Fa. M. R. N. Oosterveen BEKIJKT ONZE SPECIALE STOFZUIGER- EN RADIO ETALAGE F. H. LOMANS SPORT UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS BERICHT BEL 483 F. H. LOMANS VERGADERING GEMEENTERAAD STUKKEN VOOR DEN RAAD VOOR ONZE HUISVROUWEN Reddingius Puddingsausen UTRECHTSCHtSTRAAT 15 TELEFOON 483 Betaling in overleg met kooper eigen belang als in dat van afzender en ge adresseerde niet anders handelen kan, tracht aan die bezwaren tegemoet tc ko men door de uitgifte van identiteitskaar ten. Deze kaarten zijn voldoende om de identiteit van den houder te bewijzen bij alle handelingen te verrichten door de postkantoren in Nederland en in verschil lende andere landen. Voor degenen, die eenigen tijd op reis gaan, zijn deze kaarten daarom vrijwel onmisbaar. In herinnering wordt gebracht, dat iden titeitskaarten dio een geldigheidsduur van 3 jaar hebben, aan. alle postkantoren kun nen worden aangevraagd. Daarbij moet overgelegd worden een onopgeplakte foto van den aanvrager van pl.m. 6X 5 c.M. (hoogte van het hoofd tenminste 1% c.M.). De kosten bedragen 40 cent. RECHTERLIJKE MACHT. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam is ter vervulling van een rech- tersplaats in dat college, de navolgende al- phabetische lijst van aanbeveling opge maakt; Mr. G. L. van Es, substituut-griffier bij de 'Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam; Mr. J. G. Geerlings, rechterlijk ambtenaar in Xederlandscli-Indië; met verlof hier te lande; Mr. dr. P. II. Smits, advocaat-procureur en rechter-plaatsvervanger te Arnhem. Mr. Dr. T. J. Dorhout Mees, rechter- plaatsvervanger in de Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam, is met het lot af gevallen tegen een van bovengenoemde candidatcn. Waterpolo. NEREUS I—A. Z. P. C. I 1—2. Ten aanschouwe van een record aantal toeschouwer», opende het le zevental der groen-wittcn de competitie met een wed strijd tegen Nereus I te Zaandijk. Als scheidsrechter Visser beginnen fluit blijkt A. Z. en P. C. er als volgt uit le zien; C. v. Ommeren Th. v. Haselcn S. v. Ilaselcn G. W. v. Ommeren J. H. Kleber H. P. v. Ilaselen C. II. F. Ra racism an De wedstrijd. I-Iet begin is sensationeel. H. P. van Ha- selen haalt de bal, plaatst terug op zijn broer Sam, die hem direct zuiver aan Kle ber overgeeft. Deze zendt onberispelijk een keihard schot in, welk doel treft. 1—0 voor A. Z. en P. C. Dit schitterend staaltje \an samenspel en overrompelend optreden, wordt door de Nereusianen beantwoord met een scherpe aanval, welke hun eveneens een doelpunt bezorgt. Na 30 seconden spelen is de stand reeds 11. De A. Z. en P. C. blijft echter nog in den aanval.Vooral het tactisch ver- deelen van het spel van Charles Bartels- man valt op. Genoemde speler maakt op de hem eigen wijze een goal, welke om on begrijpelijke redenen wordt geannuleerd, de spanning onder spelers en publiek stijgt ten top. Desniettegenstaande ziet geen van beide partijen er kans toe het vijandelijke doel te doorboren Deels door het schitte rende keepen van den Nereus-k'eeper, deels door het zeer slechte schieten van de Xe- ïeus-voorhoede. De oudste van Ommeren kreeg n.l. twee ballen te verwerken welke liet doel bereikten Rust treedt in met 11. Xa de hervatting, wordt er door beide partijen, direct fanatiek aangevallen, maar de Xereus-aanval loopt steeds dood op de zeer hechte A. Z. en P. C.