EEN GESPREK MET DEN HEER MADURO Li. Luycx&Zoon Astrakan, Frotté STADSNIEUWS. BLAUWE FANTASIE COSTUMES DE ADELAAR, GEVAAR VAN VREEMDE ELEMENTEN UIT DEN OMTREK SPORT Er dient op Curacao blijvend een oorlogsschip te worden gestatlonneerd Meer poiitietroepen noodig De heer M. W. Etty Leal, oud-zeeofficier schrijft aan de N. R. Ct.: Een twintiKtal jaren geleden, toen wij met de Heemskerck in Curagao lagen, genoot de Marine groote gastvrijheid ten huize der familie Maduro en in het corps zeeof ficieren zijn er velen, die met dankbaarheid daaraan terugdenken. Onze schepen geno ten eenzelfde gastvrijheid aan de kaden de zer familie, want bij Maduro werd immer kolen geladen en in bijna geen enkele haven gebeurde dat met zulken spoed als daar. Toevallig ontmoette ik den heer J. M. L. Maduro eenige dagen geleden op straat en toen ik van den overval te Curasao hoorde, zocht ik bera direct op om van hem te hoo ren wat hij daarvan dacht. Hij was toch nog kort geleden in Curacao geweest en pas op 24 April van daaruit naar Holland vertrokken. Hij was dadelijk bereid om mij eenige inlichtingen te verstrekken en zijn opinie over het gebeurde te geven, welke in het kort hierop neerkomt: Toen de Zeeland nog te Curacao was on der bevel van kapitein ter zee Putman Cra mer, gebeurden er in Juli van 1922 ernsti ge onregelmatigheden. Er brak een staking uit onder do havenarbeiders, die meer loon eischten. Aangezien zij hun zin niet kre gen en meenden, dat de grootste tegenkan ting kwam van den kant van den heer Menkman, hoofdagent van den Kon. West Indischen Maildienst, brak er op een ge geven oogenblik een oproer uit en de heer Menkman werd door de stakers opgelicht en naar het stadhuis gebracht. Onmiddellijk werd van alle kanten om politie getelefoneerd en de commandant der toenmalige politie Appel met zijn man nen rukte uit (om den heer Menkman te ontzetten. HIJ werd bij de schermutseling gewond en een vrouw, die niets met het ge val had uit te staan, werd door een ver dwaalden kogel getroffen en een der staker? neergeschoten. Dit relletje kostte twee men schen het leven. De Zeeland, die in het Schottegat ten an ker was. stoomde onmiddellijk op naar d* Handelskade. Deze manoeuvre was voldoen de om de bewogen gemoederen tot bedaren te brengen; het werd direct weer rustig Maar de Zeeland zou Curacao voorgoed verlaten en aangezien de burgerij van Cu ragao de overtuiging had. dat zij niet vol doende bpschermd was. telegrafeerden voor aanstaande personen uit den groothandel van dat eiland aan den minister van kolo niën, daarbij verzoekend, dat een oorlogs schip blijvend te Curacao gestationneerd zou worden. Zij kregen nul op request: het oorlogsschip verdween. Zoo ging het ook met het garnizoen Toen wij in mos in Curacao waren bevond zicb daar 1. een garnizoen van 300 man met een kapitein en ecni-'e luitenants; 2. de schutterij, bestaande uit ongeveer 600 man met de coodige officieren ivoor aanstaande hnn.personen, etc); 3. een w baa. heidscorps, bestaande uit ongeveer 100 man. Dit garnizoen is kort geleden teruggeroe pen en sinds 1924 is ook de schutterij om bezuinigingsmaatregelen opgeheven, terwijl slechts een luttel bedrag noodig ware ge weest om het corps in stand te honden. Het weerbaarheidscorps ging uit als een nachtkaars, toen de commandant ervan en de „pushing man" van deze Curacaosche Jagers (zij hadden een groene uniform met gouden tressen) Curacao .metterwoon ver liet en zich in Nieuw York vestigde, waar hij thans cp het bureau der immigratie als tolk werkzaam is. In 1928 kwam een detachement Holland- sche poiitietroepen onder bevel van kapi tein