1 Fa. 1. R. N. Oosterveen "'Marijke BERICHT L.J. Luycx&Zoon Astrakan, Frotté BLAUWE FANTASIE COSTUMES DE ADELAAR, 8 8 BEKIJKT ONZE SPECIALE STOFZUIGER- EN RADIO ETALAGE F. H. LOMANS UIT DEISr OMTREK. BEL 4S3 F. H. LOMANS STADSNIEUWS DE MINAHASSA Herinneringen van een oud Minabass- bewoonster Mgr. Fi KENNINCK 1859-18 Juni 1929 VOOR ONZE HUISVROUWEN Reddingius Puddingsausen NUTSSPAARBANK De bank geef een eerste inleg cadeau Verschenen/ Cissy vanMarxveldt 5p31 Li Q UTRECHTSCHESTRAAT 15 TELEFOON 483 Betaling in overleg met kooper HOTEL „HUIS TEN HALVE." De zomer-Dancing heeïi gis teravond een aanvang geno men. So es torberg. Nu het jaargetijde van de warme zomerdagen wederom aanbreekt, de dagen, waarna vaak zoo oprecht wordt verlangd, doch die tegelijkertijd den mcn- schen ieder middel doet aangrijpen, waar van verwacht kan worden dal het eenige af koeling tegen de hitte zal brengen, in dat seizoen verzorgen de hotels het hevig ver hitte menschdom door het aanbieden van een koel en rustig zitje op een schaduwrij ken plaats, waar naast de rust ook het kal me amusement „dancing" te vinden is. Wij namen gisteravond in dit verband een kijkje in het bekende hotel „Huis ter Halve" le Soesterberg, waar ter gelegen heid van de opening der Zomer-Dancing in den lommerrijken tuin een bal cham- pètr'e, met vele attracties on prijsdanscn, was georganiseerd. Bij het binnenkomen viel ons al dadelijk de even smaak- als effectvolle verlichting cp, die uit talrijke Chineesclie lampions be stond, terwijl op de tafeltjes miniatuur schemerlampen in allerlei kleuren geplaatst waren. Op elke der vier hoeken van den dansvloer is bovendien een kleuren-lichtbok opgesteld, die tezamen een bijzonder fraai effect hebben. Al deze kleurschakeèringenwordon nog uitgebreid door de aanwezigheid in den ge- heclen tuin van wimpels van den meest uil- eenloopendon aard, waardoor een alleraar digst geheel verkregen worclt. Bovendien heeft de tuin in vergelijking met vorige jaren een belangrijke verbete ring ondergaan door het aanbrengen van niet minder dan zeventig gerieflijke zitjes naast de reeds in gebruik zijnde stoelen. Het was gisterenavond buitengewoon druk in den nieuw herschapen theetuin, waar de talrijke danslustigen naar harte- vvensch de kunst van Terpsichore konden beoefenen. De daartoe benoodigde muziek werd op keurige wijze verzorgd door de po pulaire „Johnny Jazz Band" onder leiding van den conférencier-danseur Johnny Hop man. Er zal gedurende de zomermaanden iede- ren avond (met uitzondering van den Zon dag) dansmuziek door dit ensemble ten ge- hoore gebracht worden van S tot 11 uur. waarna er een gemakkelijk verbinding per autobus of tram met Amersfoort en Zeist bestaat. Wij twijfelen niet of vele menschcn zul len in het aanstaande seizoen vaak ge bruik maken van deze mooie gelegenheid, die door de zorgvuldig aangebrachte ver lichting een feëerieke stemming onder de aanwezigen weet te verwekken en toch ook tegelijkertijd kalmte en rust verspreidt. Weigert uw electrisch licht DIE DOET ZIJN PLICHT UTRECHTSCHEST.SAAT 51 fj 3d8 Zij die zich met ingang van 1 Juli a.s. abonneeren op het Ainersf. Dagblad ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GFÏATIS. en gestreden tot heil van zijn kerk in den waarachtigen zin van het woord. En wie dit leven nagaat, hoe Mgr. Ken- ninck eerst als hoogleeraar aan het semi narie te Amersfoort zich aan de wetenschap wijdde, later in hoofdzaak de opbouw en tie organisatie zijner kerk en den arbeid der hereeniging van de gescheiden kerken met volle energie ter hand nam. wie nu de vruchten van dit welbesteed, zeventigjarig leven plukt, zal God danken voor de kracht, die Hij door dezen aartsbisschop de Oud Katholieke kerk heeft doen