Fa. M. R. N. Oostervesn BENOEMING GEMEENTE-ONTVANGER BERICHT Oucretel is een Vertegenwoordiger j! der oudsie maar ook een der beste radiotoestellen- F. H. LOMANS BINNENLAND BEL 433 DE HEER V/. FROGER No. 1 OP DE AANBEVELING HAGA'S Boterdrabbelkoeken 2HkX2EXiSfi29üiiUKXak3K2ra K:cü^cixxj:3£S3annanca"C3a:ï3EnanEci5£5 B UTRECHTSCHESTRAAT 15 3SOSsr3c^cGCGnn:incücix2CCScn3Cscc:3 TELEr OOps 489 Betaling in overleg met kooper EERSTE KAMER. van over ont- Aan het begin van de vergadering Donderdag had een discussie plaats het tijdstip van behandeling van het worp betreffende de gemeente-financiën. De Voorzitter stelde voor, aangezien he den het eindverslag verschijnt, de behan deling aan te vangen op 27 Juni, waartegen bedenkingen rezen van onderscheidene le den, die den tijd van voorbereiding te kort achtten. Besloten werd de beslissing een dag aan te houden. Aan de orde is het ontwerp tot wijziging der ziektewet. De heer Gelderman be treurt, dat het plan PosthumaKupers niet is overgenomen en dat geen plaats is ge vonden voor de bijzondere ziekenkassen. Hij vraagt den minister een noodwet in te dienen om de voortzetting van het verbond van ziekenkassen in de bedrijfsvereeniging ook na 1 Juli mogelijk te maken. De libera len zullen voor het ontwerp stemmen. De heer Reymer brengt hulde aan den minister voor zijn practischen arbeid in de Tweede Kamer. Spr. verdedigt uitvoerig het ontwerp en juicht het bijzonder toe, dal ongehuwde moeders ei niet ingebracht zijn De heer D a n z noemt als hoofdgebreken van het ontwerp uitschakeling van een aan tal loonarbeiders, loongrens en medebeta ling door arbeiders. De minister had meer gehoor moeten geven aan de advie zen van den Hoogcn Raad van Arbeid en verder de ziekenverzorging in het ontwerp moeten opnemen. Mevr. Pothui sS m i t bespreekt het amendement-Aalberse, dat de ongehuwd'.' moeders buiten de wet stelt. Het standpunt 'Aalberse acht spr. niet alleen onchristelijk maar het mist ook rechtvaardigheid en wijs menschelijk inzicht. Met dit pharizec- sche standpunt levert men de ongehuwde moeder over aan misdaad en ellende. De heer Van der Hoeven deelt mode 'dat de grootst mogelijke meerderheid van spr.'s fractie tegen het ontwerp zal stem men, omdat de bijzondere ziekenkassen er buiten gelaten zijn. Minister Slotemaker de Bruine zegt, dat hijmoet beginnen met een ziekte wet, omdat reeds 15 jaar geleden besloten was de zickteverzorging niet tegelijk te regelen. Bovendien kan de laatste niet ge regeld worden op de basis van verplich ting. Het aantal verzekeringen is inge krompen bij het overleg met de kamer commissie, uitsluitend op practische gron den. De gedeellelijko premiebetaling is ge kozen met het oog op de medezeggenschap en de belangstelling der arbeiders, Spreker wijst er v.d. Hoeven op, dat 90% der ar beiders zal verzekerd zijn bij de bedrijfs- verzekering, zoodat voor het particulier initiatief voldoende ruimte is. Het gaat slechts om 2000 arbeiders maximum, die niet in het schema passen. Het amende ment-Aalberse heeft. spr. bestreden op practische gronden. Principieel was spr. het eens met de rechter zijde. Een nood wetje als Gelderman bedoelde, kan de mi nister niet toezeggen. Het ligt in de be doeling de invoering der ziektewet le be vorderen op 1 Augustus a.s. cn de verze. kering op 1 Maart 1930. De ziektewet wordt daarna aangenomen met 23 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de Chr. Historischen, be halve Savornin Lohman, de Gijselaar cn v. Wassenaar v. Cntwijk. Z. h. st. worden aangenomen de wetsont werpen: Wijziging Ouderdomswet 1919; Wijziging op de Rijksverzekeringsbank. Z. h. st. wordt aangenomen het wetsont werp betreffende kasvoorschotten aan den Kon. Holl. Lloyd. De heeren Van Embden en De G ij s e- laar verzochten aanteekening dat zij te gen waren. Aan de orde is: wijziging art. 3 der leer plichtwet. De heer De Jong (R. K.) betwist, dat het onderwijsbelang eischt dat een kind, dat op 13-jarigen leeftijd de zeve.nde klasse reeds heeft doorloopen, in die klasse blijft. De heer De Veer (A. R.) betreurt het, dat de minister geen welwillende houding heeft aangenomen tgenover het am.