UIT DEN OMTREK DOODELIJK ONGELUK STADSNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN VOOR ONZE HUISVROUWEN Weer ontvangen „Milte Feui'les", f 1.25 per b'ik. OOSTERVEEN ■51 staats clubs beginnen zich geweldig te roe ren om niet als slachtoffer te vallen. Zoo won Donar j.l. Zondag geheel tegen aller verwachting in van Rapiditas met 2—1, een prestatie die niet onderschat mag worden clubs hebben in deze afdeeling 7 punten an deze 4 elftallen heeft Donar 15 wed strijden gespeeld. Morgen spelen zij hun laatste wedstrijd tegen Quick. De eerste ontmoeting eindigde op Birkhoven in een overwinning voor hen met het kleinst mo gelijk verschil (32). Voornamelijk heeft Quick door van Goor deze twee tegenpun ten te danken. The Reds moeten dus win ncn om boven de Hilversummers te eindi gen. Mocht Quick den laatsten wedstrijd van Donar winnen dan eindigen zij de com petitie met 7 punten. Quick heeft dan 9 punten en is buiten gevaar. Maar ook al speelt Quick gelijk dan nog hebben zij de beste kansen, daar zij Hortus en Z.N.C. nog thuis ontvangen en slechts alleen nog naar A. W. moeten. Veel behoeven wo aan deze ontmoeting niet toe te voegen daar de Quick-spelers zelf wel zullen beseffen, dat alleen een overwinning het oude Quick slechts buiten gevaar kan brengen. Quick zal vermoedelijk met o.s. elftal uitkomen: Otto (d.) van Goor en Haver- kom (a.) Blorn, Calon en W. Ramselaar (m.)Smits. Hehenkamp. Fnbius, Hefnmes ®n de Haan (v.). De leiding berust in han den van den heer Pouw. De stand in deze afdeeling Is Rapiditas ff Hortus T.O.G. D.J.K. A.W. D.S.V. Ouiok Z.N.C. Donar A.P.V/.C. IS.L.T.O. I. Ook deze wedstrijd zal wel weer lil een nederlaag eindigen .Mogelijk dat we S.L. T.O. te hoog aanslaan, doch het spel van de paars-gelen is van dien hoogte, dat zij haast een nederlaag niet kunnen ontloopen. Intusschen hopen we dat de A.P.W C.-era zich lijdig zullen herstellen en de laatste wedstrijden trachten te winnen. Play up1 Leider van dezo ontmoeting is de' heer Maas. AMSVORDE I—LAREN t Amsyorde heeft niet kans gezien om j.l. Zondag van haar gevaarlijkste concurrente te winnen. Een nederlaag was het resul taat van deze groote ontmoeting. Toeh mo gen de Amsvorde-speters na deze neder laag den moed niet laten zakken, daar No. - van liet ranglijstje promotie-wedstrijden spelen tegen nummer laatst van de 3de klasse. Oppassen is dus geboden om op de tweede plaats te eindigen Von I.nrcn moet daarom gewonnen worden Weliswaar heeft Laren enkele tegenstanders geklopt die onoverwinbaar leken, doch wanneer de geest nog in de zwart-wittcn ploeg aanwe zig is. lijkt ons een overwinning niet on mogelijk. Als arbiler zal fungeercn de heer Ilulte. II.V.C. 2 speelt op Birkhoven tegen Zeist - on zal de Zeistern.aren wel met een ne derlaag naar huis zenden. De heer Vader zal hier als rechtspreker optreden. 13 10 1 2 21 48-15 10 7 2 1 16 21-11 11 8 1 2 17 42-17 12 0 1 5 13 43-28 12 6 1 5 13 28-26 11 3 1 7 7 13—24 12 3 1 8 7 24-44 12 O 3 7 7 18—29 15 3 1 11 7 25-57 GEMEENTERAAD VAN UTRECHT Donderdagavond werd de vergadering van den gemeenteraad voortgezet onder leiding van den burgemeester, dr. J. P. Fockema An drie Atr.