Fa. t R. N Oosterveen BERICHT Koopt Uw Radio bij een vertrouwd adres. - Wij vertegenwoordigen de bekende Ducretet en Philips toestellen F. H. LOMAR2S UIT DENi OMTREK. STADSNIEUWS BEL 493 p F. H. LO&SAPSS HET KANAAL DOOR DE GELDERSCHE VALLEI Een pleidooi voor het Vallei-plan 3: VOOR ONZE HUISVROUWEN HAGA'S Boterdrabbelkoeken m^msgwxBiHGammaBim 15 a UTRECHTSCHESTRAAT n aaacaaaaaaixx^aaacaaccaaczx&ucE^cca Betaling in overleg ir.et kooper j; ar;ccccaacaao:;cGaccnccacaKKac[SGEa TELEFOON Woudenberg. Tot burgemeester dezer gemeente is met ingang van 4 Juli a.s. be noemd de heer P. A. G. baron van Ileecke- ren van Brandsenburg. Zij die zich met ingang van 1 Juli a.s. abonneeren op het Amersf. Dagblad ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. OFFICIEELS KENNISGEVING. DIENSTPLICHT. Wenschen omtrent inlijving. Zij, die voor de lichting van liet vol gend jaar zijn ingeschreven, kunnen hun wensch, om in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige te worden ïnge- lijf bij een bepaaJd wapen of korps enz., vóór 15 Juli a.s. opgeven ter secretarie van de gemeente, waar zij voor den dienst plicht zijn ingeschreven, indien: a. zij hun wensch omtrent de inlijving niet reeds bij een der keuringsraden heb ben opgegeven; b. zij bun wensch ook niet reeds recht streeks aan den indeelingsdistrictscom mandant hebben medegedeeld; of c. hun wensch een andere is dan die, welken zij to voren aan den keurlngsraod of den districtscommandant kenbaar maak ten. Iletgecn bier is vermeld ten aanzien van inlijving bij een wapen enz., is mede van toepassing ten aanzien van wenschen omtrent het tijdvak van inlijving en om trent de opleiding tot officier of tot onder officier. Er bestaat geen zekerheid, dat aan den geuiten wensch zal kunnen worden vol daan. In sommige gevallen moet de aanmel ding op andere wijze geschieden, namelijk wanneer de belanghebbende opkomst of indeeling wenscht, zooals hieronder is aan gegeven: vervroegde opkomst voor de officiers opleiding; bestemming voor de officiersopleiding bij de bereden artillerie met vervulling van de eerste oefening in gedeelten (inter mitteerende opleiding): indeeling als hulpseiner bij de zeemacht; indeeling bij den rnotordienst of oplei ding tot chauffeur, motorrijder of hulp monteur bij de artillerie; opleiding als ziekenverpleger of als zie kendrager bij de landmacht. Inlichtingen omtrent de wijze, wattrep in deze gevallen de aanmelding moet ge schieden, omtrent den tijd van aanmel ding en omtrent verschillende andere be palingen kunnen ter gemeente-secretarie worden gevraagd. Amersfoort, 19 Juni 1929. De Burgemeester van Amersfoort, v. RANDWIJCK. EXAMENS. Aan de Rijkskweekschool alhier slaag den voor het examen nuttige handwerkon de dames A. Materman, C. Rcnes. H. de Bode, allen van hier, V. Zack te Zeist en G. van "ïken te Eemnes. Afgewezen geen. KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES. Afdeeling Amersfoort. De Afdeeling Amersfoort van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies hield in het gebouw der Huishoud- en Industrieschool een ver gadering die door een gering aantal aan wezigen werd bezocht. De vergadering werd gepresideerd door Dr. Kamerling. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat in 1928 zijn verpleegd 19 kinde ren gedurende 5 weken te Wijk aan Zee; 1 kind in het koloniehuis voor zwakzinni gen te Lunteren; twee kinderen voor lange- ren tijd te Nunspeet, terwijl 3 kinderen profiteerden van de winterverpleging te De Steeg. Opgemerkt werd, dat Amersfoort veel meer moest uitzenden en ter vergelijking werden genoemd de volgende plaatsen, met de aantallen uitgezonden kinderen er achter: Apeldoorn 56, Bussm 41, Deventer 65, Haarlem 209, Halfweg 31, Hengelo 110, Hil versum 103, Weesp 30, Zeist 42 