BINNENLAND. DE MOORD TE GIESSEN- NIEUWKERK INVAL UIT VENEZUELA OP CURACAO ZIEKENHUISVERPLEGING UIT DEN OMTREK. Mr. J. B. DE BEAUFORT f SPORT Dc zaak ierncr.cn naar het Amstcr- damsch Gerechtshof stoomschip Maracaïbo Zondagmorgen te zeven uur met den Gouverneur en de an dezen terugekeerd. Aan boord was alles weL De Venezolanen waren te Cöro geland en hebben daarna het stoomschip terugge zonden. Do militaire politie beoft den toestand in handcu. Gevangenhouding der veroordeelden lieden bij vervroeging uitspraak doende 111 de revisie zaak van Teunissen en Klun- der, die veroordeeld zijn tot IC' jaar gevan genisstraf ter zake van den moord op den spoorwegwachter de Jong te Gi essen-Ni euw- kerk heeft de llooge Raad de schorsing be volen van de Ion uitvoerlegging van het veroordeelend arrest van hot Ilaagsche Ge rechtshof en de zaak Ier nieuwe berechting ei wezcij. naar het gerechtshof ie Amster dam, met bevel tot gevangenhouding dei- veroordeelden. L)c gouverneur door l'cnczolaansche vrijbuiters tijdelijk ontvoerd Hr. Ms. Kortenaer naar de West Men seint ons uit New-York: Uit Willemstad op Curapao wordt ge seind, dat een bende, vermoedelijk uit Ve nezuela, de stad heeft bezet. De Gouverneur van Curapao werd aan boord van een Amerikaansch schip gebracht en ont voerd. Nader wordt uit Willemstad gemeld dat een bende uit Vcnuzucla die ten Noorden van Lavela over de grens is ge- Bekomen Willem stad heeft bezet. Zij nam allereerst oeu Amerikaansch schip Ir. L. Au FRUYTIER. de „Maracaibo" en bezette daarna do Gouvernementsgebouwen. De Gouverneur (Ir. L. A. Fruytier) en de commandant van het garnizoen op Cura pao werden waarschijnlijk als gijzelaars aan boord van het Amerikaansche stoom schip gebracht en weggevoerd. De bende nationalistische vrijbuiters staat onder leiding van genreaal Urbina. Het verluidt verder dat het garnizoen go- tracht heeft de roovers terug te slaan on dat verscheidene politie-officieren en man schappen werd gedood of gewond. Uit Washington wordt geseind: Noch het Slaatsdepartement noch de go- zant van Venuzuela te Washington heb ben officieel bericht ontvangen van den aanval op Willemstad. In Amerikaansche ofiicieele kringen is men van meening dat de bende die Wil lemstad heeft bezet, bestaat uit revolutio nairen die den aanval hebben gedaan om in bezit te komen van wapens en munitie voor gebruik bij do binnonlandsche onlus ten in Venuzuela, Uit den Helder wordt ons geseind In verband met do gebeurtenissen in Curapao vertrekt Maandagavond to 10 uur Hr. Ms. „Kortencar" met spoed naar Cura pao. Dinsdagochtend wordt te Hoek van Hol land aangoloopen alwaar een detachement mariniers aan boord genomen wordt. Naar wij vernemen heeft do directio van den Koninklijken West Indischen Mail dienst een tweetal telegrammen ontvangen omtrent de gebeurtenissen te Willemstad. Volgens deze telegrammen waren Zater dagavond omstreeks 10 uur 200 man uit Venuzuela op Curapao om wapenen te krijgen. Deze Venozolanen dwongen 's nachts om vier uur het stoomschip Ma racaïbo van de Red Day Line naar Cöro te vertrekken, welke plaats in Venezuela ligt. Zij namen den Gouverneur en deu Commandant van de militaire politie en 15 soldaten als gevangenen