\ de orde was het vervolg van de fii de middagvergadering afgebroken beha» deling der voordracht inzake den arbei derswoningbouw. Na de critiek op de voordracht van de heeren Frijda (V. B.) cn van Maarssevecn (R. K.) kwam de heer De Weerd (S.D.A.P.) dó voordracht steunen, terwijl hij erop wees, dat thans juist is gebleken de waar schuwing der S. D A. P. om inzake het woningoverschot de toestanden niet al te optimistisch in te zien. Wethouder Smulders (R. K.) heeft, ten slotte de voordracht verdedigd, daarbij er kennend, dat hij zich bij vroegere aangele genheden ecnigermate heeft vergist met mededeelingcn over woningoverschot. Er is een verklaring voor deze vergissing, name lijk het vertrouwen dat men heeft gehad in oen bepaalde methode om het woningte kort vast te* stellen, de methode-Halle. Voor Utrecht is deze methode echter ge bleken geen juiste resultaten op te leve ren. Voor de toekomst worden dus ander» regelen in acht genomen. Verder betoogde spr., dat de beide steun-vragende bouwver eenigingen zoo goed als zeker van Rijks- steun zijn on in zijn repliek merkte spreker nog op, dat in geen andere gemeente de particuliere bouw zóó bevorderd is als hier maar dat ook nergens de teleurstelling zoo groot is geweest. Met die ervaring is spr. pi«i bereid nogmaals te bevorderen, dat particulieren met financieelcn steun der gemeente kunnen bouwen. De voordracht Is ten slotte aangenomen met 25 tegen 7 stemmen, waarna de ver gadering is geschorst tot Vrijdagmiddag. Vrijdagmiddag werd onder leiding van den nurgemeester, dr. J. P. Fockema An drea*, de gemeenteraadsvergadering voort gezet. Een adres van de bewoners van de Breed- straat, houdendo verzoek om de Zaterdag- ochtendmarkt te verplaatsen naar het Vree burg, werd na eenige discussie op voorstel van B. en W. van de hand gewezen, nadat wethouder Botierweg o.a. nog had ver klaard, dat het de vraag is of na het gereed komen van het tweede Jaarbeursgebouw het Vreeburg doorloopend voor markt be schikbaar zal zijn. Langdurig is daarna beraadslaagd over •cn voorstel van B. cn W. tot het aanbren gen van verbeteringen in de ligging dar tramsporen en in de vluchtheuvels op het Stationsplein. Mot name werd voorgesteld uitbreiding van de verlichting, inkorting van eenige vluchtheuvels, plaatsing van een paar richtingaanduidingen cn aanleg van een 36 M. langen vluchtheuvel, alsme de in de standplaats va^i de Zeistertram geen verandering aan te brengen. Do heder Berghuijs (V.D.) deed het voor stel om alle vluchtheuvels van het Sta tionsplein te doen verwijderen, doch dat denkbeeld vond naast den heer Berghuijs, slechts twee vóórstemmers, waarna de voordracht van B. en W. werd aangenomen, nadat wethouder Smulders (R.K.) nog had toegezegd aandacht te zullen schenken aan een betere verlichting der Moreelselaan. Vervolgens werd goedgekeurd een voor stel om aan de Utr. Vereeniging voor School- en Werktuinen de beschikking te geven over eenige terreinen aan de Oostho- venschelaan, den Vleutensche weg, den Blauwkapelsche weg en de Pijlsweortstraat en bovendien ter beschikking der vereeni ging te stellen een subsidie van 400. Daarna werd ingaande 1 October a.s. eer vol ontslag verleend aan den heer K. Hoef nagel als directeur der gemeenteslacht plaats. Ingaande 1 Mei werd eervol ontslag verleend aan den heer A Boer als leèraar In wiskunde en boekhouden aan de Ge meente Hoogere Burgerscholen, De raad keurde voorts goed den bouw van een autogarage nabij het koffiehuis „Den Hommel", plaats biedende aan 5 auto's en voor een bedrag van 6300. Ten behoeve van de school aan het Boerhaave- plein verleende de raad daarna een bedrag van 4840.56 aan de R.K Scholcnsticbting ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920. Een voordracht om 4 schoollokalen kos teloos in bruikleen te geven aan de