en Zut- phen 32. Dit jaar zal wederom een bus-collecte worden gehouden. De voorzitter uitte den wensch, dat velen op dien dag zich zullen herinneren, wat hier slechts mogelijk is in vergelijking met genoemde gemeenten. Als bestuursleden werden herkozen me vrouw Van Randwijck en de Hr. Kamerling, terwijl in een vacature wegens vertrek werd gekozen de Hr. J. van Haselen. Behandeld worden een voorstel tot het zenden, behoudens voorafgaand onderzoek, van een adres aan den Raad der gemeente omtrent de wijze van subsidie-verleening en een voorstel voor de algemeene verga dering van het Genootschap betreffende af- 'clracht en contributie. licht Weigert uw electrisch DIE DOET ZIJN PLICHT UTRECHTSCHESTRAAT 51 usuïinaixxjKsiccüKciKxxïJcaïxxs: Bij de rondvraag komt het leden-aantal ter sprake. Een veel grooter aantal onzer sladgenoo- ten moest door lid te zijn (contributie 1. of meer) meewerken aan de bestrijding van onze groote volksziekte door het uitzenden van kinderen, die verzwakt zijn tengevolge van het doormaken van kinderziekten of algemeene sporen van zwakte en onder voeding vertooncn vooral na den afgeloo- pen winter. Het adres van den secretaris-penning meester is Albert Cuypstraat 51. HANDEL EN INDUSTRIE. Naar wij vernemen is aan de machine fabriek Ponne, de hoofdvertegenwoordig- ster der „Arbenz" vrachtautornobieien fa brieken te Zurich een belangrijke opdracht verleend door de gemeente den Bosch. BEKEURD. Door de politie is proces-verbaal opge maakt legen een voerman, die door een gewond paard arbeid liet verrichten. PERSONALIA. Tot lid van de commissie, belast in 1929 met het afnemen der examens ter verkrij ging van de akten van bekwamheid voor huis- cn schoolonderwijs in de nuttige en fraaie handwerken voor meisjes, is voor Amsterdam benoemd onze stadgenoote mevr. A. W. van Doorn-Stienstra, leerares in de nuttige handwerken aan de Rijks kweekschool, alhier. A MSTERDA M—BO VEN RUN. In de gisteren gehouden vergadering van de Prov. Stalen van Utrecht heeft de heer Joh. H. van der Meiden een interpellatie ge hou; den inzake het Gelde rsche ValleUKanaal. In de gisteren gehouden vergadering van de Provinciale Staten \an Utrecht heeft onze stadgenoot, de heer Joh. II. van der Meiden, de volgende vragen gesteld aan Ge deputeerde Staten 1. .Is het Gedeputeerden Staten hekend, dat door de indiening van een wetsontwerp bij de Staten-Generaal door den minister van waterstaat tot het graven van een ka naal van ten westen van Utrecht en ten westen van Vreeswijk die streekfcelangen op bijna dezelfde wijze zullen worden ge diend"? 2. „Zijn Gedeputeerde Stalen bij nadere overweging niet van meening, dat, alvorens een bepaald antwoord te geven, het aan te bevelen, zou zijn geweest ook do roaeniüg van den ingenieur der vereeniging van ,,Dc Geldersche Vallei" te kennen, opdat voor komen worde, dat bij een deel der inwo ners dezer provincie de meening ::ich zou kunnen vestigen, dat Gedeputeerde - r: zich partij hebben gesteld in tegenov;:- el kaar staande belangen van provinciale 3 - Ion zonder de kanaalkwestie zoo error nis eeri^zins mogelijk te hebben ond£r zocht?" Bij bovenstaande vragen heeft de heer Van der Meiden een uitvoerige toelichting gegeven, die wij, in verband met het groo te belang van deze kwestie voor onze stad, in extenso weergeven. De lieer Van dei- Meiden sprak ongeveer als volgt Het spreekt wel vanzelf, dat eon zoo be langrijk rapport als van ir. Mussert in wij den kring de aandacht heeft getrokken èn wel verdient te worden bestudeerd. Dat het ook mijn belangstelling als oud-bestuurslid van de Vereeniging der Geldersche Vallei had spreekt wel van zelf. Ik veroorloof mij daarover mijn opinie mede te deelen. In de inleiding vinden wij de mededee- ling dat de stad Utrecht zich aan