DE PINKSTERDRUK TE „Huis uit auto in": troef VOOR ONZE HUISVROUWEN Zoowel in als buiten de stad een bijzonder druk verkeer, waarbij bet aantal vreemde auto's opviel. De Zaterdagmorgen zag er nu niet be paald uit om welgemoed plannen te maken voor do Pinksterdagen. Een ongezellige motregen, die zoo nu en dan overging tot een heftige stortbui en een akelige gure wind deden de meesten liever denken aan de genoegelijke huiskamer met een gezellig brandende kachel, dan aan fietstochten, auto-toeren en wat dies meer zij.... Want dat is liet toch waarmede voornamelijk naast wandeltochten met kampeergenoe- gens voor de jongeren het Pinsterpro- gramma gevuld is. Toch waren niet allen, die met de Pink sterdagen hun genoegens buiten vvenschten te zoeken zoo pessimistisch gestemd. Zoo zagen we reeds Zaterdagochtend aan het Stationsplein tallooze jongens en meisjes met fiesten, bepakt en bezakt, verzameld om een gezamenlijke Pinkstertocht te gaan ondernemen. Er werd overlegd wat zij zou den doen. Teruggaan naar huis of doorzet ten. De egaal grauwe lucht en de nog steeds niets minder wondende regen bepleitte het eerste; liet weerbericht, dat „iets zach ter" voorspelde was aanleiding dat de mees ten nogal hoopvol gestemd waren en het meest voelden voor „vertrekken". En zoo trok dan het jeugdig gezelschap, vroolijk lachend en met groot optimisme, af, de Pinkstervreugde tegemoet. Zij zullen er on getwijfeld geen spijt van gehad hebben, want na den middag klaarde het weer op, de zon brak door en weldra wees alles er op, dat het nog best zou meevallen met de feestdagen. De verstokte aanhangers van het weerbe richt van hel K.N.M.I. hebben ditmaal gelijk gekregen. Het was dan ook geen wonder dat honderden cn nog eens honderden het er maar op waagden cn zoo is het Zaterdag middag- en avond voor Pinksteren weer ge weldig druk geweest aan het station. Met tientallen tegelijk stonden de menschen en queu voor de loketten. En wie zijn kaartje had weten te bemachtigen haastte zich door de controle naar de perrons, bang als men was geen plaats meer te kunnen krijgen. Op de perrons heerschte don ook meerraa len die bekende zenuwachtige drukte, die men daar immer daags voor dergelijke feestdagen pleegt aan te treffen. Hier ren den vaders cn moeders met hun kroost heen en weer, van den perron-portier naar den stationsbeambte, „de man met de roode pet" die bij zulke gelegenheden een algemeene vraagbaak is, en van hem weder naar den trein-conducteur om voor de zooveelsto maal nogmaals te vragen, of de trein voor Amsterdam toch wel werkelijk hier kwam te staan. Daar stonden weer anderen, dicht opeen gepakt, de aankomst van een trein af te wachten. En was er een trein binnengeloopcn, clan ontstond er een wed ren naar de coupé's van hen die stonden te wachten cn een even gróóte wedren van de aangekomenen naar een gereedstaanden aan- sluitenden trein. liet bleek echter al spoedig dat die gejaagde hardlooperij evengoed achterwege had kunnen blijven, want de meeste treinen waren extra lang gemaakt en werden door twee machines getrokken, terwijl de wachtende treinen alle gelegen heid gaven om rustig over te stappen. Zoo als steeds was er ook ditmaal door de Spoorwegen zorg gedragen voor extra-mate rieel, hetzij door aan' de gewone tremen meer rijtuigen te koppelen, hetzij door het inleggen van extratreincn. Het publiek ech ter, dat van deze maatregelen natuurlijk niet vooruit op de hoogte is haast zich, loopt zoo hard langs de treinen als de bee- nen het "kunnen dragen om een plaats in de vaak reeds tot barstens toe opgepropte coupe s meester te worden. En tusschen al dat drukke, jachtenen zenuwachtig? ge doe, de Ako's met hun stereotiepe „avond bladen, heeren" en de buffet-jongens met hun nimmer falende „koffie om mee te nemen die zich van al die drukte bitter weinig aantrekken cn handig tusschen de wriemelende menigte door-manoeuvreeren. En zoo ging het den eenen trein voor, de andere na, totdat de avonduren weer meer stilte brachten. Al