Borren naar Curacao, 120 man sterk, en dat is de weermacht, die in de plaats is gekomen van de 1000 man, die er vroe ger waren. Zeker, de poiitietroepen zijn kra nige kerels; men is in Curagao vol lof over Borren en zijn luitenant (Berger). Nog on langs traden zij met groote doortastendheid op bij een grooten brand en in Augustus van 1928 kregen zij al dadelijk de handen vol. Op Aruba was n.l. een relletje uitge broken, dat veel had van hetgeen thans ge beurd is. Op dat eiland bevinden zich twee groote petroleum-raffinaderijcn: de Eagle van d« Bataafsche en de Lago van de Standard Oil. Deze raffinaderijen hebben een groot personeel in dienst en de employé's zijn voor het meerendeel Engelschen en Amer» kanen; het werkvolk bestaat grootendeels uit Venezulanen en zooals het in Deli gaat. gaat het ook hier: wat emigreert om als koelie te werken is gewoonlijk het uitvaag sel der maatschappij. Zoo bevinden zich onder dat werkvolk zeer vele ongewenschte eleementen. Nu is er op Aruba een klein detacnement poiitietroepen onder bevel van een onder officier. Toen in Augustus van verleden jaar ongeregeldheden op Aruba gebeurden, greep de politie in en interneerde de bel hamels. Spoedig daarop trachtten vrienden van de gearresteerden dezen te ontzetten en de gezaghebber van Aruba, die zag dat de weinige politiesoldaten het op den duur niet zouden kunnen houden, seinde naar Curacao per radio om assistentie. De „Samson" van de Bataafsche werd gechar terd door het gouvernement en een offi cier met eenige politiesoldaten en mitrail leurs gingen aan boord en toen zij od Aruba aangekomen waren, werden de ge arresteerden aan boord gebracht en naar Curagao vervoerd. Van daaruit heeft men deze ongewenschte vreemdelingen uitgezet. Zij zijn meerendeels naar Columbia ver dwenen. I-Iet was toen duidelijk, dat met al die vreemde elementen op Curacao en Aruba, er een groot gevaar voor de burgerij be stond, want dit was nu al het tweede ern stige relletje; en daarbij komt nog, dat af en toe onder de vreemde arbeiders twisten ontstaan, die ook meermalen een bloedig einde hebben. Zoo stak een jonge Venezo laan, Montenegro van naam. onlangs een ouden landgenoot met een dolk dood, om dat zij het over de politiek van hun vader land niet eens waren. Deze gebeurtenissen gaven den Kolonia len Raad aanleiding om met rekesten en telegrammen den minister van koloniën te wijzen op den gevaarvollen toestand en er op aan te dringen, dat er een oorlogsschip definitief in de Caraïbische Zee gestatio neerd zou zijn. Al ligt het op een gegeven oogenblik in Paramaribo, dan is dit slechts 3 dagen stoomen van Curacao en voor een snellen torpedojager als de Kortenaer is het denkelijk wel in 2 dagen te doen. Nu echter deze jager plotseling van hier naar Curacao moet, zal het op zijn minst tien dagen duren eer dat hij ter plaats kan zijn. Het verblijf van zulk een schip in die wateren werkt preventief; het is als een boeman voor kleine kinderen; men hoeft slechts te zeggen: „Pas op hoor. anders roep ik don agent!", en dat is voldoende. Zooal3 reeds opgemerkt werd. ligt het gevaar voor Curagao in de ongewonschte vreemdelingen, de arbeiders van buiten. De firma Maduro heeft slechts zeer weinig vreemdelingen in haar bedrijven in dienst, het zijn voor het meerendeel inboorlingen van Curacao of Aruba en slechts één ploeg Venezolanen. Bij de petroleumbedrijven zijn echter duizenden arbeiders, een staalkaart van vreemde nationaliteiten, n.l. Venezolanen, Britsche West-Indiërs, Franscheu. Belgen en Italianen, en zooals zich laat begrij pen zijn het niet uitsluitend de besten van deze