DESSERT-SPRITS Fa. M. R. N. Oosterveen BERICHT M. H. van Raalie U u y M. H. van Raalie MOESKOPS TOONT ZIJr KUNNEN mi STADSNIEUWS HUISVROUWEN Afd. Stoffen en Bonneteri'e H Kleurige wollen Stoffen M voor blazers \J Zv. arte met witte ruitjes voor rokken Roede Baai voor strandklesding SJiantUTlg m naturel e kleuren Dunne wollen Pull-Overs en Vesten mzt en zonder mouwen Deux-Pieces in wol en in zijde Kilty' S voor meisjes-kleeding Mazairac eerste der amateurs Op het Stadion-wielerbaan werden Zon dag de wedstrijden om de kampioenschap pen van Nederland, uitgeschreven door do Nederlandsche Wielren Unie, voortgc-zet. Door het slechte weer in den voormiddag was de belangstelling slechts matig. Tegen het begin van de wedstrijden werd het droog, doch een scherpe wind stond dwars over de baan. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Kampioenschap Sprint Amateurs over 1 K.M.: 1. A. Mazairac 3 punten; 2. J. W. M. Roestenburg 6 punten; 3. B. Leene 9 punten. Kampioenschap Sprint Onafhankelijken over 1 K.M.: 1. J. B. M. Pijnenburg 3 pun ten; 2. M. J. P. van der Leur 7 punten; T J. G. Lorie 8 punten. Kampioenschap Sprint Professionals over i K.M.: 1. P. D. Moeskops 3 punten; 2. J. Heyer 7 punten; 3. G. P. Leene 8 punten. In den wedstrijd over 6 K.M, voor nieu welingen was de uitslag als volgt: 1. J. Homma 10 punten; 2. B. Domhof 7 punten; 3 L. van der Ruit G punten en 4. J. de Wolf 5 punten. In een troostwedstrijd voor de niet in d» demi-finales van hetkampioenschap sprint voor onafhankelijken en professio nals geplaatstp renners» een afvalwedstrijd, was de uitslag als volgt: 1. A. Ranschaert; 2. W. Metz; 3. J. M. Krunder. Vervolgens had de voorwedstrijd over 100 K.M. met molygangmaking voor professio nals plaats. Deze wedstrijd had een een tonig verloop en het tempo was zeer lang zaam. In het eerste uur was 52K.M. af gelegd. Op de helft van den wedstrijd (na ,50 K.M.) was de stand als volgt: 1. J. Storm; 2. T. Vermeer; 3. J. F. Anspach (twee ronden achter) 4. M. van der Wulp (twee ronden achter); 5. L. Th. Leene (vijf ronden achter) cn 6. F. A. Wiersma (elf ronden achter). De uitslag over 100 K.M. luidt als volgt: 1. J. Storm In 1 uur 57 min. 22 sec 2. M. van der Wulp (twee ronden achter); 3. T. Vermeer (vier rond achter); 4. L. Th. Leene (vijf ronden achter). Anspach en Wiersma waren afgestapt. De beide eersten komen de volgde week in den wedstrijd ora het kampioenschap tegen Snoek, Schlebaum, Leddy en Bleke- molen. MOESKOPS Vervolgens werd gereden om het Kam pioenschap van Nederland Sprint 1929 over 1 K.M. De uitslag van dezen wedstrijd was al9 volgt: 1. P. D. Moeskops (tijd laatste 200 M. 13 seconden); 2. A. Mazairac (ander halve lengte achter); 3. J. B. M. Pijnen burg (een lengte achter Mazairac). De dag werd besloten met een wedstrijd om het kampioenschap van Nederland over 30 K.M. Kampioen werd J. P. van Kempen in 46 min. 1 y„ sec. De classificatie is als volgt* Onofhankelijken: 1. N. J. W. Krens (don Haag); 2. P. van der Horst; 3. S. W. Slesker Professionals: 1. J. P. van Kempen; 2. A. Ranschaert: 3. R. Brilman. Amateurs: 1. V W. A. de Graaf; 2. J. A. Bremer; 3. W. Dompeling De wedstrijden duurden tot ruim half acht en waren des middags om hall