geworden. De sprekende woorden die Mgr. Kenninck in zijn wapen voert: „Gratia Dei mecurn" mo gen zich nog lange jaren waarlijk aan hem voltrekken. Monseigneur Franciscus Kenninck werd op IS Juni 1859 te Den Helder geboren en studeerde aan het seminarie te Amersfoort. Op 2-4 Juni 1888 werd hij tot priester ge> wijd, nadat hij in 1886 tot hoogleeraar in de exegese aan bovengenoemd seminarie was benoemd. Op IS September 1898 werd hij pastoor te Amersfoort cn op 2 Juni 1910 volgde zijn benoeming tot president van het seminarie. Op 8 Maart 1920 werd hij tot aartsbis schop gekozen, waarna op 28 April zijn wij ding volgde. Aartsbisschop Kenninck vervulde ook tal van functies buiten het kerkelijke leven M ij noemen bijv. in den Volksbond tegen Drankmisbruik, de vereeniging Zandbergen waarvan hij beschermheer is, de Tucht- Unie, do Bijbelcommissie, de Amersfoort- sche huishoudschool enz. Naar aanleiding van de collecte, die morgen langs de hui= zen wordt gehouden Aartsbisschop der Oud'Katholieke kerk Heden 18 Juni viert mgr. F. Kenninck, aartsbisschop van de Oud-Katholieke kerk, zijn zevenstiigsten verjaardag. Pastoor E. Lagervveij schreef in het Utrechtsch Dagblad ter gelegenheid van het veertigjarig priester foest van Mgr. Kenninck verleden jaar Juni: „Wanneer de Oud-Katholieke kerk van Ne derland zich verheugt over den herinne ringsdag van haar aartsbisschop, is haar vreugde bescheiden in uiting en vrij van ver eering van den persoon. Daarmede voldoet zij niet alleen aan den wensch van haar aai tsbisschop, maar volgt tevens haar ka rakter". En deze woorden zijn ook zeer van toe passing op den dag van morgen, immers Mgr, Kenninck heeft dezer dagen Utrecht lijdelijk verlaten, aldus te kennen gevende, dat hij dien dag eenvoudig en stil wil ge denken. Het is echter nog geen jaar geleden, dat de Oud-Katholieke kerk haren aartsbis schop op zijn 40-jarig priesterfeest huldigde, cn zij heeft toen op de meest ondubbelzin nige wijze van haar gevoelens jegens den hoogen jubilaris blijk gegeven. Alle krin gen der kerk hebben den aartsbisschop een grootsche hulde bereid. Mgr. H. T. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem heeft den aartsbisschop toen namens de officieele vertegenwoordigers van de Oud-Katholieke kerk, verschillende kerkbesturen en kerke lijke vereenigingen een door den Haagschen kunstschilder W. II. van den Berg geschil derd portret aangeboden als tastbaar bewijs van dankbaarheid voor de werkzaamheid en de moeite, die Mgr. Kenninck zich im mer voor de kerk gegeven heeft. En dit was allerminst een phrase: Mgr. Kenninck heeft steeds in de eerste gelederen gestaan In verband met de „Minahassa-bloempje- collecte", die morgen in onze stad langs de huizen zal worden gehouden, laten we hier enkele bizonderheden volgen, ontleend aan de N. R. Ct., over do oprichting van het nationale Minahassa-Comité, waarvan zich nagenoeg in alle plaatsen sub-comité's heb ben go vorm d. Op 10 Januari van dit jaar is te Menado het feit herdacht, dat 250 jaar geleden het bondgenootschap tusschen de Minahassa cn hot Nederlandsche gezag, destijds be lichaamd in de Vereenigde Oost-Indische Compagnie, gesloten werd, een bondgenoot schap, waaraan do Minahassers sedert trouw gebleven zijn. Van de Minahassers, die voortvarend en ondernemend van aard. en goede krijgslieden zijn, heeft ons gezag in den Indischen Archipel veel steun on dervonden, die er toe bijgedragen heeft het te bevestigen. Békend is, dat het christen dom in de Minahassa spoedig na het bond genootschap ingang heeft gevonden, en dal de Minahassers voor een groot gedeelte christenen zijn. Waar de Minahassers door de plechtige viering van het 250-jarig be staan van het bondgenootschap blijk gege ven