de tegen woordige omstandigheden in bizondere ma te heeft aangepast. Wanneer men echter een ingezonden stuk leest in het Amers- foortsche Dagblad van 22 Mei, dan zou ik zoo zeggen dat, nadat het bestaande Mer- wedekanaal reeds sedert tientallen van ja ren gereed gekomen is, die aanpassing nog wel iets te wenschen overlaat. Of is de reden hiervan tc zoeken dat de Rijnvaart op Utrecht nog niet zoo heel be langrijk is? Wij vinden dan in hoofdstuk allereerst een beschouwing over het Gel dersche Vallei-plan waarin medegedeeld wordt dat de waardevermeerdering der landerijen door ir. Van Goor berekend op ƒ2,000,000 niet juist is, en dot de bereke ning van ir. Wentholt a f 419,000 juister zou zijn. Ik meen te mogen opmerken, dat ir. Van Goor spreekt van een waardevermeerde ring der landerijen en ir. Wentholt becijfert de mindere kosten die zullen worden ver kregen door het achterwege blijven van ver schillende verbeteringen als van de Broe- kersloot, de Luntersche beek, enz. Ir. Mussert vindt de cijfers van ir. Went holt nog te optimistisch en komt tot een bedrag van f 350,000. Het spreekt vanzelf dat waar de eene ingenieur spreekt van waardevermeerdering der landerijen en an deren van besparingen, deze kwestie kan gelaten worden voor wat zij is, omdat het hier schattingen van verschillenden aard betreft. De heer Mussert geeft dan op pag. 11 van zijn rapport een beschouwing omtrent de bevolking van Amersfoort cn Veenendaal en van de meest belangrijke nijverheidsin richtingen in deze beide gemeenten, terwijl op pag. 12 een overzicht gegeven wordt van het scheepvaartverkeer te Amersfoort en vrachtgoederenverkeer per spoor van Amersfoort en Veenendaal, om ten slotte te erkennen, dat een kanaal van de Zuider- zoe tot den beneden Rijn voor deze beide gemeenten van zoo groot belang geacht mag worden. Op pag. 13 vindt men opnieuw een bestrij ding van den door de Ir. N an Goor bereken de waarde a 13)4 millioen gulden van op te hoogen gronden geschikt voor Industrie cn Bouwterrein te Veenendaal en wordt hiertegen de uitspraak van de Staatscom missie aangehaald die meent dat deze be rekening veel le optimistisch is, gegeven de geringe bevolking van Veenendaal. Misschien heeft de Staatscommissie ge lijk, wellicht ook niet, wanneer wij onze blikken richten naar Eindhoven waar een onaanzienlijke kleine provinciestad plotse ling tot groote bloei en uitbreiding is ge komen. Op diezelfde bladzijde verzuimt Ir. Mus sert niet, na zijn exit ie k Amersfoort cn Veenendaal te troosten met het vooruitzicht van de verbetering Van de Eem en het 'raven van een klein scheepvaartkanaa) Amersfoort langs Veenendaal naar den Rijn. Ik vesiig Uier dr aandacht op omdat -I gohbeschouwing over het Geldersche Vallei kanaal door Ij. Mn.wrt gaat om iiuusUiorf en Ve nenoaa! terwijl het tot rr.nel komen ervan inderdaad van groot be' iiv. 'i' Air. i>foort <u Veenendaal is cn 'aarrui do belangstel bug van deze. beide v »jtcn in hooge mate heeft doch eigen- L.'k bijaak is omdat hot gaat om deze zaak .Hoe Amsterdam op de beste wijze met den Rijn te verbinden". Hoofdstuk II van het rapport is het uit voerigst. De samensteller begint zijn beschou wingen over de slechte afwatering der Wa terschappen Garsten. Holland, Sticht enz. De oppervlakte van 1668 H.A. gelegen ten Noorden van de Leidscho Rijn en ten Wes ten van het Merwedekanaal. Verder zal worden opgeheven de bezoem van de Heycop waardoor de bemaling van 7 polders zal komen te vervallen ter opper vlakte van 2600 H.A. Bovendien komt in aanmerking voor afwatering op Amstelland de bezoem van den Haarrijn, van de Vleu tcnsche Wetering, van de Hooge en Lage Weide waarop respectievelijk 1486 H.A. en 544 H.A. afwateren. In totaal zouden ongeveer 7500 H.A. alle op Amstelland loozen. Ir. Mussert