Fa. M. B. N. Oosterveen L.J. Luycx&Zoon G. J. van Harten TENNISPANTALONS STOOMEN Electro Technisch Bureau Licht- en Kracht- Installaties. CONCERT IN HET PLANTSOEN Een geuite wensch a f 1.25. SPORT STADSNIEUWS JUBILEUM L. PESIE Een Huldigings-comité KANTONGERECHT VOOR ONZE HUISVROUWEN Enkele aanrijdingen Gemalen Specerijen. Langestraat 49. Tel. 190 Vervaardigen van Lampekappen. Groote keuze Draadvormen en Fournituren Lange Beekstr. 37-39 Tel. 317 Een goed en vertrouwd adres voor Uw Onzo jarenlange ervaring staat U borg voor een soliede uitvoering HANDEL IN GEDISTILLEERD WIJNEN EN LIKEUREN „assvs schilletje „OUWE OUIJ6 ï/anbevelend, S. H. MASSA HAVIK 41 TELEFOON 292 van het lager ouderwijs in de inspectie Amersfoort, alhier. In de examen-commissie voor de Engel- sche taal en letterkunde (akte M. O. B en acten- M. O. A en L. O.) is o.a. benoemd tot plaatsvervangend lid de heer D. van der Haar, leeraar aan de Gem. H. B. S. (A) te Utrecht en aan het Stedelijk Gymnasium te Amersfoort. Ook gisteravond werkte het publiek uitstekend mede om van de mooie muziek te kunnen genieten Eerste Amersfoortsche Stoompers inrichting „QUICK" Stationsstraat 16b Tol. 344 RIJVEREENIGING „EEMLAND". Rollye-paper en springconcours. Op 25 Mei a.s. zal de Rijvereeniging „Eemland" een Rallye Paper houden over een afstand van 25 K.M., te beginnen aan; do halte de Vlasakkers, waar de eer ste deelnemer start om 12 uur. Met' tusschentijd van 5 minuten vertrekken vandaar de volgende deelnemers. Het eind punt is gelegen aan het Groot Kievitsdal, aan den straatweg tusschen Baarn en Hil versum. Verder zal op Klein Kievitsdal, op het springterrein van den Heer Ir. J. P. Leeu wenburg alhier een springconcours worden gehouden, waaraan kunüen deelnemen le den der Rijvereeniging „Eemland", leden der Utrechtschc Jacbtvereoniging en leden der Rijvereeniging „Baarn". Dit concours zal aanvangen ua afloop van de Rallye Paper om ongeveer 3 uur. Toeschouwers, voor zoover niet tot ge- noodigden behoorende. kunnen do wedstrij den goed zien vanaf den straatweg. Hot terrein zelf is alleen toegankelijk voor le den der jachtvereenigingcn en hun genoo- digden. De beschikbaar gestelde prijzen bestaan uit medailles en verder uit kunstvoorwer pen, uitgeloofd door den heer Leeuwen burg. Ook zal een combinatie-wedstrijd plaats vinden. Hiervoor is een beker uitgeloofd, welke toegekend zal worden aan den win naar van de Rallye Paper en het spring concours. Na afloop van de wedstrijden zullen de heer en mevrouw Leeuwenburg alhier don deelnemers een tea aanbieden. COLLECTE GEWAPENDE DIENST. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat de collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteu ning van den géwapenden dienst in de Ne derlanden gehouden zal worden op Maan dag 27 Mei 1929 en bevelen deze collecte bij de ingezetenen aan. Amersfoort, 21 Mei 1929. B. en W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J. IIAARS (1 s.) v. RANDWYCK. GARNIZOEN. Mutatie. De kolonel M. Ridder van Rappard heeft het bevel over de IVe artillerie-brigade al- bier aanvaard. PERSONALIA. Onze stadgenoot, luit. B. C. Mante, is ge kozen tot lid van het bestuur der nationale vereeniging „Pro Rege". EXAMENS. In de examencommissie lager onderwijs voor de inspectiën Amersfoort, Utrecht Breukelen, Hilversum en Amsterdam (ge deeltelijk) ie Utrecht is tot voorzitter be noemd de heer 7 W. van Loon, inspecteur Gisteravond werd in de muziektent in het Plantsoen wederom een concert gege ven, ditmaal door de Amersfoortsche Mu ziekvereniging onder leiding van den heer Ferd. de Goey. Uitgevoerd werd betzelfde programma, dat door deze vereeniging ten gehoore werd gebracht op het feeslconcert ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan op 12 Maart j.l. in Amicitia, zoodat wij op het concert als zoodanig niet behoeven te rug to komen. We kunnen te dien opzichte dan ook volstaan met te vermelden, dat de ver schillende nummers keurig ten gehoore werden gebracht en vele malen van bet talrijke publiek, dat zich rondom de mu ziektent had verzameld, een dankbaar ap plaus oogstte. Wel een bewijs, dat derge lijke open luchtconcer ten door een zeer groot gedeelte van de ingezetenen op prijs wordt gesteld. Evenals bij het vorige plantsoenconcerl, waren ook gisteravond van politiewege maatregelen genomen om te voorkomen, dat er tijdens het spelen van het orkest onnoodig rumoer en lawaai wordt ge maakt, waardoor het luisteren naar de mu ziek voor do muziekliefhebbers geen ge not meer is. Er waren eenige politie-agen- ten in de onmiddellijke omgeving van den muziektent geposteerd om er voor te wa ken, dat tijdens de uitvoering der verschil lende muzieknummers niet in het plant soen geloopen werd en dat een ieder op zijn plaats bleef staan. Ook op den rijweg tusschen do Kleine Haag en de brug was bet verkeer tijdens het spelen van het or kest stop gezet; alleen de autobus, die vol gens dienstregeling moet rijden, mocht doorgaan. Wij hebben gisteravond wederom geril! men tijd de muziekuitvoering bijgewoond en konden daarbij constateeren, dat het talrijke publiek dat aanwezig was, op uit stekende wijze medewerkte om bot luis teren naar de muziek tot een genot te tija- kèh. Verreweg de meesten bleven op hunne plaatsen staan, wanneer het orkest een nummer aanving. Slechts een enkele maal moest iemand, die' doorliep worden gewaar schuwd. En het was dan duidelijk te mer ken, dat het een vergissing was, want men voldeed terstond aan het verzoek. Geen enkele rnaal zagen wij, dat iemand met opzet de rust verstoorde. Werkelijk, die medewerking van het publiek valt niet an ders dan te prijzen. Wij twijfelen er niet aan of na eenigen tijd zal het politietoe zicht geheel of in ieder geval gedeeltelijk achterwege kunnen blijven en zal bet dan blijken dat bet Amersfoortsche publiek wel weet, hoe het zich tijdens een openlucht concert te gedragen heeft. Van verschillende zijden hoorden wij gis teravond een tweetal wenschen tot uiting komen. In de eerste plaats zouden velen het op prijs stellen, wanneer er tegen een geringe vergoeding, stoeltjes verkrijgbaar zouden zijn, zooals ook in vele andere plaatsen mogelijk is. En dan zouden nog veel meer aandachtige toehoorders gaarne zien, dat er aan enkele hoornen bij de mu ziektent, het programma van de uit te voe ren nummers werd bevestigd. Met alle ge npegen brengen wij hierbij deze wenschen naar voren, die o.i. zeer zeker voor 'Ver wezenlijking vatbaar zijn. Hierdoor zouden de avond-plantsoen-con certen zeker nog aan populariteit winnen en nog grootere waardeering vinden bij het muziek-liefbebbend deel van het Amersfoortsche publiek. EEN BOEKENPRIJSVRAAG. Ten einde te weten te komen aan welke boeken het publiek over het algemeen de voorkeur geeft is door een groot aantal boekhandelaren van ons land een hóeken- prijsvraag uitgeschreven. Uit een 15-tal boeken vap zeer uiteenloopend genre moet liét publiek een keus doen. Het boek dat de meeste stemmen op zich zal hebben vereenigd zal gelden als de keuze van het publiek. De jury voor deze prijsvraag be staat uit een drietal journalisten, n.l. Ernst Groeneveld (Avondpost), J. Hulsman (Resi dentiebode) on ben van IJsselsteyn (Haag- 3che Courant). Nadere bijzonderheden over dezen prijs vraag vindt men in het prospectus, dat bij boekhandel Ittraann verkrijgbaar is. ST. ELISABETHSGASTHUIS. Verbouwing. In het bericht van verschenen Zaterdag over de 4 Juni aan te besteden uitbreiding van het St. Elizabeths Gast- en Ziekenhuis is het