F 10.- BELOONING Fa. M. R. N. Oosterveen STADSNIEUWS. TUINBQUWPRAATJE OOST-INDIE EEN DER VLIEGBOOTEN UITGEBRAND DROEVIG ONGEVAL TE NAARDEN Twee personen verdronken DE RUNDER-HORZEL Vooral in Utrecht verbetering TENTOONSTELLING NEDERLANDSCH KUNSTVERBOND VOOR ONZE HUISVROUWEN Gemalen Specerijen. 20 Mei r29. Dc bijen en do vruchtboomon. Op dit oogenblik staan onze vrucötboo men in vollen bloei cn als de oogst in evenredigheid zal zijn met den bloei dan hebben we een goed fruitjaar le wachten, want de boomen bloeien overal volop. Als nu die verraderlijke nachtvorsten ook maar verder achterwege blijven. En we zullen hopen dat ook het weer raooi zon nig blijft. We krijgen dan op onze vrucht- boomen een druk bezoek van de kleine wezentjes, die ongewild zulk een grooten invloed kunnen uitoefenen op de vrucht baarheid van appel en peer. Ik bedoel de bijen. I^ebt u ze zelf niet Nu dat is niet erg, ze weten uw vruchtboomen wel te vin den, ook al staat hun woning wel een half uur bij u vandaan. IJverig zoeken ze de bloemen een voor een af naar stijfmeel of honing en wanneer ze in de bloem krui pen valt van het stuifmeel op hun behaar de lichaam en onbewust nemen ze dit stuifmeel mede naar de volgende bloemen. Komen daar in aanraking met de stamper waarop nu stuifmeel valt. Eu dit juist is noodzakeliijk, zullen wij vruchten zien groeien van onze vruchtboomen. Is de stamper eenmaal bestoven dan heeft be vruchting plaats en groeien er meerdere zaden in het vruchtbeginsel, liet vruchtbe ginsel groeit uit tot onze appel of peer. 1-Iet vruchtbeginsel groeit niet uit wanneer er geen stuifmeel op de stamper is gevallen. Dat is in 't kort»het groote nut van de bijen voor onze vruchtboomen. hoef: U niet t<> geven om het beste adres te weten te komen om Uw tuin te laten aanleggen of verzorgen. Prof. SNAPSNEL heeft dit ondervonden cn geeft U gratis ad vies Ga in eigen belang naar Kweekerij ..Horse Weide", Kruiskamp, Amersfoort. Ontploffing van den benzine voorraad aan boord der D. 23. Twee inlanders ernstig verwond Tand jong -Pr iok, 20 Mei. (Aneta) Tengevolge van een ontploffing van den benzinevoorraad aan boord van een der Zaterdag IS Mei na het volbrengen van de vlucht NederlandIndiö gearriveerde Dor- nier-Wall-vliegbooten der Koninklijke Ma rine, de D .23 is het toestel totaal uitge brand. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in een contact van een electrische looplarap met dien voorraad, waarschijn lijk tijdens het bijvullen van benzine. Twee Inlanders liepen ernstige verwon dingen op terwijl Europeesche Marine schepelingen licht gewond werd. DE VLIEGER KOPPEN BESTOLEN De bekende vlieger, kapitein G. A. Kop pen, commandant van het vliegstation Tji- lilitan, is voor een paar duizend gulden aan sieraden bestolen. Hij woont in het Ma- traman-plantsoen. Er is daar niet veel ver lichting en er wordt gebouwd in die buurt. De heer Koppen had bovendien een raam opengelaten. Geen sporen van braak wer den gevonden. De dief heeft zich toegang verschaft door het open raam of liet zich insluiten cn nam rustig de gelegenheid waar om juweelen uit een kast te nemen, waar de sleutel nog op stak. UIT DEN OMTREK. Een muziekconcours met een tragischen afloop Men meldt ons uit Naarden Gisternacht na afloop der geslaagde mu ziekfeesten te Naarden heeft hier een droe- vig ongeval plaats gehad. Een twee muri- kantoti der muziekvereeniging „Wilhel mina" van de staatsmijn „Wilhelmina" te Terwinselen waren nog Iaat in den nacht in zeer goede stemming over de op het mu ziekconcours behaalde prijzen en besloten om 3 uur hedennacht met een in de Nieuwe Haven alhier gemeerd liggende boeiboot te gaan roeien. Nauwelijks waren sfj van den wal, of de boot kantelde op on verklaarbare wijze en beide inzittenden raakten te water- ten aanschouwe van vier op den wal staande kameraden Daar zoomin de drenkelingen als de op den wal staande