fa. M. R. N. Oosten/een B. Schooieman L J. Luycx& Zoors 42 Scott's Porage Oats Havermout, Electriciteit op e!k gebied Amerikaansche Oorselettes Kamperman's Rijwielhandel, Hebt U een Taxi of Aaato noodsg? HET KANAAL DOOR DE GELDERSCHE VALLEI VERBETERING VAN HET MERWEDEKANAAL DE GEVAARLIJKE BOCHT BIJ BIRKHOVEN Een vruchtbaar jaar VOOR ONZE HUISVROUWEN Vraagt Demonstratie v. Perseynstraat 19. Telel 4-23 -■e- Langestraat 49. Tel. 190 Wij ontvingen zoo juist een pracht-collectie van de nieuwste en Corsetten met zijsluiting. Onze meer dan 25 jarige on dervinding op rijwielgebied waar borgt U vakkundige behandeling van Uw rijwiel. Wij verkoopen uitsluitend soliede merken. Kamp 4. - Tel. 132. ONZE WINKELS Opening „Ket Bloomenhuis" St Opening „Het Blocmenhuis" Stationsstraat 45. De heeren Floor en v. cl. Buut, voorheen in dienst bij de firma M. A. van Bommel, heb ben in het nieuwe perceel Stationsstraat 15 een moderne bloemenwinkel geopend. Behalve cle winkel, waar de talrijke plan ten en bloemen uitgestald zijn, wordt met eenige dagen achter liet perceel de bloe menkast in gebruik genomen. Onder de winkel is een ruime kelder, welke dienst loet om de plan te p te bewaren 111 -de win kelvoorraad aan te vullen. Es» nieuwe zaak van de N.V. Modehaudel van L. J. Luycx en Zoan in perceel Lange* siraat 51. Reeds meerdere malen wezen wij op de evolutie, die onze binnenstad gedurende de laatste jaren ondergaat. In vergelijking met een 10-tal jaren geleden. Lebben de voornaamste winkelstraten een geheel ge wijzigd en verbeterd aspect verkregen dooi de vele nieuwbouw en verbouwingen, die tot stand kwamen. Thans is het de N.V. Modehandel van L. J. Luycx en Zoon. die onze aandacht vraagt voor een belangrijke uitgreiding van de bestaande zaak, door het bijtrekken van het naastliggende perceel Langestraat 51 welke panden binnenwaartsche communi catie bezitten. Men heeft thans de beschikking gekre gen over in totaal -l- ruime etalages, die zeer overzichtelijk zijn. Nieuwe artikelen werden niet toegevoegd, doch de verschillende afdeelingen onder gingen belangrijke uitbreidingen in sortee ring. In het nieuwe gedeelte zijn onderge bracht: a. de afdeeling corsetten, b. kousen, c. lingeries. In de bestaande zaak werd een betere huisvesting gekregen voor: a. de afcleéiing zijden en andere stoffen, b. garneering en mode-artikelen, c. kleinvak. De firma wensclite de zaak, die heden middag geopend werd, vóór de Pinksteren reeds voor het publiek toegankelijk te stel len, daardoor kan alles nog niet tot in fi nesses gereed komen, wat evenwel aan den goeden totaal-indruk, die door tal van bloemstukken verhoogd wordt, geen af- iWeuk doet. NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Filmavond op 23 Mej a.s. Het departement Amersfoort van de Ne der 1. Maatschappij voor Nijverheid en Han del zal op 23 Mei, 's avonds le 8 uur in Amicitia een filmavond organiseeren. Ver toond zal worden cle mooie film van de Middellandsche zeereizen met het s.s. Rot terdam van de Holland-Amerika-lijn. GARNIZOEN, Mutatie. Aanvangende op 21 Mei a.s. zal te dezer stede bij de Infanterie een cursus ter oplei ding voor den naasthoogeren rang wor den gehouden voor oudere reserve-luite- nats. Als leider van dezen cursus is aange wezen cle Majoor W. II. Warnsinck. van het 21e R. 1. alhier. DRANKVERLOF. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken hekend, clat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van G. de Goede, Kruiskamp 110 om drankverlof in liet perceel Kruiskamp 140. De indiening van het nieuwe i\-ets- ontwerp inzake de verbinding van de hoofdstad met den Boven Rijn Het Vallei-plan op den achtergrond? Nadat oneindig ceel geschreven en ge sproken is over de plannen voor kannalont werpen cle geldersche vallei, liet plan Mussert zoodat voor den leek.veelal cle toestand ecnigermate duister is geworden, heeft cle minister van Waterstaat gemeend clat een en ander nog lang niet. ingewik keld genoeg was, cn daartoe men zie hiervoor ons nummer van gisteren een nieuw wetsontwerp ingediend in zake de verbinding met den Boven- Rijn door een nieuwen scheepvaartweg, alsmede een daarmee samenhangende wij ziging en verbetering van het Merwedeka- naal. Het leedwezen van den minister heet Iiefc le zijn, dat de besprekingen met het gemeentebestuur van Amsterdam meer tijd vorderden dan aanvankelijk werd gemeend, zoodat bij gebrek aan bet verkrijgen van overeenstemming ook de verbetering van den bestaauden vaarweg voor langeren tijd dreigt te worden uitgesteld clan verant woord zou zijn. Van deskundige zijde werd ons mede gedeeld: De verbetering welke de minister op het oog heeft, en die hierin bestaat, dat even ten zuiden van de overbrugging van het Merwedekanaal in den spoorweg Utrecht— Gouda (de z.g. Rolterdamschebrug) een nieuwe kanaaJtak zal voeren naar een ten westen van Vreeswijk te maken nieuwe sluis brengt o.m. de volgende voórci'eelen: dat 't peil van Amstelland over den geheelen vaarweg tusschen de Lek en de sluipen bij Zeeburg in het afgesloten IJ kan worden gehandhaafd: dat niet langer in Utrecht zal behoeven te worden geschut, dat de be staande bochtige vaartweg met zijn vele beweegbare bruggen wordt vermeden. Dit alles is volgens het plan, infer tijd opge maakt door de commissie Ramaer. Bijlage 12 van dit plan spreekt van het aanleggen van dit kanaal voor de binnen scheepvaart van Amsterdam naar Vrees wijk, indien een kanaal door de Gelder sche vallei tot stand komt. Fn nu de mi nister: hetgeen thans wordt voorgesteld mag niet vooruitloopen op de definitieve oplossing van de verbinding met den Bo» ven-Rijn voor het transitoverkeer mot Rijn aken van de grootste afmetingen, terwijl het thans voorgestelde tevens in die oplos sing moet passon. Een voortreffelijk staaltje van water- staat-schaakkunst! Maar cle list is eigen lijk toch tc zeer doorzichtig, niettegenstaan de dit zand in de oogen strooien her. uit zicht wel wat belemmert. Immers, is be doeld kanaal tot stand gebracht, dan zal het plan Geldei sche-vallei op cle lange baan geschoven worden, cn tijd te over vinden daaraf te tuimelen in de afgrond der ver getelheid.' Een ander merkwaardig feit is, dat, waar liet nieuwe ontwerp geenszins past in het plan Wijk bij Duurstede van Ir. Mussert, dit wetsontwerp wordt ingediend, nu juist de minister, antwoordende op schriftelijke vragen van Dr. v. cl. Waerclen, zeide op nieuw met Amsterdam het plan Mussert'' onder de oogen te zien! Komt dit nieuwe kanaal tot stand cle kosten worden geraamd op 9.000.000 alles voor Rijksrekening dan zal daaraan ge paard gaan de verruiming van het Merwe dekanaal van Amsterdam tot de Rolter damschebrug, waarvan de kosten de S.000.000 zullen overschrijden. Wat nog het nieuw aan te leggen kanaaldeel betreft, dit zal voeren naar een plaats, ongeveer VA K.M. bewesten Vreeswijk, en zal onteige ning van verscheidende polders met zich brengen. Te Vreeswijk moet. dan ook gele genheid gelaten worden een tweede sluis bij, te bouvvmi. Men bedenke daarbij dat het plan Mussert (kanaal Wijk bij Duurstede) ook de moge lijkheid openstelt van deze kanaalverbin- ding met Vreeswijk. Echter zou dan een kanaal worden aangelegd niet vanaf de Rotterdamschebrug, maar vanaf Jutphaas. De kosten hiervan zouclen slechts 3. a 4.000.000 bedragen, terwijl dit in twee ja ren zou zijn tot stand te brengen. Weinig anders cn zachter clan merkwaardig is deze gang van zaken niet te noemen Het kan niet ontkend worden dat het jongleeren van waterstaat zich nu ietwat aan overdrevenheid to buiter.» gaat. De bin ding ten opzichte van bet valeiplan, begun stigend, daarna de zachte afwijzing van het plan Mussert, en nu weer een nieuw