WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn, ljèidens raad over den brand L. i. Luycx Zn, De Adelaar, UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1923 Poujeaux Mculis f 1.140.— 1920 St. EmiSion 11.40 156. HET RAPPORT VAN B. EN W. BESPROKEN Het kalf en de put DE HERZIENING DER TELEFOONTARIEVEN De nadeelen van het gesprekkentarief GASBEDWELMING IN EEN HOTEL De moeder bleek reeds overleden HET HOUDT NIET OP Men staat voor een raadsel Jarretelle Gordels, CORSETS met zijsluiting S. H. MASSA Onze Succes Costumes nieuwste dessins geëtaleerd f 29.50. FELLE BRAND IN OUD AMSTERDAM Duizenden toeschouwers 9 BIJZONDER AANBEVOLEN per flesch per anker Bewaking en controle onvoldoende Men meldt ons uit Leiden: Sfc de gistermiddag gehouden raadsver gadering is aan de orde gekomen de inter pellatie van den heer Sytsma (V.D.) betref fende de oorzaak enz. van den stadhuis brand op 12 Februari, waarvoor, zooals wij destijds reeds hebben gemeld, genoemd raadslid een vijftal vragen tot B. en W. hadI gericht. f De heer Sytsma besprak allereerst hef rapport van B. en W. Hij deed uitkomeji «at hij liever had gezien dat B. en W. daaf- tn naar voren hadden laten komen, d/it sij een groote aansprakelijkheid op zi/h hadden genomen, door toe te staan, dat Be kachels des nachts bleven branden. Op verschillende punten geeft het rapport on voldoende antwoord en spreker vraagt, hoe laat B. en W. en de hoofdambtenaren zijn gewaarschuwd, dat het stadhuis in brand stond. Voorts wenscht spreker te verne men, wie de leiding heeft gehad bij de po gingen, om althans nog iets uit het bran dende gebouw te redden Immers om streeks 5 uur, dus ongeveer een uur nadat de brand werd ontdekt, brandde de voor zijde van het stadhuis aan de Breestraat ting niet. Aan deze zijde ware er nog veel te redden geweest, zooals schilderijen enz. Hij vraagt verder waarom de Leidsche brandweer het vuur niet dadelijk aan de Breestraat-zijde bestreden heeft. Aan de hand van het rapport concludeert hij, dat zoowel de burgemeester als de gemeente secretaris ervan overtuigd waren, dat de genomen maatregelen er eerder op waren gericht brand te veroorzaken dan te voor komen. Ilij zeide verder te betreuren, dat de burgemeester en de secretaris toestem ming tot het laten branden der kachels hebben gegeven, zonder het oordeel van de wethouders daarover in te winnen en zonder vooraf deskundigen te hebben ge raadpleegd, zooals bijv. de commandant van de brandweer. Ware de zaak rijpelijk overwogen, dan zou men het toezicht over zóóveel kachels niet aan één persoon heb ben overgelaten. Dat oververhitting van den schoorsteen de oorzaak zou zijn, vindt spr. onlogisch, want dan zou de brand eer der overdag zijn uitgebroken, toen de ka chels fel werden gestoogt, terwijl 's nachts de kachels maar matig krandden. Hij voor zich is overtuigd, dat bij het nemen der maatregelen voor \yat betreft het des nachts laten doorbranden der kachels de beste be doelingen hebben voorgezeten. Hij had ech ter liever volmondig in het rapport erkend gezien, (lat de genomen maatregelen niet afdoende zijn gebleken. Ten slotte zeide hij geen motie te zullen voorstellen, omdat hij overtuigd is dat de meeste raadsleden zijn inzicht deolen. De heer AI e ij n e n (C.H.) vindt de inter pellatie van den heer Sytsma zeer onsym pathiek. De interpellant had beter gedaan het rapport van B. en W. af te wachten in plaats van B. en W. en (1e ambtenaren te haasten in een tijd, toen er heel wat anders kwam kijken om de ontwrichte gemeente lijke huishouding op gang te brengen. Spr. vraagt zich af welke bedoeling bij den heer Sytsma met zijn interpellatie heeft voorgezeten. Wil hij soms de schuldvraag stellen? Maar met een interpellatie kan men Immer» de schuldvraag niet beant woorden? Er zit daarvoor te veel aan vast. Achteraf kan men bij eiken brand wel de een of andere nalatigheid vaststel len. Iloe groot is trouwens de kring der schuldigen? Spr. kan