ONTVANGST DER SPOORWEGKONINGIN VlJbiv EEUWEN „PROTESTANT" HERDENKINGSDAG TE s'GRAVENHAGE De v/aarheid is geen dogma HULDIGING DOOR N V. EN SPOORWEGDIRECTIE STADSNIEUWS liet protestantisme in zijn historische verschijn nine Onder zeer groote belangstelling is vorige week de door do af deeling 's-Graven- hage van den Nederlandschen Protestan tenbond belegde herdenkingsbijeenkomst naar aanleiding van het vierde eeuwfeest van den naam „Protestanten" gehouden. Als sprekers traden op dr. J. Th. de Vis ser, oud-minister van Onderwijs en ds. G. Hulsman, voorganger der afdeeling. Moj. Victorine van der Werff (zang) en mei. A. G. Dyserinck (orgel) en een dameszang trio verleenden medewerking. De voorzitter, de heer D IIan herdacht wijlen prof. mr. Altingh, aan wien de afdeeling zeer veel te danken heeft. Als stille hulde aan den overleden oud voorzitter verhieven alle aanwezigen zich een oogenblik van hun zetel. De heer Ilans wees vervolgens op de be- teekenis der bijeenkomst en zeide, dat de afdeeling meermalen belangrijke gedenk dagen voor het protestantisme viert, ten einde een bewustwording te kweeken van den grooten schat van het vrijzinnig pro testantisme. Historische verschijning. Dr. J. Th. do Visser sprak over het Protestantisme in zijn historische verschij ning. De geschiedenis der Reformatie is een geschiedenis van hooge spanning, van vele nederlagen, van schoone triomfen; ze is geschreven met bloed en met tranen. Doch ook van haar geldt: Door een nacht hoe zwart, hoe dicht, \oert hij ons in 't eeuwig licht. Dat de Reformatie een geschiedenis van hooge spanning is, is zoo ooit gebleken in den Rijksdag van Spiers 20 April 1520. Het doel van Karei V was een wereldrijk met de li its: één vorst, één staat, één kerk. Het scheen, dat dit ideaal op 't punt was zich te v erwezenlijken; 't Italiaansche Verbond tussclien den Paus en Fr&ns I was door zijn militair talent uiteengeslagen en beiden waren onmachtig geworden. Doch de Wit- tcnbergsche beweging was een donkero wolk, welke, geboren in de religie, zich, naar hij voelde, ook zou uitbreiden over maatschappelijk en staatkundig gebied. Dan zou de glorie van de trits ten onder gaan. Vandaar de dwang door de meerderheid te spiers aangenomen, dat het protestantisme in zijn kiem zou worden vermoord. Het is de verdienste van die in vergelij king met de macht en majesteit van Karei nieuwe waarheden te schoppen, dat is vulcanische uitbarsting van den geest den gang der natuurlijke dingen, dat is het wonder te midden van hét ailedaagsche beuren, dat is de hemel die neerdaalt op aarde, dat is een heilig vuur dat op het al taar geworpen wordt, dat is de spontaniteit die de wet der causaliteit doorbreekt, dat is do kracht van het dynamische, het welk het statische omvèr werpt. Het Protestantisme is in zijn diepste wezen een geheim, een raadsel, een mysterie. Dat is een kreet van de consciën tie, dat is het ingeschapen recht van do persoonlijkheid om zichzelf tc kunnen zijn. Dat is een zelfbewustzijn van liooger orde. Het Protestantisme zóó opgevat, is zoo oud als de menschheid zelve. Dit is het wezen van het protestantisme, dat het oog heeft voor de bewegelijkheid van, het leven en dat het voor de persoon- Ds. G. HULSMAN. li ik beid het recht opeischf van te getuigen. Die geest nu is zoo oud als de wereld. Hij is de eerste Protestant, maar, o ironie der geschiedenis... hij wéét het niet. Maar zijn