AHERSFOOOTSCH DAGBLAD BINNENLAND. Woensdag 22 (Vlei 1929 l -DE EEMtANDER? 27e Jaargang No, 271 TWEEDE BLAD. HET Ai V. R. O. PETITIONNEMENT De rede van Dr. Molhuysen FEUILLETON. De Plaatsvervanger 38 PARTIJEN AAN BOD DE VISSCHERSSTAKING DOORVAART OVER DE SCHELDE HET SUIKERWETJE IN DE EERSTE KAMER Nog enkele bijzonderheden over de aanbieding Zaterdag was het zooals wij met een en kel woord reeds meldden, voor den Avro de groote dag van de aanbieding van het petitionnement, waarvoor wekenlang hand teekeningen in alle deelen van het land verzameld zijn. Om tien uur Zaterdagmorgen stelde de sioet van enkele tientallen auto's, die de vrachtauto, waarin de 450.000 handïeeke ningen geladen waren, zouden vergezellen, zich op aan den Benoordenhoutscheweg. Voorop de auto, waarin gezeten waren de genen, die het petitionnement zouden aan bieden. Om half elf ongeveer zette de stoet zich in beweging, omringd door tol van wielrij ders en motorrijders. Ook uit Amsterdam waren ecnige auto's aanwezig. De vrachtauto met de handteekeningen was versierd met de Nederlandsche drie kleur. Op de wanden stond in groote let ters geschilderd: „Avro-petitionnement. Aanbieding aan de Regeering". In flink tempo ging het naar het Binnenhof, waar vele Avro-aanhnngers reeds op den stoet stonden te wachten. Voor een der ramen van het departement stond de minister te kijken naar de aankomst. Luide hoera's gingen op, toen de lieer Molhuysen met de andere heeren zich naar binnen bégqjf. „Le ve de Avro'. klonk het uit honderden ko len. De delegatie, die één doos met 1000 hand teekeningen aan den minister aanbood, be stond uit de heeren dr. II. Molhuysen, ba ron G. Tindal, baron van Lyncfcn, dr. T. Westerling" en W. Vogt. Nadat de afgevaardigden aan den minis ter^ voorgesteld waren, hield de onder-voor zitter van den Avro, dr. IT. Molhuysen, een toespraak, waarin hij o.a. het volgende zeide: In dit petitionnement vindt u weergege ven een uiting van zorg over het lot, dat dezen A.V.R.O., die voor zoovele tienduizen den in Nederland en ook daarbuiten, de bron is van geestelijke en zedelijke verhef fing, in de toekomst zal zijn beschoren.'Een lol, dat goeddeels rust in uw handen. De A.V.R.O. heeft geen reden om te twij felen aan den oprechten wensch van u om de rechtvaardigheid te betrachten ook te genover onze wcnschen en onze hoop. Wij zijn niet blind voor de moeilijkheden, waarvoor u zich geplaatst ziet bij het zoe ken naar den juisten weg in de behartiging van de verschillende dikwijls zeer uiteen loopende belangen an hen, die zich bewe gen oi» het terrein van den Radio-Omroep Maar wij gevoelen, hoe noodig het is, dat van onze zijde niet wordt nagelaten om u in kenniste stellen, met hetgeen ondsr de direct belanghebbenden bij een goeden Radio-Omroep in Nederland dat zijn de luisteraars zelf leeft aan verlangens en aan lioop. Als een uitvloeisel van de onzekerheid, die velen onzer en met ons verwanten over de toekomst van ons mooi instituut ver vult, een onzekerheid, die voor ecu groot deel wordt gewekt door de vrees, welke wordt gekoesterd, dat u het oor zou kun nen lecncn aan de vele onware en helaas maar al ie dikwijls onwaardige argumen ten en doelschiblerihgcn, die in woord ei» pérs door tegenstanders legen ons be staansrecht worden ingebracht of gegeven, hebben wij gemeend een eerlijke poging te moeten doen een uitspraak uit te lokken Veiligheid eischt Nuchterheid. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Hngelscb door C. M. G. de W. U Hij zei dit met een glimlach, die haar heel boos deecl kijken. Zij gloeide van op gewondenheid, zij balde de handen tot vuis ten, alsof zij lust had er hem mee te lijf te gaan. Een oogenblik noodzaakte haar toorn of iets dergelijks haar te zwijgen. Toen zij weer sprak was het op zeer koe len toon. die lang niet echt klonk. „Ik heb u begrepen Het is voldoende. Doe de deur open." Hij gehoorzaamde Zonder hem met één blik te verwaardigen, stijf als een paal, met hel hoofd in de lucht, liep zij hein voorhij, de kamer uit. Hij zag dat John Eva, die buiten stond te wachten, haar als het ware met open armen ontving. Hij deed de deur dicht; een ernstige blik verving den glim lach van zooeven. „Die knoop is moeilijker te ontwarren dan ik verwachtte. Wie weet of ik niet een dwaas ben geweest om hem ooit helpen ma ken. Als ik hem moet doorhakken kan het ellendig afloopenMaar weldra vertoonde de gewone zonnige uitdrukking zich weer op zijn gezicht. „Telkens als ik haar zie lijkt ze mooier-en liever cn dierbaarder van allen, die ons genegen zijn en op ons ongeschonden, onafhankelijk voortbestaan prijsstelten. Deze uitspraak wordt u thans verwezen lijkt in de duizenden biljetten, die hier bui len zijn aangevoerd, lijsten, die tezamen bevatten 450.000 handteekeningen van al ten, die zich in de eerste plaats noemen* goede staatsburgers. Toen de afgevaardigden van den Avro weer buiten kwamen, werden zij met luid gejuich begroet. De heer Vogt werd op de schouders gedragen en moest aldus posee ren voor fotografen en filmoperateurs. Ver volgens werd begonnen met de uitlading van de handteekeningen. üe vrachtauto werd tot vóór de deur van het departement gereden cn rappe handen droegen de doo zen naar binnen. Nog verschillende maten moest het A\ro- gezelschap voor de fotografen poseeren. De candidaatstelling voor de Tweede Kamer Blijkens de in alle 18 kieskringen verza melde gegevens hebben hij de heden gehou den candidaatstelling voor de op 3 Juli a.s. te houden verkiezing van leden van de Tweede Kamer niet minder dan zes cn dertig politieke partijen of groepen can- didatenlijsten ingeleverd. In 1925 hebben 32 partijen en groepen aan de verkiezing deelgenomen, waarvan het slechts aan elf mocht gelukken een verte genwoordiging in de Tweede Kamer te verkrijgen. J. W. E. VAN HARENCARSPEL. De officier van justitie bij de rechtbank te Zutfen, mr J W. E. van Harencarspel heeft tegen 1 Nov. a.s. eervol ontslag ge vraagd. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Aan ccn groot gevaar ontkomen. Maandagmiddag zijn mr. Boom uit Baarn en zijn dochter, die van Muiderberg uit waren gaan zeilen op de Zuiderzee, aan oen groot gevaar ontsnapt. Ongeveer 500 M. ten westen van het fort Ronduit, sloeg liet schuitje door een rukwind om. Vader cn dochter raakten tc water cn hij het naar land zwemmen verloren ze elkaar uit 't oog. De heer Boom kwam aan wal nabij het huis van den fortwachter v. d. Berg. Zijn dochter betrad het strand in de nabijheid van Valkeveen. Beiden waren toen onbe kend met het lot van den ander. Ongeveer gelijktijdig kvv'arnén vader en dochter tegen vijf uur te Naaiden aan, vanwaar ze huis waarts keerden. Gemeentewerklieden uit Naarden heb ben later de zeilboot, met kléèren enz. op- gevischt. (Hbld.) ONTSLAG TE ZAANDAM 40 arbeiders zonder werk. To Zaandam zijn wegens gebrek aan werk op de werf Conrad veertig arbeiders ontsla gen. HET AUTO-ONGELUK BIJ DE BELGISCHE GRENS Do toestand der gewonden. Omtrent 't auto-ongeluk dat Maandagmid dag bij de Nederlandsch-Belgische grens heeft plaats gehad, vernemen wij nog, dat de toestand van de drie gewonden, Dr. Stur- kopp, de heer Horn cn zijn verloofde, be vredigend is. Behalve deze personen zalen in do Nederlandsche auto nog Dr. M. de Ha."tog uit Amsterdam die zonder letsel bleef cn de chauffeur D Kooy. uit Amster dam, die vrij ernstig werd gewond. Laatst genoemde is naar het ziekenhuis te Ant werpen ervoerd. dan te voren, maar-ik heb haar nog nooit zoo liefgehad als nu." Plotseling hoorde, hij