Fa. M B. N. Ooslerveen No, No, Nanette KANTONGERECHT De recalcitrante schooljongen AGENDA. IS DE MOORDENAAR SIMULANT? HET HAARLEMSCHE DRAMA regenstri jdige opvattingen \/OOR ONZE KUIEVROIMEN EOTER-JAN HAGEL ftdvertenfiên Houdt Uw avond vrij 10 er» 11 Mei in AMICITIA. Juffrouw Bediende DRUKKERIJ 8.KRAMER IVI O D E R IV DRUKWERK ten dansclub?. die was opgericht on Ie ontkomen aan het Soesier: dansverbod Brood vervoerd, dat niet tegen stof was beveiligd. Yoor den Kantonrechter had zich gisteren te verantwoorden een bakkersjongen, di brood zou vervoerd hebben op een wijze, waarbij het brood niet beveiligd was tegen stof eu straatvuil. De bakkersjongen ontkende het liem ten la^ie gelegde. Hij had het brood niet ver voerd, doch alleen afgegeven aan zijn klant. De afstand was nog geen twee meter ge weest. De agtnt van politie, die het geval had -xzien en den jongen had bekeurd, ver klaarde als getuige in deze zaak. dat ver dachte zijn fiets niet geplaatst had voor hot huis van den betrokken klant, maar een eind verder. De afstand van de plaats waar do fiets stond tot aan de deur van liet woonhuis, waar het brood werd af geleverd bedroeg volgens getuige minstens 32 meter. Verdachte merkt op dat deze afstand on mogelijk zooveel kan zijn. De heele straat 13 nog geen 32 meter lang Getuige blijft echter bij zijn verklaring en houdt de afstand op 32 meter. Ook de persoon, aan wie verdachte het brood heeft geleverd, wordt als getuige ge boord. Deze verkjaarde, dat de agent eerst voorbij was gekomen en later was terug gekeerd. Ook deze getuige acht de afstand van 32 meter onmogelijk, 't Kan hoogstens twee meter geweest zijn. De Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie, Mr. Zijlstra, hierna requisitoir ne mend, acht de afstand van 32 meter door len verbalisant mogelijk wel zeer ruim geschat. Aan de hand van een ingediende situatie reekening kan deze onmogelijkltzoo groot zijn. Hoewel de overtreding gepleegd is, acht spreker het feit op zichzelf zeer ge ring, waarom hij wil volstaan met een geldboete van 0.50 te e'.schen. Overeenkomstig welken eisch de kanton rechter, Mr. van Son, verdachte veroor deelde. De vacantie was hem te goed bevallen. Een inwoner van Soest had een zoon, d>e met geen geweld naar school was te .krij gen. Do jongen was in overspannen toe stand en ging als hij naar school moest, plat op den grond liggen. Fv was in een woord niets met hem te beginnen. Ten minste, zoo vertelde de vader gisteren voor het kantongerecht..Zelf.zou hij graag wil len, dat de jongen naar school ging, doch hij kon er hem met geen macht heen krij gen. Als getuige iu deze zaak van ongeoor loofd schoolverzuim werd hot hoofd van de betrokken school gehoord. Deze deelde me de, dat aanvankelijk alle drie kinderen van verdachte bij hem op school gingen en zeer geregeld kwamen. Op 1 April 1928 echter bleef de jongen weg. Volgens beweren van de vader zou de jongen naar de christelijke school gaan. Getuige had echter den indruk gekregen, dat verdachte zijn zoon liever op de boerderij liet werken. Na ecnigen tijd kwam de jongen echter weer terug. Hij is toen op school gebleven/ tot 15 September .1.1. Toen ging het landbouw verlof in. Sinds 1 October i.l. is de jongen niet meer op school geweest en sinds 1 April zijn ook de andere kinderen van verdachte niet meer op getuige's school. Nadat getuige nog verschillende rnededeelingen heeft gedaan, komt hij tot de conclusie, dat de vader er niets aan doet om den jongen naar school to krijgen, omdat hij hem best thuis op de boerderij kan gebruiken. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie acht volkomen bewezen dat de schuld in dit geval geheel bij den vader ligt en vraagt een geldboete van 25 of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter bepaalde den ujtsnraak op 20. subs. 10 dagen hechtenis. De dansclub, waarvan iedereen lid kon worden. Een café-houder te Soest stond terecht, omdat hij had toegestaan, dat in zijn in richting gedanst werd en muziek werd ae- maakt in een voor het publiek toeganke lijke localitoit. Verdachte gaf toe, dat er in zijn inriep ting gedanst was en ook muziek was^e- maakt, doch de lokaliteit, waarin dit ge schied was, was niet voor het publiek toe gankelijk. De danszaal is gelegen naast d® zaal voor het publiek, doch is van dez* door .schuifdeuren gescheiden. Verdacht* deelt mede, dat er in bedoelde zaal gedanst werd, door een besloten club, waarvan men lid moest zijn. De leden betaalden contri hut ie, werden in een register ingeschreven en ontvingen daarvoor een lidmaatschap? kaart. Niet-leden werden er niet toegelaten Als eerste getuige werd gehoord mej. K. uit Soest, die ook in de danszaal \an ve»- dachte had gedanst, toen de politie een on derzoek instelde. Deze getuige verklaarde, dat zij wel in de zaal bij verdachte had gedanst, doch geen lid was van de dans club. Er werd geen entrée geheven, maar er was verplichte consumptie. De consump tie 'kwam uit de Inrichting, naast de dans zaal. Getuige had een fleschje champagne pils gebruikt en dat ook betaald. Ook voor liet dansen had zij moeten betalen. Men kon de danszaal vrij binnenloopen. Con trole was er niet Volgens getuige werd er ook door anderen -gedanst, die geen lid waren van de dansclub. Getuige deelde ver der nog mede. dat zij ook niet van plan was lid te worden, want als zij daar danste, deed zij dat clandestien, want van vader en moeder mocht ze daar niet. komen. De kelner van verdachte, die eveneens als getuige werd gehoord verklaarde, dat er in de danszaal alleen door leden van dc vereen!ging werd gedanst. De consump tie, die gebruikt werd, kwam van het buf fet in de naastliggende lokaliteit. Vervolgens werd als getuige'gehoord de dansmeester H. Deze zeide, dat de dansclub bestaat uit leden, die een contributie van 10 cent per maand betalen. Dc leden wor den in een ledenboek ingeschreven en ont vangen een bewijs van lidmaatschap. Ge tuige deelt mede, dat ook getuige K. lid is, want zij heeft ook een dubbeltje be taald. Getuige K. geeft dat toe, maar een kaart heeft zij nooit ontvangen cn lid worden wil zij evenmin. Getuige H. merkt in verband hiermede op, dat getuige K. wel had kunnen weten dat zij na de betaling van de 10 cent is in geschreven en als lid beschouwd werd. Die kaart kwam later wel terecht. Verder deelt getuige nog mede, dat de contributies aan verdachte werden ter hand gesteld. De muziek werd uit de Kas betaald, aangevuld door verdachte „als do nateur". Getuige zelf kreeg voor iederen dag dat hij als dansmeester fungeerde 6 van verdachte. De Ambtenaar van liet Openbaar Minis terie, is van meening dat men hier te doen heeft met een schijn-vereeniging, een zgn, dans-club die echter alleen is opgericht om te ontkomen aan de bepalingen der ge meente Soest, waarbij het dansen in open bare gelegenheden verboden wordt. Verdachte is al meerdere malen gewaar schuwd met dit gelegenheid geven voor dansen op t^ geven, doch heeft zich daar aan niet gestoord. Er is verder geen enkele controle cp de personen die binnenkomen Een ieder, die maar een dubbeltje betaalt is tegelijkertijd lid van de dans-club. Spre ker acht het ten laste gelegde wettic en overtuigend bewezen en eischt tegen ver dachte een geldboete van 15 of 10 dagen hchtenis. Mr. Frank uit Amsterdam hield hier op een uitvoerig pliidooi, waarin hij be twistte, dat de danszaal een voor het pu bliek toegankelijke localiteit is. Pleiter is voorts van oordeel, dat het er niets toe doet of verdachte profijt