TAFELKLEEDEN. - DIVANKLEEDEN. DE EERSTE KAMER EN DE ZIEKTEWET EEN SUCCES VOOR KEESOM Prof. Fa. J. W. West-Singel 12-13. VAN ACHTERBERGH, Telefoon 238. AMSTERDAM'S HULDEBETOON AAN KONINGIN EMMA FEESTELIJ KE INTOCHT OP 8 JUNI Aubade en Regentessespel ALGEMEENE HULDE AAN DEN MINISTER UIT DEN OMTREK. TRAMONGEVAL NABIJ ZEIST SPORT Een record van lage temperatuur Men seint ons uit Leiden Den 13cn October 1921 bereikte Prof. Ka- merlingh Onnes te Leiden een temperatuur die geschat werd op 0.82 graad K., d. 1. slechts 0.82 graad boven het absolute nul punt. De ruimte waarin die temperatuur verwezenlijkt werd, besloeg intusschen slechts één kub. centimeter, en was zoo danig van de omgeving afgesloten, dat er geen instrumenten voor natuurkundig on derzoek in konden worden gebracht. Der gelijke onderzoekingen zijn tot nu toe ver richt tot een temperatuur van 1.13° K.. Voor het verkrijgen van bovengenoemde laagste temperatuur maakte Prof. Kamer- lingh Onnes gebruik van een batterij van kwikcondensatiepompen. Deze hadden vol doende capaciteit om voor 1 cM3 vloeibaar helium den benoodlgden lagen druk van ongeveer 1/100 m.M. kwik te onderhouden. Prof. Keesom is er nu in geslaagd een ag gregaat van twee kwikdiffusiepompen te doen vervaardigen, die te zamen een zuig- capaciteit hebben van 600 L. helium per se conde bij een druk van 1/1000 m.M. kwik. Dit is een capaciteit die 13 maal zoo groot is als die waarover Prof. Ka merlingh On nes beschikte. Hiermede zijn nu op 3, 13 en 24 Mei goedgeslaagde proefnemingen verricht, waarbij een ruimte van ongeveer VK Liter, bevattende 200 cM.3 vloeibaar helium is af gekoeld tot ongeveer de laagste door prof. Kamerlingli Onnes bereikte temperatuur. Deze ruimte is voldoende groot cn toe gankelijk voor het inbrengen van de be- noodigde meetinstrumenten, zoodat het nu mogelijk is bij die temperatuur onderzoe kingen te verrichten. Daarmede is dus het gebied van 1.13 graad tot 0.83 graad K. voor het natuurkundig onderzoek toegan kelijk geworden, een gebied dat zich wel is waar slechts over 0.3 graad uitstrekt, doch dat wegens zijn onmiddellijke nabijheid aan het absolute nulpunt voor de natuur kunde buitengewoon belangrijk is. EEN GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Vijl gewonden. Zaterdagavond te ongeveer zes uur reed de 23-jarige L. W. N. v. d. Steur, uit Voorscho ten, op zijn motorfiets op den straatweg na bij Endegeest te Oegstgeest in de richting Den Haag, terwijl mej. G. M. H. van Soest op de duo zat. Achter deze motor kwam met groote snelheid de heer L. B. Vermeer uit Vmstcrdam, eveneens op een motor, aanrij den. Deze wilde den eersten motor voorbij rijden, hetgeen echter mislukte. Hij kwam met den eersten motor in botsing, waardoor beiden kwamen te vallen. Juist op dit oogen- blik kwamen 5 wielrijders van de tegenover gestelde richting, waarvan de voorste twee, n.l. de heer W. M. J. 1. Brands uit Oegst geest en de lieer J. C. L. de Moor uit Den Haag met de beide gevallen motorrijders in botsing kwamen. Zoowel de beide motorrij ders, de dame, die op de duo zat, als de beide wielrijders, werden allen min of meer ern stig gewond. Mej. van S. klaagde over pijnen aan de beencn, terwijl zij in het gelaat vrij ernstig gewond werd. De heer de Moor kreeg oen ernstige vlecschwond aan het been, terwijl de lieer Vermeer verschillende vleeschwonden opliep. Nadat zij allen door dr. Veldhuis in café het Witte Huis waren verbonden, zijn zij naar hun woning over gebracht. Zoowel de beide motorrijwielen als do twee rijwielen zijn geheel verhield. Tesen V. is proces-verbaal opgemaakt. INBREKER GEPAKT. Na een spannende klopjacht In don nacht van Vrijdag op Zaterdag bemerkte een winkelierster in de Westen- wagestraat te Rotterdam onraad in huis. Zij zag in een zijkamer een man gehurkt voor de linnenkast zitten. Op haar angst geschreeuw vluchtte de man langs de ach terzijde van het huis, doch door een aan- ial schippers, die daar met hun schepen in de Delftsche Vaart lagen, werd op hem een klopjacht begonnen. Het gelukte aan de achtervolgers, die spoedig steun kregen van eenige politie-agenlen, den man te vin den in een schuilhoek van een afbraakter rein in de buurt. Voor liern lagen een beurs, een hoeveelheid halve guldens en klein geld, die hij uit de linnenkast had gestolen. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Op len avond van den Tweeden Pink sterdag is een machinist van een bagger molen te Rotterdam, die in de Speelman straat aldaar woont, een beetje gaan pas sagieren. Hij ontmoette in een café een hem bekende reiziger, diens echtgenoote en een onbekenden man. Er werd samen aangepapt en het duurde niet lang of de machinist was dronken. Hij vertrok laat in den avond naar zijn baggermolen, maar bemerkte daar dat hij er niet op kon. Bij zijn terugkeer naar zijn woning bleek er te zijn ingebroken. De politie die de aangifte kreeg, heeft eenige dagen later den reiziger en zijn vrouw aangehouden. Deze heeft vends hekend met den onbekenden man samen de inbraak te hebben gepleegd, toen men den machinist veilig op den bagger molen waande. De vrouw had de gestolen gouden sieraden, die werden vermist, naar de bank van leening gebracht. Het tweetal is opgesloten. Naar den onbekenden man wordt nog gezocht. STEIGER OMGEVALLEN. Drie arbeiders gewond. Vrijdagnamiddag is, in het nieuwe ge deelte van de Ammoniakfabriek van de Staatsmijn „Maunts" te Lutterade, dicht bij d?n in aanbouw zijnden gashouder een steiger, .waarop drie arbeiders werkzaam heden verrichtten, omgevallen. Twee van hen liepen zeer ernstige verwondingen op. Dc derde werd lichter gewond. Men vreest voor hel leven van een der getroffenen. Een plechtige gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk op Maandag d.a.v. Het Werk-Comité van de lluldigings- commissie te Amsterdam deelt de volgen de bijzonderheden mede over de feesten van 8 tot en met 12 Juni. Zaterdag 8 Juni zullen de Koningin. Prins Hendrik cn Prinses Juliana in den voor middag in auto's te Amsterdam aankomen. Orn 2 uur begeeft, het koninklijk gezin zich naar het Centr. station om de Koningin- Moeder bij haar aankomst te begroeten. Bij doze ontvangst zal het Politie Muziek gezelschap zich doen hooren. Zestien wees meisjes van de verschillende gezindten zul len bloemen strooien. De feestelijke intocht geschiedt uiet groot ceremonieel, waarbij de koninklijke familie plaats neemt in de galacalèche bespannen met zes paarden cn militair escorte. Langs het versierde Damrak zijn ter weerszijden vereenigingon met banieren opgesteld. Zij sluiten zich geleidelijk achter den stoet aan. Bij de komst op den Dam zullen 400 zan gers, leden van de Kon Mannenzangver- eeniging „Apollo" en de Kon. Liedertafel „Zang cn Vriendschap' enkele liederen ten gehoore brengen en wanneer de konink lijke familie op het balcon verschijnt zul len de banierdragers, achter de zangers op gesteld, een vaandelhulde brengen. Tusschen 4 en 6 dien middag worden op verschillende plaatsen in de stad mu ziekuitvoeringen gegeven. Zondag zal de koninklijke familie tus schen 2 en 4 uur 's middags een rijtoer maken, waarbij zij een bezoek zal brengen aan de tentoonstelling „Hellas cn Rome" in de zalen van het Kon. Oudheidkundig Go- nootschap. Op het J. D. Meyerplein wordt een zanghulde gebraèht. Maandag half twaalf v.m wordt in de rijk-versierde Nieuwe Kerk de plechtige ge dachtenisviering gehouden. Onder leiding van dr. Willem Mengelberg zullen 30 leden van het Concertgebouworkest en 130 leden van bet koor van „Toonkunst" medewerken, benevens ecu of meer solisten. De herden kingsrede wordt gehouden door burge meester De lugt. Het gebed wordt uitge sproken door ds. A. G. H. van Hoogcnhuyze Dc gedachtenisviering wordt door Philips' Radio naar verschillende pleinen in de stad en naar zeven kerken uitgezonden. Boven dien door de A.V.R.O. Ie Hilversum en naar Nederl.