ont werp, dat de minister niet vooruitloopencl wil beschouwen op het plan Geldersche val lei, hoewel cle verwezenlijking van dit laat ste de uitvoering van dit jongste ontwerp tengevolge zou kunnen en mogen hebben. De zaken worden dus precies omgedraaid En, zooals reeds gezegd, deze verbetering en gedeeltelijke verlegging van het Merwe dekanaal zou den dood kunnen beteekenen voor het Valei plan. Intusschen, Amsterdam cn Utrecht zitten nog op de waterstatelijke schopstoel cn de kamer zal wel geen gelegenheid meer vin den de stoel op veiliger plaats te stellen en hof nieuwe wetsontwerp af te handelen In het Algem. Handelsblad van gister avond lezen wij: Naar aanleiding vail het door minister Van der Vegto ingediende wetsontwerp, waarbij deze voorstelt ter voorloopige ver betering van de verbinding een Amster dam— Rijnkanaaltak te doen graven even ten Zuiden van de overbrugging van liet Merwedekanaal in den spoorweg Utrecht- Gouda naar een bewesten Vreeswijk te ma ken nieuwe sluis, welk plan op negen miï- lioen wordt geraamd, hadden wij heden een onderhoud niet ir. A. A. Mussert, hoofdingenieur van den Utrechtschen Pro vincialen Waterstaat. Deze bestreed eerst de uitlating vail den minister, dat, genoem de verbetering, die neerkomt op uitvoering van het in 1915 door een commissie .onder voorzitterschap Aan ir. J. C Ramaer ont worpen plan, niet zou vooruitloopen op de definitieve beslissing ten aanzien dor verbinding. Ir. Mussert betoogde, dat hetgeen thans door minister Van der Vegte wórdt voorge steld een onderdeel vormt van het plan Wentholt, dat zooals men weet een voor ziening beoogt door de Geldersche Vallei met verbetering van het Merwedekanaal tusschen Amsterdam en Vreeswijk, waar bij ir. W'entholt gebruik maakte van de gedachte, die aan het plan Ramaer ten grondslag lag. Terwijl do minister nog onlangs den heer Van der "Weerden op zijn schriftelijke vra gen heeft geantwoord, dat. hij liet floor ir. Mussert verbeterde. plan-Wijk bij Duur stede wilde overwegen cn met Amsterdam bespreken, komt hij door de indiening van dit wetsontwerp daarmede in lijnrechten strijcl, want uitvoering van het plan-Mus- sert zal niet mogelijk zijn, indien dit wets ontwerp wordt aangenomen. Bovendien, en hierop legde de hoofdin genieur van den UtreehNclu-n Prov. Water staat sterk den nadruk, moet do kans niet gering worden geacht, dat, wanneer on verhoopt het plan-Ra fnaer, waartegen do hoofdstad zich indertijd sterk heeft verzet wordt verwezenlijkt, definitieve verbete- liug van den geheelen vaarweg vrij gering wordt. Voornamelijk immers cm oen eind le maken aan den' noodtoestand bij Vrees wijk, is u lkons weer aangedrongen op hot betrachten van spoed bij deze verbinding Amsterdam—Rijn. Wanneer nu ton koste van liegen millioen gulden een tweede vaarweg naar Vreeswijk wordt geprojec teerd. laat het zich aanzien, dat een af doende oplossing der (juaestie op de lange baan geschoven zal worden. Daarenboven zal de nu gedachte verbetering veel meer tijd vergen dooi* onteigeningen cn clerge- lijken, terwijl bij uitvoering van het plan Mussert onmiddellijk kan worden begon nen met den bouw van een nieuwe sluis bij Vreeswijk, die in twee jaar klaar kan zijn. Ook voor Utrecht is dit wetsontwerp >vel dc slechtst mogelijke oplossing, im mers, ir. Weiitholt schrijft boven bijlage 12 van zijn rapport, dat bet kanaal, zooals in dit wetsontwerp omschreven, alleen ge maakt kan worden indien het kanaal door cle Geldersche Vallei tot stand komt. Aanneming van dit wetsontwerp loopt dus, aldus dc lieer Mussert, wel degelijk vooruit op de te nemen definitieve beslis sing inzake dc verbinding. Het kanaal door de Geldersche Vallei zal dan zijn gekozen. Voor Utrecht béteek ebt dit, clat 'de Rijn vaart aan de stad voorbij gaat, terwijl het nieuwe kanaal naar Vreeswijk Utrecht bo vendien