Fa. M. R. N. Oosterveen STADSNIEUWS. De echte OSijfolie ,L' Hirondelle' W. K, VAN ROSSUM UITVAART Mgr. N. B. P. SPIT Een beproefd leven HET GROENE KRUIS Algemeene jaarvergadering VOOR ON2£ HUISVROUWEN 16/18 LANGES1RAAT. Uitgebreide sorleeririg HOEDEN MANTELS DEl.'X l'/ÈCES REGENMANTELS OFFICIEELS KENNI5GEVII»'C. Kiezen in een andere gsmoenle! De Burgemeester vestigt de aandacht op het volgende: Krachtens de bepalingen der Kieswet be slaat de gelegenheid, dat do kiezer bij de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Sla ten-Generaal (welke dit jaar op 3 Juli wordt gehouden) inplaats van in de ge meente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming deelneemt. Wenscht de kiezer van deze be •oegdheid gebruik te maken, dan moet hij uiterlijk veertien dagen vóór dan voor de stemming bepaalden dag in persoon (voor zoover betreft deze gemeente aan het bu reau Verkiezingen, gebouw naast het Raad huis, Westsingel 42) medcdeelen, in welke gomeento hij aan de stemming wenscht deel te nemen. Hij geeft daarbij op: naam on voornamen, dagtoekenlng en plaats vnn geboozto, da ge meente, in welk© hij op de voor deze verkie zingen geldende kiezerslijst voorkomt en een adros in do gemeente, in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk mot aanduiding van straat en nummer. Van deze mededeeling wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt, die door den kiezer en een der ambtenaren van het bureau Verkiezingen wordt onderteekend en in af schrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De Burgemeester noodigt de daarbij be trokken kiezers uit de desbetreffende me dedeeling te Amersfoort zoo mogelijk tus- schen 8 en 15 Juni a.s. te doen. De kiezer ontvangt, indien hij van de bo vcnomschreven bevoegdheid gebruik ge maakt heeft, aan het door hem opgegeven adres in de gemeente, waarin hij wenscht te stemmen, een oproepingskaart daarvoor. Amersfoort den 29 Mei 1929. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. HINDERWET. B'. en W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 28 Mei 1929, aan R. A. van Manen en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergun ning is verleend tot het oprichten van een kaarsenfabriek ln het perceel alhier gelegen aan de Kruiskamp no. 124. Amersfoort, 29 Mei 1929. B. cn W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. DOORTOCHT H. M. DE KONINGIN. Op v/eg naar hot Lao. Gisterochtend begaf H. M. de Koningin zich van Soestdijk naar het Loo. Omstreeks 11 uur passeerde onze Koningin daartoe, vergezeld door een hofdame, per auto onzp stad EXAMENS. Voor het op 28 Mei to Amersfoort trehou- den examen in Stenografie „Pitman" slaag den voor A. Mej. de Haan en de heer Bois- 8evain; voor B de' dames Lammerts van Buercn en Kerling en voor machineschnj- ven Mej. Stecnsma van Soesterberg. „ONS BELANG". Jaarvergadering op 11 en 12 Juni. Op 11 en 12 Juni a.s. zal in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht de 26e alaemeene vergadering plaats hebben van de vereeni ging van onderofficieren „Ons Belang". Op deze vergadering zullen o.a. vertegen woordigd zijn hoofdbestuursleden van de „Alliance Mutuelle der sous officiers de Belgique. VERKEERSVERBETERING. Aan don Hoogeweg. Elders in dit nummer vindt men den uit slag van een door de geilio gehouden aan besteding voor het maken van een rijwiel- brug aan den Hoogeweg bij de Liniedijk. Deze aanbesteding wijst op een groote verbetoring voor het verkeer op den zoo drukken Hoogeweg. Het tegel-fietspad blijft nu doorloopen. De brug komt aan de an dere zijde van de hoofdbuizen der water leiding. Moest men tot dusverre bij de Linie- dijk altijd het kegelpad verlaten en op den grooten straatweg de betrekkelijk nauwe brugdoorgang passeeren, de nieuwe rijwiel- brug zal beide fietspaden verbinden, zoo dat racn de groote weg geheel niet meer noMig heeft. HOMOEOPATHIE. Een bijeenkomst