Fa. M. R. N. Oosterveen TUINBOUWPRAATJE TANTE P3ET DE BELGISCHE MARKEN 'T PARIJSCHE ACCOORD BINNENLAND REMONSTRANTSCHE BROEDERSCHAP De algemeene vergadering F0SC0 per 1|, fl. 150 F0SC0 per 1j2 fl. 0.80 EEN INDISCHE REIS VOLBRACHT Belgische beschouwing Do zorg die ia den zomer aan den grccntentnin moet worden bestead. Thans zijn wij zoover dat door de zon nige dagen die we gehad hebben, onze ge- -aaiut. gewassen goed boven den grond staan en de gepote aan den grond zijn. Hoe zullen we onze groenten na het best door een droogte-periode helpen. Hiervoor is een probaat middel. Hoe vreemd het ook moge klinken, toch is het waar dat een keer schoffelen even nuttig is als een keer gieten. De plant ontvangt haar water van twee kanten. Van boven door den regen, maar ook van onderen af vanuit den grond. Dit laatste noemt men de opdrachtighekl van rlen grond. De openingen in den grond kunnen ver geleken worden met capillaire buisjer. Het is bekend dat in capillaire water opstijgt. Preci.cs zoo gaat het in onze teeltlaag. Steeds stijgt er water van onder af op en laat men nu deze grond vast. dan ver dampt dit water aan de oppervlakte en wel zooveel dat de grond tot op groote niepte droog wordt. Door te schoffelen echter ver breekt men de capillairen en het grondwa ter stijgt nu slechts op tot aan deze losge- schoffelde bovenlaag. Dit laagje sluit af voor le opdroogenle winden en de direele zonnewarmte. Probeert U het eens. Bij elk willekeurig gewas kunt ik U zou haast zeg" gen van ver al zien of de grond is losge- schoffeld dan wel vastgedatcn. Tenminste als het weer meewerkt, d.w.z. er geen regen valt. 'de huishoudster van Prof. SNAPSNEL is vandaag 60 jaar geworden. Als aardige at tentie heeft Professor voor de ramen van haar kamer prachtige bloembakken laten aanbrengen. Tante Piet is er over in de wol ken. Natuurlijk is alles verzorgd door Kwee- kerij „Horse Weide", Kririskamp. Amers foort. IIcl resultaat der conferentie in gevaar Een moeilijke toestand Parijs, 3 Juni. (V.DHet schijnt, dat het lot der conferentie van deskundigen te Parijs thans nog slechts afhankelijk is van de regeling van de kwestie der Belgi sche marken. Noch de Duitsche, noch de Belgische delegatie heeft tijdens het week end haar houding gewijzigd. De bladen ma ken melding van een onderhoud, dat mi nister Stresemann met den Belgischen ge zant te Berlijn zou hebben gehad, doch «lat geen ander resultaat zou hebben gehad, dan dat de tegenstellingen des te helderder aan het licht zouden zijn getreden. Strese mann zou zich bereid hebben verklaard na het beëindigen der conferentie te Parijs met de Belgische regeering in onderhande ling te treden. De Belgische gezant zou er echter aan hebben vastgehouden, dat deze kwestie nog voor het beëindigen der Parlj- sche besprekingen dient te worden afge handeld. Dö Petit Parisian meldt, dat de Belgische deskundige Gutt gisteren met Owen Joung de notulen van alle besprekin gen heeft bestudeerd, die door dr. Schacht zijn bekend gemaakt. De Duitsche deskun digen hebben gisteren lang gewerkt. Het blad gelooft, dat de dag van heden in een of ander opzicht voor de oplossing der kwestie van belang zal zijn. Vooral de Franschen en Italianen steunen krachtig het Belgische standpunt, terwijl de andere deskundigen van meening zijn, dat.men een tusschenweg kan zoeken door onmiddellijk de onderhandelingen over de markenkwes- tie te beginnen on inmiddels toch het eind rapport der conferentie te onderteekenen zonder het einde dier onderhandelingen af te wachten, zelfs indien daardoor het eind rapport een groot deel van zijn waarde zou verliezen. Volgens de Matin zrm Ovven Young het plan hebben dr. Schacht te vra gen, of de Duitsche regeering bereid is te gemoet te komen aan den geraeenschappe- 1 ij ken wensch van alle deskundigen door inee te werken aan de oplossing van een kwestie, die toch niet uitgesteld of verme den kan worden, zonder het resultaat