AMEE5SFOöRISORrDACffiLAB Donderdag 23 Mei 1929 V «DE eemlander: 27e Jaargang No. 27i TWEEDE BLAD. BINNENLAND. ANTWOORD GEVRAAGD FEUILLETON. De Plaatsvervanger BEWAKING GEVRAAGD DE REEDERS KUNNEN NIET MEER GEVEN DIJKAANLEG OP AMELAND De openbaarmaking der lussebcn den Haag en Brussel gewis- sclde stukken Is de Belgische regeering bevreesd? liet Handelsblad schrijft Op 7 Mei, Dinsdag veertien dagen gele den, heeft de Nederlandsclie gezant bij het Belgische hof, tegelijk met liet .overhandi gen van het Nederlandsclie antwoord op het Belgische memorandum van Januari 1.1., aan de Belgische regeering gevraagd of zij er bezwaar tegen zou hebben, dat de stukken, tusschen Brussel en Den Haag te dezer zake gewisseld, openbaar werden ge maakt, door overlegging aan de Staten- Generaal, Wij hebben niet vernomen, dat op die vraag een antwoord is ontvangen, sterker, wij hebben bij navraag aan het ministerie van Buitenlandsclie Zaken ver nomen, dat onze regeering nog geen ant woord heeft ontvangen. Dat kan eenige verwondering baren. In dien wij ons niet vergissen, is het in de diplomatenwereld gewoonte, dat op een dergelijke vraag terstond geantwoord wordt. Dat het. antwoord zoo lang uitblijft, is zeker ongewoon. Het is mogelijk, dat de Belgische regee ring met haar antwoord eenigszins verle gen zit. Ook in België zullen weldra ver kiezingen plaats hebben. Is de Belgische regeering bevreesd, dat haar antwoord een ongunstigen indruk zou maken in haar eigen land Wil zij het geven van een ant woord liever aan een eventueele opvolg ster overlaten Wij kunnen er slechts naar gissen. Maar er mag, dunkt ons, wel eens op gewezen worden, dat het uit blijven van een antwoord hier te lande eenige verwondering begint te wekken. DE SUIKERINDUSTRIE. Een fabriek stopgezet Naar wij vernemen heeft de N.V. Sui kerfabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent, in verband met een tekort aan bietenmate riaal besloten de fabriek in de aanstaande campagne-periode buiten bedrijf te stellen. Hoogstwaarschijnlijk zal van het in nor male omstandigheden, buiten de campagne, 62 man bedragende fabriekspersoneel slechts een 10-tal personen gehandhaafd blijven. Er verdiend nog vermeld te worden, dat in de campagneperiode een 450-tal arbei ders aan deze fabriek werk plachten te vinden. MEVR. MARGARETHA KIEHL OVERLEDEN. Gisteravond is op 74-jarigen leeftijd te Amsterdam overleden mevrouw Margare- tha Kiehl, echtgcnoote van August Kiehl. EEN HONDERDJARIGE. Vandaag viert mej. Zwagenmakers te Oud-Gastel haar honderste verjaardag. BRAND TE AMSTERDAM. Door een gordijn dat vlam vatte aan een theelichtje. Op den Baarsjesweg lil te Amsterdam is gistermiddag liet woonhuis van den bakker II. Nijenhuis uitgebrand. Op de eerste verdieping is het vuur ontstaan in de woonkamer, waar een gordijn, dat te- Wees niet alleen geduldig onder groote lasten, maar vooral ook onder kleine. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C M. G. de W. 52 Eva wilde spreken, maar de ander belet te het hem. „Wacht even man, laat mij voortgaan. Je vroeg om inlichtingen en die wil ik je geven. Je sprak van wat je noem de mijn spelletje. Ik begin het uwe en dat van uw vrienden te doorzien en wat moet het een teleurstelling wezen voor u alle maal, te merken, dat de ware Percival Tal bot zoozeer verschilt van het wezen uit uw droomen. Dat fantastische wezen is ver dwenen, zoover als gij er mee te maken hebt, voor altijd verdwenen, terwijl ik hier ben voor goed, in een beteekenis die ik vrees dat uw begrip te boven gaat. Ge moet lie ver de dingen, die ge onder uw berusting hebt, in orde maken, want ge zult weldra geroepen worden om er nauwkeurig reken schap van te geven." De spreker deed de deur open en zonder eenige poging \an den ander, hem tegen to houden, ging hij