AMED5F00KFSCH DAÖBLAB Sponsen - Zeemen Borstelwerk - Verfwaren Dinsdag 9 April 1929 1 -DE EEMLATSDER" 27e Jaargang No. 236 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. RIJK EN GEMEENTEN Een adres aan de Tweede Kamer PRINSES JULIANA NAAR IN DIE? Met een eigen jacht? W.V. COMPAGNIE LYONNAISE Complets, Manie!costumes en ianfefs. A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 DE KANALISATIE VAN DE MAAS Een adres der verkeers- bonden VICE- ADMIRAAL VAN BLEIJSWIJK RIS t Zijn verJiensten voor. den lande N.V. Compagnie Lyonnaise, RegersmajifeSs vanaf f 15.— FEUILLETON. De Plaatsvervanger De bezwaren der gemeente Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam is tegen Woensdag a.s. bijeengeroepen ter behande ling van een adres aan de Tweede Kamer betreffende de herziening van de financioele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten. In dat uitvoerig adres wordt er op gewezen, dat de bepaling, dat tot in lengte van dagen de uilkeering per inwoner wordt begrensd tot 75 pet. van de gemiddelde bruto opbrengst per inwoner van de ge meentelijke inkomstenbelasting over de re keningjaren 192(>, 1927 en 1928, den Raad niet houdbaar schijnt. Ook acht de Raad het niet juist, dat de uilkeering in verband met de opbrengt der grondbelasting, welke volgens het oorspronkelijke ontwerp zou bedragen de volle hoofdsom, hetzij van de belasting van de gebouwde, heizij van de ongebouwde eigendommen, zoodanig gewij zigd is, dat slechts zal worden uitgekeerd 75 pet. van de gezamenlijke hoofdsommen van het gebouwd en ongebouwd, welke wij ziging voor Amsterdam een vermindering van inkomsten beteekent van bijna f 600.000 Eveneens is de Raad van meening, dat ten aanzien van de personeele belasting meer bewegingsvrijheid aan de gemeenten bfhoort te worden gelaten In het adres wordt voorts opgekomen te gen de afschaffing der forensenbelasting Met aandrang wordt verzocht zulke wijzi gingen aan te brengen, dat de mogelijkheid tot heffing dier belasting wordt opengesteld Ook wordt met kracht opgekomen tegen de beperking van de gemeentelijke bevoegd heid tot'"belastingheffing, gelegen in de li rniteering van de gemeentelijke heffing naar het inkomen op maximaal 80 opcenten op de hoofdsom der fondshelasting, waarin naar het inzicht van den Raad het belang rijkste punt van het geheele wetsontwerp gelegen is. Een dergelijke limiteering acht de Raad geheel onnoodig. De ongewenschle toestan den, ais waarop de Regeering doelt bij de indiening van het wetsontwerp, zijn de Regeering geeft dit toe niet te wijten aan het beleid van de betrokken gemeentebestu ren. maar zijn het gevolg van uiterlijke om standigheden. Ook en wellicht niet in de laatste plaats behoort tot die uiterlijke om standigheden het ontbreken van een be hoorlijke regeling der financieele verhou ding tusschen het Rijk en de Gemeenten. De Raad meent voorts, dat het onmoge lijk is. om bij de wet een voor alle gemeen ten, met haar zeer uiteenloopende structuur en behoeften, geldende grens te stellen aan haar bevoegdheid tot belastingheffing, wel ke in de practijk niet lot de grootste moei lijkheden aanleiding zal geven, liet stellen van een dergelijk limiet acht de Raad ten slotte met den geest der Grondwet niet te rijmen, wat in het adres nader wordt uiteengezet. aan G. Lentink, drogist-bediende bij de fa, van Dijk en VVesseldijk te Zutfcn. De zilveren medaille aan D. A. Bijleveld, chef der rfdeeling pakkerij van de fa. C. M. van Sillevoldt te Rotterdam. De minister van Waterstaat heeft be noemd tot voorzitter der commissie welke de regeering van advies zal moeten dienen met betrekking tot de. van de betrokken provinciën in verband