trekt van dit dansen, al of niet. Het gebeurt zeer vaak. dat een hotel- of restauranthouder een zaal aan een vereeniging gratis afstaat, doch daarvan toch voordeel heeft door de verbruikte con- sumptie's. Verder bepleit spreker, dat de danszaal geheel is afgesloten van de ove rige inrichting, terwijl hij tenslotte voor leest een schrijven van den Burgemeester van Soest, waarbij verdachte al eens toe stemming gegeven is om aan een besloten gezelschap dansgelegenheid te verstrekken mits hij daarvoor de vastgestelde verma kelijkheidsbelasting betaald heeft Spreker wil niet ingaan op de kwestie van verma kelijkheidsbelasting heffen voor een beslo ten gezelschap, doch wil alleen in het licht stellen, dat verdachte vroeger wel eens toe stemming is verleend om te laten dansen in besloten kring. Pleiter concludeert voor dit geval dan ook tot vrijspraak en ver zocht bij een eventu ele vonnis van don kantonrechter een duidelijke omschrijving van" het begrip „voor het publiek toegan kelijk". De kantonrechter zal over 8 dagen von nis wijzen. Ontevreden over de politie. Een fietsjongen van een apotheek op do Varkensmarkt wa: bekeurd omdat hij op zijn fiets een aantal manden vervoerde op een wijze, die gevaar opleverde voor het verkeer. De vracht stak n.l. te ver naar bui ten uit. De jongen wist niet, dat hiervoor beperkende bepalingen bestonden. Hij be kende overigens volmondig het hem ten laste gelegde. De patroon van den jongen wilde gaarne een enkele toelichting geven op het ge beurde. Hij had de geheele toedracht gezien. De jongen heeft geheel te goeder trouw ge handeld. De agent echter, die den jongen ge verbaliseerd heeft en die op de Varkens- markt geposteerd was, heeft den jongen echter eerst kalm zijn fiets laten opladen. Reeds toen had de agent kunnen zien, dat de manden te ver uitstaken. Aangezien de politie toch preventief moet werken, had de agent den jongen moeten waarschuwen. Hij liet den jongen echter ziin gang gaan, liet hem opstappen en wegrijden enbe keurde hem toen hij bij hem was gekomen. Spreker acht dit een zeer vreemde en af keurenswaardige manier van handelen voor een politieagent. De ambtenaar van het Openbaar Minis terie achtte de overtreding van zeer weinig belang en vroeg mede naar aanleiding van de nadere toelichting van getuige een geld boete van slechts 50 cent Het vonnis luidde, overeenkomstig den eisch 50 cent. „Omdat „mijnheer" dat er bij verteld heeft", voegde de kantonrechter er aan toe De verkeersspiegels. Voor het kantongerechtsgebouw stond-n gisteren een tweetal fouragewagens, die door den Kantonrechter, Ambtenaar en Griffier in oogensriiouw werden genomen in verband met de kwestie der verkeers spiegels. Het bleek, dat aan een der wa gens bevestiging zeer wel mogelijk was. Aan de andere wagen was deze bevestiging moeilijker aan '.e brengen. In beide geval len is het echter zeer dubieus, of de voer man in de praktijk iets aan deze spiegels heeft. Oogenschijnlijk leek het er zeer wei nig op. Uitspraken. De kantonrechter wees gisteren vonnis jn de zaak tegen zekere H. die door de Rijksveldwacht was bekeurd wegens het loopen op verboden terrein van de Treek, tei'wijl hij van den jachtopziener van do Teek vergunning had om er te loopen. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie had vrijspraak gevraagd. Overeenkomstig dit requisitoir spreek de kantonrechter verdachte vrij van het hem ten laste gelegde. Eveneens sprak de kantonrechter vrij tien automobilist, die op d*n hoek Zand— Bloemendalschestraat Weverssingel een aanrijding met een vrachtauto zou veroor zaakt hebben. Ook de ambtenaar van het Openbaar Ministerie had vrijspraak ge vraagd. D a g c l ij k s Cinema Hoyal. Larig«*iraaL Kunstzaal „Sierkunst Utrechtschevveg hoek Steven van der Hagenlaan Tentoonstelling van Houtsneden, J Franken Fzn. Museum Flehite, Westsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek Gebouw Theos Ver. Regentesselaan (Zaterdags van 1.30— 2 50 uur). openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal eD bibliotheek), Muurhuizen 9. P -K Lepszaal. Nieuwstrant 24 Vredesbibliotheek. Arnh. weg DO. 9 ,-j. V Princess-room Zondag, middag- en avond concert. Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avondconcert Danszaal Kïoassen Zondags Dancing, 3 Mei, Princess-Room. Verg. Com. van Actie tegen de vervuiling v. d. Lunt Beek, S uur. 3 en 4 Mei Jeugdgebouw Berkenweg Bazar. 3 en 4 Mei. Feestelijke herdenking van het 10 jarig bestaan der K.N J.V. 6 Mei Amicitia foyer Ver. van Huisvrou wen. Ledenbijeenkomst Half 3. 11 Mei, Pallas Athene-school. Tentoon stelling. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerarda, d. v. Gerard Salo mons en Paatje Driesscn. Overleden: Johanna Antonia Maria Janssen, oud 26 jaar, ongehuwd. Gehuwd: Jan van de Bunt en Maria Drost; Nicolaas Pot en Gerarda Maria Blom; Johannes van Kolfschoten en Jansje Henderika Hagelen. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Prijsnoteering voiling 1 Mei 1929. Wit lof 13—15 cent per pond; Spinazie 2740 cent per K. G. Rapen 2931 ct per 10 K. G. Radijs 31i5 ct.; Raapsteel 50—61 ct, SeldeFij 4656 ct. per 10 bos; Sla 7390 ct.; Prei 1317 ct. per 10 stuks. Rabarber 912 cent per bos. 450e STAATSLOTERIJ. Vierde Klasse. Trekking van 1 Mei 1929. (500 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 26) zijn aan de navolgende nummers to beuri gevallen Prijzen van 65 9779, 9787, 97S8 cn 0807. Te zamcn'4 prijzen. Bij de confrontatie bleef hij onbewogen De Opr. Haarlemsche Cour. schrijf! In het politierapport werd gisteren mede- deeling gedaan van een moord, gepleegd door den 3S-jarigen schilder K. Hij had in een vlaag .van overspanning zijn vrouw met een broodmes den halsslagader door gesneden. Daarna had hij zijn jongste kindje, een drie-jarige, naar zijn zwager v. Beaumont in de Potgieterstraat gebracht, terwijl de jongen van 11 jaar thuis bleef K. vertelde aan zijn zwager zijn vrouw ver moord te hebben. Daarna werd bij de politie aangifte gedaan. Was de moordenaar zenuwpatiënt? Uit dit rapport bemerken we een zeer be langrijke bijzonderheid, n.l. dat do moorde naar blijkbaar niet geweten had wat hij deed. Reeds ruim VA jaar was hij in be handeling van een zenuwarts. Deze weten schap vormde onzen leiddraad bij het onder zoek dat wij instelden naar de aangrij pende bijzonderheden. Wanneer een moord bedreven wordt onder gewone omstandig heden, dan zullen we van zoo n gebeurtenis alle mogelijke rnededeelingen doen, zonder onderscheid van de personen. De medede ling der politie Had ons echter een bepaalde stemming gegeven, n.l. dat we hier met een ontoerekenbaar mensch te doen hadden. In deze meening werden we nog versterkt door de rnededeelingen van den zwager van den moordenaar, den heer v. Beaumont Deze had Zondagmiddag een wandeling ge maakt met K. en een gesprek met hem ge voerd, waarin K. in 't geheel niet den indruk maakte, overspannen te zijn. We vroegen den heer v. Beaumont of dit gesprek een uormaa) verloop had, of K. in staat was een gewoon gesprek le voeren. Het antwoord daarop luidde ontkennend. Sinds geruimen tijd reeds was K. niet bij machte zijn ge dachten goed te concentreeren. Het gesprek was dus altijd geweest dat tusschen een normaal denkend mensch en iemand, waar van men wist dat hij geestelijk niet geheel in orde was. De buren van den moordenaar zeiden bet zelfde. K. leefde met vrouw en kinderen geheel onbesproken en zijn gedrag liet niet te wen- schen over. Alleen was K. niet toereken baar, dit