AMEPSFOOftTSCH DAGBLAD 27e jaa,ga„g no. 20 FEUILLETON. De Plaatsvervanger Maandag 15 April 1929 BINNENLAND. UIT HET HOUTBEDRIJF <|N.V. COMPAGNIE LYONNAISE^ Complets, Mantelcostumes en Mantels. Adressen der Mij. van Nijv. en Handel ..DE EEMLANDER' Door wra!ak komt nooit de haat aan een eind. v door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. 21 Zij sprak zacht maar duidelijk. Men be greep, dat zij meende wat ze zei, al scheen ze te aarzelen. En de toon van de andere dame was zeker bedoeld verpletterend te wezen toen ze antwoordde „Kan je niet Of wil je niet Bedoel je misschien Betty, dat je niet vrij bent om te doeD of te laten wat je wilt? Werkelijk. Betty, dat overtreft alles. Maar ach, je bent zulk een klein kind niet als je doet voor komen Je bent op een leeftijd waarop je volkomen verantwoordelijk bent voor je daden" „Als je dat meende zou je mij nooit zoo behandeld hebben." Die woorden schenen haar te kwetsen en ze vermeerderden slechts haar haat. „Ik ben niet van plan hierover met je te gaan twisten, vooral niet op deze plaats; dat kan je zelf niet wenschen. Weet je wel wie deze man is Zij wees naar Talbot De jonge man glim lachte, alsof de vTaag en ook het gebaar hem amuseerden. „Dat fs juist iets, dat ik mijzelf ook do gin af te vragen. Ik ben zulk een noodlottig wezen, schijnt het, tenminste in uw oogen, dat ik mijzelf waarlijk in gemoede afvraag of ik mijn eigen persoon wel door en door ken". De vreemde dame nam niet de minste notitie van deze interruptie, maar sprak nog iets luider toen zij het meisje toevoeg de „Deze man is Percival Taibot van „Mon- niksland". Dat heeft hij mij zelf een paar minuten te voren verteld. Ik herhaal het nu nog eens, ter wille van je eigen gevoel van betamelijkheid, ingeval het tot nog toe niet tot je is doorgedrongen." Het jonge meisje gaf geen antwoord; zij scheen met stomheid geslagen te zijn. Hij antwoordde in haar plaats, beleefd iro nisch. „Mij dunkt wij moesten deze dame mede- deelen, dat haar inlichtingen niet noodig zijn." Hij richtte het woord tot het jonge meisje. „,Ik heb mij reeds aan u bekend gemaakt of gepresenteerd." Zij zag hem doodsangstig aan. „Ja, dat heeft u gedaan; ik heb van het begin af aan geweten wie u is." En weder yiel de vreemde dame zoo scherp mogelijk uit „Indien dat het geval is, Betty, dan gaat je schaamteloosheid alle begrip te boven Welk ongelukkig toeval je met dezen man in aanraking gebracht heeft, weet ik niet; het is je eigen schuld als je misschien moeilijk van hem af kon. Maar dit is nu voorbij. Indien dit jouw kamer is, zend hem dan weg; is het de zijne, ga dan da delijk met mij mee. Is het zijn kamer „Ja." „Ga dan mee." De Jonge vrouw sprak op een toon van gezag. Zij trad eenige schreden vooruit als of zij haar gehoorzaamheid wou dwingen Maar naarmate zij naderde, ging de ander achteruit, alsof zij haar schuwde. „Helena, ik ga niet mee. Laat mij even uitspreken. Het helpt je niets of je mij zoo staat aan te kijken en weer van voren af aan te beginnen. Aan hetgeen gedaan en gebeurd is, is niets meer te veranderen. Ik heb je al gezegd, dat ik van plan ben voortaan mijn eigen leven te leven. Toon je zoo woedend op mij was, heb ik je ver zekerd, dat ik den naam van onze familie geen oneer zou aandoen als dat nog mo gelijk was." „Hoe durf je zoo iels te zeggen! Betty hoe durf je zoo te spreken in tegenwoor digheid van dien man „Maak nu als je blieft geen scène, Hele na. Daar heb ik al lang genoeg van." „Daar heb jij genoeg van! Denk je dan dat ik daar zoo op gesteld ben? Betty, wees nu zoo'n zottin niet. Ga dadelijk met mij mee." Weder scheen de spreekster wel lust te hebben haar willens of onwillens bij de