mede. Na het vertrek der Venezolanen had de militaire politie de situatie weer in handeu. Zoo- dagochtond was alles rustig. Volgens het tweede telegram is het Hoe kan men er zich tegen verzekeren Leziüg voor het Groene Kruis De Provinciale Ltrechlsche Vereeniging „liet Groene Kruis" heeft hedenmiddag ver gaderd in het Centraal Laboratorium. In deze bijeenkomst, die stond onder leiding van den heer Ad. ter Cock. uit. Amsterdam, heeft de heer M. D. Horst, arts te Leiden, een lezing gehouden over het onderwerp „Vereenigiugen voor Ziekenhuisverpleging" Spreker wees erop. dat de drang naar de ziekenhuizen hoe langer hoe grooter wordt. niet alleen uit de steden, maar ook uit de dorpen. Er is althans ten deze een groot verschil met vroeger to bespeuren. De mees te ziekenhuizen zijn dan ook uitstekend ingericht, maar daar staat tegenover, dat ziekenhuisverpleging ook duur is gewor den, zóó duur, dat een ecnigszins langdu rige ziekenhuisverpleging het budget van een gezin dikwijls voor gei uimcn tijd in de war stuurt. In de steden gaat dil wel iets beter, omdat de gemeente opkomt voor de armlastigen, maai- juist zij, die vallen tus- schen deze categorie en de beter gesilueei den. hebben dikwijls groole moeilijkheden Zoo is men gekomen tot onderlinge verze keringen tegen ziekenhuisverpleging. In-i eerst in Groningen, rondom liet academisch ziekenhuis, en daarna ook te Leiden D«* verzekeringen te Leiden tellen .'50.000 verze kerden, terwijl de Leidsclie bevolking 70.000 zielen telt. Meer dan een halve ton aan con tributies wordt opgebracht. De beweging breidde zich ook uit over het platteland. Spreker schetste vervolgens de werking vun zulk een verzekeringsvereeuiging. De ■moeilijkheid is natuurlijk, dat men bij de oprichting van zulk een vereeniging geen vaste basis heeft, om daarop de tarieven te baseeren, want er is in ons land geen ziektcn-statisliek. Men hoeft daarop dit ge vonden, dat men de gemeentebesturen om subsidie heeft gevraagd, of de burgerlijke armbesturen, of de diaconieën. Wat de algernecne beginselen betreft: de verzekering is coöperatief ITet is een on derlinge opzet, en de algemeene vergade ring is souverci». Zulk een onderlinge ver zekering moet goedkooper zijn dan een maatschappij, omdat men geen winst be hoeft uit te koeren, en geen gesalarieerd personeel behoeft te hebben. Als tweede bc- uinsëï heeft men aangenomen de vrije zie* Uenhuiskeuze van do patiënten, al moet het ziekenhuis zijn naar genoegen van het be stuur. De vrije keuze is voor Leiden een goed ding gebleken. Ook bestaat er vrij»» artsenkeuze. Een groot voordeel van zulk een xerzeke- cing is, dat menschen, die door ziekte wor den bezocht, niet direkt naar armbestuur of diaconie behoeven te gaan, omdat het zoo veel kost. Dat zien ook vele gemeentebe sturen als een voordeel. Spreker betoogde vervolgens, dat enkele vereenigiugen wel eens in moeilijkheden zijn geuaakt doordat zij voor weinig con tributie veel wilden geven. Natuurlijk is liet ideaal, dat men verzekert tegen volledige verpleging, maar dat vereischt een betrek kelijk hooge premie. Of men moet trachten, subsidies te krijgen van de overheid. ITet ligt niet in de lijn, om de leden ge neeskundig te gaan