BELGIE—HOLLAND STADSNIEUWS NO, NO, NANETTE Bekende muziek AGENDA. Beslissingswedstrijd. Deventer Wageningen—Ensch. Boys. Afdeeling V. Promotie-competitie 2e klasse Groningen: G.V.V Frisia. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. De wedstrijd Zwaluwen—Roode Duivels wordt op 9 Juni a.s. -op het terrein van H.B.S. te Den Haag gespeeld, op dcnzelfdcn datum dus ah ZwedenNederland. WIELRENNEN. Het programma voor Zondag 12 Mei. Zondag 12 Mei zal in het Stadion het hoofdnummer van het Wielerprogramma worden gevormd door een wedstrijd achter groote motoren over 15, 25 en 35 K.M. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen de vol gende stayers: Paillard (Frankrijk) achter Suérin; Parisot (Frankrijk) achter Lava lade; Manera (Italië) achter Manera Sr. (den vader); Leddy (Nederland) achter Ceu- remans Sr.; Asberg (Nederland) achter Ceu- remans Jr. Het programma wordt aangevuld met een nummer 20 K.M. vocfr onafhankelijken cn Professionals benevens een paar wedstrij den voor Nieuwelingen en Amateurs. Triplets voor het Stadion. De Stadion-directie heeft besloten voor de wedstrijden achter levende gangmaking een aantal tripiets aan te schaffen. Deze triplets negen in getal zullen dezer dagen uit Paiijs arriveeren. De Nederlandsche Kampioenschappen. De Kampioenschappen van Nederland, uilgeschreven door de Nederlandsche Wiel- ren Unie zullen in Juni gehouden worden op de Stadion Wielerbaan. Zaterdag 22 Juni worden, gegeven de se- ïies en herkansingsritten van den korten afstand (sprint). Voor elk der drie' catego rieën. Amateurs., Onafhankelijken en Pro fessionals afzonderlijk. Dien dag wordt tevens verreden het Kam pioenschap van Nederland over 50 K.M. (zonder gangmaking) waarin alle drie de caterogiéën gezamenlijk starten. Zondag 23 Juni worden eerst verreden de afzonderlijke demi-finales en finale der sprintwedstrijden, waarna om het kampi oenschap van Nederland de kampioenen der drie categorieën tegen elkander zullen uitkomen. Dien Zondag wordt tevens een voorwed strijd gehouden van stayers over 100 K.M. Zondag 30 Juni d.a.v. wordt het kampioen schap voor stayers over 100 K.M, verreden. NEDERLAND—SCHOTLAND. IT et Ned. plftal voor den wedstrijd Neder- landSchotland op Dinsdag 4 Juni zal heden worden samengesteld. Naar de „N.R.Ct." meldt, heeft de Schot- sche Voetbalbond voor de toer van het elftal door Noorwegen, Duitschland en ons land, een sterk vertegenwoordigend elftal samengesteld. Men heeft zich bij de samen stelling van het elftal bepaald tot spelers van Schotsche clubs, zoodat verschillende spelers, die voor het Schotsche elftal, dat van Engeland heeft -gewonnen, uitkwamen, thans niet voor een plaats in het elftal in aanmerking kwamen. Slechts drie spelers van "dat Schotsche elftal zijn in de ploeg, die in Nederland zal spelen, opgenomen cn wel de beide backs Crapnell en Nibloe, die tegen de Engelschcn zoo voortreffelijk heb ben gespeeld, dat de gasten in dien wed strijd geen enkel doelpunt hebben kunnen maken, benevens de voorwaarts Cheyne. De 14 spelers, die de toer zullen meema ken ,zijn: Thomson (Celtic), Crapnell (Airdrie). Gray (Rangers), Nibloe (Kilmarnock), Morton (Kilmarnock), Imrie (St. Johnstone), A. Craig (Motherwell), T. Craig (Rangers), Nisbet (Ayr United), Cheyne (Aberdeen), McCrae (St Mirrcn), Fleming (Rangers), Rankine (St. Mirrcn) en Turner (Raith Rovers). GYMNASTIEK AMERSF. GYMNASTIEK VER. „EXCELSIOR De