Zaterdag 11 Mei 1320 DE JEUGDHERBERG TE DELDEN „DE EEMLANDER" INCASSOBANK DE NED. TRAMWEG MIJ. 27e Jaargang No. 263 RADIOPROGRAMMA WWHUP.I I gWmJg^qMBpgBM Plechtige opening op Hemelvaartsdag Verschillende sprekers Men meldt 0113 uit Delden U.d. a Mei Hedenmiddag 12 uur wer door den heer Robertson te Enschede, voorzitter van de stichting jeugdherbergen in Twente de eer ste jeugdherberg geopend. Het gebouw is door mevr. Hulshoff-Pol belangeloos in bruikleen afgestaan. Alle aanwezigen waren van oordeel dat wat hier op dit gebied is gepresteerd, kan wedijve ren met de beste Duitsche jeugdherbergen. Ook de omgeving zal zeker tot een groot bezoek medewerken. De jeugdherberg is n l. gelegen aan den wandelweg van den A. N. W. B., in de onmiddellijke nabijheid van de Twikkelsche bossc.hcn. De eerste nacht werd reeds logies verschaft aan een Oü-tal jongens en meisjes van de Nutschool te Oldcnzaal, onder leiding van het hoofd der cïhool. heer Robbertson heette het zeer groot aantal aanwezigen welkom, vooral de ver tegenwoordigers van verschillende ge meentebesturen uit de omgeving en van verschillende organisaties. Hij memoreerde de groote medewerking die het bestuur van verscheiden kanten had ondervonden en sprak er zijn dankbaarheid over uit, dat een groot aantal Duitsche gasten aan de uitnoodiging om de opening hij te wonen, gehoor hadden gegeven. Vervolgens gaf hij liet woord aan mr. J. Jansen, burgemeester oer gemeente Hengelo (O., die zijn sympa thie betuigde met het nieuwe jeugdwerk. Bürgermeister Hagedorn uit Gronau uit W estfalcn zeide, dat deze jeugdherberg de tweede peiler is van de brug, geslagen tus- schcn de Duitsche en Nederlandsche jeugd. Do eerste peiler staat in Gronau als Duit sche jeugdherberg. Dr. C. P. Gunning, voor zitter van de Ned. Jeugdherbergcentrale, sprak een woord van hartelijken dank aan hetbestuur van de Twentsche stichting, vooral omdat het zoo nauw heeft samen- go-werkt met de centrale, waardoor dit de eerste jeugdherberg is, die onder auspiciën van de centrale werd opgericht. Men moet thans niet'meer de vraag stellen of het jeugdkerbergenwerlc goed is, zeide spr, de jeugd eisclit herbergen. Laten de ouderen zorgen, dat zij zoo goed mogelijk worden! Daarna sprak nog dr. Timmer namens liet Reisverband für Deutsche Jugcndher- bergen, Jhr. Jan Feith, voor de A. N. W. B., tie heer Peuscher voor hot hoofdbestuur vuil: do Nederlandsche Reisverecniging, Wim Thomassen voor de Gooisclie jeugd- herbergonvereexiiging, de heer P. M. J. Mul der voor liet Hoofdbestuur van den bond van Ned. Onderwijzers en het Verbonds- bestuur van liet N. V. V. en de heer Wever voor de afdeeling Enschede van de A. J. C. Nadat onder leiding van den heer van den Brugge, hoofd van de Nutschool te Olden zaal, een kinderkoor een zangliulde aan de schenkster had gebracht, werd de plechtig heid gesloten en werden de bezoekers in de -clegonheid gesteld het gebouw te bezich tigen. ITet gebouw bevat, naast de woonver trekken van herbergouders een dagverblijf voor de trekkers, twee slaapzalen voor meisjes en een slaapzaal voor jongens. Het. nachllogics bedraagt voor personen beneden 18 jaar 20 ct., voor ouderen 40 ct. De verwachting is, dat deze. zorner een druk bezoek liet bestaansrecht van de Jeugdherberg zeker zal bevestigen EEN VIERTAL INBRAKEN TE RENKUM. Te Renkum hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag onbekenden zich dobc openschuiving van een raam toegang verschaft lot de woning van Baron van Ibakell van