keuren, maar wèl, om niet al to oude menschen aan te nemen, b.v. niet boven de 65 jaar. Anders wordt hel lisico te groot. Ook heeft men een respijt- termijn ingevoerd, zoodat iemand, die zich aanmeldt, niet direkt gaat trekken. Ileel zuinig is men met sanatorium-v erpleging. Meestal geldt de bepaling, dat men 4 jaar lid moet zijn vóór men in aanmerking kan komen voor sanatorium-verpleging. Er is tén categorie, die niet verzekerd wordt; dat zijn krankzinnigen en idioten. De spreker gaf verder eenigc cijfers, waartoe men thans, na eenige jaren wer ken, is kunnen komen. Ze staan echter nog niet wiskundig vast. In Leiden is het aantai /erpleegdagen per inwoner 1.1 a 1.2. In Rot cerdam is het ongeveer even groot. In dor pen is bet lager, gemiddeld 0.5 per inwo ner. Gaat men een vereeniging oprichten, dan zal men goed doen, in een dorp dit r.ls basis te nemen. Maar men rek ene er mee, dat het cijfer bijna direkt gaat stij gen. Dit geldt voor plaatsen die ver van een ziekenhuis liggen. Ligt men dichter bij een ziekenhuis, dan varieert deze „zieken huis-index" van 0.5 tot 1. Een andere vraag is: Hoe lang liggen de menschen gemiddeld in een ziekenhuis? Op dit punt heeft de ervaring geleerd, dat men moet rekenen (voor het platteland), met een gemiddelde van 25 dagen. Door het product van het aantal inwo ners en den ziekenhuis index te deelen door hot aantal verpleegdageti. krijgt men het aantal patiënten, dat men ongeveei hebben kan. Maar vóór men zulke becijferingen kan maken, rnoet do vereeniging al cenige jaren oud zijn. De kosten per patiënt kunnen gesteld worden op gemiddeld 80. Dit kan ook weer niet anders dan een gemiddelde zijn, omdat de kosten zoo ontzaglijk uiteen loo- pen. Bovendien zijn er administratiekosten doch die kunnen tot een minimum beperkt blijven. Gemiddeld kan men rekenen op 30 cent per verzekerde. Zoo worden, op grond van dit gemiddelde, voor een plaats van 3000 inwoners de kosten 5700. wat neer komt. op een premie van 1.90 per lid. Hierin is niet begrepen de reserve, die toch noodzakelijkerwijs gemaakt moet worden. cpuat men in dure jaren kan suppleercn zonder hoofdclijken omslag. Men rekene op een gewone reserve van der contri buties, en een extra reserve (b.v. voor een rampjaar) die zou kunnen worden gevon den uit bijdragen van Rijk en provincies. Zoo zouden alle vereonigingen samen kun nen komen tot een ..schommelfonds'', dat zou dienen om groole stooten op te vangen. Na afloop van de lezing werden den in leider cenige vragen gesteld. In de huishoudelijke vergadering van de Prov. Utr. Vereeniging ,.IIet Groene Kruis' werden de jaarverslagen goedgekeurd. De begrooting 1930 werd eveneens vastge steld. De aftredende leden van het hoofdbe stuur: Ad. ter Cock le Amersfoort, dr. K. O Wel ff er te Achttienhoven on dr. J. G Kets te Vecnendaaï werden bij enkele can- didaatstelling herkozen Tol leden dei commissie belast met het onderzoek der rekp'ning en verantwoording 1929 en de bcgrooting 1931 werden benoemd de afdeelingcn Mijdrecht en Xigteveclil. HULDIGING DR. STROOTMAN. Door R.-K. onderwijzers. Gistermiddag is dr. K. S. \Y. Strootman. vroeger inspecteur van 't L. O. in de'Inspec tie Zuiphen. te Apeldoorn gehuldigd door de onderwijzeressen en onderwijzers van het R.