met de afsluiting van de Zuiderzee, te vorderen bijdragen Ir. J. W. Albnrda, lid der Tweede Kamer, te 's Gravenhage; bij ministerieele beschikking is de insp der du*, bel. enz. D. v. d lieg, verplaatst van Amsterdam naar Purmercnd op verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 Juli 1929 J P. Swart als technisch ambtenaar le klasse der Genie. Benoemd tot officier der Oranje Nassau* orde J. P. Dudok van Heel, beheerend ven noot van Koninklijke Beetwortelzaadcultuur Kuhn en Co. te Naarden. Volgens een Indisch Had wordt hier ernstig aan een plan gen er kt UIT DE STAATSCOURANT. Toegekend de bronzen eeremedaille der Oranje Nassau-orde aan H. Verbaten, te 's Gravenhage, controleur bij de H. T. M. en Periodiek duiken in de Nederlandsche en Indische Pers berichten op, aandannd.' een bezoek van prinses Juliana aan Indio, zegt het N. v d D. v. N. I. Nog zeer onlangs, bij aankomst van het Belgische kroonprinse lijk echtpaar, werd de verzuchting geslaakt „Waarom die wèl, maar onze eigen nvn- ses niet'? De „Ind. Post' weet thans weer te melden, dat er in Nederland werkelijk over gedacht wordt, prinses Juliana een bezoek aan Nederlandsch Indië te laten brengen. Zoodra de prinses haar studie te Leiden heeft volbracht, heet het, zou er kans op zijn. En vooruitloopend daarop, schrijft de „Ind. Post" „Doch in hoe Ver verschiet de eventueele reis nog moge lig gen, hel kan geen kwaad nu reeds bi>irop de aandacht te vestigen dat dan de reis zal moeten geschieden met alle pracht en praal, die de Inlandsehe gemeenschap an het koloniale gebied verwacht, dal een aanstaande koningin steeds in het open baar omp eft. Niet incognito of als zuivere studie-reis Niet, laat het ons maar eens duidelijk 7 ïggen op een goedkoopje Maar wel in alle glorie van een toekomstige vor stin over n milliocnenrijk van zoo groote uitgestrekt) eid en zoo geweldig nationaal en infernal onaal belang." Zijn onze informaties juist, vervolgt het „Nieuws", dan is wp! hel grootste bezwaar aan een eventueel bezoek verbonden hoe rnoet de prinses naar Indië reizen Het ligt voor de hand dat een toekomstige vorstin over een millioenen rijk niet als eenvoudi ge passagiere met een mailbont kan reizen, ook al stelt rnen luxe hutten beschikbaar Dat zou legen de hoftraditie zijn Was er nog sprake van een troonopvolger, men zou naar het Engelsche voorbeeld een oorlojra schip disponibel kunnen stellen, maar voor oen jonge vrouw biedt dit nu niet direct alle comfort voor een lange zeereis In Ne derland heeft men zich met deze vraag ernstig bezig gehouden en wij kunnen me dedeelen, dat er plannen zijn. om gelden in te zamelen voor een Koninklijk Jacht, nat der prinses zou worden aangeboden. De promotor is o.m. de heer Van Stralen van Nes, de z.g. „Koning" van Boskoop, Jie al UTRECHTSCHïWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT TEL 217 geruimen tijd doende is, medewerking voor zijn plun te erlangen. Of hij daarin geslaagd is, kunnen wij niet mededeelen, maar wel weten wij, dat er aan „gewerkt" wordt. Verdei besluit het blad, zullen we rustig afwachten. De verminderde stroomsnelheid be= lemmert het functionneeren der gierponten. Het verkeer over de Maas geschiedt op verscheidene plaatsen in de provincie Lim burg door middel van gierponten 'Tenge volge van de kanalisatie van de Maas is echter de stroomsnelheid van de rivier ge durende een groot gedeelte van het jaar zoo belangrijk verminderd, soms staat het water geheel stil, dat de werking der gier ponten wordt belemmerd of geheel onmo gelijk wordt gemaakt, zoodat de pont nan een kabel over de rivier moet worden ge trokken. De pachters van enkele vecren zijn aan de bezwaren tegemoet