&SMEH5F0D1OSCH DAGBL4B MILITAIRE MUTATIES Zaterdag 23 Maart 1929 .DE EEMLANDERj 27e Jaargang No. 294 DERDE BLAD. BINNENLAND RADIOPROGRAMMA PRIJSSTIJGING LEVENSMIDDELEN. Geen regeeringsmaatregeïen noodig. Op d$ vragen van den heer L. L. H. de Visser betreffende het nemen van maat regelen tegen prijsstijging van en tekort aan brandstoffen en levensmiddelen ant woordde de minister van financiën, voor zitter van den Raad van Ministers: De regeering heeft van de geruchten en van de. trouwens niet aanzienlijke, stijging der prijzen kennis genomen. Het gevaar, dat gebrek aan de bedoelde levensmiddelen zal ontstaan, is niet te barer kenni6 gekomen. De regeering heeft in do gegeven omstan digheden geen aanleiding gevonden tot bet nemen van bijzondere maatregelen. DE PENSIOENEN DER OUD. STRIJDERS. Rekesten aangeboden aan H. M. de Koningin. Gistermiddag werden ten paleize in het Noordeinde door H. M de Koningin ont vangen de heeren luit.-generaal b.d. H. A. R. Swart, oud-vice-president van den Raad van Indiê en mr. J. H. van Hasselt, voor zitter van den Bond van Eigenaren van Nedorlandscb-Indische Suikerondernemin gen, zulks als vertegenwoordigers van de in Indlë en in Nederland gevestigde comi- té's voor actie tot gelijkstelling van de pen sioenen der oud-strijders. De rekesten, aam de Koningin aangebo den, bevatten het verzoek, het daarheen te leiden, dat de pensioenen en gagemen- ten der militairen, die voor 1 Januari 1920 het Nederlandsch-Indische leger verlieten, zoo spoedig mogelijk een zoodanige veran dering ondergaan, dat zij in werkelijkheid gelijk worden aan de militaire pensioenen, welke sedert genoemden datum worden verleend. Het Indische rekest is voorzien van 30.000 en het Nederlandschë van bijna 10.000 handteekeningen. Tegelijk is aangeboden een in gelijke richting gaand rekest met memorie van toelichting van het Verbond van Vereenl- glngen van oud-onderofficieren van het Ne derlandsch-Indische leger. DE MOORD TE GROOTEGAST. De inzameling voor de na gelaten betrekkingen. De totale ontvangst ingekomen bij het comité voor een algemeen bewijs van sym pathie aan de nagelaten betrekkingen der 4 vermoorde veldwachter te Grootegast be draagt 36.436, 16. NEDERLANDSCHE EMIGRATIE BINNEN ONZE GRENZEN. In de laatste weken zijn wederom een 70 tal Philips woningen gereed gekomen en betrokken door een gelijk aantal arbeiders gezinnen, die tezamen ca. 750 personen tel len. Deze voor de Philips fabrieken te Eind hoven bestemde werkkrachten zijn afkom stig uit Zeeland, Gelderland, Brabant, Lim burg en de Noordelijke provincies. Tengevolge van de gestadige uitbreiding der Philips fabrieken neemt het inwoners aantal van Eindhoven zóó snel toe, dat dil in de historie der Nederlandsehe steden ontwikkeling zijn weerga niet vindt. De Philips fabrieken zullen volgens ver wachting, in 1029 aan radio-producten hel dubbele exporteeren van den geheelen ex port van Twente naar Nederlandsch-Indië De regeering ziet het groote belang in van een dergelijke industrie, speciaal in ver band met de groote bevolkingstoename van Nederland en toont deze belangstelling daadwerkelijk door Philips de helpende hand te bieden inzake woningbouw, waar voor dit jaar 3000 woningen op hot bouw- program van de woningbouwvereniging „Thuis Best" staan. WIJZIGING KRANKZINNIGENWET. 