-Tila- nus in de Tweede Kamer, dat beoogde een eind te maken aan de onbillijkheid, dat een kind, dat op 13-jarigen leeftijd reeds zeven klassen heeft doorloopen, nog eens het zevende leerjaar moet doorloopen. ooral op het platteland is dit een groot bezwaar. De heer Ossen dorp (S. D.) steunt het standpunt van den minister. Dit eenvou dige ontwerp beoogt slechts een fout te herstellen. Bij het stelsel-De Veer zou ieder oogenblik een kind de klas verlaten cn het is voor een kind wel nuttig tweemaal de hoogste klasse te volgen. Minister Waszink betoogi, dat de be doeling der Leerplichtwet is, dat een kind de klas, waarin het geplaatst is bij het he reiken van den 13-jarigen leeftijd, geheel moet doorloopen, ook wanneer het die al heeft doorloopen. De heer De Jong repliceert. Het ontwerp wordt aangenomen z. h. s. Bij het ontwerp tot sluiten van een over eenkomst betreffende de opsporing en ont ginning van aardolie in West-Madoera ver klaart de heer Van Embden tegen le zullen stemmen, omdat een naastingsclau sule ontbreekt. Minister Koningsberger antwoordt, dat roet die clausule de risico van particu liere exploitatie te groot wordt. De stemming wordt bepaald op morgen. Bij de begrooting van het wegenfonds bepleit de heer v. d.Lande den bouw van bruggen te Arnhem en Nijmegen. De heer Blomjous acht een brug bij Keizersveer noodzakelijk voor de verbin ding van Brabant met Noord-Nederland. De heer H ermans wenscht een brug te Arnhem. Êr t; Weigert uw electrisch licht DIE DOET zurj PLICHT I F. H. LOMANS UTRECHTSGHESTRAAT 51 Ï-.3 Minister v. d. Vegte antwoordt, dat een brug bij Nijmegen gebouwd zal worden als overeenstemming met de gemeente bereikt is. Voor een brug Arnhem wordt een ge schikte plaats gezocht. De begrooting wordt aangenomen. De vergadering wordt verdaagd. UIT DEN OMTREK. Ba'rneveld. Op den rijksstraatweg nabij Voorthuizen, waar door mechanisch voortbewogen \oertuigen niet zelden met een sneltreinvaart wordt gereden, wilde gisteren een luxe-auto uit Oldenzaal een dorgelijken wagen uit Ugchelen in dezelfde richting voorbijrijden. Waarschijnlijk echter stuurde de chauffeur uit Oldenzaal wat al te spoedig weer naar rechts. In elk geval kwamen de wielen der wagens met elkaar in botsing, tengevolge waarvan de auto uit Ugchelen met een zwaai op den kop in de zich terzijde van den weg bevindende sloot terecht kwam. Verwonderlijk genoeg kregen de inzittenden geen letsel, doch de wagen werd zwaar beschadigd. De politie, die spoedig ter plaatse was, heeft van de aan rijding proces-verbaal opgemaakt. Slechts een oogenblik later brak, bijna terzelfder plaatse, de vooras van een zwaren verhuisauto uit Amsterdam Natuurlijk dempte de wagen en heel wat moeite kost te het den wagen ter zijde van den weg le krijgen. Ook dit ongeluk beperkte zich tot materieele schade. B a r n e V e 1 d. Dezer dagen werd op de kippenmarkt alhier heel wat consternatie verwekt doordat een bejaard koopman uit Hoogland, die zich nog al wat druk had gemaakt, bewusteloos ineenzeeg, vermoe dc-lijk doordat hij door de warmte was be vangen Nadat de man ongeveer een half uur schijnbaar levenloos op bet marktter rein, omringd door honderden belangstel lenden had gelegen, deelde een collega koopman een en ander aan de politie mede, die aanstonds geneeskundige hulp inriep, waarna de ongelukkige al spoedig weer wat opknapte. Eon tevens aanwezige, vol wassen zoon, van den bewustelooze, achtte doktershulp totaal onnoodig en liet zijn vader maar aan zijn lot over. B a r n e v e 1 d. Mej. G. Kamphorst, te Zwartebroek, die Dinsdag te Zutphen slaag de voor het examen Lager