St. Gre- goriusstichting cn aan de vereeniging „Een school met den Bijbel" grond ter beschik king te stellen aan de Van Hoornekade ten behoeve van den bouw eener bijzondere school voor L. O., werd goedgekeurd. Even eens vond goedkeuring een voordracht tot het doen bouwen van pakloodsen op het terrein der Groenten- en Vruchtenveiling voor een bedrag van 22.080 en tot verhu ring dier loodsen voor 1610 per jnar aan de vereeniging Groenten- en Vruchtenvei ling. Daarna werd de openbare vergadering veranderd in een met gesloten deuren. Bij een onbewaakten overweg een man door een trein ge« grepen en gedood GARNIZOEN. Mutatie. Bij gemeenschappelijke beschikking van de Ministors van Defensie en van Financiën het aan den eerste-luitenant T. F. de Vries toegekende wachigeld, wegens terug keer in actieven dienst bij het 21e Reg. Inf. te Amersfoort, ingetrokken. NED. CHR. REISVEREEN.GING. Bijeenkomst van de aidee> ling Amersfoort. De afdeeling Amersfoort van de Neder- landsche Christelijke Reisvereeniging in de groote zaal van ,de Valk had een bijeen- kon n belegd, die door een groot aantal aanwezigen was bezocht. De avond werd door den voorzitter, ds. M. G. Gerritsen, op de gebruikelijke wijze geopend, waarbij deze een ieder har telijk welkom heette. Hierna hield de heer dr. A. van Üeur- sen, voorzitter der Nederl. Chr. Reisveree niging, een causerie over Nederlandsch-In- diu. Aan de hand van eenige lichtbeelden behandelde spreker enkele gedeelten van Insulinde, nadat hij eerst het groote be lang van lndië voor ons land had uiteen gezet. De heer Van Deursen memoreerde ervolgens het eigenaardige, dat vulkani- che uitbarstingen aan het Indische land schap geven. Het klinkt bijna paradoxaal, maar toch zijn het dc kraters en de uitbar stingen, die gemaakt hebben, dat bet land schap iets spéc.aais heeft, dat men elders niet vindt, t preker voerde zijn auditorium o.a. naar Tosari in de omstreken waarvan men een mengeling vindt van liefelijkheid en woeste pracht. Men zag de Bromo, de Öalok, de Smeroe. Merkwaard.g te aan schouwen is de woest gekartelde rand van de Bromo, waaruit immer een rookwolk omhoog stijgt. Vervolgons gaf de heer Van Deursen den aanwezigen een indruk van het Indische oerwoud met de uitgestrekte bamboebos- schen, de cocospalmen cn de pisangs en de zich grillig slingerende lianen, die een door gang vaak onmogelijk maken. Dan zagen we plotseling de uitgestrekte terreinen van de Bataafsche Petroleum-maatschapplj. Bij een bezoek aan Deii wees spreker op de uitgebreide tabakscultuur, waarvan ver schillende bijzonderheden werden medege deeld. De heer Van Deursen besloot dit ge deelte van den avond met Atjeh, waarbij hij de aandacht vestigen op den wegenaanleg in dezen streken, op de groote olifanttrans porten, terwijl hij eindigde met enkele mededeelingcn over de zending cn het zen dingswerk in Indië, Na de pauzo werd een bijzonder mooie film vertoond over Spitsbergen en de Noor- sChe fjorden. We zullen niet trachten met de pen te beschrijven al het schoone, dat men te zien kreeg. Talrijk waren de beel den die een indruk gaven van het natuur schoon, dat men daar rn zoo groote mate aantreft en waarbij de schitterende lichtef fecten zulk een groote rol speten. De film werd dc.jr de aanvvozigen inct groote be langstelling gevolgd. De welgeslaagde avond werd door ds. M. G. Gerritsen op de gebruikelijke wijze ge sloten. DE KLEIN VEETEELT. Wij ontvingen het Lentenummer van De Kleinveeteelt, uitgave, van „De Vlijt" te