iets dat de span ning verstoorde. „Wat ter wereld is dat Een helil; geloof dat het een telefoonbel is. Is er hier een telefoon in huis Het is juist iels, dat ze graag hc-bben in een huis als dit, waar op onkosten niet gelet behoeft te worden, maar waar zou hij zijn Het klinkt of het hier ergens in de kamer is. De per soon, die opbelt, is heel volhardendhij w i 1 de aandacht trekken. Is het verborgen in den muur Het huis is vol geheimzin nigheden. Warempel, dit lijkt wel een deur, en daarin is een sleutelgat. Zou ik rIien wonderlijken looper soms weer gebruiken kunnen Hij haalde hem uit zijn zak. „Ja waarlijk, het past. En daar heb je de telefoon Die Reginald Talbot schijnt alle gemakken in zijn huis aangebracht te heb ben, maar hij schijnt ze angstvallig alleen voor zichzelf te hebben gebruikt. De bel gaat maar steeds voort. Wie belt er toch?' Hij nam den hoorn op om te infoi meeren. Hij ontving een antwoord, dat hem deed schrikken. In zijn verbazing liet hij den hoorn zakken. „Verduiveld, wiens slem is dat Dat kan toch niet waar wezen Wat kan de ver beelding een mensch toch poetsen speten! Hij hield den hoorn weer aan zijn oor. „Wie spreekt daar?" Het antwoord scheen hem zijn anders zoo onverstoorbare koelbloedigheid te doen verliezen. De geheele uitdrukking van zijn gezicht was veranderd, zelfs zijn stem scheen, toen hij weer antwoordde, aan een ander toe te behooren. De man, die aan den andereu kant van den draad stond had de üe locstand op hel doode punt; géén contact meer Ook de trawlervisschers staken Men meldt ons uit Den Haag: De staking onder de Sciieveningsche vis- schers is thans algemeen. Tevens kan ge zegd worden, dat de toestand op het doo de punt is geraakt; er is geen contact meer met de reedersvereeniging, nadat deze het voorstel van den Rijksbemiddelaar van de hand heeft gewezen In den loop van de laatste dagen zijn alle <0 trawlschepfen, die nog op zee waren, binnengekomen. Gisterochtend zijn de irawlvisschers samengekomen onder lei ding van den Bond. Er is besloten niet naar zee te gaan. Zooals men weet is de trawlvisschenj welhaast afgeloopen, maar dat neemt, niet weg, dal, ware het stakings- besluit niet genomen, er gisterochtend nog wei een 40 a 30 schepen zee zouden heb ben gekozen. Daar komt bij. dat de schepen ook niét gereed worden gemaakt voor de haringvisscherij; twee zeer ondernemende schippers hebben gisternacht getracht werk te verrichten op de reederij F. Vrolijk aan den Visschershavcnweg. Deze werkwil ligen zijn echter zoodanig lastig gevallen door stakers, die hen in de gaten gekregen hadden, dat zij. eenmaal van de werf weg, niet meer konden terugkeeren. De kuipers werken door, maar verrichten geen werk, dat op het terrein fier thans stakende vis- schers ligt. De Bond heeft besloten aan ouden van dagen, die niet trekgerechtigd zijn, een uit- keering te geven. Ook de ongeorganiseer den, die zich nu bij den Bond aansluiten, ontvangen u i tk e e r i n g STAATSCOURANT. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau F. B. Visser, voor zitter van de vcreeniging van protestant- sche godsdienstonderwijzeres in Neder land, wonende te 's Gravénhage; is. Dr. B. J. Blok, oud-hoogleeraar aan do rijksuniversiteit te Leiden bevorderd tot groot-officier in de orde van Oranjc- Nassau toegekend de zilveren eere-medaille Oranje Nassau-orde aan W. C. Luinen- burg, baas timmerman bij de N.V. Aanne mersbedrijf v.h. W. Bokhoven te Gouda; W. C. Prins, concierge en chef van de drukkerij firma II. P. de Vies en Zn., to 's Gravenhage; P J. Kuiper, meesterknecht bij de firma P. I. F. Poe car ie en Zn. te Haarlem; het gerechtshof te 's Ilertogenboscli heeft ter vervulling van een vacature van raads heer in zijn college opgesteld een lijst van