2et V.V. der Tweede Kamez. Blijkens het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer-afdeelingen, hadden vele leden met ingenomenheid van het wetsontwerp tot wijziging der wet tot regeling van het staatstoezicht op krankzinnigen en aan vulling van art. 39 der Armenwet kennis genomen. Sommige leden waren echter van oordeel, dat de regeering te ver is gegaan Ten aanzien van het overleg met den huis arts, alvorens tot inbewaringstelling wordt overgegaan, vreezen zij dat de meesten hui verig zullen zijn de daartoe vereischte ver klaring af te geven. Van het onderzoek van gecustodieerden door deskundigen, daartoe door de rechtbank te benoemen, verwachten deze leden niet veel resultaat. Andere leden betreurden het, dat in het algemeen de beslissing over de opneming (en verlengd verblijf) in een krankzinni gengesticht nog geheel gelegd zal blijven in banden van de rechterlijke macht, ai wordt deze dan beter geoutilleerd. verscheiden leden betreurden het dat niet een algemeele herziening van de wet lot regeling van het staatstoezicht op krankzinnigen is voorgesteld. Eenige leden waren van oordeel, dat in sommige krankzinnigengestichten de ver pleging niet met de noodige zorg geschiedt en het gehalte der verplegers op te laag peil staat. Opgemerkt werd. dat het nood zakelijk is het staatstoezicht op krankzin nigen uit te breiden. VERGIFTIGING. Er heeft zich te Rotterdam een geval van vergiftiging voorgedaan bij een schip- persfamilie, bestaande uit man, vrouw, zes kinderen en een knecht, dat gelukkig goed afgeloopen is. Woensdagavond i3 door de 2rouw van den schipper P. Stolk, die met zijn schip aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam lag, drie ons kabeljauwkuit ge kocht, die daarna door het gezin is opge geten. In den loop van den volgenden nacht werden alle leden der familie die van de visch hadden gegeten zoo ziek, dat reeds heel vroeg in den morgen .een geneesheer werd gehaald. Toen deze evenwel eenige medicijnen had verstrekt, verbeterde de toestand der zieken zoo dat hij in den loop van den ochtend verlof heeft gegeven aan den schipper om weer naar Duitschland terug te varen, zooals zijn1 contract hem voorschreef. De Rotterdamsche politie is in het geval gemengd en heeft de rest van de kuit bij den vischhandelaar K., die aan het Burg. Hofmannplein woont, in beslag genomen. De Keuringsdienst zal een onderzoek in stellen. De mogelijkheid bestaat nog dat de vergiftiging verband houdt met een nieuwe verf waarmee dezer dagen het schip van binnen is bestreken. DE COMMISSIE NOPENS FISCAAL STRAFRECHT ENZ. Taak en werkwijze. In de beschikking van de ministers van Financiën en van Justitie betreffende dc instelling van een commissie nopens fiscaal strafrecht en strafprocesrecht wordt nog be paald: a. dat indien de commissie ambtenaren van den dienst der belastingen mocht wil len hooren, zij zich daartoe zal kunnen wen den tot den directeur-generaal der belas» tingen; b. dat de commissie desverkiezende naar gelang de werkzaamheden vorderen aan hen verslag zal uitbrengen onder toe voeging van de, van toelichting voorziene, wijzigingsvoorstellen, die zij noodig mocht oordeelen en met bevoegdheid voor de leden afzonderlijk, om omtrent punten, aangaande welke geen eenheid van gevoelen mocht verkregen worden, van hun afwijkende meening, bij nota, welke bij het verslag zal wordon overgelegd, mededeeling te doen; c. dat de commissie, na afloop harcr werkzaamheden, haar archief zal inleveren bij den minister van Financiën. NA DEN BRAND TE LEIDEN. Tovredenheidsbetniging aan het Leidsch telefoonpersoneel. De stadhuisbrand