Wadenoyen en Doorwertk te Dooiwerth. Er werd een belangrijke hoe veelheid tafelzilver ontvreemd. De waarde hiervan bedraagt ongeveer ƒ5000. Van de daders is nog geen spoor bekend. In den afgeloopen nacht is in de Ker- etïaat op een drietal plaatsen ingebroken. Bij den kleedermaker G. werd een raam, dat niet gesloten was. omhoog geschoven en in de kamer werd alles overhoop ge haald. In het bureau vonden de indringers den sleutel van de brandkast, zoodat het ben nogal gemakkelijk werd gemaakt. Een bedrag van ongeveer ƒ1000 wordt vermist, terwijl uit den kelder nog eenige mond voorraad werd medegenomen. In een andere woning Kwam men op de zelfde wijze binnen, ook daar werd alles overhoop gehaald, doch hier werd niets gevonden. Bij de wed. C. werd eveneens een raam opengescoven. De daders zijn toen blijk baar gestoord en gingen op den loop. De officier van justitie te Arnhem zal »ich vandaag persoonlijk op de hoogte stellen, terwijl de politie-deskundige Dr. Hcsselink vingerafdrukken zal nemen. KON. AXAD. VAN WETENSCHAPPEN. In do vergadering der afdeeling Natuur kunde van 27 April j.l. zijn, ter vervulling van bestaande vacatures, verkozen tot gewone leden de heeren prof. dr. J. G. van der Corput, Iioogleeraar aan (lo Rijks universiteit te Groningen; dr. A. P. II. A. de Klein, artse te Utrecht; prof. dr. H. A. Kramers, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Utrecht; prof. dr. J. \V. Langelaan, oud-hoogleeraar t.e Baarn en prof. dr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Utrecht; tot corespondcntcn de heeren: mr. W. A J. Waterschoot van der Gracht, directeur van dc Marland Oil Cy., Amerika; prof. dr. C. D. de Langen, hoogleeraar aan de Me dische lloogcschool te Batavia; dr S. W. Visser, onder-directeur van het Magnetisch en Metorologisch Observatorium te Batavia en dr. A. J. Ultée, directeur van het Proef station „Malang" te Malang. Hierop is de Koninklijke bekrachtiging verleend. ACTIE NED. BOND VAN SLACHTVEE- FONDSEN. Propaganda-vergaderingen. De Ned. Bond van Onderlinge Slachtvee- fondsen heeft Dinsdag j.l. een propaganda- vergadering belegd te Purmerend. Eenige hondorden veehouders hebben deze bijeen komst bijgewoond. Het woord werd ge voerd door de heeren Ir. T. P. Huisman, secretaris der H. M. v. L., C. Wolmerstett, secretaris Bond Melkveehouders te Am sterdam en eenige andere personen. Besloten werd de actie van den Bond, geen kleine afkeuringen meer te vergoe den, met kracht voort te zetten en de vee-- houders op te wekken hun slachtvee uit sluitend te verzekeren bij de Onderlinge fondsen, die aan de actie meedoen. Ook op andere marktplaatsen zullen pro»- paganda-vergaderingen worden belegd, zoo mogelijk reeds Maandag te Amsterdam, Dinsdag te Rotterdam, Donderdag te Scha- gen, Vrijdag te Leiden. Vanuit de vergadering kwamen stemmen op, die met warmte pleitten voor een aan eengesloten front van veehouders en vee handelaren tegen de tegenactie der gros siers en slagers-organisaties DE BRUSSELSCHE FALSIFICATIE. Van de vier stokken, waarvan toto's te Brussel aan Frank Heine zijn vertoond, zijn slechts twee stokken afkomstig uit het dossier-Van Beuningen. Een der N.R.Ci.-correspondenten schrijft: lu de berichten van het Belgisch Tele- graaf-agentschap, wordt gesproken van vier documenten, welke behooren tot het Nederlandsch dossier betreffende de Utecehtsche (lees: de Brusselsche) verval sing). Tot goed verstaald van do zaak zul len wij ze hier nog eens aanduiden, met eenige toelichting. Er zijn: le. het Ulrechtsche document. Juf is de tekst van de Fransch-Belgische militaire overeenkomst, welke hel l'trêchlsch Dag blad publiceerde. 