Onderwijs, is thans reeds benoemd tot tijdelijk onderwij zeres aan een bijzondere school te Amers foort. Bar nevel d. Toen de echtgenoot© \an den spoorwegman J. Dorst, uit de Haar gemeente Amerongen, zich Donderdagna middag per rijwiel, waarop achter haar ook een jeugdig dochtertje had plaats genomen naar haar ouders alhier wilde begeven, ont moette zij op de Amersfoortsche straat al hier, een der vele met paarden bespannen voertuigen, waarmede de landbouwers, die onze markt hadden bezocht, weer huis waarts keerden. Ongeveer tegenover den heer H. Haan- schoten schrikte blijkbaar een voor een kar gespannen paard, maakte een zijsprong en reed dientengevolge vrouw en kind on derstboven. Nadat aanstonds de hulp van een genees heer was ingeroepen, constateerde deze, dal de wielrijdster, vermoedelijk door den stoot van den karboom, o.m twee ribben had gebroken, terwijl de kleine geen letsel had bekomen. Na verbonden te zijn is de gewonde na ecnigen tijd, onder geleide van een ver pleegster, per auto naar baar woning ver voerd. Naar wij vernamen had de wielrijdster rechts van den weg gereden. 'ooistel van B. en W. om de diem sten Gemeente-ontvanger en Centrale Boekhouding in een hand te brengen Een nieuwe huisvesting voor beide diensten In verband mei de benoeming van een nieuwen gemeente-ontvanger alhier, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer D. J. van de Garde, hebben B. en \V. een uitvoerig schrij- \en gericht aan den Raad dezer gemeente. Uit dit schrijven nemen wij het volgende o\ er: „Tengevolge van het overlijden van den heer D. J. van de Garde zal binnenkort moeten worden overgegaan tot benoeming van een ontvanger dezer gemeente. Wel is door de Staatscommissie „Oppenheim" tot voorbereiding van de herziening van de Ge meentewet in overweging gegeven, de ver plichting tot het aanstellen van een ont vanger uit de wet weg te nemen wat geenszins wil zeggen, dat er dan nergens meer een hoofdambtenaar zal zijn, die met comptabele werkzaamheden zal zijn belast, maar het ontwerp tot wijziging der Gemeen tewet, dat thans hij de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal aanhangig is, heeft de voorstellen der Staatscommissie ten deze niet overgenomen. Aan het imperatieve voorschrift van arti kel 2 der Gemeentewet, dat in elke gemeen te een ontvanger zal zijn, moet dus voldaan worden. De vraag behoort evenwel te wor den overwogen of in de organisatie van de administratie en van het beheer der ge meente-financicn verandering kan en moet worden gebracht, dan wel of de functie van ontvanger op den ouden voet zal worden voortgezet. Wat dit laatste betreft «zij op gemerkt, dat de taak van den ontvanger zeer aan belangrijkheid heeft ingeboet. Het valt niet te ontkennen, dat het finan cieel en geldelijk beheer in deze gemeente geen eenheid meer vormt. Naast den Ont vanger staat hier de Centrale Boekhouding, waarbij er wel steeds naar gestreefd is, dat beide diensten elkander zooveel mogelijk aanvulden, maar een éénheid kon het niet worden. En dat kan ook heden nog niet. Daarentegen veroorlooft de wet wel de beide diensten in één hand tc brengen, waardoor de moeilijkheden, voortspruiten de uit de splitsing van het kasbeheer in a centrale kas der bedrijven en b kas van den ontvanger, tot de kleinst mogelijke proporties kunnen worden teruggebracht. Daarnaast staat dan de administratie der gemeentefinanciën, welke te onderscheiden is in administratie der financiën van de bedrijven en administratie der financiën van de gemeentehuishouding in engeren zin. De bestaande verdeeling van die ad ministratie, de eerstgenoemde te voeren dooi' de Centrale Boekhouding, bij de nieu- de inrichting onder'leiding van den Ont vanger, de tweede ie voeren door de af* deeling Financien, evenals thans onder leiding van den chef dier afdeeling, wen- schcn wij te handhaven in verband met de gansch verschillende