volkeren, die in Curagao hun geluk zoeken. Zij zijn In de eerste plaats geen geheelonthouders en wanneer zij een flink kwantum drank op hebben zijn zij tot al les in staat. Nog kort geleden hebben zij een politiepost bij een van de raffinade rijen overvallen. Men kan dus op het Plein niet zeggen. „Deze overval was niet te ver wachten", want in de eerste plaats haddon zoowel Kolonialo Raad als de handel een waarschuwende stem laten hooren, en in tweede plaats hadden de gebeurtenissen, die aangehaald zijn, den minister van ko loniën een waarschuwing moe'en zijn. Wij staan echter in het teeken der bezuiniging en zoo kon het gebeuren, dat de overval plaats had, die ons tot de risêe van de heele wereld en Nederland als koloniale mogendheid belachelijk maakt. Na de relletjes op Aruba zond het Brit sche gouvernement den Engelschen kruiser Colombo voor vlagvertoon derwaarts. Het is de eerste maal in den loop van eeuwen, voor zoover ons bekend, dat ean Enqelsch of con oorlogsschip van andere nationali teit dit eiland aandeed, en dit feit alleen «preekt reeds boekdeelen en had den auto riteiten hier te lande een vingerwijzing moeten zijn. ..Hoe is het nu mogelijk geweest, dat zulk een overval plaats heeft kunnen vinden vroeg ik den heer Maduro en deze zeide. dat z.i. de schildwachten zoowel van het Gou vernementshuis als van het fori waar de poiitietroepen liggen (dit i« helaas vrij ver van h"t Gouvernementshuis verwijderd) ge lijktijd:- overrompeld zullen zijn. Men spreekt hier zoo smalend van „Generaal" Urbino, maar het is toch wel volgens den heer Maduro zeer duidelijk, dat deze man niet alleen over een zeker militair talent beschikte, maar ook over tactische organi satie om den overval zoo voor te bereiden, dat gedurende vier uren geheel Curacao in handen van de opstandelingen was. Men moet er niet aan denken wat zij hadden kunnen doen, indien zij van die macht een ander gebruik hadden gemaakt. Zij hebben' zich er toe bepaald den Gouverneur en kapitein Borren te ontvoeren en alleen munitie en wapens te rooven veel zullen zij er niet aan hebben en het fort bevatte slechts oude geweren en wat buskruit. Tegen de goed geoefende en modern uitge ruste Venezolaansche regeeringstroepen zul len zij niets uitrichten. Het Amerikaansche schip Maracaibo (1800 ton) behoort tot de Red D Liné, waarvan de heeren Maduro de agenten te Curagao zijn. Het onderhoudt een geregelde vaart tus- schen Aruba, Curagao, La Guaira (de haven van de hoofdstad Caracas) en Maracaibo. Dit scheepje nu was op Zaterdagavond van Aru ba te Curagao aangekomen, lag aan de kade, en zou op Zondag de reis vervolgen naar La Guaira. De heer Maduro telegrafeerde Dinsdag direct aan zijn familie te Curagao en kreeg dien dag nog antwoord, dat luidde „Er is geen schade geloden; de toe stand is rustig." Dit geeft mij de overtuiging, dat het hun alleen om wapenen en munitie te doen is geweest, zeide de heer Maduro, en hij wees erop, dat waar deze raenschen vier uren lang heel Curagao in hun macht hadden, zij even goed de banken hadden kunnen berooven en de petroleum- tanks in de lucht hadden kunnen laten vlie gen. De insurgenten beschikken gewoonlijk niet over veel geld, en het is in het geheel niet uitgesloten, dat bij een herhaalde po ging op dit gebied de banken eens beroofd zouden kunnen worden. Dit zou zeer ern stig zijn, indien men slechts in aanmerking neemt, dat de petroleum- en scheepvaart bedrijven maandelijks ongeveer een mil- lioen gulden aan loonen uitbetalen, groo- tendeels in specie, welk geld door de ban ken gefourneerd wordt. Als de rebellen de banken hadden overvallen, had men