2e. dat daarbij belioorend begeleidende brief van generaal Galet. Deze brief is niet gepubliceerd, maar werd door de Neder landsche regeering in foto overgemaakt aan de Belgische Beide stukken berusten in origineel bij den heer Van Beuningen. 3e. Een lange brief van den sous-chef van den Belgischen gcnéraleh staf Michem, die uit naam van den chef, Galet, schrijft aan generaal Mahieu over den doortocht door Limburg en speciaal over de bezetting van Maastricht. Deze brief is niet in het bezit van den heer Van Beuningen, maar van een ander hiér le lande. Dat de heer Van Beuningen het niet aankocht is juist, maar dat deze het 's anderen daags in zijn brieyenbus vond, berust, naar mij werd verzekerd, op fantasie. 4e. Een uittreksel dat. niet toestemming van Frank Heine, Ward Hermans maakte van het groote document-Galet. Dit is niet de brief, waarover hierboven onder 2e ge sproken werd, maar de rede, welke deze chef van den Belgischen generalen staf hield in een besloten zitting van de go- mengde Belgischo legercommissie. Het is dus geheel verkeerd hier te spre ken van een vervalsching. Dat het stuk ge schreven is. met eene schrijfmachnio van Hermans spreekt vanzelf. Dc foto's van het origineel moeten reeds gepubliceerd zijn door de New-York Ame rican van 2 Maart 1.1. cn het oorspronke lijke stuk zelf berust in Holland; niet ech ter bij den heer Van Beuningen, noch bij den in de tweede plaats genoemde, maar bij een derden persoon, liet 4de document, waarvan de Nederlandsche regeering een foto naar België zond, is dus niets anders dan het uittreksel, dat Ward Hermans maakte. De documenten 1, 2 cn 3 (om nog eens te herhalen: het Utrechtsche document, de begeleidende brief van generaal Galet en de brief van Michem aan generaal Mahieu) komen, volgens de verklaringen door Frank Heine aan Ward Hermans gedaan, uit de nalatenschap van wijlen generaal Mahieu, militair-commandant van de pro vincie Antwerpen, welke nalatenschap vol gens de nog reeds volgehouden verklaring van Frank Heine door hem geliquideerd is. Het vierde document (de rede Galet) komt niet uit do nalatenschap, wel uit het bezit, van generaal Mahieu. Het werd door dezen, enkele dagen vóór zijn overlijden aan zijn vriend Frank Ileine ter inzage gegeven, met de bedoeling, dat deze het zou mogen gebruiken bij de samenstelling van 'n boek van zijn hand over de betrekkingen tusschcn Frankrijk en België, dat, naar men weet, te Parijs zou verschijnen (hetzelfde boek waarover Ward Hermans mij reeds vroeger sprak, corr.). De vier documenten bevinden zich dus thans in drieërlei bezit hier te lande. DE TWEEDE KAMER-VERKIEZINGEN. Dc candidalen van het Ver bond van .Nationalisten. Het Verbond van Nationalisten heeft tot candidate» voor do Tweede Kamer gesteld de heeren: dr. van der Myle, Amsterdam; C. J. M. van Eysden Jr., Amsterdam; D Houtzagers, Loenen a. d. Vecht; J. L. C. van Beeten, 'sGravenhage; B. van Spanje, Apeldoorn; C. J. Minck, Ilaren: D. Th. van Munnekrede, Haarlem. Dividend 7% Aan het verslag van directeuren over het jaar 1928 ontleenen wij liet volgende: In September van het afgeloopen jaai besloten wij over te gaan tot de uitgifte van nominaal 5.000.000.aandeelen on zer \ennootschap, recht hebbende op de helft van het dividend over 1928. Deze aan deelen werd het publiek aangeboden tegen den koers van 121% met recht van voor keur voor de oude aandeelhouders. liet ge plaatste kapitaal bedraagt nu 30.000.000 De resultaten zijn gunstig. Na afschrij ving van 400.000.