van de conferentie der deskundigen in gevaar te brengen, Ook de Engelschc bladen zijn van mea ning, dat de op het laatste moment opge doken kwestie der Belgische marken het resultaat der conferentie te Parijs ernstig in gevaar kan brengen. De mededeeling, die volgde op het onder houd tusschen Stresemann en den Belgi schen gezant te Berlijn, dat de Duitsche re geering bereid is, na een nota-wisseling met B.elgië, een vertegenwoordiger te be noemen tot het voeren van onderhande lingen met de Belgische regeering, wordt door do geallieerde deskundigen verschil lend beoordeeld. Men merkt ten eerste op, dat dr. Stresemann in het midden heeft gelaten, of deze onderhandelingen geopend zullen worden voor of na het onderteeke nen van het eindrapport. De Belgen wei geren dan ook het aanbod van Stresemann ernstig or» ie nemer De Times-correspci»- dent meent dan ook, dat de onmiddellijke benoeming van een Duifcschen vertegen woordiger voor deze onderhandelingen met België tot resultaat zal hebben, dat waar schijnlijk ook de Engelsche en Amerikaan- sche deskundigen het Duitsche voorstel zul len steunen en als toereikend beschouwen. De Duitsche delegatie schijnt van meening te zijn, dat onderhandelingen met andere vertegenwoordigers dan de leden der Bel gische delegatie van deskundigen te Parijs betere resultaten zullen opleveren. Een brief van dr. Schacht. Dr. Schacht heeft, in verband met de kwestie der in België achtergelaten mark biljetten, een schrijven tot Owen Young gericht, waarin hij, in aansluiting aan het onderhoud van Zaterdag meedeelt, dat de Duitsche regeering bereid is met de Bel gische onderhandelingen op een nieuwen grondslag te voeren om lot een definitieve regeling van deze kwestie te gvraken. De Duitsche regeering heeft „ministerial-di- rektor" Dr. Bitter tot gevolmachtigde voor het voeren van deze onderhandelingen be noemd. De Duitsche regeering heeft hiertoe be sloten, geleid door een geest van tegemoet koming en door den vasten wil om alle belemmeringen voor een normale ontwik keling tusschen beide landen uit den weg te ruimen. Dr. Schacht verzoekt Owen Young de overige leden van de conferen tie mededeeling van deze houding der Duitsche regeering te doen. Het ligt in de bedoeling de onderhandelingen af te slui ten voordat het nieuwe plan in werking zal treden. In toonaangevende Engelsche kringen is men op grond van de uit Parijs ontvan- ge berichten overtuigd dat België ten slotte ondanks zijn eisch ten opzichte van do in België achtergelaten markbiljetten niet zal weigeren zijn handteekening on der het plan van Owen Young te zetten nagezien zoowel de Engelsche als de Ame- rikaansche delegatie, indien het resultaat der Parijscho conferer.tie werkelijk gevaar zou loopen, het Duitsche standpunt zullen steunen, volgens hetwelk dit vraagstuk af zonderlijk geregeld moet worden. Overigens wordt erop gewezen, dat de betrokken re geeringen de overeenkomst van Parijs eerst later zullen ratificeeren cn dal er intus- sclien zeer goed gelegenheid zal bestaan voor een direct vergelijk tusschen Duitsch- land cn België, zoodat ook deze kwestie bij de ratificatie van de Parijsche overeen komst geregeld kan zijn. De markenkwestie levert nog moeilijkheden. Te Berlijn is men gereserveerd ELECTRICITEITSVOORZIENING ia ZWEDEN. Eeu nieuw station voltooid. S C o c.k h o 1 m, 3 Juni. (IJ. N.) Het elec- iriciteitsstation van Hammarsforsen in het Noorden van Zweden is thans voltooid, en in bedrijf gesteld. Dit station is gelegen in de voor de hout- cn papierindustrie zoo belangrijke districten van Sunesvall cn I-Iernoesand, waaraan het ook eleclriciteit levert cn behoort aan de bekende Kreuger cn Toll Mij. Er zijn drie water turbines, elk van ongeveer 16000 P.K. opgesteld, ter wijl uitbreiding in de toekomst nog moge lijk is. De watervallen van Hammarsforsen zullen op 6 Juni van dit jaar 13-4 jaar be staan. Voor dezen datum vormde de Indal rivier, waarvan