woord, blaat in. liet wordt een vuur. Het begint in vele harten te branden. Het. nieuwe licht gaat op De Evangelische vorsten en vele burgers komen er voor op Zij allen zien de bewegelijkheid van het leven. Zij kunnen niet verdragen dat. het onderdrukt wordt. Zij laten op den Rijks dag van Spiers hun Protest hooren en.... het geboorte-uur van bet Protestantisme is geslagen. En het wezen nu van dit Protestantisme ishet recht van de persoonlijkheid om naar zijn eigen overtuiging te leven. Daar staan dan nu de geweldige machten tegen over elkaar: Het R.-Katholicisme en het Protestantisme. Het R.-Kathnlieisme, een rotsvast, onbewegelijk, onbewogen Het geeft geen pardon. Hét slingert den modernisten met het Motu Proprio van Pius X de anathema's naar het hoofd. Het wil geen verandering en spreekt het van rerurn novarum, dan móeten de moeilijk heden toch opgelost worden in den geest van de Thomistische wijsbegeerte. Rornc wijkt nooit. En het Protestantismehet is als een oceaan, nooit in ruststeeds gerimpeld door den tijdgeest of fel bewogen door de stormen, die er over heengaan, vatbaar voor alle indrukken, open voor alle invloeden maar schoon, waarachtig, vol leven. Het beginsel van het Protestantisme is de bewegelijkheid. Het Protestantisme stelt voorop do vrijheid en het recht van de persoonlijkheid om naar eigen inzicht te getuigen. De waarheid is geen clogma, maar een stroom van scheppend leven. Het is het Protestantisme, dal. in tegen stelling met Rome, liet leven zoo ziet en zoo wil zien, cn aan een ieder de vrijheid laat om van zijn visie te getuigen. Doch, het zou ongelukkig zijn als het Protestantisme niet meer w a s en niet meer \y i 1 d e z ij n. liet Protestantisme is niet slechts een formeel beginsel, hét heeft een positieven inhoud. Hot heeft een dubbele zijde Het is een formeel en een materieel beginsel. Het is een recht en een plicht. Het is het recht zichzelf te zijn. Het is de plicht óm goed te zijn Aanbieding van een stoffelijk huldeblijk en een oorkonde Bloemenhulde aan het Centraalstation I Dr. DE VISSER. V Zwakke Duitsche vorsten, dat zij toen te gen dién moord van hun protestantsch ge loof het beroemde appèl op de vrijheid van den Christenmensch hebben ingediend, die belangrijke Pi otestatie hebben uitgesproken, dat ze, wat hun geloof betreft, voortaan al leen zouden doen wat ze voor God cn hun geweten en den keizer zouden kunnen ver antwoorden. En vijf dagen later, op 25 April, werd de mondelinge protestatie in een schriftelijken, wettelijken vorm gego ten cn door de protestantsche vorsten door geheel Duitschland verspreid als een stoer getuigenis van hun fier protestantsch geloof. Te Spiers was de tegenstelling aldus. Rome zei: Waar de Kerk is, daar is Chris tus, lijnrecht daartegenover stond het pa rool van den protestant: Waar de Christus is, daar is de Kerk. Rome heeft den dwang van staatsgodsdienst noodig, diametraal daartegenover staat de protestantsche belij denis, dat men eerst Christen wordt door persoonlijke zielsgemeenschap met Chris tus, waarbij de Kerk slechts hulp biedt. Persoonlijke zielsgemeenschap is wars \an dwang, zooals liefde wars is van geweld. Het wezen. Ds. O. Hulsman sprak vervolgens over het Protestantisme in zijn wezen. Hij schetste eerst hoe het woord Protestanten 25 April 1529 notarieel werd vastgelegd en in de volgende eeuwen van de grootste be- teekenis zou worden voor do menschheid. Het