^-fTOSiFÖOKFS CU DAöBlAB Maandag 29 April 1923 t „DE EEMLANDEa: 27e Jaargang No. 253 BINNENLAND. SANEERING VAN DE JORDAAN? TUSSCHEN ROZEN- EN ELANDSGRACHT Stichting van nieuwe woningblokken VACANTIEKOLONIES De werkzaamheden over 1928 FEUILLETON. De Plaatsvervanger PW KON. BESLUITEN. "W Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 20 Mei 1929 bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht tot officier van gezondheid der le klasse de officier van gezondheid 2e klasse H. Blom van Assendelft; bij K. B. is aan mr. II. B. van der Eist op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1929 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te Am sterdam, onder dankbetuiging voor do in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten; is aan A. T. Bloem, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van het college van regenten over de ge vangenis te Maastricht, onder dankbetui ging voor de als zoodanig bewezen dien sten; is benoemd bij het personeel van den ge neeskundigen dienst der landmacht tot di- rigeerend paardenarts met den rang van majoor de paardenarts der le klasse II. W Klerk de Reus, chef \an het veterinaire hospitaal te Breda, aan wicn reeds eerder de titulairo rang van dirigeerend paarden arts met den rang van majoor werd toe gekend; is met ingang van 1 Mei 1929 den kapi tein W. L. van der Burg van het 10e regi- inont infanterie op het daartoe door hem gedane verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; zijn met ingang van 1 Mei 1929 benoemd hij de topografische inrichting atot gra veur le klasse graveur 2e kl. D. C. Z. Sar- ter; b. tot graveur 2e kl. de graveurs 3e kl W. F. van Niekerk, H. W. Wessels, D. Dim mer en C. F. Witt; bij beschikking van den minister van de fensie is do officier van administratie der lo klasse J. Rotgans den 22en Mei a.s. be last met den administratieven dienst van de marinekazerne te Amsterdam en m*t do betrekking van commies van aanneming ter marine aldaar, ter vervanging van den officier van administratie der le klasse F A. Kühn, die met denzelfdcn datum ter be schikking wordt gesteld; en is de officier van administratie der 1* klasse G. J. Jóbsis den 16en Mei a.s. belast met den administratieven dienst van het koninklijk instituut voor de marine te Wil lemsoord. Bij K. B. zijn benoemd met ingang van 1 Mei 1929, bet plaatsvervangend lid, plaatsvervangend voorzitter van den Raad .van Beroep voor de directe belastingen te 's-Hertogenbosch: Mr. A. J. Vliegcnt- hart en Mr. A. J. M. II. van Baar, beiden raadsheer in het gerechtshof te 's-Ilertogen- hosch te Breda: Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van Ysselt, rechter in de Arrond. Recht bank te Breda te ArnhemMr. A. A. Cnopius, Procu reur-generaal bij het Gerechtshof te Arn hem: Mr. Dr. A. D. H. Fockema Andrede, raadsheer in het Gerechtshof te Arnhem Mr. J. H. M. van der Grinten, rechter in de Arrond. Rechtbank te Arnhem te ZutphenMr. J. II. C. M. van der Kun, substituut-officier van justitie hij de ar rond. rechtbank te Zutphen No. 1 te Rotterdam: Jhr. Mr. Dr. G. W. yan Vierssen Trijs, vice-president van de arrond. rechtbank te Rotterdam Mr. J. R. Goddard, directeur-secretaris van de Bij bank vau de Nederlandscbe Bank te Rot terdam; Mr. Jacq. Dutelh, advocaat te Rot terdam iSo. II te RotterdamMr. II. Heuvel ink, president van de arrond.