BINNENLAND, Verhuring van Lips safe-loketten Donderdag 28 Maart 1929 DERDE BLAD. EEN MONUMENT VAN HET REDDINGSWEZEN Medewerking gevraagd GR \TIFICATIE SPOOR WEGPERSONEEL .DE EEMlANDERi N.V. MIDDENSTANDS-BANK Deskundige voorlichting bij den aan- en verkoop van Elfecten. Verzilveren van coupons Handelscredieten Incasseer ingen Spaar-deposito's rente 4 NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Vergadering te Deventer 27e Jaargang No. 228 ROTTERDAMS MARKT VOOR VEE Een verzoek van het gemeentebestuur Hulde aan de dappere mannen langs de kust Dezer dagen werd in Den Helder, een vergadering gehouden van het ten vorigen jare opgerichte Comité yoor een monument van het Reddingwezen aan de Nederland- sche kust. Tengevolge van de benoeming van den heer A G A Verstegen, toen wet houder der gemeente Den Helder en voor zitter van dit Comité, tot burgemeester van Koog aan de Zaan, was het noodig een anderen voorzitter in diens plaats te be noemen De nieuwe burgemeester van Den Helder, de heer \V. F. G L. Driessen beeft thans deze functie op zich genomen Het denkbeeld voor de oprichting van een zoodanig monument dat bedcHd is als een hulde aan het leger van dappere mannen langs Nederlands uitgestrekte kusten ontmoette alom in den 'ande sympathie, hetgeen wel blijkt uit Ie lijst der nomen van het eere comité, waaronder taj van vooraanstaande en invloedrijke Nederlanders, met Z K H den Prins der Nederlanden als beschermheer bovenaan Ook in het buitenland sloeg het denkbeeld in Hr Ms gezanten en consuls verleen den medewerking en in verschillende plaatsen en kolonies werden comité's opge richt ter inzameling van gelden. Nogmaals wendt het Comité zich tot het Nederlandsrhe volk Vele bijdragen zijn roods toegezonden aan den penningmees ter vele andere toegezegd Het adres van den secretaris, den heer L. Brnndsma, die bereid is tot het geven van alle mogeliike ïnlich!ingen. is thans Singel 28, Den Hel der. Penningmeester is do heer Rernhnrd Meyer, Ka na al weg 97, postgiro 94719. Het zou wcnschelijk zijn als «llérwoge in het land plaatselijke comité's werden opgericht, welke zich belasten met le in zumeling van gelden In verschillende ste den geschiedt dit reeds. VACATURE S^SSINGH TE AMSTERDAM. Thans j»rof.' dr.-F. Zarnike op de voordracht Gelijk men weet, was op de voordracht ter voorziening in de vacature Sisslngh aan de universiteit te Amsterdam, prof dr J Clay uit Bandoeng nummer één geplaatst Deze voordracht is destijds in geheime ge meenteraadszitting besproken en om na der advies naar curatoren teruggezonden Thans verneemt de Teldat zeer waar schijnlijk door curatoren als eerste zal worden voorgedragen prof. dr. F. Zernike. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, BRUTALE INBRAAK TE VOORBURG. Inbrekers op heoterdaad betrapt. Dinsdagmiddag werd te Voorburg de as sistentie van de politie ingeroepen in een perceel aan de Van Egmoiidestraat, waar de bewoners bij hun thuiskomst een inbreker op heeterdaad hadden betrapt. Toen n.l. de bewoners, mej. M. en de bij haar inwonen de heer v. H., hun woning binnen kwamen, bemerkten zij, dat iemand tn huis aanwe zig moest zijn. Bij onderzoek troffen zij een rnan aan, die zich in de W.C. verschalen had. Zoodra deze zich ontdekt zag, trachtte hij te vluchten, doch werd hierin verhin derd' door den heer v. H., waarbij een worsteling ontstond. Mej. M. greep toen den inbreker bij de keel, waarna hij met ver eende krachten in een kamer kon worden opgesloten, zoo rneldt de Maasbode. De politie, die spoedig ter plaatse was, heeft den man gearresteerd cn hem naar het politiebureau overgebracht. ne dader was voor haar geen onbekende. Het bleek le zijn F. D., die zich hier in 1925 aan een zestal inbraken had schul dig gemaakt. 