aanbeveling, waarop in alphabetische volg orde zijn geplaatst mr I. II. Bijbau, Mr E. Meindersma, Mr. A. A. v. d. Veen, allen rechter in de nrrondissements-rechlbanken onderscheidenlijk le Middelburg, Zutfen en Breda; mr. dr. C. Heymans, rechter in de arrondissementsrechtbank te 's ITertogcn- bosch, is bij loting tegen een van bovenge noemde candidaten afgevallen. BOSCH- EN HEIDEBRAND IN NOORD-BRABANT. Ongeveer 100 H.A. verbrand. Maandagmiddag te ongeveer 4 uur is, vermoedelijk door onvoorzichtigheid, een groote bosch- en heidebrand uitgebroken tusschen Eindhoven, Veldhoven, Vessem cn Eersel. Brandweer, burgerwacht en bur gerij uit genoemde plaatsen trachtten liet vuur te blusschen, waarin zij zeer laat in den a\ond door hel aanleggen van tegen branden slaagden. Ongeveer 100 II.A. bosch- en heidegrond is door het vuur vernield, terwijl veel nestelende vogels om het le ven kwamen. macht hem meer dan ooit opgewonden te maken. Er werden woorden gesproken, die voor hem hoorbaar genoeg waren en zon der twijfel keerden er woorden terug, waar van niets in de kamer verstaan werd, maar dat hij ze verstond getuigde zijn geheele gedrag. Toon het gesprek uit scheen te we zen, liet hij den ontvanghoorn zakken en keek de kamer rond als een man die niet weet of hij waakt of droomt. „Wie zegt, dat de tijd der wonderen voor bij is?" Terwijl hij nog scheen te wachten op een antwoord op die vraag, trad John Eva binnen. Toen die man hem zag staan met den horen in de hand, waren zijn ge waarwordingen niet van de aangenaamste. „Wat voer je daar uit? Wat heb je nu weer verzonnen? Verduiveld, je kunt ook geen oogenblik alleen gelaten worden of je verzint wat anders! Hoe heb je die deur opengekregen „Je schijnt geen heel best geheugen te hebben. Eva. Was je dien looper al weer vergeten?" De ander scheen dit geen aangename herinnering te vinden! „Geef mij dien sleu tel! Wat doe je aan de telefoon?" „Ik heb een boodschap gekregen. „Van wien?" nn den doode." Eva schrikte, alsof hij iets vermoedde cn zich ongerust maakte. „Wat bedoel je: van den doode? Ik vraag je, van wien heb je een boodschap gekre gen „Waarom zou ik je dat vertellen?" „Waarom? Omdat de boodschap voor mij bestemd was." „Weet je dat zoo zeker?" „Er komt hier in huis nooit een bood schap of het is voor mij. Je zult mij zeggen AUTO-ONGEVALLEN. Auto's to water. Men meldt uit Delft: Tengevolge van het defect raken van het stuur is gisterenmiddag omstreeks 2 uur een nieuwe Fordvrachtaulo van den heer Ridder van den hoogen dijk in het Lee water gereden en over den kop geslagen De 3 inzettenden, die onder water kwamen, werden met groote moeite gered. De auto werd later door den heer J. de Graaf met behulp van een bergingsauto weggesleept. Gisteravond omstreeks 6 uur is een En- gelsche toerist met zijn auto op weg van Moerdijk naar Breda, doordat hij moest uit wijken, links van den weg in een sloot gereden. De Engelschman en zijn vrouw werden beiden aan het hoofd gewond. Zij zijn in het St. Ignatius ziekenhuis te Breda opgenomen. Een onjuist bericht der Indcpcndance Beige De tocht van de Raleigh" Men meldt ons uit den Haag: In de „Indépendance Beige' van 15 de zer werd vermeld, dat de Amerikaansche •kruiser „Raleigh" zonder verzoek om ver gunning aan de Nederlandsche autoritei ten tot doorvaart over Nederlandsch grondgebied, naar Antwerpen zou zijn op- gestoomd. Bij navraag werd ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat dit bericht onjuist is. De Amerikaansche regeering heeft aan de Ne derlandsche regeering vergunning ver zocht en verkregen tot het bevaren van de Westerschelde ter gelegenheid van het be zoek van den kruiser Raleigh aan Antwer pen. TER NAGEDACHTENIS VAN J. H. C. SCHWENCKE. Op de algemeene begraafplaats te 's Gra