zich voorstellen dat meerdere raadsleden zouden willen vóór den nrand B. en W. vragen te hebben ge steld of de schoorsteenen de langdurige verhitting wel zouden kunnen verdragen. Of heeft de heer Sytsma door zijn interpel latie B. en W. een lesje willen geven? Maar dan was de heer Sytsma te laat. Den 12den Februari heeft de ervaring, de beste leer meesteres, gesproken. De heer Schüller (S.D.A.P.) meent uit het rapport de slotsom te mogen trekken, dat de bewaking en de contróle te eenen- malo onvoldoende waren, in aanmerking nemende dat er zich zooveel brandende ka chels in het stadhuis bevonden. Spr. heeft veel eerbied voor de wijze, waarop de agent Pierik zich van zijn taak heeft ge kweten, alsmede voor de oplettendheid van den telefonist Labordus, maar de ronden waren z.i. niet veelvuldig genoeg. Men mag brandende kachels niet een uur en meer zonder toezicht laten. Dat er niet meer con tróle is uitgeoefend, wijt spr. voor een groot deel ook aan het tekort aan politie personeel gedurende den nacht. Hij betoogt dat des nachts slechts li agenten beschik baar zijn voor de gcheele stad. Na 10 uur des avonds is op het politiebureau geen in specteur meer aanwezig. Ook op den dag was er niet voldoende politiepersoneel aan wezig voor de afzetting, gezien het. feit dat er militairen waren gerequireerd. Ten slotte vraagt hij waarom de directeur van gemeentewerken eerst, 's morgens te 8 uur gewaarschuwd is, dat er brand was, en waardoor -het komt, dat er zoo weinig is kunnen worden gered. De heer ir. Bosman (V.B.) meent dat de heer Sculler allerlei wijsheden verkondigt, die achteraf ieder naar voren kan bren gen. Hij herinnert aan het spreekwoord van de kalf en de put. Spreker vindt dat de genomen maatregelen voldoende waren. B. en W. hebben zich niets te verwijten. Dat verhitting van den schoorsteen de oorzaak van den brand zou zijn acht spreker niet waarschijnlijk en hij vermoedt, dat een achteloos weggeworpen sigaret in de kast op het bureau voor pensioenen den brand heeft veroorzaakt. Dat B. en W. zich in hun rapport alleen tot den schoorsteen heb ben bepaald, betreurt spreker. Ook de an dere mogelijkheden hadden B. cn W. on der de oogen moeten zien. De heer Wilbrink (.C H.) achtte in tegen stelling met zijn partijgenoot Meijnen de interpellatie niet misplaatst. Er gaan nu eenmaal geruchten over den brand in Lei den en daarbuiten en waar daarbij de ver antwoordelijkheid in het geding wordt ge bracht, gaat het niet aan die geruchten dood te zwijgen. Spr. vraagt zich af, waar om de bewaking niet is versterkt en hij be toogt voorts, dat matig brandende kachels hij een temperatuur van 16 gr. onder nul en met alle deuren open, niet veel geven, om de waterleiding en de brandleiding voor bevrizen te behoeden. Spreker wil weten hoever de brand zich had uitgebreid toen de brandweer ter plaatse kwam en welke maatregelen toen zijn genoemen. Tot zijn leedwezen mist spr. in het rapport een woord van waardeering voor den telefo nist, aan wiens oplettendheid het per saldo is te danken, dat de brand werd ontdekt. De heer Huurman (A.R.) zet uitvoerig uiteen, dat het zeer goed mogelijk is, dat in een oud gebouw als het stadhuis brand ontstaat door langdurige verhitting van een schoorsteen, waarin, zooals in de mees te oude gebouwen maar al te dikwijls eiken balken loopen. Oude gebouwen vertooncn dikwijls scheuren in het metselwerk en het is mogelijk, dat door scheuren in den schoorsteen vonken naar buiten zijn geko men. De heer Groeneveld (S. D. A. P.) vraagt, waarom niet de ambtenaren, die op kosten der gemeente telefonisch zijn aangesloten, onmiddellijk zijn gewaarschuwd, teneinde de belangrijkste documenten in veiligheid te kunnen brengen. Voorts meent spr dat er bij het begin van den brand te weinig vrijwillig brandweerpersoneel aanwezig was, hetgeen spr. wijt aan de bestaande regeling betreffende vergoeding van loon Dr. Van Es (A.R.) vraagt of uitstrooming van gas niet de