Amersfoortsche Gymnastiek Vereeni- ging „Excelsior is reeds druk bezig met liet afwerken van haar zomerprogramma cn het mag onmiddellijk worden gezegd, zij doet dit weder op waardige wijze. Werd 20 April j.l. een demonstratie in rythmische dansen gegeven in Tivoli te Utrecht, 21 April werd weder deel geno men aan de personeele kringwedstrijden, eveneens te Utrecht. Voor deze wedstrijden, welke hestonden uit verplichte en keusoefeningen aan alle toestellen en vrije oefeningen, was flink geoefend en het was dan ook prettig voor de deelnemers, hun werk beloond te zien. Mej. Jo Koense werd kringkampioene in den 3on graad, mej. Jo Wijnands plaats te zich no. 2 in den 2en graad, terwijl de dames Cor cn Jo van Schaik meer dan 75 pet. van t te behalen aantal p. verwier ven, zoodat .ook aan hen het diploma 2e graad winster werd uitgereikt. Ook het werk van de heeren mocht er zijn, want de heeren Mocliel en Van de Velden plaatsten zich in den 2en graad res pectievelijk No. 2 en 5 S0 deelnemers), waardoor heiden lot le graad winners wei den gepromoveerd. Donderdag j.l., Hemel vaartsdag, trok Excelsior er al weer op uit, nu naar Hilversum, om met een 140-tal leden deel te nemen aan de groote turnbe- tooging van den Stichtschen Turnkring, waarbij ditmaal de Ililversumsche Gymna- Ntiekverecniging als gastvrouwe optrad. Ret is een dag geworden, begunstigd door fraai weder, een dag, waarop groote pro paganda is gemaakt voor de lichamelijke opvoeding en waarop op grootsche wijze ftoii duizenden belangstellenden het doel van het Kon. Ned. Gymn. Verbond werd gedemonstreerd. Een keurige stoet van bijna twee dui zend gymnasten hebben weder getoond, dat de Stichtsche Turnkring er zijn mag cn dat leiding en organisatie in uitstekende handen berust. Des morgens werden in het sportpark vcreenigingswedslrijdcn gehouden in vrije oefeningen, daarna werd om 1 uur nam. een keurige stoet geformeerd, welke onder buitengewone belangstelling door Ililver- sumfs straten marcheerde, gevolgd door een prachtig geslaagde uitvoering in het sportpark. De deelname zoowel aan de wedstrijden als aan de uitvoering, wan voor Excelsior weder een groot succes en een zestal fraaie prijzen, waaronder een zilveren beker was het loon voor haar werk. Door Excelsior werden de volgende prij zen behaald: In dcii wedstrijd vrije oefeningen: dames le prijs, meisjes 2e prijs, jongens le en eereprijs, heeren 3e prijs. In den estafetteloop (4 X 100 M.) behaal den de dames van Excelsior den len prijs en de heeren den 2cn prijs. PAARDENSPORT. Hot Internationaal Concours-Hippique Het plan van den Nederlandschen Hippi- schcn Sportbond om 8 en 9 Juni a.s. iti het Stadion een groot Internatiaal Concours- Hippique te doen houden, gaat niet door. Dit besluit staat in verband met het feit, dat verschillende voor de ruitersport voor name landen geen equipe kunnen sturen, tengevolge van hun deelneming aan anclere groote tournooicn in het buitenland (o.a. te Warschau en te Dublin). Het zou wel mogelijk' zijn geweest alsnog een Internationaal Concours-Hippique te organiseeren, maar indien een zoodanilg ruiterfeest in het Stadion zal worden geor ganiseerd, dan moei dit ook naar de opvat ting der leiding van de N.V. Mij. „Het Nederlandscli Sportpark" inderdaad iets heel bijzonders zijn. Waar nu de voornaam ste landen zich van deelneming onthouden, heef incn. het beter geacht, het hippische feest /voor het jaar van het programma