AMERSFDOHISCH DAGBLAD Sponsen Borstelwerk - Zeemen - Verfwaren Zaterdag 13 April t329 .DE EEMLANDEft" 27e Jaargang No. 240 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 N.V. COMPAGNIE LYONNAISE%£« Complets, IVianieScost&iSMS en febniete. FEUILLETON. De Plaatsvervanger NATIONAAL LORENTZ-COMITE Elijvend gedenkteeken te zijner na: r gedachtenis Genoegzaam kapitaal bijeen Het Nationaal Lorcritz Comité, waarvan dr. J. Th. de Visser, voorzitter, mr. dr. F. A. C. graaf van Lyndcn van Sandcnburg, onder-voorzitter en mr. J. baron de Vos van Steenwijk te Arnhem, secretaris-pen ningmeester is, kan tot zijn voldoening Eaededeelcn, dat een genoegzaam kapitaal is bijeengebracht oni de nagedachtenis van genoemden grooten Nederlander door een blijvend gedcnkleekcn op waardige wijze te eeren. Zoowel het plan om te Arnhem, de plaats zijner geboorte, een monument op ie richten, a!s dat om te Leiden, aan wier universiteit hij werkzaam was, een blijven de herinnering aan hem in het leven te roepen, vonden in de laatst gehouden ver gadering van het comité algemeene instem ming. Beide plannen beloven spoedig een begin van uitvoering te verkrijgen, waar omtrent eerlang nadere mededeeling zal worden gedaan. EEN NIEUWE SCHOUWBURG TE AMSTERDAM. De stlchtingsacte gepasseerd. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen, werd heden voor no taris Jan B. van de Berg alhier de akte verleden van de nieuw opgerichte NA". De Groote Schouwburg te Amsterdam. Doel der vennootschap is: het doen bou wen of op andere wijze verkrijgen en het exploiteeren van een of meer schouwburgen te Amsterdam en het deelnemen in soort gelijke of aanverwante ondernemingen, al les in den meest ruimen zin. Tot directeur der N.V. werd benoemd de heer G. II. Koopman, oud-uirecleur der Ne der). nulsche Opera, alhier. EEN PHILÏPS-FAERIEK TE NIJMEGEN. De N.V. Philips Gloeilampenfabriek te Eindhoven heeft te Nijmegen aan de Groe- neslraat drie H.A. grond aangekocht voor fabrieksgebouw, waarmede weldra zal be gonnen worden. BRAND AAN DEN AMSTELDIJK. Het verschijnen van een rat was de oorzaak. Achter de villa „Johanna" aan den Am- steldijk tegenover de gasfabriek staat ccn kleine boerderij, bewoond door den heer H. van Hessen Dijkstra. Deze boerderij is Donderdagmiddag voor een groot gedeelte in vlammen opgegaan. Omstreeks drie uur was de vrouw des huizes bezig was te smelten in een pannetje boven den kachel. Op een gegeven oogenblik kwam een rat van bui ten het vertrek binnen. De vrouw schrok daar zoo van. dat ze hei pannetje uit haai' handen liet vallen. Wat er toen gebeurd is weet ze niet meer. maar oogenblikkelijk daarop zag ze een groote vlam. De brandweer werd telefonisch gewaar schuwd en meegedeeld dat. er brand was op den Amsteldijk bij den vroegeren wa tertoren. Daar vond de brandweer niets, ook niet bij nadere Informatie, tot een be stuurder van ccn auto de brandweer op weg hielp. Hiermede gingen zeker vijf kost bare minuten verloren. Toen de brandweer kwam was het vuur reeds sterk toegeno men. Met vier slangen werd het vuur aan getast. Deze moesten echter circa 150 me ter worden uitgelegd. Een paar woonka rners beneden en alle slaapkamers op de bovenverdieping brandden uit. De stalling achter het gebouw leed geen schade. Het huis behoort aan de gemeente. C. G. TH. MAYER f. Op 63-jarigen leeftijd i9 te den I-Iaag over leden de heer C. G. Th. Mayer, gep. resi dent HET PLAN VAN IR. MUSSERT. Vragen van den heer v. d Waerden. De heer Van der Waerden heeft aan den minister van waterstaat de volgende vra gen gesteld 1 Heeft de minister kennis genomen van het besluit van het gemeentebestuur van Amsterdam, waarbij het zich neerlegt bij het kanaalplan door de Geldersche Val lei. indien het zijn voorkeursplan naar Wijk bij Duurstede niet. kan verkrijgen:? 