Pindakaas Utrechtscheweg 53 Telefoon 336 VOOR ONZE HUISVROUWEN Pindakaas (Post) Appelstroop per blik 50-32 Chobotra per flacon f 1,00 OOSTERVEEN EB Specialiteit in Juliana Cake - Zoute en zoete Krakelingen Boter Cake Pain d' Amande en icte nieuws Siekwie ds Caraque Hiermede vestigen wij beleefd Uwe aandacht op de komende Feestdagen en brengen U daarom steeds Iets nieuws, als polonaises in eivorm, baisers, nougateieren, slagroom gebak, vruchten slagroom enz. Fantasie taartjes met Paaschidee. Uw zeer op prijs gestelde orders gaarne tegemoet ziende. U zult dan ongetwij feld een Vrooljjk Paaschfeest vieren. Beide feestdagen geopend, dus alle artikelen versch. Beleefd aanbevelend, Groenhuizen - Schatorjé Utrechtsche weg 53 T e I e f o o n 336 moet dan de directie 5 jaar in Haarlem blijven. Spreker wenscht dan ook voor te stellen de werken die niet op werkverrui ming betrekking hebben, te- vereenvoudi gen. De heer Stadig wijst er op, dat men zich op het standpunt kan stellen,- dat het iets monumentaals moet hebben, en daarop stelt zich de architect Poortman. Spreker doet aan dat plan niets af, maar hij meent, dat met een zeer behoorlijken opzet men hier toc.h ook wel iets anders kan bereiken. Het bedrag lijkt spreker te hoog in de gegeven omstandigheden, omdat ook in de zeer naaste toekomst nog zooveel belang rijke kapitaalsuitgaven op het lijstje staan. We zullen het dan ook op veel bescheidener schaal moeten doen. Natuurlijk zullen we dan illusies moeten prijsgeven, maar dat kan nu eenmaal niet anders. De begraaf plaats op de Soesterweg is op veel be- scbeider basis ingericht en toch hoort men er steeds met voel lof over spreken. Het bedrag van 62000 om het terrein voor beplanting in gereedheid te brengen komt spreker heel hoog voor. Als we het ons konden veroorloven zou het een heel mooi plan zijn, maar spreker kan zich niet voorstellen dat het in alen deele zal be vredigen en iets monumentaals zal worden. Spreker meent dat het het beste zal zijn de plannen terug te nemen en met be- •scheider plannen te komen. De heer Van Koetsveld vindt ook den opzet duur. Dat zit niet in den grond ci::ar in de uivoering. Kr zijn schoonh* idseischen bijgekomen en die maken het duur. Dat hoeft niet, want het dennenbosch er zoo ta laten zou niet misstaan Waarschijnlijk. In de stukken wordt Jan ook gezegd, dat het mogelijk zal zijn voor eer.- deel het dennen hout te behouden. Maar als het v-ior een deel kan, kan het ook voor het geheel. Voor egaleeren enz. wordt 62000.— gevraagd voor bemesting ƒ21000.voor heesters enz. 15900.—, voor gras en lupinenzaad i 1550.—. Allemaal posten die kunnen vervallen als geheel dennenbosch blijft behouden. Ook het onderhoud van f 7630 voor de eerste twee jaar kan dan grootendeels vervallen Op die manier kan er op het plan heel wat bezuinigd worden. De heer Spiekermann wijst er op dat in 1927 een pst van ƒ10000 is uitgetrok- lïen voor de inrichting van de begraaf plaats. Is die post in de totaalsom begre pen. Ook wijst Spr. op de onvolledigheid der plannen. Teekeningen der gebouwen enz. zijn niet bij de stukken gevoegd. De heer Overeen vindt dat de heeren van Koetsveld en van Beurden wel heel ge makkelijk cijfers geven. Als het zoo gemak kelijk ging, hoefden we geen architecten en teekenaar te hebben. Spr. zal zich daarvan onhouden maar wil wel in overweging ge ven zooveel mogelijk de dennen te behou den. Wethouder Ruitenberg constateert met voldoening dat het plan algemeen mooi wordt gevonden. Het gaat dan ook niet tegen het plan maar tegen de kosten. Is het niet mogelijk dat de boomen zooveel mogelijk blijven staan? Ook wij hebben dat gemeend, maar na een bespreking met den architect, zijn wij er van overtuigd dat door het maken van graven binnen betrekkelijk korten tijd de boomen zouden