-Indië. Om half vier zal ten paleize aan de ko ningin-moeder het huldeblijk worden aan geboden, bestaande uit 32 aquarellen van Amsterdamsche stadsgezichten en door Arasterdamsche kunstenaars vervaardigd. Dinsdag ten half drie wordt ten paleize een thee gehouden. Om 8 uur 's avonds wordt het gala-concert in het Concertgebouw onder leiding van dr. Willem Mengelberg gehouden, waarbij het volledige orkest en het geheele koor van „Toonkunst"' medewerken; solisten: de dames Mia Peltenburg en Meta Reidel, de lieercn Jac. Urlus en Tliom Denijs. Het pro gramma vermeldt het preludum over het oude Wil helmus, gecomponeerd door Men gelberg voor de inhuldiging in JS98 en Beet hoven's negende symphonie. Het gala-con cert zal weder door Philips' Radio naar vijf pleinen en parken worden uitgezonden. Bovendien dooi' de A.V.R.O. te Hilversum. Woensdag wordt om half 12 op den Dam aan de Koningin-Moeder onder leiding van Fred. J. Roeske de aubade gebracht door liOOU zangeressen, zangers en kinderen van een aantal zangv ereenigingen, weeshuizen, kinderkoren en scholen, met medewerking van eenige harmonie-orkesten. Het pro gramma omvat zeven liederen. De geheele aubade wordt weder door Philips' Radio naar vier plaatsen in de stad uitgezonden, alsook door de A.V.R.O. te Hilversum. Dien middag om half drie begint in het Stadion de uitvoering van het rijk gemon teerd „Regentessespel", waaraan ruim 4300 personen medewerking verleenen. Dezen middag van 3 tot 5 uur en des avonds van 8 ot half elf zullen fanfare corpsen cn andere muziekgezelschappen op negen verschillende plaatsen in de stad uit voeringen geven. In den avond van dezen dag zal de ko ningin-moeder vermoedelijk uit Amsterdam vertrekken. Nog kan worden medegedeeld dat aan 43000 schoolkinderen ter herinnering aan dit huldebetoon een in' kleuren uitgevoerd portret van de Koningin-Moeder zal worden uitgereikt. Vele deelnemers zullen een toe passelijke herinnerings-medaille ontvangen. Een ernstige grief legen den kring der verzekerden. De ongehuwde moeder Verschenen is het Voorl. Verslag over het wetsontwerp tot wijziging der Ziekte wet. Algemeen bracht men den minister hul de voor het feit, dat hij het zoover had we ten te leiden, dat een voorstel tot wijziging der Ziektevvet-Talma thans de Esrsle Ka mer heeft, bereikt, en betuigde men instem ming met het initiatief en de voortvarend heid van dezen bewindsman. Verschillende leden vroegen waarom de minister niet van den aanvang af het ad vies van den Hoogen Raad van Arbeid heeft geraadpleegd. Voorts betreurden deze leden dat dit ontwerp te weinig rekening houdt met opvattingen, welke zich allengs in het internationaal verkeer hebben baan gebroken. Eenige leden hadden tot hun leedwezen bemerkt, dat de ziekenverzorging niet in dit ontwerp tot regeling is gebracht en daardoor geen organisch verband is gelegd tusschen vorzorging en verzekering. Sommige leden merkton nog op, dat het opnemen der ziekenverzorging in het wets ontwerp de kosten der uitvoering aanmer kelijk zou verhoogen en dat daardoor de kans op in werking treden in gevaar zou zijn gebracht. Verscheidene leden hadden ernstig be zwaar omdat de bizondere ziekenkassen niet a'.s uitvoeringsorganen in het ontwerp zijn opgenomen. Sommige leden waren van meening dat, indien het wetsontwerp onveranderd ware gebleven ten aanzien van het aantal der uitvoerende organen, zulks tot een waren chaos zou hebben geleid bij invoering dei- wet. Eenige leden betreurden het stelsel der fabriekskassen als onderdeelen cener be- drijfsvereeniging. Een ernstige