-K. onderwijs in de Inspectie Apel doorn. O. m. was daarbij tegenwoordig de wethouder van onderwijs tc- Apeldoorn, de heer M. van Wyhe Lzn. Dr. Strootman werd allereerst toegespro ken dooi- den voorzitter van het R.-K. M.U. L.O.-onderwijs in Nederland, de heer L. Bos van Apeldoorn, die den ex-inspecteur schil derde als een ambtenaar, die steeds op kwam voor het bijzonder zoowel als het openbaar onderwijs. Het verheugt den katholieken dat het den Paus behaagd heeft dr. Strootman met de orde van de Heilige Gregorius de Groole tc onderscheiden. Deken-pastoor P van Beverden van Apeldoorn spelde dr. Strootman deze on derscheiding thans op de horst, waarna het woord heeft gevoerd de hoofdinspecteur van het R.-K. onderwijs in het aartsbisdom Utrecht, rector R. \V. de Jong uit l trecht, die den vvensch uitsprak dat het dr. Stroot man gegeven moge zijn nog vele jaren dit ridderkruis te mogen dragen. l)e Paus reikt u deze hulde over voor wal gij in on baatzuchtige zorg voor het katholiek onder wijs gedaan hebt. aldus spreker. Dr. Strootman sprak een dankwoord. (N. R. Ct.) DE „MOORD" BIJ DE ZUIDERZEE WERKEN. Een onjuist bericht. Onlangs namen we uit „Het Voik" eon be richt over, volgens hetwelk een vechtpartij van arbeiders bij de Zuiderzeewerken had plaats gehad en waarbij een doode zou zijn gevallen. Naar genoemd blad nu nader verneem:, is er echter niets van dien aard gebeurd. Er i* niet gevochten en er is niemand ge dood. Een vreemde „grappenmaker"' schijnt volgens „Het Volk" het oirbaar gevonden te hebben het valsche bericht le versprei den. SPOOR V/EG OVER DEN AFSLUITDIJK DER ZUIDERZEE. Een adres van de K. v. K. voor Friesland aan den Minister van Waterstaat. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland heeft zich met een adres tol den Minister van Waterstaat gericht, inza ke den aanleg van deu spoorweg over dei. afsluitdijk der Zuiderzee. Waar de vól tooiing van den afsluitdijk, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in 1933 niG- gelijk reeds in 1933 blijkens mededeeling van Ir. Bongaerts te verwachten is. mecni de Kamer van Koophandel er op te mogen aandringen de voorbereidingen van den spoorwegaanleg op den afsluitdijk met spoed te doen behandelen, omdat het aan de Kamer bekend is, dat het opmaken van deze plannen zeer veel tijd in beslag schijnt te nemen. De weg voor het rij verkeer aldus de Kamer over den afsluitdijk zal gereed zijn. zoodra de dijk klaar is. maar het is voor de provincie Friesland van het hoog ste belang, dat dan ook het spoorvvegver keer over don dijk direct in werking zal kunnen lieden. De Kamer van Koophandel heeft aan de Gemeentebesturen in Friesland verzocht aan zijn adres instemming te betuigen. Op ruim 70-jarigen leeftijd te Leusden overleden Leus de li. Zoo juist bereikte ons het bericht, dat hedenochtend op ruim 70-jari gen leeftijd is overleden de oud-burgemees ter van Leusden Mr. J. B. de Beaufort. Ongeveer een halve eeuw geleden sticht te de overledene het uitgestrekte en bij zonder fraaie landgoed „De Boom gelegen aan don Arnhemschè weg bij de grens der gemeente Leusden en Woudenberg. In 1914 trad Mr. J. B. Beaufort, als bur gemeester