de deur uit. Toen John Eva alleen was, staarde hij rond alsof er Iets akeligs geheimzinnigs langs hem ge- loopen had en bij hem een gevoel van vrees had achtergelaten. „Wie is hij?" vroeg hij zich zelf af. „Wat Ib hij van plan? Als je met zulk ccn kreng gen een theelichtje was gewaaid, vlam ge vat had. In een oogenblik stond de heele verdie ping van circa 20 meter diepte in lichter laaie. Zoowel aan de voor- als aan den achterkant van het oude huisje, dat groo- tondeels van hout was opgetrokken, sloe gen de vlammen uit. In het gelijkstraalsche gedeelte was de brood- en beschuitbakkerij, alsmede de broodwinkel van den lieer Nijenhuis geves tigd. Daar was het personeel aan het werk, dat op het geroep van „brand" de straat op vluchtte. Met vijf stralen op de motorspuit vatte de brandweer onder leiding van den hoofd brandmeester, den heer Brunet de Roche- brune, het \uur aan, dat zich ook reeds had meegedeeld aan de vliering cn vervol gens door het pannendak was geslagen. De oude bovenverdiepingen werden een prooi der vlammen, terwijl de bakkerij ern stig onder het bluschwater had te lijden. De heer Nijenhuis, die eigenaar is van het perceel, is slechts voor een gering be drag tegen brandschade verzekerd. De overweg bij Rilland Bath Discussies in den Gemeenteraad Bij den aanvang van de vergadering van den gemeenteraad van Rilland-Bath heeft de voorzitter enkele woorden van deernis uitgesproken ten aanzien van de slachtof fers van het ernstige auto-ongeluk, dat op den eersten Pinksterdag aldaar heeft plaats gehad. De raad besloot een brief van deelneming aan de familie van de slachtoffers te zenden. Naar aanleiding van het ongeluk bracht de voorzitter in herinnering, wat sinds de opheffing van de bewaking van den be- ruchtcn overweg van verschillende zijden gedaan is om intrekking van dezen maat regel te verkrijgen. De raad heeft zich in dertijd met een adres tot den minister ge wend om de bewaking hersteld te krijgen; wel is toen een nieuw onderzoek ingesteld, doch het gewcnschte resultaat werd niet bereikt. Het onderzoek, dat het vorige jaar plaats had als vrucht van een interpella tie-De Muralt en dat ging over nog twee andere beruchte overwegen, werkte even min iets uit, aldus de N.R.C. Intusschcn bleven de ongevallen aanhou den, en thans greep het schokkende onge luk van Pinksteren plaats. Het blijft onver antwoordelijk, aldus zeide de voorzitter, een geweldig drukken verkeersweg over een internationale spoorbaan als hier on bewaakt te laten. Men kan niet volstaan met de zaak uilsluitend te beoordeelen naar het meer of minder vrije uitzicht op den spoorweg. Een drukke cn daarbij niet te breede verkeersweg als deze eischt vaak de volle aandacht, zoodat men op het trein verkeer niet voldoend kan letten. Daarom stelde de voorzitter voor, zich nogmaals met een adres te wenden tot den minister van waterstaat om den overweg weer be waakt te krijgen. Als over enkele maanden het nieuwe wegvak van den rijksweg ter plaatse gereed is, zal zijns inziens de toe stand nog gevaarlijker zijn. Eenige raadsleden ondersteunden dit be toog. De heer Van de Sande wees daarbij op de zijns inziens onvoldoende plaatsing van de waarschuwingsborden, die niet sterk opvallen. Met algemeene stemmen besloot de raad, zich in den voorgestelden geest tot den minister van waterstaat te richten LOODGIETER VERONGELUKT. Te Delft is Dinsdag de 63-jarige lood gietersknecht A. van der S. van het dak ge vallen van het Gemeenlandshuis van Delf land aan het Oude Delft en op den grond terecht gekomen. Hij was bijna op slag dood. te doen hebt als hij was, kon je het nooit zeggen. Hij had evenveel streken als de dui vel zelf; of hij deze streek uithaalt of die jonge veilt zelf, dat kan Satan alleen we ten. Maar wat nu te doen?" Hij begon rusteloos de