TE WEINIG TROEPEN OP CURACAO VRAGEN VAN DEN HEER BOON Dr. MENGELBERG EN DE FISCUS ERNSTIG MIJNONGELUK SPORT DE ROODE DUIVELS GESLAGEN Bakhuijs de gevaarlijke man EEN BELANGRIJK SPORTEVENEMENT U.Z.C. de voorbereiding opgedragen UIT DEN U.P.V.Bi Soest is kampioen Vreemde wijze van optreden van den Haag Verwondering te Madrid l]f: .r%voeile Kamerlid de i.:*i lioo 11 heeft aan de njiu'i^r;v van Koloniën en \an De fensie de volgende vragen gesteid: Is het juist, dat de oud-commandant der troepen te Curasao herhaaldelijk tevergeefs heeft aangedrongen op versterking der mili taire bezetting, omdat hij slechts beschikte o\er een lUO-tal totaal ongeoefende man schappen, dat er op het YVaterfort wel eenige kanonnen zijn, waarvoor scherpe patronen, om ze er mede te laden, ontbre ken, hetgeen irouwens geen doel zou heb ben, omdat er niemand aanwezig is, die er mee om kan gaan, dat de eerste mitrail leuse nog moet worden geïmporteerd, kort om, dat ieder behoorlijk afweermiddel ont breekt? Is de regeering niet van oordeel, dat het gebeurde te Curasao aanleiding moet zijn om zoodanige maatregelen te treffen, dat het aantal 011 het gehalte der troepen, als mede de bewapening zoodanig worde, dat: de groote Xederlandsche belangen aldaar afdoende worden beschermd, alsmede wordt voorkomen, dat wrijving ontstaat met mo gendheden, wier belangen op ernstige w ijze l kunnen worden geschaad? Is de regeering door het gebeurde niet tot de conclusie gekomen, dat het dringend noodig is, om in de Caraibischc wateren blijvend een marinevaartuig met een lan dingsdivisie te stationeeren, gelijk zulks vroeger steeds het ge\al is geweest, en waarop uit Curasao herhaaldelijk te ver- geefs is aangedrongen? Verwondering in Madrid. Xader seint do Ilbld. medewerker Xypels Vrijdagavond uit Madrid: liet lid van den Volkenbondsraad voor Venezuela en gezant te Parijs, dr. Cesar Zuraeta, die mededeelzamer was dan baron Van Asbeck. verklaarde hedenavond, dal de stap van Nederland bij sir Drie Drum mond geen ander doel had dan den Raad er van op de hoogte te stellen, dat de ge beurtenissen te Willemstad door de regee ring te Den Ilaag niet van dien aard wor den beschouwd, dat zij de uitnemende be trekkingen. welke tusschen Nederland en Venezuela bestaan, eenigermate kunnen beïnvloeden. Dr. Zumeta xoegdc er aan toe, dat zijn regeering ie dien opzichte geheel accoord gaat rnel Den Haag. Hij zeide dat. wat den Volkenbond betreft, het incident geen be lang heeft, daar de vrede en vriendschap tusschen de beide volken nimmer was be dreigd. Nadert seint de heer Xijpels In kringen van liet secretariaat-generaal van den Volkenbond heeft het groote er- wondering gewekt, dat Den Haag uitslui tend mondeling en bij wijze van persoon lijke informatie een mededeeling over de gebeurtenissen op Curacao aan Sir Eric Drummond heeft doen toekomen. Daar baron Van Asbeck geenerlei nota bij Sir Eric Drummond heeft achtergelaten en uit drukkelijk te kennen gaf dat hij geen an dere instructies had. kon en kan de heer Drummond gëënerlei mededeeling -aan de leden \an den Volkenbond doen, met het gevolg dat men wereldpubliciteit en daar mede dankbaarheid voor wat een schoon gebaar zou geweest zijn tegenover de leden van den Volkenbond en een reclame voor de vredelievende geestesgesteldheid van de Xederlandsche en de Venezolaanschë recee ring, totaal gemist heeft. Xiemand begrijpt hier de vreemde wijze van optreden van Den Haag, daar het den regeeringen van Xederland en Venezuela zeer tot eer zou gestrekt hebben dat dit incident op vriend schappelijke wijze is afgewikkeld zonder inmenging van den Volkenbond, terwijl de wereld er thans onkundig van blijft hoe het met het incident