omwaaien. Op het eerste plan was er een groot gras veld, op het tweede plan zien we al ver schillende boomengroepen. De kosten zijn daardoor dus ook weer lager. Nu wil de heer van Beurder 30 pCt. afdoen van de bouwwerken. Maar zoo gemakkelijk gaat dat toch niet. Er is een heel complex van gebouwen noodig en de begrooting is mis schien wat aan den ruimen kant, maar we doen dat liever, dan behoeven we niet met aanvullings-credieten te komen. Naar aan leiding van de vraag van den heer Spieker mann deelt Spr. mede dat het eerste cre- diet een deel zal uitmaken van het geheel Spr. ontraadt do plannen te beknibbelen. Toegezien zal worden dat er geen abnor maal dure gebouwen zullen komen. Maar (e zeggen: laat de dennenboomen allemaal staan, dat is practisch onmogelijk. Ook B. en W. zijn den weg gegaan die de Raad wil. En die paar waterpartijtjes deen het toch niet. De leiding blijft in Amersfoort. Alleen zal de heer Poortman af en toe moe ten overkomen. Wat het in cultuur brengen betreft ook dat zullen we elders hebben, alleen zullen we nergens don grond zoo goedkoop heb ben. Wij zullen het werk in een behoorlijk tempo uitvoeren, zoodat de gemeente-finan- ïiën er niet onder lijden. Het voorstel wordt aangenomen met 16 tegen 7 stemmen. Tegen de heeren: van Beurder, Boas, He kenkamp, van Koetsveld, van Nieuwenhuy- sen, Spiekermann en Stadig. 7. Voorstel van B. en W. om een overeen-1 komst aan te gaan met de N. V. Ned. Ther- i mo-Chemisohe fabrieken te Amsterdam in- i zake destructie van afgekeurd vee en j vleesch. De heer Polder verzoekt het punt aan te houden en dan over te leggen hoeveel ca davers en hoeveel K.G. vleesch thans ver brand worden, opdat kan worden nagegaan hoeveel goedkooper het wordt. De heer Spiekerroann kan zich daar mee vereenigen. Wel worden de kosten van thans genoemd maar niet van de toekomst. De Voorzitter ontraadt aanhouding. Uit de stukken blijkt dat we 995 besparen. En in andere plaatsen is men zeer voldaan over de regeling met do Thermo-Chemische fabrieken. De heer Polder handhaaft zijn stand punt Het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Acht leden waren bij de stemming niet in de zaal. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van instructies voor den directeur van het Openbaar Slachthuis en ander persone 1 van het bedrijf. De heer Polder vindt een opzeggings termijn van 2 maanden te kort Voor den dienst zal het beter zijn 3 maanden te ne men. De Voorzitter zegt dat daartegen geen bezwaar bestaat. Het voorstel wordt aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling j van pensioengrondslagen van eenige on derwijzers bij het openbaar lager onderwijs. Aangenomen. 10. oorstel van B. en W. tot toekenning van Ie vergoeding een artikel 100 der La ger Onderwijswet 1920 over 1927 aan bet R.K. Kerk- en Schoolbestuur van den H. I-ranciscus Xaverius en Onze Lieve Vrou we Hemelvaart. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening over 1928 van de Gezond heidscommissie. Aangenomen. 12. Voorstel van B. cn W. tot wijziging der gemeentehfigrooting over 1929. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot het instellen van beroep tegen het besluit van Gedepu teerde Staten involge artikel 38 der Wegen belastingwet. De heer Verhey is het in 't algemeen er mee eens om in beroep te gaan, maar hij vindt het niet juist, dat rente en aflossing van reeds aangelegde wegen in rekening worden gebracht. Een beroep moet goed ge fundeerd zijn en dat is het op deze wijze niet. Wethouder Ruitenberg acht het mo gelijk dat de regeering ook dat standpunt inneemt, maar B. en W. vinden het wel bil lijk die kosten in rekening te brengen. Hij vindt het geen bezwaar dit punt nog eens onder de oogen te zien. De Voorzitter wijst er op dat een slecht aangelegde weg meer uitkeering zou krijgen. De heer Verhey vindt het niet billijk, maar zal zich er bij neerleggen. Het voorstel wordt aangenomen. 