AM ERSFOOS3R5 CH DAGBHAD BUITENLAND. Donderdag 2 Mei 1929 .DE EEMIANDER" 27e Jaargang No. 256 VIERDE BLAD SUITENLANDSGH OVERZICHT 4MERIKAANSCH STOOMSCHIP VERGAAN Honderdtwintig slachtoffers? DE OOGST VAN DEN EEN MEI DAG REEDS TIEN DOODEN TE BERLIJN Straatgevechten achter barricades WINDHOOS BEZOEKT FULDA UIT DEN OMTREK. Nieuwe mannen in Denemar ken. Ontwapeningsplannen, Eenkele dagen geleden is, naar men zich herinnert, in Denemarken het aanzijn ge geven van een nieuwe regeering. Bij de jongste verkiezingen moesten de liberalen en conservatieven nog al wat veeren laten, terwijl de radicalen een kleine, de socialis ten een ferme winst behaalden de laat- sten toch wisten hun zetelaantal van 53 op 61 te brengen. Daar het Folketing (Tweede Kamer) 119 leden telt, zijn de radicalen en socialisten, die samen over 77 zetels be schikken en besloten hebLen een coalitie- regeering te vormen, in de meerderheid. Het lag feitelijk voor de hand, dat de premier uit de kringen der socialisten zou worden gerecruteerd. Als zoodanig is Stau- ning aangewezen, die al eens eerder eer ste minister is geweest. Met hem hebben nog acht andere partijgenooten zitting in het kabinet, terwijl aan de radicalen drie portefeuilles zijn toegewezen. Natuurlijk is het nieuwe ministerie met een regeeringsprogram voor den dag ge komen, dat niet alleen den strijd tegon de werkloosheid aankondigt en allerlei econo mische maatregelon in uitzicht stelt, die de Deensche bevolking ten goede moeten komen, maar tevens belangrijke ontwape ningsvoorstellen behelst. Reeds enkele ja- ven geleden kwam Stauning met soortge lijke plannen, die ook de goedkeuring van het Folketing verwierven, maar toen was het de Eerste Kamer (het Landsting), die roet in 't eten wierp, door zich tegen de desbetreffende wet uit te spreken. Ditmaal kan zulks opnieuw gebeuren en uil dezer hoofde staat nu tevens op het regeerings- programma: een herziening der constitutie in dier voege, dat het Landsting kan wor den opgedoekt. Dit laatste is geen kleinig heid, want een grondwetsherziening kan alleen worden verwezenlijkt, wanneer bei de parlementaire lichamen zich ton gunste daarvan uitspreken, terwijl een plebisciet deze uitspraak bovendien nog moet be krachtigen. De socialisten en radicalen ho pen nu blijkbaar, dat bij het eerstvolgen de periodieke aftreden der senatoren de helft der Landstingleden verdwijnt iedere vier jaar van het tooneel de Eer ste Kamer zoo zal zijn samengesteld, dat dezerzijds een revisie der grondwet niet meer kan worden tegengehouden. In het nieuwe kabinet, waarvan ook de leider der radicalen, Zahle, deel uitmaakt, zitten verscheidene ministers, die op het gebied van de ontwapening veel van zich hebben laten spreken. Ongetwijfeld wor den de ministers geleid door een eerlijk verlangen naar vrede, doch hun streven wordt zeer verschillend beoordeeld. De voorzichtigen achten het een laakba re handelwijze, dat de regeering-Stauning- Zahle aanstuurt op afschaffing der weer macht, omdat eenzijdige ontwapening h.i. een aansporing voor andere mogendheden is om zich juist sterker te bewapenen. An dere vredesvrienden daarentegen juichen en zijn van oordeel, dat Denemarken een voorbeeld geeft, waarvan de gevolgen zeer groot kunnen zijn, omdat het andere sta ten ertoe kan brengen in 't Deensche voet spoor te treden en zoo practisch bij te dragen tot de ontwapening, waartoe de mogendheden te Genève blijkbaar nog niet al te veel lust gevoelen. Denemarken, al dus wordt van deze zijde betoogd, is van zins zijn vredelievendheid mettterdaad te toonen in plaats van te uiten in schoone, doch al te dikwijls onoprechte en looze leuzen. De standpunten der tegenstanders, wat de wijze van ontwapening betreft, zullen stellig moeilijk tot elkaar kunnen worden gebracht, maar als men naar Genève ziet, waar militairen en diplomaten jaar-in jaar-uit over de ontwapening praten, zon der dat eenige vordering wordt gemaakt, die naam mag hebben, valt het te begrij pen dat idealisten, die beu zijn