van Leusden af welke functie hij gedurende eenige tientullen jaren heeft vervuld en waarbij hij zich bij de inwoners zeer bemind heeft weten ie maken. Lik doel dat zijn sympathie had werd door hem steeds op zeer milde wijze gesteund. Zijn heengaan zal ongetwijfeld in breeden kring zoowel te Leusden als in de omgeving met groot leedwezen worden vernomen. Wij vermelden tenslotte nog dat de ontslapene is opgevolgd door den huidigen burgemees ter van Leusden Mr. .1 K. H. de Beaufort. ATHLET1EKDAG VAN DEN STICHTSCHEN TURNKRING SckiHercnde alhletiek:wedstrijden met vele fraaie prestaties in de diverse nummers, op Birkhoven Groote publieke belangstelling Gisteren werd in het sportpark ..Birkho ven" door den Stichtschcn Turnkring een groote athletiekdag gehouden, waarvoor meer dan 300 deelnemers ingeschreven had den op de 37 te verwerken nummers, lil verband met deze groote deelname was het programma over den geheelen dag ver deeld: de organisatie was in goede handen bij de Amersfoórtsclu1 Cvronastiekv creeni- ging „Excelsior", waardoor een bijzonder vlot verloop van het lijvige menu verzekerd was. De hoofdleiding der wedstrijden be- rusltte bij de heeren: J. I. van dor Linde, voorzitter van „Excelsior", wedstrijdleider en G. J. alpot, scheidsrechter, bijgestaan door een *taf van jury-leden. Lenige leden van de transporlcolonne „hel Roode Kruis' waren eveneens op het terrein aanwezig, doch zij behoefden slechts enkele malen voor kleine ongevallen hun steun te veiTeencn. De belangstelling xnn de zijde van hei publiek was vooral bij de middagwedstnj- dt n zeer groot. Men genoot volop van de fraaie prestaties, die in de verschillende nummers geboden werden. Vele onderdee- len hadden een buitengewoon spannend verloop; zoo werd o.a. bij het hoogspringen meerdere malen overgesprongen om tot een beslissing te komen. Ook bij vele andere nummers viel een dergelijke spanning tc' constateeren en het kwam in dergelijke ge vallen eerst goed tot uiting hoe de toe schouwers met de athletcn, en in liet hij- zonder met hun favorieten, meeleefden. De athletcn verkeerden den geheelen dag in een prettige, opgewekte stemming, het geen zeer zeker een niet te onderschatten factor voor het welslagen van de wedstrij den is geweest, die ook daardoor een pret tig aspect verkregen. Om vijf uur des middags waren de wed strijden geëindigd, waarna bij de overdekte tribune de prijsuitreiking plaats vond dooi den heer J. van Dol de ren, bestuurs lid van den Stichtsc-hen Turnkring. Spre ker begon met een woord van hartelijken dank Le richten lot alle dames- en lteeren- athleten. die door hun deelname dit festijn mogelijk gemaakt hadden. Vervolgens be dankte Inj de Amcrsf. Gymnastiekvereni ging „Excelsior voor de bijzondere goede organisatie, in het bijzonder den voorzitter, den heer J. J. van der Linde, en verder de heeren jury-leden en het Roode Kruis. Daarna reikte de heer van Dokleren de prijzen aan hun resp. winnaressen cn win*» naars uit. liet was een goed geslaagd sportfeesl, waarop en de Stichtsche Turnkring èn Ex celsior met groole voldoening kunnen terug zien. De uitslagen van den voormiddag zijn- 80 M. Juniores. le serie: 1. B. v. Zanten (Atillo); 3. F. Gar- ritsen (Rato Z.). 