2. Is de minister, alvorens zijn definitie ve keuze te bepalen, bereid het plan-Mus- sert, dat de opheffing der geprojecteerde sluis bij Utrecht beoogt, zoodat één kanaal- pand van Amsterdam tot den Rijn zou ont staan, te doen onderzoeken? 3. Is de minister bereid zijn oordeel over dit plan-Mu9sert mede te deelen. DE BEETWORTELSUIKERINDUSTRIE. Een adres van de Kamer van Koophandel te Rotterdam. De Rotierdainsche Kamer van Koophan del heeft naar aanleiding van het voorstel van wet tot het verleenen van tijdel ijken steun aan do beetwortelsuikerindustrie hier te lande, ernstige bezwaren tegen dit voorstel, zoodat zij het haren plicht acht de Kamer met deze bezwaren in kennis te stellen, ook nadat zij heeft kennis genomen van hetgeen in het Voorloopig Verslag en in de Memorie van Antwoord ten voordeel* van deze wetsvoordracht wordt aangevoerd. Het adres, dat de Kamer aan de Tweede Kamer heeft gezonden, concludeert: dat. er van een op de historie berustend recht van de suikerindustrie op bescher ming geen sprake kan zijn; dat bescherming van de beetwortelsui kerindustrie en de beetwortelcultuur in het algemeen ongewenscht is; dat deze bescherming ondeugdelijk is tn verkeerd zal werken. Het is om deze redenen, dat zij de Kamer met adruk verzoekt haar goedkeuring aan dit voorstel van wet te onthouden. DE 20.000a EMPLOYÉ BIJ PHILIPS. Gemeld wordt, dat Maandag a.s. te kwart vóór 1- de 20.000ste employe bij de Philips- fabrieken te Kind hoven zal worden in dienst gesteld. ACADEMISCH GEVORMDE ACCOUNTANTS. Naar wij vernemen, is op de algemeene vergadering van het Nederlandsch Insti tuut van Accountants cn van de Neder landsche Organisatie van Accountants be sloten, de statuten zoodanig te wijzigen, dat de Academisch gevormde accountants tot leden dier verecniging benoembaar zijn. Bij den Nederlandschen Bond van Accoun tants was een statutenwijziging daarvoor niet noodig, aangezien die toelating reeds mogelijk was. TEL 217. UTRcCHTSCHïWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tol commissaris van politie te Hengelo (Overijssel) J. C. Drijfhout, thans inspecteur van politie te Bergen-op-Zoom. Tot notaris te Warga, gemeente Idaar- deradeel, J. Holwerda, candidaat-nolaris te 's Gravenhage idem te Oosterblokker, ge meente Blokker, G. Leeuw, candidaat-nota ris te Hilversum idem te A'ndijk K. Zee vat. candidaat-notaris te Bussum. Benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht, met' ingang van 16 April PI. C- Bos. arts. Met ingang van 10 April bevorderd tot luitenant ter zee der 2e" klasse bij de Kon. marine-reserve de luitenants ter zee der 3e iklasse bij die reserve: C. 1. Walraven. A. J. L. Beumer, P. Prins, W. J Butteüng, R. C. Jongelie, M. C. Motte, H. Punt Ter Meulen. Met ingang van 10 April is aan den re serve-officier van Gezondheid der land macht, op het daartoe door hem gedaan ver zoek eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst; aan den reserve-tweede-luitcnant voor specinlen dienst B. L. Voskuil, van den Staf van het Wapen der Genie, eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst Met ingang van 1 Mei is benoemd tot tij delijk Adjunct-Riikslandbouwconsulent Ir. J. F. L. Krügers te Tilburg. Met. ingang van 16 April is benoemd tot lid der Commissie van Toezicht op do Mid delbare Koloniale Landbouwschool te De venter: Air. W. G. F. Borgerhoff Mulder, te 's Gravenhage; Mr. F. W. B. Wt to waal, te Deventer cn E. Tweer te- Amsterdam. De Staatscourant, van gisteravond bevat te nog de volgende