af le voeren. Voorbereidingen worden getrof fen om een zoodanig groot internationaal ruiterfeest in het Stadion in 1930 te orgnni- seer.cn. DE „BEKER VAN BREDA'. Bij het jaarlijksche concours liippique, dat Hemelvaartsdag in Breda is gehouden behaalde luit. Kist van I R. II. alhier met „Wanda" den derden prijs in den wedstrijd „Bestgaand rijpaard". In het springconcours wist kapt. de Kruyff alhier zich no. 1 te plaatsen met Abaisse; res. rilrn. Labouclière werd no. G mèt Frangin, terwijl ten slotte de beker van Breda in het!groot nationaal behen digheidsspringconcours gewonnen werd door den Luit. der Huzaren van der Voort van. Zijp te den Haag met Silver Piece. Kapt. de Kruyff werd daarbij op Abaisse no. 6. In den Ilcrdenrcn over 2400 meter wist luit. J. A. de Bruine den eersten prijs te verwerven. KORFBAL Het Nederlandsche twaalftal gekozen Hot Nederlandsch Korfbal twaalftal, dat op 2 Juni a.s. te Antwerpen tegen een Bel gisch twaalftal zal spelen, is als volgt sa mengesteld AanvalA. Madsen, J. Madsen (beiden D. T. V.), Mej. M. Klein (Swift), Mej. T. Hcndriksen (Olympia). Middenvak G. de Mey (Deetos) aanvoer der, B. Dorsman (Het Zuiden), Mej. G. Voerdenberg (Deetos), Mevr. M. van Dijk Vijfvinkel (Velox). Verdediging C. Bakker (D.D.V.) II. Leur (Olympia), Mej. A. Vaandrager (Het Zui den), Mej. D. Richel (Het Zuiden.) Reserves Mej. A. Keys (D.O.S), Mej. M. 't Hart (Deetos), A. Hcndriksen (Olympia), L. Wedmeyer (Deetos). liet Hollandsch Operettegezelschap gaf gisteravond een buitenge woon goede opvoering van deze bekende jazz- operette liet is nu eenmaal een feit, dat de goede stad onzer inwoning zich niet kan verheu gen in een overmatig bezoek van revue- en operettegezelschappen. Over tooneelstukkch behoeven we sinds de abonnementen-series van Amicitia tegenwoordig niet meer t<=» klagen, doch met het lichtere tooneelwerk als revue cn operette worden we heusch niet verwend. Van de laatste jaren herinne ren wo ons slechts een enkele voorstelling van hel ensemble Fritr Hirsch met „Ein Walzertraum" en een aantal opvoeringen, verleden jaar van dc Bouwmeester revue „Dat is liet toppunt" in de (ent bij Nedèr- berg. En terugziende op het enorme succes, dat deze revue liier had geoogst gedurende de enkele dagen van haar verblijf hier ter stede, hadden we de overtuiging, dat de operette No, No, Nanette evenmin aan be langstelling zou hebben te klagen. Te meer, daar men steeds hoort klagen, dat er in Amersfoort weinig of niets te doen is op dit gebied, mocht toch wel verondersteld wor den, daf, nu er iets aangekondigd was, dat overal in den lande een overweldigend suc ces geweest is, het aantal plaatsen in Aral citia onvoldoende zou blijken te zijn, om alle toeschouwers een plaats te kunnen bieden. Dan had het Amersfoortsche pu bliek kunnen toonen, dat liet ook op prijs stelde, wanneer hier w e 1 iets te doen is. Hoe anders echter is die verwachting uit gekomen. In plaats van een uitverkocht huis, zooals deze operette overal elders vond, was de zaal gisteravond matig, zeer matig bezet. Hetgeen jammer was, èn voor de optredenden, want die haddon zeer ze ker veel grootëre belangstelling verdiend, èn voor hen die thuis hieven, want die hebben heel wat gemist. Voor de laatsten kan het van waarde zijn ie weten, dat ook vanavond nog een voorstelling wordt ge geven. Thans wat do opvoering zelf betreft. Daarover kunnen we niet anders dan vol lof zijn. No, no, Nanette