oorzaak kan zijn geweest van de snelle uitbreiding van den brand en hij vraagt voorts of er maatregelen waren genomen om den gastoevoer af te sluiten. Hierna wordt de vergadering geschorst tot 's avonds. Een adres van het Verbond van Ned. Werkgevers. Het bestuur van het Verbond van Neder- landsche Werkgevers heeft het volgende adres gericht aan den minister \an Water staat „Met bijzondere belangstelling heeft ons bestuur kennis genomen van de uiteenzet tingen, die van de zijde van het. hoofdbe stuur der P. T. T. in de vergadering van 7 Maart j.l. zijn gegeven over do aanhangige plannen tot herziening der telefoontarie ven. Na nauwgezette bestudeering van het geen daaromtrent is medegedeeld, gevoelt ons bestuur zich geroepen Uwe Excellentie nog eens in het zijzonder te wijzen op de grooie financieele nadeelen voor het be drijfsleven, die daarvan het gevolg zullen zijn. Ons bestuur nam er gaarne nota van, dat het in uitzicht gestelde gesprekkentarief eenigszins zal worden verlaagd, n.l. van 3 cent op 2lA cent en dat tijdelijk een zekere reductie voor hen, die veel telefoneeren, zal worden verleend. Hiermede is intusschen onvoldoende aan onze bezwaren tegemoet gekomen. Voor het bedrijfsleven dat zijn zij, die voor hun zaken veel van de telefoon ge bruik maken is de telefoon een bedrijfs middel. Daarom is het een groot bezwaar, dat de invoering van het gesprekken-tarief een verhooging der telefoonkosten tot het twee-, drie-, vier-, ja soms vijfvoudige van het egenwoordige bedrag zal beteekenen. Wij meenen ons ontslagen te achten van den plicht tegenover Uwe Excellentie onze voor beelden te herhalen die door het hoofdbe stuur der P. T. T. zelf zijn geverifieerd. Industrie en handel hebben, zooals be grijpelijk is, thans het gevoel, dat een mas sale uitbreiding der telefoonnetten wordt ge forceerd ten koste van de tegenwoordige abonné's, zonder dat door hen op die nieuwe aangeslotenen in eenigszins betee- kenende mate wordt prijsgesteld. Immers, ieder adres, dat voor het zakenleven maar eenige beteekenis heeft, is thans reeds tele fonisch te breiken. Het spreekt intusschen vanzelf, dat men overigens tegen uitbreiding van het tele foonverkeer geen bezwaar zou hebben, wan neer al of niet met verhooging van het grondbedrag het gesprekkentarief zóó laag gesteld werd, dat geen noemenswaardige verhooging van telefoonkosten voor het be drijfsleven zou ontstaan. Dit schijnt echter, hoe gaarne het hoofd bestuur dit bezwaar wellicht zou weg nemen, technisch onmogelijk te passen in de plannen voor de toekomstige ontwikke ling van het telefoonbedrijfde verdeeling van het land in 22 districten, waarbinnen vol-automatisch verkeer kan plaats vinden. Het lokaai-gesprekken-tarief moet dan de eenheid vormen, waarop het tarief voor interlocale gesprekken binnen het district wordt opgebouwd. Nu reeds heeft het hoofd bestuur bekend gemaakt, dat het tarief voor een interlocaal gesprek over een af stand van circa 7'/> K.M. op 10 cent behoort te worden gesteld. Aangezien de tegen woordige techniek der automatische tellers niet toelaat meer dan vier eenheden aan te slaan, moet men wel automatisch terugval len op een tarief voor locale gesprekken van 2% cent. Ons Verbond gevoelt duidelijk, dat hier de kern van de zaak ligt. Iedere motivee ring van het gesprekkentarief met verwij zing naar de kosten, die daardoor moeten worden goed gemaakt, verliest haar betee kenis, wanneer de nog in ontwikkeling zijn de techniek der tel-automaten onvermijdelijk tot een vaststelling op 2V, cent dwingt. Het besluit tot invoering van het vol automatische districtsverkeer op dit oogen- blik is dus de oorzaak, dat reeds thans een gesprekkentarief moet worden ingevoerd, dat tot veel te hooge kosten voor het be drijfsleven zal leiden. Hiertegen rijst bij ons Verbond ernstig bezwaar. Ons bestuur wendt zich daarom tot Uwe Excellentie met het dringend verzoek niet tot den ontworpen maatregel over te gaan, alvorens