INGEZONDEN STUKKEN SPORT BINNENLAND EEN BURGEMEESTERLIJK VERBOD EEN SERIE BRANDJES TE ROTTERDAM vrouwen, 1 wever, 1 winkeljuffrouw, 1 zadelmaker? 1 rijwielmaker. Beneden de 18 jaar. 1 metselaar, 1 leerling automobielherstel ler, 3 leerlingen machine-bankwerkers, 1 leerling kok, 1 leerling tuinman. DE NIEUWE RIJKSKWEEKSCHOOL. Folo's van de opening. In ons fotobord aan de Utrechtschestraat komen o.m. voor een tweetal foto's van de opening van het nieuwe gebouw der Rijks kweekschool aan de Ileercnstraat. RUITERSPORTVER. „EEMLAND". De deelname aan het ruiterfeest van a.s. Zondagmiddag. Voor het ruiterfeest, dat de ruitersport- vereeniging „Eemland" a.s. Zondagmiddag op „Birkhoven" organiseert bestaat groote belangstelling. Het aantal deelnemers be draagt voor het concours beste rijpaard 14, voor het springconcours 29, voor het bar- riere-springen 12, voor de rennen Amers- loort-prijs 8 en voor de rennen van morgen komen wij nog nader op het programma terug. AGENDA D a g e l ij k s Cinema RoyaL Lang«straaL Theetuin „Amersfoortsche Berg". Mid dagconcert en dancing van 8.30—11 uur. Kunstzaal «Sterkunst'. Utrechtscheweg hoek Steven van der Hagenlaan. Museum Flehke, Westsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Tbeos.- Ver. Regentesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbar? Leesznn' Jeugdleeszaal cd Bibliotheek), Muurhuizen 9. R.-K Leeszaal. Nieuwsrrnat 24 Vredesbibliothcek, Arnh weg 50. Prlncess-roora Zondag, middag- en avond concert. Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avondconcert Danszaal Kinassen Zondags Dancing. 23 Juni Birkhoven. Concours Ilippique „Eemland". 11 uur. 23—4 Juli. Vijfkamp officieren. 9-10-11-12 Juli. Vijfkamp onderofficieren. BURGELIJKE STAND. Geboren: Arend Jan z. v. Hendrik Wil lem Altink en Annigje Verzijden. Ondertrouwd: Salomon Cohensius en Kla- ra Brander. Albertus Jaspers Focks cn Jannetje Maria van Wel. GerArdus Corne lls Westland en Johanna Catharina Kerk hof. Johan Baptist Capel en Aaltje van der Spaa. "Getrouwd: Eduard Joseph KYause en WïL- helmina Maria van Empelen. Johannes Hermanos van Bekkum en Wilhelmina Ja- coba van Amerongen. Gerrit Stam en Cla- sina Werij. Overleden: Johanna Maria van Beuse- kom, oud 77 jaar, weduwe van Herman Sluiter. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in do zweminrichting bedroeg hedenmorgen GS graden. „OVER-HOLLAND". Hooggeachte redactie. Ge zoudt mij zeer verplichten met het op nemen in Uw mlad van het volgende: Denkt men er ook in Amersfoort wel aan om 29 Juni a.s. open te houden en in groo te getalen naar het landgoed „Over Hol land" bij Nieuwersluis te trekken? De aan plakbiljetten in de stad verkondigen reeds wat daar te doen zal zijn: een groot tuin feest, waarvan de opbrengst ook alweer het sanatorium in de Minnhassa zal helpen tot stand brengen. Er zullen historische tafe reelen te bewonderen zijn o.a. het sluiten van een contract lusschen gouverneur Padtbrugge en iMnahassersche hoofden, al les in 17e eeuwsche kleederdracht, cn ook zullen verschillende Indische dansen wor den uitgevoerd. H. M. de Koningin Moeder heeft beloofd vanaf den aanvang ten twee ure, aanwezig te zijn. Toegangsbewijzen zoover de voorraad strekt, zijn verkrijgbaar bij gravin van Randwijck P. C. Hooftlaan 2 cn bij me vrouw Teikema, Regentesselaan 7. Bij voorbaat dank voor de plaatsing. Hoogachtend, C. TI. VAN RANDWIJCK DE J Voetbal. DE PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN VAN AMSVORDE EN QUICK. De beslissing nog niet gevallen. Ondanks de toezegging van den N.V.B. aan het Amvorde-bestuur om in het begin van deze week een beslissing te geven be treffende de promotie- en degradatiewed strijden van Amvorde en Quick hebben beide vereenigingen nog niets vernomen. Opnieuw hoeft Amsvorde langs telëfoni- schen weg getracht een bevredigend ant woord te krijgen doch op het N.V.B.