iSPfERSFÖQUTSCH DAGBLAD BINNENLAND. Gekleede Dameshoeden Meisjes- en Kinderhoeden f 3.90 Donderdag 16 Mei 1929 27e Jaargang No. 267 TWEEDE BLAD. WIE WORDT OPVOLGER VAN JHR. VERHEYEN EEN GELDERSCHE TENTOONSTELLING HET PETITIONNEMENT VAN DE A.V.R.O. In 1930 te houden BEETWORTELSUIKER. INDUSTRIE N.V. COMPAGNIE LYONNAISE FEUILLETON. De Plaatsvervanger -DE EEMIANDER-/ Een novum in de zitting van hel Centraal Stembureau Cb. A. J. Frencken aangewezen De voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer had tegen gistermiddag 4 uur een voor de kiezers toegankelijke zit ting van dat stembureau uitgeschreven, in welke zitting voorzien moest worden in de Vacature, ontstaan door het overlijden van het lid der Eerste Kamer jhr. F. X. A. Ver- bveyen. Het Centraal Stembureau bleef echter tot bij half zes in geheime vergadering bij een waarna in openbare vergadering werd medegedeeld, dat tot lid der Eerste Kamer is benoemd verklaard de heer Ch. A. J. Frencken te Oosterhout (N.B.) Naar vernomen wordt, was de langdu rige geheime vergadering een gevolg van een verschil van gevoelen, dat in den boe zem van het Centraal Slembureau was ontstaan omtrent de vraag, wie als de eigenlijke opvolger van Jhr. Verheyen moest worden beschouwd, óf het Tweede Kamerlid mr. van Sasse van IJsselt, Of de heer Frencken. De heer Van Sasse van IJsselt was des tijds tot lid der Eerste Kamer benoemd ver klaard, maar had voor die benoeming be dankt. De ijuaestie ging er nu om of de heer Van IJsselt bij een volgende vacature wederom geacht moest worden voor een benoeming in aanmerking te komen, welke mogelijkheid, zooals men weet, bij de Tweede Kamer bestaat. Het Centraal Stembureau heeft blijkens zijn beslissing deze vraag ten aanzien van de Eerste Kamer in ontkennenden zin be antwoord. Naar verluidt zou het nieuw benoemde Eerste Kamerlid Ch. A. J. Frencken voor deze benoeming bedanken wegens drukke werkzaamheden als lid van Ged. Staten van Noord-Brabant, waarna dan als opvolger de heer Van Best in aanmerking zou komen. geven, heeft zich een comité gevormd be staande uit de heeren: D. Hans, voorzitter. Mr. Dr. D. Albers, E. G. van Bolhuis, Mr. J. J. van Bolhuis, Jhr. Jan Feith, T. Gonsalves, I'. A. Uaak- Wiliem Kloos, D. Kouwenaar, ïh'its Lapi- Willem Kloos, D. Kouwenaar, Frits Leyn- doth. Cor van der Lugt Melsert, A. J. Lui- kinga, Johan de Meester, K. E. Oudendijk, Mr. I„ J. Plemp van Duiveland, J. II. Rogge II. Czn.. Henri van Wermeskerkcn cn W. N. van der Hout. Laatstgenoemde (van Slingelandtstraat 70 Den Haag. giro 44757) treedt op als secre taris-penningmeester. Demonstratieve aanbieding op Zaterdag a.s. Hót bekende petitionnement van de A. V. R. O. om liet behoud van een eigen zen der zal Zaterdagmorgen om 11 uur. oor zien van ruim 100.000 handteekeningen, den minister van Waterstaat aangeboden wor den. Om half elf zal zich een stoet van auto's van A.V.R.O.-vrienden op den Leidschen Straatweg en Benoordcnhoulscheri weg van de viaduct tot het Gebouw Petrola opstellen, waarna men zich en masse via den Bezuidenhoutschen weg naar het mi nisterie van Waterstaat zal begeven. MAURITS WAGENVOORT. Weldra 70 Jaar en 50 jaar In de journalistiek. Op 27 Juni a.s. zal de heer Maurits Wa genvoort, de bekende journalist en litera tor, 70 jaar worden en tevens zijn 50-jarige werkzaamheid in de journalistiek heden- ken. Teneinde op dit dubbele jubileum den beer Wagenvoort, die een omvangrijken en verdienstelijken publicistischen arbeid heeft verricht en daarbij verscheidene romans, reisverhalen cn tooneelstukken schreef, een bewijs van waardeering en vriendschap te ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Men meldt ons uit Oosterbeek: Gisteravond omstreeks half acht had op den Utrechtschen