Hamm&rforsen een gedeelte is, tot 1796 een uitgestrekt meer van 12 vierkante mijlen, het Ragunda meer, welks water afstroomde door den grooten water val van Storforsen, die 130 voet hoog en een der grootste watervallen van Europa was. De waterval levert echter groote moei lijkheden op voor de houtvlotters wier vlotten dikwijls vernield werden. Daarom kwamen zij op liet denkbeeld om een ka naal te graven voor do veilige verscheping van hun vlooten doch juist hierdoor werd een ontzaglijke catastrophe veroorzaakt. Op een goeden nacht zocht het water zich een uitweg naar het nieuwe kanaal en het ge- heele Ragunda meer met zijn inhoud van 35 milliard kubieke voet water werd in een nacht drooggelegd evenals de grootsche Storforsen waterval. De verwoesting hier door aangericht was ontzettend. De bodem van het vroegere meer is tlians vruchtbaar akkerland en \an de Storforsen waterval zijn thans slechts nog de merkwaardige rotsformaties over door het water in den loop van duizenden jaren gevormd. DE MOORD OP DEN BF.ESLAUSCHEN PROFESSOR. Nieuwe verdenking tegen de huishoudster. B er 1 ijn, 2 Jun i. (H.N.) De huishoud ster van den indertijd te Breslau vermoor den prof. Rosen, die reeds twee rnaal on der verdenking van den moord te hebben gepleegd in hechtenis heeft gezeten, is thans te Berlijn opnieuw gearresteerd, waar zij een kennis, een waarzegster, wil de bezoeken. Twee Berlijnsche rechercheurs hebben sedert geruimen tijd zeer in het geheim een onderzoek ingesteld cn moeten talrijke aanwijzingen hebben gevonden, clie voor de huishoudster zeer bezwarend zi;n^ GROOTE BRAND TE NEUKöLN. B e r 1 ij n, 3 Juni. (V.D.) In den afgeloo- pen nacht is kort na twaalf uur een groote brand uitgebroken in de automaten- en machinefabriek Max Sielaff A.G. in de Zie- grastrasse te Neukölln. De onmiddellijk go- alarmeorde brandweer was reeds spoedig ter plaatse cn trachtte met 15 stralen het vuur te blusschen, waarbij gebruik werd ge maakt van tien motorwagens en een drij vende brandspuit. Na ongeveer zes uur werken was men den brand meester. He denmorgen te S uur was men nog met het opruimingswerk bezig. Do schade is nog niet geschat. ERNSTIG AUTO-ONGELUX. Talrijke gewoiden. Milnchen, 3 Ju n i. (H.N.) Bij Wüsten Selbitz is een auto met 17 voetvalspelers in volle vaart tegen het schoolgebouw gere den. De auto werd geheel vernield; 7 perso nen werden zeer ernstig gewond. Twee hunner moesten, daar zij niet vervoerd konden worden, te Munchen in het zieken huis worden opgenomen terwijl 5 anderen in bedenkelijken toestand naar het zieken huis van Bayreuth zijn vervoerd. j Par ij s, 2 Juni. (V. D.) Bij de gisteren gehouden besprekingen der deskundigen hebben zich geen nieuwe gezichtspunten ge opend. Het vertrek van Pierpont Morgan wordt in het algemeen als een gunstig tee lten beschouwd. In de Fransche pers valt echter eenige verscherping waar te nemen met betrekking tot het vraagstuk der ver goeding aan België voor z.g. Belgische Mar ken. Sommige bladen achten een regeling dezer kwestie een conditio sine qua non voor de totstandkoming van het eindrap port betreffende de conferentie der deskun digen te Parijs, zelfs al zouden deze bespre kingen niet in hotel George V plaats vinden, want volgens genoemd blad zouden de Duit- schers slechts met moeite kunnen verberg gen, dat zij in deze aangelegenheid de poli tieke kwestie van Eupen en Malmedy zou den willen stellen. Volgens het Journal zou de Duitsche delegatie Vrijdagavond ge dreigd hebben haar koffers te pakken, in dien men aan dit standpunt zou vasthou den. De Echo do Paris merkt op, dat een weigering van België om het rapport der conferentie te teekenen, voldoende zou zijn, om het Dawes-plan nog voor onbepaalden tijd van kracht te laten. Berlijn, 1 Juni. (V. D.) In officieele Berlijnsche kringen vermijdt men zich uit te spreken omtrent de overeenstemming, welke gisteren te Parijs is bereikt, daar de Duitsche