlug met den kijker gezien, en jawel, dat wat een steen leek, bleek te zijn het ach- sterste deel van een liggende ree. Even later nog een kopje. Iets verder, dus twee reeën? Ik trachtte te naderen. Heel on schuldig: op de fiets. Dan verdenken do dieren je niet zoo gauw! Maar.'t was mis hoor! Ze vertrouwden me niet cn sloegen tegelijk op de vlucht. Dat was een prachtig gezicht, maar het duurde niet lang. We hebben dus nog reeën in de buurt. Ik hoop, dat u ze ook eens ziet. Ze moeten al jongen hebben. kennis van hem met de revolver in de hand bij het lijk wordt aangetroffen. Hoe Ralfson naspeurt, dat de moord toch door oen ander is bedreven en deze ten slotte door hem wordt, gearresteerd, wordt op onderhoudende wijze verhaald. Ofschoon de situatie niet al te omsluierd is leeft er irnmer voldoende spanning. Coupe-lectuur van do goede soort. Indisch extra nummer van De Zakenwereld. Een kloek boekdeel, bevattende tal van zakelijke artikelen van de hand van des kundigen op koloniaal gebied, benevens een groot aantal fraaie kieken. Van de verschil lende schrijvers noemen we o.a.: Dr. C, J. K. vapAalèt,IT: Cqlijn; Herbert Crerhêr, Srr lienry Déferding, D. C. Goedkoop, mr: J. II. van Hasselt, C. J. van Kempen,clr. ir. X. Koomans, prof. mr. A. S. Oppenheim, prof. mr. M. W. F. Treub, IT. Veen, E. A. Zeilinga, uit welke opsonfrning. wel blijkt, dat hier mannen aan 't woord zijn. die ons omtrent Indië iets weten te vertellen. Zij leverden geen gelegenheids-artikelen, maar beknopte degelijke samenvattingen omtrent punten, die voor het Indische leven van belang zijn. Voor de kennis van Indië ach ten wè dit „extra nummer" dan ook van het hoogste belang. Licht. Uitg. W. de Haan, Utrecht. Inhoud van a f 1. no. 23: Reisherinne ringen uit het oude Turkije, door O. Welsch; Danton door V. Gay; Kluizenaars- en Monnikenleven door Kal Riedel; Stijl cn handwerk VI door Frederik Poulsen. Inhoud van af), no. 24: De kynologie in Nederland door Joh. Schabel; Visioenen dooi* A. Gemmer; Het ontstaan van den Nederlandschen staat door M. Visser; De schulden van Europa door K. Korst; De levensgeschiedenis der sterren door C. L. Jansen. De Wandelaar. Uitg. A. G. Schoonderbeek, Laren. De derde aflevering van dit tijdschrift is zoo juist verschenen cn komt ons nog beter verzorgd en fraaier geïllustreerd voor dan de twee vorige, die reeds zooveel afwisse lende lectuur gaven uit het rijk der natuur. Vermelden wij uit den inhoud, dat Jan P. Strijbos, één der bekwaamste natuur-foto- grafen, vertelt van veel natuurschoon, dat door de „cultuur" werd vernietigd, en ook geeft een uitvoerig, genoegelijk cn zeer rijk geïllustreerd relaas van de talrijke avon turen, die hij meemaakte, toen hij zich ten doel stelde het leven der reigers op de plaat vast te leggen. De Rotlerdamsche jeugdpredikant Ds. A. M. van de Laar Krnfft vertelt hoezeer hij getroffen werd door de „blijde incomste" der prille lente in Holland. Een oude knotwilg had de aandacht van J. Vijverberg, die uitweidt over al wat er leeft op, om en in zoo'n gehavende boom. Als het voorjaar nadert, worden ook de nesten in de roekenkolonies weer gebouwd, hoe het daarbij toegaat, leeren wij uit de levendige schets van J. Derksen. Interessant voor ons, Amersfoorters, to zeker het artikel van Ds. J. I. van Schaick. over wat er gedurende den winter valt t# beleven in het voor ons zoo gemakkelijk bereikbare Eemgebied. C. A. van der Gcr beschrijft in een cau serie verschillende voorjaarsbloemen, wier schoon in tuin en veld een bron van ge* nieten is. Ir. Felix Ortt werd getroffen door het ver schijnsel der „hoezen" en herinnert in dit verband o.a. aan de Borculosche ramp. De rubriek „Voor en van de lezers" brengt wederom een groote verscheidenheid na*» tiiurhistorisch allerlei. Teekcningen cn foto's zijn kwistig tut* schen den' tekst gestrooid;

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6