stnat. Er was geenerlei risico aan verbonden den Raad in deze zaak te mengen, daar Drummond de zaak op gpenerlei wijze bij den Raad aanhangig zou hebben gemaakt, ONTSTEMMING TUSSCHEN GOOISCHE AUTORITEITEN. Burgemeester Dc Bordes uit de belangencommtssie. Men schrijft aan de X. R. Ct.: Sinds bij de kwestie van de afgraving Aan de Blaricumsche heide afdoende is ge bleken, dat de burgemeester van Bussum een ander inzicht betreffende het nat"»»''- schoon daar ter plaatse heeft dan de bur gemeester van Blaricum, heeft de goede ver standhouding tusschen de beide autoriteiten ernstig geleden. Ook meende de burgemees ter van Bussum meer steun te mogen ver wachten van de andere burgemeesters in het Gooi. die met hem 111 de belangencom- missie zitting hebben. Burgemeester De Bordes heeft thans ontslag genomen als vice-voorzitter van de Gooische belangen- commissie, waarvan de burgemeester van Blaricum. de heer T. I. Klarenbeek. secre taris is. De lieer Klarenbeek heeft ontslag genomen als secretaris van de Busaumsche schoonheidscommissie. Het secretariaat van de centrale schoonheidscommissie blijft hij waarnemen en het zal van de ontwikkeling hot conflict afhangen of het secreta riaat van de Gooische belangencommissie zal neerleggen. In de eerstvolgende vergade ring van laatstgenoemde commissie zal het conflict een punt van behandeling uitma ken. maar zich ertoe zou bepaald hebben aan alle leden van den Volkenbond een mede deeling te zenden. Dr. Zumeta. gezant van Venezuela te Parijs en lid van den Raad, heeft mij er heden zijn leedwezen over betuigd dat hij niet namens zijn regeering in hei openbaar in antwoord op den stap van den heer Van Asbeck een welwillende verklaring heeft kunnen afleggen, waarin het Xederlandsche standpunt zou zijn gesteund. Deze verkla ring zou hij natuurlijk hebben moeten en kunnen afleggen „en marge" \an den Raad als de verklaring van den heer Van Asbeck door den heer Drummond aan de leden zou zijn medegedeeld. De heer Zumeta machtigde mij te verkla ren dat zijn regeering heel goed begreep dat onze autoriteiten door de eeuwen van rust haar waakzaamheid ietwat hadden doen verslappen en dat hij overtuigd was dat dit incident als waarschuwing zou gediend heb ben. zoodat er maatregelen zullen worden genomen om nieuwe „coups de main" on mogelijk te maken. Zumeta. die kennis genomen had van de verklaring van den heer Van Asbeck, be schouwde haar als zeer voorzichtig en juist cn betreurde des te meer dat zij niet zal worden meegedeeld aan de leden van den Volkenhond. die dan zouden hebben kunnen constateeren hoe deze incidenten worden afgewikkeld in den nieuwen Volkenhonds geest. „Kortenoer" en „Hertog Hendrik." De ..Kortenaei die Vrijdagochtend te Ponta Delgade is aangekomen, is vandaa dienzelfden dag te 12.43 uur vertrokken naar St. Thomas. Hr. Ms. „Hertog Hendrik is Vrijdag ochtend S uur Heachy Head gepasseerd. Een „woord aan belangstellenden Twee zwaar gewonden Een derde slachtoffer gedood In den nacht van Zaterdag op Zondag is in ecu der gangen van de ondergrond- sche werken op de Staatsmijn „Maurits" te Lutterade. een ernstig mijnongeval gebeurd Een drie-lol mijnwerkers verrichtten daar werkzaamheden, toen zij plotseling door \allcnd gesteente werden verrast, waaron der zij werden bedohen. Den geheelen nacht duurden de reddingspogingen \oort Eerst Zondagmorgen te ongeveer 0 uur, slaagde men er in de verongelukten te be- \r;jden Het zijn de mijnwerkers Verhees (Mechelcn, België), die dood te voorschijn werd gehaald, van Aalckon (Stein a. d. Maas), wiens vijf tcenon van den rechter voet werden afgekneld. terwijl een derde slachtoffer ernstige inwendige kneuzingen opliep. Xader wordt vernomen dat de toestand der beide zwaargewonden zeer zorgwek kend is cn voor het leven \an hen ge vreesd wordt. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Onverantwoordelijk snel rijden. Zaterdagmiddag had op den Rijksstraat weg tusschen Haarlem en Amsterdam, nabij de Liebrug, een ernstige autobotsing plaats. Git de richting Haarlem kwam een zwaar eladen vrachtauto; uit de richting Half weg naderde een luze auto. Achter den luxe auto kwam een Cadillac met een vaart van 100 K.M., die zonder vaart te minderen den luxen auto wilde voorbijrijden, juist toen de vrachtauto eveneens wilde passee- ren. Met volle vaart reed de Candillac op den vrachtauto in. Ze werd daarbij totaal ver nield. De vrachtauto werd zwaar beschadigd. De inzittenden van den Cadillac werden slechts Ii'cht gewond. Voorts hebben geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Te Ouwerkerk (Schouwen) is de land- bouwschuur van Z. Balyn door den bliksem getroffen. De gevel werd weggeslagen, doch er is geen brand ontstaan. De koeien wisten zich los te rukken cn namen de lucht. DE SLAPENDE MOORDENAAR. Een niet uitgevoerd dreigement. Vrijdagnacht werd per extra-radiopolitie bericht omgeroepen, dat de burgemeester van Grijpskerk (Gr.) aanhouding \erzocht van een persoon, die zich vandaar naar de omgeving van Dedemsvaart had begeven met bet doel om aldaar mej. T. van het leven te berooven. De burgemeester van Ommen zond politie naar Dedemsvaart waar men ook reeds gewaarschuwd bleek. De bewuste man werd slapende in een hooi berg aangetroffen. ITij was reeds bij me- juffr. T. geweest en had haar gedreigd bij een eventueel huwelijk haar van het le ven te zullen berooven. De man is aange houden. MEJ. DR. C. M. L. FOPTA f Te Leiden is op (59 jarigen leeftijd overle den mej dr. C M. L. Popta, die gedurende tal van jaren tot 1 April 1928 conservatrice is geweest bij de nfdeellng insecten, reptie len enz. van het Rijks Museum voor Na tuurlijke Historie fe Leiden. Zij was eender eerste vrouwen, die aan een Xederlandsche Universiteit studeerde en is gepromoveerd te Bern. Zij was iemand met een uitgebreide we- Icnschappelijke kennis. Verschillende be langrijke publication zijn van haar hand verschenen De lieer M'mgelber^ zond p^is het volgen de schrijven: Om verdere misverstanden en verkeerde uitlegging inzake mijn woonplaatskwestie te voorkomen, slechts een kort woord aan belangstellenden. Ieder Nederlander, die een vrij beroep uitoefent, heeft het onbetwistbare recht zijn woonplaats te kiezen waar hij zelf wil. Ruim 1 j~Tr geledei' koos 'ik wc-uplaats in liet Buitenland, omdat ik, in overeen stemming met de feiten, aldaar gedurende het overgroote gedeelte van het jaar ver blijf en werkzaam ben Ik word daarom in het Bevolkingsregister krachtens de be schikking van Z.E. den Minister van Bin nenlandsche Zaken, als inwoner van Am sterdam afgeschreven. Mijne verbintcni met het Concertgebouw was sinds Decern ber 1924 zoodanig, dat ik mij daarbij ver plichtte ren hoogste 13'weken in Xederland te verblijven; terwijl ik daartegenover minstens 3? weken in het buitenland ver toefde. Ik heb dan ook mijn woonplaats en hoofdverblijf sindsdien aldaar gevestigd. Di is ook mijn recht als Xederlandsch burger De fiscus blijft mij echter, als ware ik nog steeds inwoner, aanslaan, cn daartegen kom ik niet klem op. De eenige argumenten, die de fiscus voor zijn standpunt aanvoert zijn: le. „dat ik dirigent aani het Concertge bouw benwaartegenover ik beweer, dat de andere dirigenten, vroeger dr. Muck, nu Pierre Monteux, niet geacht werden hier te wonen." 