onderste boven geplaatst en omge keerd. Daarom geven we thans de werke lijke verbouwing aan. De rechtcrachtervleugel wordt in den tuin verlengd, waardoor gelijkvloers het aantal patiëntenkamers le klasse wordt vergroot. Op de eerste verdieping dezer uit breiding komt een ziekenzaal en een ob servatiezaal. De tweede verdieping krijgt 22 slaapcel len voor de zusters. Gelijkvloers en aan de eerste verdieping wordt een veranda aangebracht. Dit zijn de voornaamste onderdeden dezer verbou wing. Op 13 Juni a.s. zal de heer L. Pcsie 25 jaren badmeester te dezer stede zijn Donderdag 13 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de beer L. Pesie als bad meester te Amersfoort kwam. Dat deze dag niet onopgemerkt zal voorbijgaan, spreekt vanzelf. Niet alleen om de sympa thieke persoonlijkheid van den heer Pesie, die zich als badmeester zooveel vrienden heeft gemaakt, maar ook om de beteeke- nis, welke hij voor do beoefening der zwemsport iu en buiten Amersfoort heeft Op initiatief der Amersf. zwem- en polo club is dan ook een vergadering gehouden met het doel een comité te stichten dat de eventueele huldiging zal voorbereiden. Verschillende veroeuigingen hadden af vaardigden gezonden, die volkomen in stemden met het beoogde doel, zoodat het huldigings-comitó kon worden opgericht I-Iet dagelijksch bestuur bestaat uit: S. van Haselen, voorzitter; W. C. Oosterman, secretaris; J. van Doorn, pennigmeester; mevr. wed Jhr. mr. J. A. y. d. Bergh. Te vens werd besloten een eere-comité te vor men. Hierin hebben zitting: mr. J. C. graaf van Rand wij ck, burgemeester van Amers foort, A. Blussé van Oud-Alblas, mr. J. M. M. Hamers, burgemeester van Julphaas, \V. A. M. Westerouwen van Meeleren en Jhr. J. W. Godin de Beaufort te Maars- bergen. Tal van dames en heeren hebben zich reeds bereid verklaard mede te werken om de huldiging mogelijk te maken. Mochten er nog stadgenooten zijn, die niet in de ge legenheid zijn op de in omloop gebrachte lijsten te teekenen en die met het doel sympatbiseeren, dan kunnen zij hun bij drage zenden aan den penningmeester J. van Doorn, Bisschopsweg 18-1. Ook de an dere comité-leden zijn natuurlijk gaarne bereid de bijdragen in ontvangst te nemen. Hanenburg. Ver\olgcns zien we fraaie foto*3 van het 25-jarig feest van den Rotterdam- schcn Turnbond, van de draverijen te Alk maar, van de athletiekwedstrijden van „Te Werve". Verder nog vele fraaie opnamen van dc meest actucele sportgebeurtenissen. Naar aanleiding van een overtreding an een gemeenteverordening van Bunschotenoefent Mr. Sie burgh uit Utrecht scherpe kritiek op den Burge meester dier ge meente NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Dorde excursie. De derde excursie was' hoofdzakelijk ge wijd aan de weidevogels en daarom werd om 7 uur van "t Julianaplein getrokken over Denttam en Koelhorst naar Eembrug en Baarn. Het was winderig weer, wat veel afbreuk deed aan het rustig waarne men der vogels, doch gelukkig scheen de zon. wat weer ten goede kwam. Behalve enkele zangertjes, die ook in andere deel en van Amersfoorts omstreken wel gezien kunnen worden, vertoonden zich aan de excursisten Kievit, Grutto, Wulp, 'JWr- Iuur, Blauwe reiger-en Kokmeeuw, de be woners van de landen der Eempolders. Een vijftal der eerstgenoemde verdreef uit de omstreken der broedende wijfjes een Kauwtje, die maakte dot ze- wegkwam, 't Is verwonderlijk hoe de kieviten met bun toch maar zwakke snavels in de lucht de baas zijn over vogels als kraaien en reigers. Zelfs zagen we eens een valk ver drijven Het hoogtepunt voor de tochtgenooten van. den heer Pijpstra vormden wel de Kemphanen, welke weer op hun oude tour- nooiveld aanwezig waren en elkaar onder veel beweeg van vleugels en snavels met opgezette kragen