georganiseerd door do Homoeopaihiscbe Ver- oeniging. Het Hoofdbestuur van de Homoeopathi- sche Vereeniging organiseert op Vrijdag, 31 Möi a.s. te 8 uur in de Sociëteit Concordia in de Langestraat een bijeenkomst In deze vergadering zal do heer F. J. Arnoldt uit Utrecht een lezing met lichtbeelden houden over: „De opkomst van de Homoeopathic in ons land in do vorige eeuw. Daarna zal de heer J. J. Bate Boevop, arts te Utrecht korte voordracht houden over het we der Homoeopathie, Uitvaartdienst en beaarding in de kapel van het Oud'Katholiek Seminarie door den Aarfss bisschop van Utrecht, Mgr. F. Kenninck. In de kapel van het Oud-Ivatholick semi narie alhier hebben de uitvaartdiensten en ie beaardingsplechtigheden plaats gehad voor den overleden bisschop van Deventer mgr. N. B. P. Spit. De kist. die met vele bloemstukken gedekt was, stond opgebaard voor het altaar in de kapel. De diensten werden geleid door den aarts bisschop van Utrecht, mgr. F. Kenninck, bijgestaan door prof. C. Wijker als assis tent, past. X. E. J. Gouard. uit Rotterdam, als diaken, en pastoor P. J. van Buuren, uit Rotterdam, als subdiaken. Het koor uit de Paradijskerk van Rotter dam, onder leiding van den heer P. N. Muus, verleende zijn medewerking. Toespraak mgr. Kenninck. In de toespraak, die mgr. Kenninck na de beaarding hield, memoreerde spr. de vele beproevingen, die den overledene niet gespaard zijn gebleven, want, zoo sprak de aartsbisschop, inderdaad is het een beproe ving zijn geliefd werk te moeten neerleg gen en zich in de eenzaamheid te moeten terugtrekken. Met ontroering herdenken wij de persoonlijke ontmoetingen met den overledene. Wat was hij verheugd, als iets goeds van het kerkelijk leven verteld kon worden. Zijn weldoordacht oordeel werd steeds op hoogen prijs gesteld. Thans is de zen mond gesloten. Wij misgunnen den zwaarbeproefde zijn rust niet, doch keu ren hem de kroon des levens waardig, die God gesteld heeft op zijn trouwe dienaren. De overledene heeft een eervollen staat van dienst. Over een maand zou hij zijn "/O-jarig priesterjubileum herdenken. Steeds was hij de eerste onder zijns gelijken. Zijn dienstwerk ving aan in onze kweek school. Vervolgens memoreert Spr. het werk van den overledene bij den kerkbouw in Egmor.d aan Zee. Als bisschop trad hij naar buiten nimmer op den voorgrond, maar in den raad van bisschoppen was hij zeker niet de laatste. Als pastoor, als her der, nam hij een groote plaats in. Vooral de gemeente Rotterdam mag dankbaar zijn zulk een man zoo langen tijd als voorgan ger te hebben gehad. Zijn levensbeginsel was zich geheel te geven aan de taak, waarvoor hij geroe pen was. Hij was in de echte beteekenis een voorganger en een leider. Nooit ont moedigd, ondanks de vele tegenslagen, was zijn geestdrift nimmer geblusrht on zoo vond hij den moed te verklaren, dat hij, in dien het mogelijk zou ziin. nogmaals na den dood in het leven terug te keeren, we derom hetzelfde werk zou wonschen. Voor waar, dezen beproefde zal den kroon ver werven. dien God beloofd heeft aan hen, die Tem liefhebben. Da begrafenis op het Oude Eorkliof. Daarna had de teraardebestelling plaats op het oude kerkhof in het Plantsoen. Na dat de kist in de groeve was neergelaten en de vele belangstellenden zich om het ^raf hadden geschaard, trad als eerste spre ker naar voren prof. C. Wijker, die in naam van het Metropolitaan Kapittel van Utrecht en van het O. K. Seminarie enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van den over- 'edene. Ilem, dien wij hier te ruste gelegd hebben, aldus spr., is het ten volle waard, dat wij hier in stillen eerbied hem geden- ':en, die achtereenvolgens kanunnik cn de- ;cn van het Kapittel was. In vele moeilijke ijden heeft hij door zijn woord rust ge bracht in het KaniUel. En toen reeds zijn trachten waren verminderd, heeft hij nog alles in het werk gesteld om ziin arbeid te