drie aangevangen, 1 KülTfcRsPORi VfcKEtNIGING „EEMLAND" Een welgeslaagd ruiterfeest met een mooi springconcours en spam nende rennen Enthousiaste belangstelling Het concours hippique, dat de ruitersport- vereeniging „Eemland' gistermiddag op het sportpark Birkhoven te Amersfoort had georganiseerd, is voor deze vereeniging een groot succes geworden. Buitengewoon lammer was het, dat de weersgesteldheid niet wat gunstiger was. Wel was het ge lukkig tijdens de wedstrijden droog, waar voor men 's ochtends terecht het ergste had gevreesd, doch het zoo gewenschte zonnetje, dat aan een ruiterfeest zoo'n roolijk aanschijn kan geven, hield zich menigmaal achter de sombere wolken schuil, terwijl er een stevige wind .dwars op het veld stond. Was dit voor de toe schouwers niet bijster aangenaam, nog veel meer last zullen daarvan de ruiters onder vonden hebben. Doch ondanks de minder gunstige weersomstandigheden waren zeer velen naar Birkhoven getogen om van dit tweede ruiterfeest van „Eemland" getuige te zijn. Zoowel de overdekte tribune als de verschillende open rangen waren met een groote schare enthousiaste belangstellenden gevuld. Behalve door verschillende militai re autoriteiten werden de wedstrijden bij gewoond door den Burgemeester van Amersfoort, mr. J. C. Graaf van Randwijck. De wedstrijden werden opgeluisterd door roolijke muziek van het vrijwillig muziek corps van het 1ste Regiment Huzaren on der leiding van kapelmeester Klijnen, ter wijl vele vlaggen aan het geheel een feeste lijk aspect gaven. Het programma werd begonnen met een concours beste rijpaard, ingevolge art. 30 B regel C.C. Een extra prijs voor dit con cours was een rnodaille. uitgeloofd door de' exploitatie-commissie ..Birkhoven". Reeds hij dit eerste nummer bleek het, dat er zeer goede paarden waren. „Josephientje Baker an luit. Kips deed het heel goed en wist zich dan ook no. 1 te plaatsen. Hierna volgde een springconcours voor pringpaarden. beredon door houders van een rijvergunning 3de cn 4de klasse. Er was geen handicap, terwijl d* hoogte der hindernissen tusschen 1 meter en 1.20 M. bedroeg. Bij dit nummer waren het vooral .Abaise" van kapt. de Kruyff en de bekende Marcroix van luit. Pahud die beiden met h fouten het geheele parcours uitstekend aflegden. met Henricus, S. luit. Jhr. Van Lennep met Lusticus, 4. rcs. luit A. W. Van Dijk met Pauperdom; 5. luit Kist met Fahnenjun ker (ber. door luit. B. J. Momma); 6. kapt J. W. de Ivoff met Modenkönig. IL Springconcours. 1. Kapt. J. M. de Kruyff met Abaisse 0 ft 1.142/5 pnt 2. It. C. S. Pahud de Mortagnes met Marcroix 0 ft. 1.38 2/5 pnt. 3. Sr. J. H. v. Ommen Van Guliclc met Bague, 2 fout. 1.43 3/5 pnt 4. W. M. Van Nijenhof met Ala- bazza 4 fout 1-232/5; 5. H. Gescher met Grietje 4 ft. 1.25; 6. luit. S. Cool met Ban- dola 4 ft. 1.32 1/5; 7. ritm. Jhr. A. van der Goes met Bibl 4 ft. 1.40; 8. ritm. C. H. La- bouchère met Frangin 4 ft. 1,412/5; 9. K. J Schummelketel met Mare 6 ft. 1.762/5 Een eervolle vermelding kregen Luftikus van jhr. van Lennep; Ayesha van jhr. van Lennep, Gitanne van K. Hensen, bereden door mej. J. Keunen en Pussyfoot van M de Vries. Damesprijzen: 1. Moj. Keunen met Gi tanne, 2. mej. Pauptit met Syracuse en 3 mej. Mary Lungen met Wcndy. De wisselbeker werd met enkele harte lijke woorden overhandigd aan kapt. de Kruyff. III. Hordenren Ainersfoort-prijs. 