-bu- reau had men nog geeu advies van de Commissie die de wedstrijden vaststelt ontvangen. In ieder geval wordt er a.s. Zondag niet gespeeld. IToe lang zal deze beslissing nog op zich laten wachten? MR; S. VAN HOUTEN Zevenligjaar meester in de reebten Gisteren was het 70 jaar geleden, dat mr. dr. S. van Houten aan de Rijksuniver siteit te Groningen promoveerde tot meester in de rechten. Na eerst in Groningen, waar hij in 1837 was geboren lid van den ge meenteraad cn wethouder te zijn geweest, werd hij in 18G9 gekozen tot lid der Tweede Kamer, als hoedanig hij een groote werk zaamheid aan den dag legde In 1894 ver wisselde hij het lidmaatschap der Kamer voor de portefeuille van binnenlandsche zaken in het ministerie Röell welke hij tot de invoering der nieuwe Kies wet (-van Houten) in 1S97 behield. Daarna had hij nog ecnige jaren zitting in de Eerste Ka mer. De universiteit van zijn geboortestad eerde hem door hem te benoemen tot doc tor honoris causa. De vrienden cn bekenden van den hoog bejaarden staatsman hebben het jubileum van gisteren niet onopgemerkt willen la ten voorbijgaan. Van verschillende zijden mocht de heer Van Houten gelukwemchcn ontvangen; ook werden vele bloemstukken te zijnen huize in Den Haag bezorg On der de talrijke schriftelijke felicitaties was ook een officieel schrijven van de Gro- ningsche Academie. Door den Raad van Toezicht der Maat schappij voor Hypothecair Crediet in Ne derland, van welke maatschappij de heer Van Houten één der oprichters is, werd een vruchtenmand gezonden. DR. WILLEM MENGELBERG EN DE FISCUS Dr. Mengelberg blijft in A'dam dirigeeren. Men meldt ons uit Amsterdam: Van gezaghebbende zijdo vernemen wij, dat het besLuur van het Concertgebouw in groote moeilijkheden is geraakt door de noodzakelijkheid om het volgende concert seizoen voor 1 Juli a.s. in te richten, in ver band met de weigering van Dr. Willem Mengelberg om ten gevolge van zijn nog steeds hangend geschil met den fiscus over de inwoningskwestie, zijn verbintenis met het Concertgebouw te constnueeren. Op her haalden cn krachtigcri aandrang van het voornoemd bestuur en ten gevolge van het. dringende verzoek van Regeeringswege, van andere autoriteiten en van vele kunstvrien den, heeft dr. Willem Mengelberg zich be reid verklaard, in afwachting van de defi nitieve beslissingen van de kroon en van den raad van Beroep voor de Directe Be lastingen in het aanstaande seizoen nog hier te komen dirigeeren. ONDERGRONDSCHE MIJNARBEID. Door den voorzitter van den Algemecn.cn Nederlondschcn Mijnwcrkersbond, den heer v. d. Bilt, is een adres aan den Minister van Waterstaat gezonden naar aanleiding van het feit, dat de commissie, die van ad vies zal dienen over de herziening van het Mijnreglement, zich beperkt heeft tot het aangeven van wijzigingen ten aanzien van de veiligheidsvoorschriften in de onder- grondscho werken der mijnen. De adressant meent, dat hiermede niet volstaan kan worden cn dat ook noodzake lijk wijziging dient te worden aangebracht met beterkking tot de bepalingen van dienst en rusttijden, zoowel voor de onder- als bovcngrondsche werken cn verder de taak, samenstelling cn bevoegdheid der arbei derscommissies, alsmede de benoeming der leden dier commissies dient te worden her zien. De organisatie, die adressant in de com missie tot herziening van het Mijnregle ment vertegenwoordigt, zou in het mijnre glement gaarne voorwat den ondergrond- schen arbeid betreft, in principe den ze- vcnurendienst als grondslag willen zien genomen en voor de bovengrondsehe wer ken den echturcndicnst en 45 urige werk week. Ook zou zij gaarne zien, dat de mogelijk heid weid geopend om bepalingen in het Mijnreglement op te nemen, betreffende het loonsysteem, alsmede een regeling voor de Contact-commissie cn voor het Scheidsge