IO5SF0ÖKTSCH DAOBiAÖ Donderdag 28 Maart 1929 .DE EEMLANDEft" 27e Jaargang No. 228 TWEEDE BLAD. BINNENLAND DE MOORD OP LANS De gepleegde verduisteringen WILLEM GROENHUIZEN Langestraat 43 Reparatieinrichting aan huis TEL. 8j2 NED. BOND VAN RADIOHANDELAREN De toestand van den radiohandel HET AUTO-ONGELUK TE OVERSCHIE 3 maanden hechtenis GOEDERENTREIN ONTSPOORD UIT DEN OMTREK. Fantassegehak. Dikke Sotersprits. Verschillende soorten THEE&OEKJIS. Maison de Jager Zn. FEUILLETON. De Plaatsvervanger Gevangenhouding van den verdachte tccderom verlengd De Rotterdamsche rechtbank heeft, naar het Volk verneemt, voor de dorde maal den termijn van gevangenhouding van den pro curatiehouder B. van O., die verdacht wordt betrokken te zijn geweest bij den moord op den heer Lans, in diens kantoor aan den Oostzeedijk op 29 November 1928, verlengd. Zooals men weet, werd Van O. in December in het Huis van Bewaring in gesloten Bovendien was Van O. beschul digd van fraude in de boeken. De procuratiehouder moet zeer onder de opsluiting lijden. Hij zou zeer zenuwach tig geworden zijn en lichamelijk niet meer de man zijn, als toen hij werd aangehou den en ingesloten. Omtrent het tijdstip van behandeling van deze geruchtmakende zaak voor de Rotterdamsche Rechtbank staat nog nieta vast; maar men verwacht toch, dat het on derzoek zoo ver is gevorderd, dat niet voor de vierde maal de termijn met 30 dagen zal verlengd behoeven te worden. Men heeft thans kunnen vaststellen, hoe groot de verduisteringen zijn geweest, zoo dat, zijn wij goed ingelicht, de rechter commissaris zich nog alleen richt op het onderzoek, in verband met den afschuwe lijker! moord. van het telefoongesprekken-tarief uit spreekt Zij is van meening, dat, waar dit gesprekkentarief beqogt de kleine gebrui kers aan te trekken, deze aantrekkelijk heid vrijwel verloren gaat, daar bij liet voeren van slechts drie uitgaande gesprek ken per dag reeds meer moet worden be taald clan het huidige tarief, waarbij een onbeperkt aantal gesprekken wordt toege laten. Adressante kan slechts haar voor waardelijke instemming met een gesprek kentarief geven, daar zij in principe geen bezwaar heeft tegen een dergelijk tarief, indien de totaalkosten voor de gebruikers niet, of althans niet noemenswaard hoo- ger zullen \vordor\ dan thans verschuldigd is. Aan de hand van cijfers gaat adressante na in hoeverre aan deze voorwaarde zal kunnen worden voldaan en concludeert dat het gesprekkentarief slechts de kosten zal verminderen voor hen, die weinig van de telefoon gebruik maken, terwijl zij, voor wie de telefoon in een behoefte voor ziet, er door getroffen zullen worden. Adressante komt tenslotte tot de con clusie, dat hot bedrijfsleven, do onmisbare diensten, welke het van de telefoon moet vragen, onder vigeur van het gesprekken tarief belangrijk duurder zal moeten be talen en maakt er aanspraak op betere ar gumenten te vernemen, welke voor een dergelijk tarief pleiten. Zoolang aan deze gerechtvaardigde aanspraak niet is vol daan, verzoekt zij dringend4 het in uitzicht genomen gesprekkentarief niet ter vast stelling aan den Minister van Waterstaat voor te dragen. £edipl. Horlogemaker 1e klasse. ÜIT DE STAATSCOURANT. Met ingang van 1 April zijn benoemd tot luitenant ter zee 3e klasse bij de Koninklij ke marine-reserve, de adelborsten bij deze reserve: D. Kor,ver, L. M. Goedhart, D. K. Duurma, II. S. J. F.Ifferich, J. H. van Klin kenberg en J. L. Bouman. Benoemd bij het reserve-personeel det landmacht, bij het personeel van den Ge neeskundigen dienst, tot reserve-officier van Gezondheid 2e klasse H. H. Jonkers, arts. Met ingang van 11 April op verzoek eer vol ontslagen de reserveluitenant, kolonel H. Meywert, van het 10de regiment infan terie. Vergunning verleend tot het dragen