gaat dan na van welk groot gewicht de afwate ring op Amstelland is hetgeen hij op pag. 17 aantoont ten opzichte van den Ileycop bezoem en door teekening 5 krijgen wij een overzicht van den waterstaatkundigen toe stand na opheffing van alle duikers onder het Merwedekanaal. Inderdaad wordt daar door over een groote uitgestrektheid een, zou ik zeggen, bijna idealen toestand ver kregen. Die uitgestrektheid wordt, zoo vinden wij op pag. 18 van het rapport, nog grooter n.l tot 10.000 H.A. zoodra, door het graven' van een kanaal ten Westen van Utrecht naar ten Westen van Vreeswijk de landerijen ten Zuiden van de Leidsche Rijn en ten Westen van de Vaartsche Rijn op dit ka naal dat eveneens Amstéllands peil zal hebben, kunnen loozen. Op teekening No. 5 vinden wij aangeduid de landen ten Oosten van het kanaal naar Vreeswijk en ten Zuiden van het kanaal naar Wijk bij Duurstede ten groote van 4700 II.A. Ook deze gronden zullen op het kanaal naar Wijk bij Duurstede kunnen afwateren inplaats van, als tot nu toe, op den Vaart- schen Rijn. Opgemerkt dient echter te wor den dat het Vaartsche Rijn peil ongeveer 1 M. hooger is dan het Amstéllands peil n.l. Vaartsche Rijn peil 0,58 plus N.A.P., Amstél lands 0,40 minus N.A.P. De gewenschte waterstanden in de zoo- even genoemde landen is 0,50 plus N.A.P., het normaal Amstellandspeil is 0,40 N.A.P. geeft een verschil van 0,90. Waar de gron den ten Noorden van het Kanaal naar Wijk bij Duurstede gelegen, minstens circa 3 M. plus N.A.P. liggen cn het Amstellandspeil circa 0.40 minus N.A.P. daar geeft dit een verschil van minstens 3,90 M. cn is de vraag gewettigd of niet door dit groote verval de gronden zullen te lijden hebben van ont-j watering. Weliswaar heeft Ir. Mussert dit bezwaar ook gevoeld en geeft bij als reme^ die aan de gelegenheid te scheppen water uit de Lek bij Wijk bij Duurstede ter plaat se van den te bouwen sluis aan te voeren, doch ten opzichte van het groote verval is het de vraag of de invloed van dit water wel groot genoeg zal zijn om deze landen voor ontwatering te behoeden. De cijfers op pag. 19 gegeven \an cle ge middelde waterstanden te Wijk bij Duur stede wettigen dit vermoeden. Wanneer men zonder meer dit betoog volgt, dan spreekt het vanzelf dut men enthousiast is voor een kanaal dat zulke voordeelcn bindt ten opzichte van den water staatkundigen toestand der provincie. Wan ner men echter nagaat of deze verbeterin gen ook niet op andere wijze te verkrijgen zijn n.l. door het thans ingediende plan van den minister dan komt men lot de ontdek king dat die verbeteringen volkomen op de zelfde wijze verkregen kunnen worden wan neer het kanaal naar Wijk bij Duurstede er niet komt maar het plan van den minister wordt gevolgd. Dit plan betreft de verbree ding van het Merwede kanaal tot Utrecht en liet graven van een kanaal ten W. van Utrecht naar ten Westen van Vreeswijk 4 Wanneer wij nu teekening No. 2 leggen naast No. 5 dan zien wij dat wij uit het ministerieele plan, daar het te bouwen kanaal op Amstéllands peil gegraven wordt, dat alle in het rapport van Ir. Mus sert genoemde polders kunnen afwateren op het Merwedekanaal met zijn verlenging als bovengenoemd en dat ook de Leidscho Rijn en Ileycop van den toestand kunnen profiteered De Leidsche Rijn omdat het Vaartsche Rijnpeil op Amstelpeil worden gebracht en de 2 sluizen dus kunnen ver vallen. Mijne conclusie is dus dat voor verbete ring van den waterstaatkundigen toestand in het westelijke gedeelte der Provincie het graven van een kanaal naar Wijk bij Duurstede niet. noodig is. Bovendien, dit zij terloops nog opgemerkt, zal de afvoer van de Vecht waarschijnlijk na het gereedko men der Zuiderzeewerken nog aanmerke lijk verbeterd worden Het is bovendien mijn vaste overtuiging