"Marijke L.J. luycx&Zoon Astrakan, Frotté Uitgebreide collectie Behangselpapieren. -- Fa. J. W. VAN ACHTERB West-Süragel 12-13. ERG H, Telefoon 233. Verschenen/ Cissy vanMarxveldt ENGELAND EN DE SOVJET EUROPA'S HEKSENKETEL SPORT COMPETITIE VAN DEN U.P.A.B. het nieuwe boek van In lederen Boekhandel H Gebonden L 230. tHtg". ValkhofS s. Co -Amersfoort Herstel der diplomatieke betrekkingen Londen, 2 3 Juni. (H. N.) Naar een Londenseh weekblad meldt, wil de Enqel- sche regeering voor het herstel der diplo matieke betrekkingen met sovjet-Rusland door bemiddeling van Duitschland en Noorwegen onderhandelingen voeren over de benoeming van voorloopige diplomatie ke vertegenwoordigers, zoowel te Moskou als te Londen. Vervolgens zal onderhandeld worden over de staking der communisti sche propaganda in de declen van het Kn gelsche rijk en over het sluiten van een handelsverdrag. Eerst als deze punten geregeld zijn, zul len de definitieve diplomatieke vertegen woordigers worden benoemd. SAMENZWERING TEGEN DEN SJAH VAN PERZIë. De minister van financiën gearresteerd. Kanstaatinopel, 22 Juni. ,V D.) Naar u»t T-aeran wordt gemeld, heeft d* reeds gearresteerde minister van financiën bekend, same.n met enkele garnizoensoffi- rieren een samenzwering op touw te heb ben gezet, teneinde den Sjah ten val te brengen. In Teheran zijn 32 personen ge vangen genomen. DE ZWENDEL BIJ DE PAARDEN RENNEN. De bookmaker zegt een reiziger in gramafoonplaten ie zijn. A 11 o n a, 2 2 Juni. (V.D.) Omtrent de arrestatie van den bookmaker Adolf Wutt- ke wordt nader gemeld, dat hij per auto van Stettin naar Allona gereisd was, al waar bij op instigatie van de Berlijnsche politie kon worden gearresteerd. WNuttke ontkent elke schuld aan den zwendel bij de paardenrennen en beweert vertegen woordiger van een gramafoonplatenfabriek te zijn. Ook in P^aag schijnt hij zich aan dergelijke practijken te hebben schuldig gemaakt. Wuttke, die in 1904 te Berlijn werd geboren, zal nog hedenavond naar de hoofdstad worden overgebracht. DE OPTANTENKWESTIE TUSSCHEN ROEMENIë EN HONGARIJE SPOEDIG GREGELD. Hongarije met 100 millioen gondkronen tevreden. We en en, 22 Juni. (V.D.) Naar de Neue Freie Presse schrijft, zijn de onder handelingen inzake de optantenkwe-stie tusschen Hongarije en Roemenië zoo goed als beëindigd Naur verluidt, zou nog he denavond een eindrapport tot stand ko men. waardoor de kansen op een spoe dige overeenstemming zeer vergroot zijn. Omtrent de grootte van de schadevergot? ding schijnt reeds overeenstemming t« bestaan, en men gelooft, dat Hongarije mei een bedrag van 100 millioen goudkroneh tevreden zou zijn. wanneer deze som ter- Blond ter beschikking zou zijn. J AUfON.MIST VRIJGESPROKEN Enthousiasme bij bet publiek Zaterdag zijn in het proces-Roos de verde digers aan het woord gekomen. Do advo caat Klein, plaatsvervangend burgemeester van Straatsburg, veroordeelde het proces als een politiek maaksel, hij gispte de legende van het complot en vroeg vrijspraak, opdat daardoor aan den