-rechtbank te Dor drecht; Mr. R. Rensma, advocaat en pro cureur te Gouda; Mr. K. K. Douw van der Krap, advocaat-procureur en secretaris van den voogdijraad te Dordrecht te 's-Gravenhage: Mr. G. Jannink. oud lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai te VoorburgMr. Dr. C. P. Zaayer, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Delfland te 's-Gravenhage. te Leiden mr. E. de Vries, oud-dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Rijnland te Lei den no. I le Amsterdam mr. B. de Gaag Fortman, rechter in de arrondissementsrechtbank te Amsterdam, mr. H. P. van Heukelom te Amsterdam, mr. F. L. Neppérus, rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te Amsterdam no. II te Amsterdam mr. II. F. II. Wilbrink Hoekema, advocaat en procureur te Hilversum, mr. A. Moolen- burgh te Leersum te Alkmaar: mr. W. Stap, advocaat te Alkmaar; te Haarlem jhr. mr. F. W. van Styrum, advocaat-pro cureur en rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te Haarlemmr. S. H. Ve- ning Meinesz, rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te Haarlem te Middelburg mr. H. F. Lantsheer te Middelburg; te Utrecht mr. C. W. Star Busmann, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Utrecht, mr. dr. S. van Brakel, vice-president aan de arr.- rechtbank te Utrecht te Leeuwarden: Mr. J. J. Croles, vice-president van het Gerechtshof te Leeuwarden, Mr. C. W. Stheeman, president van de arrondissements-rechtbank te Leeuwarden, te Zwolle: Mr. G. F. M. Pathuis Crcmers te Ommen, Jhr. Mr. M. A. de Savornin Lohan, presi dent van de arrondissementsrechtbank te Zwolle; te Groningen Mr. F. J. Lisman, president van de arron dissements-rechtbank te Groningen; te Assen: Mr. A. Hilbingh ten Oeder te Assen; te Roermond: Mr. J. C. II. Cocnegracht, vice-president van de arrondissements rechtbank te Roermond; Mr. E. J. H. A. Janssen, advocaat en procureur te Venlo; te Tilburg: Jhr. Mr. A. J. M. G. de la Court, kantonrechter te Tilburg: te Maastricht: Mr. Dr. Ch. II. M. van Oppen, advocaat en procureur te Maas tricht. Bij K. B. zijn benoemd bij de Arrondis sements-rechtbank te 's Gravenhage tot vice-president: mr. P. W. J. Bynen, thans rechter in gemeld college; tot. substituut-officier van Justitie: Mr. P. R. Blok, thans in gelijke betrekking to Almelo. Bij K. B. i benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's Herto.genbosch, ter standplaats Andel: G. van Willigen, thans notaris te Almkerk; en is bepaald dat de notarieele standpunt te Almkerk niet zal worden vervuld. Groofe plannen van B. en W. van Amsterdam Naar de Telegraaf verneemt, is on langs in het college vail B. cn W. van Am sterdam door den wethouder voor de Volks huisvesting, den heer Walrave Bolssevain, aanhangig gemaakt een groot plan, dat tep doel heeft een aanvang te maken met de saneering van de Jordaan, cn wel van het gedeelte, dat begrensd wordt door Rozen gracht, Lijnbaansgracht, Elandsgracht en Prinsengracht. Do bedoeling hiervan is de daarvoor in aanmerking komende woningen onbewoon baar te verklaren; andere woningen te ver beteren. daarna een voorloopig plan tot onteigening vast te stellen en ten slotte met een nieuw bebouwingsplan te komen. Met de saneering van dit stadsgedeelte zal ongeveer 3 a 4 jaar gemoeid zijn. Na Uilenburg, Valkenburg en het Ridder- en Jonkerkwartier zal dus nu de Jordaan aan de beurt komen, om verbeterd te worden. Dit nieuwe, groote plau is thans bij de afdeeling Stadsontwikkeling, in verband met de kwestie der verkeerswegen. Reeds in 1911 is door den gemeenteraad een voorloopig plan tot onteigening van woningbldkken, omgeven door Brouwers gracht, Willemsstraat, Palmdwarsstraat en Palmgracht goedgekeurd. Evenwel is het niet tot een definitief plan gekomen, late: is het van de haan geraakt. Andere pro jecten van P. W. voor nieuwe stratenplan nen zijn niet in den raad behandeld. Wel werd in 1921 door B. en W. de z.g. Jordaan- coinmissie-Roovers benoemd, waaraan werd opgedragen te onderzoeken, of de Jordaan bestemd moet worden voor woonwijk o! vestiging van kleine industrieën. In haar rapport in 1926 uitgebracht, dat evenmin in den raad behandeld is geworden, kwam de commissie na jarenlange studie tot de volgende conclusie lo. dat de Jordaan noch uitsluitend woonwijk, noch uitsluitend industriewijk Algemeene vergadering van het Centraal Genootschap kan worden, doch haar gemengd karakter van heden ook in de toekomst zal moeten behouden. 