STADSNIEUWS.) NA TIEN DAGEN REISVAARDIG? 12.500 METER BOVEN DE AARDE Succes voor de Junker fabrieken SPORT OVERZICHT DE GRAF ZEPPELIN. Telegram van Laurent Eynac aan dr. Eek ener De duur van het oponthoud* van hei luchtschip Graf Zeppelin te Fricdrichthafen hangt in de eerste plaats af van de kwestie of de motorschade hel gevolg is geweest van uitputting der motoren, of dat techni sche veranderingen aangebracht moeten worden. In hel eerste geval /.ou het ruilen der motoren voldoende zijn Men zou dan over 8 a 10 dagen den tocht naar Amerika kunnen voortzetten, tiet schip kwam slechts niet vier motoren te Friedrichshafen aan. De achterste molorgonde! was leeg, \ooi gewichtscompensatie waren bedieningsman- schappen in dezen gondel gezet. Behalve de bakboordmotor, de enige die het uitgehou den heeft, waren hvee nieuwe en een ge bruikte motor ingebouwd De defecte motoren zouden Vrijdagmid dag bij de Majbach fabrieken aankomen. De hoop bestaat, dat men niet wekenlang werkloos behoeft, ie blijven. Waarschijnlijk zal de tocht naar Oost-Pruisen, die oor spronkelijk voor de Amerikaansche vlucht was vastgesteld, niet doorgaan. Vracht en post blijven voorloopig in het luchtschip De HamburgAmerika Lijn heeft een circu laire aan de afzenders der vrachten gericht. De meesten wenschcn, dat de vracht met het luchtschip naar Amerika zal gaan Een telegram van den Franschen minister van luchtvaart aan dr. Eckener. Laurent Eynac, de F ranse he minister van luchtvaart, heeft aan dr. Eckener een tele gram gezonden, waarin hij mededeelt met bijzonder genoegen de aankomst van de Zeppelin te Friedrichshafen te hebben ver nomen en waarin bij Eckener bedankt voor de gastvrijheid, die deze de Fransche ver tegenwoordigers aan boord van het lucht schip heeft betoond. Hel Wereldhoogte-record verbeterd Dessau, 20 Mei. (V.D.) Op hel vliegveld der Junkerfabrieken te Dessau werd he denmorgen een poging gedaan om hot ab solute lioogterecord voor vliegtuigen zon der nuttige belasting, dat thans op naam, staat van tie Amerikaan Champion op 11.750 Meter, welk record is erkend door de Federation Aéronautique Internationale te verbeteren. De Duilsche vlieger Willy Neunhofer bereikte met een Junker-toestel W. 33 een hoogte \an 12.500 Meier, en sloeg daarmee hei bestaande record inel bijna duizend Meter. De juiste hoogte kon torst geconstateerd worden nadat het toeslel weer op den grond was gekomen, waar «ie verzegelde lucntvaart-instruQionion door de hoogste instantie der bevoegde sport- autoriteit werden gecontrolee: Van de vlucht is proces-verbaal opgeni:\al r dooi den officieelen vertegenwoordiger van d* n Duitschen Luchtraad, von Linsingon on dit verbaal zal door den Duitschen Lucht raad bij de 1 édération Aéronautique In ternationale worden ingediend met het ver zoek. het le willen erkennen. Na homolo geering van dit record bezit Duitschland van de vier absolute wereldrecords, n.h voor de grootste sterkte, de grootste snel heid, de langste duur en de grootste hoogte het duur- rn hooglcrecord. De recordvlucht van Neunhofer was <le systematische voort zetting van «le reeks proef-hoogtevluchten. waarmee leeds velleden jaar begonnen wcrtl en waarbij speciaal proeven genomen werden betreffende de werking van den motor in een ijle atmosfeer, den invloed van temperatuursverschillen van 50 lot 00 graden Celsius op «Ie bestuurbaarheid en de reactie der verschillende onderdéelon on betreffend»? de verschillende wijzen van brandstof-verbruik Ter vermijding van het gevaar van bewusteloosheid Ingeval de zuurstoftoevoer in hel ongereede raakt aan liet stuurrad een interruptor-kuop aangebracht, welke, wanneer de piloot het bewustzijn zou verliezen, den mo tor zou uitschakelen en het /.eer stabiele vliegtuig in