wist men Op al deze gegevens afgaande, namen we aan dat K. een afwijking bad van psychi sche gesteldheid en de moord stond voor ens in een daglicht van abnormaliteit, waarom we in sobere bewoordingen gisteren verslag gaven, consideratie gebruikend met de ziekte van den man. die zelf slachtoffer geworden van die ziekte, in een vlaag van waanzin ook anderen daarvan slachtoffer maakte. Simulatie Hedenmorgen spraken we het hoofd van de Haarlemsche politie opnieuw en aan de hand van het ingestelde onderzoek was het oordeel van de politie nu geheel anders dan gistermorgen. De commissaris had reeds bij het eerste verhoor van den misdadiger den-indruk gekregen dat de man simuleer de. Hij vertelde, zich niets te herinneren van alles wat er voorgevallen was. Hij wist ook niet, dat hij van plan geweest was zich van het leven te berooven, eerst door gas- verstikking, later door verdrinking. K. wist niets meer. Op dit oogenblik Maandag morgen heel in de vroegte had de com missaris reeds zonder bedenking geoor deeld. K. is een simulant Daarom durfde het hoofd der politie ook do verantwoordelijkheid op zich laden, om hem telkens weer aan een verhoor te onder werpen. Zelfs durfde hij het aan den moor denaar later op den dag met het lijk te con fronteeren. De politie was zich volkomen bewust van de verantwoordelijkheid die zij op zich laad de met de confrontatie van K. met het lijk. Als de man zenuwpatiënt was, dan zou nij zeer goed stapelgek hebben kunnen worden. In dit opzicht heeft men zich echter geens zins vergist. K. bleef bij het lijk van zijn vrouw geheel onbewogen. Zonder een spier te vertrekken zag hij het kleine vrouwtjo liggen, verbleekte niet, liet geen traan Hij zeide slechts en dit kenschetst zijn klare gedachten op dit oogenblik: „Mijnheer de Commissaris het is niet erg netjes van U wat je nu doet'" Hij ging bij het lijk van daan, zooals hij er gekomen was, rustig en zonder merkbare nervositeit. Later op den dag heeft K. een volledige bekentenis. afgelegd. Hij verklaarde zijn vrouw ver moord te hebben na een vooraf gegane woordenwisseling. Het scheen zelfs wel even alsof K. deze ruzie geëntameerd had. Reeds des Zondags zeide K. dat hij niet van plan was om 's Maandagsmorgens aan het werk te gaan en Zondagsnachts begon hij daarover weer. Zijn vrouw bemerkte dat het gezin daar toch onder te lijden zou hebben. Hij moest aan de kinderen denken on hun behoeften. Over dit onderwerp is oen korte twist ontstaan, die echter een vreeselijk karakter droeg. K. is een groote man en zijn vrouw was bijzonder klein, kleiner dan bijna a lie vrouwen in Haarlem In zijn woede gieep K. zijn vrouw vast. Een korte worsteling ontstond. De man trapte daarbij mét zijn hak tegen een kast deur, waardoor de schilfers er af vlogen, hetgeen de politie later zag. Vlak bij dc tafel wierp K. zijn vrouw op len grond. Een greep op de tafel het broodmes en met één beweging van den «rm was de moord geschied. Toen K. het bloed zag vloeien raoet hij een oogenblik totaal ontdaan geweest zijn Dit blijkt onder meer uit zijn poging tot zelfmoord. Hij haalde zijn jongste kind van boven uit haar bedje, ging in de ka mer en deed het gaskraantjj open. De gas- lucht kwam in de kamer, maar nog voor dat hij daardoor bedwemld kon worden, draaide hij het kraantje weer dicht. Daar op heeft K. nog verschillende handelingen verricht, die er op wijzen, dot zijn denk vermogen niet verbijsterd was. Hij schreef in de keuken een brief aan de familie van zijn vrouw in Den Haag, waarin hij ver klaarde, haar van het leven beroofd tc hebben. Voorts sloot hij de kamerdeur, waar 't verbloedende Rjk lag, af. Het oud ste kind lag nog boven in bed. Hij is toen met zijn jongste naar buiten gegaan door het raam aan de