14. Voorstel van. B. en W. om perceel en weiland nabij den Heiligerbergerweg in te brengen in het Grondbedrijf. Aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot het van den Staat der Nederlanden in recht van opstal verkrijgen van het perceel grond aan het Stationsplein waarop het veerkeersbureau voorkomt. Aangenomen. 16. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuring van een nabij de Daam Fockcmalaan gelegen perceel grond aan de Vereeniging „de Amersfoortsche Padvin ders." Aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een aan de Dr. Hcyelaan gelegen strook grond groot 2210 M2. voor 3.— per M2. aan Ir. E. J. Langelaan. Aangenomen. 18. Aanvulingskohier schoolgelden Han delsdagschool dienst 1928/1929. Aangenomen. 19. Reclames straat- en rioolbelasting dienst 1928. Aangenomen. 20. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Nederlandeche taal en letterkunde aan de Handelsschool. Benoemd wordt de heer Wlllems te Eind hoven. 21. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Ver eeniging tot bevordering van Chr. Natio naal Onderwijs, waarbij de benoodigde gelden voor de stichting van een school in het Soesterkwartier gevraagd worden. Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een terrein voor den bouw van een openbare lagere school in het Soesterkwar tier. Wordt aangehouden. 23. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor de rioleering van den Berkcnweg. De heer de Motsc Uit dit voorstel kan men niet zien, dat de bedoeling voorziet de ripleering te laten uitvoeren door den laag- sten inschrijver van vorig jaar. Ik kan niet nagaan of deze inschrijver ook aan den hoogen kant is. Maar gezien het goede re sultaat van de werken in H. v. Branden- straat, Bisschopsweg en Vermeerstraat stelt spr. voor nogmaals een proef te wa gen met de uitvoering in eigen beheer. Men heeft een begrooting van den aannemer en een van openbare werken en nu kan er een derde bijkomen in eigen beheer. De heer Boas heeft met groote verwon dering het voorstel van B. en W. ontvangen. Duidelijk was wel de uitspraak van den Raad om eerst het heele plan te kennen Verschillonde bedragen zijn nu niet noodig of kunnen wachten. Dat gaat boven zijn begrip. Het vertrouwen dat de Raad in B. en W. moet hebben zal er door geschokt worden. Heeft het nu zoo'n haast dat de rioleering in den Berkcnweg er komt ter wijl we toch binnenkort het heele plan krijgen. De heer van Koetsveld geeft toe, dat het voorbeeld in de H. v. Bandenstraat gun stig is, maar daar tegen zijn andere resulta ten te stellen. Spr. blijft dan ook de voor keur geven aan vrije aanbesteding. De heer van Gales Last herinnert er aan, dat indertijd is gezegd, dat het niet eigenlijk in eigen beheer werd uitgevoerd, maar dat slechts een andere opdracht werd gegeven. Spr. wil dan ook waarschuwen tegen het uitvoeren in eigen beheer. De heer Boas meent gehoord te hebben, dat de begrooting voor de H. v. Bandenstr. te hoog was opgezet. Hebben we dan nu een goede begrooting. Wethouder Ruitenberg: De heer Boas zet de zaken op zijn kop. Bij Openb. Werken was een begrooting en daarnaar is het uitgevoerd. Maar de aannemers had den een andere kijk op de zaak en daarom is te hoog uitgeschreven. Bij den Berken- weg is het heel anders, de aannemers zijn beneden onzo begrooting. Bij de H. v. Bandenstraat is hef werk niet in eigen beheer uitgevoerd, het was een an- dere wijze van werken, elk onderdeel is af zonderlijk uitbesteed. Is de rioleering van den Berkenweg nu zoo noodzakelijk We moeten het doen voor het reisseizoen. In de commissie is dan ook gezegd laten we zoo gauw mogelijk i beginnen. Nu we het heele financieele plan hebben