is oen typische jazz-operette, d.w.z. een operette die opge bouwd is op dc bekende jazz-melodieén „I want to be happy", „Tea for two", „You can dance with any girl at all", enz. De inhoud zelf van dezo operette van Frank Mandei, Otto Harbach en Irving Caesar is vrij simpel. Doch de wijze waarop dit ensemble onder directie van Sylvain Poons en Kees van Weerdenburg het stuk voor het voetlicht brengt maakt dat men zich bijna vier uren aan een stuk kostelijk amu seert. Sylvian Poons cn Matthieu van Eys- den brachten in de zaal een onbedaarlijke vroolijkheid en het was vooral Sylvian Poons die als komiek bij uitnemendheid het publiek deed schudden van het lachen De vermakelijke situatie's waarin dit twee tal geraakte waren ontelbaar, terwijl hun komische dansen kostelijke humor waren. Evenals die van Poons cn Berthe Verswij- fer, die een echt vlotte Nanette was. Van de overige optredenden noemen wij nog Louis Zegwaart, de onbetaalbaar lakonieke huisknecht George, Odette Ramone en Cor Smit. de respectievelijke vrouwen van Bil ly en Jimmy en Henk Didamc, die zijn liart verpand had aan Nanette. Zij allen gaven een uitstekende vertolking van hun rol. Waarbij terstond gezegd moet worden, dat ook de andere rollen zeer goed verzorgd waren. De Koormeisjes gaven vele malen met hun zang en dans een prettige afwis seling. De muziek, een belangrijke, mis schien wei de belangrijkste factor bij een operette liet niets te wenschen over even min «als de keurige decors. „Melz en Metz" speelden de bekende melodiën op twee vleugels buitengewoon verdienstelijk. Het geheel was een zeer goed geslaagds cn verzorgde opvoering, die het enthousias te applaus van het publiek in alle opzich ten verdiende. v. S. AMERSFOORTS' MANNENKOOR. Naar aanleiding van don eersten prijs, die in Hilver sum behaald werd. De eerste repetitie-avond na een con- eoursdag is voor bovengenoemde vereeni- ging steeds iets bijzonders. Immers dan vereénigen alle leden zich in liet repetitielokaal en komen vele dames der leden mee, om le getuigen van hun medeleven met de vereeniging. Zoo was het ook weer gisteravond, toen velen de ver eeniging kwamen gelukwenschen met het behaalde succes! Voorzitter Koerselman uitte op de van hem bekende wijze zijn blijdschap met een hartelijk woord van feli citatie aan den directeur G. v. d. Burg en hij dankte tevens de leden voor hun trouw repetitiebezoek, waardoor dit succes van een eerste prijs mede mogelijk werd. Een «aardige attentie was het van de Amers foortsche orkestvereeniging om een afge vaardigde te zenden met een bloemenhulde die bij monde van den heer D. Boode werd aangeboden. Met deed spreker genoegen hier te kunnen zijn en de vereeniging le kunnen feliciteeren met het behaalde suc ces; hij wil getuigen dat Amersfoorts Man nenkoor de bijzondere vriendschap heeft van zijn vereeniging en hij hoopt dat nog meer successen behaald mogen worden. Bestuurslid Zwart memoreert met een enkel woord het behaalde succes. Hij weet dat dit op rekening komt van onzen direc teur, maar zegt hij, ook de voorzitter moet in deze een deel onzer hulde toebedeeld, want wij als leden weten allen dat bij ons onder zijn bezielende leiding naar den weg van het succes voert. Moge het hem gege ven zijn dat hij het beleve, dat onze veree niging nog eens in de afdeeling uitmun tendheid de eerevlag mag strijken. Koerselman dankt de sprekers,- vooral voor de gebrachte bloemenhulde, doch de