schouders de kamer uit te duwen; steeds week het jonge meisje achteruit. „Ach Helena, het helpt niets, ik ga toch niet mee. Je hebt vroeger ook al getracht geweld te gebruiken, jij en nog iemand, maar het zal je niet baten. Mijnheer Talbot zal mij beschermen." „Dat zal mijnheer Talbot stellig, ofschoon ik niet kan denken dat dit een geval is, waarin zijn bescherming van noode is. Een enkel oogenblik, mevrouw, juffrouw Hal lam „Juffrouw Hallam!" De woede waarmede deze woorden werden uitgesproken was onbeschrijflijk. Doodbedaard herhaalde Talbot: Theodore. Versteeg, alt-soliste; Jac. Ph. Ca ro, bas, en Mare Plooyer, tenor. Van 7 uur tot 7.40 zal een massale zang uitvoering gegeven worden op het Markt plein door ongeveer 2000 kinderen van openbare en bijzondere scholen, begeleid door de Chr. Muziekvereeniging Soli Deo Gloiia, onder leiding van den heer L. B Mentink te Apeldoorn, welke uitvoering wordt voorafgegaan en besloten door klok gelui en bazuingeschal. NEDERL. GOLFLENGTEN VASTGESTELD De Praagsche r dio:conferentie Belangrijkste resultaten Do Holl. berichtgever te Praag meldde gisteravond De belangrijkste resultaten van de Ra- dioconferentie zijn heden bekend gewor den, daar de commissie voor de verdeeling der golflengten met haar eigen rapport is gereed gekomen, hetwelk, onvoorziene om standigheden voorbehouden, morgen in de volledige zitting zal worden aangenomen. Het belangencompromis, waartoe de com missie na vele moeilijkheden tenslotte is geraakt, ziet er in hGofdzaak als volgt uit Voor broadcasting is de band 1550 tot 1875 uitsluitend voor omroep behouden, evenals de band 1340 tot 1550, die broad casting en luchtvaart gemeenschappelijk hebben. Er zal getracht worden de lucht vaart zooveel mogelijk terug te dringen naar haai' eigen specialen band van 1200 tot 1340. Geheel nieuw is de onderbrenging van een aantal stations op den band 1050 tot 1200 onder voorwaarde, dat zij niet zul len storen. Op onze vraag aan het hoofd der Neder landsche delegatie, den heer De Vos, hoe hij deze regeling beoordeelde, verklaarde deze dat het algemeene rsultaat er een van concessies was. Bevredigend is het absoluut niet. Het heeft echter het voor deel, dat de practische uitvoering ervan on middellijk mogelijk is. Wat er uit groeien zal, valt af te wachten. Bij een quaestie als die, welke te Praag behandeld is en waarbij het er om te doen was uit een literflesch drie liter te schenken, was wel geen andere oplossing mogelijk. Hot zoogenaamde plan van Praag betref fende de verdeeling der golflengten, waar bij het rapport aansluit, welk plan op 30 Juni a.s. van kracht wordt, bepaalt de golf lengten voor Nederland op 1875 (vroeger 1852) meter voor de lange en op 298 (vroe ger 300) meter voor de korte golf met fre quenties van resp. 160 en 100 4 kilohertz. Onze naaste buur op den golfband, tot dusver Parijs, wordt Engeland met 1800 meter en slechts 7 kiloherts meer. Op de kortegolf ligt Nederland tusschen Enge land met 301 en Estland met 295 meter. Het voorstel van Nederland betreffende internationale bepalingen voor het verlee- nen van concessies aan amateurs-zenders is vrijwel onveranderd aangenomen. DE NEDERLANDSCHE SCHOUWBURG TE ANTWERPEN. Willem B<moy benoemd tot di recteur. Men meldt uit Antwerpen aan de N.R.Ct.: De Antwerpsche gemeenteraad heeft tot opvolger van wijlen Dr. de Gruyter als di recteur van den Antwerpschcn schouwburg benoemd Willem Benoy, met 36 stemmen tegen 6 en 2 onthoudingen. De stemmen gingen naar Arthur van Thillo. Huysmans had verdaging gevraagd op grond van het feit, dat geen der candidaten zich door uitzonderlijke beteekenis opdrong en rij per beraad geboden was De gevallen be slissing zal vermoedelijk in 't Vlaamsch© land opzien baren. 