hebben van hun aanhankelijkheid aan Nederland, is van Nederlandsche zijde de gedachte opgekomen, dat er ook iets „te rug" gedaan moest worden. Uit deze ge dachte is het Minahassa-comité geboren, dat de Koninklijke goedkeuring heeft ge kregen, door den minister van koloniën is geïnstalleerd en waarvan II. M. de Ko ningin-Moeder beschermvrouwe is. Dit comité heeft zich voorgenomen geld bijeen te brengen om te Menado, de hoofd plaats van do residentie onder welke de Minahassa behoort, een hospitaal en sana torium te stichten. Aan de medische ver zorging in cle Minahassa is n.l. tot dusver nog weinig gedaan, terwijl er onder de be volking o.a. een groot aantal lijders aan tuberculose voorkomt. Volgens een rapport van prof. Weck, den gouvernernentsarts in de residentie Menado, is 40 van de school kinderen van het landschap tuberculeus van aanleg. Welnu, om in dezen hulp te bieden zal dan het hospitaal en sanatorium worden gesticht. De regeering heeft de belangrijke toezeg ging gedaan, dat zij de kosten van exploi tatie van het ziekenhuis, in den ruimsten zin des woords, op zich neemt. Voor don bouw van het ziekenhuis en sa natorium is volgens de raming ƒ400,000 noodig, welk bedrag het comité, dat samen werkt mot de vereeniging Oost cn West en van de commissarissen der Koningin en vele burgemeesters medewerking heeft ge kregen door giften uit ons land en van de Europeanen in Indie hoopt bijéén tc krij gen. Een oud-Minahassa-bewoonster schrijft ons nog het volgende Lage kuststrook met veel klappertuinen aan de Golf van Menado, daarachter berg land, niet zóó imposant als de Preanger, de bergketenen van Oost-Java of de Padang sche bovenlanden, maar lieflijk grazig, vriendelijk. Een tocht langs de zee, van Me nado, naar liet zuidelijker Tanawangko is ongelooflijk prachtig. Als legen een uur of vijf cle zee haar heftig hardblauw bewogen watervlak veranderd heeft in een effen grijs zilver-glanzend en spiegel, die aan den horizon zich langzaam aan rood gaat kleu ren, dan vraagt men zich wel eens af, of de cölc d'azur wel ooit beroemd geworden zou zijn, als Menado wat dichter in de buurt had gelegen. Weinig dorpen (tyegorijen) zijn in het war me lage kustland. Menado, het Parijs van dat gedeelte van den archipel, is gloeiend heet, overdag, 's Avorids komt er de berg wind koelte brengen. De meeste negorijen zijn in de bovenlan den een net van de mooist denkbare wegen verbindt ze onderling en met Menado en de enkele andere kustplaatsen. Een dertig jaar geleden waren deze wegen niet anders dan smalle voetpaden in den re gentijd in modderpoelen veranderd, waar raensch en paard soms tot de enkels inzak ten. Het kwam wel een enkele maal voor, dat een paard zóóver in de modder zakte, dat het niet verder kon en van honger moest omkomen. Rodas (vrachtkarren) kon den dan ook alleen in den drogen tijd voor vervoer van menschen en handelsgoederen dienst doen. De prachtige wegen werden dan ook oorspronkelijk voor deze karren met os sen bespannen, aangelegd-. Nu raken de ro ei a's meer en meer op den achtergrond. Het autoverkeer nam een jaar of tien geleden de plaats van de rocla's en bendies iu. De wegen lagen er als liet ware voor klaar. liet volk? Ach, kinderen eigenlijk nog, na tuurlijk goede kideren, maar kinderen die leiding moeten hebben. Tot vóór ongeveer 80 jaar waren zij heidenen. De Christelijke leer bracht vrijheid en licht, verloste hen van de schrikkelijke duistere nachtmerrie van hun heidendom. Bogrijpelijk, dat de nieuwe levensbeschouwing langzaam moet doorwerken. De heiden-Minnahasser kende geen ande re kleeding, dan een rokje van boomschors. Met verstandige medische hulp bracht ook de zending de „hollandsche" kleeren, witte pakken, slaapbroek en