straatweg nabij hotel „Concordia" een ernstige aanrijding plaats. Een auto, bestuurd door den heer Bret te Oosterbeek, rnoest uitwijken voor een an dere auto uit de tegenovergestelde richting, doch slipte, met het gevolg, dat de heer B. J. Keizer, wonende alhier, werd aange reden en ernstige hoofdwonden bekwam. Dr. Brevee, die de eerste hulp verleende, zag den toestand ernstig in. Het slachtof fer werd per ziekenauto naar het Diaco- nessonhuis te Arnhem vervoerd. Volgens ooggetuigen heeft de bestuurder van den aanrijdenden auto te hard gereden. SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Het diploma van den schoolraad. Voor het examen voor het diploma van den schoolraad voor de scholen met den bijbel zijn geslaagd J. van Wolfswinkel te Rotterdam, N. J. E. Brook te Gorinchem, A. A. Los te Rotterdam, J. W. Berends te Dordrecht, II. H. Uiterwijk te Rotterdam, J. Ie Feber te Amsterdam ,L. Vliégcnthart te Rotterdam, F. Twilt te Scheveilingen, J. van Rijsbcrgcn le Arnhem, P. N. Christen te Den Ilaag, J. B. van Wieringcn te Utrecht en L. W. Brombacher te Rotter dam, allen met aanteekening van de Ver- eeniging van Christ. Nat. Schoolonderwijs en aanteekening van het Gereformeerd Schoolverband, R. van Dalen te Rotterdam, met aanteekening van de Ver. van Christ. Nat. Schoolonderwijs, A. Bloot te Gorin chem, W. Haute te Amsterdam, met aan teekening van het Geref. Schoolverband cn H. A. L. van Doornen te Den Haag. Initial ie f van het departement van Nijverheid en Handel te Arnhem Op uitneodiging van het departement Arnhem der Xed. Maatschappij van Nij verheid cn Handel kwamen in do Clublo kalen der Geldersche Industricele Club al hier bijeen een 20 tal bestuursafgevaardig- den van de Geldersche departementen der Maatschappij om de plannen aan te hoo- ren en ie bespreken van een in 1930 te. houden Industrieels tentoonstelling. Mede was aanwezig namens het hoofdbestuur mr. J. Bierens de liaan, ajgemèen secre taris der Maatschappij. De vergadering die onder leiding stond van prof. Ir. J. Klapper, voorzitter van het Arnhemsche Departement stemde na ampele beschou wingen ten slotte met groöle geestdrift in met dc plannen van het dept. Arnhem. Behoudens nadere goedkeuring van de de partementen werd besloten deze tentoon stelling, die een provinciaal karakter zal dragen, dus uilsluitend zal omvatten de producten welke in het gewest Gelderland gefabriceerd worden, zoomede de handel in deze voortbrengselen, te Arnhem te houden cn wel op de terreinen aan Onder longs welke het gemeentebestuur bereids voor dat doel, waarvoor het zijn volledige medewerking heeft toegezegd ter beschik king van het tentoonstellingsbestuur zal stellen. De plannen, teekeningon cn begroo tingen zijn vervaardigd door het ingenieurs cn architectenbureau Schaap te Arnhem. Een uitvoerend Comité bestaande uit de afgevaardigden der departementen bestu ren zal de plannen nader uitwerken cn zich verstaan met belanghebbende industri- eelcn en handelsfirma's in Gelderland om de belangstellingen voor het plan op te wekken. Naar de secretaris van het Dept. Arnhem de heer L. Tliiéine ons mee deelt ligt het in bedoeling het hoofdbestuur der Ned. Mij. van Nijverheid cn Ilandel uit te noodigen de jaarlijksche Algemecne ledenvergadering ter gelegenheid van deze tentoonstelling te Arnhem te houden Jhr. mr. dr. van Karnebeek als voorzitter der verecniging Tehuis voor Onbehuisden, J. G. Kruis, II. H. Dansdorp cn G. P. Kier- dorff, bestuursleden dier verecniging (de heer Schimmelpenninck bekleedde ook een bestuursfunctie), mr. II. Zillescn, oud-grif- fier der Eerste Kamer, gep. kolonel der Ca valerie Von Wrangel cn de bankier II. Pier- son. Met den stoet, waarin vlak achter do rouwkoets hét gala-hofrijtuig