1. I. G. van Maasdijk met Orient; 2. M. de Vries met Satrape; 3. B. J. Momma met Nitro. IV. Barrière-springen. 1. Th. Gescher met Grietje. 2. Ritmeester Labouchere met Gamin (na loting). 3. Luit Onderstal met Jenny. 4. Luit Pahud de Mortagnes met Marcroix. V. Hordenren Birkhoven-prijs (Military) 1. Luit. J. A. de Bruine met Lancelvet; 2. luit C L. Heerma van Voss met Neckrose. 3. luit. Valckenier Kips met Josephientje Ba ker. KAP. DE KRUIFF. Het derde nummer bracht een horden ren voor paarden van vier jaar en ouder, over een afstand van 2400 meter om den Amersfoort-prijs". Deze ren was buiten fewoon spannend en het was duidelijk op to merken, dat het geheele publiek mee leefde en met groote spanning het einde zag naderen. De heeren van Maasdijk op Orient en de Vries op Satrape gaven elkaar niets toe tot in de laatste ronde Orient blijvend naar voren kwam. Met als gevolg °en daverend applaus over het terrein. Een mooi nummer was het volgende: Barrière springen. Het parcours telde 6 hindernissen: drie hoog 1 meter, daarachter drie hoog 110 meter. De onderlinge af standen bedroegen 9, resp. 9/4 meter. De deelnemers, die dit parcours zonder fou ten aflegden gingen over naar de tweede ronde. Hierbij werden alle hindernissen 10 centimeter verhoogd. Zoo lang het aantal parcoursen zonder fouten het aantal prij zen overtrof, werd tot een nieuwe ronde overgegaan, telkens met verhoogde hinder nissen. De winnaar was degene, die op deze wijze het langst een foutloos parcours wist te volbrengen. Nadat bij de eerste ronden een tweetal ruiters waren uitgevallen, bleef tenslotte de kamp tusschen de heeren Gi- scher met Grietje en ritm. Labouchere met. Gamin. Tot op het laatst gaven zij elkaar geen handbreed toe, totdat het lot de heer Gescher tot I maakte. Tenslotte de Military, een hordenren over 2400 meter om den Birkhoven-prijs. Deze ren was open voor alle ni'et-volbloedpaar- den van 4 jaren cn ouder. Evenals bij de ren om den Amersfoortprijs, was ook hier bij de spanning zeer groot. Een oogenblik leek het zelfs of we plotseling verhuisd waren naar de befaamde Derby-rennen. Wij laten thans de uitslagen volgen van de verschillende onderdeelen van dit wel geslaagde ruiterfeest- Voetbal OVERZICHT P. S. V. heeft de verwachtingen niet be drogen en beslag gelegd op den titel „kam pioen van Nederland". Van de competitie, die thans geheel is uitgespeeld, is de stand nu: P. S. V. Go Ahead Feyencord Sparta Velocitas 8 6 0 2 12 27—11 8 5 0 3 10 21—12 8 4 0 4 8 14—11 8 3 1 4 7 11—13 8 -1 1 6 3 531 L Concours besto rijpaard. 1. Rcs. luit. J. H. C. Valckenier Kips met Josephine Baker, 2. luit W. R. van Mierloj^ Kampong verloor van B. E. C., waarmede het lot van deze club bezegeld is: naar de vierde klasse. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: Rotterdam: SpartaGo Ahead 2—4 Eindhoven P. S. V.Velocitas 51 Afdeeling II. Promotiecompotitie 3e kL Delft: B. E. C.—Kampong 3—1 Promotiecompetitie 2e klasse. Apeldoorn: N. E. C.