cle binnenvaart ontneemt. Tot zoover het Jlbld. Uit het bovenstaan de zou flus cle conclusie getrokken mogen worden, dat het voorstel van den minister indirect beteekent de tot standkoming van het kanaal door de Geldersche Vallei. Im mers, het kanaal zooals dat in het wets ontwerp omschreven wordt, zou alleen kunnen worden gemaakt indien het ka naal cloor cle Geldersche Vallei tot stand- komt. Wanneer dal inderdaad zoo is, dan twijfelen wij niet of véle Amersfoorters cn voorstanders van het Vallei-plan zien met spanning het resultaat van het huidige wetsontwerp tegemoet. Enkele boomcti ecu sla-in-den-weL het groote verkeer Een verbetering mogelijk? Dezer dagen ontvingen wij een schrijven, waarin een klacht weid geuit over het groo- te gevaar, dat cle zeer scherpe bocht in den straatweg voor het hotel Birkhovén, ople vert voor het groote verkeer. Naar aanlei ding ven deze klacht hebben wij zelf ter, plaatse ééns een onderzoek ingesteld om na te gaan of er werkelijk van gevaar sprake was en of, zoo ja, er op eenigerlei wijze verbetering mogelijk was. Wij zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat de bocht voor Birkhovén inderdaad verre van ideaal is te noemen. Wanneer men. komende van de overweg aan de Soesterweg, de Barchman Wuvtierslaan wil opdraaien, moet men een zeer scherpe bocht nemen. En vooral wan neer' men in tegenovergestelde richting deze bocht moet nemen cn dus om rechts te hou den aangewezen is op de korte binncnbocht, ondervindt men daarbij buitengewoon veel last van een tweetal boomen, die hinderlijk voo: uitspringen. Dat deze stn-in-den-weg-hoornen liet ook meerdere malen hebben moeten ontgelden!' blijkt, duidelijk wanneer men de onderkant van de stammen eens beziet. Die zijn op vele plaatsen deerlijk gehavend door ette lijke aanrijdingen. Door deze hoornen weg te nemen zou men de bocht kunnen afron den, waardoor liet gevaar op deze hoek zeer zeker met een groot percentage wordt verminderd. Ook de tegenoverliggende hoek is zij bet ook in mindere mate .voor bot zeef drukke verkeer langs dezen weg lang niet gemakkelijk. Hier is het een boom en een brievenbus op een stuk verhoogde berin die het verkeer noodzaken een zeer scherpen bocht te nemen, Ook wanneer deze obstakels zouden worden opgeruimd de brieven bus kan zonder eénig bezwaar enkele me ters verplaatst worden, zou men hier veel verbetering krijgen. Wij zouden hierbij ech ter een voorwaarde moeten stellen. Enkele meters achter bedoelde boom en brievenbus achter den berm loopt het rijwielpad. Wan neer men, om de bocht af te ronden, boom, brievenbus cn berm zou laten verdwijnen, dan is het strikt noodzakelijk, dat er langs het rijwielpadgedeolte in den bocht, als af scheiding van den grootén weg, ecu muur tje wordt gebouwd, want anders is het mid del erger dan de kwaal cn komen de wiel rijders onherroeppelijk in hot gedrang. Wordt dit echter gedaan dan zal ook hier een groote verbetering worden verkregen. Doch wij herhalen het nog eens, liet fietspad moet dan terdege worden beschermd. En last not least een eerste vereiselile op zulk een druk punt als de bocht bij Birkhovén is, dat de automobilisten cn de andere gebruikers van den grootén. weg, zicli nauwgezet Jiou- den aan de verkeersregels. KINDER WERKTU1N EN Het nieuwe terrein voor de kinder werktuinen aan den Ouden Soesterweg in gebruik In een der zalen van Hotel Monopolc aan liet Stationsplein hield dc Verecniging tot Oprichting en Instandhouding van-kin- der-werktuinen alhier haar algemecne jaarvergadering onder leiding van den voorzitter dezer verecniging, Mr. Dr. M. Tyde m a n. In zijn openingswoord, waarin hij de aanwezigen hartelijk welkom heette, ge waagde de voorzitter van een vruchtbaar arbeidsjaar, waarin liarcl cn op aangename wijze is gewerkt. In verband hiermede richtte spreker een woord van "dank