2e. „dat ik ook hier cene woning heb" Daartegenover verklaar ik. dat ik bij mij nen, zoo bij uitstek inspannenden werk kring, hier een pied h terre in dezen vorm noodig heb, om de voor mij noodzakelijk rust te gunnen vinden. Het gaat nu bij mij zuiver om hel prin cipieele punt; vrije keuze van woonplaats. De vraag: meer of minder belasting, vloeit hieruit slechts secundafV Noori. De mededeeling aan het Bestuur van het Concertgebouw, dot ik mijn jaarlijksch con tract onder deze voor mijzoo bijzonder on aangename omstandigheden, niet wenscht* te conlinueeren is geheel buiten mijn medeweten gepubliceerd HET SCHOUWBURGPROBLEEM IN DE HOOFDSTAD. Een requost van het Ned. Tooneelverbond. Door de heeren prof. P. H. van Moerker ken, mr. I. van Schevichaven en mr. do Vrieze, tezamen vormende het dagelijksch bestuur van het Xederlandsch Tooneelver bond. is aan den gemeenteraad van Amster dam een request gezonden, waarbij in over weging wordt gegeven de schouwbur kwestie in de hoofdstad op te lossen door het bouwen van twee nieuwe schouwburgen van gemeentewege in het genre van den thans bestaanden stadsschouwburg. Adressanten wijzen er op, dat er groot ge brek is aan schouwburgruimte te Amster dam on dat de exploitatie van schouwbur gen over het algemeen geen groot finan cieel nadeel behoeft op te leveren, doch goede kansen biedt voor een exploitatie zonder verliezen. Genoemd bestuur is van meening, dat de aangegeven oplossing in het belang is van le tooneelwereld. de stad en liet publiek. DE ROOFMOORD TE ULVENHOUT. De volgende week voor do rechtbank. De roofmoord te Ulvenhout, gepleegd in den nacht van 24 op 20"November van hel vorige jaar. waarbij de óiide P. v. d. Burgt het leven liet, zal a.s. Woensdag en Donder dag voor de rechtbank te Breda worden be handeld. Terecht zullen staan de 27-jarige werk man T. J. M. cn de 34-jtafige werkman C. de V, beiden uit Ginneken, thans gedeti neerd. Hun wordt ten laste gelegd dood slag, poging tot doodslag, brandstichting, voorafgegaan door inbraak met geweldple ging en diefstal. Er zijn 22 getuigen gedagvaard, onder wie een aantal deskundigen. IN HET BEEN GESCHOTEN. Dezer dagen werd de wed. I. te Cuyk door haar broer, die niet wist. dat het ge laden was. roet een geweer in het been ge scholen. Thans is de vrouw, moeder van 7 kinderen, aan de gevolgen overleden. PROFESSOR BLOK. Goudon doctoraat. Vrijdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat professor dr. P. J Blok aan de Leidsche Universiteit werd bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Xanr erneld wordt hebben velen in de lande zich tot een commissie-.gevormd om hem dien dag ter gelegenheid van het gou/len doctoraat te huldigen. NOODLANDING. Vrijdagochtend heeft het vliegtuig W. 39, lat op weg was var. dén Helder naar Am sterdam, een noodlund'ng gedaan op de Noordzee nabij Andijk.'De vliegtuigen W. r5. W. 61, welke mede op weg waren naar Amsterdam, hebben assistentie verleend. Bij onderzoek bleek dat een bout in den kop van den motor vernieuwd moest wor den. Het vliegtuig kon op zee worden her teld. MAX DEVRIENDT y Hoofdregisseur van het Ween- sche Burgtheater. Max Devriendt, hoofdregisseur van het M'ecnsche Burgtheater, is, naar uit Berlijn aar) de T e 1. wordt geseind, in den ouder dom van 72 jaar te Lugano tengevolge van een beroei le overleden. Zwaluwen winnen mei 41 Alvorens deze wedstrijd een aanvang neemt, binden 2 jeugd-elftallen in blauw- en witte hemden den strijd aan. Bij de wit- hemden Krans (Hilversum) en bij de blauw- hernden Graafland (H.BS.) en Schoenma ker (Quick). Deze matig gespeelde wedstrijd eindigde met gelijk spel (i— Ken sterke wind slaat schuin op doel cn heeft tengevolge, dat de regen, die den heelcn ochtend bij stroomen neerviel, later ophoudt. Het terrein is goed