Engelsche Fauteuils - Haardbankjes EEN VERDIENDE BELGISCHE ZEGE EEN FAIR GESPEELDE WEDSTRIJD L.J. Luycx&Zoon Fa, J. W. VAN ACHTERBERGH, West-Singel 12-13. Telefoon 238. In een kamp zonder incidenten hebben wij den traditioneelen wedstrijd tegen de Belgen verloren Imitatie Suède Handschoenen De uittocht van de Hollanders begon Zaterdag, doch ook reeds Vrijdag trokken er velen den Moerdijk over om Antwerpen— Rotterdam te zien. Deze strijd had Zater dag plaats en werd door de Hollanders verloren, v. Dijke was zoo vriendelijk de Belgen aan twee doelpunten te helpen. De Rotterdammers verloren met 41; een voorteeken Antwerpen—Rotterdam was niet in 't voorgevechtdit was de strijd lusschen de Juniores van beide landen. De Zondagmorgen trein uit Utrecht was natuur lijk drukker dan anders de voetballief hebbers kwamen reeds vroegtijdig opdagen, en ofschoon het wijzigingsblad Antwerpen— Berchem aangaf, werd kwart voor twaalf C. S. bereikt. Natuurlijk was ook gister de „Keiserlei" druk bezet, de groepjes menschen wezen de opkoopers duidelijk aan. Opmerkelijk was het verbazend xrroot antal kaarten welke deze heeren in hun bezit hadden. Reeds om dén uur werden zoowel de zit- als staan plaatsen zonder winst verkochthet vijftal Utrechtenaren, die door een oud-stadgenoot langs telegrafischen weg hun kaarten had den laten koopen, hadden eenstrop. 900 frs., 63 gld. voor 5 kaai ten. waarvan de kostprijs was 15.75 gld. Ditmaal ging de tocht naar Beerschot. Door het voorafgaan van den strijd tusschen de jeugd-elttallen bad de uittocht niet plotseling plaats en was het speelveld reeds vroegtijdig meer dan vol. De Hollandsche toekomst heeft zich goed gehouden langen tijd was de stand gelijk, doch vlak voor het einde ma ken de Oranjebroeken bet winnende punt. Het meest opgevallen in dezen wedstrijd was onze doelman, de keeper van P. S. V., de Zuidelijke kampioen. Do afstand van het speelveld tot de zit- en staanplaatsen is veel kleiner dan in. Deurne, waardoor men den indruk krijgt, dat er een belangrijk getal minder menschen op het Beerschot- terrein kan Onnoodig (e zeggen, dat er tegen half vier Belgische tijd, geen plaats meer onbezet is. De stemming was er de Philips luid sprekers lieten zich niet onbetuigd en ook het Antwerpsche Postmuziekkorps hield* er den gang in. Het is nog geen half vier, wanneer onder luid gejuich de Hollanders het veld opko men, de post doet haar plicht dadelijk daarop verschijnen de roode duivels, weder om muziek en 'fc spelkan beginnen. De Engelschman Mr, Rudd, geflankeerd door de grensrechters, geeft het sein tot den loss tegen de beleefdheid in, wint België deze en trapt Bakhuijs precies half vier af. VAN HEEL EN TAP. De wedstrijd. Belgie wint den toss. Holland trapt af en al spoedig geeft Tap een goede voorzet, maar er is niemand van de voorhoede om le schieten. Belgie zet daarna een aanval op wuw, die door Van Kesteren gestuit wordt, fkse geeft goed naar voren, Bakhuys schiet goed in, maar De Bie weet te redden. Dan dringen de Belgen naar bet Ned. doel, doch v. d. Meulen weet een schot van Braine ge makkelijk weg te werken. Weer zet Hol land een goeden aanval op touw, maar Tap komt in botsing met Boesman, en de scheidsrechter stuit den aanval door een vrije trap voor België. Dan komen de Bel gen weer opzetten. Er is een klein misver stand tusschen Wamsteker en Van der Meulen, maar men weet toch de situatie te redden. Even gaat het spel dan op en near, dan komen do Belgen weer in den aanvat, doch Van Heel maakt hieraan een einde. Tap geeft dan goed door, doch Lan- daal heeft den hal niet direct in zijn macht. Een corner op het Belgische doel. door Tap goed genomen, levert geeu resultaat. Dan volgt een gevaarlijke aanval, doch Braine schiet vlak voor doel naast. Hier ontkomt Holland wonderwel aan. Even daarna, als Holland komt opzetten, is