1u u VERKEERSVERKNOEIERS. Ileeren automobilisten, Als U door ons Stadje tuft. Zorg dan, dat U met Uw lichten, Niet de massa „overbluft". Demp zo! O, het is zoo lastig, Voor het overig verkeer. In het licht van Uwe lichten Ziet men geen syllabe meerl Zelve weet go zoo bij uitstek, Wat een lichtverblinding is. Bij ervaring kent ge 't leed van Deze lichten-droefenis. 't Licht moet immers garandeeren Meerd're beet're veiligheid. Zonder licht op Uwen wagen, Waart ge zoo het „paadje" kwijt. Maar wanneer ge 't licht nadrukk'lijk Tot een last voor and'rcn maakt, Staat het vast, dat ge ook daardoor Van „den-gooden-weg-afrnakt". Wie den goeden weg wil houden, Ongeacht hoe of het ook gaat. Stelt zich aan als weggebruiker, Doet niet als een onverlaat. Om op 't „goede pad" te blijven, Zorgt ge met actief beleid, Dat ge dient, in eerlijk willen Steeds een ieders veiligheid. En een allereerste noodzaak, Eon besliste menschcnplicht, Is het dempen van Uw lampen. Maak gebruik van reed'lijk licht! Heeren automobilisten. Denk als 't kau aan allemaal. Blijf een voorbeeld in 't verkeer, doch Maak U zelf niet tot schandaal! Voer Uw wagen door de straten, En laat men, waar U passeert, Merken dat er in Uwe auto Inderdaad een „heer" chauffeert!! T GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden.) UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot Ridder in ,.e Orde van den Nederlandschen Leeuw mr. L. J. A. van Lidth de Jeude, griffier van het Gerechts hof to Gravenhage en mr. J. P. Hofstede, officior van Justitie bij do arrondissements rechtbank te Groningen; is aan mr. L. J. A. van Lidth de Jeude op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1929 eer vol ontslag verleend uit zijn betrekikng van griffier van het gerechtshof te 's,Graven hage, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten en is benoemd in gelijke betrek king met ingang van gemeldcn datum mr. W. van Griethuysen thans substituut-grif fier bij gemeld gerechtshof; aan mi'. J. P. Hofstede op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1929 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van officier ven justitie bij de arrondissements-recht- bank te Groningen onder dankbetuiging voor zijn bewezen diensten, en zijn be noemd tot officier van justitio bij de arron- dissements-rechtbank te Groningen met ingang van 1 Mei 1929 mr. A. Rombach. tbans substituut-officier van justitie bij 4$ nrrondissements-rechtbank te Rotterdam; te Leeuwarden mr. E. F. Enger thans sub stituut-officier van justitie bij de arrondis- sements-rechtbank te 's Gravenhage. BRAND TE DEVENTER. Vrijdag is brand ontstaan op den zol der verdieping van de rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Deventer. Vermoedelijk was de oorzaak kortsluiting. Het vuur sloeg plotseling vrij hevig uit, maar de brandweer was spoe dig met veel materieel ter plaatse, zoodat na een uur alle gevaar voor uitbreiding geweken was. De directeurskamer heeft veel schade geleden. GAAT MENGELBERG HEEN? Door den fiscus verdreven Uit de Residentie verneemt het Hbld. van, in regoeringskringen goed georiën teerde zijde, het volgende ontstellende be richt: „In de dezer dagen te Amsterdam gehou den bestuursvergadering van het Concert gebouw kwam een schrijven ter tafel, waarin de dirigent dr. Willem Mengelberg tegen 1 September aanstaande zijn ontslag neemt als leider van het Concertgebouw orkest. De reden van dit ingrijpende besluit moet enkel en alleen worden gezocht in het feit, dat dr. Mengelberg sinds jaren zijns inziens buitengewoon onbillijk door den fiscus wordt behandeld, die hem dwingt tot' het betalen van