voorschriften, die voor elk deel dezer administratie gelden. "Naast en in zekeren zin hoven alles staat dan nog het beheer der financiën. Het out vangen en betalen, alsmede de administra (ie heeft ten slotte geen invloed op het be haalde resultaat, d.w.z. op den algeheelen toestand der gemcentefinanciën van het heden en van de toekomstdeze is afhan kelijk van andere factoren. Wel worden deze beheerscht door Uwe besluiten en het beheer, ons bij artikel 179e der Gemeente wet opgedragen, een en ander neemt niet weg, dat deskundige leiding bij den dage lij kschen gang van zaken van het hoogste gewicht is. Deze taak blijve, zooals thans reeds ten deele het geval is, ten volle toe gewezen aan den Chef der afdeeling Fi nanciën. De taak van den Ontvanger zal, indien Uwe vergadering zich met onze denkbeel den kan vereenigen, aanmerkelijk meer zijn, dan door de Wet is voorgeschreven. Hieruit vloeit voort, dat boven de door Gedeputeerde Staten, krachtens artikel 107, juncto artikel "101 der Gemeentewet vast gestelde jaarwedde, een verhooging van wedde in verband met deze meerdere werkzaamheden behoort te worden toege kend. De wedde van den Ontvanger dezer gemeente is bepaald op 3200.tot 4600 met een verhooging van 50 voor ieder kind beneden den leeftijd van 18 jaar. Het komt ons voor dat zij behoort te zijn 4600.tot 5200.met vier twee* jaarlijksche verhoogingen van 150. overeen komende met de 20e klasse van het hier geldende bezoldigingsbesluit, met de door Gedeputeerde Staten bepaalde kin dertoeslag. Aangezien het onze bedoeling is, dat de tegenwoordige Chef-Boekhouder, de heer W. Fröger met het Ontvangerschap zal worden belast, achten wij het, in ver band met zijn dienstjaren, gewenscht hem onmiddellijk het^ maximum-salaris toe te kennen. Als bijzondere regeling zal dan moeten worden bepaald, dat aan den ge meente-ontvanger, wegens zijn, krachtens instructie aan hem opgedragen werkzaam heden aan de Centrale Boekhouding boven z.jjn wedde als Ontvanger een salaris wordt toegelegd van 2000.gedurende het 1ste en 2de jaar, 1650.3de en 4de 1300.5de en 6de 950.7de en 8ste 600.9de en de vol gende jaren zijner ambtsvervulling. Tegelijkertijd komt het ons gewenscht voor den adjunct-chef-boekhouder, aan vvien tengevolge van de door ons voorge stelde samensmelting belangrijk meerder werk zal worden opgedragen le brengen van loongroep 16 3000.tot 3600.—) fier algemeene jaarwedderegeling naar loongroep 18 3700.— tot f 4300.—). Aan gezien het ons wil voorkomen dat door combinatie van het werk van den Ontvan ger en dat van de Centrale Boekhouding eenige betere werkver'deeling mogelijk zal zijn, meen en wij, dat het niet noodzakelijk is, een ambtenaar aan te stelleen. Wij merken U voorts op, dat wij bij aan vaarding van de door ons voorgestane re geling, noodzakelijk achten, dat de admi nistraties van de Centrale Boekhouding en van den Ontvanger in één, liefst centraal gelegen gebouw worden gehuisvest. Aan gezien reeds vaker onze aandacht er op Zij die zich met ingang van 1 Juli a.s. abonneeren op het Amersf. Dagblad ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. is gevestigd, dat zoowel de Centrale Boek houding als het Ontvangerskantoor ern stig gebrek aan ruimte hadden en het dus niet mogelijk is beide administraties in een der in gebruik zijnde gebouwen te vestigen, hebben wij overwogen het gebouw aan den Westsingel, waarin vroeger het Gymna sium was gevestigd, met het daaraan ge legen hoekhuis tot kantoren van den Ont vanger en Centrale Boekhouding in te richten. Het is dan mogelijk tevens de afdeeling Eigendommen, die een deel van het oude gymnasium thans gebruikt, on der te brengen. Indien Uwe vergadering zich ook hier mede zou kunnen vereenigen, dan zullen wij U binnenkort een crediet moeten vra* gen voor de inrichting van deze lokalen en de plaatsing van een kluis. Volgens het bepaalde in