Fa. M. R. N. Oosterveen MAATREGELEN TEGEN OVERSTROOMING UIT DEN OMTREK. SPORT TEN BEHOEVE VAN DE GREBBELINIE H.V.C; I - OHLIGSER FUSSBALLCLUB 06 Een goede oefening STADSNIEUWS Voor de Huisvrouw Gemalen Specerijen. HIS MASTERS.... FLUITJE. En dc vermiste hond. Een heer te Wassenaar vermiste zijn hond, '11 7-jarigen terrier, dien hij uit In- die had meegenomen. Het dier was wellicht wat onwennig in zijn nieuwe omgeving en er werd alle moeite gedaan om den hond weer op te sporen. liet laatst had de eige naar vernomen, dat het dier in de richting Haarlem was geloopen. Hij begaf zich naar' de Spaarnestad en informeerde bij de politie, of zijn terrier soms gevonden was. De Haarlemsche po litie verwees hem naar de konnel Fauna, waar onbehuisde honden liefderijk worden opgenomen. Hij gaf daar een volledige be schrijving van het dier, waaraan hij zeer gehecht was zoo vertelt het Vad. De kennel Fauna zou haar best doen en gisterochtend reeds werd zij uit Bioemen- daal opgebeld, dat in het Bloemendaalsche park een verdoolde bond lag. Men nam bet dier mee naar de kennel en hel bleek de vermiste terrier uit Wassenaar te zijn. Toch wilde men voldoende zekerheid heb ben. De heer in Wassenaar werd telefo nisch op de hoogte gesteld van de vondst. De beschrijving van den hond klopte, maar hij had een ander feilloos middel, waar door hij kon weten, of het gevonden dier werkelijk zijn terrier was. Een gehoorzame hond luistert naar het fluitje van zijn baas. Welnu, de terrier werd in Haarlem voor den hoorn van het telefoontoestel gezet on de heer uit Was senaar blies door de telefoon op zijn fluitje. De uitwerking was ongelooflijk meldt de N. R. Ct. De terrier, die onverwacht en op verren afstand het fluitje van zijn meester hoorde, vlooi, op de deur toe cn smeekte om er uit te mogen, maar dit deed men voorloopig niet. Wel verzocht men den baas zoo spoedig mogelijk naar Haarlem over te komen, om het vermiste dier weer in ontvangst te ne men. Dat geschiedde ecnige uren later. HET PSYCHOPATENASYL Dc eerste vrouwelijke ver pleegde. Donderdag is de eerste vrouwelijke ver pleegde in het Psychopatenasyl te Leiden aangekomen. Er zijn op het oogenblik bo vendien dertien mannelijke verpleegden. Van den minister van justitie is bericht ontvangen, dat verpleegden voortaan niet meer door begeleiders in uniform naar het asyl zullen worden overgebracht. Zaterdag 25 Mei zal prof. mr. Pompe met zijn leerlingen een bezoek aan het asyl brengen. GEMEENTERAADSZITTING. U t r e c h t. Donderdagavond vond dc raadsleden in \ervolgvergadering bijeen. Goedgekeurd werd een voorstel om 60.000 te besteden voor de uitbreiding van de koel installatie aan de .gemeente-slachtplaats. Verder ging de raad aceoord om het bedrag \an 50.000 als uitkeering van de Utrecht- sche Waterleidings Maatschappij wegens voortgezette concessie van de begrooting te schrappen en in plaats daarvan de opcen ten op de personeele «belasting f 25.000 hoo- ger te ramen en den post ..onvoorzien'' 25.000 lager te stellen. Na eenige beraadslaging werd eveneens goedgekeurd een bedrag van 19.400 te be steden aan de verbetering der plantsoenen en parken, welker aanzien men door de plaats gehad hebbende bezuinigingen ver minderd achtte. Na behandeling der agenda lieeft de heer Reynders (S.D.A.P.) gelegenheid gekregen toe te lichten zijn voorstel om den Utrecht- sclien gemeenteraad zich te doen wenden tot de voorbereidende ontwapenings-com- missie van den Volkenbond te Genève met een schrijven, waarin de raad verklaart, dat het verlangen der volkeren naar vrede bij de regeeringsvertegenwoordigers