verrichten. Het kapittel van Utrecht is dank verschuldigd voor alles wat hij heeft ge daan. Noode zullen zijn adviezen worden jemist Ook het O. K. Seminarie had steeds, alle zorgen van mgr. Spit. Hij was een man van overgroote liefde, die voor alles in het se minarie tot groote uiting kwam. Thans ho pen wij, dat hij de rust gevonden zal heb- bij bij zijn God, en dat hij Dien. zooals ztecris zijn vurigste wensch is geweest, van aanschijn tot aanschijn mag aanschouwen. Namens de Paradijsgcmeente te Rotter dam sprak pastoor P. J. van Buuren enkele woorden, waarin hij mgr. Spit schetste als een man met een warme sympathie voor ieder zijner medemenschen. Met alle edel* gaven van zijn hart heeft pastoor Spit zijn gemeente trouw gediend. Spr. uitte woorden van groote dankbaarheid voor alles wat de overledene voor de leden van de Rotte.r- Jamsche Paradijsgemeente heeft gedaan en U geweest. Zijn eerbiedige nagedachtenis zal tel in lengte van dagen voortduren De hoofdredacteur van „De Oud-Kalho- tiek", pastoor P. J. v. Harderwijk uit Schie dam memoreerde den geestelijken arbeid van den overledene als schrijver, een ar beid, dien hij tientallen van jaren heeft pp- schonken aan de kerk van Utrecht, en dien hij in dienst heeft gesteld van het orgaan De Oud-Katholiek". Een familielid van den overledene uitto namens de familie woorden van dank voorj alles, wat de overledene geweest is voor de familie. Nadat de praeses van de O. K. studenten ver. „Batavia" den heer J. J. Vermeulen met een enkel woord een bloemenkrans op het graf had neergelegd, dankte pastoor Gouard namens de familieleden voor de vele blij ken van belangstelling en deelneming den overledene bewezen. Het consultatiebureau voorziet in een dringende behoefte. Plannen voor een tweede consultatie bureau. Gisterenavond werd in Sociëteit „Araiti- tia" de jaarlijksche algemeene ledenverga dering van de vereeniging „Het Groene Kruis", alhier gehouden, waarvoor slechts matige belangstelling bleek te bestaan. De voorzitter, de heer G. H. K o 1 f f, open de de bijeenkomst met een woord van wel kom tot de aanwezigen. Daarop volgde voorlezing van de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer B. J. van Enst, die onveranderd werden goedgekeurd. De heer ter Cock voegt hieraan de mede deeling toe, dat op Vrijdag 21 Juni a.s. het nieuwe rustoord te Den Dolder zal worden geopend. Het volgende agendapunt brengt het fi- nancieelo verslag over het jaar 1928 en de begrooting voor 1929 van den penningrnees- ster der vereeniging, den heer J. Frima Uit het verslag blijkt, dat liet actief saldo op 1 Januari 1920 bedroeg ongeveer f 1500, waarnaast een voordeelig kassaldo van IS,01 te constateeren viel op genoemd tijdstip. Er ontspon zich dan cenige discussie omtrent de bestemming van het voordeelig saldo, doch tenslotte wordt het bestuurs voorstel tot het gebruik voor afschrijving op gebouwen en inventaris aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van de accoordbevinding door de kascommissic en keurt hierna de rekening en verant woording, onder dankzegging aan den pen ningmeester, goed. Laatstgenoemde vervolgt de vergadering met een uiteenzetting van de begrooting 1929, waarbij de inkomsten op 10193 ge raamd werden, waarnaast, een bedrag van f 400 voor onvoorziene uitgaven uitgetrok ken kon worden. Daarna brengt de secretaris het jaarver slag der vereeniging over 1928 uit, dat aan vangt met mededeeling van het verheu gende feit, dat het alhier bestaande con sultatie-bureau, tweemaal per week zitting houdend in het gebouw van „Het Groene Kruié", bewezen heeft in een dringende behoefte te voorzien. Steeds grooter wordt het aantal ingewonnen adviezen voor de goede verzorging der kinderen. Het bu reau, dat als leidster Dr. A. Krijger, kin derarts te Utrecht heeft, mocht ook het af- geloopen jaar wederom een belangrijke toename der werkzaamheden