hem gebrachte hulde brengt hij over op zijn medebestuurders, met wie hij zoo prettig samenwerkt in het belang van de vereeni ging. Nog. verschillende sprekers vrienden van Amersfoorts' Mannenkoor Waren op gekomen om ook le getuigen van die vriendschap en medeleven, o.a. de heer Kemink, die in de eerste plaats hulde aan de dames bracht voor her huiselijk offer dat zij brengen aan de vereeniging door steeds hun mannen en verloofden voor de repetities af te staan, hulde aan de -leden voor hun plichtsgevoel en hulde aan den directeur, voor de prestatie met het plaatse lijk koor. Met zoo n directeur aan liet hoofd zegt.hij, is liet prettig ten strijde te gaan, omdat in hem de vonk aanwezig is. die de lont in het zangershart doet ontvlammen. Houdt hem in eere, zangers, clan kan het niet anders of uw succes zal daaraan even- evenredig zijn. De heer Ilelmich kwam een felicitatie brengen van de R. K. gemengde zang veree niging. Deze directeur wil gaarne erkennen dat vele yerecnigingen in Amersfoort op zien tegen A. M. K. omdat die organisato risch zoo goed in elkaar zit. Wij probeeren het ook, zegt bij, maar het lukt ons niet wat A. M. K. kan bereiken. Maar uw directeur is een mannenkoordirigent waarvan vuur uitgaat en dit geeft de zangers bezieling en het bestuur weet onderling een band te leggen in de vereeniging. Hij wcnscht de vereeniging geluk met het behaalde succes namens zijn vereeniging. En dan komt de heer Van Buitenen nog aan het woord, die op aangename wijze do goede hoedanigheden van A. M. K. belicht. Spreker zegt. dat de vereeniging een pae- dagogischc taak vervult door jong en oud in Amersfoort zingen te'leeren. En waar ge zongen wordt is vroolijkheid en lust tot opgewekt leven. Dat verdient den dank van alles wat aan zingen doet, maar ook van de geheele Amersfoortsche burgerij, die Irotsch mag zijn op zoo'n vereeniging. Bovendien is het steeds een genoegen als persman de con certen te kunnen bijwonen, omdat ook in de programma's daarvan liet opvoedend element is te bespeuren. Als dit zoo blijft, kan uw werk nog tot iets moois uitgroeien dat gesteund wordt door de blijde eensge zindheid van uw vereeniging. Spreker wcnscht directeur èn vereeniging geluk met het behaalde succes namens zijn kerk koor, namens de Amersfoortsche persvereu- niging, ja. namens de gehèele burgerij. Hij hoopt dat de zangers niet overmoedig worden maar zullen blijven sludeerèn óm liet „steeds betere" le kunnen bereiken. JEen moeilijke taak voor den voorzitter om ceze vrienden-sprekers te beantwoorden! Maar tocli moet hij een enkel woord spre ken van diep gevoelden dank voor zooveel vriendschap nan A. M. K. bewezen. Heerlijk gevoel zooveel vrienden te hebben! Laat het u allen een wederkeerig gevoel van vol doening geven dat ook A. M. K. met de zus terverenigingen meeleeft en laat dezo avond u allen opwekken om in uw veree- nigingen te doen wat hier in onzen kring wordt gedaan door bestuur, directeur 'en leden met hunne dames. Als nu het officieele gedeelte is afgeloo- pen wordt aan den inwendigen mensch ge dacht cn dan ontpoppen zich solozangers, declamatoren en cabarettisten, die de aan wezigen gezellig bezighouden en hun lach spieren laten wérken. Zoo werkt iéder mee om gepaste vroolijkheid te brengen in het groote huisgezin, dat A. M. K. heet en waar ieder meewerkt om het elkaar aangenaam te maken. Een woord van hartelijken dank aan allen die ook nu weer het hunne deden om dezen avond te doen slagen. En al ging dit ten koste van een repetilieavond, deze dag sluit tenminste met een mooie blad zijde in het geschiedenisboek van Amers foorts' Mannenkoor. 