de techniek zoover gevorderd is, dat de automatische tellers meer dan 4 een heden kunnen tellen, waardoor het mogelijk kan worden, het gesprekken-tarief minder hoog te stellen. Mocht Uwe Excellentie tot ons leedwezen daartoe niet bereid gevonden worden, zoo vertrouwt ons bestuur, dat zij, ter tegemoet koming in de kostenvermeerdering, die voor het bedrijfsleven van het tegenwoor dige plan het gevolg zal zijn, een ruime reductie op de rekeningen zal willen ver- leenen, die stijgt naarmate meer gesprek ken per maand gevoerd worden. Twee dames, moeder en dochter bedwelmd in een badkamer Men meldt uit Rotterdam d.d. 21 Maart aan de „CL": In den nacht van Zaterdag op Zondag nam het personeel van het Victoria Hotel op het Willemsplein op 'n bepaald oogen- blik een sterke gaslucbt. waar. Onmiddel lijk werd de chef gewaarschuwd, die een onderzoek instelde. Men vond daarbij in een badkamer, hoorende bij een logeerka mer, de 48-jarige mevrouw J. Gelderblom en haar 22-jarige dochter op den grond liggen. Beiden waren oogenschijnlijk be wusteloos. Men waarschuwde onmiddellijk een geneesheer, dr. Monchy. die spoedig ter plaats aanwezig was en bij mevrouw G. den dood constateerde. Bij mejuffrouw G. wer den na geruimen tijd door kunstmatige adem haling, de levensgeesten weder opgewekt. De patiënte moest echter per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis worden ver voerd. waar opneming noodzakelijk bleek. Heden was de toestand van het meisje zoodanig, dat zij nog niet verhoord kon' worden. Intusschen is uit het nader onder zoek reeds het volgende gebleken: Moeder en dochter, die in het hotel logeerden, wil den voor het naar bed gaan een bad nemen cn hebben vermoedelijk bij het ontkleedcn een gaskraan opengestooten, met het boven staande noodlottige gevolg. HET VERNIELDE LEIDSCHE STADHUIS In het stedelijk museum De Lakenhal te Leiden is thans een tentoonstelling geo pend van schilderijen en teekeningen enz. betrekking hebbende op het door brand vernielde Leidsche stadhuis. De verzame ling is afkomstig uit het gemeente-archief. Onder de tentoongestelde schilderijen vindt men het groote schilderstuk uit het museum, voorstellende den burgemeester Van der Werff tijdens het beleg van Lei den voor het stadhuis, platen, voorstellen de oefeningen van de burgerwacht om streeks 1700 in de groote hal van het raad huis, een foto van den intocht van koning Willem II den eersten Juni 1841, een oude platte grond van Leiden, een plaat van een Amerikaansche schans, afbeeldingen, van de bij den brand verloren gegane gobelins en een aantal foto's van interieurs van het stadhuis en een menigte foto's van den stadhuisbrand. J. H. DEIBEL. Directeur-Hoofdredacteur der Middelburgsche Courant. Te Middelburg is overleden in den ouder dom van 56 jaar de heer J.H. Deibei, hoofd redacteur en directeur van de Middelburg sche Courant. De overledene begon zijn journalistieke loopbaan aan de Arnhemsche Courant; daarna was hij werkzaam aan de Zwolsche Courant. Na een verblijf in Transvaal werk te de heer Deibei sedert 1 Augustus 1901 aan de Middelburgsche Courant, van welk blad hij op 1 Januari 1912 de hoofdredactie op zich nam. Zijn werk als schrijver ook in tijdschrif ten o.a. over de Schelde-kwestie getuigde van groote kennis. Nog altijd maar branden te Rotterdam Het houdt te Rotterdam met de branden niet op. Bijna iederen dag een of tweemaal moet de brandweer uitrukken voo* bran den, die allen een min cf meer ernstig ka rakter dragen en waarvoor dan ook gere geld „middelalarm" moet worden gemaakt. Gewoonlijk kan de brand dan met een of twee slangen op de waterleiding worden gebluscht, en bepaalt de schade zich tot het uitbranden van een gedeelte vari een verdieping of enkele kamers. Het merk waardige van die branden is daarin gele gen, dat zij vrijwel allo uitbreken in wo ningen of pakhuizen die op dat oogenblik door hun bewoners zijn verlaten, zoodat iedere maal de oorzaak volkomen onbe