niets ertegen kunnen uitrichten. De conclusies van den heer Maduro waren als volgt 1. Er moet een oorlogsschip in de Caraï bische Zee blijvend gestationneerd wor den. 2. Het garnizoen poiitietroepen is ten eencnmale onvoldoende, want voor Curagao is het te klein en voor Aruba moeten ook meer troepen beschikbaar zijn. 3. Op de Bovenwindsche eilanden en Bonaire is het rustig en daar zijn geen vreemde werkkrachten, dus die behoeven geen extra bewaking. ■4. Sommige berichten gewagen van een telegram, dat de Amerikaansche consul rar. Voetter naar zijn land heeft gezonden, met verzoek, om voor de bescherming van de Amerikaansche belangen van Panama uit oorlogsschepen te zenden. Dit ligt slechts 2 dagen stoomens van Curagao, en het is zeer wel mogelijk, dat de Amerikaansche oorlogsschepen er zullen zijn voordat do Kortenaer ter plaatse is, iets wat het Ho'- landsche prestige geen goed zal doen ook het Britsche vlagvertoon te Aruba deed ons prestige afbreuk. 5. De beurs reageerde in het geheel niet. ook niet voor petroleumaandeelen, en ik leid hieruit af, dat men den toestand in handels kringen bevredigend acht. 6. Er is een kans, dat Venezuela een pro test zal doen hooren, als grief aanvoerend, dat het mogelijk is geweest, dat van Cura gao uit een opstand in Venezuela ontketend wordt en dat dit kon gebeuren wegens on voldoende waakzaamheid en onvoldoende militaire macht te Curagao. De heer Ma duro meende, dat de opstandelingen echter weinig kans zullen hebben en al heel gauw overmeesterd zullen zijn. Correspondentie voor de „Hertog Hendrik". Evenals voor de „Kortenaer" is een rege ling getroffen, waarbij de correspondentie voor opvarenden van Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik" van 14 dezer af in af zonderlijke brievenmalen naar Curagao ver voerd wordt. Zooals bekend is, moet de correspondentie volledig gefrankeerd zijn en voorzien van twee elkaar snijdende lijnen over het ge- heele adres. Een telegram van „Onzo Vloot". De Woensdag gehouden vergadering van „Onze Vloot" te Rotterdam besloot het vol gende telegram te verzenden aan de regee- ring: „De Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", in jaar vergadering bijeen, zeer getroffen door het feit, dat het mogelijk gebleken is, dat een bende avonturiers van elders zich voor kor ten tijd feitelijk meester maakte van het ge zag in Curagao, dringt er met volle over tuiging en met alle kracht op aan, dat ter bescherming van de ingezetenen der Neder- landsche gebiedsdeelen in West-Indië in het algemeen en van de Nerlerlandsche onder danen onder hen in het bijzonder, zoomede ter eerbiediging van ons gezag in die ge westen, ook tegenover de buitenwereld, voorzien worde in de klaarblijkelijk besliste behoefte aan plaatselijke maritime machts middelen. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Factordebat, Ulrecht noa stecd^ aan do spits met z'n gemeente lijke inkomstenbelasting. De Raad onvoldoende voorgelicht 1 In de Donderdagmiddag gehouden tting van den Utrechtschen gemeenteraad i3 de voordracht behandeld waarin li. en W. ver laging van den factor voor de gem. in komstenbelasting van 0.625 tot 0.615 in over weging gaven. Dit beteekende een vermin dering van don belastingdruk met 67.740. wat echter niet meer dan 1.6 zal betco kenen. De heer Reynders (S. D. A. P.) zeide t;een bewondering te hebben voor de door B. en W. gevolgde politiek. Het voorstel van B. en W. maakte op spr den indruk van een finalen uitverkoop. Na 1 Mei 1931, redeneeren B. en W. hebben we geen geld meer noodig, want dan zal er eer nieuwe regeling worden gevolgd, laten we dus nu het