was ook toen nog wel duidelijk merkbaar, dat het reizigersver- voer gi'ooter was dan op andere dagen. Dochhet was Zaterdag voor Pinkste ren Rondom de slad. De eerste Pinksterdag zette in met een mooie blauwe lucht, heldere zonneschijn, alleen wat veel wind. Dat voorspelde dus weer een buitengewone drukie langs de wegen. Reeds vroeg in den ochtend bleek het, dat talloos velen door het aanlokke lijke Pinksterweer naar buiten waren ge trokken. Het aantal auto's, dat langs de wegen snelde was in den ochtend reeds buitengewoon groot en steeg in de mid daguren aanmerkelijk. Voertuigen van al lerlei aard. Fraaie, glimmende luxe auto's, die voor de feestdagen nog eens een extra beurt hadden gekregen, maar ook vracht'? wagens, die voor deze gelegenheid voor personenvervoer waren ingericht met ruwe planken of kistjes als zitplaatsen. We za gen zelfs een groote, zes-wielige vracht auto met vlaggedoek versierd volgepropt met een Pinksterfeest-vierende menigte, waarbij natuurlijk de traditioneele harmo nica niet ontbrak. Jammer, dat het vlag gedoek aan den zijkant geen weerstand had kunnen bicden aan den wind, waarclooi het opschrift in dikke zwarte lettel s „vee- vervoer" zichtbaar was geworden. Voorbij gangers keken dezen veewagen met zijn on gewone lading lachend na en dachten ..we willen hun gedachten niet raden. Het aantal autobussen, zelfs uit Gronin gen en Friesland, uit Zuid-Holland en Limburg, dat zich langs den weg bewoog was ontelbaar. Wel een bewijs, dat d? mooie omstreken van onze stad ook elders in den lande niet onbekend zijn. En tusschen al die auto's en motorfietsen een onnoemelijk aantal wielrijders, dat blijkbaar de drukke straatwegen prefereer de boven de meer lustige en stofvrije fiets paden. Doch ook deze waren natuurlijk overbevolkt, al miste men hier de kans om door een auto aangereden te worden. Op merkelijk was het dat het aantal wande laars. in verhouding tot de auto's en fiet sen, betrekkelijk gering was langs de groo te wegen. Nu moeten we toegeven, dat het voor den voetganger, die rustig wil ge nieten van de mooie natuur, niet bepaald aantrekkelijk is, zich te begeven te midden van het drukke snelverkeer. Daarvoor kan men beier de rustige cn mooie boschpaden opzoeken. Over het algemeen schijnt het echter flat er in den tegenvvoordigen tijd heel weinig meer wordt „gewandeld". Men suist liever met een flink vaartje in een auto langs de wegen of kiest het stalen ros als vervoermiddel, tenminste als men niet met trein of tram naar buiten trekt. De tweede Pinksterdag even druk. ja zelfs nog drukker, dan Zondag Het lijkt wel alsof de Pinkstermaandag voor het gros van het uitgaand publiek nog aantrekke lijker is dan de le Pinksterdag. Dan trekt men er op uit, met tientallen tegelijk, om te genieten van de schoonheid van de vrije natuur, liet gevolg was dan ook, dat het aantal auto's en autobussen, dat de wegen vulde, ontelbaar was. Men zag ze overal vandaan, lot cle laatste plaats gevuld met een uitbundig feestende menigte. Men zat zoo wat op eikaars schoot, doch wat hinderde dat. Het was Pinkstermaandag en men was uit! Wat ons beide Pinksterdagen is opgeval len is, dat over het algemeen de verkeers regels vrij goed werden nagekomen. Zoo nu cn dan werd er wel eens tegen gezon digd, maar het schijnt dat het meerendeel der toeristen toch wel inziet, dat het op volgen der verkeersvoorschriftcn voor het huidige snelverkeer een eerste Vtereischte is. l)och evenzeer is het ons opgevallen, dat de snelheid waarmede sommige auto mobilisten mecnen te moeten rijden, vaak tot het maximum dat de wagen kan pres te eren, wordt opgevoerd. Niet alleen dat daardoor een ernstig gevaar ontstaat voor het overige verkeer, doch het is onmogelijk dat men dan kan verklaren, dat men voor zijn genoegen uit is. Alles bij elkaar genomen mogen we con stateercn, dat de omstreken van onze ge meente zich ook deze Pinksterdagen weer in een buitengewone belangstelling hebben mogen xerheugen. Overal heerschte weer de