— op de gebouwen-reke ning bedraagt de winst f 4.147.084.33. Wty zouden de reserve dubieuse vorderingen met 300.000.— willen versterken en aan het reser\efonds 791.121.87 willen toevoe gen. Dit fonds zal dan f 8.400.000.— be dragen. Indien u zich met onze voorstellen kunt vereenigen, zal het dividend worden vast gesteld op 7 pCt. voor de oude en 3)4 pCt voor de nieuwe aandeelen. Op rekening van dit dividend werd per 2 Januari 1929 een interim-dividend van 2H pCt. resp. IA pCt. betaalbaar gesteld. In 1928 werden bijkantoren geopend te Amsterdam in de van Woustraat en aan den Admiraal de Ruyterweg en tc Rotter dam aan den Groene Ililledijk. Wij zijn voornemens een bijkantoor te openen in de Molukcnstraat te Amsterdam. Uit de toelichting tot de balans en winst en verliesrekening lichten wij de volgende posten; Reserve, Ilei agio op de aandeelen-uit- gifte, na aftrek van alle kosten bedragende 747.178.13, werd ten gunst der reserve- rekeniug geboekt. Met inbegrip van het sta tutair voorgeschreven bedrag hebben wij voorts ten laste van de winst- en verlies rekening 791.121.87 aan deze rekening toe gevoegd. Na goedkeuring van de balans zal dit hoofd een saldo van f 8.400.000 aanwij zen, zijnde 28 pCt. van het geplaatste ka pitaal. Deposito's. Deze rekening wijst een bedrag aan van 41.164.224.57 tegen 43.292.724.69 in het vorige jaar. Een bedrag van f 19.G18.5S0.79 loopt met één dag opzeg ging. f 2.824.824.73 van 10 dagen tot eeh maand, f 5.468.232.29 van 3 tot 6 maanden, terwijl 13.252.5SG.7G met een opzeggings termijn van een jaar of langer gegeven is Deposito's met onderpand. Het bedrag 10.636.973.44 (vorig jaar 4.059.311.32) vertegenwoordigt de bij onzo instelling a deposito geplaatste gelden, waartegen ef fecten-onderpand is gedeponeerd. liet aantyl deposanten bedraagt 12484 togen 11063 per 31 December 1927. Crediteuren. Deze rekening bedraagt ƒ37,908,980.46 legen f 34,456,158.18 in het voorafgaande jaar. Winst. Met inbegrip van het saldo A°. Pc. bedraagt de bruto-winst ƒ7,765,825.64, tegen 7.207,412.78 in 1927, de netto-winst f 4.147,084.33 tegen 3,680,188.69 in 1927. Safe-deposit. Op 31 Dec. 1928 waren in onze safes 11,242 loketten verhuurd, een vermeerdering van 982 loketten sedert 31 December 1927. Wij hebben in enkele daar voor in aanmerking komende bijkantoren „nachtsafes" ingericht, waardoor de relaties ook buiten de kantooruren hunne gelds- en andere waarden bij de bank kunnen depo- neeren. Wij stellen u voor de w inst te bestemmen als volgt Aandeelhouders 7 over ƒ25,000,000 1,750,000.— Aandeelhouders 31: ovéi f 5,000,000 175,000.— Dividend- cn tantièmebelasting 221,400. Reserve dubieuse vorderingen 300,030. Reserve 791,121.87 Tantièmes directeuren, com missarissen en befunbten 458,333.33 F.xtra-uitkeering aan beambten 117,472.77 Saldo op nieuwe rekening 333,756.36 t 4,147,084.33 ln de Woensdag gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders der Incaso-Bank werden de balans en winst en vrliesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd en het dividend vastgesetld op 7 Voorts werden bekrachtigd de benoemin gen van de in het afgeloopen jaar aange steld^ algemeene procuratiehouders. WEDEROM WER WILLIGEN NAAR ZAANDAM. Gistermiddag zijn te Zaandam een 19-tal werkwilligen uit Elburg aangekomen, die zich met de lossing van het s.s „Wilton", geladen met 600 