11 i j was kort geleden uit de gevangenis ontslagen. De gearresteerde heeft bekend de bedoeling te hebben gehad diefstal te plegen. Hij had zich door ver nieling van een ruit toegang tot het perceel verschaft. Ilij is gistermorgen naar het Huis van Bevaring te Dep Haag overgebracht. HET MAASHOTEL VERDWIJNT NIET. Ho! zal gemoderniseerd worden. Wij vernemen dat het bekende Rotter damsche Maashotel aan de Boompjes, dat dezer dagen is aangekocht door den groo- sten hypotheekhouder, de Nationale Bank, in tegenstelling met de in omloop zijnde ge ruchten, zal blijven bestaan. Het hotel zal geheel gemoderniseerd worden cn daarna onder leiding van de tegenwoordige di rectie verder worden geëxploiteerd. JODIUMHOUDEND ZOUT. Voor kroplijders. Wij plaatsten dezer dagen een bericht over jodiumhoudend zout, dat ontleend was aan een artikel van Dr. Koek in den G e- neeskundige- Gids. Aan het eind daarvan werd gesproken van mogeliike op tredende schadelijke gevolgen van het. ge bruik en van de vvenschelijkheid van me disch toezicht op hot gebruik. In verband hiermede vestigt men thans JÖ v onze aandacht erop dat ln hetzelfde artikel van Dr. Koek is te lezen, dat in Zwitserland »n bepaalde kantons van hoogerhand uit sluitend jodiumhoudend zout beschikbaar wordt gesteld; verder dat Dr. F.ggenberger, die van de jodiumprophylaxe een bijzondere studie heeft gemaakt, in geen enkel geval schadelijke gevolgen van het gebruik van jodiumhoudend zout heeft kunnert consta- teeren. Zelfs in Amerika, waar een 40 maal hooger jodiumgehalte dan in Zwitserland (cn in Nederland) wordt toegepast, zijn geen nadeelige gevolgen gerapporteerd. Dr. Th. von Fellenberg (Zwitserland) komt tot de conclusie, dat een bewoner van een kropstreek, door het gebruiken van gejo- deerd zout niet meer riskeert, dan door een verhuizing naar een kropvrije plaats. De directie looft de extrasbemoei ingen van het personeel in verband met de vorst Naar wij vernemen heeft de Directie der Ned. Spoorwegen in een dienstorder o.a medegedeeld: De achter ons liggende weken hebben door de felle vorst, de vele zieken en het drukke goederenvervoer, van een groot deel van het personeel, zoowel hoog als laag geplaatsten, extra inspanning on meer werk gevorderd, men heeft zich die over het algemeen niet alleen getroost doch met ijver on toewijding zijn zwaardere tank ver richt en daaraan danken wij het, dot de dienst nog uitgevoerd is kunnen worden op de wijze waarop dit geschied is Wij stel len er prijs op daarover onze waardeerjng uit te spreken. Ann het betrokken perso noel zal een gratificatie toegekend worden Vier dagen extra bezoldiging krijgen de voorlieden rangeerders en de rangeerders Andere groepen van personeel ontvangen een, twee of drie dagen extra bezoldiging. BESCHERMING DER VOGELS. Overheidsmaatregel in Noord-Brabant. De Commissaris der Koningin in Noord- Brabant heeft het volgende schrijven ge richt aan de burgemeesters in deze pro vincie. Door de groote vangst van „beschermde" vogels jaarlijksch worden ar duizenden naar het buitenland uitgevoerd worden verschillende vogelsoorten met volledige uitropiing bedreigd. Van verschillende zijden wordt aange drongen het vaneen van vogels voor de kooi zooveel mogelijk tegen te gaan. wil men niet alleen een stuk levende natuur behouden, doch tevens b.v. aanplantinger» voor ondergang behoeden. In sommige gemeenten wordt toch ge- klaacd over de schade, welke boschaan- plantingcn door Insecten geleden hebben omdat er zoo goed als geen vogels meet waren. Van Regeeringswege is reeds een stap in de goede richting gezet door den vangtljd aanmerkelijk in te korten. Voorts worden maatregelen overwogen om den uitvoer van vogels tegen te gaan Aangezien ik er van overtuigd ben. dat het beslist noodig is. dat de vogels nog meer worden beschermd, heb ik besloten in het vervolg vergunning ingevolge art 19 der Vogel wet 1912 te weigeren