grief, tegen dit wetsontwerp geuit, betrof den kring der verzekerden. Eenige leden wezen er op dat de minis ter van zijn oorspronkelijk voornemen, om de wet betrekking te doen hebben op een ieder, die in loondienst arbeid verricht, was teruggekomen en dientengevolge de kring der verzekerden is beperkt tot arbeiders, in een onderneming werkzaam, zoodat b.v. dienstboden, huisnaaisters, werksters cn particuliere chauffeurs niet onder de wet zullen vallen. Zoodoende zullen ongeveer 400,000 personen minder dan de oorspron kelijke opzet was, in de toekomst de be scherming der Ziektewet verkrijgen. Het beteekent daarenboven het ter zijde stellen van groepen uit de bevolking, voor welke bescherming te dezer zake ten minste even, wellicht nog meer noodig is dan voor de arbeiders in een onderneming. Vele andere leden achtten deze critiek in hooge mate onbillijk. Enkele leden opperden grooie bezwaren tegen de uniforme vaststelling van het zie kengeld op 80 van het loon. meer dan thans veelal in de praktijk wordt, betaald, en ook meer dan het ziekengeld, vastge steld in de wetgeving van de ons omringen de landen. Zij zouden de voorkeur hebben gegeven aan een ziekengeld van 70 Andere leden betoogden tegenover desbe treffende opmerkingen, dat 80 pCt. van het loon bezwaarlijk kan leiden tot simula tie, daar zulks dan toch een loonderving van 20 pCt. zou beteckenen. Verscheidene leden brachten bezwaren in tegen de opneming van een loongrens in het ontwerp, in tegenstelling tot het in het oorspronkelijke wetsontwerp bepaalde. Zij waren van oordeel, dat een zoodanig voor schrift vooral nadeeJig zal blijken voor han dels- en kantoorbedienden, voor reizigers, voor diamantbewerkers enz. Tot groote teleurstelling van verschillen de leden zal cle ongehuwde moeder buiten de wet vallen, ten gevolge van de aanne ming van het amendement-Aalberse. We derom maakt men hierdoor een uitzonde ring op een beginsel, aanvaard in een in tern. conventie, n.l. die van Washington van 1919 nopens den arbeid van vrouwen vóór en na de bevalling, welke conventie gehuwde zoowel als ongehuwde moeders betreft. Men doet dus een stap terug. Deze leden stelden de vraag, hoe er thans ten opzichte van de ongehuwde moeder gehan deld moet worden. Enkele loden spraken daarentegen hun voldoening uit over de aanneming van het bedoelde amendement. Eenige leden stelden de vraag, hoeveel de ziekteverzekering den staat zal kosten. HET STADHUIS VAN ROTTERDAM. De muurschilderingen van Thorn Prikker gaan ver dwijnen. Er is nu al heel wat over de muurschil duringen in de groote Burgerzaal van het Rottei darusche Stadhuis te doen geweest Na de schenking van eenige goede gever duurde het geruimen tijd. voordat aan prof. Thorn Prikker opdracht werd gege ven. De aldus ontstane kunstwerken, die zeer worden geroemd, bleken evenwel in het geheel niet bij den stijl van het stad huis en in het bijzonder die van de Bur gerzaal te passen. In dat gedegen burger- Rijke milieu van veel goud en veel maho niehout rammelden de muurschilderingen haast van den muur en bijna historisch is het woord van prof. Prikker geworden, toen hem daarop voorzichtig gewezen werd „Dan zal men over 30 jaar wel een nieuw stadhuis om die schilderingen hebben ge bouwd!" Voorloopig heeft prof. Prikker zich daar in vergist. Tenminste Zaterdag heeft den Rotterdamschen gemeenteraadsleden een voorstel bereikt, waarin gezegd wordt dat in de Burgerzaal geen harmonisch geheel is verkregen, zoodat de aan die opvatting verbonden consequenties dienen te worden aanvaard. Daarom stellen B. en W. deD Raad voor dat de gemeente de kosten, die voor de vervaardiging van deze schilderijen zijn gemaakt, op zich zal nemen een bedrag van rond 30 mille en ter ge legener tijd voorstellen te doen omtrent nieuwe beschilclei-ingsplannen. Men heeft