artikel 109 der Gemeentewet moet vóór de benoeming van een Ontvanger het bedrag zijner zeker heid worden bepaald. De zekerheid, die de Ontvanger thans heeft te stellen, bedraagt 15.000. Bij de laatste regeling is gebruik gemaakt van het bepaalde bij bet derde lid ran artikel 110 der Gemeentewet. De verplichting tot storting, wanneer meer dan een bepaald bedrag in kas is, kan blij ven gehandhaafd zoodat de tegenwoordige legeling kan behouden blijven. Wij zien derhalve geen reden tot verhooging van d9 zekerheid. Resurneerende. hebben wij dc eer Uwe vergadering voor te stellen te bepalen, dat de door den Ontvanger te stellen zekerheid zal moeten bedragen vijftien duizend gulden te bepalen, dat bij benoeming van den thans functionneerenden chef-boekhoudei tot Ontvanger, aan hem wegens zijn werk zaamheden aan de Centrale Boekhouding boven zijn wedde als Ontvanger een sala ris wordt toegelegd als hierboven is noemd. over te gaan tot benoeming van een Ont vanger dezer gemeente, waartoe, ter vol doening aan artikel 106 der Gemeentewet, de volgende aanbeveling van twee perso nen wordt ingediend 1. W. Fróger, Chef-Boekhouder der Cen trale Boekhouding 2. M. Th. van Wessura, adjunct-Chef- Boekhouder der Centrale Boekhouding. te bepalen, dat de adjunct-Chef-Boek- houder in de salarisschaal, behoorende bij do regeling der jaarwedden van de amte- narèn en werklieden in dienst der Ge meente Amersfoort van loongroep 16 wordt •gesteld in loongroep 18, alwaar de-vermel ding van den Chef-Boekhouder vervalt. te bepalen, dat de Ontvanger kantoor zal houden in de lokalen van het gebouw aan den Westsingel (voormalig gymnasium) met het daarnaast gelegen hoekhuis. GRONDBEDRIJF. Kostprijsberekening. B. en W. schrijven aan den Raad De in Uwe vergadering van 31 Mei 1929 vastgestelde verordening betreffende het Gemeentelijk Grondbedrijf is door Gedepu teerde Staten goedgekeurd bij hun besluit van 11 Juni 1929, 3e afd. no. 1154/1154. Daar in artikel 13 dier verordening bepaald, dat zij wordt geacht in werking te zijn getreden 1 Januari 1927, moet voor het jaar 1927 een nieuwe bcgrooting wor den opgemaakt en een nieuwe Balans en Winst- en Verliesrekening worden samen gesteld. Wij stellen ons voor in beide stukken de cijfers zoodanig le verwerken, dat zij bij elkander aansluiten. Om dit laatste te bereiken, dient over eenkomstig de bepalingen der nieuwe s ordening vooraf een kostprijsberekente worden samengesteld per 1 Januari 1927. Overeenkomstig ons voorstel dd. 6 Octo ber 1928 afd. I no. 4187, Gedrukte Verzame ling no. 41 werd in uwe vergadering van 31 October 1928 de kostprijsberekening per 1 Januari 1927 vastgesteld, welke bereke ning door de gewijzigde bepalingen ten opzichte van de vermoedelijk in de toe komst nog te betalen rente, dient te wor den gewijzigd. Wij hebben de eer U voor te stellen bo vengenoemd besluit in te trekken en de kostprijsberekening opnieuw vast te stel len volgens bijgaanden staat. LANDARBEIDERS NAAR WEST FRIESLAND De afdeeling Arbeidsbemiddeling van het Bureau voor Maatschappelijk werk alhier schrijft ons het volgende: Dc besturen van patroonsvereenigingen in de „Streek" hebben besloten, dit jaar geen arbeiders voor het rooien van vroege aardappels, den hooibouw en andere tijde lijke wekrzaamhoden, die zich langs dc traat bij de werkgevers aanmelden, aan te nemen. Het trekken van arbeiders die niet van tevoren van werk verzekerd zijn, moet daarom sterk worden ontraden, aan gezien zij geen kans hebben werk te krij gen. Door de besturen der palroonsvereeni- gingen zullen de werkgevers worden opge wekt, de arbeiders, die zij noodig hebben, waarin zij niet op andere wijze bij voorbaat voorzien hebben, door bemiddeling van de correspondenten der Arbeidersbemiddeling aan te vragen. In verband hiermede verdient het aan beveling dat gegadigden voor tijdelijk werk in de „Streek" zich bij de Arbeidsbeurs