aan allen al hebben zii ook jarenlang ecne vergun ning gehad wier bestaan niet inderdaad van het bezit eener vergunning afhankelijk is. cn voorts om geen nieuwe vergunningen meer te verleenen. DRAMA IN HET JACHTVELD. Het Gerechtshof te 's-IIertogenbosch heeft behandeld de zaak tegen een metselaar uit Gemert, die door de Rechtbank te Roer mond veroordeeld was tot. vier jaar gevan genisstraf terzake dat hij in den avond van 12 Nov. 1928 te Gemert met het oogmerk om A. Iloebergen, onbezoldigd rijksveld wachter, die ln het jachtveld op surveillan ce was, opzettelijk van het leven te beroo- vén, met een geladen schietgeweer op een afstand van twee meter een schot op dezen gelost heeft. Dit drama speelde zich in een korte span ne tijds in het jachtveld waar verd. op strooptocht was, af. Verdachte ontkende het hem ten laste gelegde, volgens zijn verklaring was het schot bij ongeluk afgegaan cn hij was uit angst op de vlucht geslagen. Een der armen van den getroffen Hoe bergen rnocst geamputeerd worden, zoodat de man ongeschikt is voor den dienst. De advocaat-generaal merkte op, dat de rechtbank verd. had vrijgesproken van po ging tot doodslag en hem had veroordeeld wegens mishandeling met zwaar lichame lijk letsel. Hij achtte echter poging tot doodslag bewezen en requireerde mitsdien vernietiging van het vonnis der Roermond sche Rechtbank en veroordeeling wegens poging tot doodslag tot vier jaar gevange nisstraf. De verdertiger mr. Paul Tripels, Roer mond, pleitte vrijspraak, subs, clementie. JAN C. DE VOS. Gemeld wordt I)e heer Jan C. de Vos Jr. zal aan het eind van dit speelseizoen het Ned. Indisch Tooneel, onder directie van Cor Ruys, ver laten. voor Amersfoort en Omstreken Langegracht No. 4 Telefoon 304 AMERSFOORT Directie: A. H. MARTENS. Zij telt thans 29000 leden Dinsdagmiddag is te Deventer de zestiende algemecne vergadering van de Nederl. ver- eeniging van huisvrouwen begonnen, onder leiding van de presidente, mevrouw M. J Brauns—Schngcn uit Haarlem. Deze constateerde groei van de vereen! ging, die in het afgeloopen jaar weer met ruim 2000 leden is vermeerderd. Spr. wees intusschen op de zwakke plek* de 29000 leden zijn leden van één vereeniging de afdeel ingen dienen dat meer dan thans te bedenken en zich van de eenheid der vei eeniging doordrongen te houden, met na laten van te zelfstandig optreden. Er moet meer gemeenschapszin zijn. De presidente deed voorts mededeelingen over het huren van een étage aan de Laan van Meerdervoort te den Haag tot het op nieuw inrichten van het contrale bureau Dat bracht natuurlijk kosten mee. De nieu we medaille voor 1214-, 20? en 25-iarigen en langc-ren dienst is ontworpen. Voor het nieuwe, in grooteren omvang verschijnend maandblad kan opnieuw worden gecontrac teerd met de N.V. I eidsch Dagblad, het zal 4400 per jaar minder kosten dan tot nu toe. Het contract zal voorloopig slechts voor een jaar worden aangegaan. Het jaarverslag van de secretaresse-pen aihgifleesteresse, mevrouw mr.D. R. E. Dp per.he.imer— Belinfahte, vermeldde o.m d» uitreiking \ah 125 med8illéêf-voor trouwe •dienstvervulling. Mevrouw PiersonMuntendam (Amster dam) schonk namens de afdeelingen mevr Oppenheimer met een vriendelijk woord een divankleed en bloemen als hulde voor haar arbeid voor de vereeniging. Het verslag over het Jacoba-fonds ver meldde uan ontvangsten en uitgaven 18,809.94 totaal en een batig saldo van 4540.51. Fr zijn 22 uitkeeringen gedaan, ten bedrage van 2540.10 totaal. Aan giften is 3926.50, aan contributie 2723.64 ont vangen. De rekening der vereeniging bedroeg totaal 56,708.90 met een batig saldo van 17,230. De rekening over 1928 van het in stituut voor inlichtingen enz., dat overge plaatst i9 van Amsterdam naar den Haag. bedroeg 2959.98 met een saldo van 50.57 Aan de orde kwamen de verschillende begrootingen