't Zou een inzet kunnen zijn voor ons 25- jarig bestaan! Maar dan zal er in 1932 nog iets anders gebeuren in Amersfoort. Want nu reeds wordt er over gesproken onder de leden. Wat zal er dan gebeuren als het bestuur met plannen naar voren komt en haar enthousiasme voor dit gebeuren gaat toonen? Wachten we maar rustig af, wat tc zijner tijd zal gebeuren. Maar zeker kunnen we wel zeggen dat er feest zal gevierd worden, waarin de geheele burgerij deel moet ne men. Amersfoorts' Mannenkoor is daarvoor po pulair genoeg! AANBESTEDINGSNIEUWS. Woonwagenkamp. Vrijdagmiddag werd aanbesteed door den directeur van openbare werken bestek 4 het maken van een opslagplaats en een woonwagenkamp op een terrein achter den gemeente-reinigingsdienst M. Wildeman 22.81G. Aann. bedrijf Van Iloogevest ƒ22.100. W. Bunnik ƒ22.100. Joh. van Keulen ƒ21.879. J. van Gent ƒ20.824. N. J. de Wit ƒ20.670. W. IIeere 20.459. Aann. en betonmij. de Herder en Geertma te Zwolle ƒ20.100. II. Bart en 19.995. G. Lagerweij 19.990. Aann. Mij. B. E. van Dorth ƒ17.457. N ij vorhoidsstraat. Bestek 9 herstraten van de Nijverheids straat J. van Gent ƒ8189. W. van Essen te Zeist 7427. Joh. van Keulen ƒ6993. W. Bunnik ƒ6700. Aann. Mij. B. E. van Dorth ƒ6628. Aann. bedrijf van Iloogevest ƒ6500. C. Gons te Zeist G482. Aann. cn Beton Mij. de Herder en Geertsma te Zwolle J 5644. P. B. Huberts le Nijmegen 5423. De anderen te Amersfoort. Bestek 11 schilderwerk in verschillende perceelen: 1. bruggen; II. Fröbelschool en woning; III school Wijerstraat; IV. school Vondellaan 5. perceelen Barehman Wuy- tierslaan. J. A. Hoebé 275 (II); ƒ155 (V); L W. de Vaal voor de vijf perceelen 422, ƒ368, ƒ299, ƒ194, ƒ198 en massa 1469. G. J. Bakker ƒ340. 484, 439, ƒ193 en 210. H. Renès en Zn. (Scherpenzeel) massa 1552. Besték 12 stucadoorswerk in twee per ceelen I. school Westsingel, II. Gymna- sium. D. T. v. d: Brink I ƒ390; 1 374; P. Schuin en G. Busquet I ƒ150; Tl 302. Eveneens werd door de Genie Vrijdag middag aanbesteed Bestek 57Het doen van voorzieningen aan.de militaire gebouwen en werken te Amersfoort. Raming 17.875. Aann. bedrijf van Hoogevest te Amers foort ƒ15.900. Munitiemagazijn. Bestek 61 idem voor Soeslerberg en de Legerplaats bij Zeist, en het bouwen van een munitiemagazijn en drie bergplaatsen op het terrein van de Luchtvaartafdèeling te Soeslerberg. Raming 40.785. Van Alem en de V it te Utrecht 43.400. Aann. bedrijf van Hoogevest, Amersfoort, v 35.900. Mulder's Ilandelsmij. te Sous- terberg ƒ35.400. Verlwerk. Bestek SI een verving mil. gebouwen cn werken te Amersfoort. Raming ƒ5700. Acht inschrijvers, waarvan hoogste K- Koov te Utrecht, voor ƒ5990, cn laagste J. W. de Vaal to Amersfoort, voor 5198. Bestek 82: idem voor Soeslerberg en de Legerplaats bij Zeist. Raming ƒ5600. Tien inschrijvers, waarvan M. E. Hart man te Vianen, hoogste met 5508. en t>. II. v. d. Brink te Utrecht, laagste, met 4490. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers om werkkrachten boven de 18 jaar. 2 chauffeurs, 5 dagmeisjes, 5 dienstboden, 1 hulp i/d. huishouding, 1 kellner, 1 rijwiel- monteur, 2 aquisiteurs, 1 noodhulp-dienst bode, 1 kookster, 2 pettenmaaksters, col- portrices, huisjuffrouw; (hotel), 1 keuken meisje. 