Fa. M. R. N. Oosterveen STADSNIEUWS. AMERSFOORTSCHE MOTOR CLUB Een goede regeling VOOR ONZE HUISVROUWEN VICTOR9AWATER VICHYWATER Koolzuurhoudend Tafelwater 2. M. Dorresleijn (Bato U) 12 sec 3. T. Vree (Alilla) 12.1 sec. 1. J. Kortes (Excelsior). •1 X 100 M. Gemengde Estafette. 1. Excelsior (A foort) 55,4 sec. 2. Kr. en Vlugheid I (Utrecht) 55.6 sec.. 3. Bato (Utrecht) 55.7 sec. 4. Kr. en Vlugheid II (Utrecht), Speerwerpen Ileeren. 1. W. Jansen (Bato Z.) 38.09 M. 2. A. Schuch (Bato Z.) 36.29 M. 3. E. Brouwer (D.O.S.) 36.12 M. 1. E. Kiviots (Spara) 35.59 INI. 5. Chr. Lalleman (Bato U.) 31.81 M. Hoogspringen Heeren. 1. F. C. Bührmann (Exc.) 1.00 M. Hoogspringen Ileeren. 1. F. C. Bührmann (Exc.) 1.60 M. 2. G. P. Scheffer (Exc.) 1.60 M. 3. H. C. B. de Vries (D.O.S.) 1.60 M. 4. Chr.Lall.eman (Bato U.) 1.55 M. 5. D. v. Veldhuizen (Bato Z.) 1.50 M. Ivogelstooten Heeren. 1. C. J. Tiemstra (Exc.) 10.45 M. 2. 1». Nes (II. G. V.) 9.11 M. 3. W. Jansen (Bato Z.) 9.03 M. t. C. Kiviets (Sparta) 9.01' M 5. II. de Ridder (Bato U.) 9.01 M. 1 X 100 M. Ileeren estafette. Ie serie: 1. Bato I (Utrecht) 48,6 sec. 2. Excelsior (A'foorl) 49,5 sec.; 3. Kracht on Vlugheid I (Utrecht) 50,1 sec. 2de serie: 1 Bato (Zeist) 50 sec.; 2 Bato II (Utrecht 51,5 sec.; 3, Kracht en Vlugheid II (Utrecht) 52,6 sec. 1X100 M. Heeren estafette. 1. Bato (Zeist) 48,S sec. 2. Excelsior (A'foort) 50 sec. 3. Kr. en Vlugheid I (Utrecht) 50,4 sec. 4. Bato II (Utrecht) Speerwerpen Dames 1. L. v. d. Ilorst (Atilla) 23.19 M. 2. J. Versteeg (Atilla)'16.66 M 3 M. Moret (Kr. en VI.) lO.Si M. Hoogspringen Dames. 3. G. de Groot (Kr. en VI.) 1.30 M. 2. M. Poorter (II. G. V.) 1.25 M. 3. G. Schimmel (Exc.) 1.20 51. Verspringen Ileeren 1. L. de Jong (Exc.) 6.09 M. 2. W. Röliner (Balo U) 5.91 M 3. IE C. R. de Vries (D.O.S.) 5 77 >1 Polstokhoogspringen Heeren 1. G. P. Scheffer (Exc.) 2.95 M 2. E. Brouwer (D.O.S.) 2.85 M. 3. A. Schuch (Bato Z.) 2.80 M Discuswerpen Heeren 1 de Heus (Bato Z) 30.30 M 2. II. Teeseling (Sparta) 29.37 M. 3. C. J. Tiemstra (Exc.) 29.19 M. KORFBAL PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJD DE GOOIERS I AMERSFOORT II 2-2 De Gooiers halen een 20 achter= stand na rust schitterend in Een spannende stiijd Amersfoort II is er niet in geslaagd haar laatsten promotiewedstrijd te winlfen, zoo dat de beslissing nog eenigen tijd op zich zal laten wachten. Immers, onze stadgenoo- tcn hebben thans 5 punten uit 3 wedstrij den, welk aantal nog door De Gooiers be reikt kon worden als zJj a.s. Zondag van Oyrrtpia II winnen. Naar wij vernamen zijn Dc Gooiers reglementair met 70 \y in naars verklaard van den wedstrijd tegen N.S.F., zoodat deze niet overgespeeld wordt, zooals we j.l. Zaterdag schreven. Een beslissings wedstrijd tusschen De Gooiers en Amers foort II is dus lang niet onwaarschijnlijk. Onze stadgenooten hadden dit keer niet zoo'n 'sterk 12-tal in hot veld gebracht als vorige Zondag, als gevolg van het feit dat een 3-tal spelers (-sters) wegens lichte bles sures, opgeloopen in den wedstrijd tegen Olympia II, niet uit konden komen. De