het Bakhuys die juist over schiet. Weer komen de Belgen opzetteD, doch weer schiet Braine. die den bal van Moeschal aangegeven krijgt, ver naast. Holland krijgt kort daarop een vrije schop op de outlijn. Tap schiet goed in, doch De Bie werkt keurig weer. Nogmaals volgt een Hollandsche aanval, doch Lan- daal staat buitenspel, zoodat ook deze weer niets oplevert. Van Kol pareert een Belgischen aanval. Bij een volgenden aanval schiet P Braino VAN KOL EN P. BRAINE. weer huizenhoog over. De bal blijft dan en kele oogenblikken op bet middenveld, dan weer Holland in den aanval. Tap schiet weer goed in, doch De Bie redt. Weer volgt een Hollandschen aanval, doch een door Tap aangegeven bal wordt keurig door Nouwens weggekopt. De Bel gische rechtervleugel komt daarna opdrin gen, Van Kol stuit deze. dan is liet de Belgische linkervleugel, die aanvallend is, doch ook nu is het weer Van Kol die de situatie redt- Men stuit bij bet aanvallen voortdurend op Van Kol. Even, is het spel dan een heen en weer trappen, doch een Belgische aanval, en P. Braine schiet juist in het zijnet. Van Kes teren weet den bal lusschen drie Belgen uit te werken, maar het zelfde gelukt Van Ileel niet. Van Kol is het weer die een plot- selingen aanval ongevaarlijk maakt. Lan- daal krijgt den bal toegespeeld, gaat er goed van door, doch Hooydonx trapt out. Een schitterende aanval van Holland: v. d. Griendt geeft den bal aan Tap, deze geeft terug aan v. d. Griendt en de kogel gaat juist over. Een vrije schop voor het Belgi sche doel levert ook niets op. De Belgen zetten dan een aanval op touw, doch Moeschal schiet zeer- ongelukkig en de bal gaat ver naast. Voortdurend verdwijnt de bal over de lijn. Een mooie aanval van Holland, door v. Ilalle, Tap en Bakhuys wordi door Nou wens onderbroken. Meteen gaat Belgie er van door; een keurig spel der Brain es, weet Van Heel te becindigen. Een corner op het Belgische doel levert niets op. Voor liet Hollandsche doel ont staat daarop een gevaarlijke schermutse ling, en er is appèl van Belgische zijde, voor een handsgeval van Wamsteker, dat door den scheidsrechter echter niet gecon stateerd wordt. Do Belgische verdediging onderschept dan enkele Hollandsche aanvallen. Hooy donckx en Van Halme bezweren deze ge varen. Belgische aanval volgt, doch een minder juist geplaatste voorzet biedt Van Heel de gelegenheid het terrein te zuive ren. Weer een Belgische aanval, v. d. Meu len loopt uit en stompt den bal weg. Een kleine inzinking wordt gevolgd door een Belgischen aanval. Van Averbeke geeft door aan Moeschal, doch het gevaar .wijkt. Van Averbeke neemt dan een vrije schop 'Van Kesteren) doch de bal gaat hoog over. Van Kol en Wamsteker onderscheppen om beurten Belgische aanvallen. Landaal brengt dan den bal op, maar de Belgische achterhoede trapt corner. Ook dit levert niets op. Een vrije schop op het Belgische doel wordt door Kools ingetrapt, maar De Bie weet op buitengèwone wijze zijn doel schoon te houden. Met een kanonskogel zendt Van Kol, bij oen Belgischen aanval, den bal naar zijn voorhoede. De Belgische linkervleugel komt dan op zetten. Wamsteker en Moeschal schermut selen ora den bal, doch R. Braine weet hera binnen zijn bereik te krijgen, een met een zuiver gericht schot, zendt hij den bal langs v. d. Meulen in het net. Na ongeveer 42 minuten spelen heeft België de leiding, 10. Dadelijk na den aftrap komen de Hol landers in den aanval, maar de bal komt in het zijnet. Diddens komt daarna opzet ten, v. d. Meulen mist, maar gelukkig weet van Kol het eventueel spoedig tweede doel punt van België te voorkomen. Diddends neemt dan een corner, doch v. d. Meulen springt boven alles uit en slaat den bal weg. Na de rust. Na de hervatting zét Holland weer en kele .aanvallen op touw, die echter voort durend onderschept worden. Een Belgische aanval volgt. Diddens komt opzetten, en Vandenbouwhede die den bal toegespeeld krijgt, weet, op enkele meters afstand van der Meulen gemakkelijk te passeeren. 