Protestantisme in zijn wezen is veel meer dan een tijdelijk verschijnsel. Het is rneer dan een afval van Rome, dan een breuk met de traditie, dan do twijfel aan een dogma, dan een opschorting van het canonieke recht, dan een strijd met de geestelijkheid, en een opheffing van de pri vilegiën der priesters en monniken. Het Zaterdagmorgen is de lö-jarige Koningin der Britsche spoormanncn, miss Ena Best, in gezelschap van haar moeder, haar pro motor mr. Neilaon en ecnige vertegenwoor diger van Britsche pers- cn filmbureaux to 10.28 uur aan 'l C. Station te Utrecht aange komen. Te Hoek van Holland werd zij in den vroegeii morgen verwelkomd door den lieer Roosenstein, hoofdcommies der Ned. Spoorwegen, als vertegenwoordige der di rectie cn door de lieeron Moltmaker en Kanne namens de Nederlandsche Vereeni ging van Spoor- cn Tramwegpersoneel. De directie der Ned. Spoorwegen had de spoo- ren zoo laten leggen, dat de trein, die ge woonlijk op het derde perron arriveert, voor deze buitengewone gelegenheid op het eer ste perron aankwam, vlak voor de ontvang kamer naast de wachtkamer eerste klasse. In de ontvangkamer waren aanwezig de heeren J. F. Robbemond en H. G. Huisman namens de Ned. Verecniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, terwij! een zestal meis jes, dochtertjes van spoormanncn in natio nale kleerderdracht de jeugdige koningin verwelkomden. Zij waren gekleed in de kleederdracht van Marken, Volendam, Zee land, Friesland, Scheveningen en Spaken burg. Een der meisjes bood Miss Best namens de Ned. Vereeniging een ruiker aan in de Utreclitscho kleuren, waaraan het roode lint der N'ed. Vereeniging was gehecht. Direct na aankomst der koningin, die door een vrij kleine schare buiten werd be groet, ging het gezelschap in auto's naar het hoofdgebouw der Ned. Spoorwegen, waar zij in de cornmissarissenzaal werd ont vangen door de directie De ontvangst in het hoofd gebouw dor Spoorwegen. In de bestuurszaal \an het hoofdgebouw was een groot gezelschap aanwezig, om de Spoorwegkoningin een waardige ontvangst te bereiden. Daar waren o.m. Dr. Ir. G. II. van Heukelom, Iloofd-ingenieur, Chef van den dienst van wegén en werken Jhr. Dr. C. Beelaerts van Blokland, Chef van rechts zaken; Mr. Dr. J. H. Jonckers Nieboer, Chef van algemeene zaken, Dr. Ch. F. P. Bode- meyer, Chef van personeelzaken, Ir. D. M. te Groen, afdeelings-chef le klasse, W. de Vreede, onderafdeelings-chef algemeene za ken, A. M. Roosenstein, hoofdcommies, S. S. A. Reitsma, hoofdredacteur Spoor- en tramwegen, Mr. G. E. Baron van Itlersum, redacteur Spoor- en Tramwegen, N. II. Beyers, chef van de personeelfondscn. Do vereeniging van Hoogere ambtenaren vond haar vertegenwoordiging in de heeren Van Loenen Martinet, H. de Kanter, Baidet en Niermeyervan de Herstellingsoordvereeniging Villandry de heeren Bolkesteyn, Ording ten Bensel, Esmeyer, Robbemond van gelijke ver- Conne Protestantisme in zijn wezen, dat is de stern I wettiging to V orden. d. \\eif, Conne en de kracht Gods. die voortgaat steeds 'man, Engel, v. d. Esch van het ers e - llitigsoord Mgr. Mutsaers, de liecreu Tim uiermans, Wigman, Weterings en voorts vertegenwoordigers, van de Ver ter bestfij ding van de luherculose, S.O.V. cn St. Frariöiscus van Assisie. Voorts do heeren v. Braambeek. Land kroon, Joustra, Pete'rse en van Delft van de Nederlandsche Vereenigingde heeren Hellemans, Timmermans, Haeii Hendriks en van