WIJNHANDEL J.A. SGHOTERMAN&Zn. Gewas 1924 St. Emilion f 1.40 156.- Uitgebreide collectie Behangselpapieren - Bespanningsstotfen Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH, West-Singel 12-13. Telefoon 238. UTR,STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 UIT DEN OMTREK. RADIOPROGRAMMA Humorhoekje j? BIJZONDER AANBEVOLEN per flesch per anker H. MEURSING. f In den ouderdom van 71 jaren is te Was senaar overleden de heer TI. Meursing, vroeger glasfabrikant te Buinen. De heer Meursing is van af 1898 geduren de een reeks van bijna 20 jaren lid van de Provinciale Staten van Drenthe geweest en heeft van Maart 1918 tot medio 1919 sit ting gehad in het college van Gedeputeer de Staten dier provincie. Soesi. De heer L A. llèyster Jr. te Utrecht is benoemd tot ambtenaar ten kan tore van den gemeente-ont\anger te Soest. BOSCHBRAND. Barneveld. Pinkstermaandag is in de Staatsbosschen to Boescboten, onder deze gemeente, brand ontstaan, die zich een oogenblik ernstig liet aanzien. Geluk kig echter slaagden een aantal arbeiders, werkzaam bij het Staatsboschbeheer, er in de vlammen te blusschen nog voor zij een al te groote uitbreiding hadden gekregen. HET DIERENPARK. Steeds nieuwe geschenken. Baarn. De bevolking van het Die- renparkje in het Maarschalkerbosch breidt zich gaandeweg uit, dank zij de mooie gif ten van particulieren. Burgemeester en Wethouders ontvingen thans nog een paar ganzen van den heer A. C. Bouwmeester, wonende, aan het Zuidereind. HET ONGEVAL OP DE EEM. De oorzaak ervan. Baarn. Omtrent de toedracht van het ongeluk op de rivier de Eein, waarbij 2 ongeveer twintigjarige Spakenburgers het leven lieten, kunnen wij nog het vol gende mededeeloo. Toen de hoot zich ongeveer 25 Meter ten Zuiden van de Eembrug bevond, en mid den op de rivier, wilde een der jonge men- schen, die aan bet roer gezeten was, van plaats verwisselen en bet roer aan een ander overgeven. Te dien einde wilde hij naar voren in de boot stappen, doch kwam daarbij noodlottigerwijze te vallen, waar door de hoot, die gedeeltelijk met den wa terspiegel gelijk lag, omdat alle personcD zich daarin op een punt hadden nederge zet, water schepte en onmiddellijk omkan telde. Dit ging alles zoo. vlug in ziju wer king, dat ooggetuigen, die zich op de Eem brug bevonden, nauwelijks konden $ien hoe precies het verloop van dit ongeluk was. Een van tie jonge mannen wist al zwemmende de oevers te bereiken. De twee meisjes klemden zich \ast aan de boot, die geheel met de kiel naar hoven lag. Onmid dellijk begaf zich gekleed te water de heer TI. Zoethout uit Amersfoort, die er in mocht slagen een van de meisjes, die icn slotte genoodzaakt werd de boot los te laten, be houden aan wal te brengen. Het andere meisje werd gered door den Brugwachter ,van IJken, die zich met zijn zoon in een roeiboot naar de plaats van liet ongeluk begaf. Bovengenoemde Spakenburgers, die niet konden zwemmen, konden niet gered worden en verdronken onmiddellijk ter plaatse. Naar de lijken werd gedregd door particulieren, o.a door den brugwachter en ook door de politie. De lijken werden spoedig opgehaald. TERAARDEBESTELLING J. J. DE HEUS. Groote belangstelling uit alle kringen. Barneveld. Dinsdagmiddag is on der groote belangstelling op het oude kerk hof alhier teraardebesteld bet stoffelijk overschot van den heer J. J. de Heus, van wiens overlijden wij reeds melding hebben gemaakt. In den langen begrafenisstoet, of op den doodenakker, werden opgemerkt de heeren W. baron van Nagel), oud-burge meester, de wethouder, de heer II. v. d. Craats, de gemeente-secretaris, de heer J. Admiraal, eenige raadsleden, bestuursle den van Vereenigingen, waarin de overle dene zitting heeft gehad, groep kooplieden van elders, met wie de afgestorvene vele jaren handel heeft gedaan, en tal van an dere belangstellenden. Aan