te Ge nève tot uitdrukking moet komen, opdat de organisatie van den vrede werkelijkheid worde. De heer Fijda (V.B.) stelde daarop voor het voorstel-Rei jnders aan te houden tot na de Kamerverkiezingen. Nadat de voorzitter had voorgesteld het voorstel-Reijnders op een nader te bepalen dag te behandelen, werd een voorstel-van Vessem (V.B.) aanvaard om het voorstel nog in deze vergadering te behandelen. Daarmee vervielen de voorstellen van den voorzitter en van den heer Frijda on \if\g oen breedvoerige discussie aan, waarbij de meerderheid der sprekers zich uitte in de zen zin, dat men den raad niet het juiste lichaam achtte om zich over deze aangele genheid te uiten. Tenslotte nam de raad met 21 tegen 13 stemmen aan het volgende voorstel-Oomen (R.K.): „De raad, overtuigd dat de gedachte van de internationale ontwapening aller in stemming zal hebben, van meening even wel, dat het niet op den weg van den raad ligt, zich als raad over deze gedachte uit te spreken, gaat over tot de orde van den dag". Hierna was het voorstel-Reijnders ver vallen. De raad ging daarop uiteen. Afdceling III. Promotie-competitie 2e klasse. Enschedé: Ensch. BoysN.E.C, Afdceling IV. Promotie-competitie 2e klasse. Trecbeek: Staatsmijn Emma—Vlissingen. Beslissingswedstrijd. Den Bosclr B.V.V.—Wilhelmina. VOETBAL. HET N.V.B. PROGRAMMA. Zondag 19 Mei. Kampioenschap van Nederland. Deventer: Go Ahead—Velocitas. Rotterdam: Feycnoord—P.S.V. Afdeeling II. Promotiecompetitie 2e klasse. Rotterdam: Xerxes—Forluna. Maandag 20 Mei. Kampioenschap van Nederland. Groningen: Velocitas— Go Ahead. Eindhoven: P.S.V.—Feycnoord. Afdeeling I. Promotiecompetitie 2e klasse. Amsterdam: Zeeburgia— U.V.V. Promotie-competitie 3e klasse. Amsterdam: D.W.S.Rapiditas. 3e klasse B. Amsterdam: Hortus—D.S.V. Afdeeling II. Promotie-competitie 3e klasse. Rotterdam: Leonidas—xV.S.C. Gouda: OlvmpiaVriendenschaar. „Defensie" trok zich terug Toen moest de Provincie betalen Gedep. Staten schrijven aan de Staten van onze provincie: De militaire borstwering in de gemeente Hoogland, de Grebbelinie, beschermt door liare ligging langs den rechteroever van dc Eeni eene groot e uitgestrektheid land legen het Eemwater. liet gedeelte van dien dijk in hel hoogheemraadschap dc Bun- scholer Veen- cn Veldendiik is ook als wa terkeering in onderhoud bij het Rijk (de partement van defensie) onder beheer van genoemd hoogheemraadschap. Het deel ton Zuiden van de grens van het hoogheem raadschap tot aan de spoorbaan Amers foort—Zwolle ligt buiten waterschapsver- band. Door dit dijksgedeelte worden de lan den, behoorende tot do waterschappen de Malesluis, Coelhorst en de Drie Sluizen be schermd, terwijl ook het. hoogheemraad- schop de Bunschoter Veen- cn Veldendijk en de gemeente Hoogland een, zij het meer indirect, belang bij een goeden vva- terkeerenden toestand daarvan hebben. Door de werken, welke het departement van oorlog aan de linie uitvoerde, was het waterkeerend vermogen daarvan In het al gemeen voldoende. In het begin van het jaar 1928 deelde dat departement echter mede, dat vele bedragen, in naam ten be hoeve van de militaire verdedigingswerken uitgegeven, in werkelijkheid gestrekt had den in het belang van het onderhoud van dc waterkeering. Aangezien het departe ment meende, niet tot laatstbedoeld onder houd verplicht te zijn. weigerde het dezen toestand te bestendigen en deelde liet me de, in den vervolge uitsluitend de bij de Grebbelinie betrokken militaire belangen te zullen behartigen. Het verklaarde zich in beginsel bereid tot eene regeling mede te werken, waarbij het onderhoud