Leur namens St. Raphael. De zaal was in ceti lusthof herschapen. De tuinman, \V. A. Vellinga, had tusschen de tallooze palmen op smaakvolle wijze ecnige duizenden tulpen gerangschikt. De lieer W. do Vreede, onderafdeelings- chef van algemeene zaken, ontving de ko ningin hij den ingang en bood haar een teul bloemen aan. Daarila geleidde hij de Spooi-wegVorstin naar hoven, de zaal dei commissarissen, waar zij met enthousiasme ontvangen werd. Jhr. Dr. P. Elias, secretaris der Neder landscho Spoorwegen las daarna dé oor Ronde voor, waarvan wij de vertaling hier onder laten volgen. Ik hoop dat Uwe Majesteit mij als ver tegenwoordiger der Nederlandsche Spoor wegen wil toestaan eenige hartelijke woor den van welkom tot. haar te richten. De eerste Spoorweg-koningin in uw land. Miss Ella Wotton, dochter van een rijtuig- wasscher. werd uitgeroepen ter golegciiheid van de groote 100-jarige viering, -georgani seerd in 1925 door alle rangen van spoor wegarbeiders. Na twee jaren te hebben geregeerd, werd zij in 192? opgevolgd door Miss Mabel Kit- son, dochter van een seinhuiswachter, in tegenwoordigheid van duizenden spoor- wegheden gekroond werd door Sir Ralph Wedgewood van de L.N.E.R. Thans heb ik de eer toe te spreken de derde Spoorweg-koningin, Miss Ena Best, eveneens dochter van een spoorwegman, die gekroond werd door Mr. J. Bromley M. P. wien de kroon werd aangegeven door Sir Felix Pole van de Great Western Railway. Ten zeerste waardeeren wij de goede en gezonde verhoudingen, die gedurende zoo véle jaren tusschen uw en onze Spoorwe gen hebben bestaan. Wij zijn verheugd over uw bezoek aan ons dierbaar vaderland cn over de gelegenheid die ons wordt geboden om blijk te «even van onze sympathie met uw trouwe onderdanen, het Engelsche poonvegpersoneel. ij allen werken samen voor Internatio naal verkeer, dat de verschillende naties met elkaar in aanraking brengtop die wijze hen leerend elkanders geest cn ge- voelens op prijs te stellen, cn ik ben over tuigd, dat. wij op deze manier -grootelijks bijdragen lot de bevestiging van de inter nationale vriendschap, die toch lïet beste middel is om oorlog te voorkomen en de vrede tusschen de landen te bevorderen. In Holland, en zeker in niet mindere mate in Engeland cn in andere landen be oogen wij de bevestiging van een interna tionale vrede voor het welzijn van alle na ties en het welvaren der menschheid. Om deze reden is niets natuurlijker dan dat wij Uwe Majesteit, Kóningin Ena Best, gekroond in 1928, niet alleen als de bemin nelijkste Koningin van de Engelsche Spoor wegen, maar ook als vertegenwoordigster van een verheven beginsel, het welkom toe roepen. Eén van de voorgaande houders van uw titel, die het illustre voorbeeld gaf de Noordzee over te steken, is reeds beloond geworden met een gouden schakel voor ha^r ambtsketen. Ik ben overtuigd, dat Uwe Majesteit door naar dit land te komen, teneinde een nieu we schakel in deze ketting te smeden, ten volle dezelfde prijs verdient, als teeken van de groote hèwondering, die door ons Ilol- landsche Spoorwegpersoneel wordt gevoeld vóór dit edel beginsel, dat. zij vertegenwoor digt, en van hun ernstig verlangen om Uwe Majesteit te helpen om haar nobel idee te realisecren door innige samenwerking met haar tróuwe onderdanen. Ik ben blij, dat U kennis wilt maken met ons Ilollandsch spoorwegpersoneel, waarop wij met recht frotsch zijn, omdat zij allen samenwerken