van al de lieve, maar meestentijds zoo bedriegelijke leuzen, van hun gezindheid blijk willen geven door een eerlijk exempel, al sluit de verwezenlijking der nationale ontwapening het gevaar in zich, dat een machtig land, hetwelk in politiek opzicht niet al te kies keurig is, op oen goeden dag een einde maakt aan de Deensche zelfstandigheid. Tokio, 1 Met (V. D.) De Japansche radiodienst heeft noodseinen ontvangen van een Amerikaansch stoomschip, meldende, dat dit stoomschip zich op den Stillen Crceaan in zinkenden toestand bevindt. Het zou een schip van vierduizend bruto ton zijn. Drie reddingsbooten met 120 opvaren den werden te water gelaten. Volgens andere nog niet officieel beves tigde berichten zouden deze reddingsboo ten met de inzittenden in de ruwe zee zijn vergaan. STAKENDE MATROZEN. Parijs, 1 Mei. (H. N.) Het passagiers schip Ville de France kon vannacht niet van Havre vertrekken, daar 300 matrozen en ahder personeel tot staking overgingen, omdat hun looneischen niet ingewilligd werden. Een ware veldslag in Neukölln B e r 1 ij n, 1 Mei. (H. N.) Volgens de tot hedenmiddag ontvangen berichten is de po litie den toestand overal zonder veel moeite meester gebleven. Wel trachtten op ver schillende punten groepen van 100 tot 200 personen optochten te vormen, doch zij kon den zonder veel moeite uiteen worden ge jaagd. Meer werk had de politie op den Reuterplalz, waar eene menigte van naar schatting 1200 personen samenschoolden en een dreigende houding aannam. Er werd met steenen naar de politie geworpen, waardoor eeen agent aan het gezicht ge wond werd. Het gelukte echter ook hier de bctoogers in de zijstraten weg to dringen. Tegen 12 uur is het in Neukölln rumoerig geworden, waar tramwagens aangehouden werden en men de passagiers dwong uit te stappen. De politie bleof echter den toe stand meester. Op de Hackesche Mark in het centrum van de stad hebben echter ernstige botsingen plaats gehad. Hier zijn do eerste ernstige gewonden gevallen. De politie beschikt echter ook hier over een voldoende macht. In Frankfort a. d. Main en in München werden de gebruikelijke op tochten gehouden, waarbij het slechts tot enkele incidenten van geringe beteekenis kwam. Te München hielden sociaal-demo* craten en communisten voor het eerst elk afzonderlijk een optocht. Wat het buiten land betreft, wordt uit Oslo gemeld, dat de arbeiders aldaar op grooto schaal aan de optochten deelnamen. Het was in de stad vrij onrustig, doch tot ernstige botsingen is het, voor zoover op het oogenblik bekend, niet gekomen. In Japan is alles rustig ver- loopen. In Tokio namen tienduizenden ar beiders aan do optochten deel. De politie te Bremen had alle maatrege len genomen om eventueele botsingen in verband met den 1 Mei-dag te voorkomen. Reeds vroeg in den ochtend verzamelden de socialisten en communisten zich op ver schillende plaatsen in de stad. De socialis ten hielden hedenmorgen een optocht, waaraan ongeveer vijfduizend personen deelnamen. De betoogers trokken naar het Weser-Stadïon, waar een demonstratie werd gehouden. De communisten bielden een optocht en demonstratie, waaraan tweeduizend personen deelnamen. Tot den middag hebben geen incidenten plaats ge had. Daar de drukkers niet werken, ver schijnen te Bremen beden geen kranten- Ook op de werven ligt het werk stil. Een V. D.-bericht uit Berlijn behelst nog, dat het richten van stralen water op be toogers, die in de contramine zijn, goed heeft gewerkt. Gisterochtend is voor het eerst van deze nieuwigheid gebruik ge maakt nabij den Hermannplatz te Neu kölln, waar de demonstranten, die weiger den uiteen te gaan, in een minimum van tijd kletsnat uit elkaar gejaagd werden. Deze nieuwe inrichting is door den poli- tie-president van Berlijn in het leven ge roepen. Tegen de middaguren Is het te Berlijn tot de eerste botsingen tusschen communis tische demonstranten en de politie geko men, waarbij laatstgenoemde van de wa pens gebruik heeft moeten maken. In de Hafenheide, waar in twee tegen over