bespeelbaar en om 3 min. vóór 3 betreden de Beleen onder het spelen van de Brabangonne het veld. later gevolgd door de Hollanders. Als scheidsrechter treedt op de heer Elmers. Om 3 uur laat hij beginnen 011 stellen de elftallen zich als volgt op Roode Duivels: Cremers (doel). De Vos, Debois (achter). Van Pouche, Yerschaere, Couguelet (midden), Viriyp, Vanderbouw e- hede. Bourgeois. Zamart en Frcnay (voor), Zwaluwen: Quax (doel), Stuve cn v. Re- nesse (achter), Schlosser. Hermens, Breit- ner (midden), v. Gelder, v. d. Broek, Bnk- huys. v. Kesteren en Iseger (voor). De Hollandsche aanvoerder raadt goed cn Bourgeois trapt, voor de Roode Duivels af. Het spel is voorloopig op het midden van het veld, doch is het de Belgische doel* verdediger, die 't eerst moet redden. De eerste corner is voor de Zwaluwen. Van Kesteren kopt fraai, doch Debois werkt dén bal weer tot corner, welke niets oplevert. Het meeste gevaar voor Holland is de snel le Belgische linkervleugel, doch direct ge vaar is er niet, daar de Ilol 1 back safe blijkt. Een goede kans voor de Zwaluwen krijgt v. d. Broek, na 10 min. spelen, doch zijn schot gaat hoog over. Een corner op het Hollandsche doel wordt door den doelver- dedlger goed gestopt/waarna de bal bij Iseger belandt. Pijlsnel langs de lijn snelt de Haarlemmer, geeft keurig over a Bakhuys en Cremers geeft geen schijn van kans. Xa 18 min. is de score door de Zwa luwen geopend (1—0). Als even later Iseger weer goed over geeft aan Bakhuys, denkt men reeds aan een 2de Hollandsche doelpunt, doch het komt juist aan de andere zijde als Quax een voorzet van Freniev mist en Bour geois in 't verlaten doel den gelijkmaker scoort (11). De Belgen zijn nu iets ster ker, doch ook de Hollandsche aanvallen, meestal door rechts geleid, blijven gevaar lijk. Als na 27 minuten de Vos „hands" maakt, hemen de Zwaluwen uit dien loe- gestanen strafschop door Bakhuys weer de leiding (21). Dc Hollandsche voor hoede is thans zeer gevaarlijk en vooral Bakhuys is bijzonder actief. Doch ook de uitvallen der Belgen zijn door hun felheid zeer gevaarlijk en Quax moet herhaaldelijk optreden, hetgeen hem echter goed afgaat, hoewel zijn uitloopcn niet van gevaar ontbloot blijft. De Hol landsche backs staan le dicht voor het doel, waardoor ook de middenlinie te veel verdedigend optreedt Een zeer snelle ren van Treney kan Renesse slechts ten koste van een hoekschop redden. Een vrije schop tegen Sluwe, wordt door de Belgen naast gescholen. De Hollanders gaan ten aanval. Een vrije hoekschop is het resultaat. Als Treney op den linkervleugel uiterst gevaar lijk is en fraai voorzet, verknoeien de Belgen door treuzelen een fraaie kans. Kort hierop wordt de rust aangekondigd Om 4.3 traps Bakhuys af en bij de eer ste Belg-aanval wordt Quax gepasseerd, loch de lat redt. De Belgische aanvallen zijn talrijker en slecht schieten is de oor zaak dat de stond gelijk blijft. Bakhuvzcn geniet een speciale bewaking en is vrij on gevaarlijk, daar de back der Belgen veel beter is dan voor rust. Wanneer Quax meer dan 3 stappen met den bal wandelt, weten de Belgen uit een vrije schop le scoren. Toch is 't Bakhuys, die enkele schoten in zendt. en trots de dekking beslist de ge vaarlijke man in de voorhoede is. Maar het s v. d. Broek, die na een kwartier spelen met een ontzettend.en kogel van 10 M. fstand tusschen handen en voeten van den Belgischen keeper don Hollandschen voor sprong vergroot. De Hollanders zijn sterker en zoowel v. d. Broek en Bakhuys probeeren het met. erre schoten. Ook nu zit de middenlinie niet achter den aanval, v. Kesteren, de wakke broeder der voorhoede, mist een goede kans. doch even later doet v. d. Broek het beter als hij een