echte Pinksterdrukte. In de binnenstad. In onze stad zelf bewoog het verkeer zich al even intensief voort als daarbuiten. Vooral de voornaamste wegen gaven een passage van voertuigen en wandelaars te zien, die meermalen op een ketting gele ken, waarvan de schakels uit autos. mo torrijwielen en fietsen bestonden. Zoo kon den w ij, op een der beide dagen het ver keer op het stationsplein gadeslaande, vaststellen, dat daar ter plaatse in een tijdsduur van tien minuten niet minder dan 58 automobielen en 10 motorrijtuigen voorbij kwamen, waarbij wij het aantal fietsers maar buiten beschouwing zullen laten. Alet genoegen konden wij constateercn, dat het rijdend en loopend publiek, dank zij de vele cn veelzijdige voorlichting, zich goed de regelen van het verkeer in het hoofd geprent had. Er was nog maar een enkele zondaar op het Stationsplein op te merken, die de voor deze dagen opnieuw geverfde en tot de trottoir-banden doorge trokken verkeerslijncn niet begreep of niet wilde begrijpen. In het algemeen waren de lessen in dit verband goed begrepen en onthouden. De sight-seeing-cars vereerden Amers foort ook in glooien getale met een be zoek. Warm gestoofde passagiers stapten uit om de meest bezienswaardige plekken der Kei-stad in oogenschouw te nemen, met welke verrijking van kennis zich schijnbaar tegelijkertijd nieuwe kracht had verzameld om verder te tuffen en weer nieuwe reisindrukken op te doen. Ook het jaarlijks terugkeerende bezoek van de in hun flaltante kleederdracht ge stoken Bunschoters en Spakenburgers bleef dit jaar niet achterwege. In groote volgeladen wagens, getrokken door een v.ouderwetsch" paarcj (wanneer zal dit ook bij hen veranderen?)'werd onze stad aan gedaan en trok als altijd veel belang stelling Vooral van de jeugdige personen onder dit visschersvolk gaat steeds een bij zondere bekoring uit door hun aardige cos- tuum, dat gaarne bekeken wordt. Zoo heeft ieder op eigen wijze afleiding gevonden tijdens de beide Pinksterdagen, die een prettige stemming in de straten te weegbracht, die op dergelijke dagen zoo graag gezien wordt. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. Raadsvorgadcring. De Burgemeester van Amersfoort; gezien art. H der gemeentewet brengt ter kennis van de ingezetenen, dnt de Raad dezer gemeente zal vergade len op Vrijdag, dan 31 Mei a.s., des na middags ten 7 ure. Amersfoort 17 Mei 1929. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK Hinderwet. B. en W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 17 Mei 1929, aan M. Bleekveld en zijne rechtverkrijgenden vooivvaardelijk vergun ning is verleend tot het oprichten van een lompenpakhuis in het perceel alhier gele gen aan den Weverssingel no. 22b. Amersfoort, 18 Mei 1929. B. en W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. B. en W. van Amersfoort, gelet op artikelen 0 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. Bunnik ingediend verzoek niet bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden van een timmerfabriek en liet daarin plaatsen van 5 electromotoren in totaal van 16 Pk. tot het aandrijven van verschil lende machines op de secretarie der ge meente ter visie ligt en dat op Vrijdag, den 31 Mei a.s., des voormiddags te 10.15 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt ge- gevén, om, ten overstaan van het gemeen tebestuur of van een of meer zijner leden, bezworen tegen het uitbreiden van de in richting in te brengen. Amersfoort, den 17 Mei 1929. De Secretaris, K. KAAN Jzn. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. B. en W. van Amersfoort, gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. Sier ingediend verzoek met bij lagen, om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij en het daarin plaatsen van een gasoven en 2 electromo toren in totaal van VA Pk. tot het aandrij ven van een amandel- en een klutsmachi- ne in het Station der Nederlandsche Spoor wegen op de secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Vrijdag, den 31 Mei a.s., des voormiddags te tien ure gelegen heid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten overstaan van het gemeentebestuur of van ócn of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te bren gen. Amersfoort 17 Mei 1929. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. B. cn W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 17 Mei 1929, aan J. Ruys en zijne recht verkrijgenden voorwaardelijk verguuning is verleend tot het oprichten van een bak kerij cn het daarin plaatsen van een oven. in het perceel alhier gelegen aan den Arn- hernschenweg no. 131. Amersfoort, 18 Mei 1929. B. cn W. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. VERGADERING GEMEENTERAAD. Agenda voor de openbare ver gadering van den Raad op Vrij dag 31 Mei 1929 des avonds om zeven uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Middelhaar onderwijs (vacature; Jlir. D. de Brauw). 3. Benoeming van onderwijzers aan de scholen voor gewoon lager onderwijs Nos 8, 1 cn 11. Benoeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon onderwijs. 5. Benoeming leden stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer. 6. Voorstel van B. en W. om aan Dr. M. van der lloevo cn Ir B. A. Verhey overeen komstig hun vezoek eervol ontslag te ver- leenen als lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. 7. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van ziekteverlof aan onderwijzend personeel. 8. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Neder landsche Montessorischoolvereeniging om gelden beschikhaav te stellen voor aan schaffing van schoolrneubelen, leer- cn hulpmiddelen. 9. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van een openbare lagere school op een ter rein ten Noorden van den speeltuin aan de Zonnebloemstraat. 10. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het Bestuur der Ver- eeniging tot bevordering van hef Christe lijk Nationaal schoolonderwijs om gelden beschikbaar te stellen tot het plaatsen van een hek vóór de school' Miereveldstraat. 11. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de aanstelling van Ir C. B. van der Tak tot Directeur van Bouw- en Woning toezicht enz. met den titel van stadsarchi tect. 12. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een instructie voor den ambtenaar belast met de herkeuring aan het openbaar slachthuis. 13. Voor-stel van B. on W. tot vaststelling van verordeningen voor de gesplitste dien sten van Bouw- cn Woningtoezicht cn Openbare Werken. li. Voorstel van B. on W. tot intre&king der Verordening naar aanleiding van 3 en (oud) der Woningwet. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening betreffende het gemeente lijk Grondbedrijf. 16. Voorstel van B. cn W. lot het heffcvi van rechten voor woonwagens voor ver*- blijf binnen de gemeente. 17. Voorstel van B. en W. tot liet ont trekken aan den puMleken dienst van een gedeelte van de Sluisstraat. IS. Rapport Raadscommissie stadsauto- busdienst. 19. Voorstel van B. en W. tot toekenning der vergoeding ex artikel 100 der L. O. wet over her jaar 1927 aan eigen schoolbestu ren. 20. Voorstel van B. cn W. tot vaststelling van pensioensgrondslagen van onderwij zers bij liet openbaar lager onderwijs. 21. Voorstel van B. en \V. betreffende reservefondsen. 22. Voorstel van B. en W. lot belegging van gelden in verband met de overdracht van het electriciteilsbedrijf. 23. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het schoolbestuur der politievakschool te "s Hertogenbosch om subsidie. 21. Voorstel van B. cn W. terzake van extra-afschrij\*iugcn op de gasfabriek over hei dienstjaar 1928. 25. Voorstel van B. cn W. tot wijziging der gemeente-begrootingen dienstjaren 1928 cn 1929. 26. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuring van een boerderij, gelegen nabij rlen Ouden Soesterweg, aan A. Kuyer. 27. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuring van een perceel weiland ge legen aan de Eem onder Soest aan M. G. Wijntjes. 28. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de Prins Hendriklaan groot 1173 Ms aan D. E. Schuitema voor f 5300. 29. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Leus- d er weg, groot i 1200 M; aan H. llertzin- ger en K. Schimmel, voor f 1800. 30. Aanvullingskohier schoolgeld buiten gewoon onderwijs dienst 1928/1929. 31. Reclames schoolgeld Voorbereidende school, dienst 1928/1929. 32. Reclames straat- cn rioolbelasting, dienst 1927, 1928 en 1929. 33. Reclames vergunningsrecht Drank wet. STUKKEN VOOR DEN RAAD. Bijzonder Lager Onderwijs. Aan vrage ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet. B. cn W. schrijven den Raad. Naar aanleiding van het adres del. 28 Maart 1929 van het Bestuur der Nederland sche Montessorischoolvereeniging Amers foort, hetwelk in Uwe vergadering van 23 April j.l. om advies in onze handen werd gesteld, hebben wij de eer U het volgends mede te deelen. Genoemd schoolbestuur verzoekt inge volge artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 de benoodigde gelden te mogen ont vangen voor de aanschaffing van school meubelen, leer- cn hulpmiddelen. Volgens zijn schrijven ziet het bestuur voorloopig af van de aanvraag voor het ontvangen van de benoodigde. gelden, voor het stichten van een schoolgebouw. Het staat een schoolbestuur natuurlijk vrij van een gedeelte van een eventueel recht voorloopig geen gebruik te maken. Wenscht een schoolbestuur echter, zooals in het onderwerpelijke geval ingevolge ar tikel 72 der Lager Onderwijswet in aan merking te komen voor beschikbaarstelling van gelden voor schoolrneubelen, leer- er« hulpmiddelen, dan dient toch allereerst vast te staan dat de wettelijke vereischtcn, noodig om gelden voor de stichting van een schoolgebouw te kunnen toestaan, aan wezig zijn. Ingevolge artikel 73, eerste lid der Lager Onderwijswet moet bij een aanvrage tot het ontvangen van de voor cle stichting van een schoolgebouw benoodigde gelden o.m. overgelegd worden een verklaring, waaruit blijkt, dat cle school als zij bestemd is voor gewoon lager onderwijs, zal worden bezocht in een gemeente met 2500050000 ingezetenon door ten minste 00 leerlingen. Volgens het schrijven van het bovenge noemde bestuur zal de school bestemd zijn voor gewoon lager onderwijs cn zal de school bezocht worden door 15 leerlingen. Aan de vereischtcn van artikel 73 der wel is dus niet voldaan, zooclat het verzoek niet voo* inwilliging vatbaar is. Een beroep op artikel 73, 2e lid der wet zooals meergenoemd schoolbestuur in de overgelegde stukken doet. gaat hier niet op. In artikel 73, 2e lid wordt wel het ge tal 40 genoemd, doch dit heeft als oorzaak de omstandigheid, dat voor gemeenten met minder dan 25000 ingezetenen het getal van 40 leerlingen als minimum geldt voor het bekomen van gelden van de gemeerde voor de stichting van een schoolgebouw voor gewoon Lager Onderwijs. In het schrijven aan II.M. de Koningin waarop blijkens het hierbij overcelegde stuk afwijzend is beschikt heeft de schoolvereeniging clan ook ten onrechte het getal 40 genoemd. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer U bijgaand ontvverp-besluit ter vaststelling aan te bieden. Splitsing diensten van Bouw- en Woningtoezicht en Openbare Werken enz. B. cn \Y. schrijven den Raad: Gevolg gevend aan de toezegging, ge daan aan het slot van ons voorstel aan Uwe vergadering van 16 Maart 1929, afd. 1 no. 1030 (benoeming Directeur van Bouw en Woningtoezicht enz.) hebben wij de eer U hierbij concept-verordeningen voor de gesplitste diensten ter vaststelling aan te bieden. De Directeuren van de diensten werden gehoord over de concept-verordeningen op Koffietafel: Hoofdkaas. Middagtafel: Gehakt. Stoofsalade. Rhabarber. het Technisch beheer, terwijl de betrokken Commissies van Bijstand uit uw midden werdon gehoord over alle hierbij aangebo den conceptverordeningen. Ontmoet oen en ander bij uwe vergade ring geen bedenking, dan stellen wij haar voor, de Verordeningen in werking te doen