glijvlucht zou brengen Het wcreld-duurrecord ver beterd door de >.Fort Worth". N* evv "York 20 Mei (Y.D.i Onder liet ge juich van een duizendkoppige menigte LOONCONFLICTEN BIJ DE DUITSCHE SPOORWEGEN. Een kamer van arbitrage doet uitspraak. Berlijn, 21 Mei. (II. N\) Vandaag zijn onder voorzitterschap van den bemiddelaar onderhandelingen gevoerd tot bijlegging van het loonconflict bij de Duitsche Rijks- spoorwegen. Daar geen overeenstemming kon worden bereikt, werd een kamer van arbitrage ingericht, die vanavond laat een scheidsrechterlijke uitspraak heeft gedaan, waarbij de grondloonen voor de districten I tot IV met 3 pfennig per uur worden verhoogd. DE TROEBADOERS. In aansluiting aan het bericht betreffen do de ontbinding van het gezelschap-Pi- suisse verneemt het Hbld., dat de heer Col lin zal voortgaan met een trio do amuse mentskunst te dienen. Hiervoor is hem de medewerking toegezegd »an Diny van Maarle, die reeds deel uitmaakte van het G. P., en Walther Matthies. Dit gezelschap je zal den naam dragen van „De Tronba- doers". het onlangs door de ..Question Mark" ge vestigde duurrccord voor vliegtuigen door de „Fort Worth" gebroken. Zoowel de „Question Markals de „Fort Worth" worden door middel van tanks door ande re vliegtuigen in de lucht van benzine voorzien. De piloten van «le „Fort Worth" hebben gedurende hun vlucht reeds zeven tien malen in de lucht benzine laten bij vullen Zij zetten hun vlucht nog steeds voort en hopen 200 of misschien zelfs wel 300 uur in de lucht te kunnen blijven VOETBAL De gisteren gespeelde wedstrijd iusschen U. V. V. en Haarlem kon geen verandering meer brengen in het lot, «lat zich aan «1c cenige Utreclitsclic eerste klasser heeft vol trokken. Voor Haarlem bracht «lez»» wed strijd echter nog grootc belangen met zich, die in den vorm van oen 5—3 overwinning volkomen behartigd zijn. Door de oud-eerste klasser behoeft tégen Zeeburgia slechts een gelijk spel geforceerd te worden, het geen blijkt uit den stand: Haarlem Zeeburgia U. V. V. 3 2 1 5 11— 3 3 12 4 3—2 4_1 31 410 Hercules speelde tegen Vriendenschaar een gelijk spel. zoodat de kansen van deze beide clubs tegen elkaar op blijven wegen. Hercules 2 11 7—2 Vriendenschaar 2 11 3 3—2 Olympia 22 2—3 Fejonoord is goed op weg om den titel van landskampioen te bemachtigen. Op Sparta werd een 2—1 overwinning behaald. P. S. V. won op eigen terrein van Go Ahead, 32. en blijft zoodoende FeyenooixJ dicht op de hielen. De stand van de landscompctitie is nu: Fcyenoord P. S. V. Go Ahead Sparta Veloci tas 1-18 12-0 1 2 8 19—8 2 3 4 10—8 1113 3—3 lil 1—2; DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Sparta—Feyenoord 0—2 Philips— Go Ahead 2—1 Afdoeling I. From. 2de klasse. U. V. V.Haarlem 3—5 Prom. 3de klasse. Vriendenschaar—Hercules 1—1 Afdeeling lil. Prom. 2de klasse. P. E. C Enschcdcschc Boys 4—3 Afdeel ing IV. Prom. 2de klasse. Wilhclniina—Staatsmijn Emma 3—1 OM DEN U. P. V. B. WIMPEL 12 N.V.B. vereeniginyea heb ben ingeschreven. Evenals vorige jaren organiseert de U.P V.B. wedstrijden om den U.P.V.B.wimpel. Door 12 verecnigingcn is hiervoor ingeschre ven. waarvan «ie loting tot resultaat had. dat de volgemle wedstrijden zullen gespeeld worden: Zeist—Donar. Laren—B. F. C., H. V. C.— Baarn, Velox— Holland. Hilversum—Utrecht, D.O.S.