voor 1929, n.l. die der vereeni ging ten bedrage van 38.775 (contributies 29.000), van het Instituut, 2100 en van het Jacobafonds 4900. Zij werden goedge keurd, zoo ook de nieuwe uitgave van het maandblad. Tijdans de pauze werd het congres ten stadhuize ontvangen door het dagelijkse!) bestuur der gemeente en toegesproken door den burgemeester, mr. F. W. R. Wttewaall en do wethoudster van het onderwijs, me vrouw SaundersBlaauboer. De presidente der vereeniging, mevrouw Brauns, dankte voor de ontvangst. In de des avonds voortgezette vergade ring was de verkiezing van bestuursleden aan de orde. Als zoodanig werden herkozen mevrouw E. A. R. Brinkman Visser—Lok ker (Arnhem) cn mevr. D. Jacobs—Zoethout (Den Haag) en gekozen werd, in de plaats van mevr. F. DopVan Bommel van Vlo ten (niet herkiesbaar), mevrouw M. H. Schuil—Van der Koog (Breda). Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van den Nationalen Vrouwenraad werd benoemd mevr. Brauns (Haarlem). Verder waren aan de orde voorstellen van de afdeelingen. De afdeeling den Helder was er voor, om- wanneer alle tegenwoordig zitting hebbende hoofdbestuursleden door andere zijn ver vangen, er dan uit elke provincie een afge vaardigde zitting heeft in het hoofdbestuur, dit uitgebreid tot 11 leden. Het hoofdbestuur achtte het niet goed, het hoofdbestuur uit te breiden. Het wenscht zich daarom niet te binden. Het voorstel den Helder werd verworpen Den Haag stelde voor, een commissie te benoemen ter bcstudeering van het vraag stuk der afdracht van do afdeelingen aan het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur was daar tegen, omdat de vereeniging voor alle leden gelijkelijk werkt cn daaruit voortvloeit, dat vour elk lid dan ook een gelijk bedrag aan de ver eeniging moet worden afgedragen. Het hoofdbestuurs-advles werd aangeno men. De afdeeling Den Haag stelde voor, bij de regeering aan te dringen op het brengen onder de IJkwet van de automatische weegtoestellen. Het hoofdbestuur verwachtte momenteel van een poging van dezen aard weinig resultaat, gezien de moeilijkheid van uit voering. Het hoofdbestuurs-advies werd goedge keurd. De afdeeling Bussura e.o. stelde voor een weg te zoeken tot bestrijding van de groente-vernietiging op de groenteveilingen, welke geschiedt om de prijzen hoog te hou den. Het hoofdbestuur zou zich gaarne met het Centraal Bureau voor de Veilingen in verbm^'ng stellen. Het deskundig advies ter zake luidde, dat in tijden van verregaande overproductie wel groenten worden vernie tigd, doch dan wordt het product ook door niemand op eenlgen prijs gesteld. Het hoofdbestuurs-advies, aan deze zaak voor het oogenblik niets verder te doen, werd goedgekeurd. Utrecht vroeg om maatregelen tot een meer uniforme regeling van de te behande len leerstof der plaatselijke gymnasia. Het hoofdbestuur verklaarde, zich nader te zullen informeeren. Dit werd goedge keurd. Apeldoorn vroeg nieuwe pogingen, om te geraken tot het algemeen invoeren van verpakking van brood. Het hoofdbestuur was tot overleg met de bakkersorganisaties bereid, doch wees op de ervaring te Haarlem, waar de huisvrouwen de gewenschte maatregelen In den weg stonden. Aangenomen werd het advies van bet hoofdbestuur dat de actie plaatselijk cn niet landelijk moet worden gevoerd. VERDUISTERING. Geploegd door «en opperwacht meester. De Krijgsraad veroordeelde J. J. H. uit VVittem, 44 Jaar opperwachtmeester admi nistrateur van het le Eskadron II Reg. 11u zaren te Den Haag. gedetineerd te Den Bosch, terzake van verduistering driemaal gepleegd, cn valschheid in geschriften tot 3 maanden gevangenisstraf met ontslag uit don dienst zonder ontzetting uit de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De eisch was 6 maanden, overigens con form de veroordeoling. DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE DELT. Bes'nurder tot 2 maanden hoclitonls veroordeeld. Het Ilaagsche gerechtshof heeft arrest ge wezen in de zaak tegen den koopman J. C. M. W. uit Den Hang, die door de Hnagsche Rechtbank, wegens het veroorzaken vnn dorid door schuld, is veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf. Deze verdachte zou het aan zijn schuld te wijten hebben gehad, dat hij op 28 Augustus j.l. op de brug aan de Haagpoort en het Noordeinde te Delft met een door hem bestuurden automobiel een wielrijder heeft aangereden, die tengevolge daarvan ln het grachtwater is gevallen en verdronken. In deze zaak veranderde het Hof de straf in twee maanden hechtenis. DIEFSTALLEN BIJ TIELEMAN EN DROS. Voor eenige duizenden guldens aan vleesch gestolen. Men meldt ons uit Leiden Sedert geruimen tijd werden bij de fa brieken van verduurzaamde levensmidde len der fa. Tieleman en Dros te Leiden groote hoeveelheden vleosch vermist. De politie werd hiervan verwittigd en heeft gedurende een veertiental dagen een oogje in het zeil gehouden. Als gevolg hiervan is vannacht van zijn bed gelicht en in arrest gesteld de slager A. J. M. V. te Zoeter woude als verdocht van heling. Naar de overige bij deze diefstal betrokken perso nen wordt het onderzoek nog voortgezet en verschillonde arrestaties kunnen nog wor den verwacht. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken dat gedurende den geheelen winter deze diefstallen gemiddeld vier maal per week zijn gepleegd, zoodat het gestolene een waarde van eenige duizenden beloopt. DE MANNEN VAN DE „BRANDARIS". Een huldiging. Vrijdag werd op Terschelling de beman ning van de „Brandaris", bestaande uit de heeren K. v. Urk (schipper), I. Swart (ma chinist), D. Tot (stuurman), M. v. Urk, J. de Beer, C. v. Rees, Joh. Krul, W. Kooyman, J. v. Urk, Y. Lettinga, I. Bloera en E. Let- tinga, gehuldigd. De burgemeester, de heer F. C. Hirsch- mann, voorzitter der plaatselijke commis sie, wees op den indruk, toen in November de „Brandaris", getooid met de nationale vlaggen in top en op voor- cn achtersteven, de haven binnenstoomde, want die vlaggen bewezen, dat er menschenlevcns gered wa ren. „Mannen van de „Brandaris", in den storm is ontzettend veel van uw moed, van uw uithoudingsvermogen cn van uw ener gie gevergd. „De Noord- en Zuid-Hollandsche Red- dings-Maatschappij heeft allen, die hebben deelgenomen aan de tochten in de Novem- ber-storm-periode, willen eeren en danken voor alles was zij voor het reddingwezen hebben gedaan. Zij doet dit door u allen een medaille toe te kennen." Nadat de voorzitter de medailles op de borst van de redders had gehecht, las de heer J. Bakker, lid van de plaatselijke commissie, een brief voor van den direc teur van het Loodswezen 1e en 2e district, waarin deze meedeelde, dat hij vol bewon dering had kennis genomen van de red dingdaden vnn de Terschelllngers in het algemeen en van zijn eigen personeel, dat daarbij een aandeel had, in het bijzonder Schipper Van Urk bedankte voor de on derscheiding. Zij heeft quarantaine stallen noodig Dinsdag 26 Maart j.l. heeft te Rotterdam eene bijeenkomst plaats gehad van verte genwoordigers van Landbouworganisaties cn organisaties van veehandelaren en vee exporteurs, ter bespreking vnn de vraag, op welke vvtjzé de Rotterdamsche veemarkt haar positie zal kunnen behouden als een der voornaamste exportmarkten, nu Belgiö gaat eischen. dat het vee minstens 4 dagen in quarantaine moet worden gehouden, al vorens het in dat land mag worden toege laten. Ter vergadering waren vertegenwoor digd de R K Land cn Tuinbouwbond Gr. Dekker) do Chr. B. on T B. (J. Biermont). de Holl. Veehandelaren in Z II (M de Haas), de Vereeniging van Exporteurs van Fokvee (M de Korver), terwijl voorts aan wezig waren de Inspecteur van den Vee- nrtsenljkundigen dienst, Dr de Vink en de