Gooiers kwamen met i dames, waar door Amersfoort II niet liet uitvallen. In de eerste helft waren de blauw-witten overwe gend sterker en wisten zij een 20 voor sprong te behalen, maar in de 2e helft wa ren de rollen finaal omgekeerd. Amersfoort II vertoonde inzinkingen, terwijl De Gooi ers juist veel beter begonnen te spelen en reeds na 20 min. den stand op 2—2 brach ten, waarna onder groote spanning het ver dere gedeelte verliep, zonder dat een der partijen nog wist te scoren. Dc wedstrijd. l)e Gooiers winnen den toss en verkiezen met de zon in den rug te spelen. Amers foort II gooit uit en is direct aanvallend. Eenigen tijd gaat het spel gelijk op. maar naarmate onze stadgenooten meer inge speeld raken komen ze langzamerhand In de meerderheid en de aanval krijgt handen vol werk. Menig schot wordt gelost, aan vankelijk zonder sucecs; maar eindelijk ziet Vincent kans van onder dc paal netjes In te schieten (0—1). Amersfoort behoudt het beste van 't spel en even v oor rust maakt Vincent, op dezelf de wijze, het 2de doelpunt (02). liet zag er dus naar uit, dat een overwin ning lang niet tot de onmogelijkheden zou behooren, vooral daar de 2de helft het ter rein voordeel voor Amersfoort II was. Maar hoe zijn we bedrogen uitgekomen. Direct beginnen De Gooiers veel feller, maar ook forseher te spelen. Alles zetten ze op het spel om den achterstand in te loopen. h3d Amersfoort II dit spel evenzoo kunnen beantwoorden, dan was de voorsprong mis schien bewaard gebleven, ze raken ver moeid en de ploeg vertoont veel inzinkin gen. Vooral in den aanval spiegelt dit zich af, waar elk verhand zoek is en 'n hopeloos heen en weer gegooi het gevolg er van is. De Gooiers aanval bracht door forscli spel, dat dikwijls in ruw spel ontaardt, een doelpunt te forceeren. Menig gevaarlijk mo ment ontstaat voor den A'foort korf. Nog geen kwartier is er gespeeld of ze hebben succes (12), en een minuut later maakt dezelfde speler vanaf den lijn den gelijk maker. Onder groote spanning wordt nu verder gespeeld. De Gooiers blijven sterker. Amers foort II vecht met den moed der wanhoop, en dan komt eindelijk, eindelijk, na lange minuten van angstige spanning het einde met. een verdeel ing der punten. De stand is thans geworden: Amersfoort II 3 2 1 15—3 5 De Gooiers 2 11 92 3 Olympia II 2 1 1 3—5 2 N. S. F. 3 3 118 Voetbal. OM DEN U.F.V.B.-WIMPEL. H.V.C. I—BAARN I 2—0. H.V.C. handhaaft zich voor den wimpel. In verband met de athlctiekvvedstrijden van den Stichtschen Turnkring vond giste ren in de avonduren op het sportterrein ..Birkhoven" een wedstrijd tusschen H.V.C. en Baarn plaats om den U.P.V.B.-wiinpel. Vele supporters van Baarn hadden hun elf tal vergezeld zoodat een record aantal be zoekers aanwezig was toen de scheidsrech ter, die uitstekend floot, liet aftrappen. Bei- Ge elftallen hebben eenige invallers. Zoo telden wij bij II'.V.C. 4 invallers, daar we Winterswijk en de clerde van de Gebrs. Meyer tot de vaste spelers van het eerste team kunnen rekenen. De plaatsvervangers, die reeds des middags een promotiewed strijd hadden gespeeld, voldeden uitstekend hoewel zijMÜgen het einde, wat begrijpelijk is, gingen verslappen. Toch mag het H.Y.C.