van het eereteeken lie klasse van liet Roode Kruis van Oostenrijk aan den dienstplich tigen sergeant C. F. Poortvliet, van het Re giment Grenadiers. Met ingang van 1 April benoemd tot rijkszuivelvisiteur B. J. van Petersen te Leeuwarden, thans tijdelijk. Verleend de bronzen eeremedaille der Qranje-Nassau-Orde aan A. Huberts, land- bouwopzichter bij de familie Arends te Eursinge gemeente Havelte. Toegekend do bronzen eeremedallle Oran je Nassau Orde aan J. P. Kelders arbeider bij de N.V. P. II. Roelfsema Oliefabrieken te Groningen. Benoemd tot adjunct-inspecteur van den arbeid Ir. J. M. Kcrkmeyer werkzaam bij de N.S.F. te Hilversum en is hij met 1 April werkzaam gestald in het zevende district der arbeidsinspectie met als standplaats Arnhem. DE TELEFOONTARIEVEN. Een ddres der K, v. K. te Amsterdam, De Kamer van Koophandel en Fabrieken vcor Amsterdam heeft aan het Hoofdbe stuur der Posterijen en Telegrafie te 's- Gravenhagb een adres gezonden, waarin zl] zich tegen do voorgestelde invoering i Algemcene vergadering Onder voorzitterschap van den heer A. van Santen heeft gistermiddag in „Krasna- polsky" te Amsterdam de algemeene leden vergadering plaats gehad van den Neder- landschen Bond van Radio-handelaren. Voor tot behandeling der agenda werd over gegaan wijdde de voorzitter in zijn ope ningswoord enkele woorden aan den radio- handel in het algemeen. Hij wees erop dat tegenwoordig wel niemand meer twijfelt aan de toekomst der radio en van den radiohandel in het algemeen, in Nederland mag de economische toestand van den radiohandel zeer gezond heeten. In 1923 werd voor een kwart millioen aan radio artikelen uitgevoerd; in 1928 was dit cijfer gestegen tot 32 millioen gulden! Na de reeds overwonnen of spoedig te overwinnen moeilijkheden in den Bond te hebben gereleveerd, verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Nadat de notulen van de ledenvergade ring van 24 October 1928 waren goedge keurd, was aan de orde het punt 2 der agenda, luidende als volgt: Het hoofdbestuur is gehouden een lijst aan te leggen van personen of zaken, welke radiomerkartikelen beneden de daarvoor door fabrikanten of officieele importeurs vastgestelde verkoopsprijzen aan niet-radio- handelaren verkoopen en deze lijst ter keu nis van de leden te brengen. De leden verplichten zich den op deze lijst voorkomende personen of zaken noch direct, noch indirect radio-artikelen te leveren. Leden of niet leden, welke direct of in direct aan de op deze lijst voorkomende per sonen of zaken radio-artikelen levoren, kun nen, ter beoordeeling van het hoofdbestuur, eveneens op die lijst worden vermeld. Het eigen belang der leden breengt mede, geen goederen te betrekken van grossiers voorkomende op bovengenoemde lijst." Dit voorstel werd, zonder dat het tot eenige bespreking aanleiding gaf. aangeno men. Aan de orde was hierna de verkiezing van een voorzitter. Hierbij kwamen de moeilijkheden ter sprake, die zich in den Bond hebben voorgedaan. Door den heer Tasseron werd opgemerkt, dat een voorzit ter, die alleen kan werken onder den druk van een machtig lichaam, in dezen Bond niet meer op zijn plaats is. Het lijkt den spreker daarom beter dat er frisch bloed komt. Spr. verklaarde zich bereid het voor zitterschap, zij het ook onder zekere voor waarden, te aanvaarden. Uit de vergadering kwamen echter andere stemmen, die den heer Van Santen als voorzitter wenschten te handhaven, omdat hij vanaf de geboorte van den Bond het bewijs had gegeven, dat hij de belangen van den Bond sleed9 had voorgestaan. Ten einde de atmosfeer zuiver te houden, werd tot stemming overgegaan. Het resultaat was dat op den heer v. Santen waren uitgebracht 29 st., op den heer Tasseron twee stemmen, terwijl twee stemmen blanco waren uitge bracht. Onder