Directeur vnn het abattoir en de vee markt te Rotterdam, de heer Westholz, De aanwezige afgevaardigden besloten zich met spoed tot het. Gemeentebestuur te wenden met het verzoek eenige quarantai ne stallen beschikhaar te stellen De be staande stallen zijn in hvglénisch opzicht ongeschikt en kunnen niet gemakkelijk worden gedesinfecteerd Eenige goed ingerichte quarantaine stal len hehooren bij de outillage van Iedere export veemarkt van beteekenis, inzonder heid nu Belgié, ons voornaamste afzetge bied, eischen gaat stellen Besloten werd aan te dringen op stal- ruimto voor vier maal 25 koeien Ter vergadering werd modpcedeeld, dat men In andere marktplaatsen reeds bezig is met het inrichten van quarantaine stal len Zoo zal de gemeente Gorkum -»r een bouwen van steen en beton Daar de nieu we Belgische eischen met 15 April zul Ion Ingaan dient groote spoed te worden be tracht. Gehoopt wordt dot het Rotterdamsche Gemeentebestuur evenveel voortvarend heid zal betrachten als de Gemeentebestu ren van andere exportveemarkten te zien geven. NA DE VORST. Men schrijft ons van de Veluwe. Nu men thans is overgegaan lot het openmaken der aardappelkuilen, blijkt dat de vorst geen schade van noemenswaar dige beteekenis heeft aangericht, zoodat dit in geen geval een motief moet zijn tot opdrijving der aardappelprijzen. Het veevoeder, vooral de mangelwortels, heeft nog wel wat geleden. Zelfs de machinale kippenbroederljen hebben schade geleden door de strenge vorstperiode. Duizenden en duizenden on bevruchte eieren moesten uit de broedma chines verwijderd worden on dit is in hoofdzaak te wijten, dat Juist in de koude- periode de. eieren niet of zeer slecht be vrucht worden. BIJ tal van bijenhouders is de roerziekte onder de bijen gekomen, on zijn een massa volken, welke gehuisvest waren ln ka9ten het slachtoffer geworden van den stren gen 'winter. Verder heeft de afdeeling Eerbeek—Hall van de G. O. Mij van Landbouw zich ge wend tot het hoofdbestuur van die maat schappij te Arnhem in verband met de on evenredige prijzen die er bestaan tusschen de prijzen, die de 9lRgers vaststellen en die, de boeren bekomen voor het slachtvee en naar aanleiding daarvan dicne, dat een en ander de volste aandacht heeft van ge noemd bestuur en ernstig overwogen wordt Het dag. bestuur onderschrijft het be zwaar volkomen. Het is een hoogst belang rijk vraagpunt, dat in vroeger jaren ook reeds is overwogen. Niettemin acht het be stuur de kwestie van zoo'n groot belang, dat een nadere bestudeering alleszins ge- wenscht wordt geacht. Daar het echter een zaak betreft van belang voor het heele land heeft het bestuur aan het Koninklijk Ne derl Landbouw comité verzocht, het on derwerp een punt van bespreking te doen uitmaken in de vergadering der eerste af deeling. KERK EN VREDE. Een adres aan de voor bereidende ontwapenings commissie té Genèvt. Het hoofdbestuur vnn Kerk cn Vrede heeft het volgende adres aan de voorbe reidende ontwnpenings-commissie te Ge nève verzonden: Het hoofdbestuur der Nederlandscho ver eeniging Kerk en Vrede (omvattende meer dan 200 voorgangers cn 3000 gemeente leden), overtuigd, dat de zedelijke grondbegin selen van het Evangelie van Jezus Christus in flegranten strijd zijn met den oorlog, speciaal met den modernen oorlog. van oordeel, dat de oorlog, die de blij vende bewapening vroeg of laat in het le ven zal geroepen worden, in de hoogste mate noodlottig zal worden voor Christen dom en beschaving. spreekt dé hoop uit, dat de regeerings- vertegemvoordigers te Genéve meer dan tot nog toe van een beslisten ontwapenings- wil zullen blijk geven en dat de voorbe reidende commissie voor de ontwapening er spoedig in moge slagen, het ontwape ningsproces op reéele wijze op gang te brengen en den vrede te organiseeren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9