2o. dat voor het totale gebied, groot 65 H.A., niet één gedetailleerd saneeringsplan kan worden gemaakt en uitgevoerd; 3o. dat een plan tot saneering vau de Jordaan dient te omvatten een voorstel tot vaststelling van enkele hoofdverkeerswe gen. i Groot-Amsterdam. Om lot een sanecringsplan voor de ge- heele Jordaan to geraken, zouden de hool'd- verkeerswegen vastgesteld moeten worden. Los vau het toekomstig plan Groot-Amster dam is dit vrijwel onmogelijk. Moet nu dit stadsdeel, dat zich kenmerkt door een op- eenhooping van de allerslechtste krotwo ningen nog jarenlang van elke saneering worden uitgesloten? Met de daadwerkelijke verbetering kan worden aangevaugen, als het bovengenoemde gedeelte van-de Jordaan gesaneerd wordt, daar hier reeds twee hoofdverkoerswegen op voorkomen, nt. Ro zengracht cn Elandsgracht, welke reeds een voldoende breedte hebben. Wel komt in het rapport der Jordaan- commissie een verkeersweg voor van het einde der Berenstraat naar de Rozengracht, door verbreeding van Konijnenstraat, lo Laurierdwarsstraat en le Rozendwarsstraat als parallelverbinding tusschen N.Z. Voor burgwal en Nassaukade van de Rozengracht en Elandsgracht. Indien deze paraellelver- binding gemist kan worden, dan valt het bewuste stadsgedeelto buiten het verkeers probleem cn is het hier in hoofdzaak ver betering der volkshuisvesting, evenals dit het geval was hij de Jonker- cn Ridder- stratenbuurt. Mochten de genoemde straten wel ver breed moeten worden, dan zou hier met de vaststelling van liet bebouwingsplan reke ning kunnen gehouden worden. Do bedoeling der saneering is, dat er ruimte komt tot stichting van nieuwe wo ningblokken, welke bestemd kunnen wor den tot huisvesting van de gezinnen, die bij de voortgezette saneering van de Jor daan uit hun krotwoningen zullen moeten worden verdreven. Zoodra het verkeersplan is vastgesteld, kan met saneering van an dere gedeelten van de Jordaan worden be gonnen. In de Harmonie te Groningen Is de ge wone algemeene vergadering gehouden van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies ouder voor zitterschap van den heer dr. A. Schukkinck Kool te Utrecht Het jaarverslag. Het jaarverslag over 1928, van den secre taris, den heer Van der Eist te Leiden, dat in druk is verschenen cn in deze vergade ring aan de orde werd gesteld, vermeldt, dat 480 personen als stichters zijn inge schreven, 30 nieuwe afdeelingen zijn opge licht in de lijst komen thans 405 afdeelin- gau voor. Aan giften is ingekomen 4235 cn twee legaten 1000 van wijlen mevr. P. en 2-5.000 van wijlen "mevr. C. Bisschop geb. Seaton Forman Swift Het aandeel in de opbrengst van de weldadigheidspostzegels bedroeg 3987.67. De steeds toenemende vraag naar verple ging noopte het bestuur, na hekomen machtiging der ledenvergadering, om te zien naar een geschikt huis met terrein voor een tiende Koloniehuis het slaagde daarin door aankoop van het Pension Bui tenzorg aan den rijksstraatweg te Ellekora, dat onder den naam „Veluwzoom" reeds in den zomer voorloopig kon worden in gebruik genomen. Thans wordt het ver bouwd cn geschikt gemaakt voor 90 tot 100 bedden voor winter en zomer. Alle huizen zijn in goeden staat van on derhond het Huis Heelsum kreeg een iso- lcergebouw met centrale verwarming cn bergloods cn nieuwe VV.C.'s en urinoirs. Do