als wa terkeering door de belanghebbende water schappen zou worden uitgevoerd. De Grebbelinie zal na de afsluiting van de Zuiderzee veel van have belangrijkheid ais waterkeering verloren hebben. In af wachting van dat tijdstip behooren echter maatregelen genomen te worden om een voldoende waterkeerenden toestand te verzekeren. Ons college stelde een onderzoek in naar de juistheid van de ontkenning van den onderhoudsplicht door het departement en voorts naar de vraag, welke de meest een voudige wijze zou zijn om in dat onder houd te voorzien, indien die ontkenning in derdaad gegrond zou worden bevonden. Hangende dat onderzoek deed zich de stormvloed van November j.l. voor. Over eenkomstig zijn bovengenoemd standpunt, weigerde het departement van defensie om maatregelen tegen overslroormng of door braak van de Grebbelinie te nemen. In het belang van de achterliggende streek acht te ons college zicli toen verplicht, hande lend op te treden. Hiertoe werd de, naar onze meoning, eenvoudigste weg gekozen door aan het meest belanghebbende Dijks- college. het bestuur van het hoogheem raadschap De Buns.chotcr Veen- en Velden dijk. te verzoeken te onzen behoeve het noodige te verrichten. De kosten, welke dat hoogheemraadschap, dat geen onderhouds verplichting ten aanzien van het buiten zijn gebied liggend dijksgedeelte heeft, ter voldoening aan ons verzoek beeft gemaakt, kunnen natuurlijk niet te zijnen laste ko men. Zij behooren naar onze meening on der de gegeven omstandigheden althans voorloopig door de provincie te worden ge dragen. De uilslag van ons bovenbedoeld onder zoek zal tevens beslissen, of er aanleiding bestaat het uitgegeven bedrag van liei de partement van defensie terug te vorderen. Indien dit onderzoek tot de conclusie leidt, dat op genoemd departement geen onder houdsverplichting rust, dan zal de moge lijkheid worden nagegaan om bij de onder houdsregeling, welke voor de toekomst be hoort te worden vastgesteld, tevens eene regeling voor de terugbetaling van ge noemd be'drag aan de provincie te treffen. In de mecning, dat uwe vergadering zich daarmee zal kunnen vereenigen, hebben wij het uitgegeven bedrag, vermeerderd met \ijf procent rente vanaf den dag, waarop de desbetreffende quitanties door don Dijkgraaf zijn overgelegd in totaal eene som van 912.88 aan het hoogheem raadschap terugbetaald. Wij stellen u voor deze betaling goed te keuren. Zondag a.s. op het sportterrein BirkhovenDe return wedstrijd Hot is een goecle gedachte van het ILV.C.- bestuur geweest, om met do Paschen toon H.V.C. in Ohligs speelde, hun gastheeren te inviteeren een return-wedstrijd te komen spelen. En inderdaad is dit gelukt. Over het algemeen wordt het sportlievend pu bliek te dezer stede niet verwend met sport evenementen op internationaal gebied, zoo dat bet Il.V.C.-bestuur wel een pluim mag hebben, om evenals het vorige jaar toen de Ralinger Spoilverein hier de gasten waren, voor dc moeite die zij zieli geven ons wat bijzonders te bieden. Want al is de plaats Ohligs bij dc meeslcn onbekend, het ^et- balspel staal daar op een behoorlijk peil. Een hoogte, welke H.V.C. nog niet heeft be reikt. De Ohligser Fussballclub '00 speelt n.l. in de le Bczirkklasse en heeft in de af- geloopcn competitie dg 3e plaats bereikt Trouwens de H.V.C.'ers hebben het aan den lijve ondervonden, daar dc withemdön met de Paschen met 6—2 verloren. Weliswaar speelde H.V.C. een slechten wedstrijd en met vele invallers doch de uitslag, hoewel geflatteerd, geeft wel eenigszins de sterkte van de Duitsche ploeg weer. Zoo kunnen we dus een aardigen