broedertwist een einde za' komen en do Elzas weer vrede krijgt. De Parijsche advocaat Fourrier oefende scher pe critiek op het feit, dat het heelo complot is opgebouwd op de mededeelingen van twee commissarissen van politie, Bauer en Becker. Na drie kwartier beraadslaagd te hebben, heeft de juryrechtbank to Besant;on den wegens samenspanning tegen de veiligheid van den staat aangeklaagden autonomist uit den Elzas, dr. Philippe Roos, vrijgespro kon. Bij het voorlezen van het vonnis klonken in de zaal uitroepen: Leve Frankrijk, leve de gezworenen. gemeente, den wcnsch uitsprekende, dat de zonen van Frankrijk nimmer meer herhaling zouden Deleven van de helsche dagen van Verdun. Moge de monschheid te Verdun leeren aldus besloot de bur gemeester zijn rede den oorlog te ver afschuwen en alles in het werk te stellen om zijn terugkeer onmogelijk te maken. De Bulgaarsche regeering dient een protest in Serviscb-Buhaarsche grensconflicten DOODELIJK AUTO-ONGETAL. Kiel, 22 Juni. (V.D.) Een groote per- Bonenauto van de „Luftueberwachungspo- lizei" alhier is in een bocht van den weg tegen een boom gereden, waarbij de vlie ger Kessel gedood en een wachtmeester der politie levensgevaarlijk gewond werd. De overige nzittenden liepen lichte ver wondingen op DE VERKIEZINGEN IN MECKLENBURG. Straatgevecht te Schwerin. Schwerin, 23 Juni (V.D.) De verkio zingen, die hier heden gehouden worden voor den Zesden Mecklcnburgschen Land dag, vinden plaats na een buitengewoon heftig gevoerde verkiezingscampagne. In den afgeloopen nacht is het in de lands- hoofdstad Schwerin tot botsingen gekomen tusschen sociaal democraten en communis ten, die leidden tot een straatgevecht op groote schaal. Een politieagent, die ee" der communistische leiders wilde arresteeren werd neergeslagen cn zwaar mishandeld. De politie moest versterking laten aanruk ken en eerst tegen half twee was de orde hersteld. Een aantal communisten, die de relletjes hadden uitgelokt, werd gearres teerd. Dc uitslagen. Nader meldt men ons: Vandaag hebben de verkiezingen voor den zesden Mecklenburgsehen landdag plaatsgevonden. Voorzoover de uitslagen vanavond om half twaalf bekend waren, hebben de sociaal-democraten 117.803, de ecnheidslijst 136.424, de communisten 16.131, de partij voor de volkswelvaart 7.453, de democraten 8.779, de nationaal- sociolisten 12.554 en den Mecklenburgsehen Boerenbond 7.713 stemmen verkregen. Do uitslagen van 34 bureaux ontbreken nog. MACDONALD'S BEZOEK AAN AMERIKA. Uitgesteld tot het volgend jaar. Londen, 23 Juni (H.N.) Naar de Sun day Despatch uit New York verneemt, heeft president Hoover bericht ontvangen, dat Macdonald voorloopig zijn voorgeno men bezoek aan Washington niet kan brengen en waarschijnlijk eerst het vol gende jaar naar de Verecnigde Staten zal komen. Naar verluidt wil Macdonald wachten totdat de verschillende naties definitieve stappen in de richting van de ontwape ning hebben ondernomen. Ook andere bla den melden uit New York, dat men in de Vereenigde Staten tot de opinie