20 voor Bolgië. Direct na de aftrap is Holland weer in den aanval. Landaal schiet naar voren, ecu goede kopbal van Bakhuys gaat juist over Direct daarop herhalen de Braines het zelfde voor het Hollandsche doel. 1-Iet spel is direct weer in handen der Hollanders. Tap werkt zich alleen door alles heen. maar schiet juist over. Holland scoort tegen. Dan is het Halle die een schroepaas geeft naar Bakhuys, die direct inschiet. De Belgen laten het er niet bij zitten, en vallen voortdurend aan. P. Braine'schiet zonder resultaat. Holland komt dan opzet ten, maar de Bie is een buitengewone po sitie. en vooral Nouwens staat hem goed ter zijde. Ilalle onderschept een Belgische aanval, geeft naar v. d. Griend, door naar Kools, naar Bakhuys, die te zacht inschiet. Gevaarlijke situaties zijn aan de orde voor het Hollandsche doel. Doch v. d. Meu len is op zijn post en weet een schot van P. Braine weg te werken. Gevaarlijke uitvallen aan beide zijden volgen. Het spel wordt steeds sneller. Men probeert met schoten op grooteren afstand, evenwel zonder succes. Landaal rent langs de lijn, maar zijn voorzet wordt onderschept. De Belgische rechtervleugel komt dan opzetten. P. Braine zet voor aan Vandenbouwhede die hard inschiet, maar v. d. Meulen redt weer. De Belgen komen steeds terug en v. cl. Kol ziet zich genoodzaakt op den keeper terug te spelen. Nogmaals vallen de Belgen aan. De bal gaat van den linker- naar den rechtervleugel en tenslotte weet v. d. Meu len zijn terrein te zuiveren. Dan domineert Holland weer. Een hoekschop voor het Bel gische. dool, Kools schiet eenige malen te gen Belgische spelersdan is ook voor hel Belgische doel het gevaar geweken. Tap cn v. d. Griend hebben inmiddels van plaats gewisseld. Van Kol is het, die een Belgische aanval onderschept. Holland valt aan, zeer onverwacht, Kools schiet hard in, de Bie heeft den bal niet direct in zijn macht, Bakhuys krijgt een kans, maar door zijn zeer moeilijke posi tie blijft resultaat achterwege. Van Heel werkt met zijn ellebogen en België wordt een penalty toegewezen. K. Braine heeft met een kalm schot weinig moeite om v. d .Meulen te passeeren. 3—1 voor België. Holland is daarna spoedig weer in den aanval. Tap speelt naar v. d. Griend, wiens vporzet achter het doel beland. Een Bel gische aanval wordt onderbroken door een hands van een der Belgische spelers. Van BAKHUYS, DIE ONZE EER REDDE. Kol neemt den vrijen schop en al3 even later van Heel goed voorzet is het Bakhuys die den bal juist over de deklat kopt. De rechtervleugel der Hollanders komt weer opzetten, doch de Belgische achter hoede treedt steeds zuiverend op. Insgelijks is het Van Kol, die weer voor het Holland sche doel den bal P. Braine afhandig weet te maken. De Hollanders veroorzaken dan enkele vrije schoppen, het spel aan bun z'jtic ver toont inzinking. Het spel is \e:, minder snel. De scheidsrechter treedt sirepg op. Als v. d. Griend den bal vrij heeft, zet hij niet voor, doch schiet ze»f, evenwel *er naast. Landaal, Kools en Bakhuys komen gevaarlijk opzetten, doch sla ds weten de Belgische backs hun terrein te zuiveren. Wamsteker lost voor her Hollandsche doel verscheide moeilijke situaties op. Door uitloopen .onderschept d. Meulen een aanval Braine-Moeschal on spoedig laarop is Holland voor het Belgische doel. Een door Tap toegespeelde bal kopt Kools over. Ook een tweetal hoekschoppen op het Belgische leveren geen r isuhaat. Ivi de laatste, waarbij v. d. Griend achterschiet, klinkt liet eindsignaal. Hel spel eu de spelers. Waardoor we verloren hebben?? O. in hoofdzaak door het te laat ontplooien van het Hollandsche enthousiasme. De Belgen maken op ons in den aanvang geen bijzon