voorjaarsvcrpleging met 1 Januari —1 Mei breidde zich opnieuw uit met 13.500 verpleegdagen. De najaars- cn win- terbezetting bleef echter bij het vorig jaar ten achter, terwijl op 30 Muart aan de verpleging van 11 Drentsche veenkinderen een einde kwam. Toch was er op 31 De cember een vermeerdering van 15.328 ver pleegdagen van eigen kinderen. De winter- verpleegprijs moest met 5 ct. per dag cn per kind worden verhoogd. Op 31 December had het Genootschap in vasten dienst 9 directrices, 5 onder-direc trices, 1 huishoudster, 1 onderwijzeres en 71 vaste geleidsters. On de „voorwaarden voor opneming" is de vaccinafie-eisch vervallen. Over het geneeskundig onderzoek cn de geneeskundige behandeling bevat het jaar verslag zeer uitvoerige en belangrijke ge gevens. Opgemerkt wordt o.a. dat het gebit der kinderen er dikwijls miserabel uit ziet en dat, hoewel minder dan vroeger, nog tal van kinderen met onrein hoofd weiden uitgezonden. Het wegnemen van dat euvel kost veel tijd, die aan de verplegingskuur wordt ontstolen. Het verslag geeft uitvoerige statistieken en grafieken over de toeneming in gewicht van jongens en meisjes in bosch- en zee haven- cn in voorjaars-, zomer- cn najaars- verpleging, alles afzonderlijk cn met elkaar vergeleken, ook bij verlengd verblijf. In 1928 zijn verpleegd 5782 kinderen (243.761 verpleegdagen). Aan rijkssubsidie is ontvangen 44.845, dus lV/s cent per kind cn per dag, wat al weer minder was dan 't voorafgaande jaar (21K ct.) hetgeen het bestuur noodzaakte aan do Tweede Kamer der Staten Generaal le verzoeken de subsidie voor het C. G. en zijn zusterverenigingen te brengen op een vast bedrag van ten minste 25 cent per dag cn per kind. Al verwacht het bestuur voor 1929 geen stijging der verpleegdagen, toch ziet het met goed vertrouwen de toekomst tege moet. U Moet Oli'ron. (Alle rechten voorbehouden) UMO is op 't goede pad. Door haar paden-daden, Schenkt ze 't trapgraag, fietsend volk, Mooie rijwielpaden. Wat op lucht zich voortbeweegt, Trappend langs de wegen, Profiteert in kalm genot, Van de UMO-zegcn! 't Smalle paadje, breed genoeg. Om zoo 't hoort te rijden, t Gaat juist 't allermooiste, hier Klimmend, dalend, snijden. Wilt ge al het schoons hier zien, Volgt dan UMO-.wegen. Wat er te genieten valt, Komt ge daarop tegen! 't UMO-pad blijkt niettemin. Ook een glibb'rig paadje. Want door een massaal verzuim Komt geen geld in 't laadje. Als er wat to halen is, Komt het wel in orde. Maai* o wee, wanneer er soms Iets gebracht moet worden. UMO baant voor ons den weg Van wat dure duiten. Maar bij heel veel pedd'lend volk, Kan de UMO „fluiten"! Nu gaat UMO binnenkort Nieuwe paadjes hanen. Door een brokje praeht-naluur Legt ze nieuwe lanen. En bescheiden vraagt zo nu Om wat nieuwe leden, Uit wier contributies mee d' Aanleg moet bestrcdeif. Fieters op het UMO-pad, Zij, dio 't nog niet deden. Kies vandaag nog 't goede pad Eu wordt UMO-leden. Als go 't UMO-paadje volgt, Volgt go veil'ge paden. Die ge-dan pas goed waardeert. Als ge 't doet door daden!! 11 Moet Off ren. Wordt dus lid! U Moei Onomwonden Toonen dat ge 't UMO-pad Lind'lijk hebt gevonden!! GROEGROE, NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Nieuwe locomotieven. Naar wij vernemen zijn bij de Nederland- sche Sjioorwegen een vijftal nieuwe tender- locomotieven zoogenaamde veer tien vre ters in dienst gesteld. Zij zijn vervaar digd op de fabriek van de Hokcnzollern A.G. für Lokomotivbau te Düsseldorf. Dezo locomotieven hebben belangrijk meer trek- vermogen dan de tot heden hier te lande gebruikte en kunnen in den treindienst zoowel vooruit als achteruit ijderfT terwijl de thans gebruikte in den treindienst uit sluitend vooruit rijden. De