personen konden zwem men en geen reddingsmateriaal bij de hand was duurde het een kwartier voor de eerste drenkeling uit het water was gehaald, terwijl de tweede eerst na een half uur op het droge kon worden ge bracht. Twee doktoren bijgestaan door politie cn burgers probeerden langer dan een half uur de levensgeesten op te wekken he laas tevergeefs. De tarnen der slacntoffers zijn H. IT. R en de Oosterijker S., beiden gehuwd cn vader van een groot gezin. Ze waren beiden als mijnwerkers werkzaam op de staats mijn „Wilhelmina" te Terwinselen. Groeiende belangstelling voor de bestrijding daarvan De winter en voorjaarscampagne waar van de bedoeling was, dc belangstelling voor de bestrijding niet alleen gaande te houden, doch op steeds hoogcr peil te brengen is thans weer achter den rug. Be halve door vele voordrachten over dit on derwerp, verduidelijkt met lichtbeelden, werd op verschillende plaatsen de behande ling gedemonstreerd en vooral aangestuurd op nog meer intensieve samenwerking dei- leden van landbouworganisaties. In de provincie Utrecht valt vooral een groote vooruitgang te constateeren. Binnen den kring waarin groote invloed van be langhebbende en vooraanstaande veehou ders kan worden uitgeoefend, is de bestrij ding georganiseerd. Een woord van dank aan hen die zoo geheel belangloos hun bes te krachten aan dit schoone doel hebben besteed. In alle provincies wordt de bestrijding nu flink aangepakt en zullen de nuttige gevolgen hiervan niet uitblijven. Uit den aard der zaak wordt op dit ge bied de grootste steun verleend door den Cêntralen Zuivelbond F.N.Z., die in alle provincies waar zijn arbeidsveld zich uit strekt, een actie is begonnen tegen deze plaag van onzen veestapel, die al zooveel jaren groote schade heeft aangebracht. Het groote voordeel is zeker wel, dat op het oogenblik volgens een uniform plan wordt gewerkt en dit zal ongetwijfeld veel er toe bijdragen, dat het resultaat elk jaar grooter zal worden. De Centrale Zuivelbond heeft voeling ge zocht cn overleg gepleegd met alle in elke provincie aanwezige organisaties op het gebied van landhouw en veeteelt, zoodat vrijwel alle veehouders kunnen worden be reikt. Dit werkplan bestaat in het kort hierin le. de behandeling geschiedt door be paalde hiervoor aan te wijzen personen. 2e. deze personen houden aanteekening van het aantal bezochte boerderijen cn be handelde dieren. 3e. na afloop wordt door elke organisa tie een kort verslag ingediend omtrent de ervaringen die met. de runderhorzel-bestrij- ding zijn opgedaan. Al deze gegevens worden verzameld en krijgt men op deze wijze een goed over zicht van den gang van zaken bij de be strijding. Waar de behandeling nu reeds één keer heeft plaats gehad, voordat het vee in de wei is gelaten, moet zij nog tweemaal her haald worden n.l. in Mei en Juni. liet is toch bekend dat in deze maanden de meeste larven tot ontwikkeling komen cn dan de behandeling met horzelzalf voor al ook algemeen moet toegepast worden. Op het oogenblik is dit het beste middel dat aanbevolen kan worden. Het komt er echter vooral op aan uitsluitend open wormknobbels er mede in te smeren. Wan neer ze nog niet behoorlijk geopend zijn, dan kan men met deze zalf de larve on mogelijk bereiken en wordt maar al te gauw de meening verkondigd dat het mid del niet afdoende geholpen heeft. Maar ten onrechte, want nimmer is deze zalf aan bevolen om er nog gesloten wormbulton mede te behandelen. DR. H. 