applaus der vergadering aan vaardde de heer Van Santen zijn herbenoe ming, zijn dank uitsprekende voor het ver trouwen in het bestuur, waarvan dit stem mingsresultaat een bewijs is. In de plaats van den heer G. Heybroek werd vervolgens fa het bestuur gekozen de hoer A. Ludert, uit Amersfoort. Na bespreking van de toekomstige Bonds- politiek en rondvraag hield de heer P. J. van Kesteren, hoofdcommies bij het hoofd bestuur der P. T. T., een lezing met licht beelden over het onderwerp „Iets over den Radiodienst hij het Staatsbedrijf der P. T. T." SCHUTTEVAER. Hij geeft zijn reis niet op. Uit San Juan wordt gemeld, dat Schut- tevaer en zijn twee Hollandsche metgezel len aldaar gisteren zijn aangekomen. Schuttevaer is voornemens zijn reis naar New-York te vervolgen, daar hij er in 't bijzonder op gesteld is, dat de Ame rikanen zijn reddingsboot zien, waaraan hij, naar hij verklaart, twintig jaar be steedde om ze tot haar huidige inrichting te ontwikkelen. MASSA-ONTSLAG AAN DE ARTILLERIE- INRICHTINGEN. Antwoord op vragen van het Kamerlid L. de Visser. Op de vragen van den heer L. L. II. de Visser in verband met het aan ongeveer 250 contractarbeiders aan de Artillerie-In richtingen verleende ontslag heeft minister Larnbooy geantwoord, dat het hem be kend is, dat aan de Artillerie-Inrichtingen ongeveer 250 contractarbeiders zijn ont slagen; hieronder bevindt zich echter geen enkele met zes dienstjaren en langer. Opdat de directie der Artillerie-Inrich tingen bij dit ontslag rekening zou houden met de regelen, die door de regeering in het algemeen worden gevolgd ten aanzien van het ontslag van het personeel in 's Rijks dienst, heeft de minister 6 Maart j.l. aan genoemde directie kennisgegeven, na op den voorgrond te hebben gesteld, dat bij ontslag steeds het dienstbelang in de eerste plaats moet gelden, dat de volgende regelen in acht zijn te' nemen: I. Ongeschoolde arbeiders, komen vóór de geschoolden in aanmerking voor ont slag. Voor liet bepalen van de volgorde, waarin de ongeschoolden zullen worden ontslagen, moeten de Artillerie-Inrichtingen als één geheel worden beschouwd d. w. z. moet de splitsing der Artillerie-Inrichtingen in verschillende bedrijven buiten beschouwing worden gelaten. De volgorde zal zijn a. ongehuwden vóór gehuwden; b. de werklieden met korteren diensttijd vóór de werklieden met langeren diensttijd. II. Ton aanzien van de geschoolde arbei ders indien ook deze voor ontslag in aanmerking moeten komen zullen, voor wat de volgorde betreft, de regelen gelden, welke onder I ten aanzien yan de onge schoolden zijn gegeven. Met is thans niet het tijdstip voor den minister om te beslissen, of contractarbei ders na een bepaalden tijd van dienst vast moeten worden aangesteld en of een Rijks- arbeidsreserve moet worden ingvoerd, om dat de regeering omtrent het al of niet aannemen van personen op arbeidscontract on de regeling hunner rechtspositio nog geen beslissing heeft genomen. De uitspraak van het Haagsche Gerechtshof Het Haagsche gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den automobiel handelaar P.F. M. K. uit Amsterdam, die door de rechtbank te Rotterdam, terzake van hel veroorzaken van dood door schuld, is ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd vaD écn jaar. Aan de schuld van dezen ver dachte zou hot te wijten zijn geweest, dat hij op 28 April van het vorige jaar met een door hem bestuurden automobiel op den Rotterdamschen Rijweg onder Overschie het echtpaar GroenhuizenOversluys, dat bij de halte Hoornweg op de tram stond te wachten, heeft aan- en omvergereden, waar door beide echtelieden zoodanige ernstige verwondingen bekwamen, dat zij aan de gevolgen zijn overleden. Het Hof veroordeelde den verdachte tot 3 maanden hechtenis. Vermoedelijk door weigering