is, gelijk bekend, ont dekt door de activiteit van den nachttele fonist, die opmerkte dat het contróle- lampje van een der telefoonaansluitingen in het stadhuis brandde. Behalvé het gemeentebestuur heeft thans ook de directeur-generaal der P. en T. aan dezen ambtenaar zijn bijzondere tevreden heid betuigd voor de uitstekende wijze waarop hij zich van zijn laak gekweten heeft. Aan genoemden ambtenaar werd tevens een stoffelijk blijk van waardeoring uitgereikt. Tijdens de drukte, welke, als gevolg van den brand, op het telefoonkantoor ont stond, is gedurende den nacht nog hulp verleend door een der telefonisten en hare zuster, een vroegere employé bij den Rijks- telefoondienst. Ook aan deze dames heeft de directeur-generaal zijn waardeering kenbaar gemaakt, evenals aan het tech nisch personeel, door wiens medewerking o.a. de burgemeester en de secretaris reeds in de morgenuren na den brand de be schikking hadden over 2 telefoon-aanslui tingen in hunne vertrekken in de Stads gehoorzaal. DE NOORSCHE BANKOPLICHTER UITGELEVERD. Ter beschikking van de justitie gesteld. Op verzoek van de Nederlandsehe justitie is door de Zweedschc regeering uitgeleverd de 44-jarige Noor J. J. B„ die een Rotter damsche bankinstelling heeft opgelicht. B. is door een inspecteur van de Rotterdamsche Centrale recherche uit Gothenburg gehaald, en is ter beschikking van de justitie gestéld. Hij heeft in 1927 een cheque vervaardigd op zijn naam en die onderteekend met den naam van dien bankdlrectie uit Sofia. Zoo wist hij 700.— los te krijgen. Hij is reeds vaker veroordeeld. De Zweedsche regeering zal binnenkort vermoedelijk ook zijn uit levering vragen. EEN NIEUWE NEDERLANDSCHE BISSCHOP. Bisschop van Mwanza In Zuid Nyanza. Het „Huisgezin" meldt Het vorige jaar nam de grijze bisschop van Gafsa, Z. D. H. Mgr Jos. F .M. Sweens, wegens lioogen leeftijd en vergrijsd in den missiedierist, ontslag als apostolisch vica ris van Zuid-Nyanza. Z. H. de Paus heeft dit uitgestrekt mis siegebied van Mgr. Sweens in twee deelon gesplitst, n.l. het vicariaat Boekoba en het vicariaat Mwanza. Tot bisschop van Boekoba is benoemd een Zwitser, pater Huwiler. Tot bisschop van Mwanza, het oostelijk deel van het vicariaat Nyanza, heeft Z. H. de Paus benoemd onzen landgenoot pater Antonius Cornelius Oomen. De nieuwe bisschop en opvolger van Mgr. Sweeris heeft reeds 25 jaren van zwartn missiearbeid in de verschillonde missies der Witte Paters in Afrika achter den rug. MR. K. PHAFF.f Te 's-Hertogenbosch is plotseling overle den, 75 jaar oud, rar. K. Phaff, sinds 1907 raadsheer bij het gerechtshof aldaar. AUTO IN DE HAVEN VAN MAAS SLUIS GEREDEN. De bestuurder verdronken. Donderdagavond laat is de personenauto van den heer D. v. d. Lugt uit Rijswijk door defect raken van het stuur in de haven van Maassluis gereden. Het was hoog water, zoodat de auto direct zonk. Twee voorbij gangers, die zich gekleed te water begaven, slaagden erin Mevr. v. d. L„ die tijdens den val zelf reeds een ruit had ingeslagen, te redden. De eigenaar is verdronken, in weer wil van de pogingen van politie en voorbij gangers om hem te redden. De auto is gisteren gelicht. FRAUDE BIJ DE POSTERIJEN TE BARENDRECHT? Men schrijft aan de N. R. Ct. Naar ons wordt medegedeeld zou er door den ambtenaar der posterijen P. te Baren- drecht fraude zijn gepleegd, waardoor een vrij groot tekort in zjjn kas is geconstateerd Na een scherp verhoor door den burge meester, tevens