te lijf gingen en hun schijngevechten met zoo weinig schuwheid leverden, dat alle bezoekers gewoon aan den overkant, der sloot konden blijven toe zien. Een buitengewoon interessant schouw spel. Natuurhistorici gaan- nooit uit om alleen dieren te bekijken of uitsluitend planten en zoo werd dan ook de botanische zijde der wandeling niet vergeten. Ook deze le verde nog wel merkwaardige vondsten op, zooals die van Kalmoes, Boerenkers, Lan- cetbladig Kruiskruid, verschillende Care*- soorten, twee of drie- Boterbloemen, etc. Ook deze excursie kan voorzeker ge slaagd genoemd worden. EINDEXAMEN KWEEKSCHOLEN. Gecommitteerden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aangewezen als ge committeerden bij de eindexamens in 1929 voor de rijkskweekschool, te dezer stede alsmede voor de bijzondere kweekschool Heercristraat 1b alhier, de heeren L. W. v. Loon, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amersfoort, alhier (voor zitter); D. II. Peereboom Voller, oud-kapi tein der artillerie te Utrecht; A. r. van Beurden, hypotheekbewaarder b.d. alhier en als plaatsvervangende gecommitteerden de heeren L. Adriaanse, wethouder der ge meente Zeist te Zeist; Jhr. H. K. B. Ren- dorp, oud-kapitein ter zee, te Baarn; mej. J. B. Meischke te Huis ter Heide. Tot plaatsvervangend gecommitteerde bij het eindexamen der kweekscholen te Apeldoorn is o.m. benoemd de heer B. G, Hogewind, oud-schoolopziener te dezer stede. SPORT IN BEELD. Hot nummer van deze week. Sport in Beeld van deze week beeft de eereplaats op den vooromslag ingeruimd voor een allround sportsman, n.l. de be kende Hockey-speler en tennisser Eilers te Amsterdam. Het. nummer zelf bevat weer een rijke colLectie foto's, waarvan wij er enkele memoreeren. In de eerste plaats eenige opnamen van de wedstrijden op de Rijswijksche Wielerbaan van Pinkster- Maandag. Van do tennis-foto's noemen we die van den Davis-cup match tusschen Hol land en Egypte, die door Holland met i1 op de Scheveningsche M.E.T.S.-banen werd gewonnen en van de tenniswedstrijden op KoüictaJol: Nieuwe hailing. Hlddagialel: Londonderry soep. Kalfsoesters. Postelein. Rijst met krenten. Gesmolten boter met suiker. Overtreding arbeidswet. Voor den Kantonrechter stond gisteren terecht een bakiter, wien ten laaie gelegd was, dat hij arbeid had laten verrichten in Jon tijd, waarin dit volgens de Arbeidswet verboden was. Twee jaar geleden was ver dachte voor hetzelfde' feit veroordeeld zoo dat thans tevens herhaling ten laste gelegd was. De werkzaamheden zouden hebben be staan in het uit den oven halen van gebak ken roggebrood. Verdachte ontkende het hem ten laste ge legde. Op het in de dagvaarding vermelde tijdstip was er in zijn bakkerij niet gewerkt Ook de betrokken knecht, die als getuige décharge werd gehoord, verklaarde dat hij het brood niet uit den oven had gehaald. Wel was bij op dat tijdstip in de bakkerij aanwezig geweest, maar hij had toen geen arbeid verricht! Het brood was reeds den vorigen avond uit den oven gehaald. In verband met deze verklaring achtte de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie, Mr Z ij 1 s t r a bet gewcnscht alsnog den verbalisant als getuige te hooren, waarom de verdere behandeling van deze zaak acht dagen werd aangehouden. Een gevaarlijke hond. Een bewoonster van de Daam Fockema- laan had een hond, die volgens een bevel van Burgemeester en Wethouders dezer ge meente slechts met eon muilkorf o\> den openbaren weg mocht komen. Dit hevel was niet opgevolgd en verdachte had haar hond ongemuilkorfd in genoemde laan laten loo- pen. Do zaak werd bij verstek behandeld. Als getuige werd een andere bewoner van de Daam Fockemalaan geboord, die ver klaarde, dat de hond telkenmale voorbij gangers aanviel. Hij ondervond