Kon. besluiten Up verzoek eervol ontslagen met dank C. D Donath als lid van het College van regenten over de gevangenis te Alkmaar. Op verzoek eervol ontslagen II A. ter Laag als noiaris te Zaandam. Benoemd tot inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Zutphen W. F. C. van den Broek te Zwolle. Benoemd tot lid der rijkscommissie van advies inzake het bibliotheekwezen Dr. J. S Theissen. bibliothecaris aan de gemeen telijkc» universiteit te Amsterdam. Toegekend de zilveren eereinedaille der Oranje Nassau orde aan I v. d. Schaaf te Almenum (gem Bfirradeel), fabrieksbaas bij de N.V. Jan van Hulst, brandstofindu Strie te Iïarlingen. FABRIEXSONGELUK. In aanraking met een loopkraan. Donderdagmiddag is de iS-jar. D. A. G. te Leiden terwijl hij op de terreinen van de Hollandsche Constructie werkplaatsen .»rk zaamheden verrichtte aan de overkappin gen van een gebouw door eigen onvoor zichtigheid in aanraking gekomen met een in bewc-ging zijnde loopkraan. Met env-lite inwendige verwondingen moest hij naar hei Diacohessenhuis worden vervoerd, waar hij in den loop van den nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. G. was gehuwd cn vader van 3 kinderen. GOEDKOOPE ZUIDERZEEHARING. 16 voor een cent. Men meldt ons uit Dungerdam: Op do Zuiderzee wordt, thans veel haring gevangen doch de prijs daalde gisteren tot 13 cent per bal (200 stuks) dat is 16 harin gen voor één cent. Het haringseizoen voor de zuiderzeevisschers is dus mislukt. NEDERLAND TE MILAAN. Opening van het Nederland- sche Paviljoen op do Jaar beurs. Een jaarlijks op J2 April terugkomende plechtigheid, de opening van de tentoon- sir/ling in het Nederlandsche Paviljoen, heeft plaats gehad. Z.K.II de Prins der Ne derlanden, die thans te Lugano vertoeft had den wensch te kennen gegovcn hierbij tegenwoordig te zijn. De tentoonstelling bestaat ditmaal in hoofdzaak uit inzendingen van de Neder landsche industrie, van het Vreemdelingen verkeer en K L. M., terwijl bovendien door het Koloniaal Instituut in een dor zalen een zeer verzorgde expositie is ingericht, die, naar dezer dagen te Milaan werd ge hoord, tot een der meest belangwekkende nfdoelingen van de Jaarbeurs behoort, dank zij de wetenschappelijke werkwijze door het Koloniaaal Instituut bij de inrichting van tentoonstellingen in acht genomen. Als voornaamste deelnemende industrieën mogen worden genoemd Philips, Heemaf, Chnmotte Unie, do Vijf, Olland, Schellens en Marto, Koninklijke Tapijtfabrieken, Ta- pijtknooperij Kinheim, Aardewerkfabriek de Rijn, Glasfabriek Leerdam, Kristalunie, Gerofabriek cn Chromoplnstiek. Door de zorgen van ir. L. C. Kalff van de Philipsfabrieken, ir. \V. L. Utermark van het Koloniaal Instituut en Jhr. P. J. Six, secretaris van de Itnliaansch Nederland sche Kamer van Koophandel is thans voor de vierde maal deze expositie tot stand ge komen, waarbij in het aardige echt Ilol- tnndsche gebouw. Italiaan cn vreemdeling telkens ccn ander beeld gegeven is van Ne derland cn Koloniën. MARINE MUTATIES. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de luitenants ter zee der 3e kl L. D. do Kroon en A. P L. de Gelder den 30en April a.s. ueplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen en is de lui tenant ter zee der 3de klasse K. G. Tiel met dcnzelfden datum geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord; is de luitenant ter zee der 2e klasse J. R I. Lebeau. dienende aan boord van Iïr Ms. Hertog Hendrik, den len Mei op nonactivi teit gesteld: is de luitenant ter zee der 3de klasse H L. Nagt'glas Vei steeg, dienende aan boord van IIr Ms. Hertog Hendrik, den len Mei a.s, ter beschikking gesteld. MILITAIRE