met groote energie en toewijding, evenals hun Engelsche collega's doen voor het wel varen van hun land, zijn industrie cn han del. Ik heb het genoegen U dit eenvoudig geschenk voor particulier gebruik aan te bieden als teeken van de sympathie, die do Directie der Nederlandsche Spoorwegen ge voelt voor het symbool, dat U gedurende uw bezoek aan Holland vertegenwoordigt. Dankwoord van dc Engelsche Spoorwegkoningin. Ik vind het zeer vriendelijk van U mij op deze wijze hier in Holland to verwel komen. Het is de eerste maul dat ik mijn vaderland verlaten heb en U kunt niet he grijpen hoezeer ik het betreur, dat ik niet in staat ben U in de Hollandsche taal toe te spreken. Ik verzoek U mij te verontschul digen dat ik hiertoe niet in staat ben, doch geloof mij, dat niet alleen ik, doch ook mijn Moeder zeer diep getroffen cn zoer dank baar is voor fle wijze waarop U alles gedaan hebt dat wij ons hier thuis zouden gevoelen. Het is mij aangenaam U, Spoorwegauto riteiten onder wier leiding ue spoorwegen van dit land worden geëxploiteerd, namens de Engelsche spoorwegleiding cn haar amb tenaren, de verzekering van baar sympa thie over te brengen cn den Spoorwegdienst in üw land het beste voor de toekomst te wenschen. Zij spreken de hoop uit dat de geest van vriendschap in de spoorwegwereld van land tot land zal gaan, teneinde de eerste plaats in het transportbedrijf voer den spoorwegdienst over de gehcele wereld te handhaven. De leiders van de Engelsche spoorweg organisaties vereenigen zich met het doel van mijn zending on daarom is het een boodschap van de gehcele spoorweg-indus trie van mijn land welko ik U breng voor voortdurende voorspoed en vrede, beide in ternationaal en industrieel, en ik gevoel mij persoonlijk, vereerd, dat U mij hier heeft willen ontvangen en mij toesiaan deze uiting van sympathie van den spoor wegdienst van mijn eigen land over le brengen. De oorkonde werd daarna de queen ter hand gesteld. Daarna lieten verscheidenen zich voor stellen aan de koningin der Britsche Spoor wegen, terwijl koffie werd rondgediend. t namens zijn collega's, dat de overkomst der „Spoorweg-koningin'' aan haar doel zou beantwoorden cn het meisje zélf genoege- lijke dagen in Nederland zou passeereu. Mevrouw Hoek uit Haarlem sprak na mens dé Vrouwen-clubs uU de Ned. Ver een. voor Spoor en Tramwegpersoneel. ZIJ bood haar Engelsche vriendin ^en zilveren theelepel in étui aan. als blijvend aanden ken aan haar verblijf in Holland. Mevrouw Hoek wilde daarbij nadrukkelijk stipulee- ren. dat wil eenmaal de vrede gansch de wereld omvatten, de vrede beginnen moet in de verhouding tusschen patroon en werkman. Eerst, als die verhouding wer kelijk gebaseerd is op vrede, zal de wereld vrede doortocht vinden. De heer Moltmaker sprak ten slotte een woord ier sluiting van dit samenzijn. eer> woord dat hij inzonderheid richtte tot ds „eigen beroepsgenooten". Wij, nuchtere Hol landers. kiezen ons geen „Spoorwegko- ningin'', wij kennen óók geen industrieelen vrede Maar wat wij. Hollanders, wèl ken nen. dat is het sterke bewustzijn dat wij, werkers in alle bedrijven, vereenigd zijn in het ernstig willen en streven, om den oorlog voor goed ter deure te verwijzen, niet in kinderlijke naïviteit, maar met. den heiligen drang, om nooit meer te doen aan lichten perioden van vier jaar bloed-ver gieten. met millioenen slachtoffers, die be- giaven zijn als gevallen helden, Ik