veel last van dezen hond en hoewel hij de eigenares se al meerdere malen vriendelijk had ver zocht maatregelen te nemen, dat- de hond vterti gemuilkorfd, werd van dit verzoek nimmer nota genomen. Nog steeds onder vinden de omwonenden veel last van het dier. Do Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie oordeelde bewezen, dat verdachte het bevel van Burgemeester en Wethouders niet had opgevolgd en eischte daarom een boete van 15. De Kantonrechter, Mr. van Son, veroor deelde overeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie. Aanrijding te Eemncs. Lenigen tijd geleden was voor het Kan tongerecht hier ter stede behandeld de zaak tegen den bestuurder van een luxe auto, die ouder Eemnes een aanrijding had ver oorzaakt, door hij het inhalen van een an dere auto niet voldoende te hebben uitge weken. Er waren de vorige maal verschillende getuigen gehoord doch teneinde nog een getuige te kunnen hooren, was de verdere behandeling aangehouden. Deze getuige was gisteren verschenen en deed een om standig verhaal van het gebeurde. Hij was gezeten geweest in de auto, die de aanrij ding veroorzaakt zou hebben, t.w. verdach te was getuige's. chauffeur. Getuige beweer de met de meeste stelligheid, dat zijn chauf feur een zeer voorzichtig rijder was, die niet de minste schuld in deze zaak trof. De aan gereden auto kwam een erf afrijden, stopte plotseling toen hij de luxe auto zag aanko men doch reed terstond weer verder. Ver dachte had toen hij het ongeluk zag aan komen, direct zeer krachtig geremd, doch de aanrijding kon niet meer voorkomen worden. Had verdachte niet zoo krachtig geremd, dan zou er een groot ongeluk ont staan zijn, dat zeer zeker menschenlevens zou hebben gekost. Getuige deelde voorts mede dat de weg geheel vrij was een an dere aulo, zooals de vorige getuigen gezien hadden, had deze getuige in het geheel niet gezien zoodat, als de bestuurder van de aangereden auto beter had opgelet, er in hot geheel geen aanrijding zou hebben plaats gehad. Getuige sprak voorts zijn af keuring uit over het optreden van de poli tie te Eemnes. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie, hierna requisitoir nemend, merkte op, dat bij de vorige behandeling uit de getui gen verklaringen was komen vast te staan, dat verdachte zeer snel had gereden en üa het passeeren van de andere auto, die alle getuigen gezien hadden, geen gelegenheid meer had door zijn snelheid om ook de tweede auto ongehinderd voorbij te rijden. Oordeolcnde. dat het wettig en overtuigend bewijs geleverd was eischte de Ambtenaar een boete van 2", subs. 10 dagen hechte nis. Verdachte's verdediger hield hierop een pleidooi, waarin hij als zijn meening uil- sorak, dat het wettig en overtuigend bewijs geenszins was geleverd. Daarbij merkte pleiter op, dat do aangereden auto niet van een openbaren weg kwam, doch van een particulieren weg, n.l. van een hofstede. Verdachte heeft wel degelijk voldoende rechts gehouden, doch de bestuurder van de vrachtauto had, voordat hij het erf af reed, eerst er zich van moeten overtuigen, ofde- weg vrij was. Dit heeft hij niet ge- LANGESTRAAT 42 TEL. 77 WITTE PEPER per busje f 0.73 CEYLON KANEEL 0.75 JAMAICA GEMBER 0.43 AMBON KRUIDNAGELEN 0X0 NOTEMUSKAAT 0.60 FOELIE 1.00 daan, dus treft hem de schuld van deze aanrijding, waarom pleiter voor verdachte tot vrijspraak moet concludeeren. De Kantonrechter zal a.s. Woensdag von nis wijzen. Is ecu slagorswinkcl oou werkplaats? Vervolgens kwam in behandeling de aan gehouden zaak tegen een export-slachter alhier, wien ten laste was gelegd dat in een van zijn winkels hier ter stede geen ar beidslijst aanwezig was geweest, terwijl er in den winkel werkzaamheden waren ver richt, waardoor deze winkel zou zijn een