ondervinden. Werden in 1926 ter onderzoek 184 zuigelin gen ingeschreven, welk aantal in 1927 reeds 202 bedroeg, in 1928 klom dit aantal tot Dat het bezoek op de spreekuren der leidster zeer druk is, moge blijken uit het feit. dat niet minder dan 2212 keer een kleine op het bureau werd onderzocht in het jaar 1928. Van de gecontroleerde kleine kinderen oordeelde de leidster in 14 gevallen behan deling met de kunstmatige hoogtezon noodzakelijk, waarvoor in het geheel 295 maal werd bestraald, waaruit de onmis baarheid van dit instrument spreekt. Ook zr. Voigt, de hulp der leidster, bedient uit den aard der zaak deze hoogtezon. Het Bestuur van „Het Groene Kruis" heeft gemeend een 2e consultatie-bureau, evenals een 2e magazijn van uitleenverple- gingsartikelen te moeten vestigen in het zoo volkrijke Soesterkwartierhiertoe heeft men zich in het afgeloopcn jaar tot den Raad der Gemeente gewend met het verzoek een verhoogde subsidie tot verwe zenlijking van dit plan te willen verleenen, waarop evenwel nog geen beslissing is ge nomen. Komende op het eigenlijke doel van de vereeniging, wordt in het jaarverslag mel ding gemaakt van de diensten der wijk verpleging, waaraan twee zu3ters ten be hoeve van leden der vereeniging en alle armlastigen verbonden zijn, evenals één zuster, die belast is met de zuigclingen- ;org. Ook de hoogtezon staat eventueel ter beschikking van de leden, waarvan de be diening op medisch advies door zr. Voigt geschiedt. Natuurlijk worden de armlasti gen kosteloos ermede behandeld. Het afgeloopen jaar was zeer druk voor de beide wijkzuster, die niet minder dan <32 '0 bezoeken brachten. Ook het magazijn van vcrplegingsartike- len is in 1Ö28 een belangrijke uitbreiding ondergaan. Zoo werden voor den eersten naai de steeds gevraagde rieten ligstoelen aangeschaft. In het geheel werden vervol gens 1570 verplegingsartikelen in bruikleen :egeven in 1923, tegen 1535 in 1927 en 14S0 m 1926, waaruit de steeds hoogere eisclien, die aan het magazijn gesteld worden, dui delijk naar voren komen. Uit deze gegevens blijkt, dat de vereeni ging in een dringende en noodzakelijke be hoefte voorziet, waarbij het drukke werk met toewijding verricht werd en wordt door de zrs. van Wijngaarden, Voigt en Snoep, die daarvoor een woord van dank in ontvangst mogen nemen. In dit verband moet met leedwezen mel ding worden gemaakt van het feit, dat zr. Voigt om gezondheidsredenen in het na jaar 1929 de vereeniging zal verlaten. I-Iet ledenaantal der vereeniging bedroeg op 1 Januari 1929 249S tegen 2497 op 1 Ja nuari 1928. In het bestuur werd de heer van Ittersum, die door vertrek bedankt had, vervangen door den heer B. Noorde- Na het uitvoerige jaarverslag, dat onder R dankzegging werd aanvaard, werd de be- stuursverkiezing gehouden wegens perio- diek aftreden van de heeren A. ter Cock, J. Frima en B. Schooleman, die allen wer den herkozen. In de Commissie tot nazien van de boe ken over het jaar 1929 werden benoemd de heeren M. de Pool en W. van Haselen, ter wijl als plaatsvervangend lid de heer T. Boer werd aangewezen. Na enkele onderlinge besprekingen, sloot de voorzitter onder dankzegging de verga dering. NUTSSPAARBANK. Verslag over liet jaar 1928. Aan het ons toegezonden jaarverslag van do Nutsspaarbank ontleencn wij het vol gende: In het afgeloopen jaar heeft onze instel ling een nieuwe mijlpaal bereikt doordat het ingelegde kapitaal steeg tot ƒ3.000.000. Daarmede is zij met het rangcijfer 18 ge komen in de rij van de Nederlandsche par ticuliere spaarbanken. Do toename van het ingelegde kapitaal overtreft die van het vorig jaar met 100.000—. Ingelegd werd f 4.785.146.04, te rugbetaald 4.519.564.90; de meerdere in leg ad 265.581.14 deed met de bijgeschre ven rente het tegoed stijgen tot 3 156.533.26. De omzet nam toe van 8.606.330.13 in 1927 to 9.304.710.94 in 1928. De hoogste omzet per maand was 908.000.