de geopende groeve werd het eerst het woord gevoerd door den heer baron van Nagell, die er op wees, dat de over ledene 52 jaar in deze gemeente heeft ge woond. Spreker heeft vooral de werk kracht, de energie en den juisten blik in de toekomst van nu wijlen den heer de Heus leeren kennen en waardeerer», gedu rende de vele jaren, die de afgestorvens in den gemeenteraad zitting had. Op veler lei gebied heeft hij de gemeentebelangen gediend en geen taak was hem te zwaar en geen werk te groot, waar het gold de behartiging der gemeentezaken. Voorts memoreerde spreker, wat de heer de Heus, als lid der Gezondheidscommissie, voor de volksgezondheid heeft gedaan. Ook op dit gebied is bij zijn aftreden een leeg te ontstaan, die niet gemakkelijk kan wor den aangevuld, en, jammer genoeg, was bet tegenwoordige lid der Gezondheids commissie hier ter plaatse, wegens onge steldheid. verhinderd hier op te sommen, wat de commissio in don heer de Heus, bij diens bedanken verloor. Vervolgens herdacht de lieer J. G. Kruijs- bergen, wat de Barueveldsche Bouwver- eeniging, welker bestuurslid en vervolgens voorzitter do heer de Heus een aantal ja ren is geweest, aan den overledene te dan ken hoeft. Ook hier toonde hij te zijn de zakenman met den helderen blik, uan wien deze gemeente zooveel verschuldigd is. Ten slotte sprak Ds. van Boven, predi kant hij de Ned. TIerv. Gemeente te Hoe velaken, woorden van troost, in de eerste plaats tot de bedroefde weduwe en vervol gens tot de treurende kinderen, waarna hij met een kort gebed eindigde. Een der zoons, de heer A. J. de Heus, dankte, namens de familie, voor de waar- deerende woorden, door de heeren baron van Nagell, Ivruijsbergen en Ds. van Boven gesproken, en verder allen voor de laatste eer. den gelieden afgestorven eerwezen. BOSCHBRAND. Op bet domein der Koningin- Moeder. Baarn. Voor de tweede maal is thans brand ontstaan in de bosschen van H.M. de Koningin-Moeder. Door het onvoorzich tig omgaan met vuur sloegen de vlammen op in een bosch van eiken hakhout, nabij de Troon, waardoor niet kon worden voor komen, dat ongeveer G00 vierkante Meters bosch door het vuur vernield werden. Met vereende krachten werd de brand ge- bluscht. De politie werd hierin bijgestaan door talrijke particulieren, w.o. een aantal Duitschers. ONEENIGHEDEN IN BUNSCHOTEN. Een rekest tot nict-bcnooraing. Voor den president der Utrechtsche recht bank heeft Dinsdagmiddag in kort geding een procedure gediend die aan het licht heeft gebracht dat in de gemeente Bun schoten lusschen een aantal ingezetenen en den burgemeester een verhouding be staat. die zóó pijnlijk schijnt te zijn gewor den, dat een deel der burgerij uit de ge meente Bunschoten tot den minister een adres gaat richten, met verzoek het tegen woordige hoofd der gemeente niet als zoo danig opnieuw te benoemen. Het bleek ter terechtzitting gistermiddag, dat \an de firma Heuvelink in Bunscho ten door den burgemeester een vrachtauto was in beslag genomen, wijl dit voertuig stond op een daartoe als verboden aange wezen plek grond, en de eigenaresse van den wagen, de firma Heuvelink, niet bereid was de auto van die plaats te verwijderen. Do heeren Heuvelink hadden rechtskundi gen bijstand ingeroepen van mr. Sieburg te Utrecht, die tegen gistermiddag den burgemeester van Bunschoten, den heer Besselaar had gedagvaard voor den presi dent der Utrechtsche rechtbank, met de bedoeling door dezen president in kort ge ding te doen beslissen dat de bewuste vrachtauto onmiddellijk aan de firma Heu velink moest worden teruggegeven, zijnde de auto geheel onrechtmatig door den bur gemeester van Bunschoten in beslag ge houden. Mr. Sieburg lichtte gistermiddag de door bem in de dagvaarding gestelde feiten na der toe. Pleiter vestigde er de aandacht op, dat deze procedure alweder een uitvloei sel Is van den