zal hedenavond op de groote Rofferdamsche meeting de „Spoorwegkoningin'' een gou den schakel aanbieden; moge dit kleine slukske metaal méér kracht ten goede doen uitgaan, clan ooit alle oorlozsknnonnen in hun wreedheid hebben mogen wrochten. En moge de aanbieding van dien schakel hedenavond geschieden op dezen grond slag. dat de arbeiderswereld met eigen économische kracht eenmaal zal kunnen bereiken, dut de oorlog naar dp onmogelijk heden terug valt. Men zal in Engeland wel overtuigd zijn van onze goede onderlinge verhoudingen tusschen ginds en hier; moge diezelfde goede verhouding óók tot stand komen tussdicn Engeland en Duitschland. Wanneer vele jaren eerder was aangedron- l •gen op vrede, zooals wij die pogingen thans aanschouwen, dan zou de vierjarige ellen de-periode misschien wel nooit zijn aange broken. Spreker protesteerde er krachtig tegen, dat het Nat. Arbeids Secretariaat do komst van de „Spoorweg-koningin" voor de arbeiders in een belachelijk daglicht, heeft pogen te stellen, met een tweede po ging om twijfel gaande te maken aangaan de de bedoelingen, die aan de overkomst van dit meisje ten grondslag lagen, bedoe lingen in de arbeiderspartij, omtrent, wel ker zuiverheid het Arbeids Secretariaat toespelingen geliefde te maken. Wie zich aan hel aldus wekken van twijfel schuldig maakt, treft niet de arbeiders, die in den wereldvrede wenschen te -gelooven, maar treft zich zelf door het koesteren van zulke lage gedachten. De „Spoorwegkoningin" in het N.V. Huis. liet liep tegen twaalf uur toen de kleine sloet voor het N.V. Huis kwam aan de Oude Gracht, waar het Engelsche rneiske ontvangen werd dooi de lioofdbesluurderen der Nederlandsche Vereeniging yoor Spoor- en Tramwegpersoneel. Men geleidde het kind men zal het ons niet als oneer biedig aanrekenen als wij spreken van het kind door de gangen van het oude ge bouw naar de z.g. historische zaal. achter in het N.V. lluis gelegen aan de tuinzijde, de zaal met de magnifieke betimmering en hef. goud-gekleurde behang. Op de tafel waarachter zij plaats nam, stond een cor- beille met roode tulpen. Met de hoofdbe- stuurderen der Nederlandsche Vereeniging naren mede aanwezig de dames en heeren van het kantoorpersoneel der Vereeniging. De heer Moltmaker, voorzitter der Nedeil. Vereeniging en lid der Eerste Kamer, riep rle ..Spoorwegkoningin" het welkom toe, nadat deze had plaats genomen en de jonge meisjes in nationale kleederdracht zich als een garde d'honneur achter haar hadden opgesteld, De heer Moltmaker prees zich gelukkig hier een dochter te mogen begroeten van een der Engelsche spoorwegkameraden. De Hollandsche vrienden hadden haar gaarne een hartelijke ontvangst bereid in de hoop, ook daarmee werkzaam te knunen zijn in het belang der vredes-idée. Op de vredes boodschap die de „Koningin" bracht, zou de heer Moltmaker hedenavond in de groote meening te Rotterdam uitvoerig antwoor den. De „Koningin" heeft daarop in het En- golsch geantwoord, haar erkentelijkheid betuigende voor de ontvangst door het Ne derlandsche Spoorwegpersoneel. Zij was voor die vriendelijkheid des te gevoeliger, waar het heden de eerste keer was, dat zij de grenzen van haar eigen land had over schreden. Zij betrad thans den kring dei- spoorwegarbeiders met even groot -genoe gen als zij dezen morgen was binnengetre den in de directiekamer der Ned. Spoor wegen. Zij bracht de hartelijke groeten over van verscheidene