venhage vond in den ochtend van 18 Mei een eenvoudige plechtigheid plaats. Op het graf van wijten den heer J. II. C. Schwencke, voorzitter vau de Ivoninglijke Nationale Zangschool, werd een eenvou dige grafsteen onthuld en aan de familie overgedragen. De heer De Jong, voorzitter der Kon. Nat. Zangschool, sprak enkele woorden van eer biedige hulde aan de nagedachtenis van den man, die zooveel voor de zangschool is ge weest en heeft gedaan. Als een klein bewijs van dankbaarheid bood Spr. dit eenvoudig monument aan. Do sclfoonzoon van den overledene, de lieer Rotteveel Mansveld, aanvaardde den steen uit naam der familie. Nog sprak een broer van den overledene, de heer C. Schwencke, een enkel woord, waarna door de leden der Zangschool eeni- ge liederen gezongen werden, o.a. het lie velingslied van den heer Schwencke: Rust zacht. MR. A. CAPADOSE. t Te Wassenaar is in den ouderdom van 70 jaar overleden mr. A. Capadose, presi dent-commissaris van de Koninklijke. KLEEREKOPER S ZIEKTE. Het Volk meldt: Naar wij vernemen, wordt onze partijge noot A. B. Kleerekoper lieden in de Boer- haavekliniek opgenomen. Zijn ziekte blijkt gelukkig niet onrustwekkend, maar hij zal toch minstens vier weken algeheele rust moeten houden. \an wien die boodschap kwam. Luister jongetje, de grap is uit; je bent er bij. Zelfs die jonge vrouw begrijpt de streek, die je met haar uitgehaald hebt. Het moet een aardig soort zijn om zich af te geven met een man als jij bent." „Pas op Eva, pas op." „Loop heen met je „pas op',. Je stapt var» je paardje af jongetje, voor het begint te steigeren en je in den modder gooit. De eenige manier waarop je je kopje redden kunt is alles aan mij op te biechten. Wie ben je? Waar is Percival Talbot? Hoe kom je er toe om in zijn schoenen te gaan staan? Vertel mij de volle waarheid, dan kom je er nog gemakkelijk af. Maar als je liegt en nog meer van die streken uithaalt, dan kom je in de rivier de Heiford terecht; je mag blij zijn als je er zoo afkomt. Als je voor iemand op wilt treden, dan had je het niet moeten doen voor Percival Talbot. Je mag den hemel danken, dat je die niet bent. De politie zit hem al jaren lang na cn de politie niet alleen. Er zijn menschen, die ik weet niet wat zouden geven als ze hem te pakken kregen! Als je werkelijk de man was, waai- je je voor uitgeeft, dan had je geen leven meer. Komaan, wie hen je? Is hij het.geweest, die je heeft aangeraden die rol te spelen? Dat zou mi] niet verbazen. Ik wil je wel zeggen, t is net iets voor hem en je bent aardig in den val geloopen, de val. die door hem werd uitgezet. Wie ben je?" De ander had zijn zelfbeheersching terug gekregen, alsof het feit, dat John Eva de zijne bijna \erloren had, daartoe had me degewerkt. Hij glimlachte weer, alsof hij zich volkomen op zijn gemak gevoelde en zich zelfs amuseerde. Zijn manier was weeri vriendelijk, zijn beleefdheid volmaakt. „Ik begin tot de conclusie te komen, dat Groote landbouwbelangen erbij betrokken Geen onverdeelde instemming Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het voorstel van wet tot het verteenen van tijdelijken steun aan de beetwortelsuikerindustrie hier te lande wordt ontleend, dat verscheidene leden ver klaarden groot bezwaar te hebben tegen initiatiefvoorstellen als het onderhavige en van oordeel waren, dat maatregelen als de thans voorgestelde indien werkelijk noodzakelijk van de regeering behooren uit te gaan, cn dit te meer. daar ullecn de regeering door de haar ten dienste staan de ambtenaren cn deskundigen de be schikking heeft over de noodige voorlich ting cn gegevens, welke onmisbaar zijn in zaken als deze, die veel ingewikkelder zijn dan bij eersten oogopslag zou worden ver wacht. In verband hiermede werd dan ook de ernstige klacht