dubbele belasting. Im mers, hoewel dr. Mengelberg tijdens zijn jaarlijksch verblijf in Amerika een zeker percentage van zijn daar te lande getou cheerde gage in de Amerikaansche schat kist moet storten, wordt de Amerikaansche gage hier te lande ten tweede male ver disconteerd, in dien zin, dat ook de Neder landsche fiscus daarvan belasting heft. Hoewel reeds eenige keeren verhaal werd gezocht tot in de hoogste instantie, werd nog nimmer, eenige restitutie verleend. Thans den gang van zaken moede zijnde, heeft de dirigent besloten, Nederland met terwoon te verlaten en geen vaste verbin tenissen ais dirigent hier te lande meer aan te gaan. Zijn wij wel Ingelicht, dan worden thans door het bestuur van het Concertgebouw zeer ernstige pogingen aangewend orn onze regeeringsautoriteiten te bewegen, een middel te vinden, waadoor deze, voor het Amslerdamsehe muziekleven in het bijzon der, maar daarnaast voor geheel Neder land waarlijk groote ramp zal kunnen worden voorkomen." Het Hbld. heeft getracht, nog eenige bij zonderheden te vernemen van het dage- lijksch bestuur van de „N. V. Concertge bouw". De voorzitter, jhr. mr. dr. A. Rocll, toeft in ïndië. De waarnemende voorzitter, de heer G. H. de Marez Oyens J.Czn., wenschte zich over het bovenstaande niet uit te laten. Hij sprak het bericht echter niet tegen. Zaken en Landbouw, aan de Kamer over gelegd een opgaaf van het aantal opcenten, dat elk der gemeenten naar den thans be kenden stand van haar budget zal moeten heffen op de fondsbelastinj, ondersteld dat zij uit de personeele belasting ec.i bedrag verkrijgt, gelijkstaande met de hoofdsom plus de thans geheven gemeentelijke op centen. Hoewel in de cijfers een element van onzekerheid blijft bestaan, zijn ze het resul taat van nieuwe berekeningen, na de ver schijning van het Verslag gemaakt, en dan ook als een correctie op het bij dr Ver slag gegeven materiaal to beschouwen. Het aantal te heffen opcenten is voor Amsterdam 45 tot een bedrag van ƒ5.364.000 voor Rotterdam 3 en 231.210; 's-Graven- hage 6 en 570.000; Haarlem 49 en ƒ980.000; Utrecht nihil; Groningen 23 cn ƒ304.750. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Ja een bosch onder Goirle. De kommiezen v. d. S. en C., die in het bosch bij Nieuwkerk onder Goirlo twee smokkelaars, beiden v. d. Z. genaamd, uit Tilburg bemerkten, sommeerden hen halt te houden. Een der smokkelaars gaf hieraan gevolg, doch de ander vluchtte. De kommie zen achtervolgden hem en losten schoten in de lucht V. d. S. viel en trof den vluchte ling, die op slag dood was. RIJK EN GEMEENTEN. Het aantal te heffen opcenten op de fondsbelasting. In verband met het wetsontwerp tot her ziening van de financieel© verhouding tus schen het Rijk en de gemeenten en wijzi ging van eenige bepalingen der Gemeente wet heeft de min. van Financiën in overleg met de Commissie van Voorbereiding en mede namens zijn ambtgenoot van Binnenl. De sfaking fe Leerdam opgeheven. Zaanscbe stakingsuitkeering Uit Leerdam wordt gemeld: In een on derhoud verklaarde de bondsvoorzitter van den Chr. IToutbewerkersbond de heer Van der Heijden dat de staking met groote meerderheid van stemmen is opgeheven. Dit resultaat is voor een groot gedeelte te danken aan de bemiddeling van den bur gemeester van Leerdam den heer J. R. Mees. De directe voordeelcn zijn: twee cent loonsverhooging voor de arbeiders van 21 jaar en ouder; premie vrije ziekte verzekering (eersto week 80 pet daarna 100 pet.); pensioenverzekering voor'de ar beiders tusschen 21 cn 55 jaar waarvoor do premie door beide partijen gelijkelijk wordt betaald, met recht van polis voor eiken arbeider. Wat betreft de arbeiders, die reeds 55 jaar zijn, voor