kend blijft. Dat er dan ook al herhaaldelijk aan brandstichting is gedacht, spreekt haast wel vanzelf. Het onderzoek van de politie heeft evenwel nog nooit eenig resul taat van beteekenis opgeleverd, al is het dan waar dat men in enkele gevallen meenende dat er even van te voren iemand met een bepaald signalement in de buurt was gezien. In de laatste twee dagen zijn er in Rot terdam weer verscheidene branden voorge komen, zonder dat men de oorzaak kon be vroeden. Elk van die branden op zich zelf had nu niet zoo heel veel te beteekenen, zij werden allen met twee stralen gebluscht - maar in hun onderling verband en go- zien het korte tijdsverschil tusschen het uitbreken er van, is 't toch wel opmerkelijk welk een serie zij vormen. Zaterdagavond is het begonnen in de Tollcnsstraat, in een bloemwinkel, waarvan het achterste ee- deelte volkomen uitbrandde, daarop volgde Zondagavond een brand in een waterstoke rij in de Craandijkstraat. Ook deze brandde gedeeltelijk uit. 's Maandags is de brandweer, tot. een uur of zes 's middags tenminste twee maal gealarmeerd. Eerst 's morgens voor een felle brand achterin een electro-tech- nisch bureau aan den Schiedamschen Sin gel, een brand die aan de brandweer veel moeilijkbeden stelde omdat er zich be neden in het pand een zeer dikke rook ontwikkelde, waarvan later bleek, dat zij afkomstig was van een hoeveelheid film die de eigenaar zonder vergunning in voor raad had en later op den middag een brand op de bovenverdieping van een huis aan de Van Speykstraat, dat ten deele uitbrand de. In het eerste geval vermoedt men dat de brand door kortsluiting is ontstaan, in het laatste geval tast men weer in het duister, daar de bewoners uit waren. Bei de branden zijn met twee stralen ge bluscht. Nu is het wachten op den „grootcn" brand die vaak op een reeks van kleinere pieegt te volgen. MINISTER LAMBOOY. De Minister van Defensie, de heer Lam- booy, heeft het voornemen a.s. Woensdag een bezoek te brengen aan den loodsdienst te Vlisslngen. Hij zal daarbij vergezeld worden door den Inspecteur-generaal van het Lood*" ezen, Schout-bij-Nacht C. D. de Haes en d« 's Ministers zeemacht-adjudant, Luitenant ter zeer le kl. J. W. A. A. Heydt. AUTO-ONGELUK. Een knaapje ornstig verwond. Men meldt ons uit AmsterUam Op den hoek van de Weesperzijde cn de Over-Amstclstraat te Amsterdam heeft gis termiddag een ernstig ongeval plaats ge had. Toen een auto die op de Weesperzijde reed de Over-Amstelstraat wilde passeeren kwam plotseling van achter een stilstaan de tramwagen een jongen die de straat wilde oversteken. De chauffeur van de auto kwam in een buitengewoon moeilijke situatie, want eenige meters voor hem stond tegen het trottoir een andere auto. Veel ruimte was er niet, doch om te trachtte het kind te redden remde hij uit alle macht en wende het stuur in de rich ting van het trottoir. Hij reed daar tegen de stilstaande auto op die van voren ge heel in elkaar werd gedrukt. Ook het 7- jarig jongetje dat in de Over-Amsteistraat woont werd evenwel geraakt cn bleef zwaar gewond aan het hoofd op de straat liggen. Plet kind werd door de Gem. Ge neeskundigen dienst in ernstige toestand naar het O.L. Vrouwengasthuis vervoerd. SOC. DEM. VOLKSPARTIJ IN NEDERLAND De Soc. Dem. Volkspartij in Nederland, opgericht door de in Limburg uit de S. D. A. P. getreden groep, hield Zondag een lan delijke bijeenkomst in „De Roode Leeuw" te Amsterdam. Na uitvoerige besprekingen besloot de vergadering tot de stichting van een landelijk partij-verband, staande op soc. dem. grondslag. Tot deze partij traden toe vertegenwoordigers van groepen uit Amsterdam, Rotterdam, Westzaan, Goor en Breda, benevens de reeds in Limburg be staande afdeelingen, die te zamen onge veer 400 leden tellen. Het voorloopige be stuur, bestaande uit vijf leden in Limburg, wordt uitgebreid met den heer E. Klouwcn te Amsterdam en P. Haaiman te Breda. Een commissie voor het ontwerpen van sta tuten, reglementen en beginselprogram werd benoemd. In beginsel werd besloten tot deelname aan de a.s. Tweede Kamer-verkie zingen in die kiesdistricten, waar dit door het partijbestuur wenschelijk wordt geacht. Het „Limburgsch Volksblad" zal voortaan wekelijks met apart kopblad onder de naam „Het Volksblad" buiten Limburg worden uitgegeven. De organisatorische Imaatregelcn voor uitbouw der partij, voor- Igestelrl door het bestuur van Limburg, wer- Vlen goedgekeurd. LANGESTR. 