'T HOEN. Utrecht. Barn e veld. Zondagmiddag verkondig de de sirene, dat er wederom brand in de gemeente was uitgebroken, en onmiddellijk daarna zagen wij in Westelijke richting dikke rookwolken ten hemel stijgen. Ons in die richting begevend, bleek ons alras, dat een nabij ons dorp zich bevindend eiken- hakhoutbosch, gelegen tusschen de nieuwe begraafplaats cn de schietbaan, in brand stond. Aangewakkerd door den nog al ster ken wind, grepen de vlammen in de tus schen het hout staande hooge heidestrui ken krachtig om zich heen. Overigens stond tie wind echter gunstig, zoodat een aantal met takken gewapende jongelui er. onder de flinke leiding van den gemeenteveld wachter C. Bongers. met de uiterste moeite in slagen mocht de vlammen te blusschen, vóór zij eenerzljds de begraafplaats en aan den anderen kant de schietbaan hadden hadden bereikt. De rnotorspuit der vrijwillige brandweer, die reeds gearriveerd was, behoefde dan ook geen water te geven Naar schatting is ongeveer een half bun der hakhout door het vuur vernield. Het bosch behoort in eigendom aan den heer W. baron van Nagell, oud-burgemees ter alhier. Iloewel de oorzaak onbekend is, ver moedt men toch, dat de brand aan een on- voorzichtigen rooker te wijten is. Woudenberg. Zondagmiddag kregen bij café J. eenige jongelui ruzie, hetgeen met de vuist werd afgedaan. Dit was echter niet genoeg, 's Avonds moest en zou er bloed vloeien. En dit heeft plaats gehad. Een zekere B. werden eenige messteken in rug en lendenen toegebracht. F.veneens werd W gewond. De eerste werd bij dr. H. binnen gedragen en verbonden, waarna hij naar huis werd gevoerd. Politie en burge meester waren tegenwoordig en proces verbaal werd opgemaakt. Bar nevel d. Ds. Batelaan, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, die wegens een lichte ongesteldheid eenige weken geen kerkdiensten heeft kunnen verrichten, hoopt Zondag a.s. weer voor zijn gemeente voor te gaan. Woudenberg. Nu het concours te Renkum achter den rug is kunnen we nog mededeelen, dat de muziekvereeniging „Fidelio" alhier in de afd. uitmuntendheid over beide dagen het hoogste aantal pun ten heeft behaald, n.l. 391 punten, waar door zij beslag legt op een eersten prijs, een gouden draagmedaille voor den direc teur en een extra prijs voor het hoogst aantal punten op het concours behaald zoowel van muziek als zang. Als een tweede extra nog een bijzondere lof der jury. OFFICIEELE KENNISGEVING. Dienstplicht. Inschrijvingsregister en alpbabetisch register. De burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1930 met het daaruit opge maakt alphabetisch register gedurende tien dagen, van heden tot en met 30 Mei a.s., ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Tegen deze registers kan binnen dien tijd bezwaar worden ingebracht bij een met redenen omkleed verzoekschrift. Dit moet bij den Burgemeester, ter secretarie dezer gemeente worden indiend. Aan den verzoeker wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. De Burgemeester zendt het ver zoekschrift aan den Commissaris der Ko ningin deze beslist bij een met redenen omkleed besluit. Het verzoekschrift behoeft niet verzegeld te zijn. Amersfoort, 21 Mei 1929. De Burgemeester. v. Randwyck. CHR. GYMNASTIEK VEREEN. „JAHN" Een mooi succes in Dordrecht. Een duif van de Luchtpost, door een der leden van „Jahn" medegenomen naar Dordrecht, bracht reeds 's-avonds het be richt over dat het de Chr. Gymnastiek Vereen. „Jahn" op de gewestelijke bonds wedstrijden in Dordrecht, 2e Pinksterdag was gelukt beslag te leggen op niet minder dan i prijzen, n.l. drie 2e prijzen gewonnen door de damesafdeeling en een 3e prijs gewonnen door de lreerenafdeeling. Dat het enthousiasme der- leden, zoowel in Dordrecht, als die der achtergebleven in Amersfoort, uitbundig was, laat zich he grijpen. Het mag dan ook wel als een bij zonder mooie prestatie aangestreept wor den, dat een vereeniging die nog geen 9 maanden bestaat bij haar eerste deelname aan wedstrijden een dergelijk succes mag boeken MINAHASSA-COMITL. Zaterdag j.l. is het door den 'Commissaris der Koningin in het leven geroepen Utrechtsck Prov. Minahassa-comitê in het gebouw der Prov. Griffie geïnstalleerd. De samenstelling is als volgt: Eere-voorzitter: dr. H. Th. s'Jacob, Commissaris der Ko ningin. Voorzitter: dr. C. W. T. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te De Bilt. Secretaris-penningmeester: mr. dr. P. H. W. van den Helm, oud-gouvernements secretaris van Suriname, te Zeist. Leden: prof. dr. A. Baumstark, prof. dr. A. M. Brouwer, K. F. van den Berg, oud-dir. Ja- vasche Bank; E. Enthoven, ged. commis saris Deli-Mij.; F. Kroon, voorz. afd. Utrecht Alg. Ned. Verbond; A. C. W. Jans sen, maj. O.-I. leger b.d.; W. C. Loudon, lid fa. Tiedeman en van Kerchem; prof. mr. I. A. Nederburgh. prof. dr. A. K M. Noyons, Ir. E. Middelberg, oud-chef Mijn wezen in Ncd.-Indie; W. C. baron Röell van Hazerswoude, luit.-generaal b.d.. voorz. afd. Utrecht „Onze Vloot".; prof. mr. jhr. B. C. de Savornin Lohman. mevr. M. A. C. Schoch—van Ilogendorp,- P. E. Tegelberg, dir. Stoomv.-Mij. „Nederland"; prof. L. van Vuuren, mevr. L. P. van der Wijk—van de Haar, secr. afd. Utrecht „Oost en West"; P. II. van der Wijk, oud-insp. Kon. Paket- vaart-Mij. Ten einde de beoogde nationale inzame ling voor de aanbieding van een sanato rium voor longlijders en Tan een centraal ziekenhuis aan de bevolking der Mina- hassa (Celebes), ter gelegenheid van den 2ö0-jarigen gedenkdag van het politiek verband tusschen Nederland en de Mina- bassa, in de provincie Utrecht zoo alge meen mogelijk te doen zijn, heeft het co mité een beroep gedaan op de burgemees ters dezer provincie voor de plaatselijke organisatie der inzameling. In verband hiermede is 'de oprichting van plaatselijke sub-comilé's te verwachten. Buitendien koestert het prov. comité plannen voor de organisatie van een historisch tuinfeest aan het einde dezer maand op het aan de stichting „het ütrechtsch Landschap" toe- behoorende landgoed „0\ er-Holland" bij Nieuwersluls. De baten hiervan komen te vens aan de algemecne inzameling ten goede. Een expositie van etsenlitho's en houtsneden van Nederlandsche kunstenaars in de Regentesse* laan 21. ONDERWIJS. Voordracht. De voordracht van B. en W. voor de be noeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon onderwijs luidt: 1 Mej. G. van Ruyven te Doorn. 2 Mej. S. M. Visser te Utrecht In de zaal van de Theosofische Vereeni ging, in de Regentesselaan, is heden een tentoonstelling geopend van een kleine honderd etsen, houtsneden cn litho's van Nederlandsche kunstenaars. En al dadelijk kan gezegd worden dat het de moeite loont deze kunstuitingen in zwart en wit te gaan zien. Over het algemeen geeft deze tentoonstel ling een zeer goed beeld van de hoogte, waarop de grafische kunst tegenwoordig is ons land staat. Reeds bij het binnenkomen valt het op dat er zoowel onder de houtsneden, als on der de litho's uitstekende specimen zijn Doordat de meeste kunstenaars slechts doo»' enkele en wel zeer goede exemplaren vertegenwoordigd zijn, en er dus werk is van velen, is het bezwaarlijk om een eenigs- zins volledig overzicht te geven van het tentoongestelde. Toch willen wij op enkelo stukken dc bizondere aandacht vestigen, zonder in het minst afbreuk te doen aan de andere. Opvallend, en als voorbeeld wat er met de litho's kan bereikt worden, is de zeer gevoelige cn met groote overgave getceken- de litho door Adamse, voorstellende het por tret van Dr. Thijsse. Wat de andere litho's aangaat, zoo verdienen hier ook zeker ver meld te worden de zeer teedere van Wit- tijberg, de krachtige van Van Dobben- burg, terwijl er van Canter een wilg is, die dreigend en vol tragiek tegen de tucht af steekt; van Erkeling is er een sneeuwge- zicht, in zijn eenvoud goed en stemmings vol. Onder dc etsen trekken bizonder de aan dacht de fijne cn gevoelige van Van der Valk, de zeer krachtige van Jan Poortenaar voorstellende een stadsbeeld van San Fran cisco en eenige kleinere van dezen artist. Voorts de aangrijpende donkere stormboo- men van G. van Duffelen, de zeer fijne, precieuse werkjes van Mevr. Reuchlin Lu- cardie, en het krachtige werk van Derkscn van Angeren, o.a. de