ireden te rekenen met ingang van 1 Mei 1929. Voor den goeden gang van zaken werd aan de Directeuren der beide Diensten be reids opdracht verstrekt voorloopig naar de concept-verordeningen op het Technisch beheer te W€«rkcn, in afwachting van de de finitieve vaststelling daarvan door jwe vergadering. A.R. KIES VEREENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" Een openlucht-bijeenkomst op „Nimmerdor" op Zater* dag 8 Juni e.k. In verband met de a.s. verkiezingen voor de 2e Kamer organiseert de afdeeling Amersfoort van de A.R. Iviesvereeniging „Nederland cn Oranje" een openlucht-land dag in liet bosch van het landgoed „Nim merdor", waar als sprekers zullen optreden de heeren II. Colijn, oud-minister, Ds. K. J. van den Berg, Ned. Hervormd predikant, alhier en Ds. J. Jongeleen, Chr. Geref. pre dikant le iHlversum. De bijeenkomst is bepaald op Zaterdag 8 Juni e.k., des namiddags om 3 uur, HET GROENE KRUIS. De jaarlijksch algemeene ledenvergade ring van Het Groene Kruis zal plaats heb ben Dinsdag 28 Mei 's avonds te half negen in Amicitia. PERSONALIA. Tol onderwijzeres aan de Openbare school te Maarn in benoemd onze stadgenoote raej. A. Ad erna. In ons vorig bericht was deze naam abu sievelijk veranderd in An erna. „AMERSF. DAMVEREENIGING" Twee stadgenooten gekozen in het Bondstiental van den U.P.D.B. Sinds langen tijd wordt eenmaal per jaar een damvvedstrijd goorganiseerd tusschen U.D.G. I, Utrecht (hoofdklasse Nederl. Dambond) en het Bondstiental van den Uti*. Prov. Dambond. Dit laatste tien tal wordt daarbij samengesteld uit de sterkste krachten van de bij dien Bond aangesloten vereenigingen. Voor dezen wedstrijd, die op Maandag 27 Mei a.s. in hotel l'Europe, te Utrecht we derom zal plaats hebben, zijn uitgenoodigd de A.D.V.-leden E. Kroes en J. v. d. Velden voor de resp. borden 5 en 8. Beide heeren hebben deze uitnoodiging aanvaard. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Op de film naar de Middelland- sche Zee. Men verzocht ons nog even de aandacht te vestigen op de filmavond, die het depar tement Amersfoort van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel a.s. Donderdag organiseert in Amicitia. Op de film zal men met het s.s. Rotterdam der IIolland-Amerikalijn een reis maken naar de Middellandsche zee. Introductie's voor den filmavond zijn verkrijgbaar Blan? kenheymstraat 30, telef. 788—506, GASBEDWELMING. Twee slachtoffers. Toen de heer Van M„ wonende in de Kampstraat alhier, gistermiddag van een fietstocht thuiskwam, vond hij zijn echt- genoote cn een zékere heer P. bewusteloos in de kamer op den grond liggen. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat in de gas leiding een gaatje was geboord, zoodat beide personen door gasbedwelming het bewustzijn verloren hadden. Een ontboden geneesheer trachtte onmiddellijk met kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder op le wekken. Aangezien dit geen succes opleverde zijn beide patiënten naar het ziekenhuis vervoerd, waar de behande ling met zuurstofapparaten werd herhaald. Gisteravond laat waren beide patiënten nog niet bij kennis, terwijl levensgevaar nog aanwezig is. Ook hedenochtend waren beide personen nog buiten kennis, al was er in den alge- mecnen toestand eenige verbetering te constateercn. BURGERLIJKE STAND. GeborenMarten, z. van Hermanus Maarhuis cn Ida Gast Catharina Maria, d. v. Charles Marinus Weylcns cn Catharina Veldhuizen. Gerardus Adrianus Hendrikus, z. v. Willebrordus van Koelen en Pelronel- la Johanna Franciska Smits. Closina, d. v. Willem Evert de Leu on Klasina Vlottes. Teunis, z. v. Harm Jonker cn Stijntje Brink. Overleden: Anna Maria de Wilde, oud 89 jaar, wed. Jan Abraham van der Scheer. Hendrika van de Ivamp, oud 41 jaar, echt- gen. van Philippus von Karsbergen. Hen drik Rodrigo oud 43 jaar echtg. van Adria ns van der Wal. Maria Beek, oud 78 jaar, wed. van Gerrit Meijer Rosje Danneboom, cud 82 jaar. wed. van Levie Polak.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2