delegatie nog niets hieromtrent heeft gemeld. In verband met de berichten, betreffende de moeilijkheden der „Belgi sche markcn"-kwestie wordt er op gewezen, dat er tusschen België en Duilschland reeds directe diplomatieke stappen zijn onderno men. De indruk der overeenkomst te New-York. N e w-Y ork, 2 Juni. (V. D.) De groote bladen, die vooral voor de geallieerden sympathie betoonen, schijnen tevreden te zijn over de overeenkomst van Parijs. De New-York Times vermeldt zelfs op in het oog vallende wijze hoeveel milliarden dol lars de geallieerden hebben laten vallen. De meeslo tevredenheid wordt echter betoond over het feit, dat de maandenlange onder handelingen thans ton einde loopen. Ook in Washington gevoelt men algemeen vol doening, hoewel die senaatskringen, welke niet de uitsluitende verantwoordelijkheid van Duitschland aannemen, de nieuwe eischen nog veel te hoog achten en van meening zijn, dat liet Youngplan evenmin uitvoerbaar zal zijn als het Dawesplan. Fi nancieels en bedrijfskrlngcn hebben zich nog niet over de overeenkomst uitgelaten. Men kan echter aannemen, dat de bezwa ren, die in deze kringen herhaalde malen tot uiting gekomen zijn tegen de onderhan delingen in Parijs, ook thans nog niet over wonnen zijn. EEN UITLEVERING Milaan 3 Juni (V.D.) De bekende Al pinist Tau&end, die zich in Beieren voor in genieur uitgegeven en door bedriegerijen aanzienlijke personen voor groote sommen opgelicht heeft, zal door de Italiaansche overheid tezamen met zijn vrouw in de eerstvolgende Ü3gcn worden uitgeleverd aan de Duitsche overheid. EEN AMOKMAKER. Een amokmaker schoot Vrijdag te Chi cago twee politieagenten dood en verwond de vier burgers ernstig. Hij ontkwam uit zijn door de politie belegerd huis, maar werd Zaterdag in een voorstad van Chi cago dood op de rails gevonden, waar hij zich door een trein liet overrijden. De man was in zijn geestvermogens gekrenkt. Hij was een oud-strijder, die in den grooten oorlog door gas werd vergiftigd en gewond. ERNSTIG TREINONGEVAL. Vier dooden. Dresden, 3 Juni. (V. D.) Door tot dus verre onopgehelderde oorzaak is een goe derentrein, die van Sllezië naar Konigs- brueck onderweg was, hedenavond op het station Lausnitz ontspoord en omgevallen. In den trein bevonden zich rijksweersolda- ten en paarden. Vier soldaten werden ge dood en twee licht gewond, welke laatsten naar liet gar-nizoenshospitaal werden ge bracht. ITet verkeer- moest voor enkele uren wordeii onderbroken. BIJZONDERHEDEN VAN DE AARDBEVINGSRAMP. Nog steeds schokken. Bueno s-A r e s, 3 J'u'n'i. (V. D.) Öp het oogenblik worden door de meetinstru menten nog steeds aardschokken waarge nomen, doch van zeer lichten aard. In ver band met het groote gebied, dat door de aardbeving getroffen is, moet het aantal slachtoffers niet groot genoemd worden. Zooals bekend zijn de plaatsen Atuel cn Las Malvinas geheel verwoest. In do nabij heid van Esgorial hebben zich reusachtige onderaardsche grotten gevormd, waarvan de grondvesten zich nog in beweging be vinden. Merkwaardig is ook de weersom- standigheid, waar daags voor de aardbe ving een hevige westerstorm woedde, die tot in Buenos Aires merkbaar was. In Mendoza werd de ongewone temperatuur van drie graden onder nul geconstateerd. GEVAARLIJKE FILMEXPEDITIE. Den weg ir. 't Poolgebied kwijt geraakt. Aftcnposten bericht uit Spitsbergen, dat tijdens liet opnemen van een Poolzee-film door een Duitsche maatschappij een sai- expeditie Zondag 21 Mei over het pak-ijs trok. De leiding berustte bij den Duitscher Hugo Lehner. Een plotseling opkomende sneeuwstrom belette de expeditie terug te keeren. Van boord van de Hobby uit werden drie expedities uitgezonden, die evenwel alle onverrichterzake terugkeerden. Men neemt aan, dat Lehner de richting naar de Hobby is kwijtgeraakt Daar de le den der expeditie allen goede skiloopers z;'.n, hoopt. n, dat zij <-r in zullen slagen zich in veiligheid te