—Voorwaarts. Zooals men ziet specld II. V. C. legen Baarn. Vermoedelijk wordt Zondag u.s deze ontmoeting gespeeld. BAKHUYS SPEELT NIET MEE. In den landenwedstrijd Neder landSchotland. Naar wij vau betrouwbare zljdo verno men. zal de speler Bakhuys (Z.A.C.). die zooals men weet. gekozen was om op 4 Juni a.s. in den landenwedstrijd tegen Schotland «le midvoorplaals te bezetten, niet in dien wedstrijd uitkomen. DE BESLISSINGSWEDSTRIJD QUICK t DONAR I 2-3 Voor de derde maal door Donar met de oneven goal gcldopt. Dc linkervleugel blinkt uit. Quick speelt degradatie-wedstrijden (W.) Deze voor beide club» zoo belangrijke ontmoeting werd gisteren te Baarn op het terrein van do V. V. „Baarn" ten aanschou- vve van eenige honderden belangstellenden gespeeld. Vanuit de Zuiderzee woei een vrij krach tige» wind schuin over het veld. waardoor ondanks de toenemende hitte, het voor de spelers mogelijk was voetbal te spelen. Reeds bij hel goal trappen viel hel ons op «lat de liilversumsche club een veel pooti- ger indruk maakte, dan onze stadgenooten, zoodot wij aanstonds het ergste vreesden. Precier twee uur liet de nogal gewichtig doende scheidsrechter, bijgestaan door twee gemoedelijke grensrechters beginnen. Quick ti apt af en speelt tegen den krachtige» wind. De eerste aanval is voor Quick waar bij llekenkamp een schol lost dat gehouden wordt. Daarna gaat een doorbraak van Do- nar wegens offside verloren. Langzaam maar zeker neemt Donar de overhand, wij noleercn kort achter elkaar drie aanvallen, waarbij Otto in het Quick-doel ziel» onder scheidt. door steeds de bal te stoppen en goed weg te werken. Doch ook de Quick- voorhoede onder leiding van den vleugel Smits—Hehenkamp laat zich niet onbe tuigd. F.ens belandt een voorzet van Smits bij den voor het open doel staanden Fabius. doch «leze schiet zacht in de handen van den keeper. Voorwaar een goede kans, die onbenut bleef. Toch is het succes voor Quick. Driemaal weet Smits voor le zetten, er ontstaat een langdurige scrimmage voor het liilversumsche doel, waarbij wij Fa- brius een bal schitterend zien inkoppen, terwijl tenslotte Jan Hehenkamp zijn club na 11 minuten de leiding geeft (1—0). Dan herstelt Donar zich en ving wordt hel Quick doel bestormd, waarbij Otto een maal keurig redt, door ecu zekere goal te veranderen in corne. Hierbij is thans de serie cornes geopend, waarbij beide clubs er zeker een dozijn te nemen kregen liet spel verplaats zich meer van doel tot doel, vooral dc beide linkervleugels zijn zeer ac tief. Fabrius komt meer op dreef on lost een fraai schot, dat gehouden wordt. Na 21 minuten spelen maakt dan Donar gelijk wanneer uit een scrimmage voor het Quick doel de bal onder de lat in het net verdwijnt. (1—1). Reeds één minuut later komt de tweede goal .voor Donai uit ecu corner (1—2). Dan onderneemt Jan Hehen kamp een fraaie ren, doch zijn schot wordt gehouden. Wanneer de Donar centérvoor alleen voor Qtto komt. gaat zijn schot juist naast, waarbij een zeker doelpunt voorko men wordt. Dan zien wij voor het eerst de rechter vleugel van Quick in actie komen, waarbij 1 lemmers goed spel vertoont, doch onvol doende steun van zijn partner ondervindt. Meer en meer doei de warmte zich gelden en wij worden getuigen van een partij zweetvoetbal, waarvan eerst later de rust ons verlost. Op een gegeven oogenblik komt Collon al leen voor het Donar doel. Een goal schijnt zeker, doch hij wordt vuil in den rug ge duwd waardoor hij kómt te vallen. De refe ree stond er vlak bij, doch een zwaai met zijn armen moet aantoonen. dat de onfeil bare deze overtreding niét ernstig genoeg vindt om te straffen. z Wanneer er nog één minuut voor de rust te spelen is, maakt de Quick-achterhoede een fout. waaruit de derde goal voor Donar ontstaat (1—3). Dadelijk hierna is het rust en kunnen de spelers zich eenigszins ver- frisschon. De tweede helft. Manneer weer begonnen wordt heeft Quick den wind mee en vol goeden moed trekt de voorhoede ten aanval. Corner op cörner wordt op het Donar-doel genomen, doch allen zonder succes. Het spelpeil bij beide elftallen zakt dan door de groote hitte aanmerkelijk. Twintig minuten zijn reeds verloopen als Quick den achterstand verkleint. Jan He