kamer op cn neer te loopen, alsof hij antwoord kon krijgen op die vraag. „Als ik het maar had kunnen raden, als ik het maar had voorzien, dan zou hij nooit dat testament gemaakt hebben, of niemand zou er iets van geweten hebben. Maar wie kon dit denken? Het zou den schijn gehad hebben of het een gift was en de jongen had er niets aan kunnen doen. Hij kon zich niet verroeren, wij hadden hem stijf vast. Maar die jonge man? Wat hij ook van plan mag zijn weet ik niet. Maar zooals hij mij aankijkt! Het is niet naar mijn zin." Zijn oog viel op de telefoon, die nog ge heel zichtbaar was. Die telefoon scheen hem een idee in te geven. „Ik ga naar hen toe terwijl het nog tijd is. Ik hen benieuwd van wien die bood schap was, die hij net had ontvangen toen ik binnenkwam. Zou het van hen gewee9t zijn En dan te denken dat nu alles, na al die jaren van voorbereiding, in ordb was, er zoo'n jongeman komt opdagen die alles in de war stuurt, terwijl alles zoo mooi ging." Hij nam den boorn van de telefoon in de hand en praatte met den man die aan het andere eind stond. HOOFDSTEK XXIII. Judith. Daar dit toch niet een gevangenis is. tenminste niet in de letterlijke beteekenis van 't woord, vermoed "ik dat het mogelijk is een wandelingetje te gaan maken bui- Hel Scheveningschc visschersconflict Eeoige loonvoorbeelden De „Rcedersverecniging Scheveningen" verzoekt plaatsing van het volgende: Het» komt ons voor, dat het zeer noodig is, dat de menschen, die buiten het con flict staan, op de hoogte gebracht worden hoe de toestanden in dit bedrijf thans zijn en zich eens kunnen overtuigen van de loo- nen, die thans door de visschers verdiend worden. In verband biermede geven wij hier een opgave van de verdiensten van een motor- logger, die in 1927 aan de liaringvisscherij heeft deelgenomen. Het schip vertrok 3 Mei naar zee, maakte 7 reizen en becindigde de visscherij den llden December van het zelfde jaar. Het geheele seizoen voor dit schip duurde dus bijna 32 weken. In totaal besomdo dit schip 45,843. Hiervan ont ving de bemanning 24 %t is 11,002.32. Deze som moet als volgt verdeeld worden: Schipper 1705.36, stuurman 959.26, monteur 8 52.68, 6 matrozen ieder 852.68, oudste 746.06, oudste G39.48, jongste 426.34, reepschieter 319.74, af- houder 213.16, Pot (overdeel) 24.16. Een matroos verdiende dus aan gages in 32 weken 852.68. Aan verval werd uitbe taald 42, samen 894.68, dit is een week loon van 27.95. De opvarenden hebben vrij kost aai! boord. Hiervan mag per week in rekening worden gebracht 5. Dan wordt het loon 32.95. De leeftijden van oudsten tot afhouder varieeren van 18 tot 14 jaar. Verscheidene opvarenden zijn op 18-jarigen leeftijd reeds matroos. Deze afrekening is geen uitzon deringsgeval; verscheidene loonregelingen zijn nog gunstiger, daar door sommige schepen nog veel meer besorad is. Het vol gende jaar (1928) besomde dit schip in to taal 35,516, cn toen duurde het seizoen zes weken. Met verval en kost vrij kwam toen het weekloon op 40.12. Gezien de groote risico's zijn de verdiensten van de reeders uiterst gering geweest. Verschei dene reeders zijn bereid den Rijksaccoun tant hun boeken voor te leggen. Om een staking te voorkomen hebben de reeders reeds toegegeven. Het voorstel van den Rijksbemiddelaar was geen bemidde lingsvoorstel. Thans ligt de geheele visscherij stop. Is dit de dank voor de groote offers, die de reederijen zich getroost hebben om hun schepen te moderniseeren? Dit kan de be doeling van de visschers nooit zijn. Te be wijzen is het, dat de reederlj niet meer kan geven. Deze staking is niet gemotiveerd en gaat niet om loonsverhooging. Daarvan is de geheele reederij overtuigd. UIT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen is voor het tijdvak van 16 Mei 1929 tot en met 30 April 1930 benoemd