standaards gezaagd hout, zullen belasten. Zij zijn in een aan het eiland der N.V. v.h. William Pont gemeer- den lichter ondergebracht. Geen opheffing van do staking. Gistermiddag heeft ten gemeentehuize te Zaandam een conferentie plaats gevonden tusschen het bestuur van de werkgevers in het houtbedrijf en vertegenwoordigers van de arbeiders-organisaties onder leiding van den rijksbemiddelaar, den keer mr. S. de Vries Czn., waarbij ook de 'burgemeester K. ter Laan tegenwoordig was. Doel van deze conferentie was to trachten een oplos sing van het conflict in het houtbedrijf te vinden. Deze besprekingen hebben echter geen resultaat opgeleverd, zoodat de sta king onverminderd voortduurt. BRAND OP DE BLOEMGRACHT. TE AMSTERDAM. Bi) het tochnisch buroou „Electro". Gisteravond omstreeks half zeven werd de Arasterdamsche brandweer gewaar schuwd, dat er brand was uitgebroken op de Bloemgracht 65 bij het Technisch Bu reau „Electro". Uit een pakhuisje achter in een gang sloegen heftig de vlammen. De poort moest door de brandweer worden geforceerd om bij het brandende gebouwtje te komen. Het bleek geheel gevuld met kratten en emballage, Met tweo stralen werd het vuur gebluscht. De schade be perkte zich tot het verbranden van een groot deel der emballage. Van de overzijde van de gracht werd het blusschingswerk door een talrijk publiek gadegeslagen. Brand in een papierhandel. Tt ruim mv*u uur gisteravond, toen de Amsterdamecfct brandweer was uitgerukt naar een perceel Bloemgracht 65, werd zij opnieuw gealarmeerd, ditmaal voor een brand, welke ontstaan was in een voorraad papier in de zaak van den papier- en reclamehandel van den heer L. Cok, Twee de Jan van der Heijdenstraat 85. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de heer Cok in zijn zaak een pijp heeft gerookt en vonken daaruit op het papier zijn terecht gekomen, waardoor dit ging smeulen en ten slotte in brand vloog. Do vlammen baanden zich een weg langs do waranda naar de tweede en derde étage, resp. be woond door de gezinen Querido en Koop man. Deze étages brandden aan den achter kant geheel uit, en eveneens geschiedde dit met het achterste gedeelte van den papier- handeL Onder leiding van hoofdbrandmeester Försch werd het vuur met vier stralen ge bluscht. Zal zij in Friesland haar bedrijj moeten stopzetten „De spoor" houdt op met steun In de vergadering van de Kamer van Koophandel voor Friesland gaf de directeur der Nederl. Tramweg Mij., ir. H. N. Bieze- velé, een uiteenzetting van den finantieelen toestand der onderneming. Na een kort historisch overzicht zeide de spreker, dat de spoorwegen thans ruim f 6.000.000 geleend hebben cn dat zij aan rente zijn tekort geschoten f 2.000.000. Voor do spoorwegen was het dus geert aangename taak de tram verder te steunen. Deze steun bestond hierin, dat de spoor de rente voorschoot, geld leende voor uitbrei ding materiaal enz. en 2% uit de opbrengst van het rechtstreeks verkeer niet met do spoorwegen dus f 287.000 beteekende. Een maand geleden hebben de spoorwe gen besloten hiermee op te houden. Met in gang van 1 Mei zou de verdeeling van het rechtstreeks verkeer kilometrisch zijn. DÜt beteekent een verlies van 140.000 of f 150.000 per jaar. Ilier staat tegenover, dat steun van rijks wege in uitzicht is gesteld. Wanneer het dus blijkt, dat bij de zuivere verdeeling van het rechtstreeksche verkeer een nadeelig saldo zal komen, vertrouwt spreker, dat de wet een rijkssubsidie zal ko men. Meer verontrustend is dat de spoor wegen