deren indruk, de voorhoede kan door Van Kol wel in bedwang gehouden worden. Het bekende elan van de Belgen missen we cn in den aanvang reeds hadden de Oranjes de score moeten en kunnen openen, doch gebrek aan doorzettingsvermogen aan ow- zen kant deed dn achterwege blijven. Het spel van de Belgen was vlug. en onder aanvoering van hun nog steeds goede spil Halme werd het allengs enthousiaster. Afwisselend speelden de Zuiderlingen het korte cn het lange spel, doch het long pas sing voerde langzamerhand den boventoon. Raimond Braine plaatste het meest op! links naar de kleine Diddens, welke spe-* Ier met Wamsteker heel weinig moeite had. Nadat de Belgische achterhoede den vuurproef had doorstaan, ging de midden linie tot steunen der voorhoede over, ze deed dit op uitstekendo wijze. Na dc pauze, toen België het tweede doelpunt had gemaakt, kwam de Holland sche voorhoede pas los, maar.... we had den geen linker vleugel. Wim Tap beves tigde den indruk van zijn strijd tegen de Zwitsers niet, en v. d. Griend was niet veel beter dan in zijn eersten BelgiëHol land-wedstrijd. De Hollanders hebben in den aanvang niet „gestreden", 't Was geen vurige strijd; er was toch geen kleedlokaalafspraakje?? Vanaf 1914 hebben we al zoo'n enkele België—Holland-wedstrijd gezien, doch niet éénmaal is ons het spel van de Oranje's zoo tegengevallen Da een verwachting, welke vrij hoog was gespannen. Voor rust ging er niets geen kracht van ons elftal uit, een spelsysteem had men niet, en na tuurlijk kan een aanval, bestaande uit door zetters, juist hierdoor gevaarlijk zijn, daar de verdediging der tegenpartij op een systeem zich kan inspelen. Maar nu alleen Kools de doorzetter was, nu was het trio De Bie—Nouwens—Hooydonckx meer dan voldoende om de Hollandsche voorhoede in bedwang to houden. Wij verdienden de nederlaag volkomen; de Belgen waren onze meerderen, zoowel in de voor- als achterhoede. De Belgische spelers. De Bie. Nouwens, Hooydonckx. Men had een „oud paardje" van stal gehaald: kee per De Bie. De Belgische doelman beeft uit stekend werk gedaan, enkele zeer moeilijke ballen heeft hij schitterend gehouden en toch,... wij hadden keeper Sooraers niet aan den dijk gezet. Hoe lang zal De Bie nog mede gaan? Soorners is jong; aan de jeugd de toekomst. De beide backs waren resoluut en trapvast, zoowel Nouwens als Hooydonckx hebben maar een enkele maal gemist. v. Averbeke-v.Halme-Boesman. Dil midden-trio rnoclit er zijn, de aan voerder v. Halme kan rnen nog steeds niet door een jongere uilgesproken betere kracht vervangen. Ook gisteren was v. VAN HALME. Halme een spil die opviel; door zijn goed opstellen a la de Korver heeft deze zware midhalf het tot het einde volgehouden. De veel lichtere \leugel halfs pasten zich aan. De voorhoede P. Braine, Van denbouwhede, R. Braine, Moe schal, J. Diddens. Dit vijftal heelt goed combinatiespel laten zien, persoonlijk vonden we de linker vleugel beter dan de rechter. De kleine Diddens was, nu Denis ei uiet was, ge vaarlijk. Vooral voor de pauze heeft het binnen-trio vele malen gemist. RaimoncJ was gisteren weer de speler, die schitte rende met zeer slechte momenten afwis selde. Hij maakte twee van de drie doel punten. Een bepaald zwak bezette plaats was er in het Belgische team niet. V. d. Meulen, Wamsteker, v. Kol. Wamsteker, de vervanger van Denis, werd keer op keer gepasseerd, liep hij op een bal in dan deed hij dit resoluut, en had hij meestal succes; de H.F.C.-back was de zwakste van de drie. Van Kol was goed, doch miste Denis. Somtijds zagen wij hera geheel naar rechts afdrijven. V. d. Meulen was tweemaal de dupe van een misverstand in onze achterhoede. Hij doed niet de min ste moeite de penalty te keeren, de Haar lemmer is toch nog steeds geen aanvoer der, niet waar zijn geschreeuw over 't veld wordt voor de spelers hinderlijk. v. Kesteren, J. Halle, v. Heel De H.B.S.