henkamp neemt een vrije schop en via het hoofd van Smits verdwijnt de hal in het doel (2—3). Nu zet Quick er alles op, van Gooi gaat naar voren. Een schot van Fabius gaat juist over. Blom is inmiddels wegens een ongeval vervangen door Wiegman. Even voor het einde meenen wij Fabius gelijk te zien maken, na een ren lost hij een ongeloofelijk hard schot, dat de ver baasde keeper echter weet te stoppen Nog even golft het spel over en weer en dan komt het einde niét een 2—3 nederlaag voor the Reds. Bij Quick •hebben Smits en Hehenkamp bijzonder goed gespeeld, Fabius hoeft hard gewerkt, doch had weinig geluk. Hemmes toonde zich oen geboren voetballer, met kleine likjes wist hij den bal steeds le I plaatsen naar zijn clubgenooten. de Haan speelt niet «rustig genoeg. In de hal fijn ie werkten Blom en Ramselaar hard, maar lang niet altijd productief. Gallon hod een off-day. Van de heide backs was Haver- koi'n de beste. Jaap van Goor was geheel uit vorm. Zoowel hij, als Gallon hebben dit sei zoen echter te veel goeds gedaan om het hun te zwaar te rekenen, doch het trof wel ongelukkig, dal juist dezen dag de beide sterren uit vorm waren. Joop Otto was ook niet altijd veen gelukkig. De wedstrijd had een aangenaam ver loop, behoudens het onhebbelijk optreden van eenige aanhangers van Donar, die ineenden hun club te moeten aanmoedigen door liet uiten van de liederlijkste taal en het schelden tegen het publiek, waarbij een der Quick-aanhangers, een overigens kalm eii rustig menscb zich bijna... kwaad maakte. TENNIS. ALTA I HET SPIEGEL I 6—2. Bij haar laatste thuiswedstrijd is het Alta 1 mogen gelukken een overwinning le behalen. De volledige uitslagen zijn DamesenkelspeL Mevr. Milclers Mevr. Grampé Molière 03, (i4 Mevr. v. Zalinge Mrs Small 02, 6—3 Heereucnkelspel L. Nienaber Mr. Tall 36, 6—0. 46 W. M. Korthals Altcs Mr. G. Roelofsz 6—2, 4—6, 4—6 DamesriubbelspeL Mevr. Milders en Mevr. v. Zalinge en Mevr. Grampré Molière cri Mrs Small 6—1, 63 BeerendubbelspeL L. Nienaber en 1 Schweigman en Mr. Tall en Mr. G. Roelofsz 6—3, 64. Gemengd dubbelspel. Mevr. Milders en F. Schweigman en Mrs Small en Mr. Tall 6—2. 6—0. Mevr. v. Zalinge en W. M. Korthals Alles en Mevr. Grampré Molière en Mr. G. Roe lof»/ 62, 86. De overige uitslagen zijn Alta II Stadivo 52 AUu III Soest I 1—6 Alt» IV Be Quick II 3-4 ATHELE riEK. GROOTE NATIONALE ATHLETIEK WEDSTRIJD TE HILVERSUM. De L trechtsche Provinciale Atheletiek Bond zal op Zondag 9 Juni a.s. op het hoofdterrein van het Gemeentelijk Sport park te Hilversum een NATION ALEN ATHLETIEK WEDSTRIJD organisceron voor dames en heeren. Deze wedstrijd is de eerste van de drie verbonden wedstrijden, die de ïj.P.A.B. dit seizoen zal organisee- ren, en waarvoor als hoofdvereenigings- prijs U uitgeloofd, de Ovomaltine beker. Deze beker wordt het eigendom van die vereeniging, «lie in alle drie wedstrijden op alle nummers liet grootste aantal pun ten behaald Benevens dezen hoofdprijs zullen cr op alle nummers minstens drie prijzen be schikbaar gesteld worden, zoodat deelna me door de allerbeste en grootste vereeni- gingon uit het Jand te verwachten is. Het programma voor Hilversum 9 Juni a.s. omvat de volgende nummers: LOOPBN HEEREN: 200 Meter, klasse A, 400 Meter, klasse A en D, 5000 Meter met voorgift 4 X 100 Meter Estafette, alle klassen. LOOPEN DAMES 100 Meter, klasse A. 4 X 100 Meter, alle klassen. \S ERPEN HEEREN Speerwerpen, klasse C. SPRINGEN: HEEREN: Polstokhoog springen, klasse G. Hinkslapsprong. klasse A. SPRINGEN DAMES Verspringen met aanloop, klasse C. if f Korfbal. AMERSFOORT II—N.S.F. 6—1 Dc eerste stap in de goede richting is ge daan; Amersfoort H heeft haar eersten pro motiewedstrijd met flinke cijfers gewonnen Toch mogen deze cijfers niet als