-achterhoede. Theo en Sam van Haselen geven absoluut geen krimp. Terwijl de oudste v. Ommeren ln de laatste instantie eenige zeer gevaarlijke scliotcn op afdoende wijze onschadelijk maakt, terwijl de jongste v. Ommeren be wijst dat het spil-spelen hem ook zjeer goed afgaat. Een door Kleber genomen straf worp wordt door don keeper van Xereus keurig gestopt, doch even hierna moet deze laat ste voor een fel schol van denzelfden speler zwichten. 2—1 voor de A. Z. en P. C. Bijna maakt Xereus gelijk, doch Bartelsman weet. door ijlings terug te zwemmen, de bal af handig te maken en een doelpunt te voor komen. Zoo komt het einde van deze span nende ontmoeting met een kleine overwin ning voor A. Z. en P. C. Voetbal. H.V.C. I—G.V.A.V. I 6— 6. 12 doelpunten in één wedstrijd. H.V.C. I speelde gistermiddag ec.i oefen wedstrijd tegen de Noordelijke le klasser G.V.A.V. en wist in een matige wedstrijd op het laatst nog een gelijk spel te behalen. Voor rust speelde het H.V.C. team vrij goed en bracht, mede door het slechte werk van den Groninger doelman den stand op 5u waartegen de gasten' slechts 2 doelpunten tegenover stelden. De rust ging dan ook met 5_2 in. Xa de hervatting hebben de Gro ningers hun elfal gewijzigd en speelt de rechts-back spil was een goede verbetering blijkt. Speciaal do voorhoede heeft hier voordeel van want niet regelmatige lus- schenpoozen voeren zij de score tot 65 op. Door de zooveclste fout van den doel man der gasten brengt Snijders kort voor het einde den stand op gelijke voel. Do nieuwe spelers Pauw (Steeds Voorwaarts Putten) en Ramselaar (Sopla) hebben voor rust wel voldaan doch zakten daarna meer en meer af, terwijl Klievers, die zeker weer in genade is aangenomen, er niets van le- recht bracht. De beste speler van H.V.C. vonden we Vos, die ook nu weer 3 doel punten voor z'n rekening nam. Scheids rechter Brits goed, zonder meer. H.V.C. 2—Spartaan 3. H.V.C. 2 stelde teleur door in een slechte ontmoeting \an De Spartaan 3 wederom te verliezen en nu liefst met 7—2. De rust ging in met 50, terwijl na de pauze beide partijen ieder nog 2 maal wisten te scoren. De oorzaak van deze nederlaag schuilt o.i daarin, dat de H.V.C.-ers veel te langzaam zijn. Het is jammer dat nu door deze neder laag de kansen aanmerkelijk gedaald zijn om te promoveeren. De heer Stroink die dezen wedstrijd floot vonden we nu niet bepaald best vooral wat betrof de buitenspelregel. SERIEWEDSTRIJDEN „C.J.V.V." De uitslagen der Zaterdag j.l. gespeelde wedstrijden zijn: Verliezersronde. lste afd. Roodwit I—C.J.V.V. I 0—1 2e afd. C.J.V.V. II—Bloemcnkwarüer III 0—1 Winnaarsronde. lste afd. A.P.W.C. IIBloemcnkwartier I 0—3 2c afd. Roodwit IIBloemcnkwartier li 1—2 Motorsport. WIMPELTOCHT NAAR VEENDAM Onze stadgenoot, de heer G. J. Runne- boom, die Zaterdag j.l. heeft deelgenomen op Eysink motor aan den Wimpeltocht naar Veendam behaalde een derden prijs. Door een fout van den controleur aan de post te Zwolle ontging hein een hoogcre plaats. PAARDENSPORT Courses te Hilversum. Bij de te Hilversum gehouden courses werd voor den Hordenprijs ook deelgeno men door enkele stadgenootcn. De plaat sing van deze werd: I. Lancelloet van luit. J. de Bruin, 3.11%. 