-er kwam er na de pauzo g*e- heel in; van begin tot 't einde werkte hij hard. Diddends was voor hem te vlug. Van Jan Halle hadden we groot ere verwachting; op 't moment kan de T. C. o.i. geen abso luut betere speler aanwijzen doch een stu wende spil was hij niet. v. Heel de voetbal lor, de virtuoos, ook gister; met v. Kol is hij de beste speler van ons team. Vreemd was 't. dat hij op .momenten, dat er geen gevaar was, door zijn te zacht terug spelen op v. Kol tot tweemaal toe juist een ge vaarlijke situatie deed ontstaan. Landaal, Kools, Bakhuys, v. d. Griend, Tap. Een doelpunt heeft dit quintet op haar naam, de Z.A.C.-er maakte 't. Tegen de ste vige Belgische achterhoede lijkt hij ons niet de aangewezen midvoor. Zooals in den aan vang reeds gezegd, onze linkervleugel was onvoldoende; een zeer gipote handicap. Firma Langestraat 49. Tel. 190 Mooier, goedkooper, en veel solieder dan een goedkoope kwaliteit Suède. Kools—Landaal goed. De A.G.O.V.V.*er was niet snel genoeg; hij speelde wat meD noemt „bonkig". De N.A.C.-er Kools heeft ons 't best voldaan. Do arbiter. Mr. Rudd nam enkele beslissingen, welke aanvechtbaar waren. Een fout vonden we zijn te veel fluiten. De penalty was voor duizenden een raadsel, v. Heel moet deze op zijn voetbalgeweten hebben. OVERZICHT Spai'la speelde gisteren tiaar eersten wed strijd voor tiet landskampioenschap, en bracht het tegen V'elocitas tot een gelijk spel 0-0. Haarlem en Zeeburgia speelden gelijk, het geen voor U.V.V. niet zoo onwelkom is. Er zijn nog talrijke verrassingen mogelijk en men berekene zelf de theoretische kansen: Zeeburgia Haarlem u. v. y. 2 2 1—1 2 1 1 o2 o2 0 Voor de eerste klas van afdeeling II kun nen wij verwijzen naar de uitslagen. Immers kampioen en laatste zijn hier reeds aange wezen. Hercules gaf een teeken van leven, het. won met 5—3 van R.F. C., hetgeen echter niet meer van invloed is. Wellicht dat komende wedstrijden een zelfde gunstig resultaat zul len opleveren, en dat men nu een voorproef je heeft willen geven. Kampong is de derde Utrechtsche club die degradatiewedstrijden zal moeten gaan spe len. Weliswaar is er nog een theoretisch kansje: als Utrecht uit 2 wedstrijden geen enkele punt weet te bemachtigen; dan zul len Kampong en Utrecht een beslissingswed strijd spelen. G.S.V. dat zich door enkele el kaar opvolgende overwinningen in veiligheid had gesteld, kon zich nu de luxe van een nederlaag weer permitteeren. Ook hier kun nen wij verder naar de uitslagen verwijzen. De stand is: Olympia 16 14 1 1 29 79—24 1.81 Holland 15 11 1 3 23 50—35 1.53 Zeist 15 7 2 6 16 36-34 1.07 Culemborg 13 5 3 5 33 26—33 1.00 Voorwaarts 13 5 3 6 13 26Li 1.00 L.S.V. 14 5 3 6 13 25—22 0.93 Utrecht 14 3 3 8 9 16—30 0.64 G.S.V. 16 4 2 10 10 IS—29 0.63 Kampong 16 2 4 9 9 17—43 0.53 DE UITSLAGEN. Landskampioenschap. Rotterdam: Sparta—Vclocitas 0—0 Afdeeling I. Promotiecompetitie 2e klasse. Amsterdam: Zeeburgia—Haarlem 2—2 Reserve 2e klasse B. Utrecht: U.V.V. IIIHilversum III 4—1 Utrecht: Velox IIVriendenschaar II 1—2 Reserve 3e klasse D. Utrecht: U.V.V IV—Voorwaarts II 4—1 Afdeeling IL le klasse. Haarlem: E.D.O."t Gooi 3l Den Haag: II.B.S Feijenooi d 4—0 Den Ilaag: H.V.V.Blauw-wit A—A Promotie 2e klasse. Vlaardingen: Fortuna—Excelsior 3—2 2e klasse B. Rotterdam: NeptunusC.V.V. 0—1 Rotterdam: R.F.C.—Hercules 3—5 3e klasse C. Gouda: G.S.V.Voorwaarts 0—1 Utrecht: HollandL.S.V. 20 Gouda: OlympiaZeist 42 Utrecht: Utrecht—Kampong U—0 Afdeeling III. le klasse, Almelo: HeraclesZ.A.C. uitg. Wageningcn: Wageningen—TubanUa 5—2 Afdeeling IV. le klasse. Tilburg: Longa—Eindhoven 2—1 Maastricht: M.V.V.Roermond 53 Afdeeling V. le klasse. Groningen: G.V.A.V.—Leerdam 10 Groningen: G.V.V.Friesland 0—R Meppel: Alcidcs—Achilles 0—2

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 8