gekomen door de pont met behulp van een aange koppelde motorboot heen en weer te laten varen, waardoor aanzienlijke verbetering van het landverkeer is verkregen Niet alle pachters zijn echter in staat de kosten \an een dergelijke installatie te dragen, zoo lat op verschillende plaatsen het verkeer over de rivier zeer belemmerd wordt. Aangezien de ontstane bezwaren een gevolg zijn van de kanalisatie van de Maas en het dus wel op Icn weg van het Rijk ligt de opheffing dier bezwaren zooveel mogelijk te bevorde ren. hebben de besturen van de A N.W B., de Toeristenbond voor Nederland, de K N A.C een adres aan den Minister van Wa terstaat gericht met het verzoek maatrege len te willen nemen opdat bij de veeren over de Maas in Limburg de overtocht weer geregeld on vlot kan geschieden. PRINSES JULIANA Naar het Loo vertrokken. Prinses Juliana, die. na het vertrek van de Koningin naar het Loo. nog enkele da gen gelogeerd heeft bij de Koningin Moeder, is Zaterdagavond per Staatsspoor ten 6 u. 35 min. naar het Loo vertrokken, waar zij het einde der Universiteits-vacantie, blijven zal. De Prinses reisde in gezelschap van haar Hofdame, barones Bentinck en van baron van Geen, kamerheer en particulier secre taris van de Koningin. NED. HERV. GEM. TE AMSTERDAM. Legaten. Het Amsterd. „Kerkbeurtenblad" itieldt, dat de Kerkeraad de rnededeeling heeft ontvangen, dat nu wijlen mej. G. Keuier heeft gelegateerd, vrij van rechten en kos ten, doch belast met levenslang vruchtge bruik 5000 aan de gemeente en f 5000 aan hare Diaconie. Voorts heeft nu wijlen mej. Tr. Stark, wed. van den heer J. Mulder, 500 in con tanten aan de diaconie gelegateerd. Een man èie zicli onderscheidde door bekwaamheid en groote toewijding Tc Voorschoten nabij V-Gravcnhage is Zondag op üó-jarigen leeftijd overleden de gep. vice-adrniranl II. G. van Bleijswljk Ris. De thans ontslapene, die 2 Augustus 1SS.» werd benoemd tol adelborst der le klasse, beeft gedurende meer dan 3 jaren'deel uit gemaakt \an het korps zeeofficieren Na de verschillende rangen to hebben doorloopen, volgde in October 1919 zijne be noeming tot vice-admirnnl, waarna hij 1 Februari 1922 den zeedienst verliet. De hee» van Bleijswijk Ris was ridder in de orde van den Nederlahdsehen Leeuw en ridder in de orde van O ran je-.Nassau, terwijl hij tevens gerechtigd was tot het dragen van het eereteeken voor krijgsverrichtingen ter zake van de expeditie naar de Klein Socnda- eilanden 1903—1909 en van liet Lombok- kruis. Met vice admiraal Van Bleijswljk Ris is heengegaan een man, die zich gedurende zijn geheelcn diensttijd heeft onderscheiden door zijn bekwaamheid, zijn zelfstandig karakter, zijn ijver en zeldzame toewijding. Hij behoorde in zijn lateren diensttijd lot hen, op wie het oog gericht was voor de bezetting van verantwoordelijke posten. Wars van alle zucht naar populariteit en voor wie hem niet kenden misschien niet altijd ever» gemakkelijk in den omgang, was hij oprecht cn wanrheidslievend, vol toewijdende liefde voor zijn gezin cn trouw voor zijn vrienden. Zoon van een zeeoffi cier werd hij den 19 Nov. 181B te Soera baja geboren, bracht zij eiigd hopfdza kelijk te Leiden door. waar zijn vader la lei- directeur van de grofsmederij was cn werd 1 September 1S79 hcijoemd tot adel borst 3e kV. op'hVt Kon Instituut v cl. Ma rine te Willemsoord Op 2 Aue. 1883 he noemd tot adelborst le kl. maakte hii zijn eerste zeerei' niet Zr Ms. schroefsto >m schip 1e k; Tr^rip" in den Vllnntischen Oceaan en naai Vest-Indië en vertrok 2 December 1881 naar Oost-'ndi Hii diende op verschillende schepen, waaronder een geruimen lijd op een der opnemingsvaar tuigen, keerde in Febr. '88 naar het vader land terug, maakte andermaal eon zeereis in den Atlantische^ Oceaan en naar de West met IIr. Ms. „Tromp" en werd daar na geplaatst op het artillerie-instructie vaartuig „Aruba In Januari 1893 werd hem vergunninu verleend 'ot het waarnemer in een par ticulieri- betrekking voor ii in ëén jaar onder stilstand var aktem nt en zonder opklimming in cl.