2. Josephientje Baker van luit. J. II. C Valckenier Kips. 3. Neckrose, eig. luit. C. I. ITeerma van Voss. Putten. Na lang speuren on zoeken, aldus de Crt, is één der vermoedelijke be drijvers van de vele brutale inbraken, wel ke den laatsten tijd op verschillende plaat sen op de Veluwe plaats hadden, door een jachtopziener aangehouden tusschen Put ton on Voorthuizen. Het is een zekere A die vroeger eerst te Putten en later to Aals meer heeft gewoond. De beide andere ver dachten, een broeder van A. en zekere B., zijn de laatste dagen op verschillende plaat sen gsignaléerd en zullen wellicht ook spoe dig in den val loopen. VERKEERSTENTOONSTELLING. Officicele opening. Utrecht. Du Verheersten toonstelling, die te Utrecht van 13 tot en met 20 Juli door de Provinciale Utrechlsche Verkeers- inspectie wordt gehouden, zal Zaterdag 13 Juli des nam. 2 uur officieel worden ge opend dooi- den Commisaris der Koningin in de provincie Utrecht, den heer Dr. II. Th. 's Jacob. Zij die zich rnet ingang van 1 Juli a.s. abonneeren op het Amersf. Dagblad ontvangen de tot dien datum verschonende nummers GRATIS. OFFICIEELS KENNISGEVING. Raadsvergadering. De Burgemeester van Amersfoort; gezien art. 11 der gemeentewet; Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag, den 25 Juni aanstaande, des na middags ten 7 ure. Amersfoort, den 15 Juni 1920. De burgemeester voorn, RANDWYCK. DRANKVERLOF. B. en W. maken bekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie in zake een verzoek van de X. V. lleinekciW Bierbrouwerij Maatschappij te Amersfoort om drankverlof in het perceel Soester weg 51. N.V. „DE STICHTSCHE HEUVEL" I.O. De theetuin geopend. Xu de theetuin op den Berg weer geopend is, heeft onze stad een attractie meer, zoo dat wanneer straks de vacanliegangers „Mooi Amersfoort" komen bezoeken, men WEIGERT UW ELECTRISCH LICHT DIE DOET ZIJN PLICHT UTRECHTSCHESTRAAT 15 zijn gasten "s avonds «eg 11 gezellig zitje en een dansje kan aanbieden. liet weer is bij de openingsdagen spel breker geweest, zoodat liet bezoek nog niet zoo druk was. Dit bleek inmiddels geen be letsel voor het Paraniaribostrijkje onder leiding van den heer J. Goldhagen dat uit stekende, beschaafde mui/.ek ten gehoore brengt en 's. avonds een ieder verrast op ge zellige dansmuizek, waarbij de nieuwste nummers op werkelijk origineele wijze ge geven worden. Wanneer over eenige weken het gebouw Huize de Stichlsche Heuvel" geopend zal zijn, twijfelen wij niet of. gezien dc aan kleeding en entourage, eiken avoncl zullen velen bergwaarts trekken om le genieten van het fraaie uitzicht en de genoegens, welke de muziek, dc dancing en het gezel lige terras, met hun grappige verlichte pa rasols. bieden. A.P.V. DE LUCHTPOST" Uitslag wedvlucht Meppol, afstand SS5 K.M. gehouden op Zondag 16 Juni 1929. Duiven in vrijheid 8 uur De prijzen werden a.v. behaald J. Noorman 111*. 1 II I. Hol 234—11 M J. de Koning 5—6 Joh. I.ablaus 7—12 W. v. d. Riet S9 W. v. cl. Linde Jr.W. v. d. Linde Sr. 13 Aangewezen duif 10 A. J. Noorman met nr. 1 Aangewezen duif 25 A. II. J. Hol mei nr. 2 Aankomst eerste prijswinnaars 10 u. 5 m. 44 sec. Aankomst laatste prijswinnaar 10 u. 16 in. 44 sec. Agenda voor de openbare ver gade: ring van den Raad op Dinsdag 25 Juni 1929, des avonds om zeven uur. Blijkens een in dit nummer voorkomende officicele kennisgeving zal de Raacl dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen op Dinsdag 25 clezer 's avonds 7 uu icn staclhiiize. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt 1. Ingekomen stukken en mcdedeelingcn. 2. Benoeming van oen onderwijzeres aan school 110. 1 3. Benoeming van een onderwijzer aan school no. 4 4. Voorstel van B en W. betreffende re servefondsen 5. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van L. Pezie 0111 de subsi die ten behoeve der zweminrichting te ver- hoogen. 