in het vervolg geen geld meer zullen geven voor uitbouw van lijnen of rollend materieel, vooral om dat er binnen enkele weken nieuwe locomotieven zullen moeten komen Die zaak is nu zoo nijpend geworden, dat als men op 2 Juni niet kan aantoonen dat er twee locomotieven besteld zijn, twee oude locomotieven zullen moeten worden afge schaft, het rechtstreeks verkeer zal moeten worden stopgezet op LeeuwardenSt. Jaco- biparochie en Drachten—Groningen. Ande re lijnen zullen moeten volgen. Er is geen quaestie van dat de provincie kan verleenen vóór 10 Juni de datum waar op de oude locomotieven feitelijk uit den dienst moeten. Alleen als spreker kan aan toonen, dat voor dien datum nieuwe loco motieven besteld zijn, zal het. rijkstoezicht do oude locomieven nog eonigen tijd in de tractio laten. Een en ander heeft spreker aanleiding ge geven zich tot de K. v. K. to wenden om de direct belanghebbenden van de precaire toestanden op de hoogte stellen. De locomotieven kosten 17.800 por stuk. Na een uitvoerige discussie zeide de heer Biezeveld nog, dat hij er over gedacht heeft, gebouwen en landerijen, die niet noodzake lijk zijn voor de exploitatie te verkoopen. Hij kwam toen op een bedrag, waarvoor hij vijf locomotieven zou kunnen koopen. Viel de opbrengst tegen, dan zou men nog hypotheek op andere eigendommen nemen. Spreker heeft dit voorstel aan do directie ^n de spoorwegen als commissarissen van de tram voorgesteld, maar deze voelde hier voor niets. Toen begreep de tram: Er is niets meer te bereiken en spreker i3 naar de Ged. Staten gegaan, die de eerste maanden niet konden helpen. De voorzitter concludeerde, dat het voor den handel van Friesland van belang is, dat er pogingen worden gadaan om de voorgenomen maatregelen te beletten. Spre ker acht het het meest wenschelijk dat de Kamer in Friesland, Groningen en Drente een audiëntie aanvragen bij den minister van Waterstaat en dan de handelingen van de spoorwegen onder het oog brengen en-diens medewerking inroepen om dit te verhinderen. Hiertoe besloot de Kamer. KUNNEN DE BESTAANDE TELEFOON- STREEKNETTEN BEHOUDEN BLIJVEN? Vragen van den heer Briët aan den minister van Watorstoot. De heer Briët heeft in zake het uit brengen van advies over telefoonstreeknet- tcn, aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: I. Is het den minister bekend, dat vele organisaties, welke advies hebben gegeven ten aanzien van de aangekondigde herzie ning der telefoontarieven, van meening zijn geweest, dat de bestaande streeknetten be houden zouden blijven cn met nieuwe zou den kunnen worden vermeerderd? II. liet den minister bekend, da n? de vergadering, op 7 Maart door het hoofdbe stuur der posterijen belegd, aan zeer velen duidelijk is geworden, dat bij een tarief per locaal gesprek velen duidelijk is gewor den, dat bij een tarief per locaal gesprek geen meerdero streeknetten kunnen worden gevormd cn bestaande zullen worden opge heven? III. Is de minister bereid zijn beslissing op te schorten, totdat dezo organisaties, na dienaangaande voldoende te zijn ingelicht, nogmaals gelegenheid hebben ontvangen haar advies vast te stellen? De minister heeft hierop hef geantwoord: Ad 1 en 2. Hot is den ondergeteken de bekend, dat verschillende organisa ties, welke haar zienswijze kenbaar maakten naar aanleiding van een haar medegedeelde beschouwende nota van de Rijksadministratie betreffende aanhangige herziening van dc locale en interlocals telefoontarieven, en andere belanghebbenden aanvankelijk aanga- nomen hadden, dat de streeknetten, /.ooals men die hier te lande nu kent, behouden zouden blijven en lot vesti ging van nieuwe zou kunnen worden overgegaan. Ad 3. Ook do nadien gevormde inzich ten van vorenbedoelde organisaties met betrekking tot dit vraagstuk zijn den ondergeteekende voldoende bekend, zoodat hij voor het nemen van een be slissing nader advies harerzijds niet noodig acht. Zondag 12 Mei. Hilversum. V.A.R.A. 10.00 Concert. 