chineesche kabaai voor de mannen, sarong en 't witte kabaja voor de vrouwen. De zending bouwde het fundament voor de ontwikkeling en de beschaving van dit harden volkje. En er zijn prachtige resulta ten bereikt. Helaas waren ook niet 6.11 e zen delingen de verpersoonlijking van 51 wat goed en waar is. en de invloed, die zij oefen den in verhouding Een mooie trek in den Minahasser is zijn persoonlijke trots. IIij voelt zich meer „bondgenoot" van het Nederlandsch-Indi- sche gouvernement. Twee honderd vijftig jaar geleden sloot de Oost-Indische Compag nie èen bondgenootschap met de Minahassa en door de eeuwen heen hield deze zich aan dit bondgenootschap. 'De Minahasser voelt zich dan ook meer cle gelijke van den Ne derlander. Ook is hij zich bewust van dien band tusschen het gouvernement en hot Mi- nahassische volk. Opmerkelijk is, dat geen enkele Minahasser ooit een fooi zal aanne men. Volgend voorbeeld bleef mij bij: Op eon goeden dag reed mijn man met de auto van de bovenlanden naar Menado. On derweg wuifden een paar deftige chineesche handelaren hem toe te stoppen en vroegen of zij mee konden rijden. Zoo iets gebeurde nooit. Zij wisten wel, dat zij iets heel on mogelijks vroegen, maar zij moesten de straks vertrekkende boot halen. Zij stapten in en wilden hij aankomst betalen, wat na tuurlijk uitgesloten was. Zij probeerden den chauffeur 5.— in cle hand te stoppen, maai er was eenvoudig goen kwestie van, dat do jongen dit wilde accepteeren. Sedert een veertig jaar worden de Inland- sche Hoofden dooi" het gouvernement gesa larieerd. Er is heel wat om te doen ge weest, eer deze maatregel kon worden door gevoerd. Toen in 1S70 de resident»dén Hoof den salaris aanbood, weigerden zij dit een voudig. Zij voelden dit. als iets minderwaar digs. In het in den tijd van zijn verschijnen zeer waardevolle boek van Van Kol „Uit onze Koloniën kan men de meeste uitge breide inlichtingen omtrent allerhande kwesties tusschen Hoofden, den kleinen man en het Ned. Ind. gouvernement vinden. Een staaltje van de kinderlijkheid van de Minnahassers vond ik in Van Koks boek Toen hij in 1905 na een begrafenis in e.cn doodenhuis een geweldig spektakel van zin gende, dansende menschcn aantrof, die meer gedronken hadden dan goed voor hen was en kennelijk een rijke feestmaaltijd hadden gehouden, vroeg hij: „zijn jullie nu heelemaal niet bedroefd over het sterfgeval in de familie?" „Zeker toewat),antwoordde het hoofd des huizes, „maar wij hebben van morgen al gehuild!"... Ongeëvenaarde feestvierders zijn de Mi nahassers. Een geboorte, huwelijk, begrafe nis, het planten van rijst, het oogsten van de padi, Nieuwjaar, alles is aanleiding tot groote feesten, met veel eten en drinken en „clansi-dansi". Do bals worden geleid door 'n ceremoniemeester in zwarte rok met wit te das, die in prachtig verbasterd Fransch de quadrille commandeert: „Ronde Mena do" (promenade)... „Kassie krossik 'geef 'n stoel voor: „chassez-croisez") „Chanzee dame" enz. De muziek bij zoo n clansl-dan si? Natuurlijk een harmonica of een zwaar onstemdo guitaar. De meisjes dansen op slofjes, de jongens op hun bloote breede plat voeten. Alle jongens zonder lichamelijke ge breken dienen in het leger. Wat er over is, rijn oude mannen, en jongens meestal of lie ver op z'n minst met platvoeten. Bij cle aanzienlijke inlanders ziet men op partijen alleen europeesche kleeren dragen. De slanke meislces met de fijne voetjes, zijn héél elegant. Men kent alleen aanzienlijke inlanders en „den kleinen man". Adel bestaat er niet. En de aanzienlijkon zijn door onderlinge huwelijken bijna allen aan elkander gepa renteerd. Uit de aanzienlijke klasse worden de districtshoofden aangesteld. En me dunkt Koffietafel: Koud-gehailct (restant van Maandag). Middagtafel: Asperge-soep. Gesmoorde kalfslapjes. Postelein. Flensjes. na van Kol's boek is er een heel wat fleu riger, flinker, ontwikkelder soort hoofden dan waarvan v. K. getuigt. Ik heb tenminste héél sympathieke hoofden gekend, die hun district tot welvaart wisten te brengen. j In huis heeft men met de Minahassers als bedienden nogal wat te stellen. Juist vanwege de feesten. Mannen, clie de lieeren- of negorij diensten willen misloopen, meisjes, die graag eens het „groote stadsleven" wil- J len genieten, komen zich als bedienden aan- melden; men heeft heel wat te dresseeren om hen eenigermate tot fatsoenlijke bedien- den te fatsoeneeren, ook vanwege liet bond genootschap. Komen zij langzamerhand een beetje in het gareel, dan raakt men hen öf met de oogst- óf met de Nieuwjaarsfeesten gewoonlijk kwijt. Niet gerekend de toevalli ge feestelijkheden als huwelijk in de fami- lie, begrafenis in de negorij enz. Het ge beurde mij, dat een jongen bezig was de eetkamer een bert te geven, toen een familielid hem halen kwam voor een feest. Treinen zijn er niet, dus haast hoefde er niet gemaakt, maar dit belette den jongen niet. om zoó maar uit zijn kamerbeurtje voor goed te vertrekken en de andere be dienden voor het afmaken van zijn werk te laten opdraaien. Ja zij maken het ons niet gemakkelijk, nóch als volk nóch ieder persoonlijk met wie wij g0maa!<t van zuiver vrucht en suiker, moeten uitkomen en toch... een ieder dio cle Minahassa kent en or het volk goed leer de kennen, heeft land cn volk lief gekregen en zal er altijd met. heimwee aan terugden- kon. Sanatoria voor longlijders mochten, denk ik, wel (ook niet als huldeblijk) door den heelcn archipel verrijzen. Waar echter niet Keulen en Aken in één dag gebouwd zijn, verheug ik mij over hot huldeblijk dat in den vorm van een Sanatorium door het Ne- derlandsche volk zal worden gegeven aan het Minahassische volk, dat dan ook zeker door clè eeuwen en jaren heen aanspraak op onze bijzondere belangstelling maakt en een dergelijk huldeblijk om vele redenen, verdient. LANGESTRAAT 46 TEL. 77 te gebruiken over Pudding-Rijst-pap en andere Meelspijzen, in 16 verschillende smaken voorradig, 33 cent per II. De Nutsspaarbank geeft voor alle jonggeborenen nieuwe spaan boekjes, z.g. Babyboekjes uit Langestraat 49. Tel. 190 55 cent per knot. HAARZIJDE 10 cent p. kluw. KNOTTEN ZIJDE 60 cent SPECIALE AANBIEDING f 40.— f35. - f 27.50 LAIMGESTRAAT 4C. TELEFOON 224. Het is altijd een goede gewoonte geweest van ouders, grootouders of andere fami lieleden om bij de geboorte van een kina terstond een spaarbankboekje daarvoor te nemen. Evenwel zijn er aan een gezinsvermeer dering doorgaans zooveel beslommeringen verbondon, dat daardoor o:ok het beste voornemen wel eens een voornemen blijft zonder tot een daad te leiden. Dit heeft cle Nutsspaarbank alhier ertoe doen beslui ten aan de ouders van alle kinderen, welke te Amersfoort worden geboren, binnen en kele dagen na de geboorte een mededeeling te zenden, waarin gewezen wordt op het groote belang van het sparen voor en door kinderen. Als daadwerkelijke aansporing om er spoedig een begin mee te maken, verklaart cle spaarbank zich bereid voor haar rekening op een hoekje voor de(n) jonggeborene oen eersten inleg van één gulden te plaatsen. Teneinde deze gulden werkelijk het karakter te geven van den eersten steen, waarop door do ouders of liet kind zelf verder gebouwd moet worden, is cle bepaling er aan verbonden, dat clie eerste inleg niet opgevraagd kan worden vóór de elgenaarfares) van het boekje den twaalfjarigen leeftijd heeft bereikt. De la- gere-schooljaren zijn dan vrijwel achter du rug, eenig heghip van de waarde van hot geld in 't algemeen