recht. Voor de benoeming van arbeiderscom missies zou zij gaarne het stelsel van even redige vertegenwoordiging zien toegepast, terwijl de bevoegdheid dezer commissies aanmerkelijk zouden moeten worden uitge breid. Adressant verzoekt om al die redenen den Minister alsnog te willen beslissen, dat de herziening van het Mijnreglement door de reeds ingestelde commissie zal worden voortgezet en zich zal uitstrekken over be doelde artikelen en paragrafen. EERHERSTEL. Een Nederlandsche iirma te gen de Egyptische regeering in het gelijk gesteld. De Egyptische regeering had met de be kende Nederlandsche ingenieurs- en aanne mersfirma Bos een contract aangegaan voor de uitvoering van ecnige belangrijke wer ken aan de haven van Suez, meldt de ..N. Rott. Crt." Er ontstond verschil tusschen beide partijen over hetgeen de aannemers bij die werken uit liet bed van de haven op diepten. Het geval werd scheidsrechters voorge lcgd, en op grond van hun advies voldeed de Egyptische regeering in Februari 1921 een extra-betaling aan de firma. De verhouding tusschen de opdrachtgevers en de firma bleef echter gespannen, en in Juni 1922 zegde de regeering het contract met de firma Bos op. Deze diende toen een ordering in tegen de Egyptische regeering van 733.000 Egypt, ponden, waarvan 180.000 E. P. voor gedaan werk en 553.000 E. P. als schadevergoeding voor de voortijdige opzegging \an het con tract. De regeering vorderde daarentegen v£n de firma een bedrag van 210.000 E. P., dat zij beweerde haar teveel betaald te hebben, en verder nog 163.G00 E. P. als vergoeding voor het niet opleveren van de aangenomen werkzaamheden. In Juni 1927 besliste het Gemengde Hof van eersten aanleg, dat de regeering geheel in haar recht was, toen zij het contract op zegde; doch aan de firma Bos een bedrag van 139.000 E. P. had te voldoen. Beide partijen gingen van die uitspraak in beroep, en nu heeft het Gemengde Hof van Appèl bepaald, dat de opzegging van het contract niet was „ultra vires", dat de Egyp tische regeering de firma Bos de som van 1G3.000 E. P. heeft te betalen voor verrichten arbeid cn 10.000 E. P. als vergoeding voor het opzeggen van het contract, met rente loopende van het jaar 1924 af. In Kaïro heeft dit einde van de zaak-Bos. welke jarenlang de vreemde kolonies heeft bezig gehouden, algemeen groote voldoening gewekt VIJFTIG JAAR DOCTOR Een jubileum voor Prof. Blok Men meldt ons uit Leiden Morgen, Vrijdag, is liet, vijftig jaar ge leden, dat prof. dr. P. T. Blok, oud-hoog- leeraar in de vaderlandsclie geschiedenis aan de universiteit te Groningen en de Leidsche universiteit, aldaar promoveerde tot doctor in de klassieke letteren. Hoewel prof. Blok te kennen had gegeven, dat hij dezen dag onopgemerkt wilde zien voor bijgaan, is hij tenslotte toch voor den op hem geoefenden aandrang gezwicht cn zal bij morgenmiddag van 4 tot half zes te zijnen huize receptie houden. Prof. Petrus Johannes Blok werd 10 Januari 1855 te Den Helder geboren, waar zijn vader hoofd eencr schoul was. Hij be zocht, na de school zijns vaders te hebben doorloopen, de Latijnsche school te Alk maar en werd 22 September 1873 te Lei den als student in de letteren ingeschre ven. 11 ij studeerde daar onder leiding van Cobet, De Vries, Dozy en Fruin. 14 Decem ber 187G legde hij met goed gevolg het can- didaatsexamen af cn 7 December 1878 liet doctoraal examen. Hij promoveerde den "Jlsten Juni 1879 tot doctor in do klassieke letteren op een proefschrift, getiteld: „Ser* lus Pompeius magnus Cnaei filius". De gemeenteraad van Leiden benoemde hem 4 Augustus 1S79 tot leeraar in de Neder landsche taal en geschiedenis. In 1S84 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de vader- landsche geschiedenis te Groningen, welk ambt hij den 2Gstcn September van dat laar aanvaardde. 