1 kleermaker, 1 kruideniersbedien de, 3 metselaars, 1 kamermeisje, 1 kruide niersbediende (Vr.), 3 leidsters (fabriek), 2 filiaalhoudsters, 4 schilders (huis), 1 smid, 4 timmerlieden, 1 winkeljuffrouw. Ecncdcn dc 18 jaar. 1 Behanger-stoffeerder, 1 metselaar, 2 leerl. timmerlieden,' 1 kleermaker, 1 leerl. rijwielhersteller, 2 leerl. rijwielmonteurs, 1 aank. smid, 1 leerl. brooch cn banketbak ker, 1 magazijnjongen, 1 leerl. Uollner, 1 loopjongen, 1 fabrieksarbeider. 5 dagmeis jes. Aanbiedingen van werkzoeken den boven dc 18 jaar. 2 Banket- cn broodbakkers, '1 banketbak ker, 1 boekdrukker, 2 broodbakkers, 5 chauffeurs, 1 dagdienstbode, 3 electricians, 6 fabrieksarbeiders, 30 grondwerkers, 1 buishoudster, 1 huisknecht, 6 kantoorbe dienden (mann.), 1 kantoorbediende (vr.), 8 kantoorwerksters, 2 kellnersi 1 graniet- schuurder, 1 graniet werker, 2 straatm.- handl., 1 hulp-monteur c. v„ 2 rij wiel lak kers, 1 z an db lazer, 1 papiersnijder, 1 kór ver, 2 kleermakers, 2 koks, I kruideniersbedien de, 8 letterzetters, 1 loopknecht, 67 losse arbeiders, 3 machinisten, 3 magazijn knechts, 2 metselaars, 1 meubelbeitser, 6 meubelmakers, 2 naaisters, 14 opperlieden, 2 reizigers, 1 schilder (huis), 3 pakhuis knechts, 1 venter, 2 expeditieknechts, 1 mo torschipper, 1 huisjuffrouw (hotel), 1 steno typiste, 1 2de meisje, G schoenmakers, 6 sigarenmakers, 1 sigarcnsorleerder, 4 sme den, 2 slagers, 2 stokers, 1 straatmaker, 3 stukadoors, 1 suikerwerker. 2 teekeiiams aank. bouwk., 7 timmerlieden, 6 tuinlie den, 1 voerman, 1 wagenmaker, 5 werk vrouwen, 1 wever, 2 zadelmakers. Beneden de 18 jaar, I Beh.-stoffeerder, 1 schilder, 2 leerl, macli.-bankwerkers, 1 banketbakker, 1 ma gazijnjongen, 1 loopjongen, 1 losse arbeider. D a g e l ij k s Cinema Royal. Langstraat. Kunstzaal ^Sierkunst". Utrechtscheweg hoek Steven van der Hagenlaan. Tentoonstelling van Houtsneden, J Franken Pzn. Museum Flehite, Westsingeï. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos.- Ver. Regentesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal en Bibliotheek), Muurhuizen 9. R.-K Leeszaal. Nieuwstrnnt 24 Vredesbibliotheek, Arnh. weg 50. Prlncess-room Zondag, middag- en avond concert. Hotel Monopole, Zondagmiddag- cn avondconcert Danszaal Kïaassen Zondags Dancing. II Mei, Pallas Athene-school. Tentoon stelling. 10 en 11 Mei Amicitia. Operette No-No- Nanette 17 Mei Amicitia. (foyer). Ver van Muis vrouwen. Lezing den heer Ren$ „Tuin aanleg" Half 3 29 Mei. Kinderzorg. Jaarvergadering. II L t recht. Stadsschouwburg. 9, 10, 11 en 12 Mei. Wiener Revue „Gros-** Kleinigkeiten'* S uur. MARKTBERICHT. Amersfoort, 10 Mei. Hoendereieren J 5.506; eendeneieren ƒ5—5.50 per 100 stuks; hooibotei ƒ2.10-- 2M0 per K.G.: kippen 1.75—2.25: hanen ƒ1.502.25; hennen ƒ2.50—3.- jonge ha- Tien 1—1.50; tamme konijnen 1.302 per' stuk; tamme duiven 40—00 cent per paar; magere varkens 2542; zeugen drach tige ƒ110160; biggen ƒ1827; zeugen guste ƒ.80140 jter stuk. Aangevoerd waren ongeveer 1.650.000 stuks hoendereieren; S300 stuks eenden eieren; 60 K.G. hooiboter; 35 magere var kens; 8 zeugen drachtige: 390 biggen: 20 zeugen guste; 2 koeien; 2 geiten. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not Niet OH. Not, 10 Mei 11 Mei 12 uur 12.07 12.06'-5« Berlijn 59.10 58.9717 Barijs 9.72 9.72 34.54 34.54 Zwitserland 47.93 47.90 31.96 66.28 Oslo €6.33 66.31 Stockholm 66.14 66.41 2.48.73

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3