6. oor#tel van B on W. om een credict te verlecncn voor het aanbrengen van be- lonplanken voor afsluiting van het terrein van de gemeentcreiniging. 7. Voorstel van B en W. tot het vaststel len van een plan tot het bouwen van een viaduct nabij Birkhoven door de Spoorweg- Maatschappij. 8. Advies van B en W. naar aanleiding van het adres van I. Kreupeling betreffen de de restauratie O 1,. Vrouwetoren. 9. Voorstel van B. en W. 0111 een crediet le verlecncn voor het aanleggen van wegen van de Anna Puulow naluan naar de Oranje laan, 10. Voorstel van B. en W. tot hot verlee- ncn van een aanvullings.crccliet in verband met den bouw van Het openbaar slachthuis. 11. Voorstel van de commissie van wet geving lot opnieuw vast,stolling van de wij ziging van de verordening-op de tapperijen enz. betreffende invoering van de z.g. zwar te lijst. 12. Voorstel van B en W. tot vaststelling van den pensioengrondslag van den ge- inecnle-secretai is. 13. Advies van Iï en W. naar aanleiding van het verzoek «Ier SpeeltuinVereeniging „Het Soestci k .vai tier" 0111 subsidie. 14.Voorstel van II. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1928 en 1929 15. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een huis met grond aan het Blommers- liofje van G. van der Heiden. 16. Voorstel van B 'en W tot overne ming van I. Engelsman van een strook grond aan de Kleire Nachtegaalstraat. 17. Voorstel van B cn W. tot onderhand sche verhuring van een huis met grond aan het Monnikenpad aan de wed. T. van Beek. 18. Voorstel van B. fin W. tot onderhand- sclie verhuring van twee afdeelingen van de beendereiiPevvaaiplaats op de terreinen van den gemeentelijken reinigingsdienst aan P. Lobel en A. de Liever. 19. Voorstel van B cn W. lot het vesti gen van een erfdienstbaarheid van uitzicht en licht ten behoeve van een woning aan de Bosboomstraat. 20. Voorstel van B - en W. tot verkoop aan het Rijk van de voor de verbreeding van den Uti echtsckeweg benoodigde slroo- ken grond. 21. Voorstel van B Jen \V. tot verkoop van een perceel grond ;aan bet Smallepacl aan de P. U. E. M., groot pl.m. 1368 M2 voor 11,000. 22. Kohieren straat- en rioolbelasting dienst 1928 en 1929 23. Reclames straat- cn rioolbelasting dienst 1929. Bouw Slachthuis. Aanvullingscrediet arbitrale uitspraak. B. cn W. schrijven den Raacl: Met uitzondering van de kosten verbon den aan liet maken van de zuiverinrichting van afvalwater van het Slachthuis, waar voor van het toegestane crediet van f 27500.— thans nog een bedrag van f 26906.01 beschik baar is, kunnen thans de totale kosten verbonden aan den bouw cn cle inrichting van het Slachthuis worden medegedeeld, daar de juiste bedragen voor dc te betalen termijnen cn afrekeningen bekend zijn en geen kosten op oprichting meer worden ge boekt Toegestaan werden de volgende credietcn: Groote bouw 378.171,99 Buconzouterij 50.000. Diversen (werktafels, breekwerk en inrichting kantoorlokalen) 3.000.-— Bergplaats varkens 750.— Diversen (gereedschap cn mate rialen) 5.610.— Spreidérs (Declcrediet f S100. 13/12/27) 1.522.50 Iluidcnzouterij 5.700.— Inrichten pekellokaal 3.000.— Aanvullingscrediet 80.000.— Afval waterzuiverinrichting 27.500.