maatstaf aangenomen worden voor dé kracht van beide ploegen. N.S.F. was n.I. niet volledig, kwam met slechts 4 heeren op. waarvoor Amersfoort If niet liet uitvallen: er stond te veel op het spel. Ondanks haar numme- rieke minderheid was N.S.F. iu 't begin 't meest aanvallend en dat er van haar aan val kracht uitging, bleek al spoedig uit de vele schoten die op den mand gelost wer den. En als men dan de Afnersfoorlploeg zoo ziet knoeien, zooals "t eerste lialf uur 't geval was, zenuwen misschien dan vreezen wij het ergste. Maar gelukkig kwa men 'ze er na de eerste vakverwisseling be ter in. wisten nog voor rust de leiding te veroveren en daarna geleidelijk den stand op te voeren tot S—1. Over den wedstrijd zelf 't volgende N.S.F. wint den toss en verkiest tegen de zon, maar met den wind mee, to spelen. Di rect treden zij aanvallend op en blijven steeds ecnig overwicht uitoefenen. Amers foort II kan er maar niet inkomen en voor al het aanvalsvak is hopeloos uit vorm. Na 10 min. beeft N.S.F:. bijna succes, als zij oen doelpunt weet te maken, dat echter geannuleerd wordt wegens „loopen". Ze be houdt t beste van 'l spel en 't duurt niet lang meer of zij neemt met een fraai af standschot 'ie leiding 0—1. Dit prikkelt de Amersfoorters en direct spelen zc flinker, zoodat na een paar mi nuten de stand gelijk is, dank zij een mooi schot van Bob 1—1. Na de vakvervvisseling blijkt, dat de grootste kracht van N.S.F. in haar aanval zat. want nu komen ze sterk in de minder heid. Toch duurt 't nog geruime» tijd voor Wies Rijke met een schot van onder de paal, haar club de leiding geeft. Hiermee gaat de rust in. In de tweede helft blijft Amersfoort II veel sterker. De baJ komt nog- maar spora disch in de N.S.F. aanval. Amersfoort II begint steeds beter te spe len, ook het aanvalsvak combineert aardig, zoodal na korten tijd uit mooi samenspel het 3e doelpunt gescoord wordt door Riek In de nieuwe opstelling komt N.S.F. er wat heter in. maar de Amersfoort-verdedi- giflg laat zich niet passeeren. wel die van N.S.F., zoodat Henk Louis spoedig de score op 4—1 brengt Dan valt een heer van N.S.F. wegens ver moeidheid uit, zoodat zij met 3 heeren ver der speelt. Weer is het Henk Louis, die met een mooi schot den stand op 51 brengt. In de beginopstelling maakt Bob op fraaie wijze 6—1 even later gevolg door het zevende doelpunt, ook van zijn hand Ken kwartier voor 't einde raakt aanvoer der Keuker van N.S. F. geblesseerd, zoodat hij op halve kracht doorspeelt. Dan brengt Piet van Dommelen den stand op 8—1. waarna het einde komt van deze eenzijdige wedstrijd. Scheidsrechter Vogt nam af en toe wel eens zonderlinge beslissingen. Amersfoort II heeft wel gewonnen, maar op deze uitslagen mag niet te veel ver trouwd worden. Volgende week tegen Olympia II. Door flink oefenen is er veel te bereiken. Be halve Zaterdagsmiddags bestaat hier ook gelegenheid voor op Dinsdag en Donder dagavond op het sportterein Birkhoven. OFriCIEELE KENNISGEVINGEN. Hinderwet B. en W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 24 Mei 1929. aan do N.V. Wascholinefabriek en hare rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het uitbreiden van hare zeepfabriek en het daarin plaat sen van een stoomketel, verwarmend opper vlak 110 M2. en een overdruk van 11.8 atm. en 8 electromotoren in totaal van 82 Pk. tot het aandrijven van diverse machines in het perceel alhier gelegen aan de Kleine Kop pel No. 31. Amersfoort, 25 Mei 1929. B en W. voornoemd. De Secretaris. De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. B. en M van Amersfoort brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 24 Mei 1929, aan do N.V. Spaanders Optische Slij perij en hare rechtverkrijgenden voorwaar delijk vergunning is verleend