11.50 Toespraak „Onze strijd voor de werke loozen". 11.30 Concert. A.V.R.O. 12.00 Lezing. 12.30 Lunchmuziek. 2.00 Tooneelhalfuurtje. 2.30 Middagconcert A.V.R.O-orkest. 4.00 Wedstrijduitslagen. V.P.R.O. G3.0 Wijdings uur ICerkuitzending. A.V.R.O. 7.30 Gramo- foonmuziek. S.00 Pers- en sportberichten. 8.15 Aansluiting Concertgebouw Amster dam. Beethovencyclus. DaarnaGramo- foonmuziek. 11.30 Sluiting. Huizen. N.C.K.V. 8.25 Morgen'wij ding K.R.O. 10.00 Uitzending Hoogmis. 12.30 Lunchmuziek. 1.30 Godsdienstonderricht 2.00 Voordracht Wilem ten Berge. 2.30 Mid dagconcert. 4.30 Ziekenhalfuurtje. N.R.C.Y. 5.50 Kerkdienst. K.R.O.. 7.30 Lezing. 8.00 Voetbaluitslagen R.K Voetbalfederatie. 8.10 Concertavond. 9.30 Persberichten Vas Diaz. Daarna Epiloog Maandag 13 Mei. H i 1 v e r s u ui. A.V.R.O. 10.00 Morgenwij ding. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchmu zftk. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Illustra tieve filmmuziek. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Dinermuziek. 7.15 Lezing. 7.45 Politieberich ten. 8.00 Boekenhalfuurtje. S.30 Concert Om roeporkest. 10.00 Persberichten Vaz Dias. Voortzetting concert. 11.00 Gramofoonmu ziek. 11.30 Sluiting. Huizen. N.R.C.V. 11.66-41.30 v.m. Kot- te Ziekcndienst. 12.00-—12.30 n.m. Carillon^ bespeling. 12.301.45 n.m. 15e Orgelconcert. 4.005.00 n.m. Ziekenuurtje. 5.006.30 n.m. Gramofoonplatenconcert. 6.30—7.00 n.m. Li teraire Lezing. 7.00—7.30 nm. Spreker. Vanaf 7.30 Uitzcndavond. Dinsdag 14 Mef. Hilversum. A.V.R.O. 10.00 Morgenwij ding. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchmu ziek. 2.00 Wenken op het gebied der kook kunst. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 A.V.R.O.- knipcursus. 4.00 Microfoondebutanten. 5.30 Vooravondconcert Omroeporkest. 6.75 25ste les Engelsch voor gevorderden. 7.45 Politie berichten. 8.15 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. Beethovencyclus, Na afloop Dartsmuziek. 11.30 Sluiting. Huizen K.R.O. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.15 Lunchmuziek. 1.15 Gramo foonmuziek. 7.00 Cursus Kerklatijn voor be ginners. 7.35 Cursus Kerklatijn voor meerge vorderden. 8.00 Lezing 8.30 Blijspel „Vriend Frits". N.V. Het Hollandsch Tooneel. 9.30 Vaz Dia9. 11.30 Sluiting. Woensdag 15 MeL Hilversum. A.V.R.O. 10.00 Morgenwij ding. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchmu ziek. 2.00 Kindermatinee Wil van Hfruten. 3.00 „Maak het zelf4.00 Lezing. 5.00 Gra mofoonmuziek. 6.00 Dinermuziek. 7.15 La zing. 7.45 Politieberichten. 8.00 Ultzend- avond. 9.30 Populair concert omroeporkest. 10.00 Vaz Dias. Daarna voortzetting con cert. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen: N.C.R.V. 11.00—11.30 v.m. Korte Ziekcndienst. 12.30—1.45 n.m. Orgelconcert. 2 00—3.00 n.m. Gramofoonplaten-Concert 3.005.00 n.m. Concert. 5.00—G.OO n.m.Kin- deruurtje. 0.00—6.30 n.m. Spreker. 6.30—plm. 6.55 Spreker. 7.00—7.30 n.m Spreker 7.30— 8.00 n.m. Spreker. Vanaf 8.00 n.m. Uitzen ding.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 13