— Totaal 555.234,49 Niet gebruikt gedeelte crediet van de afvalvvaterzuiverin- richting 26.906,01 Beschikbaar 528.348,4S Van dit beschikbaar gestélde bedrag zijn uitgegeven of moesten op 23 April 1929 nog uitgegeven worden de volgende bedragen: betaald 342.411,33 nog te betalen 96.50 342.507,83 terrein, betaald 60.600. losse en vaste inventaris betaald 58.450,55 nog te betalen 921.23 water- cn slooniinstallatie, be taald koelinstallatie, stoomketels, een-, trale verwarmings-, lift- cn electrischc installatie, betaald afval wnterzuievringsinrichting, betaald 59.371,78 8.087,52 58.297,12 593,99 529.458,24 Boven de toegestane credieton van f 52S.348.48 werden nog aparte credieten toegestaan. 11.I. bij raadsbesluit van 26 Juni 1928 1000.voor aanbrengen perskanaal 011 bij raadsbesluit van 13 December 1927 6577.50 (restant van 8100.Diversen). Onder het berekende totaal bedrag der uit gaven zijn enkele posten begrepen, die be- hooien onder deze aparte credietcn en wel tol een bedrag van rond 1700.—, welk bedrag derhalve moet worden afgetrokken. De totale uitgaven uit de algemeene cre dieten hebben derhalve bedragen 529.458,24 1700.— =- 527.758,21 zoo dal van die credieten is overgebleven 528.348, 18 527, 758, 24 590,24. Bij de berekening van de aangevraagde credietcn kon geen bedrag worden uitge trokken voor het geschil met de fa. A. Bik ker over de aannecnsoin der gebouwen en enkele bij de uitvoering \en het werk ge lezen geschillen. Onder de hiervoor genoem de uitgaven zijn niet opgenomen de \olgcns de arbitrale uitspraak te betalen bedragen zoodat voor deze bedragen een aanvullings crediet moet worden aangevraagd. Blijkens het ter inzage gelegde bindend adviesdd. 23 November 1928 moet door de gemeente worden betaald f 9084,81% gespe cificeerd als volgt: aandeel foutieve berekening geelgr. gevelsteen 111 de aanne- mingssom i.552,50 Maken en leveren van een ge deelte der bloedwater cn beer- rioleeriug 213. Meerprijs 79 hoekstukken vol gens tcekening 316.— 10% aannemersw inst 31.60 42 ijzeren straatsyphonkoppen 663.60 Beklamping betonfundeering hoofdgebouw 690.— Roestvrij maken van door derden geleverd Ijzerwerk SIS. Vergoeding wegens vertraging. Niet tijdig verstekken van de foutieve teekeningen voor de betonwerken in het ketelhuis en van de gegevens voor de bemetscling van den hoofd- schnorstecn. 1 week 150. Wachten op de betonafdekking. 2 weken 300. Wachten op de bimsbetonplaten voor de huidonzouterij en schoeiovenruimte, 5 weken 750.— Machten op de tegelbekleeding, aanleg water- en electrische leidingen, afwerken van de centrale verwarming, gereed maken van de terreinintrans- portbaan en andere kleinig heden, 4 weken 600.— Afwijkingen in de berekening der arbitrage-commissie met die der gemeente. Afrit mestwagens 550. Inrichten ruimte 725. 9.084.70 1275.- Af' Verschuldigd voor een plugkom 5.12 Berekend door de Ge meente 1269.88 Terwijl Arbilr. C aan nam rond 1270.0.12 Staat van meer en minder werk was door Gemeente afgerond tot hcele centen, door de Arb. C. werd dit echter niet gedaan Cr. 0.00% 1 .minm.** f a.osi.siH Koffietafel: Koud-vlccsch (restant van' Zondag) met zurc-saus. Middagtafel: Gehakt. Gestoofde asperges. Compote van bananen en sinaasappel. LANGESTRAAT 46 TEL. 77 gemaakt van zuiver vrucht en suiker, te gebruiken over Pudding-Rijst-pap en andere Meelspijzen, in 16 verschillende smaken voorradig, 33 cent per tl. Boven dit bedrag heeft de Gemeente nog te betalen 1/3 der kosten, gevallen op het advies zijnde 1/3 van 1734. 