bekeken, hebben we gezegd laten we dat en dat nog maar riet doen, maar er mee wachten tot we er beter voorstaan. Juist omdat in verloop der tijden andere zaken naar voren zijn gekomen, hebben B. en W. en ook de Commissie gezegd dan i moet dat maar niet gedaan worden en al- leen het kleine plan worden uitgevoerd. I De heer de Mots weet niet hoever in het tegenwoordige stelsel van aanneming nog van vrije concurrentie kan gesproken worden. Als de heer van Koetsveld eens achter de schermen kon zien zou hij er wel anders over denken. Nu zegt de wethouder, dat in de H. v Bandenstr. niet in eigen beheer is uitge voerd, Spr. heeft geen bezwaar ook bij den Berkcnweg het daar gevolgde stelsel te nemen. Het voorstel om con crediet te verleenen Spr. hoopt dat er alsnog 2 lantaarns zullen bijkomen. Wethouder Veis H e ij n wijst er op dat het aesthetisch aanzien van de brug on der 4 lantaarns zou lijden. De ontwerper van de brug heeft gezegd: dat laat ik niet toe. Maar er zal In moeten voorzien worden door het plaatsen van een lan taarn aan den kant van Utr. weg of Weijersstr. De heer Hehenkamp: U geeft dus toe dat er onvoldoende verlichting is. Wethouder Veis Heijn: Ja zeker. De heer Hehenkamp wijst er op dat heel wat waterleidingen zijn bevroren. Spr. vraagt of voor voldoende herstelling is zorg gedragen en wat de kosten waren. Wethouder Ve Is H e ij n deelt mede dat 7 hoofdbuizen zijn gesprongen die zijn her steld. Verder zijn 500 dienstleidingen be vroren. Zooveel mogelijk zijn ze langs elec- 'trischen weg ontdooid. Er zijn 350 dienst leidingen hersteld: we hebben de ij£jn- schen zooveel mogelijk geholpen. En na tuurlijk heeft dat geld gekost maar B. en W. meenden niet enghartig te mogen zijn. Ook is water verstrekt met bussen van de melkfabriek en er zijn tal van dankbetuigingen ingekomen. De heer Hehenkamp vraagt of er niets aan te doen is, dat ook op den torens kan gezien worden hoe laat het is. De heer R e k k 6 deelt mede, dat zijn fractie er voor blijft om bij het ingebruik geven van schoollokalen den bestaanden toestand te handhaven, n.l. om de gymna stiekzalen der scholen beschikbaar te stel len. Verder deelt Spr. mede, dat zijn fractie een voorstel wenscht te doen tot aanstel ling van een schooltandarts en hij vraagt daar praeadvies op. De heer Noordewier wijst er op dat het voorstel tot aanwijzing van een terrein voor een Openbare school is aangehou den. Maar Spr. wil er op aandringen dat voldoende aandacht zal gewijd worden aan behoorlijke schoolruimte en dat zoo noodig door een hulpgebouw er in zal voor zien worden, dat zoo mogelijk verplaats baar is. De beer G r a a f f wijst er op, dat de verkiezing voor het scheidsgerecht is uit gesteld op verzoek van een organisatie. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. tegen uitstel geen enkel bezwaar had den. De heer Kraan: Dan moet zooiets ook aan de andere organisaties worden meege deeld. De heer R e k k vraagt hoe het staat met de gemeentelijke zweminrichtingen. Wethouder Ruitenberg deelt mede dat de Rijks monumentencommissie den eisch heeft gesteld dat achter de wijzers de toren ook a jour moest bewerkt wor den. Wat de zweminrichting betreft, die heeft onze aandacht. De heer van Beurden vraagt hoe het staat met de verbetering van de Nachte gaalste en met de Bleèkersstraat. Wethouder Ruitenberg deelt mede, dat de Nachtegaalste juist is gegund, met de Bleekersste zijn we nog zoo ver niet. De heer Hofkamp vraagt naar het on derhoud der voetpaden, bij welken dienst hoort dat onderhoud. De heer Boas wijst er op, dat er bij de bruggen de Bloemend, poort een afgrond is, een trap welke gevaar oplevert. Verder hebben wo verkeersregels, maar door beplantingen enz. wordt het uitzicht van automobilisten vaak belemmerd. Wethouder Ruitenberg wijst er op dat de trap aan de Bloemend-poort links ligt en alle Amersfoorters loopen rechts zoodat het gevaar niet zoo groot is, maar mocht er gevaar blijken dan zullen B. cn W. er zeker aandacht aan schenken. Daarna wordt de vergadering gesloten. OFFICIEELE KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat het Bureau van den Burgerlijken Stand gedurende den Goe den Vrijdag voor het publiek geopend zal wordt aangenomen niet de stern van den I zijn van des middags 12 uur tot des middags heer Boas tegen. 