elkaar liggende lokalen de commu nisten en de Duitsche Volksarbeidersbond demonstraties hielden, die bijna tegelijker tijd eindigden, zag de politie zich genood zaakt de uitgangen van de zaal, waar de communisten vergaderd waren, zoolang ge sloten te houden, totdat de in het tegen over gelegen lokaal vergaderde personen waren vertrokken. Hierover waren de com munisten zeer verbolgen. Zij trachtten met geweld uit het gebouw te komen. Daar de politie zich in een moeilijke positie bevond en de gummistok geen uitwerking had, moest van de vuurwapens gebruik gemaakt worden. Hierbij werden drie personen ge wond, Beambten gemolesteerd. De pogingen der Berlijnsche communis ten om, ondanks bet verbod tot samenscho ling, toch oploopen te veroorzaken, zijn dank zij de waakzaamheid der politie, als mislukt te beschouwen. In de meeste ge vallen was het voldoende, dat de -gummi knuppel en de waterstraal gebruikt wer den slechts in die gevallen, dat de politie beambten in persoonlijk levensgevaar ver keerden, werden schoten in de lucht gelost. In de wijk Moabit werd een stoet vau eeni ge duizenden personen uiteen gedreven, waarbij 22 personen werden gearresteerd. Moeilijker was de toestand op de Potzdam- merplatz, waar de communisten, van de eene plek verdreven, op een andere plaats weer opdoken. In den loop van den dag zijn herhaaldelijk beambten van de open bare vervoermiddelen gemolesteerdzoo werd een wagenbestuurder op weg naar zijn werk door 5 jongemannen met mes steken in het gelaat deerlijk gewond. Op den Hackeplatz werden verscheidene scho ten gelost, ten gevolge waarvan een politie man en 4 anderen gewond werden. Op den Alexanderplatz had de waterstraal veel succes, doordat de demonstranten in no time op de vlucht sloegen. In het Noorden der stad moest een groot warenhuis we gens de demonstraties gesloten worden. Zeer misleidend werkten nog de opschrif ten van een extra-editie van do „Rote Fahne", die in vette letters verkondigden „Het demonstratieverbod opgeheven Nader meldt men ons uit Berlijn: De 1 Mei-viering heeft tot des avonds 8 uur drie slachtoffers geeischt. Een arbeider is door een verdwaalden kogel doodelijk ge troffen, een andere werd bij een opstootje dcor een politie-auto overreden. Het aantal gewonden is zoowel aan de zijde van de politie als van de betoogers vrij groot, In het geheel zijn meer dan 500 personen ge arresteerd, o. a. enkele communistischo af gevaardigden. In den namiddag en in den avond is het in talrljko wijken van Berlijn tot botsingen gekomen, die vooral in het Noorden van Berlijn een ernstig karakter aannamen. In een straat werden zelfs bar ricaden opgeworpen, terwijl op een der plei nen op de politie geschoten werd. Om half negen kwam het hier tot oen vuurgevecht, waarbij de politie herhaaldelijk salvo's af vuurde. In den loop van den middag zijn herhaaldelijk samenscholingen met behulp van brandspuiten uiteen gejaagd. In Neu kölln ondernam de politie tegen 7 uur on verwachts een groote actie, om de straten schoon te vegen. Verscheidene straten wer den zonder verdere aankondiging afgezet en alle personen, die zich naar hun woningen in deze strate wilden begeven, moesten bun papieren toonen. Herhaaldelijk moest de politie van haar gummistokken gebruik maken. Ook de brandspuiten werden te hulp geroepen, doch het gelukte niet steeds alle samenscholingen uiteen te jagen, zoo dat ook de bereden politie moest worden gerequireerd. In het overige gedeelte van het rijk zijn de optochten over het alge meen vrij kalm verloopen. In het Ruhrge- bied was de deelneming van de arbeiders aan de optochten over het algemeen groo- ter dan verleden jaar. Men raamt dat onge veer Yk van de arbeiders vrijaf hebben ge nomen. Hevlga straatgevechten. In 't Noorden van Berlijn zijn des avonds hevige straatgevechten geleverd, zoodat men in Neukölln van een slagveld kon spreken. De communisten boden hier een hardnekkig verzet, en hadden op vele plaatsen de tramrails opgebroken, elders zware ijzeren balken, die bij