OVERPLAATSINGEN. De kapitein C. Erpenbeek de Wolff van het Regiment Kustartillerie, is met ingang van 1 Mei 1929 in het belang van den dienst overgeplaatst bij het Korps lucht- doelarlillerie te Utrecht. De eerste luitenant G. J. Le Fèvre de Montigny van het 1ste regiment veldartil lerie, wordt met ingang van 1 Mei 1929 overgeplaatst bij het 2de regiment veld artillerie te s-Gravenhage. De Eerste-Luitenant Jhr. F. II M Mi cliiels van Kessenich van het 3de regiment veldartillerie wordt met ingang van 1 Mei 1929 overgeplaatst bij het 1ste regiment veldartillerie te Utrecht. De kapitein G. Greidanus, van het 6de regiment infanterie wordt met ingang van 1 Mei 1929 overgeplaatst bij den staf der Vide Infanteriebrigade met bestemming voor de functie van kapitein, toegevoegd aan den commandant dier brigade. De kapitein .1. P. van Pelt i-3 benoemd tot adjudant van het 6de regiment infanterie te Breda. HET CRYOGEEN LABORATORIUM TE LEIDEN. Men meldt ons uit Leiden: Alhier vertoeft sinds ecnige dagen pror De Smet uit Leuven, teneinde in samen werking met prof. Keesom in het cryogeor» laboratorium onderzoekingen te verrichten omtrent kristalstructuren van vastgemaak te gassen. DOODELIJK ONGEVAL. De 52-jarige J. J. v. Dam, sigarenwinke lier te Voorburg had Donderdagmorgen het ongeluk met zijn fiets in het Westeinde al daar te sliopcn, waardoor hij kwam te val len en het achterwiel van een juist pas- seerenden zwaar geladen vrachtauto over het hoofd kreeg. De ongelukkige was op slag dood. Hij laat vrouw cn één kind achter. PROF A. W. BYVANCK. Voor onderzoekingen op SiciilS. Mem meldt ons uit Leiden: Prof. dr. A. W Byvanck, hoogleeraar in do archaeologie cn de oude geschiedenis aan do Leidsche universiteit, bevindt zich sedert eenige dagen in Sicilië ten einde daar wetenschappelijke onderzoekingen te verrichten. GROOTE BRAND TE GENNEP De fabriek voor houtbewerking „De Genneper Molen" afgebrand 100 arbeiders voorloopig werkloos Donderdagavond is een groote brand uitge broken op de derde verdieping van de ka pitale fabriek voor houtbewerking „De Gen neper Molen" te Gennep. Met hrandblusch- middelen bleek niets uit te richten en wel dra sloecren de vlammen naar bulten. De plaatselijke branudweer was tegen dp vuur- ze niet opgewassen. De vlammen vonden in het aanwezige hout en in de onder handen ziinde meubelen gretig haar voedsel. De vlammen slopgen over op de naast de fa briek staande woning van een der direc teuren. welke «veneens in vlammen opging. Fen zware strijd had de brandweer te voe ren om de belendende pprceelen te bescher men De wind dreef de vlammen in de richting van de Niersstraat en het mag een wonder heetcri, dat de geheele straat niet in de ascb werd gelegd. De motorspuit uit Niimegen kan niets uitrichten wegens te weinig zuigkracht. De fabriek, waar 120 man werken, brandde totaal uit. Fabriek en woning zijp tegen brand verzekerd ge deeltelijk op beurspnlis,. er was echter geen bed rij fs verzekering, zoodat ongeveer 100 ar beiders geruimen tijd bun loon zullen der ven. In het behouden gedeelte van de fa- fabriek. hetwelk nieuwhouw was en afzon derlijk stond, zal de arbeid door ongeveer 20 man kunnen worden voortgezet. Te 2 uur in den morgen was het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken. MISDAAD IN HET SPEL? Opgraving van een lijk. Men meldt ons uit Helmond. Naar men zich herinnert is Woensdagmorgen 3 April «lit hel Eindhovensch kanaal onder Muenen het lijk opgehaald van de 27-jarige mejuf frouw Br. van Mierlo-Hout. Dacht men aanvankelijk aan een ongeluk of een geval van zelfmoord, thans is men van meening dit misdaad in het spel moet zijn. Er is een sueng onderzoek ingesteld door de Ko ninklijke Marechaussee te Helmond, welk ondorzijik geleid heeft tot het opgraven var het stoffelijk overschot op het kerk hof le Mierlo-Hout, hetwelk hedenmorgen plaats heeft gevonden. Denk na waar twijfel bestaat. UI! LAUD. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. 30 Een paar seconden van spanning in de vestibule van het hotel, niet langer. De heer met de snor werd bij verrassing beet gepakt. De ander had geen poging gedaan de beleediging mondeling te beantwoorden, maar hij had nauwelijks uitgesproken of hij werd bij de keel gegrepen. Talbot be woog zich met een vlugheid, die deed ver moeden, dat hij zich wel vaker door vlug heid uit een moeilijke toestand moest red den. Zijn tegenpartij, de heer met de snor, trachtte tegenstand te bieden, maar in en kele seconden kon hij bepaald geen adem meer halen het was of het leven uit hem vloeide. Talbot, pakte hern op en droeg hem naar de deur. Daar draaide hij hern rond in een hal ven cirkel on gooide hern de trap af over het trottoir, dat daar vrij breed was, midden op den weg. Uit een oogpunt van sport bekeken was bet lang geen kwade worp. De beer, die naar bene den geworpen was, bleef daar stil liggen. Mijnheer Talbot, schijnbaar volkomen kalm, bleef staan om te zien of hij opstond en glimlachte daar boven aan de trap als of er iets was dat hem amuseerde. Uit alle richtingen kwamen de menschen aanloo- pen, sommigen van de straat, anderen uit het hotel. Zij gilden en schreeuwden, som migen wilden eerst hun aandacht wijden aan mijnheer Talbot, maar ze schenen iets aan het uiterlijk vnn dien man op te mer ken, dat hen van plan deed veranderen. Toen liepen zij naar den mijnheer op den weg. Met hun hulp gelukte het, hem, na een paar minuten op de been te helpen. Hij wendde het gelaat naar het hotel een heel bleek gezicht. Toen hij den heer Tal bot boven aan de trap zag staan, deinsde hij onwillekeurig achteruit Talbot zag dit en lachte een luide lach Hij wuifde hem toe „Ik wensch u goeden dag mijnheer Toen wendde hij zich om on keerde terug naar het hotel Toen het duidelijk was, dat Talbot vertrokken was, kreeg de ander bet gebruik van zijn stem terug en riep hem een weinig trillend achterna „Percival Talbot van „MonnikslancT ben jij, niet waar Jij zult wenschen, dat je dood geboren was voordat je zooiets zei." HOOFDSTUK X. De dame komt terug. Boven aan de trap ontmoette Talbot miss Hallam, doodsbleek, geagiteerd, ze nuwachtig. Zij sprak met bijna onhoorbare stem „Ik heb staan luisteren." Het is mogelijk, dat Talbot een weinig schrikte. Had hij geweten, dat hij zulk oen toeschouwster had, dan zou hij zich mis schien andors gedragen hebben. Zonder antwoord te geven bracht hij haar naar de zitkamer. En toen hij de deur gesloten had, herhaalde zij haar woorden. „Ik heb staan luisteren. Ik kon er niets aan doen ik moest wel. Ik hoorde haar stem en ik kon niet anders dan luisteren." Omdat zij alleen van „haar" sprak, dacht hij dat zij misschien van het geval met „hem" niets af wist. Dat kon wel het was best mogelijk dat zij niet zoolang ge bleven was en de ontmoeting met „hem" niet had bijgewoond. „Was de dame, die zoo vriendelijk was bij mij naar u te inform'eéren, dezelfde die u in de stad gezien had en liever niet wenschte te ontmoeten „Ja". Dit woord kwam aarzolertd over haar lip pen. Zij was op dat oogenblik een toonbeeld van ellende, hetgeen hem meer ontroerde dan hij zou willen toonen. Als hij den moed maar gehad had haar te troosten. Maar terwijl hij naar een geschikt woord zocht om lot haar te spreken, ging zij op gejaag- den toon voort: „Nu U'éët u wat voor mcnsch ik ben; ik geloof niet, dat u zooiets had vermoed. Nu twijfelen er niet, meer aan. U hoorde wat ze zei van mijnheer Hal lam ik meende dat hij niet getrouwd is". „Ik heb inderdaad alles, wat zij zei ge hoord en ik gaf er niets om. Tk ben in nig overtuigd, als er iets mocht wezen dat u noodig oordeelt mij te vertellen, u het zeker ook eenmaal doen za-L Ik wil in dien tusschentijd met het grootste genoegen wachten.. Voor zoover het.