10 jaar later, bij konink lijk besluit van 21 Mei 1894, werd hij be noemd tot hoogleeraar in de vader!andsche geschiedenis aan de universiteit te Leiden als opvolger van prof. Fruin. Hij aanvaard de het hoogleraarsambt met een rede den Gden October 1894. In den ocademischen cursus 1909-1910 was hij secretaris van den Leidschen academischen senaat en in den volgenden cursus rector magnificus der Leidsche universiteit. Van 1 October 1890 tot 1 December 1897 was hij leermeester van H. M. de Koningin. In 1925 moest hij wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd aftreden, het geen hij den 25sten Mei deed met een af scheidscollege, bij welke gelegenheid hem door een huldigingscommissic zijn biblio graphic werd aangeboden. Een belangrijk aandeel heeft prof. Blok gehad in de oprichting van het Neder- landsch Historisch Instituut te Rome, waar thans zijn bórstbeeld wordt aange bracht. Verschillende 'buitenlandsche en binnen landsche onderscheidingen vielen hem ten deel. O.a. benoemde de universiteit te Marburg hem in 1904 tot eeredoctor honoris causa in de geschiedenis aan de universi teit te Leuven. Voorts was hij een der op richters van het Historisch Genootschap te Groningen cn van de vereeniging Oud-Lei den. Voorts is hij buitcnlandsch lid van de commissie voor vaderlandsche geschiede nis te Venetic en sinds 1913 cerelid van de Historical .Society te Londen. Hij is rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw, commandeur in de orde van de Kroon van Italië. Bij zijn aftreden in 1925 werd hij onderscheiden met het comman deurskruis van de orde van Oranje Nas sau. De Fransche regeering benoemde hem tot officier de l'Instruction Publique. Ook was hij gedurende tal van jaren lid der commissie van het stedelijk museurn De Lakenhal te Leiden en van 1903 tot 1904 \oorzitter van de Maatschappij cler Nederlandsche Letterkunde. Hasenclever's Huwelijken worden in den hemel gestolen" Wijnkoop interpelleert Naar wij vernemen heeft de burgemees ter der hoofdstad de opvoering van het tooneelstuk „Huwelijken worden in den hemel gesloten", waarvan de première zou worden gebracht door het gezelschap Wil lem van der Veer, verboden. De motivee ring van dit besluit is den heer Van der Veer niet medegedeeld. In de gistermiddag gehouden Raadsver gadering van Amsterdam heeft de Burge meester medegedeeld, dat de Wijnkoop verzocht had een interpellatie over dit ver bod te mogen houden. Hij wees erop, dat hij op deze interpellatie niet behoefde te antwoorden. Er is hier geen sprake van recht. Wan neer de Raad de interpellatie verleent, dan doet de Rand iets waartoe hij bevoegd is. Wanneer spr. als burgemeester wel met een enkel woord wil antwoorden, wil hij dat hierin niet gezien wordt een precedent. Hierover ontstond een discussie, waarbij de heer Baas wel ditmaal de interpellatie wilde toestaan maar zich vrij hield voor een volgende keer. De lieer Wijnkoop meende dat als een dergelijke interpellatie wordt geweigerd domperspolitiek wordt toegepast, waartegen stelling moet genomen worden. De lieor Boekman was er nog niet van overtuigd dat een dergelijke interpellatie kan geweigerd worden, want theoretici zoowel als practici hebben daarover een ander oordeel. In dit verband noemt spr. prof. Oppenheim en Mr. Heemskerk en spr. vraagt hoe het staat met het prae-ad- vies op een voorstel van Mr. van den Bergh c.s. op het reglement van orde dat twee jaar geleden werd ingediend. De Burgomeester zeide, nadat nog enkele opmerkingen waren gevraagd dat hij voor dreigementen van den heer Wijnkoop niet uit den weg gaat. Hij stelt thans voor den heer Wijnkoop zijn interpellatie toe te staan, waarop spr. een eenvoudig antwoord zal geven. Na replieken werd de interpellatie toe gestaan met 29 tegen 5 stemmen. In de des avond gehouden raadszitting heeft de lieer W ij n k o o p zijn interpella tie