DE NIEUWE SITUATIE IN ENGELAND De Plaatsvervanger Maandag 3 Juni 1929 DE EEMLANDEft" 27e Jaargang No. 281 WAT ZAL BALDWIN DOEN? Geen onmiddelijk kabinetsontslag? BINNENLAND HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN FEUILLETON. Hij rekent op den steun de liberalen Volgens een bericht u.'t Londen achtte inen liet zeker, dat Baldwin op 25 Juni voor het parlement te verschijnen en de li- heralen voor de keuze zal stellen hom te dwingen af te treden of hem te steunen. \angezien echter ook de stemmen van li beralen en conservatieven te zamen maar een kleine meerderheid zouden vormen, is het mogelijk, dat Baldwin, nadat hij voor liet nieuwe Lagerhuis zal zijn verschenen, toch nog zal besluiten heen te gaan. Men rekent echter niet op het ontslag van het kabinet vóór de bijeenkomst van het parlement. Interview met Macdonald. Londen, 1 Juni. (V. D.) In een inter view zeide Macdonald gisteren: Tot dusver zijn de resultaten schitterend, ofschoon zij juist datgene zijn, wat alle teekenen aanwezen. De regeering heeft het vertrouwen van het land verloren, terwijl Labour hel gewonnen heeft. De winsten aan zetels van Labour moeten evenwel niet den buitengewonen aanwas aan stemmen* aantal doen vergeten. Dank is verschul digd aan de vrouwen, dio stemden, zooals wij zeker waren, dat zij zouden stemmen, ten gunste van een politiek van socialen opbouw in het binnenland en vrede in het buitenland. Parijs, 1 Juni. (V. D.) Nu de uitslagen grootendeels bekend zijn der Engelsche verkiezingen, ziet de Fransche pers zich gedwongen om te bekennen, dat in strijd met hare voorspellingen en verwachtingen de arbeiderspartij een groote winst te boe ken heeft. De Temps ziet de oorzaak voor de conservatieve nederlaag niet zoozeer in de fouten van het kabinet-Balduin als wel in de economische crisis. De teleurstelling der liberalen daarentegen wordt toege schreven aan de fouten der partij cn de dwalingen van Lloyd George, welke dooi de Fransche pers algemeen bestreden wa ren geworden. De Intransigeant wijst op de redevoeringen van Snovvden en Macdonald en zegt dan, dat het voornemen van de Frajische regeering, om de schuldovereen komst kracht van wet te geven, voldoende bewijst, dat Frankrijk niet voornemens is meer offers te brengen dan waartoe het toestemming gegeven heeft. De oplettend heid der Fransche regeering en haar wil kunnen niet groot en sterk genoeg zijn om de belangen van het land te verdedigen. De Information houdt het voor onmogelijk, dat de nieuwe Engelsche regeering zich zou kunnen onttrekken aan hare verplichtin gen tegenover de V. S., doch is ervan over tuigd, dat zij zich zal uitspreken voor on middellijke ontruiming van het Rijnland. Er kan voor een partij, die van de oppositie tot eon dergelijke meerderheid komt, geen sprake zijn van een verwerpen van de schuldovereenkomst met Frankrijk. L" o n d e n, 1 J u n i. (V. D.) Geen der En gelsche ochtendbladen doet een poging om iets af te doen aan de nederlaag der con servatieven en liberalen en aan de over winning der arbeiderspartij. Over de oor zaken van dit resultaat zijn de bladen het voorloopig nog niet eens, aangezien de grondslagen, om dit te kunnen beoordee- len, voorloopig nog ontbreken. Van grooter gewicht is op het oogenblik de vraag, hoe het probleem der regeeringsvorming zal worden opgelost. Volgens de Times lis de algemeene opvatting in politieke kringen dat Baldwin nog slechts twee mogelijkhe den overblijven: hij moet óf zijn kabinet hervormen en de zeven bij de verkiezingen verslagen ministers cn onderstaatssecreta rissen door anderen vervangen en met dit kabinet op 25 Juni a.s. voor het parlement verschijnen, of hij moet onmiddellijk bij den koning cle ontslagaanvrage van het huidige kabinet indienen. De vooi-standers van het eerste zijn van meening, dat hel Baldwin's plicht is de regeering voort te zetten lot het parlement zich duidelijk heeft uitgesproken, dat er verandering in de regeering moet komen. Voorts wijzen zij