la ten inschrijven. Sedert anno 1851 de roem van Sneek Wegens de luchtdichte verpakking steeds een delicatesse LANGEST.1AAT 42 TEL 77 LEGERWEDSTRIJDEN Het 21 R. I. don derden prijs. Door de dionstplichtige-korporaals en soldaten van het 21o Regiment. Infanterie alhier is bij de le Vcnlo op 18 cn 19 Juni j 1. gehoudlen Legervvedstrijden de 3de Prijs voor 30 K.M. estafette-loop behaald. GARNIZOEN Van 6 tot cn met 24 Augustus a.s. wordt het 18e Regiment Infanterie gedetacheerd Le F.dc. SPEELTUIN VEREENIGING „HET S05S- TERKWARTIER" Het Zomerfeest in den speel tuin. Door het bestuur van de „Speeltuinvere niging „Goed Wonen" (Het Soeslerkwar- tier) is het Zomerfeest in den speeltuin be paald op Zondag 14 Juli a.s. Behalve ver schillende wedstrijden voor kinderen zal er o.a. ook een optocht plaats hebben door een gedeelte van „Het Soesterkwartier". VERKEERSTENTOONSTELLING De Reclameplaat Voor de van 13—20 Juli in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht te houden Verkeersten- tooi.stolling toekende Henri Pieck een op vallend biljet, tegen een rood front geeft de wit-gehandschoende hand van den ver-, keer?agent met de zwart-witte manchet het stop-leeken. De gedachte van het even-de- aandacht vragen, die een eisch is van het affiche, is hiermede bereikt, in tegenspraak hiermede is het teveel aan tekst van dit biljet, in dit opzicht had grooter soberheid betracht moeten worden, om n betere sa menwerking tusscben teekening cn op schrift te bereiken. ONWEL GEWORDEN Gisteravond meldde zich in de Witte een reiziger aan. die onwel was geworden. De directie van het hotel was den bezoeker ge heel terwille en stelde de badkamer ter be schikking. opdat de patient zich wat kon verfrisschcn. De toestand van den reiziger verergerde echter plotseling zoodat het noodzakelijk was geneeskundige hulp in te roepen. Dr. Breed veld was spoedig ter plaatse cn liet de patient naar het zieken huis overbrengen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers om werkkrachten boven de 18 jaar. 1 Boekbinder, 2 chauffeurs. 6 dagmeisjes, 5 dienstboden, 2 huishoudsters, 4 huis knechts (hotel), 1 kellner, 1 electr. las- scher, 2 auto-wasschers, 2 2de meisjes, ci- garillosmaaksters, 2 plaksters, 1 keuken- werkmeisje, 3 leidsters (fabriek). 1 keuken meisje, 1 kok, 2 kruideniersbedienden, 2 machinale-houtbewerkers, 1 metselaar, 2 meubelmakers (aank.), 13 schilders (huis), 1 smid (aank.), 10 Timmerlieden, 1 winkel bediende. Beneden de 18 jaar. 1 leerling glas in loodzetter, 1 aank. tim merman, 1 leerling timmerman, 5 leerlin gen kistenmakers, 2 idem meubelmakers, 2 idem boekbinders, 6 spoelstcrs (textiel), 1 aank. broodbakker, 1 leerling timmer man, 2 magazijnjongens, 3 loopjonngens, 4 fabriekarbeiders, 5 dagmeisjes, cigarillos- maaksters, 1 aank. kantoorbediende (vr.). Aanbiedingen van werkzoeken den boven de 18 jaar. 2 banket- en broodbakkers, 1 banketbak ker, 2 bankwerkers, 1 behanger-stoffeer der, 1 boekdrukker, 2 broodbakkers, 1 chauffeur, 2 electriciens, 4 fabriekarbei ders, 12 grondwerkers, 5 kantoorbedienden (mann.), 1 kantoorbediende (vrouw.), 4 kantoorwerksters, 1 kellner, 1 corveeër, 1 graniewerker, 1 pettenmaker, 1 las- scher, 1 zandblazer, 1 papiersnijder, 1 wa felbakker, 1 pakhuisknecht, 1 kindermeis je, 1 kleermaker, 1 kok, 1 kruideniersbe diende. 2 etterzetters, 1 loopknecht, 64 los se arbeiders, 1 machine-bankwerker, 4 magazijnknechts. 1 metaaldraaier, 7 met selaars, 1 meubelbei tser, 4 meubelmakers. 3 naaisters, 14 opperlieden, 1 reiziger, 2 schil ders (huis), 1 venter, 2 expeditieknechts, 1 motorschipper, 1 agent (verzekering), 1 tweede meisje, 2 schilsters, 5 schoenma kers, 3 sigarenmakers, 1 smid, 2 slagers, 2 stokers, 1 stukadoor, 1 suikerwerker. 1 tabaksbewerker, 9 timmerlieden, 3 tuinlie den, 1 veldarbeider, 2 voerlieden, 4 werk-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2