den bouw van den ondergrondschen spoorweg gebruikt werden, op de rails gelegd. Het centrum van de onlusten vormden de Pank-, de Kös- liner- en de Weddingstrasse. Tenslotte wi3t de politie de Nittelbeckplatz schoon te ve gen, waarna de Köslinerstrasse geheel werd afgezet. De communisten hadden hier bar ricades opgeworpen, vanwaar mannen en ook enkele vrouwen op de politie schoten. Daar in deze buurt werkzaamheden voor de rioleering worden uitgevoerd, was een groote hoeveelheid materiaal voor het bou wen van barricaden aanwezig. In het ge heel zijn naar schatting ruim 1000 schoten op de politie afgevuurd; het grootste aan tal uit pistolen en wapens van klein kali ber, doch enkele ook uit karabijnen. Een aantal agenten werd daardoor gewond. De politie vroeg terstond versterkingen aan. die spoedig aanrukten en van gepantserde auto's en schijnwerpers voorzien waren Terstond sommeerde de politie de bewo ners om alle vensters te sluiten, schijnwer pers werden opgesteld om de huizen te be lichten en om na te gaan, of aan deze som matie gevolg werd gegeven. Klaarblijkelijk werd er vooral uit de dakvensters gescho ten, en maakten de communisten zich tel kens over de daken uit de voeten. Het ge vecht duurde tot ongeveer 9 uur, toen het in de Pankstrasse rustig werd, en de politie de aanval op de Köslinerstrasse kon begin nen. De barricades werden bestormd en de politie maakte een aanvang met een onder zoek in de huizen, waaruit geschoten werd. Daarbij werden nog enkele salvo's uit ka rabijnen afgevuurd. De betoogers zagen toen pas in dat hun toestand hopeloos werd en kwamen naar buiten. Zoodra een hun ner zich vertoonde, riep de politie: „han den op", en moesten zij met de handen in de hoogte tot aan de afzetting, aan het ein de van de straat loopen, waar zij gefouil leerd werden of zij ook wapens bij zich hadden. Intusschen hadden andere commu nisten zich in de zijstraten teruggetrokken, klaarblijkelijk met het doel, de heelo buuri in duisternis te zetten. Met bloempotten en steenen werden de lantaarns stuk gegooid, zoodat de politie opnieuw de schijnwerpers in werking moest stellen en ook licht- raketten opliet Om te verhinderen, dat hel gepeupel, dat zich in de Lindowerstrasse roerde en ook zelfs op ambulancewagens schoot, in de huizen zou doordringen, werd niemand meer in de afgezette straten toe gelaten, ook niet degenen, die er woonden, zoodat deze elders nachtverblijf moesten zoeken. Het is zeker, dat bij de gevechten een groot aantal personen gewond is, hoe wel er naar schatting door de reddings colonnes slechts 15 a 20 naar de ziekenhui zen zijn overgebracht Men vermoedt dat vele gewonden zich, uit vrees voor de poli tie, in de huizen verborgen Jiouden. De po litie zal vannacht de straten afgezet houden en Donderdag nauwkeurig huiszoekingen doen. Om half twaalf was bekend, dat zeven personen bij de onlusten om het leven zijn gekomen. ITet laatste slachtoffer was een koopman, die in de Weddingstrasse door een schot in het hoofd werd gedood. De politie arresteerde voortdurend personen, die door de afzettingen trachtten heen te dringen en op wie wapenen werden gevon den. Uit het eerste huis in de Köslinerstras se kwam een leider der communisten, die in de eene hand een witten zakdoek en in de andere een geladen revolver droeg. Hij werd terstond gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie gebracht In het geheel zijn ongeveer 20 personen gearres teerd. Do woning van een architect, in de Köslinerstrasse, i9 door niet minder dan 15 kogels getroffen, die de ruiten verniel den en in de meubels bleven steken. De goedgezinde bewoners moesten naar de achterkamer vluchten om niet door de kogels getroffen te worden. Tegen elf uur was de rust vrijwel hersteld, hoewel af en toe nog schoten vielen, en de schijnwer pers voortdurend in gebruik waren, om te verhinderen, dat schutters zich aan do vensters zouden vertoonen. Volgens een bericht uit Kowno, is het in Littauen op verscheidene plaatsen, bij de viering van den