neigt, dat Macdonald eerst het volgende jaar een be zoek aan Washington zal brengen. HERDENKING VAN DEN HERBOUW VAN VERDUN. Redevoeringen van president Doumergue en Pcincaré, Parijs, 23 Juni (V.D.) Heden vond te Verdun de herdenking plaats van den her bouw dezer stad, alsmede de onthulling van eenige oorlogsgedenkteekenen, welke plechtigheden werden bijgewoond door Pre sident Doumergue, leden der regeering, van Kamer cn Senaat en vertegenwoordi gers van het corps diplomatique. Tijdens het officieele diner werd het woord ge voerd door Poincaré, door President Dou mergue en door den Minister van Kolo niën Maginot. Poincaré zeide in zijn rede, dat de bewoners van Lotharingen van vreedzamon aard waren cn nooit zulk een bloedigcn strijd hebben gewild. Indien de voorwaarden, die Frankrijk gesteld heeft vervuld worden en de door de deskundi gen bepaalde regeling zal worden uitge voerd zal Frankrijk als eerste staan in de rij der naties, die vóór alles den vrede en de eendracht zullen nastreven. Ook Presi dent Doumergue wees op de vreedzame ge zindheid van Frankrijk, doch de wereld diende wel te verstaan, dat na het lijden en de beproevingen, die Frankrijk hn,1 doorgemaakt, de vrede rneer moest zijn dan een mooi woord, doch een feit. Na Presi dent Doumergue werd het woord gevoerd door minister Maginot. Na beëindiging van het banket vond de inwijding plaats van het overwinnings-monument op de Place Maréchal Pétain. De burgemeester van Ver dun aanvaardde het monument namens de Praag, 23 Juni. (II. N.) Het Tsjecho- Slowaaksche persbureau meldt uit Sofia, dat de bladen van een toenemende span ning aan de Servisch-Bulgaarsche grens m lding maken. De Zuid-Slavische over heid heeft in oen inderhaast opgetrokken kamp bij Dolna-Lubata ongeveer zeshon derd Bulgaren geconcentreerd, die in ver schillende plaatsen in het district Bosilov- grad zijn gearresteerd. Een groot deel de zer Bulgaren wordt gruwelijk behandeld. Gisteren hebben Servische soldaten twee Bulgaarsche boeren cn een boerin gefu silleerd die met officieele toestemming het plaatsje Dragovica hadden verlaten om naar Bulgarije te verhuizen Dit had plaats toen zij ten Zuiden van Strczimirovez over de grens trokken. Op denzelfden dag werd een korporaal van de Bulgaarsche grenswacht door Zuid- Slavische soldaten bij Boekof gewond. De Bulgaarsche regeering zal te Belgra do eer protest indienen, daar geweigerd is gevolg te geven aan het verzoek der Bul gaarsche autoriteiten om een onderzoek naar deze voorvallen in te stellen. DE MIJNBOUW IN HET ROERGEBIED. I Essen, 23 Juni. (V.D.) De mijnwer kersbonden hebben in een heden gehou- den districtsconferentie over de Donder- dag gevelde uitspraak inzake de mantel tarieven en den arbeidstijd in den mijn bouw in het Roergebied eenstemmig be sloten tot verwerping dezer uitspraak. In een resolutie, aangenomen in een beden- morgen te Essen gehouden buitengewone algemeeno vergadering van den chr'.stelij- ken mljnwerkersbond, wordt deze aldus1 gemotiveerd, dat door de arbitrale