proefritten, die met deze machines op de lijn Zwolle—Groningen gemaakt zijn, hebben goed voldaan. De treinen waren saamgesteld uit 15 vierassige rijtuigen met een totaal gewicht van ongeveer 500 ton. Er werd een snelheid bereikt van ruiui 100 K.M. per uur. DE MOORD OP DEN HEER LANS. De instructie tegen van O. ge ëindigd. Naar wij vernemen is gisteren do in structie tegen van O. te Rotterdam, die verdacht was van verduistering cn moord op den heer Lans, gepleegd in November van het vorig jaar geëindigd. Van O. wordt zoowel verduistering als moord ten laste gelegd. Wio het licht der liefde laat vallen op het pad zijner medemensclicn, wandelt zelf niet in de duisternis. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W 33 „En na, John Eva, waar kan ik een paar woorden met u praten Het antwoord van den man was haast niet te verstaan het was duidelijk, dat hij uit zijn humeur was. „Ik weet niet waarom mijn vrouw die jongo vrouw boven gebracht heeft daar had zij het recht niet toe nu, we zullen tot morgen wachten. Hier, ga maar met mij mee, dan kunnen wij met yblkaar spre ken." Hij ging een deur links in en draaide het electrisch licht op. Talbot volgde. „Er schijnt electrisch licht te zijn in het heele huis." „Ja, er is electrisch licht in het heeie huis „Waar komt de stroom vandaan u woont een heel eind van de stad af. „Daar zorgen wij zelf voor en wat den afstand van de stad betreft, als u Percivet Talbot is, zooals u zegt, dan zult u wel weten hoever wij van de stad af zijn. En nu de quaestie. Wie is u De spreker had plotseling een aanvallen den toon aangeslagen. Hij zag den ander aan met opgericht hoofd en vierkante schouders, alsof hij een weerspannige ma troos was. Hij antwoordde beleefd, maar juist daar door meer indrukwekkend. „U brengt mij in. een moeilijke positie, John Eva." „Praat maar niet steeds over John Eva ik beu niet John Eva voor u." „Ik vrees, dat u het ook niet lang hier zult blijven, John Eva. Zeg nu geen onzin, man. Je begaat een van de ernstigste fou ten, die ge ooit in uw leven begaan hebt. Ik ben niet de Percival Talbot, dien ge ver wachtte, maar toch ben ik Percival Talbot de eigenaar van het huis en den grond, waarop het staat, van alles wat het bevat, van alles wat Reginald Talbot heeft nage laten." „Dat geloof ik nietals u niet de Perci val Talbot is, dien ik verwachtte, en ik weet, dat u die niet is, zonder dat. u het mij verteld had, hebt ge niet meer recht op dit huis dan de geringste ladlooper." „John Eva, je bent een dwaze vent en je begaat een heel ernstige vergissing. Ik heb bewijzen voor hetgeen ik zeg volledige bewijzen. Ik weet alles van je af, ik weet welk soort man je bent, ik ken de positie, die je bekleedde in het huis van mijn oorn." „Van uw oom „Ja, van mijn oom, en als je den minsten twijfel mocht koesteren, dat Reginald Tal bot mijn oom was, en ik ziju erfgenaam ben, dan moet je het liever voor je houden, want zoodra je het in je hoofd mocht krij gen, dat vermoeden bekend te maken, laat ik je voor goed de deur uit zetten. Zooals ik je reeds zei. ik ben niet de Percival Tal bot, dien Je verwachtte, maar ik ben een man, die meent, wat hij zegt. En nu John Eva, hebben wij elkaar begrepen of moet ik beginnen met je de deur uit te zetten „U is een wonder, dat bent u een won der. Dat u zoo brutaal is daar te durven staan en zoo tegen mij te spreken." Hij had nog lang niet uitgesproken, toen de ander een waarschuwenden vinger vlak bij zijn gezicht hield. „Nu, nu, nu, John Eva, wees voorzich tig „En dan met het praatje aan te komen, dat die daar uw vrouw is, terwijl je al met een ander gotrouwd bent, zooals iedereen hier weet en wie zo is en waar ze woont Ja, ze weten hier alles van