49 TEL. 190 meer dan 30 modellen vana* 85 cent. van f 4.50 tot f 16.50. HEDEN is de verlaagde prijs vanhet Gedistilleerd ingegaan in de SLIJTERIJ van HAVIK 41 - Telefoon 292 Handel in Gedistilleerd, Wijnen en Likeuren. LANGESTRAAT 40. Een muziekwinkel tolaal verwoest Men meldt ons uit Amsterdam Een felle brand heeft gisteravond in de binnenstad gewoed, die duizenden Amster dammers er heen lokte. De brand was ont staan in het perceel 's Gravelandsche Veer 8, waar gevestigd is de Muziekuitgevers zaak van den heer A. Cohen. Het zal omstreeks S uur geweest zijn. toen men op den Binnen Amstel, aan .ien overkant vun het "s-Gravelandsche Veer. de vlammen fel laaiend zag uitslaan. Met veel materiaal rukte de brandweer uit. die zich voor een zware taak gesteld zag. Het vuur vrat namelijk met ongekende hevig heid door het geheele perceel dóór en ook het belendend perceel no. 9, dat leeg staat was reeds aan den achterkant door het vuur aangetast. Niet minder dan 15 stralen werden op de geweldige vlammenzee gericht, waarvan vier gekoppeld waren op de drijvende stoomspuit Jan v. d. Heijden, die groote massa's water in het brandend perceel wierp. Om kwart voor negen nam het vuur zienderoogen af en om 9 uur was de brand weer zoo ver met de blussching gevorderd, dat voor uitbreiding geen vrees meer be hoefde te bestaan. Het gcheele perceel van de Muziekuitgeversfirma werd echter een prooi der vlammen. De heer Cohen, leider van de zaak, vertoeft op het oogenblik te Keulen. Op het terrein waren tijdens de blus sching aanwezig de wethouder voor het brandweerwezen, de heer Von Frejtag Drabbe en de hoofdcommissaris van Politie de heer Versteeg. Op den Binnen-Amstel en ook in den om trek van de Staalstraat had zich een groo te menigte toeschouwers opgesteld om de zen strijd tusschen water cn vuur gade te slaan. De menigte werd door een sterke politieafzetting onder leiding van den poli tiecommissaris Harrebomee op een afstand gehouden LEDEN VAN DE „KRASSIN"-BEMANNING IN ONS LAND. Heden (Dinsdag) arriveeren met trein van 11.34 uur in Den Haag twee le den der „Krassin"-bemanning, en wel de vlieger Tsjoechnowski en de heer Samoilo- witsch. Deze heeren zullen in ons land voordrachten houden betreffende hunne ervaringen bij de redding van de „Italia"- bemanning. GAS VERSTIKKING. Een geval te Den Haag. Zondagochtend heeft zich in de woning van den heer II. G. B. in de Javastraat te Den Haag een geval van gasverstikking voor gedaan. De 68-jarige heer B. was tijdens de mor genuren alleen thuis, terwijl zijn noapita naar de kerk was. Toen deze tegen 12 uur weer thuis kwam vond zij den heer B. dood op den grond liggen. Het bleek dat in de kamer van den heer B. een defect aan de gasleiding was, waardoor de kamer vol met gas stond. Daarbij kwam no», dat den h*er B. een hartkwaal had, zoodat zijn weer standsvermogen niet groot was. ENKHUIZEN—STAVOREN HERVAT. Op Woensdag 27 MaarL Naar wij vernemen, zal de veerdienst van de Nederlandsche spoorwegen tusschen Enkhuizen en Stavoren op Woensdag 27 Maart a.s. worden hervat. TANDHEELKUNDIGE EXCURSIE. Onder leiding van dr. H. de Groot zal van 1—8 Juli een tandheelkundige excur sie van tandartsen en tandheelkundige stu denten langs den Rijn gehouden worden, waarbij een bezoek gebracht zal worden aan prof. Kantorowiez (Bonn), prof. Loos (Heidelberg) en prof. Blessing (Heidelberg), alsmede aan de fabriek Ritter te Durlach bij Karlsruhe.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6