overwogen wat met de muur schilderingen van prof. Prikker te doen. Plaats er voor in het museum is er niet daar dit reeds vrij veel van Prikker bevat, terwijl een voorstel van den directeur van het museum om de aankleeding van de Burgerzaal zóó te wijzigen dat deze meer bij de wandversieringen paste, geen ge nade in de oogen van het college van B cn W. vond. Er is dus besloten, behoudens goedkeuring van den Raad, om ze ergens in depot te geven Ze gaan dus naar den zolder. Met de verzekering van B. en W., dat aan de vervaardigde schilderijen naar al gemeen erkend wordt, groote kunstwaarde moet. worden toegekend Een 30-jarige man door de Zeistertram overreden Zeist. Gisteravond om kwart over ne gen is een ernstig tramongeluk gebeurd, dat aan den 30-jarigen B. uit Utrecht het leven kostte. B. stond te wachten op den Utrechtsclien weg bij de halte Schaerweidelaan op een tram naar Utrecht. Op bovengenoemden tijd passeerde een sneltram, die niet stopte aan de halte waar B. zich bevond. B pro beerde echter op de tram te springen. Hij sprong mis en kwam onder het laat ste rijtuig terecht. Eén der wielen ging hem over het lichaam. De doktoren van der Lee en van Loghem waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer, dat in hopeloozen toe stand verkeerde, is per politie-auto naar het politiebureau te Zeist vervoerd, alwaar B. spoedig overleed. Het lijk is naar bet lijkenhuis bij het ziekenhuis overgebracht. VoetbaL HERCULES 2—H. V. C. 2 1—2. De rood-wltUn .winnen hun promotiewedstrijd. Na de nederlaag tegen De Spartaan de den de reserves thans beter werk door Hercules 2 op eigen terrein er onder te houden. Met een 2—1 overwinning keerden de gasten huiswaarts. AMSVORDE I—ZWOLSCHE BOYS I 6—2. De tweede klasser geslagen. Als oefenpartij voor de a.s. promotie wedstrijden was Zwolscke Boys, Oostelijk 2e klasser, gisteren de gast \an Amsvorde. Beide teams hebben 1 invaller. Ondanks het klasse-verschil won de thuisclub niaar liefst met 62, een uitslag die het beste doet vermoeden voor.de a.s. promotie-wed strijden. Voor de rust scoorde Amsvorde 2 maal, terwijl de Zwollenaren slecllts één maal het net konden vinden. De tweede helft houdt Amsvorde het tempo vol en doelpunt nog 4 maal. Ook nu wisten de gasten weer ccmi punt ie maken, zoodat het einde komi met een 6—2 overwinning voor zvvari-vvit. De wedstrijd, die op hoog peil! stond, werd geleid door den heer Scheer der. GRASBAANWEDSTRIJDEN A.R. T.C. „DE PEDAALRIDDERS" II. Adan in de sprint geslagen. Het Amersfoortsche duo Veld- I man-Van Wijk wint den koppelwedstrijd voor nieuwelingen Goed geslaagde wedstrijden Noor een talrijk publiek'gaf de A. R. en 'I. C. De Pedaalridders" op het sportter rein „Birkhoven" gisteren haar eerste wie lerwedstrijden op de grasbaan van dit s'èi- zoen. Ongetwijfeld zijn de vele bezoekers voldaan huiswaarts gegaan, want aan spanning heeft het zoowel in de sprint als in den koppel wedstrijd niet ontbroken De grootste verrassing van den middag was, dat de Amsterdammer LI. Adan, lie reeds vorige jaren vele prijzen wist te be machtigen, in den sprintwedstrijd in de finale dooi zijn stadgenoot Chr. Kramer in een snellen en ernotievollen rit werd ge klopt. Het viel te betreuren dat J. Veen, die thans tot de categorie onafhankelijkcn is overgegaan, in de demi-finale door de jury wegens binnen doorgaan werd uitge sloten. Zeer zeker zou deze renner het ook tot een prijs hebben gebracht: Dc finale van den sprint-wedstrijd is zeker de mooi ste van alle ritten geweest. Nog bij het in gaan van de laatste bocht lag Adan voor, Moch toen kwam de sprinter Kramer met een geweldige spurt opzetten om als eerste over de streep te vliegen. Adan geklopt' Onder uitbundig gejuich reed Kramer met bloemen getooid zijn eererondje. De koppel- wedstrijd voor amateurs verloor