tót cle leiders voor hun groote ijver cn toewijding, waarmede zij steeds hunne taak vervul den. Meerdere malen was reeds uitgezien haar een ander terrein voor de werktui nen. Op deze vraag is een oplossing geko men, doordot de verecniging op aanzeg ging van liet gemeentebestuur haar ter- rem moest, ontruimen, terwijl de Gemeente tevens een nieuw terrein aanwees, nl. een perceel grond in het Soesterkwartiér aan den Ouden Soesterweg nabij de nieuwe plantsoengordel. Dit terrein is door de Ge meente geheel in orde gemaakt; liet is gespit, bemost on von een flinke afraste ring voorzien. Wel zijn ook aan dit terrein enkele bezwaren verbonden zoo is cle grond niet zoo vruchtbaar als op liet vroe gere terrein cn tiert het onkruid zeer we lig doch het is te hopen en ie verwach ten, dat deze bezwaren zijn te overwinnen. Spreker meent dateen woord van dank tot de gemeente voor hun medewerking hier niet mistplaalst is. Dc secretaris leest hierop cle notu len voor der vorige vergadering, die onge wijzigd onder dankzogging worden goed gekeurd. Aan het jaarverslag 'ontlecneu wij. dat het bedrag aan contributiegelden in het afgeloopen jaar aanmerkelijk is toegeno men. Met 160 kinderen werd in Maart, met het werken in de tuintjes begonnen, waarbij' een grooten ijver van do kinderen viel op te merken. Van verschillende fir ma's mocht de verecniging vele mooie zen? dingen vaste planten ten geschenke ont vangen. Medegedeeld wordt, dat het nieuwe ter rein ook weer in een 160-tal tuintjes is ver deeld, zoodat ook nu weer 1G0 kinderen zullen kunnen werken. De oppervlakte van ieder tuintje is echter vergroot, n.l. van 10 M2 tot 12 M2. Er bestaat echter ruimte orn eventueel later het aantal tuintjes te kunnen uitbreiden. Voorts wordt mededeeling gedaan van enkele ingekomen stukken. Het finantieel verslag over het afgeloo pen vereenigingsjaar geeft, wat betreft de rekening en verantwoording over 1928. aan inkomsten een totaal bedrag van 1972.7S?-! De uitgaven bedroegen in totaal 792,26A, zoodal een batig saldo van 180.52 kon worden geboekt. In verband met het ingebruik nemen van het nieuwe terrein, waardoor nog niet ge zegd kan worden, welke uitgaven worden vereischt, wordt op voorstel van het be stuur besloten, de vaststelling van cle b* grooting aan te houden. Aan de orde is vervolgens cle bestuurs verkiezing ter voorziening in een tweetal vacatures, ontstaan door het bedanken van mej. Niezen en het periodiek aftreden van den heer Pot. In de vacature-mej. Niezen wordt benoemd de heer F. Lamérïs, terwijl de heer Pot bij acclamatie wordt herkozen. De voorzitter brengt hierna mej. Niezen dank voor al het werk, dat zij steeds voor de Verecniging heeft gedaan en voor haar nauwkeurig beheer van de geldmiddelen in haai* functie van penningmeesteresso- De secretaris zette vervolgens het zaai plan uiteen, zooals dat zal worden uitge voerd op het nieuwe terrein aan den Ou den Soesterweg. Behalve kool. boonen, tuinboonen, dunsel, enz. zullen ook zaai bloemen worden gezaaid. Het plan wordt onveranderd aangenomen. Bij cle rondvraag werd de vraag gesteld of de nieuwe tuin officieel zal worden ge opend. Van bestuurszijde wordt hiervoor weinig gevoeld, omdat er nog feitelijk niets te zien is. Het bestuur acht het beter te zijner tijd. wanneer er werkelijk iets te zien i§, een „Kijkdag" te organiseeren cn die dun eventueel te beschouwen als offi- cieele opening. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten een dankbetuiging te zenden aan B. en W. voor de aangename medewerking en voor de wijze, waarop door de gemeente het terrein in orde is gemaakt. Njets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering hierna door den voorzit ter met oen woord vnn dank gesloten. m Kottiet afel: Sandwic hes vaa geroosterd brood. Middagtafel: Rolpens. Roode kool. bakken aardappelen Yoghurt. LANGESTRAAT 42 TEL. 77 klaar In 5 minuten, 371 cent' per pak. UITWIJKEN VAN MILITAIRE COLONNES Een waarschuwing van den garnizoens-commandant. Naar aanleiding van ingekomen klachten over het niet voldoende uitwijken van mi litaire colonnes, enz. is door den Garni- zoens-Commandanl nogmaals de aandacht gevestigd op. don inhoud van art. 72 van liet nieuwe Motor- cn Rijwielreglemcnt. HANDEL EN INDUSTRIE. Een nieuwe fabriek, óf te Spakenburg, öl hier ter stede. Naar aanleiding van hét bericht'in „De Tel/', da F hot bezoek van Minister Kan, cle vorige week aan Spakenburg gebracht, vel band houdt met dc vestiging van een nieu we fabriek aldaar kunnen we nog het vol gende mededeelcn. Eén der uitgetreden directeuren -van dé N.V. Vereehigde Knoopen- cn Bandfabrie ken to ijkerk, onze stadgenoot de heer S. Frankfort, zal te Spakenburg een nieu we fabriek stichten. liet plan is deze fa briek te bouwen aan do haven, in verband met de drooglegging van de Zuiderzee. De plannen voor dezen bouw zijn reeds in.een vergevorderd" stadium cn aangezien cle lieer Frankfort alle medewerking 'van R. cn W. van Spakenburg ondervindt, jnag wel worden aangenomen, dat deze fabrieks- bouw een feit zul worden. Mochten door onvoorziene omstandig heden dc plannen te Spakenburg echter geen voortgang kunnen hebben, dan is het voornemen van den heer Frankfort doze fabriek hier ter stede te houwen. Dat deze aan het ïioevelaker voetpad zou komen te slaan, zooals „de Tel" meldt, is onjuist. Daarover is in het geheel nog geen 'béslisr sing genomen. YVel vernamen wij, dat cle kous, dat deze nieuwe fabriek te Amers foort zal worden gevestigd, zeer geriiig is, omdat tot nog toe cle plannen te Spaken burg een bevredigend verloop hebben. AANBESTEDINGSNIEUWS. Gunningen, De bouw der 50 woningen van Goed- vvonen is opgedragen aan G. C. Blanken te Bussum. Bij onderhandsche aanbesteding is de bouw van een villa te Hilversum onder architect! Wijdeveld (Amsterdam) gegund aan W Bunnik alhier voor 13.393'. GRAFISCHE KUNST. Expositie van Kunstwerken. Tegenwoordig komen de houtsneé, de ets en cle litho in één woord: de grafische kunst meer op don voorgrond dan vroeger. f De kunstenaar* van 50 jaar geleden schil derden, maakten aquarellen, enkelen etsten maar houtsneden en litho's zijn uitingen van den Jaatsten tijd. Fa- worden tegen woordig pracht-houtsneden gemaakt; cn zooals het altijd gaat het ontwkkelde publick is- tegelijkertijd rijp om dit kra nige en forscho werk te waardeeren. Wie geen groote beurs heeft, en toch gesteld is op een artistieke omgeving, kan thans met een pittige houtsnee of een ge voelige ets of litho, zijn wensch bevredi gen. Het Nederl. Kunstverbond, clat zoo als bekend is - begaafde kunstenaars steunt door werk van hen aan te knopen, heeft in den loop der jaren een heéle ver zameling goede grafische kunst bijeenge bracht. Dc verzameling is thans zóó uit gebreid, clat zij een vrij goed beeld geeft van watde Hcjllindsche kunstenaars op dit gebied vermogen. Een ruime keuze uit deze grafische kunstwerken, waarvan cle meeste te koop zijn. zal; door de afd. Amersfoort van dit Kunstverbond, tentoongesteld worden in de zaal vail cle Theosofische Verecniging, Re- genlesselaan, van 22 tot en met 29 Mei a.s. van 10 tot 5 HUI- EINDEXAMEN GYMNASIUM. De gecommitteerden. De eindexamens van liet Stedelijk Gym nasium alhier zullen worden gehouden op 19, 20, 21, en 22 Juni a.s. Gecommitteerden zijn dr. II. Wagenvoort, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, dr. W. Mulder, hoogleeraar aan de R.K. universi teit te Nijrt|pgen, dr. J'. Wolff, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, aan wie op 19, 20 en 21 Juni wordt toegevoegd dr. T. II. Weevers, hoogleeraar aan cle gemeente lijke. universiteit, te Amsterdam.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3