reed, waarin zich'de vertegenwoordiger der Koningin, de Kamerheer-ceremoniemeester R. A. ba ron van IIardenbroek van Lookhorst fhe- vond, kwam nog mede ds. Welter, die ten sier/huize een dienst had geleid. In den stoet reed een apart rijtuig met bloemen mede. 11.M. de Koningin-Moeder had zich doen vertegenwoordigen door Jhr. E. R. v. d. Wijck. Kamerheer, dienstdoende bij II.M. Aan de groeve heeft de oudste broeder. R J. Graaf Schimmelpenninck, het woord gevoerd, waarna de oudste zoon, II. W. E. graaf Schimmelpenninck, de aanwezigen dankte, in de eerste plaats de vertegen woordigers der Koningin cn Koningin-Moe der. erop wijzende, dat de nu ontslapene een trouw onderdaan cn een verknochte dienaar is geweest. Ds Weiter sprak hierna het „Onze Vader" uit, waarna de plechtigheid was geëindigd. De Mij. t oor Nijverheid en Handel legen het steunontwerp UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT DE STAKING IN DE HARING- VISSCHERIJ. De bemiddeling. Inzake de bemiddeling van den Rijksbe middelaar, den heer v. IJsselsteijn, in het conflict in het Scheveningschc visschersbe- drijf, vernomen wij. dat. waarschijnlijk reeds morgen de heer van IJsselstijn een bemid delingsvoorstel zal doen, dat dan nog den zelfden dag zal worden besproken in een bijeenkomst van besturen der reedersver- eeniging en van de werknemersbonden. Indien men tot overeenstemming komt, ligt het in de bedoeling met den meesten spoed, zoo mogelijk ook nog denzelfden dag, dit voorstel voor te leggen aan de leden vergaderingen. BEGGRAFENIS Mr. G. GRAAF SCHIMMELPENNINCK. Vele autoriteiten aanwezig. Op Oud Eik cn Duinen te Den Ilaag is gisterenmiddag ter aarde besteld het stof felijk overschot van mr. G. J. Ph. Graaf Schimmelpenninck, in leven Kamerheer in b.d. van de Koningin en oud-rechterlijk ambtenaar. Op de begraafplaats waren on der de aanwezigen Jhr. mr. v. Weede, groot officier der Koningin, Hofmaarschalk van de Koningin-Moeder: Jhr. A. van Tets, oud kamerheer der Koningin-Moeder; generaal Jhr. van Suchtelen v. d. Haare, groot-offi cier van do Koningin; mr. W. Graaf van Limburg Stirum, kamerheer in b.d. van de Koningin; verder de Minister van Staat, Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid cn Handel heeft onder dagteekening van li Mei ter kennisneming aan de Eerste Kamer aan geboden afschrift van het adres, dat onder dagteekening van 12 April 1929 werd ge zonden aan de Tweede Kamer der State n- Gcneraal, waarin breedvoerig en gemoti veerd werd aangedrongen op verwerping van het voorstel van wet van don heer van den Heuvel c.s. tot het verleenen van steun aan de beelworlelsuikerindustrie. In dit adres werd met verwondering ge constateerd. dat hoewel de regeering cn de interdepartementale commissie inzake de suikerindustrie tot. de conclusie kwamen, dat er van een noodtoestand van de suiker- bietcncultuur geen sprake was, de voorstel lers van het wetsontwerp als vaststaand aannamen, dat hier een noodtoestand be stond, waarin voorziening dringend nood zakelijk zou zijn. Er is geen grond om een herstel van de suikermarkt te verwachten en waar de voorstellers wettelijke voorziening vvcn- schen om inkrimping van de beetwortel teelt te voorkomen, zou de gewcnschte steun slechts dienen om de teelt van suiker bieten te handhaven in een omvang, die niet meer zou overeenkomen met de be hoeften van de markt. Volgens het adres wordt door de voorstellers nergens voldoen de aangetoond, dat zonder de voorgestelde subsidie ook een ineenstorting van de goed- geoutilleerde fabrieken te verwachten zou zijn. Bovendien zullen de raffinadeurs, die de premie niet ontvangen, in een ongun stige positie geplaatst worden tegenover de fabrikantcn-raffinadeurs. die de subsidie wel