— in November. Dat deze maand, behalve door een bijzon der grooten omzet, ook in andere opzichten uitsteekt boven verschillende maanden van dit jaar en Novembermaanden van andera jaren, mecnen wij niet als een toevallig ver schijnsel te moeten beschouwen. Veeleer meencn wij er met voldoening in te mogen zien het resultaat van de intensieve pro paganda. welke wij gevoerd hebben ter ge legenheid van de eerste viering in Neder land van den 31sten October als Wereld- spaardag. Op dezen dag, waarop wij ons kantoor van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. on afgebroken openstelden, werden 72 nieuwe boekjes uitgegeven, terwijl het kantoor door 411 inleggers werd bezocht en een bedrag van 21.000.werd ingelegd. Het vorig jaar waren deze cijfers respectievelijk 3. 175 9.000.—. Het aantal behandelde posten was 167.680 tegen 146.389 in 1927 een toename derhalve van 14Vi Daarentegen steeg het onkos- tencijfer van 22.588.15 in 1927 tot 24.247.06 in 1928 of met 7 A V„. De koersen der effecten zijn 31 December 1928 vrijwel gelijk aan die van het jaar te voren. Het voordeelig koersverschil be draagt slechts 3.801.20. De boven pari ge noteerde obligatiën werden a pari op de balans opgenomen. De werkelijke beurs waarde was 10.203.hooger dan het op bovcnaangegevcn wijze verkregen bedrag. De plannen tot oprichting van een Nuts- hulpbanlc in deze Gemeente werden in 1928 verwezenlijkt. Ter voorziening van het be- noodigde werkkapitaal verstrekten wij on der garantie van het Nutsdepai tement een crediet aan deze ter bestrijding van den woeker ongetwijfeld hoogst nuttige instel ling. Bedrijfsresultaten. De bruto-winst bedroeg 57 277.42, de on kosten 24.247.03, de gewone afschrijvin gen 2.98G.05, zoodat een netto-winst van 30.044.31 (vorig jaar 28.474.42) overblijft. Wederom is hiervan 3.C00.— toegevoegd aan de pensioenrekening, alsmede 4 over het vorig saldo dier rekening. Voor extra-afschrijving is bestemd: 4.000.op gebouwen, 3.999.op inven taris cn 1.999.— op kluislokettcn, waarna een bedrag van 16.671.72 is overgebracht naar de reserve. Het gezamenlijk bedrag van reserves en waarborgkapitaal is daar door gestegen tot 125.000.—. Spaarbusjes. j Het. aantal busjes, dat in bruikleen is bij inleggers was op 31 December 1928 760 te- gen 681 een jaar tevoren. 1320 ledigingen gaven een bedrag van 19.17007, dat als inleg op de bijbehoorende boekjes werd in geschreven. Schoolsparcn. Op de verschillende scholen, waar in to taal 13 kisten in gebruik waren, werd een bedrag van 1.125.70 gespaard Het aan tal ledigingen was 31 en het aantal posten Koflietalel: Nieuwe haring. Geroosterd brood. Middagtafel: Varkensbiefstuk. Gebakken aardappelen. Komkommer-sla. Yoghurt- LANGESTRAAT 42 TEL. 77 van inleg 522. Met genoegen constateeren wij hierin, dank zij de toenemende belang stelling van het onderwijzend personeel, dat wij bij dezen gaarne onzen dank betuigen, ©en aanzienlijken vooruitgang. Bewaarneming. In 192S werd in open bewaarneming ge geven door inleggers een nominaal bedrag oan effecten van 76.820.terwijl 34.300.terwijl 3-4.200.— nominaal werd opgevraagd, een vooruitgang alzoo van van 42.520.—, waardoor het saldo per 31 December steeg tot 214.097.50 Ecnte. De rente aan inleggers te vergoeden bleef bepaald op 3 per jaar voor de gewone boekjes, op 3.3 per jaar voor bopkjes met vooraf bepaalden vervaldag, waarvan het tegoed niet binnen 3 jaar na eersten inleg kan worden opgevraagd, en op 1 per kwartaal voor den afhaal dienst Over 1928 werd bijgeschreven (of uitge keerd bij afbetaling van het geheele tegoed) 85.877.66 tegen 81.789.49 het vorig jaar. Waarborgkapitaal. Dit bestond op 31 December 1928 uit de navolgende effecten welke zich in open be waarneming bij de Nederlandsche Bank be vinden: 2 a 1.000.— 6 Nederland 1922 A 10 h f 1.000.— VA Nederland 1917 3 1.0005 Ned. Indiê 1915 2ü 1.000.— 5 Ned. Indiê 1923 A 3 h ƒ1.000.