tot conservator bij de bibliotheek der Rijksuniversiteit te Leiden dr. H. P. Blok, bizonder hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit to Utrecht. op verzoek eervol ontslagen met dank mr. L. H. Roeters van Lennep als lid van het college van regenten over de gevange nissen te Leeuwarden; benoemd tot lid van het college van re genten over de gevangenissen te Leeuwar den mr. J. F. van Beeck Calkoen, rechter in de rechtbank te Leeuwarden; te Haarlem; mr. L. H. Roeters van Len nep, officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem; op verzoek eervol ontslagen met dank J Groeneveld, als lid van het college van re genten over de gevangenis te Winschoten; op verzoek eervol ontslagen met dank mr. C. II. Thiebout, als lid, tevens voorzit ter van het colltge van regenten over de gevangenis te Zwolle; ten het landgoed, zonder ons aan ernstige gevolgen bloot te stellen." Mevrouw Talbot had haar bonten muts opgezet, die haar heel aardig stond. Het was echt lenteweer. Mijnheer profiteerde daarvan en zat in een langen stoel op het terras. Hij keek naar haar op uit de cou rant, die hij zat te lezen. „Beteekent dat, dat je graag een wande lingetje wou doen „Ja. Ik ben hier nu, ik begin te vergeten, hoeveel dagen is het, drie of vier of vijf." „Vijf." „Misschien zes." „Neen, geen zes." „Hoe lang het dan wezen mag, maar ik heb geen andere lichaamsbeweging gehad dan het park rond, als een eekhoorntje in zijn kooi." „Loopen eekhoorntjes in kooien het hee le park om „Je weet heel goed wat ik bedoel. Ik moet een wandeling doen buiten het land goed, zonder bang te hoeven wezen niel binnengelaten te worden wanneer ik terug wil komen." „Ik beloof je. dat je toegelaten zult wor den, op welk uur van den dag of den nacht als je verkiest. Welken kant wou je op wandelen „Dien kant uithet hek waar mijnheer Sayers trachtte ons uit te zetten. A propos, ik beb dien man niet weergezien." „Misschien heeft mijnheer Sayers de les, die hij ontvangen heeft, ter harte genomen. Wou je alleen gaan, of mag ik de eer heb ben je mijn geleide aan te bieden Hij was opgestaan en met de opgevou wen courant in de band zag hij haar aan met een glimlachje, dat zij echter niet be antwoordde. alphabetisclie aanbevelingslijsten voor twee rechteisplaatsen in de rechtbank te 's-Gravenhage: le lijst: mrs. G. II. B. van den Boom, rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te 's-Gravenhage; II. Haga, rechter in de rechtbank te Haarlem; P. H. Smits, advo caat cn procureur cn* rechter-plaatsvervan ger in de rechtbank te Arnhem; 2e lijst: mrs. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, advocaat en procureur te Leiden; J. II. van Laer, rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te 's-Gravenhage; A. J. Pau- lus. rechter in de rechtbank te Dordrecht. Minister van der Vegte steekt de eerste spade Gisterochtend om 8 uur 15 is de minister van waterstaat in gezelschap van tal van genoodigden uit Leeuwarden naar Ame land vertrokken om de eerste spade te ste ken voor den dijkaanleg op Ameland, welk werk door het waterschap Nes—Buren is gegund aan de N.V. Amsterdamsche Bal- lastmaatschappij te Amsterdam voor 277.000. Ruim 11 uur vereenigden de gasten zich in hot hotel Hofker te Nes, waar de voor zitter van het waterschap, mr. D. van Wei deren baron Rengers, van Leeuwarden, de aanwezigen welkom heette, in het bijzon der den minister van waterstaat. Voorts werd een woord van dank ge bracht aan den heer Th. van Weideren baron Rengers, die door zijn onvermoei- den arbeid en onbegrensd vertrouwen in de toekomst van Ameland, ondanks schier onoverkomelijk schijnende moeilijkheden, den dijkaanleg van de Gricér, het begin van den vooruitgang van Ameland, heeft tot stand gebracht. Spreker hoopte en verwachtte, dat de werken spoedig