- ,inalijst. TjcIi zijn hart trok te zeer naar de Marine en hij keerde na afloop van het jaar in len netieven dienst terug om kort daarna met het pnntserschip „Koningin Wilhelmina" wederom naar Oost-Indië te gaan. In Ja nuari 1897 was zijn tweede Indische ter mijn achter den rug en volgde on. een plaatsing bij den Marinestaf. In Mei 1905 werd hij belast met liet bevel over Hr Ms. flottielievoartuig „Flores" in Ned Indië en in 1907 met. dat over Ilr. Ms. Panlserschip „Tromp". LICHT. Het du(st're pipit der nieuwe brug, Is in de laatste dagen, (Een lichtpunt was 't dut 't slechte licht O.is 's avonds slechts ging plagen) Verbeterd en met flinken spoed Afdoende opgeheven. Men heeft nu licht in duisternis En in t verkeer gegevn' De lichten-kwestie woog niet licht Licht zou men weer bederven liet bruggen-mooi wat s bouwers-,Jicht" Hier voor ons mocht verwervenl liet ligt hier aan goeden wil Dat 's duidelijk bewezen. liet licht dat kwam in 't lichten-wee Wordt unaniem geprezen! Nu ligt de nieuwe brug pedant Beschenen door vier lichten Het brug-Iicht, tè bekrompen eerst, Moest mèt het „duister" zwichten. 't Is een verbetering voor elk Die 's avonds moet passeeren Nu cleez' verlichting uitkomst bracht, Mag niemand fnëftr begeeren! In held ren schijn van stralend licht T.igt nu de brug te prijken! Wien t stadsbelang aan t harte ligt Gaat licht eens 's avonds kijken. Licht wist ook hier de duisternis Finaal weer te verdringen Licht kwam in t bruggenduister en liet schenkt ons zegeningen Licht kwam in t. cjuist're lirht-gedoe Door zeer verlichtte menschen Ons Amersfoort is dankbaar want Het m:\g niet l „lichter" wenschen! 't Wordt lichter' Reed" daagt in de vert' Het licht van t ochtendgloren Voor Amersfoort" F.n langzaam aan Wordt welvaart hier her-boren! Verfraaiing en verbetering Blijve het lichtend streven Het zal aan onze mooie stad Eenmaal hót licht gaan geven! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden.) Na zijn derden ïmlischen termijn werd hij m September IDOS belast met het bevel over Mr. Ms. artillerie insli actieschip „Bel- lona" en daarvan op 1 November 1912 ont heven Toen volgde in 191 zijn benoeming tot inspecteur van de artillerie, maar hij vroeg daarvan in 1915 ontheffing om he iast'te worden met het hevel over het nahtserschi)) „Gelderland" en daarna met het bevel over de divisie voor binncnJnnd- schen dienst ..Scheepsmacht op de Schel de" Dit bleef hij, totdat hij den toenmali- gpn Schout bij Nacht F. Ban hun opvolgde •ils eskader-commandant in Oosl Indië in September 1917 cn daarvóOr tot Schout bij- Nacht was bevorderd Dezen belangrijken post vervulde hij gedurende 2 jaar on keer- le voor de vierde maal naar het vaderland terug om, na tot vice admiraal te zijn he- vordprd in hot begin van 1920 het comman-. dn der Marine te Mftdelburg en het slel- lingcommando van de monden der Maas en der Schplde over te nemen, waarvan hij 2 jaar later ontheven werd om kort danrop op zijn verzoek en onder dankbetuiging voor de langdurige cn gewichtige diensten te worden gepensionneerd. Utrechtscheweg 10 - Tel. 179 AMERSFOORT. Een helder hoofd, een rein gemoed, brengt licht. DE GENESTET. door RICHARD MARSH. .Vrij naar het Engelscb door C. M. G. de W. 10 Hij wou het haar liever niet zeggen, maar hij vond, dat de verandering, die er