gehouden. De interpellant zette uiteen dat dit ver bod, evenals indertijd de weigering van de film „Moeder" te laten opvperen, door de reactionair-christelijke overheid wordt uit gevaardigd om de maatschappij tegen den aanval der onderdrukte massa te bescher men. Dat soort censuur wordt z.i. te Am sterdam toegepast onder de invloeden van de katholieken en de calvinisten. Spreker verzette zich tegen het optreden van den Burgemeester, dat hij puriteinsch en onmodern noemt. Hij vroeg ten slotto welke redenen den Burgemeester tot dit verbod hebben gedreven. De Burgemeester, de heer W. de Vlug t, den interpellant beantwoordende, gaf den heer Wijnkoop in overweging, om, zoodra deze tot lid van hc-t parlement gekozen is, voor te stellen artikel 188, tweede lid uit de gemeentewet te doen schrappen. Daar mede zal hij zelfs ook den Burgemeester van Amsterdam een genoegen doen, dio er alles behalve op gesteld is, art. 188 toe te passen. Ofschoon de mededeeling in de pers voor barig is. kan spr. den heer Wijnkoop mede- dcelen. dat hij inderdaad het tooneelstuk zal verbieden. Het stuk is grievend en pro faan voor een groot deel van onze burgerij en zelfs vrijzinnige monschen hebben hem aangeraden het stuk niet toe te laten. Aangezien hij het stuk in strijd acht met de criteria, bedoeld in het tweede lid van art. 188 der gemeentewet, heeft hij het ver boden. In de toekomst zal hij ten aanzien van soortgelijke stukken eenzelfde houding aan nemen, daar hij als burgemeester de wet heeft toe te passen. De heer W ij n k o o p verklaarde zich met het antwoord van den Burgemeester niet tevi*eden. Spr. stelde een motie voor. waarin hij den Raad als zijn oordeel wil laten uitspreken, dat tooneelstukkcn als „Ehen werden im Himmel geschlossen" e.d. niet in Amsterdam verboden mogen worden en waarin verder het optreden van den Burgemeester te dezer zake wordt afge keurd. De beraadslagingen over de interpellatie zullen in de volgende raadszitting over 14 dagen worden vervolgd. Hr. Ms. KORTENAER. Tt St. Thomas aangekomen. Blijkens bij het departement van defensie ontvangen telegram is Hr. Ms. torpedoboot Kortenaei^gisternacht te 12 uur te St. Tho mas aangekomen. Het lag in de bedoeling onmiddellijk na bijvulling van brandstof de reis naa/* Curacao voort te zetten. DE CHR.-HISTORISCHEN EN DE COALITIE. In een \orgadering in den Helder heeft mej. mr. Frida Katz, sprekende over een mogelijk herstel van de coalitie, gezegd: De christelijk-historischen zullen gaarne medewerken aan een samenwerking tus schen de rechtsche groepen, mits goed voorop sta, dat wat voor vier jaar geschied de, niet meer zal plaats hebben, en dat men ons gelijkwaardig beschouwt met de andere rechtsche partijen, zoodat wij niet moer voor de feiten worden gezet. Wij kunnen dan alleen medewerken, indien geen speciaal roomsche wenschen zullen worden doorgedreven, die onze gevoelens zouden kwetsen. Spreekster zette uiteen, dat een dergelijke samenwerking tusschen Schaepman en Lohman steeds heeft be staan, doch dat de huidige leiding der roomsch-katholieken die dingen wel eens anders ziet. Onjuist is het wat de heer Duymaer van Twist te Zwartsluis heeft gezegd, dat de Chr.-Hist. Unie maait het geen zij gezaaid heeft. Dit is trouwens door den heer Weitkamp weerlegd. Nolons ver liet de goede lijn, die Schaepman gevolgd had, en bracht to zeer de machtspositie der roomsch-katholieken naar voren. In welke richting de christelijk-historischen met de regeering zullen medewerken, is een vraag, die eerst na de verkiezingen kan wprdeti beantwoord (N.R.C.) Waarschijnlijk ontstaan door kwaadwilligheid Opnieuw heeft zich te Rotterdam in een zeer kort tijdbestek in een klein gedeelte van de stad een reeks van branden voor gedaan, die alle waarschijnlijk hun ont staan aan kwaadwilligheid te danken heb ben. Tc 5 uur