decoratieve en sug gestief vooruitstrevende boeg van een fre gat in vol tuigage. En dan de houtsneden. Tot voor kort waren er weinig of geen kunstenaars die de houtsnee als kunstuiting kozen. Het eischt dan ook vastberadenheid, durf en zekerheid om, wat men wil uitbeelden, diep in het hout te kerven. I-Iet schijnt dat de kunstenaars daar thans aan toe zijn, en de tentoonstelling levert daarvan het be wijs. Onder de artisten die in de houtsnee uitmunten dient genoemd te worden Dirk Nijland. hier tegenwoordig door een drie* tal zeer goede, krachtige cn pittige stukken, voorts van der Stok, Chris Leb eau met for- Sclien negerkop. Ten Klooster met Indische landschappen, Eekman met zijn bekende tragische figuren, en nog verscheidene an deren met verdienstelijk werk, doch die on mogelijk allen afzonderlijk vermeld kunnen worden. Zooals roeger reeds vermeld, is alles wat hier tentoongesteld wordt, in den loop der jaren aangekocht door het Nederland sche Kunstverbond, voorgelicht door advi seurs. De meeste van deze werken worden weder te koop gesteld om daardoor weder andere begaafde kunstenaars te kunnen steunen. I-Iet bezoek aan deze tentoonstelling is ten vole aan te bevelen. De toegangsprijs, die slechts een dubbeltje bedraagt, behoeft niemand af te schrikken. BEGRAFENIS H. RODRIGO. Onder groote belangstelling op de Algemeene begraaf' plaats. Gisterochtend heeft op de Algemeene Be graafplaats aan den Soesterweg onder groo te belangstelling de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den adjudant-onderofficier der Infanterie, den heer II. Rodrigo. De lijkkoets werd gevolgd door een groot aantal onderofficieren van het 21ste Regiment Infanterie, waartoe den overledene behoorde. Daarachter volgde het omfloerste vaandel van Amersfoort's Man nenkoor. waarvan de heer Rodrigo lid was, waarachter zich het bestuur, den directeur en vele leden dezer vereeniging hadden ge schaard. Op het kerkhof werd de droeve stoet op gewacht door een groot aantal belangstel lenden, die zich daar hadden verzameld om den overledene de laatste eer te bewijzen. Wij zagen daar o.a. kolonel J. P. J. Ver- berne, commandant van de VlIIste Infante rie Brigade, luitenant-kolonel J. N. van den Berg, commandant-van het 21ste Regiment Infanterie, majoor H. A. Ephraim, Hoofd- Instructeur van genoemd regiment, bene vena verschillende hoofd- en subalterne of ficieren en vele onderofficieren der Infante rie. Ook stond daar opgesteld de stafmuziek van het 5de R. I. onder leiding van den on der-kapelmeester, den heer H. T. Lureman, de instrumenten met rouwfloers omhangen. Onder het spelen van een treurmarsch door de kapel, die den stoet voorafging werd du baar, gedragen door een aantal onderof ficieren, waarbij enkele collega's van den overledene als slippendragers fungeerden, grafwaarts gebracht. Behalve vele kransen, waaronder van de officieren cn van de on der-officieren van het 21ste Regiment In fanterie, werd op de baar ook meegedragen de kepi, de sabel en de onderscheidingstee kenen van den overledene. Terwijl de kist langzaam in de groeve werd neergelaten bracht het muziekcorps het gezang „Uren, dagen, maanden, jaren" ten gehoore. Hierna trad naar voren de luit. Kol. van den Berg, die namens het personeel van de VlIIste Infanterie Brigade enkele woor- Koffietafel: Ham. Middagtafel: Aardappelpuree. Sla met eieren. Tomaten. Marcaronieschotcltje. LANGESTRAAT 42 TEL. 77 WITTE PEPER per busje 0.73 CEYLON KANEEL n 075 JAMAICA GEMBER 0.45 AMBON KRUIDNAGELEN 0.69 NOTEMUSKAAT 0.60 FOELIE 1.00 den sprak ter nagedachtenis van den heer Rodrigo. „Toen wij", aldus spreker, „de tijding van zijn plotseling heengaan ontvingen, waren wij allen diep getroffen. Wij beseften dat dit was een heéngaan van een jeugdig kame raad, van wien wij kunnen getuigen, dat hij was een uitstekend man, een plichtsgetrouw administrateur, een goed kameraad. Wij be