tot verbeterde toestanden in het waterschap Nes—Buren zullen lel den. Hierna begaven de aanwezigen zich naar de Slenk,waar de minister de eerste spade zou steken. Voordat hiertoe werd overgegaan, sprak de heer Rengers nog een enkel woord. Hij dankte in de eerste plaats den minister van waterstaat voor de geboden hulp en hij betreurde het, dat minister Kan niet aanwezig kon zijn. Voorts werd dank ge bracht aan den commissaris der Koningin in Friesland, Gedep. Staten, Prov. Staten, den heer Falkena, rijksinspecteur bij de werkverschaffingen en den hoofdingenieur van den prov. waterstaat in Friesland, den heer D. F. Wouda Hierna reikte spreker de spade over aan minister Van der Vegte, die daarop onge veer zeide Mijnheer de dijkgraaf! U heeft mij hier aangesteld als grondwerker en aangezien van een grondwerker wordt verlangd, dat hij werkt en niet een redevoering gaat houden, zal ik het hier nagenoeg bij laten, vooral ook daar ik later op den dag nog wel gelegenheid zal krijgen, mede namens mijn ambtenoot Kan, die hier wel verte genwoordigd is, maar niet tegenwoordig. De reden ligt voor de hand. Natuurlijk is hij in de eerste plaats wegens ambtsbezig heden ^rhinderd, maar voorts zal hij ook gevreesd hebben, dat hij, evenals ik, zou worden aangesteld als grondwerker, en dat hij het er niet goed zou afbrengen. Ik heb in deze meer moed en ik hoop het er zoo goed af tc brengen, dat, mocht ik eens demissionnair worden, ik hier een kans heb om als grondwerker te worden aan genomen. Vervolgens stak de minister de spade in den grond, verwerkte eenige schoppen aarde en gaf de spade toen weer aan mr. D. van Weideren baron Rengers, met den wensch, dat de werkzaamheden goed zul len slagen. (N. R. Ct.) „Ik ben je zeer verplicht, maar ik heb al een geleide, Phoebe Het jonge meisje kwam naar buiten, ge kleed om uit te gaan, Betty richtte het woord tot haarMijnheer Talbot schijnt te meenen, dat wij zeker kunnen zijn wel weer binnengelaten te worden we wilden die wandeling doen waarover je met mij gesproken hebt." Met hun drieën begaven zij zich naar den uitgang. Er was een soort van wapenstil stand ontstaan, als een windstilte die den storm voorafgaat. John Eva had geen open lijke teekenen van vijandschap getoond. Hij had tafel gediend, zonder eenig bewijs te geven van hetgeen er in hem omging. Talbot van zijn kant was volmaakt tevre den geweest de zaken te laten gaan, zon der ooit eenig bewijs van onrust te geven. Zijn vrouw was haar eigen gang gegaan, zonder hem of iemand anders met haar gezelschap lastig te vallen. Zij had ontdekt dat er een bibliotheek in huis was. met een grooten voorraad boeken daar scheen zij met genoegen een groot gedeelte van den dag door te brengen. Niet alleen was er niets gebeurd, maar een vreemdeling zou geenszins bespeurd hebben, dat er iets ge beuren zou. Toch had ieder der inwonen- den in huis reden te vermoeden, dat er vreemde dingen zouden gebeuren. Toen het drietal bij het hek was, haalde Talbot zijn sleutel uit zijn zak. „Phoebé schijnt gelijk gehad te hebben, toen ze zei, dat men er alles mee open kon krijgen. Het is mij nog altijd gelukt en ik heb het al een of tweemaal geprobeerd op heel vreemde plaatsen. Venmorgen las ik een advertentie in de courant van een sleutel, ook looper genaamd, waarmede men vijfhonderd sloten open kan maken, STADS VERFRAAIING. (Alle rechten voorbehouden). Dc vuilnisbelt in onze Stad, Heeft thans een filiaal. Schoon niet precies daarvoor bestemd, Marcheert het kolossaal. Zelfs mompelt men reeds hier en daar Bij dit stuks stads-verdriet: „De Stadsbelt gaat nog binnenkort Door 't filiaal failliet". De aanvoer wordt perfect verzorgd, Een stijgt schier met den dag. F.n met de voorraad rijst de stank*. Wie eenmaal 't fraais hier zag, En profiteert van 'fc schoon gezicht, En even blijven zou, Hij ergert zich aan dat bedrijf En valt tenslotte flauw Is er dan zoo veel vuil alhier Dat onze groote belt voor het bewaren van dat „goed" Als onvoldoende geldt? Dat men een nieuw gebouwde wijk, Een prachtplein, promoveert Tot vuilbewanrplaats cn daar dan Zoo'n smeerboel tolereert Zelfs de gemeentewerklui doen Er zeer actief aan mee, j En sjouwen 't afval van het park i Genoeg'lijk naar die steé. 