1 uur, uitsluitend tot het doen van aangif Het voorstel de Mots c.s. om het werk uit j ten van geboorten ol overlijden, te voeren in eigen beheer wordt verworpen met 16 tegen 6 stemmen. Voor de sociaal democraten. 24. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor de verbouwing van het gebouw Achter Davidshof. Aangenomen. 25. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende de heffing van rechten voor het gebruik van het open baar slachthuis. Aangenomen. 26. Voorstel van B en W. om voor de aan stelling van M. van Dijk tot timmerman aan Openbare Werken dispensatie te ver leenen ten aanzien van de leeftijdsgrens, genoemd in het Werkliedenreglement. De heer Hofkamp wil zijn verzoek herhalen dat de Hoofden voor Dienst zich moeten houden aan de voorschriften. Ook bij het aannemen van werklieden op proef moet daar rekening mee worden gehou- houden. Het voorstel wordt aangenomen. 27. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van een bijdrage aan de afd. Utrecht der Vereeniging van Ned Gemeenten in de kosten verbonden aan het samenstellen van een gewestelijk uitbreidingsplan. Aangenomen. 28. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een aan de Eem gelegen perceel grond aan A. A. Daamen te Neerlangbroek.. Aangenomen. 29. Vaststelling le kohier straat- en rioolbela6ting dienst 1929. Aangenomen. Rondvraag. De heer Hehenkamp wil een woord van hulde brengen aan den dienst van Openb. Werken voor den aanleg van de brug aan den Utr. weg. Maar er mankeert iets aan n.l. de verlichting aan één kant is niet voldoende. Van den Utr. weg ko mende geeft het een donker aanzicht. KoiiietateL Haringsla. middagtafel. Zoutcvisch (gestoofd). Worteltjes. Haagschn beschuitjes met Ca- membertkaas. Mandarijnen. Amersfoort, 25 Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jr.n. v. RANDWIJCK. PERSONALIA. De heer M. C. van Zwieten alhier is be noemd tot adjunct-commies ter gemeente secretarie to Velsen. ONDERSCHEIDING. Bij K.B. is aan den Majoor P. W. Schar roo, van het Regiment Genietroepen ver gunning verleend tot het aannemen en dra gen van dc orde-tcekcnen van Ridder le klasse in de Orde van het Zwaard van Zwe den. SCHIEDGES-COMITE. Mevr. Schieclges schrijft ons: Langzamerhand zijn we aan 't afwerken. Toch moeten er nog al wat quitanties inko men. Het zou heel prettig zijn als deze Don derdagmorgen tusschen 10 en 12 werden aangeboden ten huize van dc Presidente, Schimmelpenninrkstr. 62. Tevens zij u bericht dat Mevr. Schiedges van Donderdagmiddag 2S Maart afwezig is tot 10 of 12 April. Er wordt dus verzocht in dien tijd geen zaken, betreffende het comité te komen bespreken. GARNIZOEN. Leveringen aan het Garnizoen. Ingaande 1 April a.s. is ae levering van geelvleezige zand-aardappelen voor het Gar nizoen te Amersfoort cn 'van klei-aardappe- len voor het Militair Hospitaal alhier door den Minister van Defensie opgedragen aan den heer A. Wagenaar, Muurhuizen alhier. per flacon f 1.00 - f 0.55 per flacon 75, 50 Beleefd aanbevelend. Lange9traat 42 Telefoon 77 MUTATIE. De ecrste-luitenant J. AV. Fris, toegevoegd aan den Eerstaanwezend-lngenieur der Ge nie alhier, wordt geplaatst te Utrecht. NEDERLANDSCHE NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. De Maari-vergadering. De Maart-vergadering van do