ulV- spraak geen werkelijke verkorting vaï> f'en arbeidstijd wordt verkregen, dat voor het uur overwerk geen toeslag wordt uit betaald. dat in de tariefbepalingen voor de minimumloonen geen verbeteringen zijn gekomen en dat ook de arbeidstijd voor de bovengrondsche arbeiders niet ver kort is. In de resolutie wordt tevens de wensch uitgesproken, dat de rijksminister van arbeid bij het mislukken van de na dere onderhandelingen te Berlijn de uit spraak niet bindend zal verklaren. Ook een districtsconferentie van den molernen mijnwerkersbond, die te Bochum bijeen kwam, en een vergadering van den neu tralen Hirsch-Dunker'schen bond hebben de verwerping van de arbitrale uitspraak in denzelfden geest gemotiveerd. Het Ze elien verband. de werkgeversorganisatie zal eerst morgen een beslissing nemen en zal zeer waarschijnlijk de uitspraak aan vaarden en haar bindendverklaring voor stellen. COMMUNISTEN AANGEVALLEN DOOR SOCIALISTEN. Vier dooden. In de plaats Colima hebben socialistische fabrieksarbeiders een aanval gedaan op communisten. liet ging over een kwestie no pens de regeling van den arbeid. Er zijn vier dooden en twintig gewonden. KONING FOEAD TE MUNCHEN. München, 2 3 Juni. (V.D.) Hedenmor gen arriveerde aan het hoofdstation te München koning Foead van Egypte, waar hij begroet werd door den Beierschen mi nister-president dr. Held. Tegen twaalf uur werd de koning ontvangen op het raadhuis, waar hij werd verwelkomd door den burgemeester dr. Scharnagel. Daarna vond de lunch plaats on in den middag bezocht de koning het Duitsche museum. COOK VERWACHT IETS... en anders.... In een rede te West Bromwich, heeft de secretaris der mijnwerkersfederatie, A. J. Cook, gezegd: Ik werk even hard voor het socialisme onder de nieuwe als onder de oude regeering en ik ben bereid alle loyale middelen aan te wenden om do practische mogelijkheid van een socialistische maat schappij met den meesten spoed to helpen aantoonen. Wij hebben vertrouwen in deze regeering, die wij uit volle overtuiging bij de verkiezingen gesteund hebben in de vaste verwachting, dat zij den mijnwerkers daar voor haar dank zal betuigen door onmiddel lijke opheffing van den onrechtvaardigen en gehaten achturendag. Zou de regeering hiermee talmen, dan zouden de arbeiders even spoedig hun vertrouwen verliezen en zou de regeering nog spoediger dan in 1924 den weg opgaan van haar voorgangster. NACHTELIJK GEVECHT TE HAMBURG. Vijftal gewonden. Hamburg, 23 Juni. (H. N.) Zaterdag nacht hielden twee rechercheurs in de Gaenge-wijk een drietal mannen aan, die een emmer stijfsel en aanplakbiljetten bij zich hadden, waarmee zij op verboden plaatsen aanplakten. Toen zij de mannen wilden arresteeren, namen deze de vlucht, doch een hunner werd gepakt, niettegen staande hij hevig verzet bood. Intusschcn was een groote menigte samengeschoold, die legen de agenten partij trok en voort durend nog aangroeide. Een der recher cheurs werd tegen den grond geslagen en mishandeld, zoodat hij zijn revolver trok en deze afvuurde