gekomen was in uiterlijk, zonder twijfel de rekeningetjes, die ze gemaakt had, wel waard was. Misschien zou cle japon, die ze aanhad, in Parijs niet naar de allerlaatste mode beschouwd worden, maar hij had nooit zoo iets keurigs gezien. Allerliefst En het stond haar zoo goed en de hoed, een aardige kleine toque van dezelfde tint als haar japon, scheen zich te nestelen in haar weeldeiig bruin haar. Ja, hij had haar dadelijk beschouwd als een meisje van aanzienlijke afkomst, nu leek zij een ko ningin. Zij had iets, dat hij moeilijk kon omschrijven, iets, dat haar onderscheidde van alle vrouwen, die hij tot nu toe gekend had. En ofschoon zij zoo jong was in ja ren niet veel meer dan een kind had zii niettegenstaande haar zenuwachtigheid, een air van kalmte, van rust. van distinctie, dat haar heel aantrekkelijk maakte. „Ja natuurlijk hadden zij vertrouwen iri li, wie zou dat niet hebben U is hoop ik niet vergeten dat u mij helpen moet geld uit te geven." Zij lunchten in de algemeene eetzaal dat wou zij liever, zei ze. De zaal was vol menschen, maar zij waren het voorwerp van veler nieuwsgierigheid. Meermalen werden zij aangesproken door volkomen vreemdelingen Talbot scheepte ze af met een grap. Ofschoon hij zijn best deed het niet te laten merken, ging hij het jonge meisje steeds na. Hij merkte op, dat zij leek te schrikken van ieder, die hun tafel tje naderde bij iedere beweging in de zaal keek zij om of zij weten wou wie daar was binnengekomen. Het was duidelijk, dat zij zich niet op haar gemak voelde- Hij deed zijn best om het gesprek over onbeduiden de onderwerpen gaande te houden, maar het lukte hem niet. Lachend vertelde hij dat hij ook boodschappen gedaan had even als zij. „Is u niet gefrappeerd over de verande ring. die er inet mij heeft plaats gehad ik heb een bezoek gebracht aan de Napoli taansche kleermakers. Ik moest wel ver vallen in gemaakte kleeren en kon mij niet laten aanmeten. De kleermaker zei dat ze mij volmaakt goed pasten, maar ik ben daar nog niet zoo zeker van". Een oogenblik werden haar rustelooze blikken op hem gevestigd. Hij zag er heusch niet kwaad uit. 11ij was van gemid delde lengte, een flink figuur, rijzig, grijs achtig haar, een gebogen neus, heldere, blauwe oogen, die scherp uit hun diepe kassen keken. Gladgeschoren, magere wan gen. Een klein snorretje op de bovenlip Een opgerichte gestalte, een bijzonderheid in die dagen. Zij lette op zijn handen, hoe lang en bruin ze waren. Ofschoon hij zeer magere vingers had. gaven de handen toch dpn indruk van kracht. Dat was trouwens de indruk van den heelen persoon. Men had hem maar aan te zien om op te mer ken dat hij sterk was, zoowel lichamelijk als geestelijk. Hoewel zijn gezellin nog een heel jong meisje was, kon zij heel goed een karakter beoordeelen. Zij had den indruk, dat er kracht van hem uitging. De kleederen. die hij gekocht had, ston den hem niet kwaad, ofschoon er wat snit en andere kleinigheden betrof voor een Engelsche wel wat aan te merken was. Ze waren misschien wat te opzichtig. Met een zwakke poging om te glimlachen trachtte zij hem dit te vertellen. „Ik vind, dat de kleermaker volkomen gelijk had. Gij doet zijn kleeren eer aan". Hij was op het punt haar lachend voor het twijfelachtige compliment te bedanken, toen zij hem dit belette met een blik die verre van vroolijk was. Zij scheen inder daad meer verschrikt of ontsteld te zijn dan te voren, zelfs gedurende de eerste oogenblikken van haar redding van het halcon. Zij fluisterde en had een verschrik te uitdrukking in haar oogen. Schichtig keek zij op zij om te zien of er iemand luisterde. „Ik heb een heel onaangename ontmoe ting gehad", zei ze