er op, dat het resultaat der verkiezingen niet kan worden opgevat als een mandaat van het kiezerscorps aan de arbeiderspartij en dat de minister-presi dent daarom niet het recht heeft het be stuur van het land thans reeds aan de socialisten over te geven. Daaraan wordt toegevoegd, dat Baldwin in dit geval slechts zou handelen overeenkomstig het precedent, dat Baldwin zelf in 1923 ge schapen heeft. Ook toen is hij na de ver kiezingen voor het parlement verschenen en heeft zich, bij de behandeling van het openingsadres, door de gezamenlijke stem ming van liberalen en arbeiderspartij laten verslaan. De voorstanders van het onmid dellijke aftreden zijn echter van meening. dat het precedent van 1923 niet op de hui dige situatie toepasselijk is, omdat Bald win toen als leider der sterkste partij in het Lagerhuis terugkeerde, terwijl thans de arbeiderspartij de grootste partij is. Reeds daarom is het noodzakelijk de arbeiders partij in de gelegenheid te stellen, reeds de troonrede zelf bij het Lagerhuis te kun nen inleiden. Het is dan de taak van Ramsay Macdonald om to beslissen of hij de medewerking van Lloyd George zal in roepen dan wel of hij, zonder te pogen een meerderheid voor zijn regeering te vinden, met de uitvoering van zijn program wil be ginnen. De heerschende meening is, dat Macdo nald geen poging zal doen om den steun van andere groepen te vinden. Aan de an dere zijde wordt verzekerd, dat Baldwin geen enkele poging zal doen om Lloyd George te bewegen zijn regeering te steu nen. De conservatieven geven er de voorkeur aan hun eigen weg te gaan, zonder gebon den te zijn aan andere partijen, die onge twijfeld tot de huidige meerderheidsver houdingen hebben medegewerkt. Het or gaan der arbeiderspartij, de Daily Herald, gaat op de vraag „Wat Nu?" nog niet ver der in, doch wijst erop, dat de arbeiders partij steeds van meening is geweest, dat de politieke strijd in wezen een strijd is der arbeiderspartij tegen de rest, d. w. z. tegen de burgerlijke partijen. De liberalen verbergen hun teleurstelling niet en men acht de houding der kleine liberale fractie in het Lagerhuis buitenge woon moeilijk. Men troost zich met de ge dachte, dat de liberale partij weliswaar groote moeilijkheden, doch ook groote mo gelijkheden heeft. Van de leidende poli tieke personen hebben gisteravond sir Austen Chamberlain, Ramsay Macdonald en andere leiders der oppositie verklarin gen afgelegd, zonder zich echter uit te spreken over de ontwikkeling der komen de gebeurtenissen. Macdonald werd bij aan komst uit zijn kiesdistrict te Londen storm achtig toegejuicht. Op het verzoek om ecnige mededeeling te doen, antwoordde hij. dat hij doodmoe was en daarom op het oogenblik niet kon spreken over een zoo belangrijke zaak als de komende ont wikkeling der gebeurtenissen. De indruk in Frankrijk. Rechts teleurgesteld. P a r ij s, 1 Ju li i. (V. D.) De Fransche reehtsche bladen spreken alle hun leedwe zen uit over den uitslag der verkiezingen in Engeland, die een terugkeer van een kabinet van Macdonald waarschijnlijk maakt. In de eerste plaats wordt de uilslag be treurd in verband met de buitenlandsche politiek. Niet zoozeer vreest men een min der goede verstandhouding tusschen Frankrijk en Engeland, doch wel een an dere houding van Engeland tegenover Po len en de Kleine Entente. De Petit Parisian acht het aftreden van Baldwin zeker. Het belangrijkste vindt hel blad niet de nederlaag der conservatieven, doch de onmacht der liberalen om hun parlementaire klacht te vergrooten. Het Journal wijt de schuld voor de uederlaag der conservatieven aan de poli tiek van de regeering van Baldwin, die niet steeds de openbare mecning heeft be vredigd. Men was van meening, dat de conservatieve regeering zich te veel met het buitenland cn te weinig niet liet bin nenland bezighield. In oen uitvoerig telegram uit Londen noemt Sauerwein in de Matin den door (len uitslag der verkiezingen geschapen toe stand verrassend. De conservatieven