hulp-officier van justitie, heeft P. bekend zich aan onregelmatigheden te hebben schuldig gemaakt. Het justitieel onderzoek wordt voortgezet. BOSCHBRANDEN. Doordat naar huis gaande schoolkinderen onvoorzichtig met lucifers omgingen, is Donderdagmiddag half één in de buurtschap Exel op 't landgoged Ampsen onder Laren (Gelderl.) een boschbrand ontstaan, die zich eerst zeer ernstig liet aanzien. De school kinderen werden naar de boerderijen in den omtrek gezonden om hulp te halen, en zoo waren spoedig vele menschen aanwezig, die met takkenbossen het vuur konden uit slaan. De brand bleef nu tot eenige hectaren beperkt. Donderdagmiddag omstr. 12 uur woedde door het afstooken van heide een vrij ern stige boschbrand, nabij de Lighallen aan de Dongensche 'weg bij Tilburg. Circa 4 H.A. werd een prooi der vlammen. MEVR. DR. BOSSERS—RIJSDIJK. f De begrafenis cener weldoenster. Donderdag heeft op de Protestantsche be graafplaats te Breda onder zeer groote be langstelling de teraardebestelling plaat? gehad van mevr. dr. Ch. J. Bossers—Rijs- dijk, die van vele yëreenigingen op lief dadig en sociaal gebied bestuurslid cn de stuwende kracht was. Tal van afgevaar digden van vereenigingen en vele autori teiten waren aanwezig. Het woord hebben gevoerd de heer Loeff, mevrouw dr. Swaep namens de zuigelingenvereoniging, me vrouw Scheuns namens de liuisvrouwen- verëeniging, mevrouw Overbeek namens de huishoudschool, mevr. Nelissen namens het Groene Kruis, cn oud-generaal-majoor Fraser als vriend. Dr. Bossers uit Den Haag dankte namens de familie voor de laatste eer, aan de overledene bewezen. AANBESTEDINGSNIEUWS. Verharding rijksweg Amster damAmersfoort. Te Haarlem is hedenmorgen vanwege den rijkswaterstaat aanbesteed het maken van asphalt verhardingen cn rijwielpaden op den rijksweg Amsterdam—Amersfoort met verbreeding van een gedeelte van den aarde baan en aanleg van een gedeelte oude baan in gemeenten Noorden Huizen en Blaricum. Laagste inschrijver de N.V Wegenbouw Maatschappij te Urecht voor 201.000. DE OPVOLGER VAN PROT. v. d. VALK. Een buitenlander no, één op dc voordracht. Men meldt ons uit Leiden Naar wij vernemen kan de benoeming van een hoogleeraar in de huid- es ge slachtsziekten aan de Leidsche Universi teit, waarin wegens het bedanken van Prof. v. d. Valk uit Groningen nog steeds niet is voorzien, reeds zeer spoedig worden verwacht. Van zeer betrouwbare zijde wordt ons medegedeeld, dat als no. één op de voordracht een buitenlander is ge plaatst. MAJOOR A. W. VAN T LINDENHOUT. t Te Amsterdam is in den ouderdom van S5 jaar overleden de gepens. majoor der infanterie A. W. van 't Lindenhout. VEREENIGING DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS. Naar de N.R.Ct. verneemt heeft de heer mr. J. T. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in Drenthe, bedankt als lid van den raad der vereeniging de Neder landsehe Padvinders. HR. MS. WILLEBRORD SNELL1US. Blijkens een heden bij het Departement van Defensie ontvangen telegram is Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Willebrord Snellius"2l Maart des avonds 8 uur Gibraltar gepas seerd. ZEEBAD HUISDUINEN. Een nieuw strandhotel. Van de N.V Zeebad Huisduinen ontvin gen wij een aantal prospecti, in één waar van door de verluchting met vele duide ltjke foto's, de belangstelling voor het stad je Helder en omgeving wordt opgewekt. Het geeft, vlot geschreven, een beschrij ving van wat er in den Helder zelf, in de haven, op