tot het uit breiden van hare fabriek «:n het daarin plaatsen van twee electromotoren in totaal van 8 Pk. tot het aandrijven van 2 slijp machines in het perceel alhier gelegen aan de Eemstraat No. 19. Amersfoort, 25 Mei 1929. B. en W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K, KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. GARNIZOEN 24-jar)gen dienst. Zaterdag j.l. werd aan den sergl. maj. instr. G. B. Jlazewinkel van het 18e R.L de zilveren medaille voor 21 jarigen dtenst uitgereikt. Bij de uitreiking van dit onderscheiding»- teeken stond, met het front naar de Adolf* kazerne, om J0.2U het 18e R.I. onder com mando van den majoor II. A. Fischer Hoofd instructeur bij het regiment opgesteld. Op den rechtervleugel had dc Stafmuziel; van het 5de R.L, onder leiding van haar Kapel meester den heer v. d. Glus plaats.genomen. De Luitenant-Kolonel L. Schutte Com mandant van 18 R.I. hechtte, voot het front van den troop on onder do toonen der mu ziek de zilveren meduilb» op dc borst van den jubilaris. Overste Schutte complimen teerde den jubilaris met enkele woorden, •net het aan hem door Jl.M. «Je Koningin, verleende onderscho'dingsteeken voor de wijze waarop hij gedurende 24 jaren zijn diensten bij het leger trouw en eerlijk heeft vervuld, waarbij overste Schutte memoreer de de moblisatiejaren, in welk belangrijk tijdperk zwa»*e en gewichtige diensten wer den gevraagd aan 't korps onderofficieren, welke diensten door de onderofficieren voortdurend met de meeste nauwgezetheid werden verricht en stelde s.m.i. Hazerwin- kel aan de sergeanten, korporaals en man schappen ten voorbeeld, daarbij den vvcnscb uitsprekende, dat het den s.m.i. I lazerwin kel moge gegeven zijn, het onderscheidings- teeken, nog lange jaren in gezondheid en met eero, te kunnen dragen en hierin een aansporing moge vinden om het ingeslagen voetspoer tot trouwe plichtsbetrachting le blijven volgen. Hierna werden de officieren en onderof ficieren van het regiment in de gelegenheid gesteld den jubilaris persoonlijk te compli menteeren, waarna Overste Schutte, mevr. Hazewinkel en de familie feliciteerde. Na afloop dezer officieele plechtigheid begaven do jubilaris, diens echtgenoote en familie zich naar een daarvoor aangewezen loka liteit, waar de onderofficieren van het. regi ment zich hadden vereeningd om den jubi laris te huldigen bij monde van den Adjt. O.O. J. D. Koene, waarbij hem een stof felijk blijk van hoogachting uls een blijvend aandenken, werd aangeboden, terwijl aan mevr. Hazewinkel een bouquet werd ter hand gesteld. De heer Hazewinkel dankte hierna met een enkel woord voor de hem gebrachte hulde. REMONSTRANTSCHE GEMEENTE. Wijdiogsovond op Donder dag 30 Mei 1929. In hel kerkgebouw der Remonstrantscbe gemeente, alhier, gelegen in de lleercn- straut, zal u.s. Donderdagavond een wij- dingsayoud gehouden worden onder lei ding van Ds. R. Miedema, alhier, met me dewerking van de heeren \Y. T. Tuinp (viool) te s Gravenhage en onzo stadge noot R. J. d. Glas (órgel>. Als onderwerp wordt behandeld ..liet groeiende Leven". De aanvang is bepaald op 8 uur 's avonds. POLITIENIEUWS. Paardentransport. Gisteren arriveerde hier aan hei station een wagon met paarden uit Rusland en bestemd voor Amsterdam en Alkmaar. Het bleek dat een der paarden een poot had gebroken. Het «lier is door «Jc geleiders uitgeladen en daarna aan een paarden- slaehter verkocht. Onder geleide van do politie is het paard naar het abattoir over gebracht. BEKROOND. Dc bekende kortharige St. Bernard Due v. d. Oldelove eigen. G. v. d. Biezenbos be haalde 26 Mei op dc Kampioen» tentoonstel ling te Breda. 1e prijs met de kwalificatie Uitmuntend en Kampióens prijs.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2