dat, indien het ka naal volgens het regeeringsontwerp gegra ven wordt n.l. van ten Westen van Utrecht, naar ten Westen van Vreeswijk, plus het kanaal door de Geldersche Vallei de- water staatkundigen toestand zoowel van het Westelijke gedeelte als het Oostelijk ge deelte van de provincie kunnen worden verbeterd. Wij komen nu tot de belangen van cle Hoofdstad der provincie. Gewezen wordt op het feit, dat handel en nijverheid zich heb ben ingericht op den vaarlweg langs Utrecht. Opmerkelijk is het echter dat het vervoer van en naar Utrecht langs het than* be staande kanaal zich niet nog meer heeft uitgebreid. In het begin van mijn betoog heb ik reeds gewezen op het ontbreken van voldoende outillage bij de Utrcchtsche los plaatsen aan het kanaal, zoodat ik ver moed, dat niettegenstaande do opsomming op pag. 22 van het rapport, cle nijverheid die zich te Utrecht heeft ontwikkeld van het vervoer langs het Merwedekanaal niet veel heft geprofiteerd De cijfers op pag. 33 -c,»:ii mij aanleiding tot deze veronder stelling. i;frechi Vieeu' zooals uit hot rappor* blijkt circa 151.000 inwoners. Als wij Zuilen, Maarssen op Jutpiioas cr nog bij rekenen zelfs circa. 107.000. Nijverheidsinrichtingen bezit het ten ge tale van 233 met circa 10 000 arbeiders. De goederenaap voer langs het Merwedekanaal bedraagt 1.'.08.670 ton, de goederen afvoer slechts circa 473.000 ton. Vergelijken wij hierbij Amersfoort en Veenendaal (ik rnecn Veenendaal tc mogen opnemen nu in het rapport ock Zuilen en Jutfaas genoemd worden) met zijn bijna waardeloozo verbinding te water met do Zuiderzee dan komen wij tot de navolgen do cijfers: Inwoners aantal ongeveer 45000. Nijverheidsinrichtingen ruim 50. Aantal werklieden circa 4500 cn vergelijken wij nu het aantal inwoners met. die van Utrecht dan is de verhouding: circa 1 4. Volgens deze verhouding zouden Amers foort en Veenendaal dus hebben circa 200 Nijverheidsinrichtingen met 18000 arbeider; en een vervoer te water voor Amersfoort alleen van 812000 ton, nemen wij het goe derenvervoer erbij van Veenendaal, dat we gengs gebrek aan een waterweg noodzake lijk per spoor moet geschieden, dan kun nen wij dit getal nog vermeerderen met 236000 ton, is dus totaal 1.048.000 ton bijna even zoo groot als dat van Utrecht, niette genstaande, en hierop vestig ik in 't bijzon der de aandacht, de afwezigheid van een voldoende verbinding te water voor Amers fo'ort cn een totale afwezigheid voor Vee nendaal. Dat Utrecht dus veel te beduiden heeft ten opzichte van het Rijnvaartverkeer meen ik te mogen betwijfelen cn dat het buiten gewoon zal profiteeren van een groot scheep vaart kan aal: Amsterdam naar den Rijn, geloof ik vooralsnog niet. Wanneer Utrecht dus in het bezit komt van een kanaal zooals door den minister voorgesteld, dan wordt voldoende in zijn behoefte voorzien, omdat het niet aan te nemen is dat de hoofdstad zich buitengewoon op Nijverheidsgebicd zal uitbreiden, met of zonder het kanaal naar Wijk bij Duurstede. Immers ware dit zoo dan was, gegeven de buitengewoon gunstige omstandigheden, waarin Utrecht vêrkeert, de drang naar verbetering der outillage aan de losplaatsen wel wat grooter geweest dan thans. Hebben Amersfoort en Veenendaal dan recht op een groot scheepvaartkanaal? De Vereeniging „de Geldersche Vallei" heeft steeds op het algemeen cn Amster- damsch belang gelet cn daardoor in haar betoogon sterk gestaan. Soortgelijke voor stellen als de Heer Mussert nu doet om trent lokale kanalen enz. zijn reeds eerder altijd afgewezen juist omdat zij zouden lei- lon van den weg van algemeen belang tot lokaal belang. Niettegenstaande dit, kunnen wij hulde brengen aan het waterbouwkundig inzicht van den Heer Mussert, dat hem het idee Koffietafel: Koude gebakken schol met sla. Middagtafel: Blinde vinken. Gebakken aardappelen. Koude appelmoes. Sedert anno 1851 de roem van Sneek Wegens de luchtdichte verpakking steeds een delicatesse LANGEST^AAT 42 FEL 77 van de verbetering van het plan Wijk bij Duurstede ingaf. Of ook het Geldersche Val lei plan ten opzichte van de sluizen niet nog zou kunnen worden verbeterd zullen wij moeten afwachten. Intusschcn zij opgemerkt dat in de Betu we het Geldersche Vallei plan slechts 1, niet 2 sluizen heeft, zooals ik meen dat wordt gedacht. In Utrecht worden langs het Mer wede kanaal zooals Ir. Mussert beweert in hoofdzaak steenen, steenkool cn dergelijke aangevoerd dus groolcndeels niet afkomstig van den Rijn maar inlandsch product, der halve niet afhankelijk van een Rijn verbin ding. Nu zegt de Kamer van Koophandel te Amsterdam dat het belang van Amsterdam medebrengt zoowel wat betreft de scheep vaart ontwikkeling als de scheepvaarttarie- venverlaging dat heide vaarten gescheiden moeten zijn hetgeen men verreweg het meest bereikt in het Valleiplan. Heeft men zich ingedacht de kosten van de verbreeding van het Merwede kanaal dat ten Noorden van Utrecht zoo sterk inge bouwd is. Dat gedeputeerde Stalen zicli zoo sterk interesseeren voor het plan van het kanaal naar Wijk bij Duurstede kan ik mij inden ken wanneer men zoo'n mooi rapport met al de aanlokkelijkheden voor zich ziet. Of het college bij nadere beschouwing op het zelfde standpunt blijft staan is een zaak die wij moeten afwachten. Zeker is het" wel dat nu zoo zeer het lo caal belang op den voorgrond is getreden daarmede niet bewezen is dat het plan Wijk bij Duurstede de voorkeur verdient boven daf der Geldersche Vallei en de Regeerinp no v. Amsterdam zich, althans door dit rapport niet tot, andere gedachten zul len lntcn brengen. EVANGELISATIE. Openluchtbijcenkomsten en autocampagne. Men schrijft ons: In de week van 24 tot 29 Juni zullen be halve een autocampagne ten dienste van de evangelisatie, ook openluchtsamenkomsten worden gehouden. Door middel van colpor tage en lectuurverspreiding zal getracht worden het doel te* bereiken. Zoo mogelijk zullen openluchtsamenkomsten worden ge houden aan de Vermeerstraat, de Zonne bloemstraat en in het plantsoen bij de Wali- kersteeg. In de 1ste week van September zal bij Nederberg de Evangelisatietcnt ko men, waarin predikanten van diverse kerk genootschappen hopen op te treden. Bij de auto-campagno-week is sprake van één predikant en drie evangelisten. SPORT IN BEELD. Het nummer van deze week. De voornaamste sportgebeurtenissen, weergegeven in het deze week verschenen nummer van „Sport in Beeld" betreffen den voetbalwedstrijd Noorwegen Nederland, die in een draw (44) eindigde, de regatta van „de Amstel" en de tenniskampioen schappen te Noordwijk. Leo Laner doet verder verhalen over hon den. De voorpagina van het blad is afge staan aan het portret van den bekenden Spaarne-sciffeur Cox. De hippische sport wordt ook weer eenige malen afgebeeld, evenals de zeilwedstrijden, die j.l. Zondag door de watersportvereniging „Aegir"- te Hillegorsberg werden gehouden. We treffen verder een portret aan van den overleden eere-voorzitter van den Ne- derlandschen Kegelbond, den heer Bruno Groenewegcn uit Haarlem. DE VERONTREINIGING VAN DE LUNTERSCHE BEEK. Vragen van den heer Mebius. In de gisteren gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Utrecht heeft de heer Mebius (S.D.) geïnterpelleerd ter zake de verontreiniging van de Luntersche beek, welke interpelaltie door eenige toelichtin gen vergezeld werden. De voorzitter, dr. II. Th. s' Jacob, heefi beantwoording der vragen toegezegd. Ook op de gestelde vragen over den toe stand van de Bameveldsche-, do Vlier- en Modderbeek zal geantwoord worden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2