met het gevolg, dat drie mannen en een vrouw gewond werden. Ook een toeschietende agent werd in den schouder getroffen. Tenslotte kwam ver sterking opdagen, zoodat de beide recher cheurs ontzet konden worden. COMMUNISTISCHE RELLETJES TE POTSDAM. Stahlhclmlcden mishandeld. Potsdam, 2 3 Juni. (H. N.) Vanmid dag werden enkele Stahlhelmleden door een menigte van 2 300 communisten overvallen on mishandeld. De politie ar resteerde verscheidene communis'-en. die boksbeugels en revolvers bij zich hadden. In verband hiermede heeft de president van politie een communistische vergade ring verboden, die vanmiddag gehouden zou worden. Uitslagen van den eersten dag Op de sportterreinen aan de Thorbecke- laan is gisteren de competitie van den U.P.A.B. aangevangen onder weinig gun stige weersomstandigheden, welke na- uurlijk van invloed waren op de presta ties. De eerste wedstrijddag verliep vlot. De beste resultaten zijn le klas. 100 M. hardloopen, 1 P. Slikker G.A.C. 11% sec. 2. II. P. Beintema Hellas 11% sec. 3. L. de Jong Excelsior 11% sec. 400 M. hardloopen. 1. A. van Kampen Hellas 57% sec. 2. H. Reeskamp G.A.C. 58 sec. 3. P. Karow G.A.C. 60% sec. 800 M. hardloopen. 1. G. van Bokhorst G.A.C. 2 min 14 sec 2. G. A. van Essen Hellas 2 min. 16% s 3. C. Kuyer Excelsior 2 min. 18% sec. 4 X 100 M. Estafette. 1. G. A. C. Hilversum 46% soc. 2. Hellas Utrecht 47 sec. 3. Excelsior Amersfoort 47% sec. 110 Meter Horden. 1. K. Rijnders G.A.C. 18 sec. 2. N. Dekker Hellas 18% sec. 3. J. Smeulders G.A.C. 18% soc. Verspringen mot aanloop. W. Schütz R.C.U. 6.16 Meter. 2. L. de Jong Excelsior 6.13 Meter. 3. N. Dekker Hellas 6.10 Meter. Hoogspringen mot aanloop. 1. F. C. Buhrman Excelsior 1.85 M. 2. G. P. Scheffer Excelsior 1.70 M. 3. P. Karow K.A.C. 1.70 M. Kogelstooten. 1. C. J. Tiemstra Excelsior 9.86% M. 2. P. Karow G.A.C. 9.42 M. Speerwerpen. 1. B. Jongh Hellas 38.58 M. 2. L. van Essen Hellas 35.73 M. 3. K. Rijnders G.A.C. 34.55 M. Discuswerpen. 1. H. Reeskamp G.A.C. 27.54 M. 2. G. van Essen Hellas 27.47 M. 3. P. Scheffer Excelsior 27.22 M» 2e Klasse. 100 M. hardloopen. 1. A. Bock G.A.C. 11% sec. 2. W. van Schie Kandati 12 sec. 3. L. Nieuwenburg Hellas 12% sec, 200 BI. hardloopen. 1. A. Koetsier Bato Zeist 56% sec. 2. A. Meinen G.A.C. 57% sec. 3. II. v. d. Kan Hellas 60 sec. 800 M. hardloopen» J. G. de Graaf Kandati 8 min. 12 sec. B. Hendriks Hellas 8 min 14% sec. D. van Veldhuizen Bato Zeist 2 min. 18% sec. 4 X 100 M. Estafette. G.A.C. Hilversum 48 sec. Bato Zeist 48% sec. 3. Hellas Utrecht 49% sec. Verspringen met aanloop. 1. J. Jansen Hellas 5.72% M. 2. A. Mica Bato Zeist 5.70 M. 3. A. Bock G.A.C. 5.65 M. Hoogspringen met aanloop. 1. A. Meinen G A.C. 1.70 M. 2. H. Boersma Kandati 1.65 M. 3. D. van Veldhuizen Bato Zeist 1.65 M. Langestraat 49. Tel. 190 55 cent per knot. HAAKZIJDE 10 cent p. kluw. KNOTTEN ZIJDE 60 cent Speerwerpen, 1. B. Holtzhuisen G.A.C. 38.30 M. 2. J. Smeulders G.A.C. 33.40 M. 3. H. Plink Kandati 31.60 M. Discuswerpen, 1. W. de Heus Bato Zeist 27.19 M. 2. H. Boersma Kandati 25.50 M. 3. J. Meinen G.A.C 25.15 M. J 3e Klasse. 