vooraan-staande fi guren in de Engelsche spoorwegwereld (ar beiders), in wier opdracht zij zich nu tot de Hollandsche kameraden richtte, met de verzekering, dat men in Engeland de beste wenschen koestert voor de welvaart der Nederlandsche Spoorwegen cn het daaraan verbonden personeel. Plet meisje (dat haar Engelsch zóó be koorlijk sprak, dat men ieder woord kon verstaan), deelde verder mede. dat. zij op Mei in Engeland het woord zal voeren op een groot congres van Engelsch spoor wegpersoneel in velband daarmede ver zocht zij, haar van uit Utrecht namens de arbeiders der spoorwegen een geschreven weder-boodschap Ir willen medegeven, waarin uit naam van Holland de gedachte wordt uitgesproken, dat de oorlog dient verbannen le worden en alles in de wereld behoort gericht te zijn op den vrede. De heer Verton bood vervolgens uit naam van het kantoorpersoneel der Nederland sche Vereeniging de ..koningin' twee boe- ren-klompen aan. gevuld met een selectie Hollandsche bonbons, het geheel keurig verpakt in zilver-papier. De heer Verton sprak bij deze aanbieding den wensch uit In het N.V. Huis werd de lunch gebruikt. Hel Engelsche meisje vertrok 's mid dags te--5.12 naar Rotterdam, waar zij dien avond verscheen in de meeting van Rot- torclamsch Spoorwegpersoneel, de grootste afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Spoor- cn Tramwegpersoneel. OrriCIEELE KENNISGEVINGEN. Vaststelling rooilijnen voor een terrein aan de Kruis- kamp. D. I-u W. maken bekend, dat ter Gemeen te-Secretarie afd. Algemeene Zaken, gedu rende 15 werkdagen, ingaande 7 Mei 1929 cn eindigende den 24en Mei d.a.v. ter visie is gelegd een teekening, aangevende in ontwerp de rooilijnen vast te stellen van de op bovengenoemd terrein aan te leggen straten en dat voor belanghebbenden ge durende dien tijd de gelegenheid open staat, hij hun College eventueel bezwaren tegen die geprojecteerde lijnen schriftelijk in le dienen. Amersfoort, 23 April 1929. B. cn W. voornoemd, Dc Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v, RANDWYCK. B. en \V. maken bekend, dat. zij voorne mens zijn den Raad dier Gemeente een voorstel te doen tot het onttrekken aan den publiekcn dienst van een gedeelte van de Noordstraat, vanaf de Kleine Koppel tot de Overijsselschestraat dat op den 15en Mei a.s. des voormiddags 11 uur ten Stadliuize door hun College zit ting zal worden gehouden tot het aanhoo- ren \an bezwaren tegen dat voorstel en dat schriftelijke bezwaren \óór genoemden datum kunnen worden ingezonden bij den Burgemeester. Amersfoort, 23 April 1929. B. en W. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWYCK. GARNIZOEN. Gascursus voor Beroeps officieren. In het tijdvak 30 September 1929 tot en met 30 November d.a.v. zal bij de Militaire Gasschool een gascursus voor Beroeps-offi cieren worden gehouden. De deelnemers aan dezen cursus moeten in liet bezit zijn van een diploma eindexamen H. B. S. 5 J. cursus, dan wel voor wat de scheikunde betreft een daarmede overeenkomende opleiding hebben genoten. Bevordering. De wachtmeester G. van Kernebeek van 5 R. V. A. wórdt met ingang van 1 Mei be vorderd tot opper wachtmeester-instructeur. Mutatie. Bij Kon. Besluit is de res. eerste luite nant van het Dienstvak der Militaire Ad ministratie W. E. van Keeken, van het 21e R. I. te dezer stede, benoemd en aangesteld tot res kapitein.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2