der wissel draden is gistermiddag om 1 uur een goe derentrein. komende uit de richting Heer len, tusschcn de gemeenten Spaubeek en Geleen ontspoord. Do locomotief sloeg met het voorste gedeelte uit de rails en werd in den grond gedrukt. Hierdoor werden do rails over een grooten afstand verbroken. Ken viertal volgende wagons werd geheel versplinterd. De machinist en de stoker bleven ongedeerd. Eon remmer, die zich op één der vernielde wagons bevond, werd slechts licht geblesseerd, terwijl zijn rem mershokje totaal verbrijzeld werd. Omtrent de ontsporing tusschcn de ge meenten Spaubeek en Geleen van een goe derentrein, kan nader worden gemeld dat de opruimingswerkzaamheden snel vorde ren. Men verwacht, dat hedenochtend om 10 uur de baan weer vrij zal zijn. EEN NIEUWE SERIE POSTZEGELS? Voor den bouw van een nienw stadhuis te Leiden. Men meldt ons uit Leiden: Naar wij vernemen kunnen postzegelver zamelaars zich voorbereiden op een moge lijke verschijning van een serie nieuwe post zegels. Een Leidenaar heeft n.l. den burge meester van Leiden het denkbeeld aan de hand gedaan, ter bestrijding van de kosten verbonden aan den bouw van eon nieuw Stadhuis een serie speciale postzegels te doen uitgeven die dan met een zekere voor waarde zullen worden verkocht. De burgemeester en ook het Stadhuiscomi té hebben hun groote instemming met dit denkbeeld betuigd en de burgemeester heeft zich te dezer zake reeds" met den directeur- generaal der P.T.T. in verbinding gesteld. EEN LEPELSTEELSLIKKER. Om naar Scheveningen te komen. Dezer dagen heeft in de strafgevangenis te Breda een der gevangenen een steel van een lepel ingeslikt, om zoodoende ver pleegd te worden in de bijzondere straf gevangenis te Scheveningen. De lepelsteel-slikker is naar hot St. Ig- natius-ziekenhuis vervoerd, waar de steel langs operatieven weg is verwijderd en waar de patient thans door de marechaus sees en rijkspolitie wordt bewaakt. LUIT. GEN. v. d. PALM. Hooge onderscheiding. Naar wij vernemen is de luitenant-gene raal P. J. H. van der Palm, chef van den Generalen Staf benoemd tot commandeur in d.e Orde van den Nederlandschen Leeuw BEGRAFENIS DR. GRONEMAN. Baarn. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van dr. F. G. Groneman op de algemeene begraafplaats te Zutphen ter aarde besteld. De heer Ecker uit Hengelo roemde het heldere verstand, den ruimen blik, den voorbeeldigen vader en trouwen vriend den altijd zeer gezicnen gast, Dr. Kraus uit Groningen noemde hem een voorbeeld van plichtsbetrachting voor de leerlingen en getuigdo van zijn werk zaam leven. Als ondervoorzitter van het natuurkundig genootschap te Groningen meende hij te mogen getuigen dat het voor een zeer groot deel het werk van den overledene is geweest dat het genootschap is geworden wat het nu is. Uit dankbaar heid benoemde het genootschap hem tot eere-voorzitter en vereerdo hem de gouden medaille, de tweede die in 123 jaar uitge reikt werd. Ds. Faber uit Zutphen en de lieer Wil- helmy uit Doetinchem als oud-leerlingen roemden den rechtvaardigheid van den oud-directeur, zijne groote genegenheid voor de leerlingen en omgekeerd en de liefde die hij de leerlingen wiet bij te bren gen voor de sterrenwereld en voor de ge- hcele schepping. Een zoon dankte. ERNSTIG ONGELUK. Een 10-jarig knaapje eon auto overreden. door N ij k e r k. Gistermiddag te ongeveer half 5 heeft op den straatweg naar Amersfoort onder de gemeente Nijkerk een ernstig on geluk plaats gehad. De 10-jarige Evert van dc Wal aldaar was bij de ouderlijko woning in een zij straat aan het hoepelen. Op een gegeven oogenblik liep de knaap zijn hoepel over den Rijksstraatweg na, juist toen er een luxe auto van den heer P. uit Utrecht na derde. De jongen werd door de auto ge grepen en in bewusteloozen toestand op genomen. Het bleek, dat hij een zeer ern stige schedelbreuk en eon hersenschudding had opgeloopcn. Iloewel geneeskundige hulp spoedig aanwezig was, heeft deze niet meer mogen baten. Enkele uren na het noodlottig ongeval is het jongetje over leden. Naar wij vernemen treft de bestuurder van de luxe auto geen enkele schuld. Langestraat 56 Tolef 115. De ziel is geen var, dat gevuld moet wor- der. maar een brandstof, die om een vonk Traa?t' PLUTARCHUS. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. Hij wenschte wat meer van haar af te we ten; niet alles; hij had zijn eigen redenen, waarom hij liever niet alles van iemand wou weten, maar toch interesseerde het hem welk soort persoontje zij eigenlijk was. Nie mand wist bpter dan hij zelf hoe lastig zijn eigen positie op het oogenblik was, hij wist bijna zeker dat er in haar lot iets merk waardigs was. Zij was zeker niet iemand om op de bovenste verdieping van een pen sion te logeeren. Zij sprak niet bepaald on gevoelig, maar toch zeker met eenige onver schilligheid over den persoon dien ze haar r,ader noemde. Het was niet natuurlijk, dat zulk een jong meisje zich zoo weinig aan trok van het lot van zulk een nabestaand en vermoedelijk dierbaar bloedverwant. Hij was overtuigd, ofschoon hij niet goed zou kunnen zeggen waarom dat het niet heele- maal waar was wat zij hem verteld had; haar vader was niet met haar in dat pen- ilon geweest. Hij begon haar een merkwaar dig verhoor te laten ondergaan; zij beant woordde zijn vragen soms met eenige reser- dikwijls zelfs op boozen toon „Was u daar alleen met uw vader?" „Wat rneent u alleen? Ik hob u gezegd dat er heel veel loge's waren". „Had u daar geen andere kennissen bij?" „O ja, ik had er veel kennissen, ik hoop zelfs vrienden". „En zijn die allen weg?" „Hoe kan ik u dat zeggen? U weet er even veel van als ik. Ik heb u al gezegd, dat ik er niets van weet. U heeft mij op het balcon zien staan en gezien hoe het huis er uil ziet; u weet wat er gebeurd is. Ik heb idee dat zij daar zijn". Zij wees naar den wankelen muur. „Maar ik bedoelde: Had u geen familie meer in het hotel een moeder of een zus ter of een broer, of daar of in Messina, of ergens anders in Sicilië?" Zij draalde even met. antwoorden. Zij richtte zich op in al haar lengte en keek hem strak in het gezicht met haar heldere blauwe oogen. „Er is geen ster ling op de heele wereld die om mij geeft geen sterveling". Hij glimlachte alsof er iels was in haar woorden dat hem aangenaam aandeed. „Dan zijn wij precies in het zelfde ge val; het schijnt dat wij een eenzaam paar menschcn zijn". „Is u niet getrouwd?" Deze vraag scheen hem aan iets te doen denken dat een merkwaardig lachje op zijn lippen bracht. „Getrouwd? O neen; zie ik er uit als een getrouwd man?" „Dat is meer dan ik zeggen kan; hoe kan iemand er nu uitzien of hij getrouwd is?" „Ach, dat weet ik niet. Neen, ik heb geen vrouw. Evenals u heb ik geen enkelen vriend op de wereld en ik ben zooveel ouder dan u, zoodat ik veel meer in de gelegen heid geweest ben om vrienden te krijgen" „Ik geloof niet dat u in het geheel geen vrienden hebt zooals u zegt. U moet ten minste één vriend hebben. Bedenk eens, hebt u er niet een?" Deze vraag scheen bijzonder veel indruk op hom te maken; hij glimlachte om zijn eigen gedachten misschien. „Ja, als u het zoo ronduit vraagt, dan weet ik het nog zoo zeker niet. Weet u; den vorigon avond of nacht had ik zoo iets als een vriend, mijn eenige vriend op de heele wereld, een man uit duizenden; dat was hij inderdaad, maar vandaag kan ik niet zeg gen, of ik hem nog heb, ja of neen. Maar u, als uw vader niet meer in leven is als u geen vriendenik moet u zeggen, dat lijkt mij haast ongelooflijk— „Waarom zou dat ongeloofelijk zijn?" Er was een