wedstrijd verwachten temeer daar II.V.C. volledig uitkomt en een aanwinst heeft in dep spil Vossen berg die voorheen in Leeuwarden speelde. Het doel zal verdedigd worden door den doelman Winterswijk uit het tweede elftal. Ook het elftal der Duitschers is in kracht toegeno men daar Küpper cn Schrön bij de eerste ontmoeting niet meespeelden. Vooral het uitkomen van Klipper is een versterking daar deze speler en zijn medespelers Wink Ier (doel), Bitzen en Mauersberger met veel succes steds in kring en stadselftallcn spe len.Wanneer 't weder nu maar mee wil wer ken, kunnen wc 'n aardigen en interessan teil wedstrijd met een internationaal tintje aanschouwen, een bezoek aan het sportter rein Birkhoven waardig. Ongetwijfeld zul len vele de tocht naar het voetbalterrein van H.V.C. ondernemen om dit evenement gade te slaan. De wedstrijd, die om half drie aafivangt, staat onder leiding van den heer Brits, ter wijl ile adspiranten van II.V.C. een cere- wacht zullen vormen. De opstelling van beide teams is: Ohligser Fussballclub '06. Winkler. Heidelberg, Bilzcn. Küpper, Demmer, Wagner. Mauersberger, Kamp, Spiecker, Boes. Schrön, v. Nimwegen. IC. W. Meijer. Vos. Snijders, Sleeking. de Korf, Vosscnberg, v. d. Pol. Steenbeek, W. II. Meijer. Winterswijk. H.V.C. Eenige bijzondorheden. Den Duitschers. die heden zijn aangeko men wordt Zondagmorgen een autotocht aangeboden, mits gunstig weder, naar de Zuiderzee. Een attractie die wel in den smaak zal vallen. ITet gezelschap bestaat uit plm. 20 o 22 personen. Den 2dcn Pinksterdag spelen zij tegen B. F. C. in Bussum. 'T GOOI 2—VELOX 2. Maandag, 2e Pinksterdag wordt op het terrein van II. V. C. de wedstrijd 't Gooi Velox 2 gespeeld. NEDERLAND—SCHOTLAND. Eon wijziging in het Neder- landsch elftal. De rechtshalf speler, van Loon (Willem II) heeft voor zijn plaats in het Neder- landsch elftal dat op Dinsdag 4 Juni a.s. tegen Schotland zal spelen moeten bedan ken. De oorzaak is. dat van Loon, die nog zeer jeugdig, eindexamen II. B. S. moet doen. Om deze zelfde redenen zal hij ook den toer naar Scandinavië niet meemaken. Zijn plaatsvervanger is nog niet aangewe zen. ZWALUWEN—WEST HAM UNITED. Het elftal der Zwaluwen. Het Zwaluwenelftal zal op Woensdag avond a.s. een wedstrijd spelen tegen de Londensche prof. club West Ilam United. De formatie van hel Zwaluwen team is: Bonman (P.S.V.); De Bruin (ITermes/D.V.S.) Van Kol (Ajax); De Leeuw (Willem II), Her mens (P.S.V.), Scheffers Herme's/D.V.S.) De Nalris (Ajax). Volkers (Ajax), Van Re- nesse H.F.C.), Massy (Roermond}, Van de Griend (Hermes/D.V.S.j. EEN VOETBALSPELER 10 JAAR GE SCHORST. Een krasse maatregel. D.e Ensch. Boys speler C. Wiggers is vol gens de officieele mededeelingcn wegens het opzettelijk trappen van een tegenstan der door den N. V. B. voor den tijd van 10 jaren geschorst. Ongetwijfeld een kras se maatregel, die wellicht zijn uitwerking niet zal missen. Wielrennen. STADION-WIELERBAAN AMSTERDAM. Een varieerend programma. Zondag a.s. (le Pinksterdag wordt op de wielerbaan in het Stadion te Amsterdam de nationale Pinksterprijs verreden waar aan de 5 beste Ilollandsche stayers deelne men n.l. Snoek (ICaser), Schlebaum (Massi cot), Leddv (Ceurremans Sr.), Blekemolcn (Lehmann) cn v. d. Wulp (Slesker). Dit is dc eerste start van Blekemolcn na zijn succesvol seizoen in Australië. Tevens wordt dien dag een internationale match op race-motoren gehouden tusschen Her- kuleyns (Holland) Quaglieni (Italic) en Os car Trello (Duitscliland). Verder vermeld het programma een tandemmatch en eon koppelwedstrijd voor amateurs cn onafhan