veel van zijn aantrekkelijkheid door het uitvallen van 2 koppels cn door het alleenrijden van Veen door het slaken van zijn koppelge- noot. De overblijvende koppels hebben fei len strijd geleverd Door in het begin één ronde te verliezen was hel Amsterdamsch- Amersfoortsch koppel Adan-v. d. Starre, die het aan aanmoedigingen niet ontbrak, vrijwel kansloos voor den eersten prijs, on danks dat zij 3 van de 4 klassementen won nen. De ronde achterstand liepen zij echter niet in, zoodat ze zich met de derde plaats tevreden moesten stellen. Het aflossen van de renners werd ook nu weer niet feilloos gedaan Nogmaals waarschuwen wij hier togen om streng tegenover de overtreders op te treden om een normale uitslag te verkrijgen. Het kwam meermalen voor dat Veen. die alleen in de baan reed, liet kop pel Adan-v. d. Starre afloste en de hier- bovengenoemde renners dan iu de meening verkeerden dat zijn koppelgenoot het deed. De jury trad hier niet tegen op. Evenmin was het aflossen van Overdijk-Dompeling goed te praten. De nieuwelingen, die elkander in een sprint-, koppel- en afvalrace bekampten, bleken de meesten in den koppelvvedstrijd de kunst van aflossen ook niet te verstaan. Het duo Veldman-Van Wijk was verreweg het sterkste en won dan ook zeer ver diend den eersten prijs. De jeugdige ron- ner Van Doorn handhaafde zijn reputatie van stoer rijder, door in de sprint als eerste viel niets vermeldingsvvaardigs voor, daar viel niets vermeldingswaardig voor, daar de finale bijna zonder strijd werd gereden. Door het uitstekende vveVk van den voor zitter-kamprechter, bijgestaan door een 4- tal juryleden, waren de wedstrijden op tijd geëindigd. Een prestatie die wij niet on vermeld mogen' laten. De wedstrijden wer den opgeluisterd door muziek van de mu ziekvereniging H. J. Hegeraat. De uitslagen zijn: Sprintvvedstrijd ama teurs over 3 ronden: le serie: 1. H. Adan (Amsterdam), 2. W. Dompeling (Amster dam); 2e serie: I. Chr. Kramer (Amster dam), 2. J. Veen (Amsterdam); 3e serie: 1. D. .1. Klopper (Amsterdam), 2. Pb. Vogel (Amsterdam). 3. J. v. d. Starre (Amers foort). f Demi-finale; le serie: 1. H. Adan, 2. W. Dompeling; 2e serie: 1. Chr. Kramer, 2. D. J. Klopper, J. Veen gediskwalificeerd. Finale: 1. Chr. Kramer, 2. H. Adan, 3. W. Dompeling, 4'. D J. Klopper. Sprintwedstrijden nieuwelingen over 3 ronden: le serie: 1. T. Veldman (Amers foort), 2. H. v. d. Hengel (Amsterdam), 3. H. Padberg (Amsterdam): 2e serie: 1. G. v. Doorn (Amersfoort), 2. G. Groot (Amster dam), 3. J. \an Breukelen (Hilversum); 3o sei/ie: 1. T. Hiddens (Amsterdam), 2. .1. v. Dijk (Amsterdam), 3. G. Brom (Amers foort); 4e serie: 1. J Witte (Amsterdam), 2. A. v. d. Linden (Amsterdam), 3. J. Wij- nands (Amersfoort). II. van Wijk 'Amers foort) viel in deze ronde uit. Demi-finale: le serie: 1. F. Veldman, 2. H. v. d. Hengel, 3. A. v. d. Linden; 2e serie: 1. G. v. Doorn, 2. J. Hiddens, 3. J. v. Dijk. Finale: 1. G. v. Doorn, 2. .1. Hiddens, 3. H. v. d. Hengel, 4. A. v. d. Linden Afvalwedstrijd voor nieuwelingen over 3 ronde: le serie: 1. G. v. Doorn, 2. G. Groot, J. v. Breukelen; 2e serie: 1. S. Spieren burg /Hilversum), 2. J. Rod er ijs 'Amster dam), 3. J. Iliddens Finale: 1. J. Hiddens, 2. J. v. Breukelen, 3. G. v. Doorn. Koppelwedstrijd voor nieuwelingen over 30 ronden met 3 klassementen: 1. H. v. Wijk—T. Veldman 5 5 -I- 5 pnt. 15 punten; 2. J. WitteH. Padberg 3 4 3 pnt. 10 punten: 3. I. DijkG. Brom 1 2 4 pnt. 7 punten. Koppelwedstrijd voor amateurs over 60 ronden met 4 klassementen: 1. J. O verdijk W. Dompeiing 4 4 4 4 pnt. 20 pnt. extra voor één ronde uitloopen 36 punten; 2. Th. Vogel—D. .1. Klopper 3 2 2 3 pnt. 20 pnt. extra \oor een ronde uitloopen 30 punten: 3. IT. AdanJ. v. d. Starre 1 5+5 5 pnt. 16 pnt. op één ronde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7