toestand van middeleeuwscb terrorisme, die in Bunschoten bestaat en do gemoederen der ingezetenen aldaar zéér in beweging beeft gebracht. De verbitte ring is er, volgens mr. Sieburg, zóó boog gestegen, dat men er een tweetal nummers heeft uitgegeven van een pamflet, getiteld „De stofzuiger", waarin allerlei grieven tegen de leiding der gemeente worden te berde gebracht. En instede nu. dat er ge tracht wordt aan die verbitterde stemming een einde t.e maken, wordt schier eiken dag weer reden gegeven tot nieuwe erger nis. Htt is een niet te ontkennen feit, dat Bunschoten bij velen in het z.g. verd m- boekje staat en volgens mr. Sieburg doet de gemeenteleiding haar best om Bunscho ten al meer en méér daarin onder te dom pelen. Gevolg van deze verdeeldheid-zaaien de geschiedenis is, dat er bij de rechtbank verschillende processen loopende zijn waarin Bunschoten een rol speelt. Mr. Sie burg citeerde uit „De Stofzuiger" verschei dene uitdrukkingen en als het 2óó ver in een gemeente is gekomen, dat men derge lijke dingen publiceert aangaande bet be leid van den burgemeester, dan 13 er toch wel aanleiding voor de vraag: of het geen tijd is geworden voor dien burgemeester om been te gaanl De heer Sieburg wees er verder op, dat de verschijning van „De Stofuiger" reactie heeft opgeleverd in den vorm van artikelen door den burgemeester geschreven in het Gereformeerde Kerk blad, in welke artikelen het hoofd der ge meente er zooveel al9 zün leedwezen over te kennen gaf. dat Bunschoten niet een zelfde lot had gedeeld als Borculo in den Achterhoek. Al dat geschrijf, over en weer, is wel teekenend voor de verhoudingen iD de gemeente Bunschoten. Wat is nu de his torie geweest met de in beslag genomen auto? De heeren Heuvelink hadden voor het paud huuner onderneming in Bunscho ten vaak een vrachtauto staan, wat een doom in het oog was des burgemeesters, die met de heeren Heuvelink ongenoegen had. Processen-verbaal tegen de firma Heuvelink ingebracht door de Bunschoter politie werden door de justitie terzijde ge legd en hadden dus geen voortgaug. Daar na is iu do Bunschoter politio-verordening een nieuw artikel opgenomen, met spoed afgekondigd, waarin enkele plaatsen door B. en W. met name werden genoemd als punten waar men in het dorp Bunschoten geen auto mocht laten buitenstaan anders dan voor laden en lossen. Tot die met na me genoemde plaatsen behoorde óók het terrein vóór liet pand der heeren Heuve link. Toen die firma niet van zins was, zich aan deze verregaande plagerij te on derwerpen en dus een vrachtauto liet bui tenstaan, heeft de burgemeester een der heeren Heuvelink op den openbaren weg toegevoegd. „Je bent een ellendeling". Te dezer zake is alweer een klacht ingediend tegen den burgemeester wegens beleedi- ging. De burgemeester heeft daarop de firma Heuvelink laten verbaliseeren door de politie en de vrachtauto der firma in beslag doen nemen, toen deze weigerde de auto naar een ander punt te verplaat sen. De politie van Bunschoten zat met de zaak verlegen, maar zei tegen de heeren Heuvelink: „U moet het óns maar niet kwalijk nemen, wij moeten nu eenmaal doen wat 0113 bevolen wordt". Een bekeu ring dus onder politioneels excusen De auto werd op de gemeentewerf aan de ket ting gelegd. Mr. Sieburg vorderde nu, dat de vrachtwagen onmiddellijk aan de eige naresse zou worden teruggegeven, omdat de- rechtmatigheid van de inbeslagneming van begin tot einde zoek was en de ge meente Bunschoten geen enkele pretentie op de auto kon laten gelden. Voor de in middels door de firma Heuvelink geleden schade moest volgens mr. Sieburg in ieder geval de burgemeester in privé verant woordelijk worden gesteld gij zeker de ge meente Bunschoten en dus óók de heer Besselaar in hoedanigheid. Mr. Sieburg vroeg den president, zoo mogelijk gisteren nog vonnis te willen wijzen, aangezien