zijn ondanks do overwinning van Macdonald vol hoop voor de toekomst. Zij kunnen door verscheidene middelen trachten den duur van de socialistische' heerschappij te verkorten. Austen Chamberlain kan zeker naar Madrid gaaji om deel te nemen aan de regeling der vraagstukken, die op de agenda van den Raad van den Volkenbond staan. Natuurlijk zal hij weigeren in af zonderlijke besprekingen te treden met Stresemann en Briand. daar hij niet meer over de noodige autoriteit beschikt om zoo moeilijke cn belangrijke internationale problemen te regelen als de Duitsche schadevergoeding cn de ontruiming van het* Rijnland. Macdonald zal zeker weer nieuw leven blazen in het protocol van Genève, zonder hetwelk hij zich niet den Franschen steun voor een werkelijke ont- vvapeningspolitiek kan verzekeren. De Echo de Paris betwijfelt of Macdonald zich bereid zal verklaren de regeering over te nemen. De Figaro meent, dat de socialisten in het bijzonder zullen trachten een vredes- cn ontwapeningspolitiek te voeren. Voor Frankrijk beteekent de terugkeer van een arbeidersregeering een onmiddellijk ge vaar. De nationalistische Victoire vreest, dat door de overwinning van de arbeiderspartij het wantrouwen tegen Frankrijk, dat hij den man uit het volk altijd grooter ge weest is dan tegenover Duitschland, nieuw voedsel zal vinden. De democratische en socialistische bla den begroeten de overwinning der arbei derspartij. De radicaal-socialistische Oeuvre rekent met do mogelijkheid, dat de arbeidersregee ring de Churchill-Caillaux-overecnkomst zal verloochenen cn van Frankrijk hoogere bedragen zal eischen dan in de overeen komst van 1923 is bepaald. De Populaire spreekt van een triomf der internationale gedachte. De overwinning der Engelsche arbeiders is een overwin ning van de socialistische internationale cn van den vrede. Het blad vreest echter, dat Macdonald geen vaste meerderheid zal hebben en binnenkort door de coalitie van het kapitalistisch burgerdom ten val zal worden gebracht. a DE TOESTAND VAN JHR. LOUDON. Van wederinstorting geen sprake. Uit Parijs wordt gemeld: In tegenstelling met de berichten kan ge meld worden, dat van vvéderinstorting van den heer Loudon geen sprake is. Tenge volge van de warmte heeft de gezant na zijn terugkeer uit Genève te Parijs een lichte maagaandoening gekregen. De koorts is weer geweken en de patiënt heeft slechts eenige rust noodlg om weer geheel op krachten te komen. Dezer dagen hoopt de heer Loudon met dit doel naar Holland te vertrekken. Het strekt zich thans ook tol Eindhoven uit Een ongegrond verklaard beroep Men meldt ons uit den Bosch Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben ongegrond verklaard liet beroep van den heer M. Desmet, exploitant .van dc Cinema Parisien tc Eindhoven, wiens bios coopvergunning voor den tijd van één maand is geschorst, omdat hij zich niet on derworpen heeft aan do Zuidelijke film- keu'ring. Door deze beslissing zal liet bioscoopcon- tlict zich nu ook uitstrekken over deze Noord-Biabantsche gemeente. Zoodia het schorsingsbesluit van B. cn W. van eind hoven op de Cinema Parisien aldaar /.al worden toegepast, zullen vanwege den Nc- derlandschen Bioscoopbond de andere bios- coopexploitaties in deze gemeente worden stopgezet. Gedeputeerde Stalen van Noord-Brabant zullen naar wij vernemen op Woensdag 5 Juni a.s. de beroepschriften van de bios coop-exploitanten te Tilburg in openbare zitting behandelen! Alsdan zal dc admini strateur van den Nederlandschen Bioscoop bond, de heer A. de Hoop het beroep toe lichten. UIT DE STAATSCOURANT. Voornaamste koninklijke be sluiten. Bij K.B. is met ingang van 1 Augustus 1929 aan A. L. Coenen, chef van de admini stratie bij de Algemeene Landsdrukkerij op zijn verzoek eervol ontslag uit voornoemde betrekking verleend is de bronzen eeremedaille der Oranje Nassau-orde toegekend aan J. B. de Leeuw, tuinman van dc R.K. Pastorie te Aarden- burg. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken en landbouw is voor het tijdvak van 1 Juni 1929 tot 1 September 1930 benoemd tot leeraar aan de rijks-tuin bouwschool te Aalsmeer J. A. Zoutendijk te Haarlem. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM. Bevorderd lot doctor in de letteren cn wijsbegeerte op proefschrift: „Hoorn in dc Middeleeuwende heer P. Koster, geb. tc Bovenkarspel en tot doctor in de Genees kunde op proefschrift: „Bijdrage tot de pharmacologic von kaliumpeniianganaat" de heer S. E. de Jongh, geboren tc Scheve- ningen. NA DEN BRAND BIJ VAN REEUWIJK. Plannen voor herbouw. Aan twee Rotterdamsclie architecten is door do N.V. Piet van Reeuwijk, terloops zij meegedeeld dat dc heer van Reeuwijk en zijn echtgcnoote zich geheel uit deze N.V. hebben teruggetrokken do heeren P. J. C. Hendriks en Buskens Jr. is opgedragen do afgebrande magazijnen aan de Kipstraat te Rotterdam ter herbouwen. Verschillende perceelen zullen worden aangekocht, om de oppervlakte te vergrooten zoodat het front •13 meter zal bedragen, liet warenhuis zal dan plaats geven voor 1500 toonkamers. Men hoopt dat de nieuwe zaak in het voor jaar van 1930 reeds zal kunnen worden her opend. De voorgevel is door de architecten geheel in den stijl van het moderne waren huis ontworpen, waarin zooveel mogelijk van glas is gebruik gemaakt. De binncn- indeeling zal veel logischer worden dan bij het oude pand dat slechts een heterogene combinatie was van verschillende oude ge bouwen, terwijl ook aan het brandgevaar groote aandacht is geschonken Ondankbaarheid vergeeft men anderen nooit en toch zichzelven zoo gemakkelijk. door RICHARD MARSH. tV'rij naar het Eugelsch door C. M. G. de W. 6L ..Probeer zulke praatjes maar niet me: mij, en uw onbeschaamdheid evenmin. Ik ken u volstrekt niet. evenmin als u mij. U weet mijn naam niet eens' ..Welken naam bedoelt u? Want u we i evengoed, ja beter dan ik, dat u er ver scheidene gehad beeft. Ik zal niet beweren dat ik ze allemaal ken maar toch we! uon stuk of twee. drie. Ik denk dat u den naam .van uw vader niet weet, evenmin ais ik, maar u weet waarschijnlijk nog wel onder welken naam uw moeder bekend was in dat kleine Poolscke stadje, waar u Ust licht zag. En dan de naam dien u droeg toen u voor het eerst rnet een Russische gevangenis kennis maakte. Daarna hoeft u nog verscheidene namen gedragen roórdat u terecht kwam in Engeland, waar u zich voordeed als "t slachtoffer van een onge lukkiger! vader, Isaac Lewinsky. Uw ver dere lotgevallen die u later te beurt zijn gevallen onder den naam van mr. Claude Herbert zijn het hier aanwezig gezelschap genoeg bekend. Dit is slechts een vluchtige schets van de carrière van mr. Claude Her- bert de bijzondere omstandigheden kun nen worden ingevoerd wanneer de politie haar onderzoek begint'. Op het gelaat van den net gekleé'Jcu heer teekenden zich zeer verschillende, ge waarwordingen af. Verbazing, vprbijste- ring, woede las men op dat gewoonlijk zoo onbewegelijk masker. Hij zou den spreker zeker dadelijk verhinderd hebben voort te gaan. indien hij niet zoo uitermate ver baasd geweest was en hij daardoor zijn tegenwoordigheid van geest verloor. Toen hij eindelijk kon spreken, was het als een uiting van woede. Zijn toorn was zoo he vig, dat hij zelfs zijn zorgvuldig geoefend Engelsch accent vergat. „Wie ben je Waar haal je die leugens vandaan Wie vertelde je die dingen, waar niets van waar i3 „Dat zal ik u zoggen: van mijnhoor Re ginald Talbot. Ik kan hier bijvoegen, dat ik van hem verscheidene bijzonderheden heb vernomen uit 't levenslot van alle per sonen alhier aanwezig. Ofschoon ik som migen uwer voor het eerst ontmoet, heb ik u allen toch meer gezien. Mr. Talbot had een uitstekende portrettengalerij, waar u allen in voorkomt: sommigen zelfs herhaalde malen. Wanneer die interessan te collectie in banden komt van de politie, dan hebt u geen idee welke onaangename resultaten daaruit kunnen volgen: cn als u niet voorzichtig zijt dan zullen ze in handen der politie vallen voordat