—P. E. C. 13 Afdeeling IV. Promotiecompetitle 2e klasse. Treebeek: Staatsmijn Emma-Wilhel- mina 31 Valkenswaard: De ValkVlissingen 21 INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Semi-internationaal: Noord-Nederland— Noord-Duitschland 2—3 DuitschlandZweden 3—0 NOORD-NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND 2—3. Te Groningen gespeeld. Gisteren vond te Groningen een semi in ternationale wedstrijd plaats tusschen Noord-Nederland en Noord-Duitschland De wedstrijd, die onder leiding stond van scheidsrechter H. Tezner, ving te drie uur aan. De belangstelling was groot Onge veer 400 toeschouwers sloegen den wedstrijd gade. Het Nederlandsche elftal kwam vol ledig uit. Bij de Duitschers viel Mfiller uit en werd als rechtsback vervangen door Meyer. Holland wint den toss en speelt de eerste helft van den wedstrijd met storm mee In de eerste 20 minuten gaat het spel gelijk op. Na een voorzet van Legger (Holl.) maakt Koch het eerste Nederlandsche doelpunt. Tegen de rust zijn de Duitschers» in de meerderheid. Na de hervatting om 4 uur 05 weet de Duitschor Politz na 12 minuten het eerste üuitscho doelpunt te scoren. Even daarna weet Wolpens (Duitschland) het leder in het Hollandsche doel te koppen. Duitsch land is nu overwegend sterker. Het derde Duitsche doelpunt wordt gemaakt door Gloeds (1—3). Enkele minuten voor het einde weet de Nederlandsche speler Nyboer den stand op 2—3 te brengen. In dezen stand komt dan het einde. E. V. C. I—VOORWAARTS I 4—2. Om den U. P. V. B.-wimpeL Voor de tweede ronde om den U. P. V. B. wimpel speelde H. V. C. gisteren op het ter rein „Birkhof" tegen Voorwaarts I uit Utrecht. De rood-wittcn wonnen ook nu woer en sloegen de ploeg der Utrechtenaren met 4—2, U. Z. C. 3— A. Z. P. C. 5—3. He! tweede zevental verliest haar eersten wedstrijd. Het tweede zevental van A. P. P. C. speelde gisteren in Utrecht tegen U. Z. C. 3 en verloor deze ontmoeting met 53. Een fraai begin der competitie kunnen wij het niet noemen. Het derde zevental der groen-witten ver loor eveneens en wel van De Star 3 met de oneven goal uit de drie. KorfbaL DE TOVERS—AMERSFOORT. 2—2. De gisteren gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tusschen een Tovers- en een Amersfoort combinatie had een gelijk spel tot resultaat. De weersomstandigheden waren niet erg gunstig om te spelen. Er stond een stevige wind dwars over het veld, die meermalen groote stofwolken opjoeg, wat het spelen nu niet veraangenaamde. Amersfort nam na een kwartier de leiding door een schot van Lien Bijvoet. (0—1). Met dezen stand ging de rust in. Na rust maakten de Tovers gelijk en nemen daarna de leiding. (21). Maar ook Amersfoort maakt door Roosen nog een doelpunt (2—2) en het einde komt met onveranderden stand, een uitslag waar mee beide partijen tevreden kunnen zijn. In het Amersfoort 12-tal speelden enkel#» nieuwelingen mee. Voor hen speciaal was T een goede oefening. DE GOOIERS—AMERSFOORT IL Een beslissingswedstrijd. Voor de promotie-degradatie competitie der 2e klasse G. E. K. B. werd gisteren de laatste wedstrijd gespeeld, n.l. tusschen „De Gooiers" en Olympia II. Zooals men zich herinneren zal, konden de Gooiers nog ge lijk komen met Amersfoort II, als zij van Olympia II wonnen. Inderdaad werd de uitslag 2—1 voor de Gooiers, zoodat een beslissingswedstrijd tus schen hen en