werkplaats in den zin der arbeidswet. De vorige maal had verdachte ontkend, dat dergelijke werkzaamheden in den win kel plaats vonden. Deze geschieden alleen in de achter den winkel gelegen werkplaats Voorts had verdachte, betoogd dat niet hij, doch zijn filiaalhouder aansprakelijk was. Als getuigen werden thans de verbali santen gehoord, die verklaarden dat er in den winkel rollade's werden klaar gemaakt. Er was geen arbeidslijst aanwezig, terwijl de filiaalhouder hen had gezegd, dat achter den winkel geen werkplaats was. De filiaal houder, die ook de vorige keer gehoord was als getuige, deelde nu mede, dat dergelijke werkzaamheden steeds in de winkel ge beurden. Verdachte merkte daarbij op, dat dezo werkzaamheden zijns inziens den winkel niet stempelen tot een werkplaats in de be- teekenis van de arbeidswet. De filiaalhou der was wel hoofd van den. winkel maar was in dienst van verdachte. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie eischte tegen verdachte twee geldboe- te's van 10, subs 2 maal 5 dagen hechte nis. De Kantonrechter wees terstond vonnis en veroordeelde verdachte tot twee boete'a van 7.50 of 2 maal 3 dagen hechtenis. Een gevaarlijk kruispunt, Eenigen tijd geleden heeft er een aau- rijding plaats gehad op het kruispunt der wegen AmersfoortDoorn en Woudenberg —Zeist tusschen een auto en een motor fiets. De motorrijder was tengevolgo van deze aam-ij ding in het ziekenhuis opge nomen moeten worden. De autobestuurder had zich gisteren als verdachte te verant woorden, omdat hij het verkeer van rechts niet had laten voorgaan, waardoor hij den motorrijder had aangereden met het hier boven genoemde gevolg. Verdachte erkende, dat hij daar had ge reden, doch het uitzicht aan het kruis* punt dezer wegen was geheel belemmerd. Daardoor had hij den motorrijder niet zien naderen en had hij ook geen signalen ge hoord. De verbalisant deelde, als getuige ge hoord, mede, dat het uitzicht niet zoo be lemmerd was, of men kan wel zien wat er nadert Voorts werden eenige getuigen a décharge gehoord, die niet bepaald besliste gegevens konden verstrekken. Ook de aangereden motorrijder wist zich weinig of niets meer te herinneren van het geval. In zijn requisitoir wees de ambtenaar van het openbaar ministerie er op, dat hij aanvankelijk gemeend had deze zaak bij de rechtbank aanhangig te moeten maken wegens het toebrengen van zwaar licha melijk letsel door schuld. Hij achtte het ten laste gelegde aan verdachte volkomen bewezen, al was hij er van overtuigd, dat ook de motorrijder zelf niet geheel van schuld is vrij te pleiten. Hij wilde daarom volstaan met een kleine boeten en eischte f 50 of 25 dagen hechtenis. Verdachte's verdediger betwistte dat te komen vast te staan, dat verdachte het verkeer van rechts geen voorrang heeft verleend. De kantonrechter veroordeelde verdachte hierna, overwegende o.a. dat hij met te groote snelheid had gereden, tot een geld boete van 25 subs. 10 dagen hechtenis. Overtreding van een Bunscho- tcnsche gemeente-verordening. Sinds korten tijd bestaat er een 'gemeen teverordening in Bunschoten, dat op en kele plaatsen in deze gemeente geen auto op den weg mag worden geplaatst Een in woner dezer gemeente had tegen dat ver bod gezondigd en had zich daarvoor voor den kantonrechter te verantwoorden. Ver dachte deelde desgevraagd mede, dat hij wel wist, dat er een desbetreffende ver bodsbepaling bestond, doch hij meende dat dip nog niet wrs ingevoerd. De verbalisant als getuige gehoord, ver klaarde, dat hij verdachte gevraagd had of deze eigenaar van de auto was en of hij hem daar had laten plaatsen. Op deze vragen had verdachte een bevestigend ant woord gegeven. Toen. getuige verdachte had

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2