de vrachtauto voor de heeren Heuvelink on misbaar is. en de vergoeding van schade, door hen geleden wegens gemis van de auto te willen bepalen op 100 per clag. De burgemeester \an Bunschoten, de heer Besselaar, heeft daarna de zaak loo- géliplït, beschouwd van af zijn standpunt. De heer Besselaar stelde voorop, de eer te' hebben dezen advocaat van de heeren Hen' velink, mr. Sieburg, niet te kennen en daarbij zéér te hopen, hem ook nooit van naderbij te leeren kennen. Mr. Sieburg: „Dat noem ik zéér beleedi- gend en ik verzoek er acte van". De burgemeester vervolgde zijn verdedi ging met te stipuleeren, dat wat in de dagvaarding stond vermeld, in hoofd zaak onwaarheid bevatte. In die dagvaar ding is sprake van weigering aan de zijde van den burgemeester, om de iu beslag-ge- nomen auto aan de heeren Heuvelink terug te geven. Maar van zulk een weigering is nimmer quaestie geweest, om de eenvoudi ge reden, dat er nooit of te nimmer een verzoek is gedaan, orn de auto terug te mogen bekomen. En waar dat nooit ge beurd is, is er ook nooit wat geweigerd. Dat de firma Heuvelink schade zou heb ben door het missen van de auto is óók on waar, want de heeren Heuvelink brengen hun producten nèt zoo makkelijk rond met een anderen wagen, als vóór de inbeslag name. Wat is er evenwel voorafgegaan aan het in beslagnemen van de auto? De firma Heuvelink was gewoon baar vrachtauto te doen verblijven vóór de zaak, bij den in gang van het dorp, waar de doortocht voor andere voertuigen zóó smal was, dat de passage over den openbaren weg er door word gestremd. De heeren Heuvelink ge bruikten bovendien de openbare straat bij wijze van herstel-plaats voor hun auto en dat belemmerde het verkeer nog ernstiger Daarvoor is de firma Heuvelink zeker wel honderdmaal gewaarschuwd, maar de hee ren stoorden zich aan niets. Het toenemend vervoer door de Dorpsstraat ondervond steeds grootere overlast en het aantal klachten over weg-versperring door de fir ma Heuvelink was legio. Nu zal men zeg gen: waarom zoo laDg geduld geoefend met deze verkeers-belenlmcnng. Antwoord: men wilde vóór alle3 een bloeiend bedrijf geen moeilijkheden in den weg leggen. Maar ten slotte ging het niet langer zoo en is pro ces-verbaal tegen de firma opgemaakt. De desbetreffende bepaling uit de politie-ver- ordening bleek evenwel te weinig houvast te geven voor een vervolging en de politie beklaagde zich daarover. Nu stelt mr. Sie burg het voor, alsof de firma Heuvelink zou worden „gezocht", maar dat is posi tief onwaar. De heer Sieburg heeft op een goeien dag den burgemeester van Bunscho ten getelefoneerd en op brutalen toon ge- eischt dat het nu eens „uit moest zijn" met dat geageer tegen de ITeuvelinks en dat hij (mr. Sieburg) zich anders zou wenden tol den Commissaris der Koningin. Mr. Sieburg: „Dat is ook gebeurd De burgemeester: „En daarop heb i k ge zegd: Zoudt U zich maar niet liever direct tot den minister wenden?" Mr. Sieburg: „Dat is eveneens gebeurd". De burgemeester vervolgt, mededeelende dat toen de politie-verordening van Bun schoten Is gewijzigd, waarin twee plaatsen in de gemeente werden genoemd, waar men, wegens de smalheid van de Dorps straat, geen auto's mocht laten staan. Niet temin ging de firma Heuvelink door met het laten staan harer auto op het verbo den punt, wat toen jn -strijd was mej <ie verordening. En aangezien de heeren Heu velink niet genegen waren de auto weg te halen, liet de burgemeester -haar versjou wen, wat uiterst moeilijk ging, wijl do wa gen intusschen totaal onklaar was ge maakt: de remmen waren vastgeschroefd, de accu was er uitgenomen, de versnel lingsbak verwijderd, blijkbaar alles ge daan. om het verzetten van de auto onuig gelijk te maken. Er moest een monteur aan te Das komen om den wagen rijdbaar te maken. Middelerwijl stonden do heeren Heuvelink en hun