grappige uitdrukking in zijn oogen. „Ja, die vraag van u is niet makkelijk te beantwoorden zonder u te beleedigen. Ik kan alleen zeggen, dat ik het vreemd vindt, dat een meisje zooals u, in het geheel geen enkelen vriend of vriendin op de wereld heeft". „Ja, daar kan ik niets aan doen, maar het is zoo!" Zij strekte haar handen een weinig uit om klem bij haar woorden te zetten. „Op dit oogenblik sta ik volmaakt alleen op de wereld". „U moet mij excuseeren, dat ik het u durf vragen, maar de omstandigheden heb ben ons nader tot elkaar gebracht in enkele minuten dan andere menschcn in jaren. Ik wil niet onbescheiden zijn, ik vraag het al leen om u te helpen. Zou u mij even willen verklaren, hoe ik uw antwoord moet opvat ten. U zegt dat u heel alleen staat op de wereld. Dat beteekent toch niet dat u ook geen voldoende voorraadgeld hebt?" Zij zweeg. En zij week een weinig terug alsof die woorden haar deden terugdeinzen van een al te nauw contact met dien man. foch bleef zij hem aanzien en sloeg de JOgen niet neder. Zij stamelde een weinig men zij antwoordde: „U heeft het recht niet mij zulk een vraag te doen dat had ik niet van u gedacht". „Nu, op dat punt zijn wij het dan niet met elkaar eens. Ik wil er mij volstrekt niet op beroemen dat ik iets voor u gedaan heb, maar eerlijk gezegd, lk dacht toch dat ik liet recht verdiend had u zulk een eenvou dige vraag te doen. Wij zijn een eenzaam paar menschen; indien ik dacht dat u mij kon helpen, denkt u dan dat ik dat niet gaarne zou willen „U weet, dat ik u piet helpen kan, daar om zegt u liet „Daar ben ik zoo zeker niet van; mis schien op ecn*dag, die niet zoo heel ver af is, kunt u in staat zijn mij juist die hulp te verschaffen, die ik zoo hard noodig heb. Vlei u niet, dat ik die niet zou aannemen, dat zou ik wel, zoo waar als wij beiden lo ven. Maar op die vraag van mij terug te komen, mag ik aannemen, dat u bezit, wat sommige menschen den besten vriend noe men die op de wereld bestaat namelijk geld „Zelfs dien vriend bezit ik^niel; u heeft het recht niet het mij te vragen en ik weet niet waarom ik het u vertel; wij zijn vreem den voor elkaar. U hebt mij het leven ge red, maar dat maakt geen verschil „O neen weer een punt, waarop wij het niet eens zijn. Ik dacht van wel". „En ik denk van niet, niet in de beteekel nis, die ik r^?en Maar het is waar, terwijl" I hier aarzelde zij „toen mijn vader I leefde als hij dood is, dan is het wat anders maar nu. nu ziet ge alles wat ik op de wereld bezit". „U bezit heel, heel veel". Een oogenblik scheen zij de beteekenis van zijn woorden niet te vatten, maar zijn toon, zijn blikken, zijn manier van doen maakten het haar plotseling zeer duidelijk. Een blos bedekte haar tot nu toe bleeko wangen, zij deinsde een weinig achteruit, alsof zij bang voor hem was. Zij scheen geen woorden te kunnen vinden Er was leis in haar houding dat hem noodzaakte zijn excusus te maken. „Neem mij niet kwalijk; ik had dat mis- scbyn niet moeten zeggen, nu ten minste niet en op deze plaats Maar toch, zooals u zelf zoo even zei, het is waar volko men waar. Want in mijn oogen bezit u z*®* veel. u bezit iets, dat meer dan alle geld van de wereld waard is. dat is een ontwijfelbare waarheid, ofschoon ik u mijn excuses maak het gezegd te hebben. Maar laat ons terug komen op wat wij zoo even bespraken. In dien u meent, dat u geen geld hebt. dan doet er dit niets toe, want ik heb het, dat is ook waar". Hij glimlachte alsof zijn woorden een kluchtige beteekenis hadden. Het is een geluk, dat ik er wat van mee gebracht heb uit het hotel, want anders zouden wij misschien in moeilijkheden zijn gekomen. Kijk, ik heb een zak vol, zeer gangbare munt. Engelsche balkbïljetten, juist van de Br*ik". /Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5