100 M. hardloopen, 1. W. Beekman G.A.C. 11% sec. 2. J. Dijkhuizen Baerne 12 sec, 3. E. van Prattenburg Bato Zeist 12% s, 400 M. hardloopen, 1. C. Hoksbergen Baerne 60% sec. 3 2. Smit N.S.F. 64 sec. 3. R. Janssen Olympia 64% sec. 600 M. hardloopen, 1. F. Gunnink G.A.C. 2 min. 8% ec. 2. L. Laven Hellas 2 min. 19% sec. 3 J. Hoogeweg B.V.C. 2 min. 21 sec. 4 X 100 Meter Estafette. 1. G.A.C., Hilversum, 51 sec. 2. Brederodes, Vianen, 51% sec. 3. Olympia, Bussum, 52% sec. I Kogelstooten, 1 1. W. Beekman, G.A.C., 9.33 Meter. 2. J. Salari, D.V.S., 9.22% Meter. 3. R. v. d. Hoek, Olympia, 8.45 Meter. Speerwerpen, 1. H. Otterloo, Baerne, 36.03 Meter. 2. J. v. Bart, Brederodes, 29.83 Meter. 3. D. Dubbeldam, D.V.S., 29.65 Meter. Discuswerpen, 1. C Hoksbergen, Baerne, 28.62 Meter, 2. H. v. Haoren, D.V.S., 25.89 Meter. 3. J. Rombout, Brederodes, 25.31 Meter. Kogelstooten, 2e klasse, 1. A. Meinen, G.A.C., 9.53% Meter. 2. E. C. v. Eek, Bato, Zeist, 8.61% Meter, 3. L. v. Schie, Kandati, 8.45 Meter. Juniores 80 Metor hardloopen, 1. L. Vader, U.V.V„ 10 soc. 2. H. Schepens, U.V.V., 10 sec. 3. J. Mudde, K. en K., 10 sec 4 X *°0 Meter Estafette. 1. U.V.V., Utrecht, 39% sec. 2. Hellas, Utrecht, 41 sec. 3. K. en K. Culemborg, 41% sec. Verspringen met aanloop, 1. L. Vader, U.V.V., 5.79 Meter. 2. H. Schepens, U.V.V., 5.60 Meter. 3. P. Wolf, Hellas, 5.16 Meter. Hoogspringen met aanloop. 1. C. v. Lint, K. cn K., 1.45 Meter. 2. E. Wellerdiech, Hellas, 1.40 Meter. 3. P. Verhoef, Bato, Zeist, 1.40 Meter. Spöorworpon, 1. C. v. Lint, K. en K., 3411 Meter. 2. L Vader, U.V.V, 32.66 Meter. 3. C. de Jong, K. cn K., 31.85 Meter. Kogelstooten, 1. D. v. d. Ham, K. en K., 10.58 Meter. 2. Jacobs, Bato, Zeist, 10.16 Meter. 3. W. Boone, Hellas, 9.83 Meter. Dames 80 Meter hardloopen, 1. A. de Boer, Olympia, 10% sec. 2. P. Hitzei, Kandati, 11 sec. 3. D. Breeman, Olympia, 11% sec. 4 X 80 Meter Estafette. 1. Kandati, Utrecht, 47% sec. 2. Olympia, Bussum, 48 sec. 3. Excelsior, Amersfoort, 51% sec. Verspringen met aanloop. 1. J. Rebel, Zwaluwen, 4.26% Meter. 2. D. Breeman, Olympia, 4.18 Meter. 3. N. v. Schie, Kandati, 4.11 Meter. Hoogspringen met aanloop. 1. L. Hefke, Kandati, 1.25 Meter. 2. G. Schimmel, Excelsior, 1.25 Meter. 3. G. H. de Vink, Kandati, 1.20 Meter. Kogelstooten. 1. J. Rebel, Zwaluwen, 6.84 Meter. 2. L. Hefke. Kandati, 6.05 Meter. 3. G. H. de Vink, Kandati, 5.85 Meter. Speerwerpon. 1. P. Hitzei, Kandati, 24.13 Meier. 2. N. de Boer, Olympia, 19.23 Meter. 3. C. Meerman, R.C.U., 18.42 Meter. Meisjes 50 Meter hardloopen. 1. M. v. Eist, Kandati, 8 sec. 2. G. Richter, K. en K., 8% sec. 3. J. Pluik, Kandati, 8% sec. Bal-verwerpen. 1. M. v. Eist, Kandati, 16.54 Meter. 2. N. Ansems, K. en K., 15.40 Meter. 3. G. Koopman, Kandati, 15.34 Meter. Verspringen met aanloop. 1. M v. Eist, Kandati, 4.12 Meter. 2. N. Ansems. K. en Kn 4.07 Meter. 3. M. Koedam, K. cn K., 3.95 Meter,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2