Amersfoort- sche afdeeling dezer vereeniging stond in liet teckcn der allerkleinste diertjes, welke leven in gewoon slootwater. En het was de heer A. A. de Groot alhier, die ze aan ons voorstelde in beeld zoowel als in levende lijven. Protozoën noemt men deze een-ccllige we zentjes, welk woord zooveel wil zeggen als: eerste vormen van dieren, omdat men ge meend heeft dat uit deze diertjes alle hoo- gere dieren afstamden (Darwin-theorie). De spreker begon met de herinnering aan Anthonie van Leeuwenhoek, den grooten Delftschen lenzenslijper, die met zijn een voudige microscoop (eigenlijk maar een lou pe) in de 17e eeuw deze diertjes ontdekte. Reeds 20 jaar lang had hij dingen gezien, welke nooit door een mcnsch gezien waren en toen hij zijn ontdekkingen openbaarde stond de gcheelc wetenschappelijke wereld ten hoogste verbaasd. De inleider noemde in verband met Leeuwenhoek cn andere» groote mannen, die zich rnct de allerklein ste wezentjes bezighielden het prachtwerk van Paul de Kruiff „Boctcricnjagers" uit liet Amerikaansch vertaald. Wat de ontdekking van deze wezentjes ncteckende Iaat zich begrijpen als men weet, dat zoogenaamde wetenschappelijke mannen toen neg meenden, dat als men eenige oude lappen langen tijd in een vat meel bewaarde, dan konden daaruit ont staan: muizen! Van Leeuwenhoek zag de diertjes verschijnen in water, waarin hooi, of peper cn noemde de diertjes daarom af gietseldiertjes of infusoriën. Hij schatte hun grootte op „1C00 maal kleiner dan het oog van een bladluis". Na deze inleiding wcnschte de heer de Groot eenige dezer wezentjes aan de verga dering voor te stellen. Eerst in beeld op het doek, geprojecteerd door dc lantaarn. Eerst verschenen op het witte vlak en kele cellen: plantencellen met duidelijk- waameembare wanden (doorsnede van een blad) dan diercncellcn zonder zulk© wan den. Daarna de protozoën, bacterie, amoe be, monere, zonnediertje, pantoffeldiertje, klokdiortje, zweepdiertje, zeevonk em.a. Bij elke afdeeling wees de inleider op de merk waardigheden welke zoo'n eenvoudig een cellig diertje vertoonde, waan an de grootte afwisselde van nl.m. 2 nriM. tot ongeveer 1/30 millimeter. AA'arcn de eerste net nog voor het ongewapende oog waarneembaar, bij de kleinste moest het microscoop te hulp komen. En dat onthulde aan de beschou wers allerlei merkwaardige eigenschappen in verhand met bouw, voeding, voortbewe ging of voortplanting van die allerkleinste wezentjes, welke de hoorders telkens ver steld deden staan over de rroote wonderen welke in die kleine diertjes werden geopen baard. Na de pauze werden nog door een drietal microscopen enkele der besproken wezen tjes in een druppel vuil slootwater levend vertoond, o.a. klokdiertjes en pantoffeldier tjes. Het was een buitengewoon interessante voordrecht en een zeer leerrijke avond. De heer Bolten had evenals op de vorige vergadering weer een paar doozen met bui- tcnlandsche kevers meegebracht, waarbij er waren die meer volume hadden dan een kippenei. Summa summarum een rijke avond. SPORT IN BEELD. Sport in Beeld geeft deze week op de voorpagina den Haagschen Wandelaar Dinkhuizen, een veteraan in de sport, die men echter nog steeds in actie kan zien. De „Hoofdschotels" van deze week zijn ver der natuurlijk in de eerste plaats de ïan- den-hockey-wedslrijd Nederland België, niet minder dan een zevental foto's illu- streeren het vlotte verslag van dezen wed strijd. De Parijsche Zesdaagsche geeft even eens aanleiding voor enkele goede opna men. evenals de beroemde Boat-races van Oxford-Cambridge. Verder bevat dit num mer verschillende fraaie foto's van de Cross van Bingerden, terwijl we tenslotte nog memoreeren een aantal snapshots en grap pige caricaturen van den „Grand-NationaTV

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2