hen blijft de pensioneering zooals tot dusver gebrui kelijk was voor rekening van de direc tie. Voor stukwerkers wordt de prijsrege ling zoodanig, dat als regel 20 pet boven het grondtoon verdiend zal worden. Alle arbeiders kunnen weer aan het werk gaan, met dien verstande dat de directie één week tijd neemt om het bedrijf opnieuw in gereedheid te brengen. Het bericht van do opgeheven staking wordt in Leerdam met. vreugde begroet. Zaterdagmorgen heeft- de Nederlandsche Federatie van transportarbeiders aan bij na 200 leden, bij de staking in het houtbe drijf aan de Zaan betrokken, een uitkee- ring verstrekt, bedragende voor de gehuw den 12, plus 1 voor elk kind beneden de 14 jaar. De afdeeling Zaandam van de Trans portfederatie telt 250 leden, die zoo goed als allen in den regel in het houtbedrijf werkzaam zijn, doch van wie er een aan tal op het oogenblik dat do 6taking uit brak, elders werkzaam waren. MINISTER LAMBOOY. Naar de patronenfabrlek to Dordrecht. De Minister, van Defensie, de heer Lam- booy, bracht Zaterdag 'n bezoek aan de pa tronenfabrlek te Dordrecht. Hij werd daarbij vergezeld door kolonel K. E. Oudendijk, hoofd der afdeeling B. Artillerie der Landmacht van het Depar tement en door kapitein van den Gene- ralen Staf G. J. M. van Weel, landmacht adjudant van den Minister. RIJK EN GEMEENTEN De steun aan de suikerbieten teelt HP UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT |f||' De Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres ge zonden tatreffende het wetsontwerp tot herziening van de financieels verhouding tusschen het Rijk cn de gemeenten en wij ziging van oenige bepalingen der gemeen tewet. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat een afdoende herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de ge meenten urgent is en dat, naast de toepas sing van doelmatige bezuinigingsmaatre gelen, alleen door zulk een herziening een werkelijke en duurzame verbetering in den financieelen toestand der gemeenten moge lijk is. De nieuwe regeling der financieele verhouding moet echter zoodanig zijn, dat zij niet tengevolge heeft een verzwaring van den totalen druk aaD belastingen. In tegendeel zal gestreefd moeten worden naar vermindering van dien druk. Met de door de regeering ontworpen regeling kan het hoofdbestuur in het algemeen instemming betuigen. In het adres wordt vervolgens het aan hangige wetsvoorstel uitvoerig besproken, vooral in verband met dc gèwenschtc be zuiniging. Verschillende bezwaren tegen onderdeelen van de voorstellen werden naar voren gebracht, met name het hand haven van de zakelijke bedrijfsbelasting. Tenslotte verklaart het hoofdbestuur, dat de belangen der volkswelvaart gediend zul len worden indien de voorgestelde regeling nog in deze wetgevende periode wordt tot stand gebracht. De Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft naar aanleiding van het voorstel van wet van den heer v. d. Heuvel c.s. tot het verleenon van tijdelljken steun aan de beetwortelsuikerindustrie een adres gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op grond van verschil lende bezwaren' cn uit overweging dat de bedoelde industrie door den tijdelljken steun niet afdoende kan worden geholpen, verzoekt het hoofdbestuur van bedoelde maatschappij de Kamer haar goedkeuring aan het wetsvoorstel te onthouden. J PRINSES JULIANA. Dinsdag a.s. weer naar Katwijk. H. K. II. prinses Juliana zal a.s. Dinsdag weer haar villa te Katwijk aan Zee betrek ken en tevens voor het eerst na de Paasch- vacantie weder de colleges aan de Leidsche universiteit bezoeken. DE JULIANA-DAG TE APELDOORN. Viering door de Chr. Radio Centrale. J De Apeldoornsche Christ. Radio-Centrale