geld maar opsoupeeren! Spr. vreesde dat verlaging van den factor tot gevolg zou hebben dat tal van maatre gelen achterwege zullen moeten blijven Voor 75 van de bevolking beteekent deze verlaging bovendien niets. Zelfs iemand met een inkomen van 3000 zal geen grooter voordeel van deze verlaging hebben dan 1.84 'sjaars. Vandaar dat spr. er veel meer voor voelde het bedrag van 67.740 te bestemmen voor sociale maatregelen. Hij diende een voorstel in dezen geest in. Spr. betreed het voorstel Frijda, v. So meren en Bredero om de zakelijke belasting op het bedrijf met 25 te verminderen. Wanneer de gemeente over voldoende mid delen beschikte, zou het iets anders zijn, maar nu verklaarde spr. zich accoord met het prae-advies van B. en W. om eerst de nieuwe financieele regeling tusschen het Rijk cn de gemeenten af te wachten en dan oen besluit te nemen. Bovendien is de za kelijke bedrijfsbelasting al eens met ver laagd en wel bij raadsbe'sluit van 13 No vember 1925. De heer F r ij d a (V. B.) oordeelde het streven tot belastingverlaging in het be lang der gemeente, ook al zal de huidige voordracht hieraan nog niet op groote schaal tegemoet komen. Spr. verdedigde het voorstel tot vermindering der zakelijke bedrijfsbelasting met 25 Mej. Hutten (R. K.) verklaarde evenmin als de heer Reynders veel te voelen voor een belastingverlaging die nauwelijks merkbaar zal zijn. Toch zou zij haar stem aan de voordracht geven. Tevens diende zij een voorstel in om de meterhuur voor elec- triciteit cn gas zoo spoedig mogelijk af te schaffen cn hiermee in ieder geval bij de begrooting 1930 rekening te willen houden. De heer Van Someren (A. R.) betoog de tevreden te zijn over de aangekondigde belastingverlaging, vooral als men weet dat Utrecht vergeleken b.v. bij Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Groningen en Nijmegen nog steeds aan de spits staat met z'n ge meentelijke inkomstenbelasting. De heer Ploeg (S. D. A. P.) meende dat op grond van den financieelen toestand van het oogenblik zoowel eenige destijds ge nomen bezuinigingsmaatregelen konden worden hersteld alsook over gegaan kon worden tot de kleine belastingverlaging die nu is voorgesteld. Spr. verklaarde namens zijn fractie niet bereid te zijn mede te werken aan vermin dering of afschaffing van do zakelijke be drijfsbelasting zoolang niet tal van andere sociale maatregelen worden hersteld. Mr. V a n M aars e v een (R. K.) beklaag de zich over de wijze waarop de raad over don financieelen toestand der gemeente wordt ingelicht. De raad wordt volgons spr. onvoldoende objectief voorgelicht. De heer v. Maarse- veen had den indruk dat de financieele toe stand wordt weergegeven al naar B. en W. afwijzend of gunstig tegenover een bepaald voorstel staan. Mr. G. A. E. B. Meijer (V. D.) zou zijn stem aan de voordracht geven mits de wet houder de toezegging kan doen dat herstel van het fröbelonderwijs te eeniger tijd mo gelijk zal zijn. De wethouder van financiën, dr. M. H. de Boer, beantwoordde de verschil lende sprekers. De verlaging van den fa** tor, aldus de wethouder, geeft op zichzeK nog volstrekt geen beeld van de financieele verhoudingen in de gemeente. Door toeval lige omstandigheden kon de verlaging woe den voorgesteld. Op 't oogenblik kan in ieder geval getracht worden den factor over de nog komende twee jaar zóó vast teste' ien dat schommelingen achterwege kunnen blijven. Den heer Van Maarseveen antwoordde dr De Boer dat men bij de behandeling van dienst voorstel twee maanden geledon. volstrekt niet wist dat men zou kunnen be schikken over de reserve kwade posten in komstenbelasting. Evenmin