Arn hem. Het keurig uitgevoerde nummer, dat verlucht is rnet tal van prachtige kieken, geeft verschillende artikelen over de klein veeteelt, welke duidelijk aantooncn, dat dit weekblad in alle opzichten up to date is. GisteravouJ, even over half zeven, heeft nabij den onbewaakten overweg aan den Liendertschcnweg, bij wachtpost 46, een ern stig ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een naar schatting 65 4 70-jarige man wachtte daar voor een passeerende goe derentreiu. Toen deze voorbij was wilde hij erg in den in vollen vaart naderenden trein had. Een naar schatting 65 70-jarigo man wachtte daar voor een passeerende goede rentrein. Toen deze voorbij was wilde hij den weg oversteken, doch had daarbij geen erg in den in vollen vaart naderende trein 1670 uit Apeldoorn. De ongelukkige werd door de locomotief van dezen trein gegrepen en een 20-tal meter weggoslingerd. Hij was op slag dood. Ondanks de navraag, die In den loop van den avond nog is gedaan, kon de identiteit van hel slachtoffer nog niet worden vast gesteld. Het signalement van het slachtoffer lutdt als volgt: Leeftijd tusschen 65 en 75 jaar, kaalhoof dig, rosse wenkbrouwen, gladgeschoren breed gezicht Lengte 1.65 M. gekleed met donkergrijze overjas, grijsbruinachtige col bertjas en vest, zwarte fantasiebroek met streepje, zwarte kousen, hooge zwarte rijg schoenen met ijzeren beslag, wit flanellen hemd. katoenen borstrok, gestreept blauw flanellen overhemd. Het ondergoed is ge merkt E. L. Verder lichtbruin gabardine ioekeypet, bruine stoffen handschoenen. Zij, dio omtrent de identitiet van dezen persoon inlichtingen kunnen verstrekken, worden verzocht zich te vervoegen aan het Commissariaat van Politie te dezer stede. CINEMA ROYAL Het programma. De Cinema Royal vertoont tot en met morgenavond als hoofdnummer „Het recht van Genade", terwijl als tweede hoofdnum mer gegeven wordt „De Tijger van Hils dale". Vanaf Maandag tot Donderdag Is het hoofdnummer „De Wrekende Nuist". Nadere bijzonderheden vindt men In do desbetreffende advertentie in dit nummer. JEUGDHERBERGEN Een lezing op de N.B.A.S. Eondshuls -bazar in de school Oldonbarnoveldlaan In navolging van de landen Duitschland, Polen, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk en Zwitserland is er in den laatsten tijd ook in ons land een beweging gaande om aan de Jeugd van stad en land, van kantoren cn fabrieken, scholen en jeugdbonden het mo gelijk te*maken om, buiten hotel en knm peeren om, te genieten van de natuur en het buitenleven waarmee zij in de groote ste den ieder contact heeft verloren. Dit is de z.gm Jeugdherbergmbeweclng het streven om overal in Nederland tehuizen op te richten waar de jeugd goedkoop, een voud:g en prettig kan overnachten tijdens haar fiets- en wandeltochten door de hos sen en heide, langs het strand en onze ri vieren. Tehuizen voor «11® jongeren, want de lege prijzen maken ze voor ieder toegan kelijk en zij staan op°n voor groepen en personen van alle richtingen cn geloof. Dat aan deze Jeugdherbergen in Neder land behoefte is. blijkt wel uit het druk be zoek aan de reeds bestaande Nederl. Jeugd herbergen. En in Duitschland waar momen teel 2200 van deze tehuizen bestaan, wefd in 19°S e«n totaal overnachtingscijfer van 3.000.000 geboekt. Gij kunt begrijpen wat dit aan toename van gezondheid, levensvreugd® en k-nebt voor de ieugd beteekent. Fet Bo-dchuls, dat de Nederl. Bond van Abst'nent Studeerenden wil bouwen, en waarvoor zij. door middel van