- bestuur zich gelukkig achten dergelijke re servemateriaal te bezitten, daar mettertijd voor deze spelers, mits bij goede training weg openstaat voor het eerste. De wed strijd zelf is er één geweest, die het aankij ken volkomen waard was. Wel nam Baarn eerst het initiatief, doch de vo.orhoede der thuisclub speelde zóó geraffineerd handig, dat de achterhoede al haai1 voetbalkunde j ten hulp moest roepen om de aanvallen te j keeren. In deze periode van overwicht hield II.V.C. het spel open, vlot werd er gecombi neerd en juist dat bracht de Baarn defen sie tot wanhoop. Met dit wapen, open spel. is alleen door de stevige backs heen te ko men. En zij mag van geluk spreken, dat Vos, die uitstekend op dreef was, pech met schieten had. anders zonden we wellicht een korfj^aluitslag mogen notecren. Want verscheidene schoten van zijn voet ketsten van palen en lat, buiten liet bereik van doelman Coorens, weer het veld in. Slechts tweemaal wist Vos den doelman te ver schalken. Met dezen stand gaat de rust ook in. De tweede helft, mede door het verslap pen van de invallers, is het spel meer ver deeld. Baarn treedt nu aanvallender op, waartoe zeer zeker de omzetting van eeni ge spelers niet weinig bijdroeg. Doch de achterhoede niet Wintervvijk aan het hoofd houden hun terrein schoon, terwijl aan de andere zijde eveneens geen doelpunten meer vallen. Het einde komt dan met een ver diende 20 overwinning voor de thuisclub die zich hierdoor in de tweede ronde heeft geplaatst. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. H.V.C. II—HERCULES II 5—1. Do nummerieke verhouding der elftallen geeft den door slag. Op het tweede terrein van het sportterrein Birkhoven speelde gistermiddag II.V.C. 2 uit Utrecht. In de Domstad wisten destijds de rood-vyitlen slechts met dc oneven goal uit doe drie te winnen, doch thans toonden /ij zich verre de meerderen door de Ilercu- lancn met een stevige nederlaag huiswaarts te sturen. Een handicap voor de gasten was. dat zij slechts met S spelers den strijd moes ten aanbinden tegen een vrijwel volledige M.V.C.-ploeg. Door echter met één back te spelen onderbrak deze speler vele aanvallen door de H.V.C.'ers buitenspel te zetten, die er steeds maar weer opnieuw inliepen. De einduitslag was tenslotte dat de thuisclub met een 51 overwinning een fraaie kans behoud op het kampioenschap Waterpolo. A.Z. EN P.C. De wedstrijden afgelast. De voor gisteren vastgestelde polo- en zwemwedstrijden der A.Z. en P.C. werden in verband met de lage temperatuur van het water reeds Zaterdagavond afgelast. MOTORSPORT De eerste regelmaligheidsrit. 