578.benevens aan cle Ileeren Mrs. v, d. Mark cn Roöll, die zijn opgetreden namens de gemeente, een bedrag van 578,50 totaal derhalve 10.241,31% met welk'bedrag tvij voorstellen het totaal bedrag der verleende credieten te verhoogen. Wij hebben met dit voorstel gewacht, om in cle gelegenheid te zijn U de uitafrekening van den bouw enz. van het Slachthuis te kunnen mededeolcn. Ten aanzien van de definitieve kosten van het maken van de afval waterzuiverinrich ting kunnen wij nog geen mededecling doen. daar in verband met de gewijzigde plannen voor cle rioleering der gemeente cn in ver band met de meerdere slachtingen dan' waarop oorspronkelijk dc inrichting was berekend, het plan nog moet worden hei- zien. RIJKSKWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen van de Rijkskweek school slaagden mej. B. Huijbregtsen al hier en cle heeren J. Bakkenes te Zeist, J. Grccfhorst te Hamcrsveld, .1. do Wit en F. Bonninga, alhier. Afgewezen werd cón can- didaat. Do examens zijn geëindigd. DE VERKIEZINGEN. Oponluchtvergadcringcn van de S. D. A. P. Door cle afdceling Amersfoort van cle S. D. A. P. zullen in den loop dezer week een drietal opcnluchtvergaderingen worden belegd en wel op de navolgende plaatsen in de gemeente. Woensdagavond 19 Juni, 8'uur, spreekt de heer B. J. J. Weijkamp, lid van Gedepu teerde Staten van Utrecht op een terrein aan de Zonnebloemstraat, naast den speel tuin. Donderdagavond 20 Juni, 8 uur spreekt de heer R. van Gaasbeek, schoolopziener te Amsterdam op een terrein aan het Ilob- bemaplein, nabij de Arnhemscheweg. Vrijdagavond 21 Juni, 8 uur, spreekt cle heer J. Reijnders, lid van de Provinciale Staten en van den gemeenteraad \an Utrecht op een terrein aan cle Van Asscn- raadstraat, nabij de Kruiskamp. Woensdagavond en Donderdagavond houdt de arbeidersmuziekvéreonigiilg „H. J. Hegeraat" een muzikale rondgang door de desbetreffende wijken, terwijl Vrijdag avond de arbeiderszangvéreeniging ,.He Stem des Volks" liaar medewerking zal \er- lecncn. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING De openluchtbijeenkomst in Birkhoven uitgesteld. De bijeenkomst in liet openlucht-theater te Birkhoven van de afcleeling Amersfoort van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, die gisteren gehouden zou worden en waarbij de heer P. Mol (maker, lid van den Kersten Kamer der Staten-Generaal,als spreker zou optreden, is tengevolge van de slechte weersgesteldheid niot doorgegaan. Vooraf zou een demonstralie plaats heb ben. die, voorafgegaan door cle arbeiders- muziekvereeiiiging „II. J. Hegeraat'. om half drie van de Hof af naar, Birkhoven zou vertrekken. Aan deze demonstratie zou deelgenomen worden door de Arbeiders Jeugd Centrale, die een vlaggcnstoet zou fornieercn en door alle vakvereenigingen. aangesloten- bij den Araersfoortschcn Be- sluursbond, de S.D.A.P., cle V.A.R.A. cn cle Arbeiderssportbond. Om ongeveer kwart over tweeën kwamen nu op het Hot', ondanks den voortduren val lenden regen velen ter deelname bijéén,.ter wijl ook de genoemde muziekverecniging aanwezig was. Ook zagen wij reeds enkele verecnigingen niet hun banieren, doch toen het weer geen kans op verbetering bleek te bieden, werd tot uitstel besloten cn togen allen weder huiswaarts. DIEFSTAL Van boter en kaas. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een minderjarig meisje, dat zich had schuldig gemaakt aan diefstal van boter cn kaas. Het geld dat zij van thuis had meegekregen om deze artikelen te koo- pen was aan snoepgoed opgegaan, zoodat liet kind door snoeplust tot deze daad ge komen is.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3