de marinewerven te zien is, het vliegkamp, de stranden, en stipt ook en kele uitstapjes aan, die vanuit Helder kun nen worden gemaakt. Ook wordt de aan dacht gevraagd voor de geheel gemeubi leerde woningen te Huisduinen, welke door de N.V. verhuurd worden. Deze villa's zijn zoer practisch ingericht en hebben het groote voordeel vlak aan het Noordzee strand gebouwd te zijn. De Maatschappij laat thans nog een hotel-pension bouwen, dat men hoopt begin Mei to kunneD ope nen. Autobussen zorgen voor een geregel de verbinding met de stad Helder. Het ho tel, modern ingericht, dus alle comfort, ligt eveneens op de duinen, direct aan zee. METABLOKJES. De voorzitter van den Gezondheidsraad deelt ons mee, dat hij kennis gekregen heeft van drie gevallen van vergiftiging met Metablokjes, voorgekomen bij kindoren, die van die blokjes gegeten hebben, denkende, dat het snoepgoed was. Alle drie kinderen hebben ernstige ver schijnselen van vergiftiging getoond. Twee herstelden, doch het derde kon niet gered worden. Wel staat op de verpakking van de tablet ten: „Niet éten, dient alleen als brand stof", maar zij houdt geen aanduiding in, dat zij vergiftige bestanddeel^ bevatten. Men denke dus aan het gevaar, dat ont staan kan, en sluit de blokjes weg; mert zorge althans, dat zfj niet in het bereik van kinderen kunnen komen. MR. K. C. M H. BARON DE BIEBERSTEIN ROGALLA ZAWADSKY.f In den ouderdom van 75 jaar is te Roer mond overleden mr. K. C. M. H. baron do Bieberstein Rogalla Zawadsky, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-kantonrechter van Sittard. Zondag 24 Maart Hilversum. V. A. R. A. 9.20. Doe bet veilig. 9.40. Voordracht V.P.R.O. 10.30 Kerk- uitzending A.V.R.O. 1200 Bridgeles. 12.30. Gramofoonplaten. 1.00. Boeken halfuurtje. 1.30. Concertgebouworkest V. A. R. A. 5.00. Kinderuurtje. 6.00. Vooravondconcert. A.V. R.O. 7.30. Gramofoonplaten. 8.00. Tijdsein 8.15. Concert. 10.30 Gramofoonmuziek. Huizen, K. R. O. 8.30. Spreekbeurt N. C.R.V. 9.50 Kerkdienst K.R.O. 12.30 Luncb- rauziek. 1.30 Spreekbeurt. 2.00 „Fascisme cn Democratie". 3.00 Middagconcert N C.R. V. 5.50 Kerkdienst K.R.O. 7.30 Spreekbeurt 8.10. Uitslagen R. K. V. F. 8.15. Concort 9.30 Vaz Dias. 10.45 Epiloog. Maandag 25 Maart Hilversum A. V. R. O. 10.00 TijdseiD, Morgenwijding. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lurichmuziek. 2.00 Gramofoonplaten. 2 30 Illustratieve filmmuziek. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 A.V.R O.-klok. 6.01. Vooravondconcert 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten 8.00. A.V.R.O. klok. 8.01. A.V.R.O. uitzending voor het verkrijgen van een reddingboot. (Gesprek tusschen den heer Vogt en schip per Bot, toespraak Dr. Jac. P. Thijsso, con cert). 9.30. Lezing. 10.10. Vaz Dias. 10.20. Dansmuziek. Huizen N.C.R.V. 1100. Zickendiettst. 12.30. Orgelconcert. 2.00. Schooluitzending 4.00 Ziekenuurtje 5.00 Gramofoonplaten. 6.30 Lozing. 7.00 Gramofoonmuziek. 730. Spreker. 8.00 Uitzendavond. Dinsdag 26 Maart Hilversum A. V. R. O. 10.00. Tijdsein Morgenwijding. 12.00 Politieberichten 12.15. Lunchmuziek. 2.00. Wenken op kookkunst- gebied. 2.45. Gramofoonmuziek. 3.00. Knip cursus. 4.30 Gramofoonconcert. 5.00. Mi crofoondebutanten. G.00 A.V.R.O. klok. 601 Dinermuziek. 7.15. Engelsche los. 7.45 Poli tieberichten. 8.00 A.V.R.O.-klok. 8.01. Too- neelhalfuurtje 8.30. Concert 10.15. Vaz Dias. 10.30. Dansmuziek. Huizen. K. R. O. God6dicnstighatfuur- tje. 12.15. Lunchmuziek. 