27 deelnemers rijden bijna 250 K.M. in de provincie Utrecht en en Gelderland. Mooi weer en prettige stemming Het was op 19 Maart j.l. dat in café „de Poort van Cleeff" in de Langestraat eenige heeren bij elkaar waren, warme aanhangers van de motorsport. Daar werd de grondslag gelegd voor oprichting van de Amersfoort- sce Motor Club, welke in den korten tijd van haar bestaan blijken heeft gegeven, een be langrijke rol in de plaatselijke sportwereld ie zullen vervullen. Telde de verecnigiiig bij de oprichtings vergadering slechts 7 leden, reeds nu is dit getal geklommen tot 50, behalve de dona teurs. Nadat reeds eenige malen clubtochten waren ondernomen, heeft liet bestuur be sloten op verlangen van de leden een z.g. regelmatigheids rit uit te schrijven, waarbij het doel is om liet opgegeven aantal K.M. met een gemiddelde van precies 36 K.M. per uur te rijden. Zoo vond dan lieden de eerste rit plaats, waarbij 27 motorrijders aan de start, die om 9 uur van de Poort van Cleeff plaats vond, verschenen. Aanstonds lieerschte er, dank /ij het fraaie weer, een opgewekte stemming, ter wijl de belangstelling van de zijde van het publiek, groot was. Het traject loopt van Amersfoort over Soest Soesterberg ollenhoven Zeist Doorn Maarn Maarsbergen Vee- nendaal Leorsum Scherp onze el Maarn Amersfoort Soestdijk Baarn, waar een uur verplichte rust wordt gehou den. Precies 9 uur start onder leiding van de heeren Bovée en Holstegen, de eerste deel nemer. daarna gaan steeds met één minuut tusschenruimte de volgende deelnemers, tot dat te 9.27 de laatste motorrijder, de heer ten Hoedt, de Langestraat insnort. Op verschillende punten in het te volgen traject, zijn controleposten opgesteld, die nagaan of de rijders niet te vroeg of te laat bepaalde punten passeeren. Onze snelle Pontiac van den beer Hol- steyn brengt ons naar het station Maars bergen. waar reeds 8 min. voor 10, dc eer ste deelnemer, de heer Rouwhorst, ons vriendelijk wuivend passeert. Een moeilijke modderige zandweg is voor vele rijders een gvaarlïjk puilt, zoodat enkele komen te val len. gelukkig zonder stoornis. Wij besluiten vast naar Baarn te rijden, teneinde dc aankomst der rijders bij het hoofdrustpunt de theetuin „De Watermo len" te kunnen gadeslaan. liet weer houdt zich uitstekend. Uit Baarn hebben zich nogal wat belangstel- dendon verzameld om dit sportgebeuren gade te slaan. Om 12.18 komt de eerste deelnemer bin nen, daarna volgen met regelmatige tus schenruimte de overigen. Do heeren Ploeg on Herikhuyzen hebben niet. aan de bepa lingen voldaan cn hebben vermoedelijk den strijd opgegeven. Over liet algemeen zijn do rijders best over het afgelegde traject to spreken. De stemming is goed en genoeglijk wordt gerust in dc tuin van „de Watermo len" Precies een uur mag ieder deelnemer zich verfrisschen en dan om 18 min. over één, vertrekt de eerste alweer voor den middagrit, die wel voel van het uithou dingsvermogen der rijders zal vergen Gereden wordt nu van „de Watermolen" via Spakenburg Nijkerk Putten Uddelermeor richting Zwolle naar Hotel de Malle Jan te Vierhouten, waar een vaste tijdcontrole is. Dê tocht over de. Ye- luwe is schitterend zoodat wij spoedig de ellende van de slechte weg Baarn—Nijkerk vergeten zijn. De natuur is op z'n Zondags, temeer valt thans op hoe de bosch en heide branden veel schoons vernield hebben In de landelijke omgeving van Vierhou ten, biedt botel Malle Jan een aangename