3e serie: 1. \V. r. Bührmann (Excelsior); 2. v. Ingcn (Kr. cn VI.). '5e serie: I. A. Adler (Bato 3); 3. Dranon (Bato U). ie serie: 1. A. Verschuur (Bate Z.); 2. Bode (Kr. cn VI.). 5e serie: 1. G. Bohnvinn (Bato U.); 3. A. Slager (E.xe.). 6e serie: 1. C. Stakman (Bato Z.j; 3. Mun- sert (Bato 1".). Ye serie: 1. Groen (Bato L\): 3. D. de Vrije (Kexc.). 8e serie- 1. L. Vecnslra i'Atilla); 3. A. Jan sen (Kr. en VI.). 9e serie: 1. Kocnscn (Kr. cn VI.); 2. S.chip- pers (Sparta)- 10e serie: 1. R. Verhoef (Kr. en VI. 2. Prins (Exc.). De nos. 1 van elke serie gaan over naar de demi-finale. SO M. Juniores demi-finale. le serie: 1. B v. Zanten 'Atilla); 2. A. Ad ler (Bato 2) 2e serie: 1. C. Stakman (Bato Z): 2. L. Vnenstra (Atilla). 3e serie: 1. F. Garritsen (Bato Z.); 2. R. Verhoef (Exc.). De nos. 1 van elke serie cn snelste twee de gaan over naar de finale. 80 M Juniores finale. 1. B. v. Zanten (Atilla) 9,9 sec. 2. C. Stakman (Bato Z.)'10 sec. 5. F. Garritsen (Bato Z.) 10.2 sec. i. Adler (Bato Z.) 10.2 sec. 50 M. Meisejs. le serie: 1. IT. v Galen (Atilla); 2. A. de Neèling (Exc). 2e serie: N. C. v. Leeuwen Bato U.); 2. N. de Bruin (Sparta 3e serie: 1. B. V. Boom (Atilla); 2. T. Plantenga (Bato V.). 4e serie: 1. T. Voogd (Exc.); '2. v. Evvijk (Baio U.). 5e serie: 1. A. d. Heuvel (Exc.); 2. T. Pouw (Kr. cn VI.). 6e serie: 1 I. Bamberger (Exc.); 2. A. Sleenvvinkel (Kr. on VI.). 7e serie: l. C. de Vries (Exc.). 2. J. B. Be zaan (Exc.). De nos. 1 en snelste tweede gaan over naar de demi-finale. 50 M. Meisjes demi-finale. Je seri: 1 B. W. Boom (Atilla); 2. C. v. Leeuwen (Bato L 2e serie: 1. E. Bamberger (Exc.); 2. C. de Vries (Exc.). De nos. 1 en snelste tweede komen in de finale. 50 M. Meisjes finale. 1. B. W. Boom (Atilla) 7.7 sec. 2. C. v. Leeuwen (Bato U.) 8 sec. 3. E. Bamberger (Exc.) 8,2 sec. Hoogspringen Meisjes. J. T. Kerkhof (Exc.) 1.25 M. 2. A. Peeïen (Atilla) 1.25 M. 3. A. v. d. Heuvel (Exc.) 1.20 M. 4. B. W. Boom (Atilla) 1.20 M. Bal werpen Meisjes. 1. II. v. Galen (Atilla) 21.76 M. 2. A. v. d. Ileuvel (Exc.) 20.05 M. 3. C. de Groot (Kr. en VI17.11 M. Kogelstoolcn Juniores. 1. M. v. Veisen (Atilla) 9.29 M. 3. G. Röhman (Bato Z.) 8.97 M. 3. A. v. Norden (Kr. cn VI.) 8.90 M. Verspringen Meisjes. •j. C. v. Leeuwen (Bato U.) 4.14 M. 2. A. Peelen (Atilla) 4.07 M. 3. M. Dijkhuizen (Exc.) 3.85 M. 4. TL v. Galen (Atilla) 3.70 M. Hoogspringen Juniores. 1 J. Blomer (Atilla) 1.45 M. 2. J. Wijnands (I\r. en VI.) 1.45 M. 3. W. F. Bührmann (Exc.) 1.40 M. 4. A. v Norden (Kr. en VI.) 1.35 M. 80 M. "stafette Juniores. 1 Bato (Utrecht) 11.3 sec. 2. Bato (Zeist) 41.4 sec. 3. Atilla 43.2 sec. Verspringen Juniores. 1. Husen (Bato U.) 5.17 M. 3. Dra non (Bato U.) 4.94 M. 3. Bode (Kr. cn VI.) 4.93 M. L Veenslra (Atilla) 4.89 M. Des namiddags werden de wedstrijden van half twee af voortgezet met de diver se sport nummers voor dames en heeren. Hiervan vielen de volgende uitslagen tc noleeren: 100 M, Heeren: 1c serie: 1. D. Bliek (D. O. S.) 12.4 sec.; 2. R. Jonker (Kr. en VI.) 12,6 sec; 3. Th. dc Bie (Atilla) 13 sec. 2e. serie 1. A. A. J. v. Kampen (Kr. en VI.) J2.4 sec.; 2 K. Zwakker (Kr. en VI.) 13 sec.; 3. L. de Boer (D.O.S.) 13,2 sec. 