ge vele dagen ouder zijt". Dat deze woorden indruk maakten op de aanwezigen of zij wilden of niet, was dui delijk aan hun houding te zien. Ongestoord kon de heer Talbot voortgaan „Er zijn heeren hier aanwezig wier leven in groot gevaar verkeert: in ieder geval zal ieders vrijheid belangrijk ingekort wor den. Ge begrijpt allen dat ik niet op losse gronden spreek: indien ge er aan mocht twijfelen, mijn rechtsgeleerden, die ook in dergelijke gevallen voor den heer Reginald Talbot optraden de heeren Wilson en Skaines zullen in staat zijn u alle ge- wenschte inlichtingen te geven. Ik hen zeer verbaasd mijnheer Wilson daar te zien zit ten. Ik had gedacht dat voorzichtigheid, om niet van andere redenen te spreken, een man van uw bekwaamheid verhinderd zou hebben zich in een positie te stellen die niet van gevaar ontbloot is". Mr. Wilson, achter de schrijftafel geze ten, waaraan ook andere heeren zalen, had den heer Talbot, zoodra hij de kamer bin nen kwam, met een flauw glimlachje aan gezien. Zonder acht te slaan op de toepas sing van des sprekers woorden op zich zelt richtte hij het woord tot de andere heeren. „Schuilt er niet ergens een vergissing, heeren Is deze heer hier om lot ons het woord te richten of moeten wij een woord je tot hem spreken „O, dat zullen we dadelijk wel doen, maar laat hom eerst uitspreken. Hij zal niets meer te zeggen hebben als wij mei hem afgedaan hebben; laat hem dus de ge legenheid om ons nuttige wenken te geven". Het was Farrell die dit zeide. De vol gende die sprak was een mager, uitgeteerd mannetje: naar zijn kleeding te oordeelen was hij een gewezen geestelijke. Hij scheen last te hebben van zijn keel. zoodat zijn woorden er fluisterend uitkwamen. ..liet is haast niet waarschijnlijk dat onze waarde vriend ons iels over ons zelf zou kunnen meedeelen dat wij niet reeds weten; toch zouden wij wel eens willen weten waar die reeks portretten, waarvan hij melding maakt, gevonden waren, indien zij ten minste ergens gevonden zijn cn hij ze niet zelf bedacht heeft; het is toch im mers duidelijk dat wij ze zelf beter onder onze berusting hadden clan ccn ander. Nu was liet John Eva die liet woord vroeg. „Ik weet waar hij over praat cn waar hij het vandaan haalt; wij zullen eerst met hem afhandelen, later volgt de rest. Mat mij betreft, ik heb genoeg van dat gepraat. Luister eens hier mannetje; je hoeft geen woord meer te zeggen voordat je iels gevraagd wordt; telkens als je liet doet zal het je betaald gezet worden. „Wordt nnj nu verzocht te spreken? De dikke man, die nog steeds achter hein stond, gaf hem zulk een geweldigen slag met zijn vuist op zij van zijn hoofd, dat hij waggelend de kamer in stoof cn het scheelde niet veel of lui was gevallen. Hij bonsde tegen mr. Farrell aan, die hem deze beleediging betaald zette door liem op zijn beurt een slag te geven tegen den an deren kant van zijn hoofd, zooclat hij weer terug stoof. „Als je mij op mijn teoncn trapt, jou onhandige grappenmaker, dan zal ik je leeren!" De andere heeren lachten, sommigen heel luid, alsof liet een allergrappigste zet was. Toen dc heer Talbot weer recht op zijn becnen stond, schudde hij zijn hoofd een weinig en scheen op lief punt te zijn iets te zeggen, maar hij bedacht zich. John Eva feliciteerde hem cn maakte hem ccn compliment over zijn stilzwijgen. „Mooi zoo! je houdt je tong mooi in be dwang! Je ziet wat er van komt als je wat zegt, cn dat is nog maar ccn begin. Mr. Wilson was de eerstvolgende spre ker; zijn flauw glimlachje was nog meer geprononceerd dan ooit. „Neem mij niet kwalijk, heeren, maar is dat nu geen tijd vermorsen; moeten we DE NIEUWE BUSDIENST. „Iii-clc-bus" is dus de busdienst. Een Genieent lijke N.V. Neemt ons binnenkort al tuffend, lu haar nieuwe bussen mee. Met vvaardeering voor wat werd hier Door heer Hilversum gedaan. Meen ik toch dat 't ccn geluk is Dat z'n bussen „foetsie" gaan. Heusch we zijn de laatste maanden Door z'n dienst hier niet verwend. En de meeste