een Bnznr. steun en hulp inroept, zal.In de toekomst mede bphooren tot cn net van Jeugdher bergen. dat straks geheel Nederland zal be dekken. want het zal tevens als Jeugdher berg voor alle jongeren openstaan en zoo medewerken, dat de onderwijzer met zii» school1'inderen, de jeugdleider met zijn groen door Ve.luwe cn Twente langs strand en over eilanden, van stad tot stad, van dorp tot dorp zal kunnen trekken. Deze bazar zal gehouden worden in de school aan de van Oldenbarneveltlaan op 13 en 14 Anrl n s. Verschillende attractie's '.uilen hrtt geheel oovroolliken rondat de be langstelling wel niet gering zal zijn. HET VALLEI-KANAAL. Naar „de Tel." verneemt zal als gevolg van het gisteren gevallen raads besluit, waarbij het Geldersche Val lei-plan aanvaard wordt, de volgen de week een voordracht van B. cn W. verschijnen, bevattende de financieele rege ling. zooals deze blijkens de bekende nota van B. on W. tusschen de gemeentebe sturen en minister van Waterstaat is over eengekomen. t»n aanzien van de biidrage, welk° Amsterdam zal geven in de kosten van den aanleg van het kanaal door de Gel- derscho Vallei EXAMENS. Onze stadgenoot, de heer J. C. Mees slaag de voor het d:ploma A van de Nat. Fed. van de vakoDleiding van Schoenmakers en Schoenwinkeliers te Den Haag. MELKCONTROLESTATION. Vergadering von belangheb- bonden. Donderdag 18 April zal er een vergadering worden gehouden van belangstellenden cn belanghebbenden voor het Melkcontrolesta- tion. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Prljsnotoering Veiling 5 April '29. Kropsla 78 et. per stuk; spinazie 21—27 ct., uien 9—11 et., appels 33—36 ct., sjalot ten 1618 ct., schorseneeren 26—27 ct., per K.G.; wit lof 11—16 ci. per pond; wortels 26iO ct., aardappelen 3338 ct„ bieten 52 —53 ct., per 10 K.G.; gele kool 1314 ct., roode kool 3031 ct., per stuk; radijs 36 39 ct„ raapsteel 1629 ct., selderij 2353 ct., per 10 bos; rabarber 1013 ct. per bos; an dijvie 2025 ct., prei 19—23 ct. per 10 stuks; dunsel 2125 ct. per bak. Heden werden de eerste aardbeien aan gevoerd door den heer J. J. Bunnik, Hooge- weg alhier. KANAAL DOOR DE GELDERSCHE VALLEI. Eindelijk is het toch zoo ver gekomen, dat Amsterdam, alhoewel sterk beivloed door een zoer krachtige actie van de stad Utrecht, zich Uitgesproken heeft vóór het kanaal door dc G. Vallei. Dus alweer een zware étappe achter den rug, maar „hoera!" kan on mag men nog niet roepen. Een mis schien nog zwaardere étappe ligt nu voor ons en zal zeker door Utrecht niet gemak kelijk gemaakt worden. Het is daarom, dat ik het volgende naar voren wilde brengen. Men kan niet zeggen, dat de burgerij in geheel, ook niet de handeldrijvende midden stand in voldoende mate, tot nog toe goed begrepen heeft, welke beteekenls dit kanaal voor de geheele streek, en voor Amersfoort in het bijzonder, heeft. Hiervan is tenminsto bij vorschillende gelegenheden lang niet voldoende blijk gegeven. Velen met mij heb ben met verwondering bemerkt de weinige actie naar buiten voor dit kanaal naar vo ren gekomen. Hoe geheel anders In Utrecht. Daar wer den flinke acties op touw gezet, waaraan spontaan door de burgerij en door de be langhebbenden uit de betrokken streek werd deelgenomen. Hier schijnt de burgerij te denken, dat alles wel op zijn pootjes te recht zal komen. Laat men toch niet gerust zijn, we zijn er nog niet De stad Utrecht, gerugsteund door de Ge deputeerden der Provincie, zullen niet bij de pakken gaan neerzitten en alles in het werk