'Ie serie: 1. L. dcloug (Exc.) 12,2 sec.; '2. Gerritsen (Kr. en VI.) 12.6 sec., 3. C. Kei (Kr. en VI.) 12,8 sec. ie serie: J. Koetsier (Bato Z.) 12,6 sec.; 2. v. Dorst (Kr. cn VI.) 13 sec.; 3. A. Rooij (Kr. en VI.) De nos. 1 cn '2 van elke serie gaan over naar de demi-finale. J00 M. Heeren demi-finale. 9 le serie: 1. A. A. L Kampen (Kr. en VI.) 12,2 sec.; 2. K. Zwikker (Kr. en VI.) 12.5 sec.; 3. D. Bliek (D.O.S.) 12,8 sec.. 1. R. Jon ker (Kr cn VI) 12.8 sec. 2e serie: I. L. de Jong (Exc.) 11.8. sec.: 2. A. Koetsier (Bato Z.) 12 sec.: 3. X. van Dorst (Kr. on VI.) 13 sec- De nos. 1 cn 2 van iédere serie komen in de finale. 100 M. Heeren finale. I. A. Koetsier (Bato Z) 11.6 sec. 3. L. de Jong (Excelsior) 12 sec 3. A. A. J. v. Kampen (KV. cn VI.). 4 K. Zwikker (Kr. en VI.) 400 M. ITeeren. le serie 1. II. Veldhuizen (Bato Z.) 61.8 sec.; 2. N. v. Beek (Zwaluwen) 63.2 sec 3. B. Plan te (Exc.) 2e serie 1. A. Koetsier (Bato Z) 56,4 sec.; 2. E. C. Bührmann (Exc.) 61,4 scc. 3. H. te Kolstó (Kr. en VI.). 3e. serie; 1. A. A. J. y. Kampen (Kr. en VI.) 62 sec: 3. H. x. Wiefferen (D.O.S.) 65.4 sec; 3. G. Balterman (Zwaluwen). De nos. 1 van elke serie en snelste tweede komen in de fiale. 400 M. Heeren finale. 1. Koetsier (Bato Z.) 55,4 sec. 2. A .1. v. Kampen (Kr en VI.) 58,4 sec. 3. H. Veldhuizen (Bato Z) 62 sec 800 M. Heeren. 1e serie: 1. J. A. Dop (Bato Z.) 2 m. 29.3 sec. 2. D. v. Veldhuizen (Bato Z) 2 nn. 38.4 sec. 3. J. Trijssenaar (Gero). 2e serie: 1. B.-Plante (Exc.) 2 m. 30.8 sec. 3. J. Corfer (II. V. G.) 2 m. 13,5 sec. 3. T. Vis ser (Gero). De nos. 1 en 2 van elke s'erie gaan over naar de finale 800 M. ITeeren finale. 1. D. v. Veldhuizen (Batu Z.) 2 m. 20 sec. 2. I. Dop (Bato Z.) 2 in. 21,2 sec. 3. B. Plank (Exc.) 2 m. 22,4 sec 4. J. Corfer (H.G.V.) Verspringen Dames. 1. M. Poorter (II. V. G.) 4.17 M. 2. O. Merk (Bato V\ 4.10 M. 3. T. Vree (Atilla) 4.07 M. i. l. Koopmans (Bato U) 3.98 M. 5. M. Timmer (Bato L1) 3.97 M. 6. T. Veldhuizen (Bato l") 3.93 M lxogelstooten Dames. 1. L. d. Horst. (Atilla) 7.05 M. 3. C. Korsten (Kr. cn VI.) 6.18 M. 3. M. Morct (Kr. cn VI.) 5.63 M. L Fr. Norden (Kr. en VI) 5.50 M. 5. C. v. d. ITorst (Bato U) 5.40 M. 6. G. Schimmel (Exc.) 5.30 M. 4 v 80 M. estafette Dames. 1. Bato (Utrecht). 48.6 sec. 2. Excelsior (A'foort) 49 sec. 3. Kracht en Vlugheid (Utrecht) 49.6 sec. 4. Atilla (Utrecht). SO M. Dames. le serie: 1. T. Vree (Atilla) 13 sec.; 2. J. Koopmans (Bato l 12,6 sec.; 3. C. de Wilde (Kr. en VI.) 13,2 sec. 2e serie: 1. L Schuurman (Bato U) 12.2 sec.; 2. J. v. Schaik (Exc.) 12.6 sec.; 3 M. Oosterbeek (Atilla). 3e serie: 1. J. Kortes (Exc.) 12 sec.; 2 M. Dorrestijn (Bato U) 12,2 sec.. ie serie: 1. G. de Groot (Kr. en VI.) 12.4 sec.; 2. M. Dekker (Kr. en VI.) 12,5 sec.; 3. M. Ykelenstam (Afrika) 12.6 sec. De nos. 1 en 2 gaan oxer naar de demi finale SO M. Dames demi finale, le série: 1. J. Koopmans (Bato U) 11,8 sec. 3. T. Vree (Atilla) 11.9 sec.; 3 E. Schuurman (Bato U) 12.2 sec.; 4. J. v. Schaik (Exc.). 2e serie: 1 M. Dorrestijn (Bato U) 11,8 sec.; 2. J. Kortes (Exc.) 11,9 sec.; 3. M. Dekker (Kr. en VI.) 12.2 sec. 80 M. Dames finale. 1. I Koopmans (Bato 11.6 sec.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2