steiicn. Aftcnposten verneemt nader, dat Lehner is gevonden. Een ontboden geneesheer ver wacht. dat hij het gezicht zal verliezen. De andere vermisten zijn nog niet gevonden. K0ND0ERI0T1S GRIEKSCH PRESIDENT Woensdag wordt bij beeedigd Athene, 3 Juni. (V.D.) De verkiezing van den president van Griekenland is he den geëindigd met een zege van Kondoe- riotis. Zijn ambtsduur bedraagt vier jaar, doch men acht het waarschijnlijk, dat Kon- doeriotis over zes maanden opnieuw zijn ontslag zal indienen. De beèediging vindt o.s. Woensdag plaats. Tooi' het eerst een vrouwelijke predikant als pracscs In liet, kerkgebouw der Remonstrantsche Gemeente te Haarlem is gisteren do alge- meeno vergadering dor Remonstrantsche Broederschap begonnen. De ten vorigen jure gekozen voorzitter, ds. F. Kleyn van 's-Gravenhage, was door ongesteldheid ver hinderd aanwezig te zijn, zoodat de leiding werd overgenomen door de ondervoorzit ster, rnej. dr. F. W. Rappold van Dokkum. Voor de eerste maal in de geschiedenis dei- Broederschap wercl de vergadering geleid door een vrouwelijken predikant. De voorzitster opende de vergadering met een rede, waaraan het volgende ont leend is. Naar aanleiding van de oude zede van het luiden.der poortersklok van Dokkum, tot heden toe, wordt een oogenblik aan dacht gewijd aan de rhytmiek in ons dage- liiksche leven, waarbij de religie van over- heerschende beteekenis is. De gemeente staat op den achtergrond als gemeente leden. allereerst en dan als leden der ver gadering (predikantn, commissieleden, af gevaardigden, eere- en vaste leden) zijn wij hier tegenwoordig. Onder de overledenen die ditmaal her dacht worden, zijn twee predikanten Hcn- drikus van Assendelft en dr. Cornelius Diedericus Sax. Met anderen worden zij eerbiedig opgedragen aan den Heer van dood en leven. Een afzonderlijk woord werd gewijd aan het werk van prof. Ileering: „De Zondo- val van het Christendom". Daargelaten de juistheid van den titel wordt teleurstelling uitgesproken over het ongeoorloofd-frag- mentarische van de bespreking, welke in de vergadering van Moderne Theologen dit kloeke boekdeel van de zijde van prof. Eerdmans gewerdde kern van geheel het uit bittere noodzaak geboren vertoog ver dient in het volle licht te worden gesteld in kerkelijk cn godsdienstig Nederland. Een oogenblik werd aandacht gevraagd voor het financieel gedeelte, waar gewag kan worden gemaakt van aanzienlijke gif ten cn legaten, getuigend van Tiefde voor de Broederschap en van geloof in haar tank. Aon het einde barer rede wijdde de voor zitster een beschouwing aan het geestelijk leven binnen de Broederschap cn haar plaats in het groote geheel. Naar binnen toe is er versterking van het gevoel van saarnhoorigheid, zich uitend o.a. in inniger contact tusschen de gemeenten onderling. Het Convent van predikanten verkeert in bloeienden staat. Er is een tezamen op bouwen, uitbouwen, van het geestelijk be zit. Een sterk verstaan is er ook onder ons van de waarde van het religieus en kerke lijk cenheidsstreven in Europa. In deze zelfde vergadering zal dr. van Holk refe- reeren overDe eenheidsbeweging der christelijke kerken. Mogen ordening, bezinning en wederom ordening onze algemeene vergadering ken merken. Zich bezinnende op eigen taak en plaats, maar bovenal deel zich wetend van een in wezen allen omvattend groot geheel in Nederland, in Europa en daar buiten, dnt bedoeltde eer van God, het oude Soli Deo Gloria Bohoudcns de gewone mededeelingen maakte het jaarverslag melding van het besluit van ds. Smit Sibinga te Nieuwkoop om de Broederschap te verlaten en zich be roepbaar te stellen in de Ned. Hervormde Kerk, waar hij ruimer arbeidsveld hoopt te vinden. Ook de eenige buitenlandsche gemeente der Broederschap, te Friedrich- stadt, in Holstein, zag haar predikant, Pastor R. Schmidt, vertrekken. In het ver slag werd den Pastor dank gezegd voor de wijze waarop hij. in zeer moeilijke jaren, Friedrichstadt