^u betreft, kan het mij absoluut niet schelen wat vreemde menschen te zeggen hebben." Zij bleef staan bij dat éene woord van hem. „Vreemde menschen Maar zij is geen vreemde, ten minste niet yan mij het is het is Hij voleindigde den volzin voor haar. „Zij is het kan mij niet schelen wie of wat zij is op dit oogenblik wij hebben la ter nog tijd genoeg om elkaar wat te ver tellen. Maar op het oogenblik moeten wij zorgen den trein niet te missen. Ach, doe mij als 'l u belieft een genoegen ik heb recht u dat te vragen. Zet alle bezwaren van u af tot onze reis, die nog zoo kort ge leden begonnen is, achter den rug is." Hij stak haar de handen toe en onwille keurig nam zij ze in de hare. Toen zij al dus tegenover elkaar stonden, klonk een sten?, die uitriep „üetty De dame, die zooeven met zeer weinig plichtplegingen de vestibule van het hotel was uitgegaan, scheen van plan veranderd te wezen en keerde terug. Zonder zich te laten aanmelden kwam zij de kamer bin nen zij stond bij de open deur het too- ncel gade te slaan, dat zich daar afspeelde cn het scheen haar le -verbazen en te mis hagen. Het jonge meisje keerde zich om toen zij die .stem hoorde. „Helena riep zij uit. Zij trachtte haar hand terug te trekken uit die van mijnheer Talbot, maar hij liet haar niet los. Hij drukte haar vingers juist iets stijver, zoodat zij niet los kon ko men. De dame kwam de kamer in en deed de deur dichtzij zag het jonge meisje aan met oogen vol toorn en verachting tevens. „Is het mogelijk Betty, dat je niet krank zinnig bent Je hebt je al meer gedragen als een idioot. Ik heb je heel Europa nage reisd, maar dit overtreft alles. Het idee, dat ik je hier moest vinden onder een aange nomen naam, alleen, met dien man van alle mannen op de wereld de. Jij, jij. die jezelf op zulk een hoog standpunt plaatste cn je zelf nu te veroorlooven om te gaan met den heer Percival Talbot Zij had dien naam niet met meer ver achting kunnen uitspreken, al had zij er de ergste dingen bijgevoegd. De bezitter van dien naam, zoo smadelijk uitgesproken, wendde zich glimlachend tot haar. Hij liet nog steeds de hand van het jonge meisje niet los. „Mijn naam schijnt een bijzondere beko ring voor u te hebben. Zoover ik weet ie u mij totaal onbekend en begrijp niet waarom die naam u zoo boeit. Zou u zoo goed wil len wezen mij dat to verklaren. Wat is er toch zoo bijzondrs in dien naam van Per cival Talbot De vreemde dame verwaardigde zich niet op die vraag te antwoorden; zij had hem met geen grooter verachting kunnen be handelen, al was hij de grootste schavuit geweest. „Tot u spreek ik niet. Betty, ik begrijp niet, hoe je 't kunt veroorlooven door dien man te worden aangeraakt. Je hebt geluk kig je hoed op wees zoo goed dadelijk met mij mee te gaan". Zij scheen er niet aan te twijfelen of haar bevelen zouden onmiddellijk worden ten uitvoer gebracht en wendde zich reeds tot de deur. Het jonge meisje maakte haar hand los. „Laat mij liever los", zeide ze. Hü liet haar los. Zij ging een paar stappen van hem vandaan, echter niet in de richting van de deur, maar verder de kamer in. En tot de vreemde dame sprekende, zei ze „Neen, Helena, ik kan niet meegaan". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5