geuit, dat aan de Kamer dc noodige gegevens ontbreken oiu zich in casu een juist denkbeeld over de nood zakelijkheid van steun aan de suikerfa brieken te vormen. Andere leden, die overigens voor initia tief-voorstellen in beginsel weinig gevoel den, waren ten aunzien van dit voorstel echter bereid over hun principieel e bezwa ren heen te stappen wegens het groote landbouwbelang, hetwelk daarbij is betrok ken. Zij waren evenwel van meening, dat dc regeering zou moeten kunnen verkin- ren, dat de gelden voor de thans goed te keuren uitgaven beschikbaar zijn. Vele leden verklaarden in beginsel ern stige tegenstanders te zijn van maatrege len als do Ihans voorgestelde en niet zon der bekommering te zien, dat in de laatste jaren telkens pogingen worden aangewend om steun le verleencn aan industrieën, welke door de belanghebbenden als nood lijdend worden beschouwd. Ihit cle resultaten van de bectwortelcul- tirur in ons land in de laatste jaren on gunstiger zouden zijn dan die van andere daarmede vergelijkbare culturen, kan door de voorstellers moeilijk worden aange toond. Eenige andere leden hadden hoop, dat alle belanghebbenden eerlang tot het in zicht zullen komen, dat men de wereld productie zal moeten aanpassen aan de wereldconsumptie. Zij achtten het door de voorstellers ge kozen middel om tot verbetering te gera ken niet alleen onjuist, maar ook gevaar lijk voor de politieke zeden, daar belang hebbenden al te licht geneigd zulten zijn tot middelen als dit hun toevlucht te ne men ten einde voordcelen te behalen of nadeelen te ontgaan. Bovenstaande beschouwingen bleven niet onweersproken. Andere leden achtten liet dan ook zeer onbillijk en o\erdreven dit voorstel te brandmerken als gevaarlijk voor de poli tieke zeden. Dat met het verleencn van steun aan de bietencultuur een uiterst gevaarlijk ter rein zou worden bestreden, werd door ecnige leden nader uiteengezet, die er op wezen, dat andere takken van landbouw bedrijf, met name het melkveehoudersbe- drijf, in ten minste even groote moeilijk heden verkeeren. VERVALSCHING VAN EEN BANKBILJET De gemeentepolitie uit Oss heeft voorden officier van justitie te 's-IIertogenbosch ge- h'i'l L. P. W., 27 jaar, timmerman to Oss. als verdacht van het vervalsch'cn van een bankbiljet van 100, gepleegd te Oss tus schen 1927 en 1929.. Na door den rechter commissaris te zijn gehoord, werd hij op gesloten in liet huis van bewaring. dit een huis is van vete wonderen cn raad selen. Ik heb dat beseft zoodra ik hier bin nenkwam. En nu vraagt ge mij nog iets, inderdaad vele dingen. Maar op één vraag wil ik je antwoord geven, ofschoon ik die inlichting reeds had gegeven. Je vraagt wie ik ben? Ik ben de eigenaar van dit huis en van alles wat er in is.' Er was iets in zijn manier van doen, dat John Eva zichtbaar deed ontstellen. „Waar dient het voor dat te beweren, ter wijl ik wel beter weet." „Je denkt volstrekt niet dat je het beter weet. Ik kan de gedachten van iemand op zijn gezicht lezen, en op jou gezicht zie ik twijfel en dat heb ik dadelijk gezien. Je begrijpt het niet maar je bent bang. Als je niet bang was zou je al eerder maatre gelen genomen hebben om van mij af te ko men.' „Dat heb ik al. Ik heb dien stommen idi oot Sayers gezegd je uit het hek te zetten cn het duurt niet lang of je bent er uit; vlei je maar niet." „Dat kon ik wel tegen jou zeggen: John Eva, vlei je maar niet jij bent het die er uitgezet zult worden. En hier ergens." hij egde zijn vinger tegen zijn linker borst, „je veet het en dat maakt dat je er zoo geel :n angstig uitziet. De stem van het geweten aat zich liooren in je ooren en dat terwijl e een heel stoutmoedig man bent. Je bent lang." Wordt vervolgd.) I

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5