houdt ter viering van den verjaardag van Prinses Juliana op Dinsdag 30 April een Cranjeavond in de Ned. Herv. kerk aan de Loolaan, die per radio via Huizen zal wor den u'igezonden. Als sprekers treden op dr. J. Th. de Visser, oud-minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen; mr. W. Roosmale Nepveu, burgemeester van Apel doorn; mr. van den Deure, voorzitter van genoemde radio-centrale, en ds. J, Goris, gereformeerd predikant te Apeldoorn, die de openingsrede zal uitspreken. De muzi kale medewerkers zijn: de heer Corn. Wij ers (orgl), Rosa Spier (harpiste), het volle dige Arnhemsche Orkest, bazuinen van het Residentie-Orkest, en de vocale medewer kers Jo van IJzer-Vincent, sopraansoliste Juffrouw Hallam heeft zooeven gevraagd een paar woorden te mogen spreken, maar dit werd haar niet veroorloofd. Permitteer het mij nu s.v.p. Ik wou er u in de eerste plaats op wijzen, dat dit mijn kamer is en ten tweede, dat ik u niet had uitgenoo digd hier te komen". „Meent u, dat in deze omstandigheden een uitnoodiging vereischt werd een uit- noodiging nog wel van u!" „Ik meen, dat u evenmin door juffrouw Hallam was uitgenoodigd." Toen hij ditmaal den naam herhaalde, scheen zijn blik veel te hebben van een uitdaging. Zij haalde de schouders op. „Dit is een geval, beste man, waarin een uitnoodiging niet vereischt wordt; ik ben hier om raijn plicht te doen. Ik moet u be kennen, dat ik niet goed weet hoe, maar ik veronderstel dat u in het minst geen begrip heeft hoe do vork eigenlijk in den steek zit. Indien u niet een minderwaardig per soon bent, zooals ik vermoed, dan zult u deze dame aanraden voor haar eigen best wil met mij mee te gaan; of, hetgeen mis schien nog wel zoo zou wezen, als u een minuut of vijf uit de kamer zoudt wil len gaan, dan ben ik misschien in staat haar te kalmeeren. Ik heb haar iets te zeg gen, dat onmogelijk is uit te spreken in tegenwoordigheid van een vreemde." Zich tot het jonge meisje wendende, zei- de mijnheer Talbot: „U hoort het, juffrouw Hallam. Ik Iaat het aan u over Wat wenscht u dat ik doen zal? U den raad geven met deze dame mee te gaan of de kamer uit te gaan." Het antwoord van het jonge meisje was niet dubbelzinnig. „Geen van beide" Zij scheen op eens moed gevat te hebben; zij sprak met meer vast- heid, flink, alsof zij hoopte, dat haar woor den de knoop zouden doorhakken. „Ik herhaal Helena, ik ga niet met je mee, nu niet cn nooit meer. Ons beider le- 1 ven loopt van nu af aan uiteen. Je zult zeker je eigen gang gaan, zonder de minste aandacht te schenken aan hetgeen ik wensch of verlang, cn ik zal mijn eigen we?» volgen. Het zal niets helpen of je nog lan ger hier blijft om een scène te maken. Ik heb heel Europa doorgereisd om van je af te komen Ga nu als je blieft heen." De vreemdelinge aarzelde. „Ach kind je bent erger dan krank zinnig. Ja ik geloof dat je stapelgek bent; niet alleen een dwaas kind, dat ben je je heele leven geweest, maar echt krankzin nig. Je moest onder toezicht staan, dan zou je misschien weer bijkomen." Zoo opgewonden als de vreemde dame was, zoo kalm was de andere. „Je hebt al meer dan eens pogingen ge daan om mij onder toezicht te stellen, zoo als je het Doemt, en het gelukte je telkens. Zou je je kunnen voorstellen, dat ik lust heb dat nog eens te riskeeren? En ditmaal zou het je zeker volkomen ge lukken als ik aan je genade en ongenade was overgeleverd. Neen, ik dank je Helena; zoolang deze heer hier is, ben ik niet in je macht. Het spijt mij wel, maar ik moet je weer verzoeken heen te gaan." De heer Talbot liep de kamer door en hield de deur open bij wijze van uitnoo diging. Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5