verpoozing. Te 2.40 passeert Rouwhorst ons, waarna met regelmatig verschillen de overige rij ders het hotel voorbijsnellen. Thans is het laatste gedeelte van deze regelmatigheidsrit begonnen. Over Ernst— Apeldoorn gaat bet in vlug tempo naar Amersfoort. Een der rijders ruikt de stal zoo sterk, dat hij lang voor den vastge- stelden tijd thuis is. De overige komen tus schen half vijf cn vijf uur binnen. Hiermede behoort deze prettige rit weer tot het verleden en kan de jeugdige Amers foort sche Motorclub met troïsch op dezen dag terugzien. Voor het aanwijzen der prijzen wacht de commissie een zware taak. daar er slechts weinig fouten zijn gemaakt, en daar behal ve de beker nog vele prijzen beschikbaar zijn gesteld. Over dit technische gedeelte wordt vanavond vergaderd, zoodat wij de juiste uitslag eerst morgen kunnen publi- cecren. Ons rest een woord van hulde voor do leiders van deze tocht, de heeren Bovée en Holsteyn, welke trouw bijgestaan door de controleurs de rit op prettige wijze regel den. De rijders waren allen best tevreden, de moeilijkheden bleken niet onoverkomelijk, terwijl het fraaie weer er veel toe bijdroeg om de goede stemming te behouden A.P.V. „DE LUCHTPOST". Uitslag wedvlucht Zwolle gehouden op Zondag 9 Juni 1929. Afstand 62.i K.M. Tijd van loslating 9 uur. De prijzen werden be haald als volgt: H. J. Hol le. 11e, 15e. J. Noorman 2e, 3e, 12e. W. v. d. Linden Jr. ie. W. Priem 5e, 7e, 9e. W. v. d. Riet 8e. Joh. Lablaus 6e, 13e, lie M. J. de Koning 10e. G. Krijn ei* 16c. Aangewezen duif 10 ct. II. J.. Hol mot No. 1. Aangewezen duif 25 met H. J. IIol met No. 1. Aankomst eerste prijswinnaar 10 uur, 7 min., 32 sec. Aankomst laatste prijswinnaar 10 ujr, 25 min. 55 sec. VOETBAL SERIEWEDSTRIJDEN „C. J. V. V." De uitslagen der gespeelde wedstrijden van Zaterdag j.l. zijn: A. le afd. Rood Wit 1 A. P. W. C. II 2— 2e afd. Rood Wit II C. J. V. V. II 2—0 B. le afd. C. J. V. V. I Bloemenkvvartier I H'sum 1—2 B. 2e afd. Bloemenkwartier II Bloemen kvvartier III 4—2 (H'sum. DE UITSLAGEN. LANDENWEDSTRIJD. Stockholm Zweden—Nederland 6—2 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Rotterdam SpartaP.S.V. 23 Deventer: Go Ahead—Feyenoord 2—1 Afdeel ing I. Promotie-competitie 3e klasse. Amsterdam D.W.S.—Helder 4—1 Amsterdam .V.A.—de Kennemers 2—0 Promotiecompetitie reserve 3e klasse. Amersfoort: H.V.C. 2—Hercules 2 5—1 Afdeeling II. Promotie 3e klasse. Culemborg: Vriendenschaar—Olympia 3—2 Afdeeling III. Promotiecompetitie 2e klasse. Nijmegen N.E.C.—Ensch. Boys 1—3 Afdeeling IV. Promotiécompetitie 2e klasse. Vlissingen VlissingenWilhelmina 3—4 OM DEN U.P.V.B.-WIMPEL. AmersfoortH.V.C.Baarn 2—0 ZeistZeist—Donar 5—1 OVERZICHT. Dc uitslagen van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland kunnen normaal geacht worden. Philips was bij Sparta te gast en won er met 3—2. Feye noord speelde haar laatsten wedstrijd te gen Go-Ahead in Deventer, cn zag daar haar laatste kans verloren gaan, door een 21 nederlaag. Philips heeft thans 10 pun ten. en moet nog één wedstrijd spelen. Een gelijk spel is voor hen