heeft gediend. De groote en kleine stadsgemeenten ga ven, blijkens de ingekomen verslagen, op LANGESTRAAT 46 TEL. 77 een enkele uitzondering na een beeld van gezond en frisch geestelijk leven De tabel van den personeelen staat der gemeenten geeft aan, dat het aantal Re monstranten bedraagt 16.860, waarvan 250 behooren tot de „verstrooiden", en de an deren verdeeld zijn over 28 gemeenten en 3 kringen. Aan het seminarium der Broederschap te Leiden studeeren 8 mannelijke en 11 vrouwelijke studenten. Prof. Heering zal in September a.s. op uitnoodiging van de American Unitarion Association, de Meadville Theological School te Chicago en Tufts College te Bos ton voor zes maanden naar Amerika ver trekken voor het geven van voordrachten over de vrijzinnig-godsdienstige gedachte in Europa. Andere hoogleeraren zullen de colleges waarnemen De verslagen van den boekhouder en van de pensioencommissie deden zien, dat de financieele toestand der Broederschap over liet algemeen gezond is te noemen en geen reden geeft tot ontevredenheid. Van dc op de beschrijvingsbrief als be langrijkste punten van behandeling voor- komendo voorstellen noemen wij het voor stel van de gemeente Utrocht om aan de Commissie tot de Zaken de bevoegdheid-ta verleonen andere kerkgenootschappen cn godsdienstige verecnigingen uit te noodi- gen, zich op een of meer zittingen der al gemeene vergadering te doen vertegenwoor digen. Utrecht meent, dat de Broederschap zoodoende blijk zal geven de goede ver standhouding met andere godsdienstige organisaties op prijs te stellen en bereid zal zijn de mogelijkheid tot gemeenschap pelijk overleg in zaken, die ook in genoem de organisaties van belang zijn, ter ver gadering te scheppen. Hierbij is te overwe gen, dat in onzen tijd het verlangen naar inniger samenwerking der kerkgenoot schappen voor het behoud cn de verwezen lijking der christelijke waarden in wereld «n maatschappij overal is waar te nemen in dit verband wordt door Utrecbt gewezen op de internationale kerkelijke conferenties van Stockholm en Lausanne. Itond de thuiskomst van graaf cn gravin de Béthy In net te Brussel verschijnende „Laatste Nieuws" wijdt Joh. de Maegt een artikel aan de reis van graaf cn gravin De Réthy, bij hun terugkeer uit Nederlandsch-Indië. Ilij verhaalt de geschiedenis van onze Oost en spreekt van de voornaamste instel lingen ginds, van den geest bij het moderne bestuur van Insulinde. In dien geest heb ben prins Leopold en prinses Astrid daad werkelijk zich zien openbaren. Hun reis is een les van diepe en grootsche aanschou wing geweest cn het valt to betreuren, dat er in de Franschtalige pers dóórgaans slechts berichten zonder beteekenis over verschenen zijn. Onze pers heeft die prinselijke reis net gevolgd, terwijl de Nederlandsche bladen en de bladen in Java deze een uitge breid wezen vormend, waarvan wij hier geen flauw vermoeden hebben er geest driftig over schreven." „De uitkomst van zoo een kennisma king met een model-kolonie, moet on gewoon zijn. Hoe jammer dat wij er niet meer belang hebben aan gehecht! Dat wij onze prinsen niet op hun stap pen hebben kunnen volgen cn hun er varingen uiet hebben kunnen mededee- len, dag aan dag, aan het volk! Ginder zijn zij omringd geweest door ieders genegenheid. Insulinde heeft hen op do handen gedragen. Gaf de bestuurder van den in de geheele wereld overbe- keriden „Plantentuin", te Buitenzorg, als een aandenken van het vereerend bezoek aan onze prinsen niet een eenig mooie volledige verzameling van orchi deeën; een weergaloos natuurgeschenk, bestemd voor onze koningin en dat verleden week in het Paleis te Brussel is aangekomen? Gesteld dat zoo een geschenk zou ontvangen zijn geweest uit Frankrijk, wat een concert van lof zou er in vele bladen niet zijn opgegaan? En nu?.... Intusschen is er ook nog deze winst: dat prins Leopold en prinses Astrid

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6