Amersfoort II noodig is, om uit te maken of de Gooiers zich in de 1ste klasse zullen handhaven of dat Amersfoort II hier weer haar Intrede zal doen. Deze wedstrijd is vastgesteld op Zondag 30 Juni, om 2 uur n.m. op het „Baerne" terrein te Baarn. De stand ziet er (hans als volgt uit Gesp. Gew. Gel. Verl. Doelp. Pnt. Amersfoort II 3 2 1 0 15—3 5 De Gooiers 3 2 10 11—3 5 Olympia II 3 1 0 2 47 2 N. S. F. 3 0 0 3 1—18 0 Zij die zich met ingang van 1 Juli a.s. abonneeren op het Amersf. Dagblad ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. OFFICIEELE KENNISGEVING. Hinderwet. B. cn W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 21 Juni 1929, aan de firma R. van Dijk en hare rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergun ning is verleend tot het uitbreiden van een steenhouwerij en het daarin plaatsen van 4 electromotoren in totaal van 15^ Pk. tot het aandrijven van verschillende machines in het perceel alhier gelegen aan den Am hemschenweg No. 8. B. en W. voornoemd, De Secretaris: De Burgemeester: K KAAN Jzn. v. RANDWIJCK VERGADERING GEMEENTERAAD. Aanvullings-agenda voor de open bare vergadering van den Raad op Dinsdag 25 Jnnl des avonds om zeven nar. 24. Voorstel van B. en W. tot het nemen van maatregelen in verband met do voor ziening in de vacature van Gemeente-Ont vanger. 25. Advies vanfB. en W. naar aanleiding van het schrijven van het bestuur der Amersfoortsche Schoolvereeniging betref fende verrekening van de waarborgsom in verband met de omzetting van een lagere school in een U. L. O. school. 26. Voorstel van B. en W. tot nadere vast stelling der vergoeding ex artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920 voor boventallige leeskrachten aan de R. K. Meisjesschool Muurhuizen 49b afd. gewoon Lager Onder wijs) zulks ovor het jaar 1927. 27. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van de Wed. H. van Esveld om ontheffing van de verordening, houden de eischen voor dranklocaliteiten ten aan zien van het perceel Krankeledenstraat 11 28. Voorstel van B. en W. om ingevolgt artikel 10a van het Werkliedenreglement, machtiging te verleenen om M. van Bloe mendal tot opperman op proef aan Open bare Werken en H. Evers tot werkman aan de Reiniging aan te stellen 29. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het bestuur van „Pro Juventute" te Utrecht houdende verzoek om toekenning van subsidie. 30. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der kostprijzen van het Grondbedrijf per 1 Januari 1927 in verband met de gewijzigde Verordening, betreffende het Gemeentelijk Grondbedrijf. l/OOR ONZE Koffietafel: Corned Beef. Middagtafel: Saucijsjes. Bloemkool. Griesmeelpudding met rozijnen. •-en heerlijk koekje waarmede wij zeer veel succes hebben 30 cent per y2 pond LAIMGEST^AAT 42 TEL 77 VOORDRACHT BENOEMING ONDER WIJZEND PERSONEEL. B. en W. hebben den raad de volgende aanbieding doen toekomen voor benoeming van onderwijzend personeel: a. Voor onderwijzeres school I 1. Mej. M. C. van Zutphen, te Dieren; 2. Mej. E. C. C. Kerkhoff, te Doesburg: 3. Mej. C. A. van der. Plaats, te Meppel. b. Onderwijzers aan School 4. 