— VA Ned. Indië 1926 A Afhaaldieust. Het aantal deelnemers was op 31 Decem ber 1928: 1970 voor 'n totaal bedrag per week van 7.3S7.50 en 161 voor een totaal bedrag por maand van 3.288.50. Het jaarlijks op te halen bedrag voor 2131 Weder ontvangen VAN CA31EL F1LS UIT NICE 1.50 pen i Liters Fl. deelnemers beloopt derhalve f 423.612. Toen wij nu twee jaar geleden de kwartaal rente voor dezen dienst invoerden, omdat wij meenden, dat dagrente, hoe gowenscht ook in het spaarverkeer, voor den afhaal- dienst onlogisch is cn tot verspilling van arbeid en dus van administratiekosten leidt is wel eens de vrees geuit welke wij geenszins deelden dat een terugslag in de ontwikkeling van den dienst het gevolg zou zijn. Wanneer wij nu constateeren, dat in die twee jaren het aantal deelnemers is ge stegen van 1600 tot 2130. het per jaar af te halen bedrag van 275 000.— tot ƒ420.000.— en het tegoed van 80.700.— tot ƒ118 000.—, dan ecnen wij ons door de feiten wel in 't gelijk gesteld te mogen achten. Het Ministeerie van Financiën kende we der op dezelfde basis als het jaor tevoren een tegemoetkoming in do kosten van den dienst toe, waarvoor wij zeer erkentelijk zijn, evenals voor de aangename samenwer king met de administratie van Rijks-, Ge meente- en Kerkelijke belastingen, die wij ook nu weder mochten constateeren. JUBILEUM PESÉE Muzikale medewerking. Naar wij vernemen zal bij de huldiging van den heer Pesée op 13 Juni a.s. muzi kale medewerking worden verleend door do Amersfoortsche Muziekverecniging onder leiding van den heer Ferd. de Goey. SPORT IN BEELD. Vele mooie opnamen van sportgebeurtenissen. Het nieuwe nummer van het weekblad „Sport in Beeld" bevat wederom tal van goed geslaagde foto's, gewijd aan tennis- cn voetbalwedstrijden en aan de hippische sport. Op de voorpagina treffen wij een der beste Nederlandsche schermers, Kapitein Wynoldi Daniëls, aan. Het nummer is verder verluoht met foto's van de zeilwedstrijden van Hollandia op het Braassemermeer, terwijl eveneens den auto-races om den Bol d'Or in Frankrijk een plaats wordt ingeruimd. Van de voetbalwedstrijden zijn foto's af gedrukt uit PS V.-Go Ahead, de Rotter- damsche „derbySparta-Feijenoord, waarin de eilandbewoners zich de meerderen toon den cn verder nog de degradatiewedstrijd U.V.V.Haarlem die door de roodbroeken gewonnen werd. Van de tenniswedstrijden wordt de aan dacht speciaal gevraagd voor de Fransche kampioenschappen, waarbij onze Kea Bou- raan tezamen met de Spaansche Lilly de Alvarez zegevierden. AANBESTEDINGSNIEUWS. Geniewerk. Dinsdagmiddag werd door de Genie aan besteed betrek 118, het bouwen van een schoolbarak voor het korps luchtdoelartil lerie en een bergjoods voor oefenmateriaal der Genie, in de Legerplaats bij Zeist. Ra ming 11.500. G. A. Veldhuizen, Zeist, 13.570; v. Dorth's Aann. mij 12.800; W van Gent 12.G86; W. van Gcnderen. Soest, 12.600; C. J. van Seventer. Zeist, ƒ12.600; Aann. bedrijf van Hoogevest 12 560; Mulder s Handelsmij. Soesterberg, ƒ12.345; Bestek 119: het maken van een rijwiel- brug aan den Hoogeweg bij de Liniedijk. Raming ƒ3515. W. Wassink ƒ5.000; G. A. Veldhuizen. Zeist, ƒ4.830; v. Dorth's Aann. mij. ƒ4.628; Aann. bedrijf van Hoogevest 4.450; A. Blanken, Scherpenzeel, 4.338. j-ï De anderen te Amersfoort. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Maria, d. v. Jacobus Albertus van Munster en Alljda Cornelia Schoonder- beek. Overleden: Geetrui M&rgeretha Dettmeijer oud 59 jaar. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche Zweminrichting bedroeg vanochtend 68 graden. Het diploma voor geoefend zwemmer werd uitgereikt aan Jan Andries Stadig. Achtergelaten werden 3 hemden, 2 borst rokkon en enkele petten. BOSCH EN HEIDEBRANDJES. Door de Pol'.tie zijn eenige kleine branden gebluscht in het bosch Birkhoven en langs de spoorlijn AmersfoortAmsterdam.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3