kclijkcn.. Motorsport. AMERSFOORTSCHE MOTORCLUB. Een tocht naar de Betuwe op 2e Pinksterdag. Maandag a.s. (2e Pinksterdag) heeft het bestuur van de A. M. C. een motortocht ge organiseerd naar de Betuwe. Van hier uit wordt gereden naar Woudenberg, Leersum, Amerongen, Rhencn (pont), Kesteien, Tiel, waar eenigen tijd gepauzeerd zal worden Daarna wordt de tocht hervat naar Gel dernialscn, Culemborg om over Wijk bij Duurstede weer huiswaarts te gaan. De afstand bedraagt 125 K. M. terwijl leider van deze tocht is de heer J. W. B. Rouw horst. Het vertrek is bepaald des 's mor gens vanaf Hotel „Die Pforte von Cleve". Gymnastiek AMERSFOORTSCHE CHRISTELIJKE GYMNASTIEKVEREENIGING „JAHN". Neemt deel aan de Bonds wedstrijden Van het N. C, G. V. Door bovengenoemde vcreeniging wordt 2cn Pinksterdag deelgenomen aan de bonds wedstrijden van het N.C.G.V. in Dordrecht, Ruim 50 deelnemers en supporters vertrek ken om half zeven vanaf de Varkcnsmarkt. ITet zal voor „Jahn" een zwaren kamp worden aangezien voor deze wedstrijden door meer dan 2000 van de beste turner en turnsters van Gewest „Holland1' is in geschreven. Zooveel mooier echter voor deze vereeniging indien het haar mocht gelukken met een prijs uit den strijd thuis te komen- AMERSFOORTSCHE MUZIEK- VEREENIGING. Concert in het Plantsoen. De Amersfoortsche Muziekverecniging zal op Woensdag 22 Mei een concert geven in de muziektent in het plantsoen onder leiding van den heer Ferd. de Goey. liet programma van dit concert, dat te S uur aanvangt, luidt aldus: 1. Jubilé-Feeslmarsch. G. K. G. v. Aken, cud-kapelm. 5e regt. inf. 2. Der Barbier von Sevilla, Ouverture, Rossini. 3. Wein, Weib und Gezang, Wals, Joh, Strauss. 4. Faust-Ballet (in 7 deelen), Ch. Gounod. Pauze. 5. Jubileummarsch 18891929, Ferdt. de Goeij. Ein Morgen, Mittag und Abend in Wien, Ouverture, F. v. Suppc. 7. .Parade der Zinnsoldaten, Charackter stiick, Jessel. 8. La, Traviata, Grande Fantasie sur l'opera, G. Vereli. 9. IToch ITeidecksburg, Mavsch, Herzer. Bovenstaand programma is gelijkluidend met dat. welk werd uitgevoerd op het fecstconcert ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum, op 12 Maart j.l. in Ami- citia. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de oenbare lagere school te Maarn is benoemd mej. A. Ane- ma, thans lijdelijk werkzaam aan de school aan den Ouden Soesterweg alhier. AMERSFOORTS' MANNENKOOR. In memoriam H. Rodrigo. Konden we vorige week getuigen van veel blijdschap naar aanleiding van liet behaalde succes in Hilversum, gisteren avond was er een zeer droevige stemming onder de leden bij het vernemen van het bericht van liet zeer plotseling overlijden van het lid II. Rodrigo. In de kracht van zijn leven weggerukt uil het leven, is hij van ons heengegaan, ons alleen nalatende do herinnering dat hij is geweest een der steunpilaren van Amersfoorts Mannen koor. een rechts aardig, goed mcnsch, een voorbeeldig huisvader voor zijn gezin. Al dus de voorzitter, die in diep ontroerende woorden deze boodschap aan de leden overbracht. Uil piëteit voor den overledene werd geen repetitie gehouden cn a.s.. Dins dag zullen de leden van de vereeniging bun zangersvriend naar zijn laatste rust plaats brengen. JEUGDHERBERG. Dq verloting. Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomend „Keitje", waar in de uitslag wordt vermeld van d eveiTo- ting voor de jeugdherberg. II'.17' ETEN WIJ VANDAAGt Zondag. KOFFIETAFEL Schoteltje gestoofde varkensnier. MIDDAGTAFEL Koninginnesoep. Ossenhaas. Worteltjes en doperw ten uit de bus. Komkommer-sla. Beschuit met camen- bertkaas. Maandag. KOFFIETAFEL Ilaring-bietensalade. MIDDAGTAFEL Riz Julicnne-soép. Schotel gestoofde kalfs polet in een rand van rijst met kerrie. Aardappel-purée. Maizena-pudding met rozijnen. LANGESTRAAT 42 TEL. 77 WITTE PEPER per busje 0.75 CEYLON KANEEL 0.75 JAMAICA GEMBER 0.45 AMBON KRUIDNAGELEN 0.C0 NOTEMUSKAAT 0.60 FOELIF. 