eersten Mei, tot ernstige botsingen gekomen, waarbij verscheidene personen gedood zijn. Over het algemeen heeft to Parijs de vie ring van den eersten Meidag een kalm ver loop gehad. Pogingen om optochten te or- ganiseeren werden door de politie zonder veel moeite onderdrukt. In het geheel zijn te Parijs en omgeving ruim 3500 personon goarresteerd, waarvan te Parijs alleen 2500. en in de voorsteden 630 personen van Fran- sche nationaliteit. Onder de gearresteerden bevindt zich ook do communistische burge meester van Ivry. 150 buitenlanders zijn ge arresteerd, omdat zij niet in het bezit van voldoende papieren waren, of omdat zij verboden wapenen droegen. De viering in New-York. New York, 1 Mei (V.D.) De socialisten en communisten zullen heden Mei-betoo gingen houden. De demonstraties hebben heden weer voor het eerst sinds het jaai 1916 plaats. De demonstraties werden dooi de politie slechts toegestaan onder voor waarde, dat aan den kop van den stoet de Amerikaansche vlag wordt medegedragen De staatsgebouwen en de woonhuizen van de voornaamste inwoners van New York worden door 5000 politie-agenten bewaakt. Groote schade aangericht Fulda en omgeving, alsmede het dal van de Kinzig, is door een voorjaars-onweer ge teisterd, dat vergezeld ging van een wind hoos, die groote schade heeft aangericht. In twee dorpen van het district Fulda zijn talrijke schuren uit elkaar gerukt. In Fulda werden daken van in aanbouw zijnde hui zen afgerukt, waarbij een jongen ernstig werd gewond. In het dorp Steinbach (Un terfranken) werd door het inslaan van den bliksem brand veroorzaakt; ettelijke schu ren en woonhuizen werden vernield. BEMANNING VAN DE PINNAS BEHOUDEN. Hamburg. 30 April (V. D.) Volgens draadlooze berichten van het Engelsche stoomschip British Peer is de bemanning van het zeilschip Pinnas uit Hamburg, dat onder de kust van Chili avarij opliep, door de Chileensche stoomboot Alfonso aan boord genomen, nadat de redding geduren de verscheidene dagen wegens het slechte weer niet kon worden uitgevoerd. ANTI-DUITSCHE BETOOGINGEN Bij wijze van protest tegen de anti-Pool- sche relletjes te Oppeln, hebben gisteren om-ende-bij honderd studenten te Warschau anti-Dultsche optochten gehouden. Zij droe gen borden met het opschrift: Wij eischen de bestraffing van de schurken van Op peln. Het Duitsche gezantschap wordt door een sterke politiemacht bewaakt. SAMENZWERING TE BARCELONA. Verscheidene aanhoudingen. Parij s, 1 Mei. (V. D.) Uit Perpignan wordt gemeld, dat volgens aldaar ontvan gen berichten te Barcelona een nieuwe re volutionaire samenzwering is ontdekt. Te Barcelona hebben vele arrestaties plaats gehad. De censuur is ingesteld zoodat na dere bizonderheden omtrent den omvang van de beweging ontbreken. DE RAMP IN DE POTLOODENFABRIEK. Nog eon slachtoiier. Neurenberg, 1 Mei. (II. N.) Vanmor gen is in het ziekenhuis nog een 37-jarige arbeidster overleden aan ernstige verwon dingen, welke zij bij de ontploffing in de Mars-potloodenfabriek had opgeloopen. Het totale aantal slachtoffers Is daardoor tot 12 gestegen. DRAMA IN FRANKRIJK. Twee Nederlandsche vrouwen gedood. In den loop van een woordenwisseling heeft gisteravond de chauffeur Henri Junin te Levallois-Perret (departement Seine) op zijn stiefdochter, de 18-jarige Jeanne van der Volk, enkele revolverschoten gelost, waardoor zij werd gedood. De man ver wondde daarop zijn vrouw ernstig, waarna hij zichzelf een kogel door het hoofd joeg, waardoor hij eveneens zwaar werd ge kwetst. Junin en zijn vrouw werden naar het ziekenhuis overgebracht. Naar de Petit Parisien verder meldt, Is Jeanne van der Volk In October 1911 te Tilburg geboren. Na den dood van haar vader hertrouwde haar moeder, eveneens een Nederlandsche, in Maart 1923 met den chauffeur Junin. DE STAKINGSACTIE TE BOMBAY. Londen, 1 Mel. (H.N.) Te Bombay heb ben gisteren in de buurt van de katoen spinnerijen vrij ernstige opstootjes plaats gehad. Het aantal stakers is thans tol ruim 140-000 gestegen. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 764.3 te Janmayen. Laagste barometerstand: 743.4 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 3 Mei: Zwakke tot matige wind uit O. richtingen, gcdcetelijk bewolkt, waaschijnlijk droog weer, nacht vorst, weinig verandering in tem peratuur overdag. IN DIT NUMMER: BULACJE: De Koninklijke Neder landsche JnchlvereenU ging lien jaar. EEN SLECHT BEGIN. Baarn. Dinsdagavond zou ter gelegen heid van de verjaardagen van het Konink lijk Huis de Baamsche Harmonie „Cres- cendo'' voor rekening van de gemeente het eerste concert geven in dit seizoen in de open tent op den Brink. Het gure weer was evenwel oorzaak, dat dit concert niet kon plaats vinden. Bij bekkenslag werden de ingezetenen daarmede in kennis gesteld. AFSCHEID VAN DE BAARNSCHE POLITIE. Baarn. Dinsdagmiddag om 3 uur nam de agent van politie W. Vedder afscheid van het politiecorps alhier, wegens hot berei ken van den pensioensgerechtigen leeftijd. Daartoe was dat corps in de kamer van den Commissaris van Politie bijeengeko men. Do Commissaris, de heer A. W. van der Burgt, sprak den scheidenden agent toe, die stoeds uitblonk door zijn groot uit houdingsvermogen. Hij was altijd zeer col legiaal. Als blijk van waardeering ontving hij van den Commissaris een barnsteencn sigarenpijpje. De adjunct-inspecteur van politie, de heer J. W. de Jong, sloot zich aan bij de woor den van den Commissaris en prees Vedder als een trouw politieman. Hij overhandigde hem een lederen sigarenkoker. Bij monde van den agent Peper ontving de scheidende agent van het agcntencorps een rooktafel met toebehooren. Tenslotte dankte Vedder de aanwezigen voor de aangeboden geschenken. BEGRAFENIS MEJUFFROUW SWEIJS. Barneveld. Onder het plechtstatig luiden der groote torenklokken, is op het oude kerkhof alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mejuffrouw J. M. Sweijs, Zaterdag j.l. op 73-jarigcn leeftijd te Rotterdam overleden. Nadat de met prach tige bloemstukken gedekte lijkkist in het familiegraf was neergelaten, trad een neef der overledene naar voren, om, mede na mens de andere familieleden, zijn tante hartelijk dank te zeggen, voor alles, wat zij, vooral voor haar inwonenden broeder, doch ook voor de andere familieleden is geweest. Nooit zullen zij vergeten het vele, dat zij aan de overledene verschuldigd zijn. Spreker eindigde met een: „Rust in vrede, lieve tante". MUZIEKCONCOURS TE BARNEVEUA Barnevold. Het muziekconcours op het prachtige landgoed „De Schaffelaar" al- bier op 9 en 11 Mei a.s. te houden, belooft schitterend te zullen slagen. Tal van korp sen, uit verschillende plaatsen, zullen naar de uitgeloofde prijzen mededingen. Behalve het concours zelf, zullen echter ook de hier aan verbonden festiviteiten ongetwijfeld groote belangstelling wekken. Zoo zal de filmoperateur, de heer H. Nieuwstod, al hier, voor boeiende bioscoopvoorstellingen zorg dragen, terwijl de verlichting van een gedeelte van het Schaffelaarsche Bosch, die tijdens de concoursdagen op minstens twee avonden zal plaats hebben, alles belooft te overtreffen, wat hier voorheen op dit ge bied te zien zal zijn geweest. Werkt de na tuur wat mede, dan zal deze in vroeg Len- tedos gestoken lustwarande, met haar dui zenden lichtjes, een aanblik opleveren, om nimmer te vergeten. Het 'muziekfeest, dat. naar verwacht mag worden, ook door honderden vreemdelin gen zal worden bezocht, zal Zaterdagavond 11 Mei met een schitterend vuurwerk wor den besloten. RUITERWEDSTRIJD E d e. Op 7 en 8 Mei a.s. zal er een sa mengestelde ruiterwedstrijd plaats hebben tusschen twee equipe's van de scholen voor Res. Officieren der cavalerie en den Bere den Artillerie. Deze wedstrijd bestaat uit een ralley-paper van 20 A 25 K.M. op 7 Mei, en uit een dressuurproef en cross country op 8 Mei a.s. Deze wedstrijd gaat uit van de Kon. Mil. Sportvereeniging, die hiervoor een groote zilveren, een kleine zil veren en een paar bronzen medailles bt- schikbaar stelt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 13