ontvangen. Adressanten komen tot de conclusie, dat de aanleiding tot dit voorstel niet slechts is geweest de wén sell om een inkrimping van de suikerbietenteelt te voorkomen, doch ook de wcnsch om in het bijzonder de aandeelhouders der coöpera tieve fabrieken te beschermen tegen de noodzakelijke "gevolgen van het gekozen sy steem van coöperatie, n.l. het bijstorten op de aandeelen bij een minder gunstigen gang van zaken In den brief aan de Eerste Kamer schrijft het Hoofdbestuur, dat zijn oordeel over het wetsontwerp niet gewijzigd is door de luj de behandeling in de Tweede Kamer te berde -gebrachte argumenten en mitsdien verzoekt het de Eerste Kamer hare goed keuring wel aan het ontwerp te willen ont houden. BEGROOTING VAN ARBEID, H. EN N. 1929 De deelneming aan cle Bel gische tentoonstolling in 1930. Blijkens het Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp lot verhooging van Hoofdstuk X der Rijksbegrooling voor 1929 werd waardeering. uitgesproken voor de op neming van een memorie-post voor de stich ting van een model sleepbasin. Enkele Ic-dcn betreurden, dat het wets ontwerp zoo laat is ingediend en dat het moeilijk is, zich een oordeel te vormen over de vraag, of de uitgetrokken 580.000 als bijdrage in de kosten van deelneming van Nederland aan de tentoonstellingen in 1930 in België te houden, op de meest doelma tige wijze zal worden besteed. Zij meenden te weten, dat in nijverheidskringen uit za kelijk oogpunt weinig voor deelneming wordt gevoeld, omdat de Belgische han delspolitiek den export van industrie-pro- duotcn uit Nederland sterk belemmerd. VERDUISTERING AAN DE BOEREN LEENBANK TE BARENDRECHT. De Dordtsche rechtbank heeft J. II. C. van G., echtgenoote van II. W., kassierster te Barendrecht, wegens verduistering veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, met af trek van de voorloopige hechtenis. I-laar man, II. W., is wegens heling veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van zes weken voorloopige hechtenis. De eerste veroordeelde heeft een eisch tot echtscheiding ingesteld. SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Voor het examen voor het diploma van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel zijn geslaagd J. C. Ruitenbeek t.ö Koudekerke; II. Siebenga le Weesp; D. .T. Velsink le Ane; L. Brandsma le Ilarkema Opeinde; Wissel tc Wilnis; K. Weizen- bach le Pingjum; B. v. d. Wit te Schiedam; J. de liaan le Groningen; R. Meijer to Zwolle; W. J. Vredeveld te Schoveningen J. de Vries te Hellendoorn, allen met aan teekening van de Verecniging voor Christ. Nat. Schoolonderwijs J. C. Ruitenbeek to Koudekerke; 1). J. Velsink tc Ane; L. Brandsma le Ilarkema Opeinde; A. Wissel te Wilnis: J. de liaan to Groningen: R. Meijer te Zwolle; J. de Vries te Hellendoorn, met aanteekening van het Gereformeerd Schoolverband; II Ketel le Amsterdam, J. A. P. v. Strien zonder aanteekening en J. J. Jansen te Utrecht; die reeds het diploma bezat, doch dc heide aanteekeningen ver wierf. VROUW DOODGEREDEN. Tengevolge van onachtzaam oversteken is een oude vrouw in dc Plantage Midden laan te Amsterdam door een motorwagen van lijn li aangereden en gedood. AUTO OP KINDEREN INGEREDEN. Twee hunner ernstig ge wond. Op de Oldenzaalsche straat te Hengelo w a ren een groepje kinderen aan het spelen, toen de auto van dr. IJarbers uit Hengelo cn een auto uit Oldenzaal met elkaar in botsing kwamen. De meeste kinderen kon den nog uit den weg komen, doch vier hunner werden aangereden, waarvan twee zoo ernstig, dat zij naar liet ziekenhui» moesten worden vervoerd. Een hunner heeft een hersenschudding opgeloopen. De auto uit Oldenzaal,, die tegen een boom was opgereden, is door de politie in be slag genomen. DE TOESTAND VAN DEN LANDBOUW. Het Tweede Kamerlid, de heer Lovink heeft den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw gevraagd, mede tc deelen, wan neer liet verslag der Staatscommissie, in gesteld bij K.B. van 15 December 1927, aan welke is opgedragen, een onderzoek in te steil cn naar de oorzaken van den minder goeden toestand van den landbouw, en do mogelijkheid, hierin verbetering te bren gen, kan worden tegemoet gezien. Wee, dien, die zijn naaste te drinken geeft. drjor RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. 