bus-gebruikers Waren tevens bus-palient. Als dc nieuwe bussen daar zijn. Hoop ik dat in groot getal Gok dc passagiers gaan komen Anders wordt t een mal geval. In dat wordt een scluulepostje. Kun betalen zonder end. Onze Stad wordt dan warempel cl'Allergrootste bus-patient. Mag ik heel bescheiden raden Aan t toekomstige beheer: Maak voor alles Uwe bussen Bij cle monschcn populair. Weet: 't publiek maakt hier do dienst uit. Hou dat dus beslist tot vriend Dan wordt er misschien na tijden Mot dc busdienst geld verdiend. Leiders moet 't bedrijf wel hebben, Dal 's natuurlijk magnifique, Maar de „baas," o, exploitante, Is cn blijft hier het „publiek." Ms men dat vergeet dan gaat het Moog'lijk voordeel ons voorhij, En de leiders worden lijdei s Me/; een hcele lange IJ. (Alle rechten voorbehouden) GROEGROE. BESMETTELIJK VERWERPEN BIJ DIEREN, ENZ. De installatie der studie commissie. De dezer dagen ingestelde studie-com missie betreffende het vraagstuk van het besmettelijk verwerpen bij dieren cn van cle Malthakooi ts bij don mensch zal Woens dag 5 dezer des voormiddag» half elf. door dun minister van binnenlandsche zaken en landbouw, mr. J. B. Kan, in een der lokalen van zijn departement worden geïnstalleerd. HULDIGING JOHAN H. BEEN. Aanbieding van zijn geschilderd portret. Men meldt ons uit den Bricl Zooals men zich herinneren zal heeft ter huldiging van den populairen schrijver cn archivaris van den Briel, den heer Joh. H. Been, zich ter gelegenheid van zijn TOsten verjaardag op 8 Februari 1.1. een liuldi- gingscóihité gevormd onder voorzitterschap van den burgemeester van den Briel. Van de toen ingezamelde gelden, die uit geheel Nederland inkwamen, werd om. aan den jubilaris zijn in olieverf geschilderd por tret aangeboden. De opdracht daartoe werd verstrekt aan den bekenden Amstordam- schcn kunstschilder F. Bodeldijk. Thans is dit portret, dat don heer Been voorstelt als verteller, door cle huldigingscommissie rnet een kernachtige rede van den voorzitter der commissie aan den heer Been aange boden, die het op zijn beurt weer aanbood aan de Gemeente, waarvoor hij zijn heel leven lang zijn beste krachten gegeven heeft. In dc i i.tdsvergaclering van Vrijdag heeft cle gemeente het schilderij in dank aanvaard, liet zal een plaats krijgen in de Raadszaal onder het portret van den Briel- schen geschiedschrijver Jan Kluit. niet liever beginnen met het onderwerp waarvoor wij zijn samengekomen. Wij heb ben clezcn man duidelijk te verslaan gege ven boe zijn positie eigenlijk is, misschien begint hij het nu te begrijpen. Zullen wij dus beginnen?' HOOFDSTUK XXVII. Een sleutel tot dc oplossing. Aller oogen werden nu op den lieer Tal bot gevestigd alsof allen hem nu aan den tand gingen voelen. Hij verdroeg dat on derzoek zeer goed. Niemand kon aan hem merken dat hij pas ecu paar harde slagen tegen zijn hoofd gehad had; hij hield zich kaarsrecht, een zorgeloos lachje speelde om zijn lippen. Men zag dat hij zich niet veel om hen bekommerde, ofschoon ze mpi hun twintigen tegen één waren. De af spraak was waarschijnlijk dat cle advocaat cle leiding van de zaak op zich zou nemen. Hij zat in zijn Moei geleund, evenals op zijn kantoor, met /de becnen over elkaar en cle toppen van zijn vingers tegen elkaar, Hij sprak gemaakt bedaard, eentoonig, alsof hij zooveel mogelijk zijn belangstelling in het geval wilde verbergen. „Toen u mij korten tijd geleden een be zoek kwam brengen op mijn kantoor en u zelf introduceerde als Percival Talbot, de neef van den ouden Reginald, was ik ge troffen door het. feit, dat u volstrekt niet de soort persoon was dien ik verwacht had te zien. Maar het leek mij zulk een ver metelheid dat een bedrieger in cle gegeven omstandigheden zou trachten zijn voordeel te doen met zijn lichtgeloovigheiil. dat het niettegenstaande mijn verbazing niet in mijn hoofd opkwam, dat u een ander kon wezen dan de perèoon die u voorwendde te zijn." /Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5