wist men in April dat het niet noodig zou zijn de vijl ton uit de reserve aan te spreken. Het t? dus volkomen onjuist zich te beklagen over gebrek aan objectieve voorlichting. Spr. bleek voorts van meening dat her stel van het fröbelonderwijs en afschaffing van de meterhuur niet mogelijk zal zijn zonder het nemen van extra maatregelen. Tenzij zich onverwachte meevallers moch ten voordoen. De wethouder bleek geen overwegende bezwaren te hebben tegen aanneming van de voorstellen van mej. Hutten en van de hee ren Frijda, Van Someren en Bredero. Prac- tisch nut verwachtte mr. De Boer er niet van. Kan de zakelijke bedrijfsbelasting worden verminderd cn is afschaffing van de meter huur mogelijk, dan zullen B. en W. dit den Raad t. z. t. wel meedeelcn. In de avondzitting werd het voorstel Reynders verworpen, evenals het gewijzigd voorstëLFrydn, Bredero en Van Someren inzake de bedrijfsbelasting. De voordracht van B. en W. werd hierna zonder hoofde lijke stemming aangenomen. VOETBAL Gisteravond arriveerden alhier met den trein van 6.53 uit Amsterdam H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana. De Ko ninklijke auto's waren het perron opgere den, waar de vorstelijke personen door de aanwezige belangstellenden hartelijk wer den toegejuicht. De reis werd van hier met auto's naar het Loo voortgezet. Langestraat 49. Tel. 190 55 cent per knot. HAAKZIJDE 10 cent p. kluw. KNOTTEN ZIJDE 60 cent RAAD VAN ARBEID. Invaliditeitswet. Stand op 1 Mei 1929. Geneeskundige behandeling of verpleging Aantal gevallen, waarin behandeling of verpleging werd toegestaan. Over het ge- heele land bedraagt het totaal gevallen 29108. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 924 gevallen. Aan tal observatie-gevallen niet of nog nipt door behandeling gevolgd. Over het geheele land bedraagt het totaal gevallen 1211. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbei 1 Amersfoort 9 gevallen. Afkoopsom aan Weezen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen 14 tot een totaal bedrag van 1.713,05. In het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort kwam geen geval van uitkee- ring van afkoopsommen voor, SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester is verhinderd morgen zijn gewone spreekur te houden. Mr. A. J. DE BEAUFORT, f De teraardebestelling te Oud- Lensden. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden is op het kerkhof van Oud- Leusden hedenmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Mr. A. J. de Beaufort, oud-burgemeester van Leusden en Stoutenburg. De kist werd grafwaarts gedragen door de pachters van den over ledene, die gekleed waren met den ouden rouwmantel, en bijgezet in de familie-graf kelder, waarin reeds rusten het stoffelijk overschot van cle echtgenoote en van den 3 weken geleden ontslapen zoon van den overledene. Aan de groeve werd het woord gevoerd door een broeder van den overledene, Mr. J. F. de Beaufort uit Zeist, die enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van zijn ont slapen broeder. Spreker bracht naar voren de hartelijke toewijding, die zijn broeder steeds aan den dag legde, terwijl hij innig medeleefde met de familie de Beaufort. Hierna ging Ds. Scballenberg voor in het gebed. Er werd verder aan de groeve niet ge sproken. AANRIJDING. Gevaarlijk kinder-transport. Gisteren werd in de Langestraat een wielrijder aangereden door een auto. De wielrijder vervoerde voorop zijn fiets een meisje, zooals men dat meer pleegt te doen Meerdere malen hebben wij reeds gewezen op het gevaarlijke van een dergelijke wijze van kindertransport per fiets. Gebeurt er iets, dan is men meestal zijn stuur niet meer meester en kunnen de grootste onge- Ouderdomsrenien. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Ouderdomsrenten 72052(255) tot een totaal bedrag van 10.745.958,08 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1801(3) gevallen tot een totaal bedrag van 269.568.per jaar. Invaliditeitsrenten. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Invaliditeitsrenten 23637(405) tot een totaal bedrag van 3.736.822,94 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 667(13) gevallen tot een totaal bedrag van 102.721,56 per jaar. Uitkeerlug aan gezinsleden van verzeker den. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende uitkeeringen aan gezinsle den van verpleegde verzekerden 12(8) tot een totaal bedrag van 1.020,97. In het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort, kwam geen geval van uitkee- ring aan gezinsleden voor. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het aantal overlede nen, ingetrokken renten of uitkeeringen ot geëindigde renten wegens het bereiken van den li-jarigen leeftijd in de maand April 1929. VEILING Uitslag der veiling van vaste goederen gisterenavond ten overstaan van notaris Joh. Knoppers in het Boompje" gehouden: Perc. 1 lleerenhuis Kapelweg No. 79 C000. Perc. 2 Heerenhuis Kapelweg No. 77 6000. Perc. 3 Woonhuis Woestijgerweg No .15 4650. Perc. 4 Woonhuis Tuinstraat No. 1 4050. Perc. 5 Woonhuis Kromïnerstraat No. 51 2700. Perc. G. 7 en 8 drie huizen Coninckstraal Nos. 1. 3 en 5 2690. Perc. 9 huis Bloniruersbofje No 217 aan H. L. v. E ij bergen voor S_ 760. SERIE-WEDSTRIJDEN „C.J V.V." Nforgeninid ig'borden óp Ti'vt "B. v.'LI tëTi'ein aan den I.euidervVëg de série-wed strijden van de C T Y.V. voortgezet, liet programma luidt 3 uur Veiliezf te Aft! G.J.V.V, I— Rood Wit I 2e Afd. C.T.V.V. IIBloemcnkwartier III iM uur - Winnaarsronde. Ie Afd. A.P.W.C. II31oemcnkWartier I '?e Afd. Rood Wit TT—Bloemenkwartier II »»i<Jiiagr7Tasg-SlCTai3WJui»-.. DOORKOMST H. M. DE KONINGIN EN H. K. H. PRINSES JULIANA. Gisteravond op het station en door de stad. We&zenreötan. --Over. hivt-goheeie 4and lieth uagt het nuntm toegekende Weezenrenten 110-1* (85) tot eetl totaal bedrag van 1.068.284,4.1 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Vrbrid \mersföort 271(1) gevallen tot een totnol bedrag van f 47.868,62 per jaar Wodnwonrenten. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Weduwonrenten 12500 113) tot een totaal beclrag van 2.178.530. !f. per jaar. Hiervan in lie! gebied van den Raad nn Arbeid Arnmfoort 301 gevallen tot een to taal bedrag van 52.958,10 per jaar. Afkoopsom aan Weduwen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen G tot een totaal bedrag van 994,14. In het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort kwam geen geval van uitkee- ring van afkoopsommen voor. SPECIALE AANBIEDING f 40.— f 35.- f 27.50 LANGESTRAAT 40. TELEFOON 221. lukken het ge\olg zijn. In dit geval liep het gelukkig zonder persoonlijke ongeluk ken af. De wielrijder kwam wel is waar te vallen, doch kwam met den schrik vrij. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Goedkoope trein naar den Haag S.S. Op Zondag, 23 Juni zal een goedkoope trein loopen naar den Haag S.$. Deze trein vertrekt van hier 's ochtends om 8:28 cn is te 10.09 in den Haag. De terugtrein ver trekt van daar 's avonds te 20.08 on is in Amersfoort aan om 21.35. Nadere bijzon derheden vindt men op de strooibiljetten, die aan het station verkrijgbaar zijn en in een dit nummer voorkomend advertentie.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 10