personeel ons uit te la chen, om al de moeite die wij moesten aan wenden om do auto in beweging te krijgen, En op dèt moment heb ik toen tot een van de firmanten gezegd: „Je bent een ellende ling". En dat woord wilde do burgemeester ook thans nog direct weer herhalen. Intus schen had hij (de burgemeester) al lang overwogen, om do in beslag genomen auto weder vrij te geven; maar de chef-veld wachter had bem geadviseerd daarmee te wachten tot de zaak voor het kantonge recht te Amersfoort zou hebben gediend, heden, Woensdag 22 Mei. Maar er was af gesproken en de burgemeester had daar toe ook opdracht gegeven: komt Heuvelink om de auto vragen, dan dadelijk den wagen beschikbaar stellen. Maar er is niets van dien aard gevraagd. De firma Heuvelink zet nu blijkbaar alles op alles om de nieu we politie-verordening weer ongedaan te maken, maar dat zal nooit gebeuren, om dat het algemeen belang van Bunschoten vordert een ongehinderde doortocht in Je Dorpsstraat ter wille van een veilig ver keer. De burgemeester besloot met de op merking, dat het hem onbegrijpelijk voor kwam, dat iemand voor zulke dingen a's met de firma Heuvelink waren gepasseerd, door bet vuur durfde te gaan. „Ware i k advocaat, dan zou ik mij er voor schamen" Replieken van beide partijen. Mr. Sieburg wilde bij repliek nog me- dedeelen dat men in Bunschoten zóó alge meen afkeerig is van de leiding der ge meente. dat rnen een request bij den mi nister zal indienen om den tegenwoordigen burgemeester niet te herbenoemen. De burgemeester: ..Dat doe men maar. Tiet kan mij geen steek schelen". Mr. Sieburg ontkende met nadruk dat de auto met opzet onklaar was gemaakt. De wagen moest gerepareerd worden en daar om waren enkele onderdeelcn er uit geno men, voor revisie. Dat de burgemeester be reid was den wagen op eerste aanvrage te rug te geven, bewijst ook zijnerzijds al zonneklaar, dat de eisch tot onmiddellijke teruggave volkomen rechtmatig is. Dat de burgemeester van die teruggave echter af zag, op advies van zijn veldwachter dat is teekenend voor de Bunschoter verhou dingen. Een veldwachter die den burge meester raad geeft! De burgemeester daarentegen hield even positief vol, dat de auto met moedwil on klaar was gemaakt. Dc remmen zaten stijf aangeschroefd. De monteur die te hulp werd geroepen, is bereid te bevestigon dat de onderdeelen met opzet waren defect ge maakt. Wat noodig was om den wagen te doen loopen, dit ontbrak. En als de heeren Heuvelink onder eede werden gehoord zou den zij wel moeten verklaren, dat de auto opzettelijk was gebracht in een too- stand van onbruikbaarheid. De president der rechtbank: „Op welken rechtsgrond liet U als burgemeester de auto in beslag nemen?" De burgemeester: „Wij hadden, als wij gewild hadden, art ISO der Gemeentewet kunnen toepassen, maar daartoe zou ik met de wethouders overleg gepleegd moe ten hebben, wat niet geschied is. De wa gen stond hinderlijk in den weg en moest dus wel verwijderd worden; niet goed schiks dan kwaadschiks". De president: „Artikel 180 Gemeentewet heeft U derhalve niet toegepast. En een rechtmatige grond voor het vasthouden der auto bezat U alzoo niet. U kunt dien grond nu ook niet aanvoeren?' De burgemeester antwoordt ontkennend. Hij voegt er evenwel aan toe. dat waar de politie-verordening overtreden was, hij be slag heeft gelegd op het voorwerp, waar mede de overtreding was gepleegd, een voorwerp dat men bovendien als sta-in- den-weg op straat liet staan, niet bereid was dat weg te nemen en de mogelijkheid voor die wegneming had pogen te verijde len door de auto onklaar te maken. De wagen was zelfs zóó onklaar, dat de wie len niet te verwikken of te verwegen wa ren. Ook de frictie was uit den wagen ver dwenen. Dat duldde allemaal op moedwil. Andere overwegingen heeft hij bij dc inbe-' slagneming nief laten gelden. De