stellen, en alles beproeven om bij de 2e en le Kamer verandering in het kanaal tracé te verkrijgen. Ja, gerugsteund door Gedeputeerden en ook door de Provinciale Waterstaat. Het deed zoo eigenaardig aan in de brochure van Ir. Mussert te lezen, dat hij opdracht van Gedeputeerden had gekre gen om uit provinciaal Utrechts oog punt de voor- en nadeelen te vergelijken van de beide tracés. Gingen Gedeputeerde hierin niet te ver Gingen zij hiermee niet in het schuitje zit ten van B. cn W. van Utrecht en lieten zij dit schuitje niet door de provinciale Waterstaat in het vaarwater sleepen van stad Utrecht? Door verschillende uitlatin gen van Ir. Mussert was toch bekend dat hij, om wat voor reden dan ook, tegen het kanaal door de G. Vallei was. Gedeputeerde hebben ook in deze zaak teveel de belangen van de stad Utrecht, en en te weinig de belangen van een groot deel van het gewest in het oog gehouden, dat gedeelte van de provincie, dat tot nu toe verstoken is gebleven van een waterweg van eenige heteekeniis, dat gedeelte van de provincie, dat jaar in jaar uit door onvol doendeafwatering van de geheele G. Vallei, voor geruimen tijd onder water komt te staan en er steeds weer de minder aange name gevolgen van ondervindt. Dit is aléen mogelijk doordat Gedeputeer den méér de belangen van de stad Utrecht op het oog hebben, uan de belangen van een streek, die om verschillende reuenen zoon groote behoefte heeft aan een kanaal. Amersfoort wees op Uw hoede. In samen werking met de geheele streek van de G. Vallei moet nu iets gedaan worden. Er moet actie komen, er moet, evenals Utrecht gedaan heeft, op de groote trom geslagen worden, zoo hard, dat men in den liaag hoort cn gaat begrijpen niet alléén, dat het kanaal door de G. Vallei de allerbeste ver binding van Amsterdam met den Boven- Hijn is, de hoofdzaak, maar óók het ontzag lijk groote belang, dat de streek cn de ver schillende plaatsen in deze streek hebben bij de totstandkoming vun dit kanaal. Aan de Provinciale statenleden in het ge west Utrecht de taak Gedeputeerden te wij zen op hun te ver gaande sympathie voor <ie stad Utrecht; aan de Middenstandsbon den en verschillende andere Vereenigings- besturen de taak leiding te nemen en te ge ven voor en aan een massale beweging in de geheele streek, die moet schreeuwen om het zoo bestreden kanaal. Wanneer dit gedaan is, kunnen we tevre den zijn en met geruststelling het verdere tegemoet zien. Maar ook niet eerder. Dan ook hebben we ons niets te verwijten. Tegenover de actie van de stad Utrecht en Gedeputeerden eerterzijds, moet de ac tie staan van Amersfoort en de geheele Streek anderzijds. We hebb end e kans van de laatste 25 jaar. De toekomst van Amersfoort staat op het spel. De dag is kort, werkt hieraan zoo lang het nog dag is, zoolang Uw arbeid nog beteekenis heeft en vruchten kan afwerpen. A. W. VERVLOET. Kolllctalel: Roereieren met Ham. Middagtafel: Kippcsoop. Gebraden Kip, Rnbarber. Maizenavla met biscuit. de bekende ronde blikken /1ILLE FEUI'.LES per ons 35 cent. Beleefd aanbevelend caniestraat 42 Tele oon /7 wachten dat de autobus voorbij zijn huis komt, maar een busdienst langs den hoofd verkeersweg en dan juist nog wel het zwaarste stuk voor ouden van dagen, is toch wel het minste wat men van het voor uitstrevend Amersfoort mag verwachten- Ik geloof dan ook, dat U vele bewoners van het hoogen Bergkwartier een dienst zou bewijzen, indien U van den Ondernemer Legult gedaan zoudt kunnen krijgen, dat de route als