haar »f. Dat verhaal van je doet de deur dicht." „John Eva, we zullen die zaak wel eens een anderen keer bepraten en ik beloof je, we zulleu elkaar begrijpen. Maar wees nu voorloopig zoo vriendelijk mij een ka mer te wijzen, waarin ik mij gereed kan maken voor het diner." Hij legde zijn hand op Eva's schouder. De twee mannen keken elkander aan. Er scheen iets te wezen in zijn blik, dat den ander overtuigde. Zonder een woord meer te spreken, keerde hij zich om, hield de deur voor Talbot open cn liet hem voor gaan. „Ik weet niet welke kamer mijn vrouw voor u klaar gemaakt heeft. Ik zal het haar vragen. Suzan." Hij riep zijn vrouw. HOOFDSTUK XVI. „Sesam, open u!" Zij dineerden in een kamer met lage ver diepingen en met paneelen wanden. „Wat een mooie kamer riep Betty, zoo dra zij binnen kwam. Een paar aquarellen hingen aan de mu ren. Zij ging er een bekijken. „Kijk, dat is werkelijk allerliefst, buiten gewoon goed. „Dat mag dan ook wel. Het is een Fra- genard en nog wel één van de beste." Het was John Eva, die deze opmerking maakte. Hij scheen te moeten bedienen, bijgestaan door een meisje met zwart haar, met een ovaal gezichtjo en een geelachtige teint, het type van een meisje uit Corn wallis. Hij noemde haar Phoebe Talbot herinnerde zich wat de rechtsgeleerde ge zegd hadde huishouding bestond uit de Eva's met drie nichtjes. Waarschijnlijk was dit er één vaneen knap meisje. Meer dan eens keek zij hem met. aandacht aan wat zou er wel in het hoofd van dat meisje omgaan Toen Eva het opmerkte, begreep zij zeker, dat hij er ontevreden over was Talbot was haast zeker, dat er een afspraak was tusschen oom en nichtje; hij wou daar graag het rechte van weten. „Ja waarlijk, 't is een Fragonard", merkte Betty op, terwijl zij aan tafel plaats nam. „Uw oom had een goeden smaak, als hij ten minste dit alles heeft uitgekozen. liet is de mooiste kamer, die ik in lang gezien heb. Er is niets dat liet oog niet aange naam aandoet." „Ofschoon de woorden lot liaar echtge noot gericht waren, deed Eva alsof het compliment voor hem bestemd was. Er kwara een glimlachje op zijn boos gezicht. „Alles wat in deze kamer staat is wel duizenden en tienduizenden waardhet komt uit al'e oorden van de wereld en van allerlei menschen. Er staat hier niets dat niet buitengewoon is. De borden, waarvan u soep eet komen uit het Vaticaan in Ro me. Meer dan één paus heeft ervan gege ten. Het pauselijk wapen staat eropu zult het herkennen, als u er eenig verstand van heeft. Deze borden zijn een fortuintje waard." De man had een eigenaardige manier van spreken norsch cn toch eerbiedig en fa miliaar tevens. „Komen ze uit het Vaticaan, zegt ge En worden zulke kostbare borden dan toch lederen dag gebruikt Of is liet alleen ter cere van ons „Mijnheer Reginald Talbot wilde geen stukje op tafel hebben, dat niet met goud te betalen was. Wij hebben nog meer van die kostbaarste serviezen van de wereld hier in huis. Als hij dit niet gebruikte, dan was het een ander, even kostbaar als dit." „Hoe kunt u weten, dat liet servies van het Vaticaan komt Het was Talbot, die aeze vraag in het midden bracht. Eva keek hem aan met een toornige blik, alsof niet alleen de vraag hem boos maakte, maar ook de persoon dio het vroeg. „Dat weet ik zeker, Ik zou u de geschie denis kunnen vertellen van ongeveer ieder voorwerp, dat wij hier in huis hebben en als het noodig was zou ik het u alles kun nen voorr rekenen." „Vertel dan eens wat van dezo borden. Hoe kwamen ze van het Vaticaan in handen van mijn oom „Op dezelfde manier als zooveel andere dingen.* „En hoe ging dat dan „Dat is een vraag waarop ik u op 't oogen- blik niet kan antwoorden." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5