fluisterend. ..Ik ik heb iemand gezien, dien ik niet wist dat in Napels was ik dacht dat die heel ver hier vandaan was, iemand dien ik liever niet zou zien" Hij wist zelf niet v) aar om hij haar de volgende vraae deed* „Was het een man of een vrouw Zij aarzelde blijkbaar voordat zij ant woordde „Een vrouw." „Heeft zij u gezien „Ik geloof het niet. Ik weet het haast ze ker van niet. Als ze mij gezien had Nu leunde zij over het tafeltje heen naar hem toe, met een verschrikte uitdrukking in haar oogen. „Mijnheer Talbot, ik wou zoo gauw mo gelijk hier uit Napels vandaan gaan.' „Dat kan best. Wij zullen den portier een spoorboekje vragen en met den eerstver trekkenden trein heengaan. Inpakken zal niet veel tijd nemen." Zij zaten aan een klein, rond tafeltje zij nog steeds voorover gebogen, alsaf zij niet goed wist wat zij deed. Haai ge/u-ln was heel dicht bij het zijne. Er kwam iets in haar oogeh, dat hem bepaald deed schrikken het waren trcrtieri. llaar lippen trilden, zij klemde haar kleine, witte tand jes op elkaar om het trillen van de lippen te verhinderen. Zij had niets kunnen doen wat hem zoozeer ontstelde hij was niet stomheid geslagen en was bang voor wat er nu weder zou volgen. Zij merkte mis schien hoe ongerust hij zich maakte tijen trok zij zich terug en hij zag hoe zij zich inspande om haar zelfbeheersching terug te krijgen. „Weet u waarover 11 den vorigen avond gesproken heeft „Ja, ik heb er steeds over nagedacht' „Het was natuurlijk dwaasheid". ..Dat heeft u toen ook gezegd. Maar u eei in het geheel niet. Dat moest u wel doen met het oog op de reis „Ik kan niet efen hoe zou ik kunnen eten als Zij sprak op den toon van een ondeu gend kind de kalmte van zooeven was geheel op den achtergrond geraakt. Hel was of zij zich haar slecht gedrag bevvu-i was en er berouw over had. Een flauw droevig glimlachje vertoonde zich op haai gezicht. .,ïk vraag u vergiffenis het het spi.i mij zoo. Ik heb een heel slecht humeur, daar moet ik u voor waarschuwen. Ik zal probeeren wat te eten". Zij nam mes en vork op. „Maar ik moet met u praten". „Ik luister en eet tegelijkertijd. U he«*-,u er mij aan herinnerd, dat ik u gisteren avond gevraagd heb mijn vrouw te willen worden en nu herinnerd u zich. dat u er vanmorgen over 'praten zou. Doe dat nu. datwil zeggen, beloof mij dat u mijn vrouw wilt worden en dat ik het huwelijk zoo gauw mogelijk zal laten voltrekken." „Maar ik heb u gezegd, dat ik zoo spoe dig mogelijk hier uit Napels vandaan wil". „Dat is mij zeer aangenaam. Ik wil niets liever dan Napels den rug toe keeren. Lon den, dat is de plaats van mijn bestemming. Als u er niets tegen hebt gaan wij van avond regelrecht door naar Londen. Daar /.al ik een speciale vergunning verkrijgen en u dóen toekomen, met dien verstande, Jat het huwelijk kan worden voltrokken zoodra het geschikte oogenblik gekomen is I- dat goed Zij scheen dit alles volstrekt niet zoo vreemd te vinden en toch best tp weten wat zij er op antwoorden moest Misschien was zij ten prooi aan tegenstrijdig»- gevoe lens. Zij was voor hem een beeld van be deesdheid, dat hem aangenaam aandeed. „U weet absoluut niets van mij, even wei nig als van e.en vrouw, die u voor het eerst op straat ontmoet. Ik kan immers een heel slecht karakter hebben, met een vreeselijk verleden Ik heb u nog niet vee) verteld, maar het weinige dal ik u heb medegedeeld, kon «eiAaneenschakeling wezen van leu gens U kun» zoo boes kijken als u wilt. „Ik heb al gemerkt dat u dat kunt." „Of ij lacht er om als u wilt. maar het idëe, dat u in alle omstandigheden werke lijk met mij zoudt willen trouwen, is al te krankzinnig." /Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5