't Borneoplein is, heb ik *t goed Ken plein door aanleg mooi. Het praalt juist nu in luister door Een schooncn voorjaarstooi. Maar al dat moois bederft men er Doordat men vuil daar stort En 't er voor een behoorlijk inenscfi Haast onbewoonbaar wordt. Wie mest dit mooie plein eens uit? 't Is een ugent geval. Het liefste plekje uit onz' Stad Lijkt hier een varkensstal l GROEGROE. DE PRINS IN GRONINGEN. Met den sneltrein van 1.27 uur arriveer de Prins Hendrik gistermiddag te Gronin gen in gezelschap van zijn adjudant Jhr. Laman Trip. Z. K. H. werd aan het station begroet door den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachhouwer en door den burgemeester van Groningen jhr. mr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosen thal en zijn garnizoens-commandant Over ste Ilaenen en enkele leden der Johanniter Orde. Na de begroeting reed het gezelschap naar het gouvernementsgebouw waar de bijeenkomst der Johanniter Ridders zou plaats hebben. Te ongeveer half vier werd een rijtoer door de std gemaakt en vervol gens werd gereden naar Paterswolde waar in het Clubhuis eenige tijd is vertoefd. Gisteravond te 8 uur zou een diner wor den gebruikt in het hotel „De Doelen". DOOR EEN VALLENDEN STEEN GEDOOD. Door schilders, die werk .verrichtten in de Bosboom Toussaintstraat 38 te Amster dam, was geconstateerd dat eenige steencn aan den rand van het dak los zaten. Zij stelden daarvan den huiseigenaar in ken nis, die opdracht gaf aan een opzichter de zaak nader te onderzoeken. Toen hieraan gistermorgen ongeveer half negen gevolg werd gegeven en de opzichter de steenen aanraakte, viel een stuk steen naar be neden. Op datzelfde oogenblik verliet een 23- jarige kantoorbediende, die op de tweedo verdieping van het belendende perceel woont, zijn woning en kreeg den vallenden steen op het hoofd. Hij zeeg ineen en gaf eenige oogenblikken later den geest. alle van elkaar verschillend, en bet wat zulk een klein sleuteltje dat je 't wel aan je horlogeketting kon hangen. Deze is niet zoo klein als het bedoelde in de courant maar je kunt er evenveel mee doen." Hij had het hek opengemaakt „Ziezoo. Nu zijn wij het landgoed uit. Door welk hek wilt u terugkeeren Betty keek het dienstmeisje aan. „Door dit Phoebé „Over hoeveel tijd Nogmaals richtte mevrouw Talbot het woord tot het dienstmeisje, dat er nieta van scheen te begrijpen. „Over een uur, denk ik. Misschien wat meer of misschien wat minder." „Als u terugkomt, over drio kwartier zal ik maar zeggen, dan moet u aan het hekje kloppen met een stokje of een steen ik denk dat ik u wel beloven kan open te doen voordat u tot twintig geteld hebt. Ik wensch u een prettige wandeling. Op een dag als vandaag en in zulk een streek twijfel ik er niet aan of ge zult genieten van het loopje." Mevrouw Talbot verwijderde zich met t meisjemisschien hadden ze niet opge merkt, dat hij zijn hoed voor hen had af genomen toen hij afscheid nam. Zoodra zij weg waren sloot hij het hek en begon over de dingen na to denken. „Het zou niet mooi van mij zijn ze na le kijken, ofschoon ik er een mooi ding om zou willen verwedden, dat ik precies weet waar zij heen gaan. Wat een raar wereld je toch Met een alledaagsche verzuchting keek" hij naar de couranten, die hij in een rolle tje onder zijn arm droeg. iWordt yervolgd.J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5