1.15. Gramofoon platen. 6.30. N. D. O. Schoevers. 7.00 Spreek beurt. 8.00. Lijdensoverweging. 9.30. Kamer muziek. 9.30 Vaz Dias. Woensdag 27 Maart Hilversum. A. V. R. O. 10.00. Tijdsein, Morgenwijding. 12.00 Politieberichten 12.15 Lunchmuziek. 2.00 Kindermatinee. .3.00 Maak het zelf. 4.00 Lezingreeks. 5.30 Gra mofoonplaten. 5.45 Landbouwhalfuurtje. 6.15 Vooravondconcert 7.15 Gezondheid nalf- uurtje 8.00 Tijdsein 8.01 Inleiding tot Shnws blijspel ,Monsch cn Oppermensch". 8.3u Ra- spel „Mensch en Oppermensch".3 8.0. Ra- diotooneel, Mensch en Oppermensch In de pauze Vaz Dias. Na afloop dansmuziek Huizen N. C. R. V. 11.00 Ziekendienst. 12.30 Middagconcert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 N. D. O. Schoevers. 7.00. Vervolg Gramofoonconcert. 7.30. Spreekbeurt 5.00. Uitzendavond. Naar wij vernemen zijn thans benoemd: A. bij den generalon staf, met ingang van 1 Mei 1929, tot chef van dien staf, de gene- maal-majoor H A. Seyffardt, commandant van de Iste divisie; B. met ingang van Mei 1929, tot gene- raal-majoor commandant van de Iste divi sie, de kolonel jhr. W. Rötell, commandant van de IVde Artilleriebrigade; C. bij den Generalen Staf, met ingang van 2 Mei 1929, tot luitenant-kolonel, de majoor J. van Andel, van dien staf, sous-chef van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger; D. Bij het dienstvak der Intendance, met ingang van 1 Mei 1929, lo. tot hoofdinten dant, de kolonel-intendant A. M. Vorstman, directeur van de centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting; 2o. tot ko lonel-intendant, de luitenant-kolonel-inten- dant W. J. van Breen, hoofd van de VId6 afdeeling B van het departement van De fensie; 3o. met tijdelijke afwijking van do bestaande organisatie, tot kolonel-inten dant, directeur van de Centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting, de lui tenant-kolonel-intendant J. Boon. toege voegd aan den hoofdintendant; 4o tot luite nant-kolonel-intendant, de maioor-mtendant L. J. de Wolf, intendant, bij de Ille Divisie; 5o. tot kapitein-intendant de eerste-luitenant A. M. Hylkema, van het dienstvak der mili taire administratie; E. Bij het wapen der Infanterie, met in gang van 1 Mei 1929, lo. tot commandant van het 1ste regiment infanterie, de luite nant-kolonel P. E. Hajenius, commandant van het 2de regiment infanterie, zulks on der eervolle ontheffing van het commando over laatstgenoemd korps; 2o. tot luitenant kolonel, commandant van het 2de regiment infanterie de majoor H. J. A. Hagdorn, van het 11de regiment infanterie; 3o. tot luite nant-kolonel bij den 6taf der Vllïste Infan teriebrigade de majoor F W. H. van Stras- ten, vaD dien staf; 4o. tot directeur van de Normaalschietschool, de majoor R. J. Hoff mann, van het 12de. regiment Infanterie; F. bij het wapen der cavalerie, met in gang van 1 Mei 1929, tot luitenant-kolonel bij zijn tegenwoordig korps, de majoor P. H. Hekkerna, van het Iste regiment huza ren; G. Bij het wapen der artillerie, en met ingang van 1 Mei 1929, lo. tot kolonel, com mandant van de IVde Artillerie-brigade, de luitenant-kolonel M. Ridder van Rappard, commandant van het 2e regiment veld-artil- lerie; 2o. tot luitenant-kolonel, comman dant van het 2de regiment veld-artillerie, de majoor W. J". D. Havelaar, van het 2de regiment veld-artillerie; 3o. tot luitenant kolonel, bij den staf van het wapen, de ma joor S. G. N. Nauta Pieter, van dien staf, toegevoegd aan den inspecteur van het