voorzijde. K. verwachtte schijnbaar dat het kereltje later wel naar beneden zou komen. Daarom had hij met verf op een in 't oog vallende plaats ge schreven Henkie moet maar naai' tante gaan. Op nieuw wilde K. zich van hei leven gaan berooven. Hij nam een penseel en schreef op de keukenruitBlijf bij je broertje, ik ga me verdrinken in de Ringv., een afkorting uiteraard van Ringvaart. De ze mededeeling overtuigde den commissa ris van politie dat K. simuleerde toen bij beweerde niet te weten wat en waar de Ringvaart was. Het perceel waar K. woon de, aan de Zomervaart, ligt vlak voor de Ringvaart, zoodat K. dagelijks het bestaan daarvan kon opmerken. Na de bekentenis is K. hedenmorgen per celwagen naar het Huis van Bewaring overgebracht. Hij was nog steeds vreemd kalm en liet niets merken van eenigerlei emotie K. heeft nooit aanvallen van krankzin nigheid gehad. Hij was altijd nogal kort aangebonden en zelfs driftig. Het huwe lijksleven van het echtpaar liet nog al te wenschen over. Om deze reden is K. des tijds een poos het huis uit geweest. Hij woonde toen bij zijn ouders in Bloemen- daal en later kwam hij weer terug. Het is echter opmerkelijk wanneer K. met zijn vrouw in onmin leefde dat de buren, die in de onmiddellijk neven gelegen huisjes wonen, nooit iets van do animositeit be merkt hebben. Tu9schen de woning van K. en zijn buren is slechts een enkele dunne muur. Als er ooit ruzie geweest zou zijn, moeten de buren bet wel haast opgemerkt hebben. Er gaan ook geruchien, als zou K. al eens eerder gepoogd hebben zijn vrouw te vermoorden. De politie spreekt dit echter absoluut tegen. Evenmin ging K zich ooit te buiten aan sterken drank. K had gere geld werk, in dienst van zijn broer, en geldgebrek was der familie daarom geheel vreemd. Het eenige blijkbare kruis in dit huis waren de vlagen van zwaarmoedig heid van K. Hij beweerde al eerder zijn Koffietafel: Garnalcn-croquctjes. Middagtafel: Bunder-lappen. Roode kool Citroen-rijst. LANGESTRAAT 42 TEL. 77 Van der Heyden's 1.20 pep blik EEN KOEKJE dat wij U bijzonder aanbevelen levensdraad te zullen afsnijden Maar hij had het al zoo dikwijls gezegd, dat men het als een uiterlijke \ertooning be schouwde, waaraan geen waarde gehecht kan worden. Zaterdag zou K. zich onprettig gevoeld hebben op zijn werk en daarom was hij voor den vastgestelden tijd naar huis ge gaan. Zondag voelde hij zich echter weer volkomen hersteld De groote vraag blijft nog steeds of K. den misdaad hedreven heeft als waanzin nige, of als bruut. De psychiaters zullen daaromtrent misschien een beter en min der tegenstrijdig oordeel kunnen geven dan do politie. 'W'TV.'J tot I leid Heden overleed onze groote droefhei d onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer 7HEODORUS LIGTHAKT in den ouderdom van 77 jaren. Amersfoort: A. M. VEEN MAN— LIGTHART. D. VEENMAN. Weltevreden: TH. LIGTHART. E LIGTHART— VAN LOHUIZE.Y Bilthoven: G. J. LIGTHART. B. LIGTHART—APPEL en Kleinkinderen Amsterdam. 1 Mei 120. Sarphati park 60. Bezoeken kunnen niet w orden afgewacht. Verzoek geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hbben Vrii dag a.s. tc 12 uur op de begraafplaats „Zorg vlied" (Amsteldijk). GEVRAAGD: van middelbaren leeftijd, \oor dc huishouding van een alleen wonend heer. Goed kunnende koken Hulp voor ruw werk aanwezig. Br. onder No. 2029 bureau Amersf. Dagblad. Gevraagd een aankomend goed kunnende rekenen en machineschrijven. Indiensttreding liefst di recL Br. onder No. 2034 bureau Amersf. Dagblad. FONGERS vanaf 72.— Vraagt catalogus. Germaan transportrijwielen 90.—. HUIB HOLSTEIJN. ALLES OP HET GEBIED VAN Wij ontweroen teekener en Drukken voor U LANGESTRAAT 112 Telefoon 119 I I

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 15