goede voorzet an Iseger zeer fraai inkopt 1 1). Dc Bel gische aanvallen blijven sporadisch en Quax heeft het gemakkelijk. Een keurige trough pass van Iseger naar Bakhuys schiet deze jammerlijk naast. De Hollanders zijn thans in den aanval en hei Belgische doel ontkomt ternauwernood an doorboring. Als de Hollandsche ach terspelers le ver zijn opgedrongen, krijgt anderbouwhede een goede kans. doch Quax redt schitterend. De Belgen worden hans actiever, doch Quax weet doelpun ten te voorkomen Het einde komt met on- veranderden stand. (Cetem.) De Nederl. Zweinkampioem schappen le Utrecht Naar wij vernemen zullen de Nederland sche Zwemkampioenschappen op 23, 24 en 25 Augustus a.s. te Utrecht gehoucleu worden. De organisatie van deze wedstrijden is op gedragen aan de Utrechtsclie Zwem Club, welke met de gcheele leiding cn voorberei ding is belast. Het is een groote eer voor U. Z. G. dnt Utrecht gekozen werd vóór oen aantal an dere plaatsen als b.v. Amsterdam on Den Haag, zoodat een belangrijk spor'-svenement dit jaar weer tc Utrecht te aanschouwen zal zijn. OVERZICHT. Slechts één wedstrijd werd 0111 hel kampi oenschap van Xederland gespeeld, n.l. de ontmoeting in Groningen tusschen Velocitas en Sparta. Dc Rotterdammers wonnen regel matig met 3—1. Dc stand is nu: P. S. V. 7 5 2 10 22—10 Go Ahead 7 4 3 8 14—10 Feyenoord 8 4 4 S 1410 Sparta 7 3 1 3 7 99 Velocitas 7 1 15 3 426 Hercules blijft tweede klaser, dank zij een gedecideerde 3—1 overwinning op Vrienden schaar, dat daardoor in de derde klasse blijft, en het 'i volgende seizoen nog eens mag probeeren. Onze hartelijke gclukwen- schen aan dc blauwvvitten, die dus kans heb ben gezien, om den dans te ontspringen. La ten wij hopen, dat zij in het volgende seizoen een beter figuur naar buiten zullen maken! Hercules 4 3 1 7 134 Vriendenschaar 4 2 1 1 5 77 Olympia 4 4 514 Zou het met Kampong mis gaan? t Is geen erg aanmoedigend begin, om den eersten de gradatiewedstrijd tc verliezen, maar alles is* nog niet verloren! DE UITSLAGEN. XEDERLANSCHE VOETBALBOND. Internationaal. Den Ilaag: ZwaluwenRoode Duivels 41 Landskampioenschap. Groningen: VelocitasSparta 13 Af dealing I. Promotic 3e klasse. Weesp: RapiditasD. W. S. 01 Afdeeling II. Promotie 2e klasse. T Rotterdam: Xerxes—Excelsior 34 Promotie 3e klasse. Utrecht: Hercules—Vriendenschaar 31 Promotie 4e klasse- Utrecht Kampong—B. E. C. Afdeeling III Promotie 2e klasse. Enschede: Ensch. Bovs—P. E. C. 1-4 2-0 De tweede ronde om den wimpel U. P. V. B.-wimpel. Laren—B. F. C. 1—4 Kampioenschap U. P. V. B. B. F. C. IISoest 11 OVERZICHT. Om den U. P. V. B. w impel werd de laatste wedstrijd voor de eerste ronde gespeeld tus schen Laren cn B. F. C welke eindigde in een fraaie overwinning voor laatstgenoemde vereen iging. Er kan nu aan de tweede ronde worden begonnen, waarvoor zeer aardige wedstrijden te wachten staan. Het programma is: Zeist—B F. C. IT V. C.Voorwaarts. Voor het kampioenschap van den Bond werd de tweede wedstrijd tusschen de kam pioenen Soest en B. F. C II gespeeld, zoo als bekend won Soest dc vorige ontmoeting met 41, zoodat een gelijk spel voldoende was voor deze. club om kampioen te zijn. Welnu de Soester jongens kunnen met de 11 uitslag tevreden z.ijn, de B. F. C- reserves hebben het lang niet cadeau gege ven, er is oni het kampioenschap hard ge streden, slechts één kan het behalen en Soest heeft hierop beslag gelegd, o.i. ver diend. De stand is: Soest 2 1 1 0 3 3—2 F. C. II 2 0 111 2—5 De compittitie is verder stopgezet, zoodat het. seizoen in den U. P. V. B. is beëindigd. Soest en B. F. C. II de eerste klasse kam pioenen promoveeren naar den N. V. B.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7