boven aangegevon, alsnog gewij zigd werd Hoogachtend H. v. ISSELMüDEN. Wij kunnen het in principe niet anders dan volkomen eens zijn met den geachten inzender. Inderdaad zou het meercndecl der Berg-bewoners veel meer aan de bus hebben, wanneer de vroegere route door de Emmolaan werd gevolgd. Wij meencn te weten, dat deze route echter is prijsgegeven, omdat de sterke hellingen aan den Utrechtschenweg tusschen Rustoord en Em- malaan en aan de Koninginnelaan en ook de slechte bestrating o.a. in de Emmalaan, voor den motor en voor de constructie oer wagens een oorzaak waren van allerlei sto ringen cn mankementen. Daarom heeft mön juist een andere route moeten kiezen, waaraan deze bezwaren niet verbonden wa ren. Men zal zich nu dus d» moeite moeten getroosten, om even naar Rustoord te loó- pen of de bus op een audero plaats oo te vangen. RED. A. D. Aan de Redactie v. h. Amersf. Dagblad. Geachte Redactie. In Uw blad van 5 dezer lees ik in het stuk „De Autobus naar Utrecht" dat door deze nieuwe route door de stad ook de be woners van het Bergkwartier ten zeerste gebaat zullen zijn. Dat zij die om en nabij Rustoord wonen, baat vinden bij deze regeling, geef ik grif toe, maar U zult mij toegeven, dat de be woners van het Bergkwartier die wat bo ven Rustoord wonen zeer weinig of wel niets aan deze nieuwe regeling hebben. Was de route weer door- de Emmalaan gekomen, dan zou het Bergkwartier er eenigszins door gebaat zijn, nog beter zou het zijn indien de route, vooral in de zomer maanden liep tot het Berg-Hotel. Ik begrijp, dat niet een ieder kan ver- JEUGDGEBOUW „JONG AMERSFOORT" (J. J. A.) Reeds geruimen tijd werd er in Amers foort behoefte gevoeld aan een Jeugdge- bouw. Nu kunnen wij gelukkig melden, dat de reeds eenigen tijd bestaande plannen aste vormen hebben aangenomen. liet doel van het gebouw Is de jeugd gelegenheid te geven zich in een rustige en prettige ornge- ing bezig te houden met lezen, huisvlijt, spelletjes enz. Verder ligt het in de bedoe ling het gebouw open te stellen tusschen 11.30 v.m.—2 uur n.m. ten einde de j^u?* gelegenheid te geven hun twaalfuurtje te gebruiken. Tevens is aan het gebouw ver bonden een cantin®, een winkel voor kam- peernrtikelen en een jeugdherberg. In d* jeugdherberg kunnen teeen vergoeding van 35 cent per persoon toeristen overnachten. (Reeds 22 personen hebben na de opening van de jeugdherberg op 31 Maart j.l. ge bruik gemaakt. Om in de noodige onkos ten te voorzien, wordt in het jeugdge- bomv „Tong Amersfoort", dat gevestigd zal worden Perii^oweg 9 een bazar gehouden op 3 en 4 Mei a.s. Dames en Heeren die voor bazar iets over hebben, (ook stoelen, tafels, kachel*, enz. enz. voor het gebouw zijn ook welkom) worden verzocht dit even te melden aan den heer J. P. Rijshouwer, Jac. Catslaan 18. die voor afholIng zorg zal dragen. Vertrouwende op de medewerking en de goedgeefschheid der ingezetenen van Amersfoort Het bestuur: Ir. J. NIERMEYER. Voorzitter. Freule H. U. VAN HARDENBROEK, Secretaresse Tempellaan 8. Soes- terberg. Mevr. I. J. RIJSHOUWER NI EU WEN ITU YZEN, penningmeesteressc. Mevr. A. M. WELLENSIEK. 1 Jhr. A. J. C. MOl.T.ERIS. J. P. RIJSHOUWER. JANNES. OMREKENINGSKOERSEN Ofl No' Nier Ott. ot. 5 April 6 April 12uur Londen12 10»,. 12.10'* "erlijn5915% 59.15 arijs9 75 9 75 'rurse'34 f4 3* "4 7witser'and 48.03 48 v'eenen35 10 35 10 kopenhagen..66 45 6.45 Oslo66.53 '6.50 Stockholm 66 61 66.80 Ncw"York»m2.49.472.49 4i

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3