47 „Heeft u den sleutel?" vroeg Phoebe. Mijnheer Talbot liet hem haar zien. „Laat hem geen oogenblik los, mijnheer." „Daar heb ik ook geen plan op. Moet deze deur open blijven terwijl wij den avontuur lijken tocht voortzetten?" Het meisje drukte haar duim op hetgeen geleek op een defect aan den witten muur. De deur ging van zelf dicht, even zachtjes als ze open gegaan was het daglicht was buitengesloten. „En als wij hem weer graag open had den Hij gaat dicht met een veer, maar kan niet zonder sleutel open gedaan worden". Het meisje begon vlug den tunnel door te loopen. Fluisterend vroeg het mevrouw tje, aan haar man „Als haar nu eens iets overkwam, wat tnoeten wij dan doen j „Ik heb idee, dat zij weet wat ze doet en.voorloopig zal ons niets overkomen. Zij volgden Pboebe op de hielen. Hij .vroeg „Is er iets in huis waaraan men zien kan wat er hier gebeurt Kunnen ze ons hooien praten Het jonge meisje schudde het hoofd. „Zij weten nergens van en ze kunnen ook niets hooreil. Dat heeft de oude heer mij ver teld ze waren niet bang dat er iemand binnen zou komen dien ze niet wilden hebben". Stilzwijgend liepen zij voort, naar het scheen wel minuten langer scheen geen eind te komen aan de gang. De atmosfeer was er zoo kwaad niet, ofschoon er wel iets in de lucht was dat zeker niet ver- frisschend werkte. „Het herinnert mij aan de Catacomben van Ronie", zei mevrouw Talbot niet dat het hier vochtig is, maai' toch wat klam, het is of je in een grafkelder loopt." Phoebe haastte zich steeds voort. Plotse ling maakte de gang een scherpen hoek links. Een eindje verder bleef zij staan. Zij wees iets met haar uitgestoken hand aan. „Die deur leidt naar het huis nu zult u den sleutel weer noodig hebben". „Is dit de eenige sleutel waarmee men toegang kan verkrijgen tot dit geheimzin nige huis „Oom heeft zijn eigen sleutels. Hij heeft er een voor deze deur en een andere voor de deur waardoor wij zijn binnen gekomen; maar de uwe past op alle deuren dit is de looper. U zult deze deur gemakkelijk open krijgen het sleutelgat is goed te zien u hoeft den sleutel maar naar rechts om te draaien". „En wat is er aan den anderen kant „Een soort kast. Als wij daar zijn, dan blijf ik liever achter. Met een heel gewone deur komt u in een gang die op de hall uitloopt. Mij dunkt u moest samen maar regelrecht doorloopeu. Als oom u ziet dan zal hij zeker wel razend zijn. Zeg als 't u blieft niet dal ik er u doorgelaten heb. of dat u mij gezien heeft, u mag mijn naam niet noemen. Hij zal het mij betaald zetten, later als hij er achter komt." „Ik verzeker je, dat hij door mij niet wijzer zal worden". Nu stak hij den sleutel in het sleutelgat cn vroeg aan zijn vrouw „Ben je klaar Zij knikte lachend. Hij draaide den sleu tel om cn evenals zoo even gleed er een gedeelte opzij var. hetgeen men voor een stevige muur zou houden. „Ik ga vooruit". Phoebe fluisterde hem toe „Zachtjes en niet praten, er zou iemand kunnen zijn die u hoorde". Melrouw Talbot volgde. Phoebe draaide het licht uit, zoodat zij in pik donker ston den. „Ik kan geen hand voor mijn oogen zien is hier geen licht Waar zijn we eigenlijk?" „Neen, licht is er nietde oude heer wou hier geen licht hebben. Vlak tegenover