voldoende. De stand is P.S.V. 7 5 2 30 22—10 Go-Ahead 7 4 3 8 1410 Feijenoord 8 4 4 8 1411 Sparta 6 2 1 3 5 68 Velocitas 6 1 1 4 3 3—23 In de promotie-competitie, waarin Hercu les speelt, heeft Vriendenschaar met 3—2 van Olympia gewonnen, zoodat de wedstrijd Hercules—Vriendenschaar de beslissing moet brengen. Hercules moet winnen, wil zij voor de tweede klasse behouden blij ven. Dat zul spannend worden 1 De volgorde is Hercules 3 2 1 5 103 Vriendenschaar 3 2 1 5 6i Olympia 4 4 514 :j: TENNIS HILVERSUM I ALTA I 7—1 Zooals te verwachten was, verloor Alta I van Hilversum, de kampioene van deze af deeling. De volledige uitslagen waren: Heerenenkelspel. Knottenbelt L. Nienaher 6—3, 6—i. J. G. Heldring F. Schweigman G—2, i—6, 56 Damcscnkclspel. Mej. T. Groëncwegen en ir. J. Pennink 3—6, 6—S, S—6 Mej. E. v. Herwijncn Mevr. A. v. Zalinge 64, 7—5 Gemengd-dubbelspel. Mej. Grocnewegen en ir. J. Pernink Mevr. M. Milders cn F. Schweigman 6—3, 26, 6—4 Mej. E. v. I Ierwij non en T. v. d. Ilagen Mevr. A. v. Zalinge cn W. M. Korthals Alles 10—8, 7—5 Heeren-dubb8lspel. ir. J. Pennink en J. Knottenbelt L. Nienaber cn W. M. Korthals Altes 6—1, 46, 8—6 Dames-dubbelspel. Mej. T. Groénowégcn cn Mej. E. Herwij ncn Mevr. M. Milders én Mevr. A. van Zalinge 97, 1G. 46 Alta II moet door een 6—1 overwinning op Utrecht het afdcelingskarnpioenschap veroveren, hetgeen ook het geval is irict Alta IV. Alta III Reallv 1 4—3. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN DE U.P.A.B. Te Hilversum gehouden. Gisteren heeft de U.P.A.B. in het Ililver- sumsche sportpark atliletiek-wedstrijdcii gehouden. De uitslagen zijn: 200 M. klasse A: 1. M. v. d. Berge, Haarlem, 23% sec. 2. C. Berger, A.V.C. A'dam, 23% sec. 400 M. klasse D: 1. J. L. Smit, Vlug en Lenig, Den Maag, 56% sec. 2. M. Smit. A.A.C., 58 sec. 400 M. klasse A: 1. G. Lijflander, 1923. A'dam, 51% sec. 2. M. Oostermeijer, id. 54% sec. 5000 M. met voorgift: 1 P. Gerbrands, Blauw Wit, Amsterdam, 16.38%. 2. C. J. A. Dijkman, N.I.L.O.C., Am sterdam. 200 M voorgift, 17.25% 3. J. Haits- ma, 1923 Amsterdam, (305 M. voorgift) 17.33%. Polsstokhoogspringer 1. L M Oorschol, Bred erode, Yianen, 3 M. 2. II. J. van Hengel, Trekvogels, Den Haag, 2.90 M. 3. K. Koek, G.A.C. Ilelvey,1 2.85 M. Speerwerpcu: 1. J. Wolthers. U.VA 43.61 M. 2. P. v. d. Berg, G.A.C.J0 M. 3. J. Loevendie, A.M.V.J. Amsterdam, 38.27 M. 100 M. dainss klasse A: 1 Mej. v. d. Gang. Kandnli. Utrecht, 11% sec. 2. Mej. N. van Schic, id. 14% sec. Dames-estafette 4 100 M. 1. Kandati. Utrechi. 60% sec. Hceren-ostaflette 4 4G0 M.: 1. A.V. 1923 Amsterdam. 3.54%. 2 G.A.C. llelvev, 3.47%. Hinkstnpsprong: l H. I. Snijders, A.V.A TLuS- M. 2. Nielsen. AA'. '23. ;?31 M 3 I. van Blade ren, A.V. '23, 11.50% M. Koffietafel Roer-eieren. Middagtafel: Duitsche Biefstukjes Spinazie. Maizena-vla met ananas. LANGESTRAAT 46 TEL. 77 16 cent per fl. OFFICIEELE KENNISGEVING. KIEZEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester van Amersfoort vestigt er de aandacht op dat krachtens de bepa lingen der Kieswet, gelegenheid bestaat dat de kiezer bij