Woensdagm. is brand ontdekt in een pakhuis van de firma J. V. aan het spui water, waar een partij emballages in vlammen bleek to staan. Het vuur werd ge- bluscht met twee stralen op de waterleiding, zoodat het vuur zich niet kon uitbreiden. De reddingsbrigade werd gealarmeerd in ver band met het feit, dat er ecnige meisjes in gevaar zouden verkeeren. Bij aankomst bleek echter, dat zij langs een ladder veilig den begancn grond wisten te bereiken. Tegelijkertijd werd enkele huizen verder aan het Spui water in een werkplaats een kleine brand bemerkt, die ochter al heel spoedig gebluscht kon worden. Een half uur later bleek een partij meu belen ih een werkplaats van de firma L. M. op de tweede étage van het pand aan de Lange Torenstraat, in brand te staan. De brandweer was ook dit brandje spoedig meester. Met drie stralen op de waterleiding is het vuur gebluscht. Op hetzelfde oogenblik, dat dit laatste brandje uitbrak werd in een pakhuis aan de Oppert een klein brandje ontdekt dat ook weer met geringe middelen kon worden gebluscht. Al deze brandjes bleken te zijn ontstaan op plaatsen, die van de straat af voor ieder een bereikbaar zijn. Dit, gecombineerd met het feit, dat zij zich slechts op enkele hon derden meters afstand van elkaar bevonden, heeft het vermoeden doen ontstaan, dat er een brandstichter aan het werk is geweest, temeer daar men in een der pakhuizen een onbelcenden man heeft gezien. Men veronderstelt echter, dat bet dezelfde man is, wiens aanwezigheid men de laatste maanden herhaaldelijk heeft vermoed in verschillende pakhuizen en werkplaatsen. Meer dan eens hebben zich kleine brandjes vlak bij elkaar voorgedaan. De politie stelt een streng onderzoek in. BRANDSTICHTING. Te Beverwijk is verdacht van brandstich» ting aangehouden de schoenmaker J. J. S. S., die een schoenmakerij te Beverwijk drijft, heeft verleden jaar een filiaal in de Kal verstraat te IJmuiden geopend, welk perceel des nachts onbewoond is. Reeds eenmaal is er brand geweest. Kort geleden had er een inbraak plaats, waarbij een par tij leder is ontvreemd. Dinsdagnacht is weer brand uitgebroken in de schoenmakerij. De brandweer had den brand spoedig gebluscht. Gebleken is, dat de brand was aangestoken, daar men stukken hout, in petroleum gedrenkt, heeft gevonden. S. is daarop gearresteerd. De politie vermoedt, dat ook de inbraak ge fingeerd is. De justitie uit Haarlem en een brand- weerdeskundige uit Amsterdam hebben een onderzoek ingesteld. S. is opgesloten. BRAND TE RENKUM. De bewoners in benarde positie. Gisternacht omstreeks twaalf uur brak brand uit in het voorheen zeer bekende pension Peereboom, te Renkum, waar een drietal gezinnen zijn gehuisvest. In minder dan geen tijd stond de boven verdieping in lichle laaie, het echtpaar van O. kon het huis niet meer op de gewone wijze verlaten, daar de vlammen de trap reeds hadden bereikt. Zij slaagden erin om zich langs een schuin dak in de goot te la ten glijden en op deze wijze zich in veilig heid te brengen. De brandweer van Renkum werkte met vier stralen en werd geassis teerd door de brandweer van Oosterbeek. Zij kon echter niet verhinderen, dat de twee bovenverdiepingen totaal uitbrandden. Dank zij de activiteit van de brandwèer, konden de belendende perceelen behouden blijven. De oorzaak van den brand is onbe kend. Het huis en de inboedels zijn verze kerd. DE KNOEIERIJEN AAN HET VEER TE NIJMEGEN. Veerkrnecht en tolgaarder ver oordeeld. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den veer- knecht en den tolgaarder A. M. V. en W. K., van het Nijmeegsche veer, wegens frauduleuze handelingen. De rechtbank veroordeelde V. tot zes maanden gevan genisstraf, evenals den tolgaarder K., dia terecht stond wegens het betalen van <i« kaartjes, door verduistering verkregen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3