seffen ook volkomen wat dit verlies betee- kent, niet alleen voor de VlIIste Infanterie Brigade, maar boven alles voor zijn gezin, waarvoor hij steeds was een liefdevol man cn vader. Hij ruste thans in vrede!" Namens de onder-officieren werd hierna het woord gevoerd door den adjudant-onder officier M. van Ommere n, die de groote ontsteltenis schetste die de doodstijding van kameraad Rodrigo verwekte. In hem verlie zen we allen een goed kameraad, die immer voor zijn mecning durfde uitkomen en die altijd voor zijn minderen een goed leidsman was. Spreker memoreerde voorts hoe de overledene het liefst was temidden van zijn eigen gezin, waarin hij wel een zeer groote plaats innam en waarvoor hij „leefde". De voorzitter van de plaatselijke afdeeiing der Onderofficiersvereeniging „Ons Belang" adjudant-onderofficier A. Noordewier wijdde vervolgens eenige woorden aan de nagedachtenis van den overledene, waarbij hij gewaagde van een goed en trouw lid van deze organisatie. Gedurende vele jaren heeft de heer Rodrigo in onderscheidene functies met groote toewijding de vereeniging ge diend. Niet alleen was hij een correct meer dere, maar ook een vriend voor allen die met moeilijkheden tol hem kwamen. Rodri go, aldus spreker, was waarlijk een goed man met een nobel hart, die meevoelde het leven van anderen. Daardoor juist is het verlies zwaar, maar eens zal er een tijd ko men, dat zijn nabestaanden troost zullen vinden in dit verlies. Zijn naam zal door zijn kameraden altijd met eerbied worden herdacht. Hierna trad naar voren de heer R. Koer- selm an, voorzitter van Amersfoort's Man nenkoor. Wij staan hier, zoo sprak de heer Koerselman, aan het graf van een onzer beste vrienden cn beste vereenigingsman- nen. Ruim 10 jaron heeft Rodrigo zich in onze vereeniging getoond een edel mensch met een goed hart. Een man, dio alles in het werk stelde wat hij kon in het belang van „zijn" vereeniging, zooals hij altijd zeide, van het Amersfoort's Mannenkoor. Spreker voegde hieraan toe enkele woorden van troost tot de familie en gaf daarbij do ver zekering, dat zijn herinnering steeds in 4* vereeniging zal blijven voortleven. De broer van den overledene dankte hier na de verschillende sprekers voor hun har telijke woorden gewijd aan de nagedachtenis van den overledene en de verdere aanwelf* gen voor hun belangstelling. Tenslotte strooide men bloemen in de groeve, waarmede deze droeve plechtigheid was beëindigd. LUXE REISGIDS. Ten bate der T. B. C.-bestrijding onder het NederL spoorwegper soneel. Door de Vereeniging voor Personeel m dienst der Nederlandsche Spoorwegen tot bestrijding der Tuberculose is wederom uitgegeven een luxe reisgids ten bate van deze vereeniging. Het boekje is evenals vorige keeren keurig verzorgd en is even volledig als het gewone spoorboekje. De luxe gids is tegen den kostenden prijs in den bockhandel verkrijgbaar. Door dit boekje tc koopen steunt men het sympa thieke werk der t. b. c.-bestrijding onder ons spoorwegpersoneel. TREIN VERTRAGING. Tengevolge van een ontspo ring nabij Veenendaal. Gistermiddag ondervond het treinver keer op de lijn naar Resteren enkelo oogen* blikken stagnatie, doordat nabij het sta tion H.S.M. te Veenendaal tijdens hot ran- goeren een der goederenwagons derailleer de. De hoofdlijn Amersfoort-Kesteren ge raakte hierdoor versperd, met het gevolg dat de trein van 13.40 van de richting Res teren voor onveilig signaal kwam en niet kon passeeren. De reizigers voor Veenen daal moesten zich loopende langs delijo naar het station begeven. Het opruimingt- werk vorderde eerst langzaam, zoodat, toen de lijn vrij kwam, de trein met ongeveer 45 min. vertraging naar Amersfoort kon vertrekken. De trein uit de richting Wou denberg ondervond circa 5 min. oponthoud. Oorzaak is vermoedelijk het kromtrek ken van een wissel door de warmte.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2