de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (welke dit jaar op 3 Juli wordt gehouden), sn plaats van in de Gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere aan de stemming deelneemt. Zij die van deze bevoegdheid gebruik wên- schen te maken, kunnen zich buiten de ge wone uren op den dag daarvoor vastge steld ook in persoon aanmelden ten Stad- huizc/fBureau Verkiezingen) telkens des avonds tusschen 19 cn 20 uur; op Woens dag 12 Juni; Donderdag 13 Juni; Vrijdag 11 Juni. Maandag 17 Juni cn Dinsdag 18 Juni 1929. Amersfoort, S Juni 1929. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. HULDIGINGSCOMITé PESIE. De zweminrichting tijdelijk gesloten voor het publick- Het Hüldigingscomitéi Pcsie deelt 'ons mede, dat het Woensdag- en Donderdag middag de beschikking heeft gekregen over de zweminrichting, ten einde de noo- dige voorbereidingen voor de huldiging op Donderdagavond te kunnen treffen. In verband hiermede zal de zweminrichting Woensdag en Donderdag na half twee ge sloten zijn voor het publiek. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het post kantoor Amersfoort over de maand Moi 1929. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 40.591.S3 en tcrugbleaald 57.766.67. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 17.174.84. Het aantal "nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 24. Door lusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal 1350 en afgeschreven 4000. Derhalve minder in- dan afgeschre ven 2650. LANDDAG DER ANTI-REVOLUTI ONAIRE KIES VEREENIGING Zaterdagmiddag onder een strooi menden regen op het land goed „Nimmerdor" Een drietal sprekers De Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging „Nederland cn Oranje' had Zaterdagmid dag in het bosch \an „Nimmerdor' een landdag georganiseerd, een bijeenkomst in de openlucht, waarin als sprekers optra den de heeren IJ. C o 1 ij n, oud-Minister, Ds. J. Tongelee n, predikant te Hilversum en Ds. K. J. van den Berg, Hervormd predikant te dezer slede. Hoewel de weersgesteldheid Zaterdagmid dag nu niet bepaald \an dien aard was om een openlucht.vergadering luister bij te zet ten, was het aantal belangstellenden, dat onder den stroomenden regen naar Nim merdor was getrokken toch nog betrekke lijk groot. Dicht opeen gepakt had men zich geschaard om het spreekgestoelte om te luisteren naar de woorden die door de sprekers zouden worden gesproken. Wij geven thans in enkele groote trekken de hoofdgedachten weer. die door de spre kers naar voren werden gebracht. Rede van den heer Colijn. De eerste spreker, oud-minister Colijn wees ei in den beginne op, dat er voor het verkiezingswede, in ons land in het alge meen een groot gemis aan belangstelling valt waar te nemen. Hoewel spreker dir verschijnsel niet uitsluit, op de Anti-Revo lutionaire partij van toepassing wil bren gen, is een algemeene lusteloosheid niet (o ontkennen. Daarna bespreekt de heer Co lijn in het kort enkele hoofdpunten van het A.-R. beginsel programma, waarbij hij eeni-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3