is dan wel aanwezig cn veelal ook een of andere wensch. welke dooi het eerste zelf gespaarde geld vervuld kan worden. Mogen vele gelukkige ouders er gebruik van maken! HANDEL IN GEDISTILLEERD - WIJNEN EN LIKEUREN ,A3S»-3 OUWE DUtJS Aanbevelend, S. H. f/ASSA A V IK 41 TELEFOON £92 het nieuwe boek van RUITERSPORTVEREENIGING EEMLAND. Concours-Hippique op Birkhoven. Op het sportterrein Birkhoven bij Amers foort wordt jaarlijks een concours-Hippiquc gehouden, dat ons steeds van een goed cn afwisselend programma doet genieten. Be- !n icderen Bockhandel ^Gebonden 2.90. Uttg. Valkhof? Co -Amersfoort' zonder fouten afleggen, gaan over naar cle tweede serie, waarbij cle hindernissen 0.10 M. zijn verhoogd. Zoo lang het aantal par- coursen zonder fouten het aantal prijzen overtreft, wordt tot een nieuwe serie over gegaan, telkenmale met verhoogde hinder nissen, Winnaar wordt degeon, dio op deze doeld ruiterfeest zal ditmaal op Zondag 23 wijze het langst een foutloos parcours weel Juni plaats vinden cn bedriegen cle voor teekenen ons niet, clan zal het zijn voorgan gers \\y belangrijkheid overtreffen. Immers is het thans door een wijziging in de regle menten der Kon. Ned. Harddraverij cn Ren- vereeniging mogelijk geworden hindernisren nen voor officieren en heerrijders te organi- seeren, welke rennen zich steeds boven al het andere, in de interresse van het publiek te volbrengen. Zijn wij goed ingelicht, dnn vond een dergelijke wedstrijd welke zich in het buitenland als een groote attractie heeft doen kennen op onze concoursen nog nim mer plaats. Het groote aantal inschrijvin gen voor het barrière springen zal dit num mer op Birkhoven voorzeker uitstekend tot zijn recht doen komen. Eindelijk prijkt op het programma nog mogen verheugen. Birkhoven is, zooals he- eon concours voor rijpaarden. Ook hiervoor kond, een renbaan cn biedt dus voor derge- .g(aat een groot aantal paarden ingeschre- lijke snelheidswedstrijden een uitstekende j ven on nullen wij gelegenheid hebben een gelegenheid. Geen wonder derhalve dat in het programma ditmaal een tweetal horden- rennen zijn opgenomen, de eonc opengesteld voor volbloedpaarden bereden door officie ren on heerrijders, cle anderon voor niet- volbloedpaarden cn uitsluitend voor officie ren. Wij vernamen dat voor deze beide rennen een groot aantal inschrijvingen is binnengekomen, zoodat men a.s. Zondag op Birkhoven ongetwijfeld van spannende strij den zal kunnen genieten. Daarnaast bevat het programma een springconcours, waarvoor van de zijde der hindernisruiters veel belangstelling bestaal. Onder meer zullen hierin verschillende da mes in het zadel zijn en worden daarook speciale prijzen uitgeloofd voor de amazones die de beste resultaten weten te bereiken. Zeer interessant belooft het nummer bar- klasse rijpaarden te bewonderen waarvan de kwaliteiten voor cle kwantiteit niet onder zal cloen. CHR. GEREF.. KERK Beroep aangenomen. Naar wij .vernemen, heeft Ds. P. cle Groot uit Rotterdam het op hem uitgebrachte be roep naar Amersfoort aangenomen. A. STAD VOOR DE AMERSFOORTSCHE OUDEN VAN DAGEN Een rectlfioatie. In het ingezonden stuk van den heer Stam betreffende autotochten met ouden rière-springen te worden. Hierbij worden van dagen dat voorkwam in ons blad van een 6-tal boomen op kleine afstanden ach* gisteren staat aan het einde o.a. ter elkander opgesteld. De eersten 3 boomen „1 Autobezitters, die hun wagenbestuurder zijn aanvankelijk 1.00 M. hoog dn staan 9 beschikbaar stellen" Men zal begre- M. uit elkaar, het tweede 9.50 M. Alle deel- pen hebben, dat hier bedoeld is het beschik- nemers die het paroours van 6 hindernissen baar stellen van de wagen met bestuurder.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2