1.00 SPEELTUINVEREEN. „HET SOESTER- KWARTIER", Het toezicht in den tuin. Men schrijft ons: Woensdagavond waren de leden van de speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" in spoedvergadering bijeengeroepen, om te bespreken „het toezicht in den tuin". Het toezicht is een der belangrijke vraagstuk ken, waarvoor het. bestuur gesteld wordt. Hoewel bijna alles voor de vereeniging be langeloos gedaan wordt, is het begrijpelijk dat liet toezicht, hetwelk door vaste per sonen moet. plaats hebben, niet kosteloos kan geschieden. Het bestuur ziet jdch nu gedwongen om voor de avonduren van 79 cn des Zon dags twee vaste krachten aan te stellen. De uitgaven hiervoor was oorzaak 0111 dit in ecu ledenvergadering te hespreken. De voorzitter zette de noodzakelijkheid uiteen van goed toezicht in den tuin; de kinderen moeten orde cn netheid loeren. Op school en in huis wordt hun dit ge leerd, op straat is zulks moeilijk mogelijk, maar in den tuin, waar dit wel kan, be hoort het te geschieden. Hierna zette de penningmeester uiteen den financieelen toestand van de vereend ging. Wij ontvangen voor ons speeltuin werk jaarlijks 900 contributie en met deze uitgave voor toezicht wordt ongeveer de helft van de contributie voor toezichl- loon betaald. Op zich zelf is deze vergoe ding uiterst gering, doch als dit nog een paar jaar zoo voortgaat, zal de vereeni ging haar mooie werk niet meer kunnen volhouden. Voor uitbouw kan geen geld meer gevonden worden. liet bestuui heeft aan een groot aantal ingezetenen van Amersfoort qcn verzoek gericht om geld, om te komen tot aanschaffing van een muziektent, doch deze poging is geheel mislukt. Er blijft ons niets anders over dan nogmaals krachtig bij het gemeente bestuur aan te dringen de vereeniging jaarlijksch met een subsidie te steunen. De vergadering keurt tenslotte het plan goed om de vergoeding voor toezicht toe te staan, in de hoop, dat het gemeentebestuur bij de eerstvolgende begrooting een gun stige beslissing zal nemen op het verzoek der vereeniging om subsidie. EXAMENS. De heeren J. M. van Baarsel en A. D. van de Weg alhier, slaagden aan de Rijks universiteit te Utrecht voor tandarts. DIEFSTAL. De daders aangehouden. Naar aanleiding van een door zekeren v. P. gedane aangifte van braak en dief stal van geld on snoepgoed uit de kiosk op het voetbalveld, gelegen tusschen de Woes- tijgerweg en het Monnikenpad, is door de recherche een 9-tal jongens aangehouden, die allen bekenden zich aan bedoeld straf baar feit te hebben schuldig gemaakt. Proces-verbaal werd tegen hen opgemaakt. AANRIJDING. Gisterenavond omstreeks 8.30 uur heeft er een aanrijding plaats gehad in de Ulrechtschestraat tusschen een auto en een wielrijder, doordat het motorrijtuig niet tijdig stopte, toen de veiligheid van verkeer zulks vorderde. De wielrijder werd van zijn rijwiel geworpen. Proces-verbaal werd opgemaakt. PRIJSNOTEERING VEILING 17 MEI '29. Wit lof 12—13 ct., asperges 43—46 ct. per pond; tomaten 710 ct.,komkommers 22^ 28 ct., bloemkool 2135 ct. per stuk; rabar ber 45 c., peen 38—39 ct. per bos. Raap steel 10—13 ct., radijs 25—34 ct. per 10 bos; postelein 16—22 ct,, spinazie 3—6 ct., snij- boonen 150 ct. per K.G.; kropsla 7590 ct. por 10 stuks.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3