u is een deur, een heel gewone deur, u heeft den knop maar om te draaien cn u bent jn huis. in een gang die naar de hall loopt, zooals ik u reeds zei." „En wat ben jij van plan te doen „Ik blijf hier; als er een kansje is dan sluip ik er uit. Misschien weten ze niet dat ik buitenshuis was ze meenden dat ik boven aan het werk was. Ik kan mis schien best weer aan mijn werk gaan zon der dat zij iets vermoeden". Talbot deed de deur open en dadelijk stroomde het licht naar binnen. Ilij stapte de gang in, gevolgd door zijn vrouw. Hij deed do deur achter zich dicht. Er was niemand in de gang. „I-Iet schijnt dat onze terugkomst niet verwacht weid het zal een heel aardige verrassing voor Eva wezen. Ilij keek naar de deur, waardoor zij in huis waren ge komen. Zooals Phoebé gezegd had, er was niets bijzonders aan te zien. „Wie zou den ken dat er zooveel wonderlijke dingen daarachter verborgen waren". „Ik begin te veronderstellen", zei Betty, „dat er overal wonderen verborgen zijn in dit toovenaarskasteel". Zij kwamen weldra in de hall uit. Eén gevolg van de gesloten luiken was, dat het heele huis electrisch verlicht was, zoodat zij midden op den dag wel midden in den nacht meenden te zijn. Er kwamen verschillende kamers op de hall uit. Toen zij daar aankwamen schrikte er iemand op uit een van de eikenhouten stoelen; het was de chauffeur die hen van den trein had gehaald en die hen tegen zijn wil naar Monniksland had gebracht Hij scheen zeer verbaasd te wezen hen te zien, want als het spoken geweest waren had hij ze niet met grooter oogen kunnen aanzien. De woorden, die over zijn lippen kwamen getuigden van den staat zijner gevoelens. „Almachtig God waar komt u van daan?" Hij wachtte niet op antwoord hij sprong letterlijk naar een deur aan den kant van de hall, waar zij stonden. Waar- schijnlijk deed hij dat zoo snel als hij kon, maar Talbot was hem voor. In één stap i stond hij tusschen den man cn de deur. „Mijnheer Evagilde de chauffeur. „Kijk eens Daar is hij weer terug Deze woorden waren zeker als waar- schuwing bedoeld voor iemand die in die kamer was. Talbot en de chauffeur ston den ongeveer tegelijkertijd bij de deur maar Talbot toch nog even eerder. Hij wierp de deur open en was in de kamer, De chauffeur gilde een tweede waarschu wing „Pas op, mijnheer Eva daar komt hij!" Talbot was de kamer in, ja, maar John Eva was voorbereid op zijn komst. Men hoorde klinken van metaal er was iets dicht geworpen met een weerklinkend ge luid. Het was zoo snel gegaan dat Talbot niet kon zeggen wat het was. Eva draaide zich plotseling om en staarde hem aan, even verbijsterd als de chauffeur geweest was. „Wat drommel, hoe kom je hier binnen?" Men kon niet zeggen dat hij sprak, hij hijgde. Eva was zoo verschrikt, dat men zou denken dat hij een beroerte kreeg zijn gezicht werd paarsrood de aderen op zijn voorhoofd zwollen, hij kon haast geen adem halen. Mevrouw Talbot stond nu naast haar man cn toen steeg zijn verba zing lot woede. „Wat een vervloekte streek is dat Hoe komen jullie hier Wie heeft je binnen ge laten Ilij gilde letterlijk. „Wat duivel zeg dan toch hoe je hier komt De kalmte van Talbot vormde een opval lend contrast met den waanzinnigen toon van den andere de woede van dien rnan scheen hem te amuseeren. „Maar Eva, wat mankeer je Je ziet er uit of je je zelf den dood op den hals zult halen, als je je nog meer opwindt". In plaats van te kalmeeren werd de man misschien nog opgewondener. Eenige oogenblikken scheen het of hij niet kon of niet durfde spreken, of hij de spraak had verloren. Toen hij eindelijk weer woorden kon vinden, herhaalde hij zijn vragen op belachelijk opgewonden toon. .(Wordt yervolgd.ji j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5