president deelt mee, dat het hera dooi' drukke ambtsbezigheden niet mogelijk i» nog de-en dag vonnis te wijzen. Hij be paalt het vonnis in dit kort geding op Don derdagmorgen 10 uur. U. M. O. Nieuwe rijwielpaden in het Zeistci bosch. Door de bekende rijwielpadver- eeniging U. 51. O. (Utrecht met Omstreken) is. niettegenstaande nog te weinig wielrij ders die nuttige vèreeniging steunen door een lidmaatschap, een nieuw rijwiel pad aangelegd iu het verlengde van dat pad langs de z.g. Zwitserscho Kade van den Jagerssingel langs den bóschrand over de heuvels en langs het Clubhuis van het Meisjesgilde naar Tusschen de Dennen. Een fraai boschgedeelie is thans weer be rijdbaar. Gemist worden echter nog de navolgende paden: a. Van Tusschen de Dennen langs het Bisonpark naar de Prof. Lorentzlaan, waardoor een verbinding van de nieuwe wijk bij het Kerckebosch naar het Station en Nieuw Zeist zou worden verkregen. b. Een verbinding van het nieuwe pad van Tusscheu do Dennen naar den Arn hemsehen Bovenweg. c. Een pad achter langs de Begraafplaats naar de Prof. Lorentzlaan. Indien U. M. O van die paden de toe stemming van Burgemeester en Wethou ders kon verkrijgen, of wel dat de ge meenteraad aandrong om die paden met. behulp van U. M. O. tot stand te brengeu, zouden zeer veel wielrijders gebaat wor den en vele hoofdwegen van veel wielrij ders ontlast, worden. Donderdag 23 Mei. Huizen. li.ÜO—11.30 v.m. Korte Zie- kendicnst. 12.301.15. n.m. Middagconcert. 5.006.30 n.m. Concert. 6.307.00 n.m. Spreker. 7.00—8.00 n.m. Orgelconcert. Van af 8.00 n.m. Uitzendavond. Hilversum. Tijdsein. Morgenwij ding. Politieberichten. Lunchmuziek. 2.00 2.30. Lezing over „Electrieiteit in uw buis" door dr. ir. Halbertsraa. Gramofoonmuziek. Knipcursus. Ziekcnuurtje van 4.00—5.00. Sportproguose. Tijdsein. O.UO—7.15 Diner- muziek. 7.15—7.45. Lezing: Hoe moeten we reizen?" Politieberichten. Tijdsein. 8.01 10.00. Vaudeville-programma. Persberich ten. 10.15. Aansluiting van het Rembrandt- Theater te Eindhoven. Vrijdag 24 Mol Huiden. Korte Ziekendienst. Gods dienstig halfuurtje. Tijdsein. Lunchmuziek. 1.15—200. Nieuwste Gramofoonplaten. 8.00 4.00: Vrouwenuurtje. Gramofoonplaten- concert 5.00—6.45. Concert. Spreker. Pers berichten. 7.40 V.P.R.O.-Cyclus. 8.15 Con cert. V.P R.O.-cursus. 9.30. Concert. Decla matie. 10.20. Concert. Hilversum. Tijdsein. Morgenwij ding. Politieberichten. Lunchmuziek. 12.15 2.00. Gramofoonmuziek. Lezing door me vrouw Wynacndts—Francken Dyserinck. Orgelrecital. 5.30—7.15. Dinermuziek. 6.00. Tijdsein. Voordrachten door Elias van Praag, van 6.016.15 en van 6.45—7.00. Di nermuziek. Radló.dokter. Tijdsein. Politie berichten. A.V.R.O. Toonecl Studio-opvoe ring. Zaterdag 25 Mei, Huizen. 11.30—1200. Godsdienstig halfuurtje. Tijdsein. 12.00. Lunchmuziek. 1.152.00. Nieuwste gramofoonplaten. Kin deruurtje. Dinermuziek. Journalistiek. Weekoverzicht. Gramofoonplaten. Dr. Ir. H. Gelissën over: „De beteekenis van goed- koope electriscbe energie voor de chemi sche industrie in Nederland" Concert en declamatie-avond van 8 00 tot 1100. Pers berichten. 11.00—12.00. Optreden van The. Columbia Three uit Amsterdam. Hilversum. Tijdsein. Morgenwijding. Politieberichten. Filmpraatje door Max Tak. 2.30—3.30. Aansluiting van het Tu- schinski-Theater te Amsterdam. Gramo foonmuziek. Lezing „Doel en streden der hoogere Textielschool." Vooravondconcert. Tijdsein. Politieberichten. Uitzending A. N. B. B. in Musis Sacrum". Gramofoonmu ziek. ,0\ De zeerobDaar lag ik. juffrouw; ik klemde mij vast aan een rondhout ln een vreeselijke zee hagel en sneeuw en alleen met broek en hemd aan. kuchend en niezend en een pl)n ln mijn hoofd Oude vrfjster: 't Is verschrikkelijk, wat akelig Ik weet precies wat dat ls. Ik zpu twee aspirine-tabletten gen1*"* hebben.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6