1. F. L. Boer, te Heerde; 2. W. Grolleman, te Tiel; 3. C. C. Baljet, te Gameren. CONCERT WILSKRACHT. A. s. Woensdag in het Plantsoen. De R.K. Muziekvereeniging „Wilskracht" zal a.s. Woensdagavond te 8 uur in de mu ziektent in het Plantsoen een concert ge ven. Het programma luidt: 1. Vieux Camarades, Marsch, C. Teike. 2. Die Beiden Blinden, Ouverture, E. H. Me- hub. 3. Simples Plaisirs, Fantasie Variée. Gadenna. 4 Le Roi 'sAmuse, scène de Bal let, Leo Delite. 5. Pique Dame-Ouverture, Fr. v. Supppé. 6. Versmiihte Liebe-Wals, P. Lincke. 7. Carmen Fantasie, G. Bizet. 8. Finale. VREEMDELINGENVERKEER Het jaarlijksch concert. Naar wij vernemen zal het V. v. V.-con- cert plaats hebben op Dinsdag 23 Juli a.s. op het terras van Araicitia. Het wordt we derom aangeboden door de Amersfoortsche Muziekvereeniging, Dir. Ferd. de Goey en i9 uitsluitend toegankelijk voor de leden van V. v. V. en van Amicitia met hunne gezin nen, zoomede voor alle in de stad vertoe vende vreemdelingen. Mooi weer cn een talrijke opkomst zijn de factoren, die dit concert kunnen doen slagen; voor een uitgezocht programma is gezorgd. WERWILLIGEN LASTIG GEVALLEN. Onder Hoogland. Zaterdagmiddag arriveerden aan het sta tion alhier een aantal Bunschoters, die van hun werk te Zaandam waar zij bij de hout bedrijven te werk zijn gesteld, huiswaarts keerden. Zij stapten aan hei stationsplein over in de gereedstaande autobussen, die hen verder naar Bunschoten zouden bren gen. Even door Hoogland had de tegenpartij, eenige Amersfoortsche arbeiders, die de werkwiilligen als onderkruipers beschou wen, den weg gebarricadeerd, waardoor de autobussen moesten stoppen. De Bunscho ters kwamen uit de wagens en wilden de molesteerenden te lijf, terwijl deze laatsten van hun kant zich op de Bunschoters wil den werpen. De marechaussee was echter ter plaatse en wist ernstige iincidentcn te voorkomen. Er ontstond wel een kleine schermutseling, waarbij een Bunscholer aan de hand gewond werd, doch toen de mare chaussee een seint in de l icht lost te, was de orde spoedig hersteld en konden de ge- molesteerden ongehinderd hun reis naar huis vervolgen. DE TWEEDE KAMERVER KIEZINGEN. Openluchtvergaderingen van de S. D. A. P. In deze week 2429 Juni) worden door de afdoeling Amersfoort van de S.D.A.P. de navolcende openlucht meetings belegd. Dinsdagavond 25 Juni, 8 uur, spreekt de hoer G. L. de Haas, lid van den gemeente raad \an Utrecht op een terrein aan de Nij verheidsstraat. Woensdagavond 26 Juni 8 uur, spreekt de heer P. Moltmaker, lid van de Eerst Kamer en voorzitter van de Ned. Verecniging van Spoor- en Tramwegpersoneel op een ter rein aan de Tulpstraat, naast het gebouw tje „Irene'. Donderdagavond 27 Juni 8 uur, spreekt de heer J. Mebius. lid van de Provinciale Staten van Utrecht op een terrein aan den Woestijgerweg achter het badhuis. Vrijdagavond 28 Juni, 8 uur, spreekt de heer H. Ploeg Jr.. lid van den gemeente raad van Utrecht op een terrein aan de Vondellaan, nabij Kapelweg en Pieter Bofhlaan. Op Dinsdag-, Woensdag- en Donderdag avond maakt de arbeidersmuziekvereeni- ging een muzikale wandeling door de be treffende wijk, terwijl de openluchtmeeting van Vrijdagavond 28 Juni wordt opgeluis terd door de arbeiderszangverecniging „D« Stem des Volks", j.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3