wa pen; 4o. tot luitenant-kolonel de majoor J. H. van Reede, van het wapen, directeur van de Rijschool; b. met ingang van 2 Mei 1929, tot luitenant-kolonel de majoor H. B. van den Oudendijk Pïeterse, van het wapen, commandant van het korps pontonniers en tor pedisten; H. bij het wapen der Genie, met ingang van 4 April 1929, bij het regiment Genietroe pen, lo. tot kapitein de eerste-luitenant C J. W. Lanen, van het korps; 2o. tot eerste- luitenant de tweede luitenant II. K. Duhoux van het korps; I. bij het wapen der Koninklijke Mare chaussee, met ingang van 2 Mei 1929, tot lui tenant-kolonel, de majoors J. H. C. Kappel- hoff en H L. E. G. J. Werner, respectievelijk commandant van de 3de divisie en van de Iste divisie van het wapen; I. bij het Dienstvak der Militaire Admi nistraties met ingang van 1 Mei 1929, le. tot Kolonel, de Luitenant-Kolonel M. H„ van Roggen, Inspecteur van het dienstvak; 2e. tot Luitenant-Kolonel de Majoor G. F. Sloot controleur der Militaire Administratie; 3e>. tot Controleur der Militaire Administratie, de Majoor W. K. Rugers, van het dienst vak. K. bij het Personeel van den Geneeskun digen Dienst der Landmacht, a. met ingang van 1 Mei 1929: le, tot Generaal-Majoor, In specteur van den Geneeskundigen Dienst der Landmacht do Dirigeerende Officier van Gezondheid der 1ste klasse Dr. J. C. Diehl, van dat personeel; 2e. tot dir. off. van gez. le kl. de dir. off. v. gez. 2o kl. dr. D. H. Hiensch, van dat personeel; 3e. tot dir. off van gez. 2e kl. do dir. off. van gez. 3e kl. H. S. van der Stempel, van dat personeel; b. met ingang van 2 Mei 1929: le. tot dir. off. van gez. 2e kl. de dir. off. van gez. 3e kl. dr. D. J. A. van Reekum, van dat personeel; 2e. tot dir. off. van gez. 3e kl. de officier van gez. le kl. P. G. A. van Dijk van dat perso neel; L. bij het reserve-personeel der Land macht. a. bij het Wapen der artillerie: le. rnet ingang van 1 Mei 1929 tot res.-luit.-ko- lonel resp. bij de III en Iste artileriebrigade de res.-majoors O. G. Bloys van Treslong en D. J. Couvée, onderscheidelijk van het 8ste en 2e reg. veld-artillerie; 2e met ingang van 2 Mei 1929 tot res. luit. kolonel resp.' bij de lie Artillerie-brigade en bij het 2e reg. onbereden artillerie, de res. majoors F. Graaf van Hogendorp en L. de Ridder, on derscheidelijk van het 4e reg. vcld-artillorie en 2e reg. onbereden artillerie: b. bij het wapen der Genie met ingang van 31 Maart *29, tot res. eerste luitenants bij hun tegen woordig korps de res. tweede luitenants H. H. van Gorkum, ir. C. A. Lamberts en H. W Haga, allen van het reg. Genietroe'1 pen. c. bij het personeel van den geneeskun digen dienst, der landmacht: Ie met ingang van 1 Mei '29 tot res.-dir. off. van gez. 2e kl. de res.-dir. off. van gez. 3e klasse prof. H. Aldersboff, J. J. C. de Boer en J. G. Remijnse, allen van dat per soneel '2e met ingang van 2 Mei '29 tot res.-dir. off. van gez. 3e kl. de res. officieren van gez. le kl. W. J. Mulder, N. A. Henzard en L. S. Lirnborgh Meijer, allen van dat personeelHe met ingang van 1 Mei '29 in hun rang en ouderdom van rang over geplaatst a. bij het wapen der infanterie de majoor G. Dames, van den generalen staf, adjunct-chef van den staf der ïlle divisie b. bij den generalen staf de ras- foor J. J. G van Voorst tot Voorst van het regiment Jagers en de kapitein T. H. Schol, toegevoegd aan den commaudaut van d? Vie infanteriebrigade,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9